Kanon (2006)

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2949

    Kanon (2006)


    Žanras: drama, romantika, mistika
    Formatas: TV (24 ep), 25 min.
    Transliacija: nuo 06.10.2006 iki 16.03.2007
    Režisierius: Tatsuya Ishihara
    Studija: Keyoto Animation
    Japoniška pasaka apie riterį ant balto žirgo


    Yuichi Aizawa vaikystėje dažnai atvažiuodavo pas savo tetą atostogauti. Praėjo septyneri metai ir tėvai išvyko į užsienį. Paliko vargšą vaikiną pas tetulę. Atvykęs atsiduria merginų apsuptyje kurios kažkodėl jį pažysta. Pats jis nieko neatsimena. Tiesa, ne pas jį viena tokia bėda. Jo laukia sunki užduotis - atsiminti ir ištaisyti praeities klaidas.

    Serialas kurtas pagal žaidimą, manga ir originalų Toei 2002 metų serialą. Prisipažinsiu, originalo aš nematęs. Aš nekaltas, kalta aplinka. Mol, remeikas geriau ir taškas. Užtat matęs Keyoto AIR ir Haruhi. Kas juos sieja?

    1. Firminis Keyoto piešimas. Jis nuostabus. Jei Air buvo vasara tai čia žiema. Vietoj žalumos ir karščio - balta spalva, šaltis ir sniegas. Pavyko puikiai. Tik ar tiesa kad japonės net per šalčius su trumpais sijonais vaikšto? Sorry, čia vis mano cinizmas prasimuša....
    Sodrios spalvos/puikus "kameros darbas"/šviesos efektai/specefektai.... Va puikiai padarytas action (jo tiesa mažai) priminė Haruhi.

    2. Personažai.
    Pirmiausia dizainas. Oi, po tokios kawai dozės sunku išgyvent. 17 metų merginos atrodo kaip dešimties. Tetą, kuriai grubiai maždaug 35-40, nuo dukros nelabai ir atskirsi. Nu nors šukuosenos skiriasi. Na tik šukuosenomis visos jos ir skiriasi. Čia dar dzin. Yra čia dar kawainas katinėlis. Lyg to dar butu per mažai yra dar ir kawaini žodeliai - nia, niu, aguuu, auuu.....
    Charakteriai.
    Yuichi man pasirodė panašus į Kyon ne tik išvaizda, bet ir charakteriu. Toks pat adekvatus ir sveikai ciniškas. Tik geresnis ir jei Kyon komentuodavo dažniausiai tylomis tai Yuichi atvirkščiai. Jam nieko nereiškia pasakyti Tu puikiai gamini. Tekėk už manęs! ar net atvirai pasityčioti. Bet jo geraširdiškumu abejoti netenka. Dažnai jis "įgarsindavo" mano paties mintis. Matyt mes kažkiek panašūs. Labai simpatiškas veikėjas.
    Mai Kawasumi ir YukiNagato. Tylenės. Yuichi žaisdavo žaidimą "prakalbink Mai". Panašus ir jų vaidmuo. Ir nesvarbu, kad viena mojuoja kardu o kita skaito knygas.

    3. Mistika ir atmosfera. Vėl Air...... Čia aprašinėt negalima nes būtų žiaurūs spoileriai. Ir tas pats nuostabus dangus..... Beveik kaip atskiras personažas.

    Air, švelniai sakant, man nepadarė didelio įspūdžio. Pritrūko jam kažkokio išbaigtumo. Va Kanon kitas reikalas. Jis ir juokino ir graudino ir vertė įsijausti į veikėjus. Nors serialas susideda iš atskirų istorijų, bet jos visai harmoningai tarpusavyje dera ir viena kita papildo. Siužetas gan paprastas ir lėtas, bet iki galo išlaiko paslaptingumą ir intrigą. Romantika "pramušė" mano seną ir cinišką širdį. Čia jau šioks toks rodiklis. Nuostabi muzika. Tiek op tiek end tiek skambanti serialo metu. Pabaiga adekvati. Ko daugiau ir norėt!?

