Flip Flappers

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Clear All
new posts
 • Miesto_Druidas
  the journeyman  • 2010 08 17
  • 1691

  Flip Flappers


  Flip Flappers


  Režisierius: Kiyotaka Oshiyama
  Studijos: Studio 3Hz
  Žanrai: Nuotykiai, fantazija
  Transliacija: 2016-10-06 - 2016-12-29
  Trukmė: 13 x 23 min
  MAL reitingas: 7.91
  Video resursai: OP||ED
  Papildoma Info:  Cocona buvo paprasta, gerai besimokanti, gerų manierų, bet uždara ir atsargi mergaitė. Kartą netikėtai ji susiduria su visiška savo priešingybe - energinga ir ekscentriška Papika. Nuo tos dienos įkyrios naujos "draugės" atsikratyti nebeįmanoma. Viskas pasiekia viršūnę, kai ši kažkokiu būdu nusitempia mergaitę į dar neregėtą paralelinį pasaulį. Pasirodo Papika ieškojo tinkamos partnerės kelionėms po tokius keistus ir įvairovės nestokojančius paralelinius pasaulius, žinomus kaip "Pure Illusion", vykdant paslaptingojo daktaro Salt pavestą užduotį ieškoti mįslingų fragmentų. Sakoma, jog šie fragmentai gali išpildyti bet kokį norą, todėl kartu jų ieško ir blogiečiai, norintys panaudoti artefaktus pasaulio užvaldymo planui.


  Flip Flappers pirmoje pusėje yra epizodinis serialas, kurio kiekviena serija tai naujas nuotykis naujame "Pure Illusion" pasaulyje. Tai drąsus ir šituo atžvilgių kažkokių ribų nelabai turintis anime, o jo įkvėpimo šaltiniai čia labai įvairūs ir apimantys nuo Mad Max iki Alisos stebuklų šalyje, nuo psichologinio siaubo iki mecha žanro. Todėl ir animacijos stilius dažnai kinta epizodas po epizodo. Viskas čia yra sklandu, spalvinga ir gražu , lyg Ghibli filmų stilius persipintų su Kill la Kill/FLCL agresyvesnio tipo animacija.
  Pirmos pusės serijose nėra akivaizdžiai vystomos istorijos. O ir pats serialas nesišvaisto perdėtais dialogais bei neužpila krūva naujos informacijos ant galvos. Kūrėjai sugeba suteikti daug informacijos ir perteikti norimas temas grynai per vizualinę pusę. Į serialo įvykius mes daugiausiai žiūrme pro Coconos prizmę. Kuomet į jos komforto zoną įsiveržia energinga ir guvi Papika, o ant pečių užkraunama nelengva užduotis, mergaitei tenka labai daug ką suvirškinti. bei kartu apsispręsti kogi jinai iš tikro nori ir trokšta. Dvi itin skirtingos mergaičių asmenybės tai tarsi ta pati vaikystė pro kuria praėjome mes visi - norisi nuotykių, nepatirtų pojūčių, bet iš kitos pusės stovi atsakomybė už savo neapgalvotus veiksmus. Būtent vaikystės tema, baimė užaugti ir pradėti daryti savarankiškus sprendimus ir yra serialo pagrindinės temos. Anime savo bėgyje Coconos poziciją vis stiprina ir mums tampa vis aiškiau kaip ji jaučiasi apie Papiką ir ko iš tikro nori iš savo gyvenimo. Būtent toks šios veikėjos vystymas ir kaip tai buvo pasiekta yra stipriausias serialo privalumas, mano nuomone.
  Vis dėlto, nėra čia viskas taip labai idealu, kuomet tenka pradėti judėti link pabaigos, serialas tampa kur kas labiau tiesmukas ir desperatiškai besistengiantis suraišioti daugumą galų per likusį trumpą laiką. Nieko gero iš tokio prievartinio istoriją ribojančio kišimo į 12-13 epizodų dažnai nebūna. Čia nors pagrindiniai punktai ir yra paaiškinami, prie kai kurių pradėtų istorijos gijų vėliau jau nebegrįžtama arba jos paliekamos kažkur pašonėje. Prie to paties ir visas šalutinis cast'as yra pakankamai menkai atskleistas, išskyrus gal Coconos draugę Yayaka, o beveik visa kita nuo blogiečių iki mergaičių bendražygių yra taip vangiai paliesta, kad net neaišku kam kai kurių personažų čia reikėjo, mat jų indėlis į istoriją ar pagrindinių personažų vystymą yra praktiškai arti nulio.
  Tačiau tai nėra serialas, kurį reikėtų būtinai teisti pagal jo paskutinės arkos įvykius. Ne, apskritai ta istorija yra tik kaip šalutinis dalykas greičiau iš reikalo nei iš didelio noro. Nors savo esmę ji išsako ir serialui tašką kaip ir padeda, tačiau esmė yra pačiame nuotykyje, animacijos ir skirtingų jos stilių laisvėje, įvairovėje bei tame ką kūrėjai norėjo tuo išsakyti. Aišku, mes matome dabartinį anime asortimentą, tačiau jei į metus gausime po keletą tokių unikalių ir savo stiprybes aiškiai žinančių serialų, japoniškai animacijai dar labai toli iki žlugimo.  Flip Flappers man yra tarsi atgaiva sielai, serialas su širdimi bei odė animacijai, parodanti kuo ši meno forma gali būti pranašesnė nei kitos.

