Fullmetal Alchemist

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Clear All
new posts
 • nemesis
  Super mega ultra rašytojas

  • 2010 11 08
  • 1186

  Fullmetal Alchemist

  <img src="http://i.imgur.com/q8CGzHa.jpg" align=left hspace=13 width=300height=451 ></img><hr/>
  Hagane no Renkinjutsush
  Full Metal Alchemist
  <hr/>
  Metai: 2001 - 2010
  Žanrai: veiksmas, nuotykiai, komedija, drama, šonenas
  Istorijos autorius: Arakawa Hiromu
  Dailininkas: Arakawa Hiromu
  Apimtis 27 tomai
  Skaitykite intenete: Mangareader.net
  MAL reitingas: 9.06 (53,312)

  Pagrindinė alchemijos taisyklė - norėdamas kažką gauti, turi atiduoti kažką kitką, tiek pat vertingą. Alchemija yra daiktų/objektų atkūrimas , laikantis šios taisyklės. Tačiau pasaulyje yra vienas objektas, kuris bet kurį alchemiką gali iškelti aukščiau šios sistemos, šis objektas žinomas kaip „Išminties akmuo“. Jaunas, talentingas alchemikas Edwardas Elricas su savo broliu Alfonsu, norėdami prikelti savo mirusią motiną, atliko klaikų eksperimentą, kurio metu jų kūnai buvo smarkiai sužaloti: vyresnysis brolis neteko kojos ir rankos, o jaunėlis neteko viso kūno ir jo siela liko įkalinta šarve. Siekdami atkurti savo pažeistus kūnus, broliai pradėjo ieškoti „Išminties akmens“
  <hr/>

  <hr/><img src="http://i.imgur.com/3Oc1dau.jpg" align=right hspace=13 width=225height=350 ></img>Istorija ir siužetas - Kaip supratote iš įžangos, veiksmas sukasi aplink brolius Elricus ir „Išminties akmens‘ paieškas, o kadangi jie dar yra vietinės alchemikų policijos nariai, kodėl keliaujant nenubausti poros blogiečių? Perskaičius mangą užplūsta užbaigtumo jausmas, nebelieka jokių klaustukų. Viskas papasakojama nuo a iki z ir nebelieka jokių „jeigu“ pabaigoje. Akivaizdu, kad autorė turėjo aiškų planą nuo pat pradžios iki pabaigos ir juo sekė, net nedvejodama. Kūrinio finalas, man asmeniškai, pats įspūdingiausias iš visų skaitytų šonenų tipo mangų - veikėjai, pristatyti ankstesniuose įvykiuose, atvyksta vienas po kito į lemiamą mūšį labai netikėtai ir pačiu laiku.

  Veikėjai - šios mangos piktadariai - Homunkuls , kurie iš esmės yra dirbtinai sukurti žmonės, kilę iš nuodėmės, o kadangi yra septynios mirtinos nuodėmės: godumas, puikybė, apsirijimas, pavydas, kerštas, geismas, tingumas, kiekvienas iš jų simbolizuoja tam tikrą nuodėmę ir yra jos atstovas. Dar vienas dalykas, kuris mane maloniai nustebino, kad kiekvienas iš jų buvo nugalėtas, kažkuo susijusiu su nuodėme, iš kurios jie prasidėjo. Taip pat mangoje yra begalė kitų įdomių veikėjų: Roy Mustang, jam praktiškai užtenka suspragsėti savo pirštais ir viskas, kas yra aplinkui, pavirsta i degantį pragarą žemėje, Solf J. Kimblee, praktiškai galintis jūsų kūną paversti gyva bomba ir begalė kitų.

  Piešimas - niekuo ypatingas, bet švarus ir tvarkingas. Puslapiai nėra švaistomi bereikšmiams dalykas, iškart pereinama prie esmės, grubiai tariant, vienas puslapis FMA, pateikia kažkur tiek pat informacijos, kaip 3 puslapiai Bleach.

  Mangoje yra šiek tiek filosofijos žmogaus tema: Ką reiškia būti žmogumi? Kokia žmogaus sielos prigimtis? Ko gero pagrindinė žinia, kurią šio kūrinio autorė norėjo palikti skaitovui: žmogui dera būti kukliam, nuolankiam, paprastam , neapsimesti tuo, kuo jis nėra. Pabaigai, citata iš mangos „ Kai tu pamatai vabzdį, kvailai ropojantį žeme, ar tu jį laikai kvailiu? Vabzdžio gyvenimas yra toks bereikšmis, palyginus su taviškiu, kad mąstymas apie jo poelgius, būtų visiškas laiko švaistymas. Tai būtų tikslus apibendrinimas, mano jausmų žmonėms“

  Reziumė: Fullmetal Alchemist: Brotherhood režisieriams buvo labai lengva užduotis, sutalpinti visą anime į 64 episodus, kadangi autorė visą tai, iš dalies, jau atliko mangoje.


  <hr/>

  <hr/>
  4
  5
  0%
  4
  4
  0%
  0
  3
  0%
  0
  2
  0%
  0
  1
  0%
  0

Working...