    Įvertinimas
    9 balai. Ranka kilo parašyt 10, bet per daug kawaina ir mistika ne mano žanras.

    Reziumė
    Must see romantikos ir dramos mėgėjams. Sergantiems alergija kawajui nerekomenduoju arba tik mažomis dozėmis.....


    41
    5
    78.05%
    32
    4
    9.76%
    4
    3
    12.20%
    5
    2
    0%
    0
    1
    0%
    0
  • radament666
    "Umi no Suna" Dark

    • 2007 02 18
    • 154

    #2
    Truly one amazing anime. Labai patiko, kartais malonu pazeti anime kuris yra tiesiog apie gyvenima, su siektiek dvasiu ir stebuklu.
    Priklauso Klaipėdos Japonų Animacijos Klubui

    Comment

    • dArt
      Rimtas forumo narys

      • 2006 12 23
      • 134

      #3
      Visai pakenčiams. Neesu harem zanro fanas. Taip pat man paprastai nepatinka anime sukurti pagal žaidimus (Shingetsutan Tsukihime, Kimi ga Nozomu Eien, Utawarerumono, Fate stay night).
      Daviau 3, bet gal nusipelene ir 4.

      Comment

      • Killerbee
        Iškrypęs dėdulė





        • 2006 12 11
        • 2949

        #4
        Autorius dArt
        Visai pakenčiams. Neesu harem zanro fanas. Taip pat man paprastai nepatinka anime sukurti pagal žaidimus (Shingetsutan Tsukihime, Kimi ga Nozomu Eien, Utawarerumono, Fate stay night).
        Daviau 3, bet gal nusipelene ir 4.
        Idomi nuomone. Man atvirksciai, patinka kai ne pagal manga. ST sedevras o ir Fate visai neblogai. Pagal noveles irgi super - FMP ir Haruhi. Pagal manga kurt tiesiog paprasciau. Anyway, visur beda ta pati - originalas tupai geriau. Bet jei manga dar galima paskaityt tai H geimu tikrai zaist nesiruosiu.

        Comment

        • mindzze
          Forumo vilkas

          • 2007 05 18
          • 375

          #5
          Atvirai man labai patio ,gal todel, kad tai mano pirmas žiurėtas anime romanas.Išpradžiu labai man sunkiai žiurejosi pimos 3 serijos gal visa savaite ziurejau , bet nemaniau kad taip stipriai isijausiu i šita anime. Truputi kai ko as nesuptatau pabaigoi, bet tai viasi netrukgdė suprasti esmes.(sapnas,.. as gyvenu sapne....) ir pan..Kaip is mangos tai puki drama, romanas.Bet su ta mistika mane suparino visai.Labiau siai man gaila buvo Makotos.

          Beja kas mate AIR bukit geri kas nors aprasykite.
          Paskutinis pakeitimas nuo mindzze; 2007-11-16, 07:09.

          Comment

          • dattebayo
            random fangirl syndrome

            • 2007 11 18
            • 207

            #6
            ne mano skonio anime...

            Comment

            • despair
              bud sweat and beers...

              • 2007 06 01
              • 168

              #7
              Tiesiog dievinu sita anime Kol kas geriausia drama ir anime, kuri esu mates. Ziurejosi labai smagiai, norejos kad niekad nepasibaigtu Taip pat labai patiko veikejai ypac Ayu su savo fraze Uguu~ Nayuki apsimiegojusi taip pat labai meilei atrode Na kas nelabai patiko tai tos serijos su "demonais". Pabaiga taip pat nebloga bet tikejausi kazko kito Nuostabus anime rekomenduoju visiems sio zanro megejams.
              P.S Hmm I wonder what's the taste of Nayuki's mom jam huh?