  Jei tavęs nepurto nuo pirmo aprašymo sakinio, tikrai ir tu turėtum rasti kažką unikalaus bei žavinčio šiame seriale.
  Kartu tai ir pirmas kokybiškas kūrinys į Studio 3Hz repertuarą.

  3
  5 (puikus!)
  33.33%
  1
  4
  33.33%
  1
  3
  33.33%
  1
  2
  0%
  0
  1 (nevertas dėmesio)
  0%
  0
  Paskutinis pakeitimas nuo Miesto_Druidas; 2023-09-24, 22:33.
 • Killerbee
  Iškrypęs dėdulė

  • 2006 12 11
  • 2949

  #2
  Iškentėjau gal 10 minučių, nubėgau skaityti atsiliepimų, bandžiau dar kartą, bet iškentėjęs gal pusę serijos dropinau galutinai. Siaubingas anime siaubingame sezone.....

  Comment

  • Miglaja
   Cute potato ~


   • 2007 12 16
   • 560

   #3
   Gal netinkamos nuotaikos žiūrėjau, bet niekaip neprilipo.

   Kažkaip viskas per daug vaikiška : mergaitės ir jų nuotykiai. Pavyzdžiui, kam įdomu stebėti, kaip jos patenka į paralelinį pasaulį ir tiesiog žaidžia sniege ?
   Anime & Manga// Knygos // Muzika // Filmai

   Comment

   • arna
    emptiness

    • 2006 06 20
    • 1069

    #4
    Pagal piešimą (šiuo atveju - screenshot'us) dabar galiu apytiksliai nuspėti kokiai amžiaus auditorijai skirtas ir apie ką yra anime. Kartais pataikau.
    Nemačiau , tačiau spėju, kad šis fantesy žanro anime, skirtas vaikams ar tiems, kuriuose vis dar gyvena "vaikas".    Autorius Killerbee
    Siaubingas anime siaubingame sezone.....
    Kodėl siaubingas sezonas? Radau sau tikrai neblogų ir net gerų 2016 animų. Ir nepamiršk, kad nė vienas iš mūsų nemoka nė cento prie mangų/anime kūrėjų algos ir teisėto jų uždarbio. Todėl manau nereikia taip sukti nosį.

    Comment

    • Miesto_Druidas
     the journeyman     • 2010 08 17
     • 1691

     #5
     Autorius arna
     Pagal piešimą (šiuo atveju - screenshot'us) dabar galiu apytiksliai nuspėti kokiai amžiaus auditorijai skirtas ir apie ką yra anime. Kartais pataikau.
     Nemačiau , tačiau spėju, kad šis fantesy žanro anime, skirtas vaikams ar tiems, kuriuose vis dar gyvena "vaikas".
     Labai puikus ir argumentuotas komentaras. Atrodo, kad žmonės jau net nebesistengia.

     Comment

     • arna
      emptiness

      • 2006 06 20
      • 1069

      #6
      Autorius Miesto_Druidas
      Labai puikus ir argumentuotas komentaras. Atrodo, kad žmonės jau net nebesistengia.
      Dėl tavęs įsijungiau ir gerdamas arbatą peržiūrėjau vieną seriją. Lieku prie savo ankstesnės nuomonės, tik dėl "vaikiškumo" nesu toks tikras: netrūksta ir čia otakiškų vaizdelių (nors gal čia tik mano kryptelėjusi vaizduotė juos mato?). Visa kita: fantesy pasaka, tik dar pridėčiau - mergaitėms apie mergaites. Dialogai keistai paprasti. Pats siužetas gražus: kelionė per pasaulius. Kažkuo priminė kažkada labai senai matytą "The NeverEnding Story" (1984).
      Šis anime nėra "mano", bet tikras bus kažkieno "kito". Matau jame tiek pliusų, tiek minusų. Jei "užkabins" - manau nenusivilsite.

      Comment

      • Killerbee
       Iškrypęs dėdulė

       • 2006 12 11
       • 2949

       #7
       Autorius arna
       Kodėl siaubingas sezonas? Radau sau tikrai neblogų ir net gerų 2016 animų. Ir nepamiršk, kad nė vienas iš mūsų nemoka nė cento prie mangų/anime kūrėjų algos ir teisėto jų uždarbio. Todėl manau nereikia taip sukti nosį.
       Sezonas yra maždaug trys mėnesiai, o ne visi metai...

       P.S. kas dėl pinigų...tai aš ir neprašau grąžinti man pinigus.
       Paskutinis pakeitimas nuo Killerbee; 2017-01-08, 14:52.

       Comment

       • JuusanKitsune
        Rimtas forumo narys

        • 2014 07 07
        • 187

        #8
        Pasilikau šitą anime lengviems vasaros, pavasario rytams, ar tai kai norėsis ko nors gražaus, skoningo ir lengvo.
        Kiek teko žiūrėti, kelionės žavingos, mergaitės mielos, o triušiukas irgi ne ką nusileidžia kartu su tuo... siurbliu? Pasakų, įvairių žanrų motyvai taipogi įdomūs.
        Dar labai įstrigo endingas, baisingai mielas, o dainelė irgi catchy ~ Gah, dabar paklausius... Užėjo įkvėpimas sužiūrėt dar vieną serija ~w~

        Comment

        Working...