              Comment

              • mindzze
                Forumo vilkas

                • 2007 05 18
                • 375

                #8
                Praejo lygiai 4 mėniasiai . Taip tada jis man patiko, kad ketinu vėl žiurėti iš naujo.
                Per tuos menesius ape 30 skirtingu anime peržiurejau, bet nei vienas nekrito į širdi kai šitas.
                Dar siuncuosiu to pacio režisieriaus šedebra Clannad , tikuosiu patiks man.

                Comment

                • ph0rest
                  5cm/s

                  • 2006 10 10
                  • 56

                  #9
                  Ta pana, kuri su amnezija tai 100% apsimetineja

                  Comment

                  • mindzze
                    Forumo vilkas

                    • 2007 05 18
                    • 375

                    #10
                    Autorius ph0rest
                    Ta pana, kuri su amnezija tai 100% apsimetineja
                    Ka tu nusišneki! ,Ta pana yra Makoto ir jinai nevaidina nes jinai yra net nezmogus ir neegzituoja tik jos sunkus prisiminimai kai jinai buvo lapute.
                    Tu pirma paziurek visa ir tada komentuok.
                    Paskutinis pakeitimas nuo mindzze; 2008-01-31, 12:29.

                    Comment

                    • GeForce
                      Animešikas ;]
                      • 2008 07 13
                      • 29

                      #11
                      Man asmeniskai labai patiko sis anime. Tikrai labai jausmyngas, ir itraukiantis. Net teko nekerta islieti ashara.
                      5 balai.
                      http://geforce.myanimelist.net

                      Comment

                      • Silvestras
                        Rimtas forumo narys



                        • 2008 04 18
                        • 162

                        #12
                        Kanon toksai pat geras,kaip Air ir Clannad.Kartais nepatikdavo tie mistiniai dalykėliai,nes visgi norėjosi daugiau meilės.Malonus piešymas,gražios merginos ir daug daug dramos(tik meilės nėra perdaugiausiai,o tai šiek tiek blogai,bet reikalo visai negadina).Jeigu pvz. Kanon/Clannad būtų pagrinde romance anime,tai tikriausiai taptų vieniais mėgstamiausiais.Nors ir be to laikau juos už gerus kūrynius.Beje dar nepažiūrėjau Kanon '02 metų.Įdomu ar tas irgi toks įdomus kaip ir šis?
                        Paskutinis pakeitimas nuo Silvestras; 2009-01-25, 03:02.

                        Comment

                        • Killerbee
                          Iškrypęs dėdulė





                          • 2006 12 11
                          • 2949

                          #13
                          Autorius persona
                          Beje dar nepažiūrėjau Kanon '02 metų.Įdomu ar tas irgi toks geras kaip ir šis.
                          Kiek supratau ten mažiau dramos - daugiau romantikos.

                          Comment

                          • Catas
                            (...)^.^(...)
                            • 2009 07 02
                            • 25

                            #14
                            Nezinau kodel bet sita anime ziuriu gal 3 karta ir man dar neatsibodo. Ziuredamas ji Sukelia tokius jausmus kurios realiam gyvenime retai patirsitaip jauciausi tada kai baigiau ziureti Ef~ a tale of melodies. nesu as toks zmogus kuris vergtu and kiekvieno liudno momento bet sita anime buvo tokiu momentu kurie pravirgditu beveik visus.

                            Norejau rasti daugiau tokiu anime iskirus "Air" ir "Clannad" nes as jau juos ziurejau jai kas zino prasom pranest man (Dekojiu is anksto)
                            Paskutinis pakeitimas nuo Catas; 2010-03-03, 06:37.

                            Comment

                            • Driezius
                              Kas toks?

                              • 2009 10 21
                              • 143

                              #15
                              Nežinau kodėl, bet man per graudu buvo žiūrėt (srsly)

                              Comment

                              Working...