Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Dejavu 2013

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Clear All
new posts
 • Futari
  AZ rėmėjas  • 2007 01 07
  • 1094

  Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Dejavu 2013


  Steins;Gate the Movie: the Loading Area of Deja Vu
  Gekijōban Shutainzu Gēto: Fuka Ryōiki no Dejavu


  Režisierius: Kanji Wakabayashi
  Studija: White Fox
  Žanrai: Science fiction, Mystery
  Transliacija: 2013.04.25 (Japonijoje), 2013.12.13 (oficiali DVD išleidimo data)
  Formatas: Filmas
  Trukmė: 90 min.

  YouTube resursai:
  Treileris

  Papildoma Info:


  Praėjo vieneri metai po to, kai beprotiškas mokslininkas Okabe kovojo su laiku ir likimu, iš mirties nagų mėgindamas išplėšti vaikystės draugę Mayuri ir mylimąją Kurisu. Sugrįžimas į Steins;Gate laiko liniją, rodos, išsprendė visas problemas. Tačiau visas tas žaidimas laiku toli gražu neapsiėjo be pasėkmių. Okabe vis dažniau ir agresyviau ima kankinti praeitose laiko linijose patirtos mirtys ir skaudūs išgyvenimai, pamažu, bet sistemingai trikdantys jo egzistavimą Steins;Gate laiko linijoje.
  Iš Amerikos aplankyti draugų grįžusi Kurisu turbūt sapnuoti nesapnavo, kad vieną dieną Okabe tiesiog jos akyse ims ir ... išnyks! Ar pavyks herojei atsilyginti Okabei už išgelbėtą gyvybę bei sugrąžinti jį į jo egzistavimui besipriešinančią laiko liniją?

  Piešimas: Huke dizainai ir White Fox studijos piešimas nenuvylė pačiame seriale, nenuvilia ir filme. Akiai malonūs veikėjai, gražiai perteiktos emocijos. Malonus, ne per ryškus koloritas, detalios aplinkos, kurias daugelis prisimins iš vizualinės novelės ar pačio anime.

  Garso takelis: Ramios, tarpais širdį suspaudžiančios melodijos, kurias buvo galima (ir gera buvo) girdėti pačiame seriale. Takelis neįkyrus, neišsišokantis, labai adekvačiai atspindi tai, kas tuo metu vyksta ekrane. Negalima pamiršti ir balso aktorių vaidybos: Kurisu ir Okabe įgarsintojai atliko nepriekaištingą darbą perteikdami emocijas taip, kad net širdį užkabina.

  Istorija: Jeigu patį „Steins;Gate“ serialą laikytume „Okabe filmu“ tai „Fuka Ryōiki no Dejavu“ daugiau mažiau galima praminti „Kurise filmu“. Skirtumas tas, kad Okabe gavo apie 480 minučių ekrano laiko, o Kurisei išvysti problemą, išsiaiškinti jos priežastį ir surasti būdą ją išspręsti reikia suspėti per 90.
  Taigi, vieną dieną Okabe tiesiog išgaruoja, tarsi jo niekad nebūtų buvę. Jo niekas neprisimena, išskyrus Kurisu, veikiama stipraus deja-vu jausmo ir padedama „Baito Senshi“. Idėja iš esmės ta pati: pagrindinis herojus keliauja laiku ir gelbėja jam artimą žmogų.

  Jausmų vedama Kurisu, nepaisydama rizikos, sukuria laiko mašiną ir puola aiškintis, kas ir kodėl verčia Okabe tam tikrą dieną, tam tikru laiku pranykti. Vieną kartą jis vis dėlto liepia jai liautis ir laimingai gyventi pamiršus jį, tvirtindamas, kad jo auka ne per didelė, svarbu kad visi gali taikiai gyventi ir niekam nebereikės patirti Kurisu ar Mayuri mirties, taip kaip tai teko regėti jam. Kurisu pati nebežino ką toliau daryti: dalis jos nori klausyti Okabe ir palikti viską kaip yra, bet kita dalis, beje, kurstoma ir „Baito Senshi“, nori jį susigrąžinti...
  Labai įdomu buvo išvysti, kad filme buvo kelios anime nerodytos, tačiau vizualinėje novelėje buvusios scenos. Na, tai buvo pliusas, o toliau filmas turi vieną kitą problemėlę... Nors filme sutiksime visus mylimus veikėjus, vaizdas toks, kad filmas būtų puikiai išsisukęs vien su Kurisu, Mayuri, Daru ir Okarin. Kiti veikėjai, nors jie tik antraplaniai, gavo tikrai menkesnį nei antraeilį vaidmenį. Taip pat įmesta, bet neužbaigta viena tema - jos matyt reikėjo tam kartui, nedidelei įtampai sukurti, bet jokio sprendimo jai nebuvo pateikta. Toks vaizdas, kad visi tiesiog pamiršo. Dar vienas dalykas, kuris „stuktelėjo“ tik pažiūrėjus – filme nebuvo jokio lūžio taško. Jokio kritinio įvykio, nuo kurio siužetas pradėtų pamažu „užsidarinėti“. Filmas atsako į keletą klausimų, kurie galėjo iškilti žiūrint serijas, atsikleidžiamas labai gražus Okabe ir Kurisu emocinis ryšys, pateikiamas gražus epilogas visai „Steins;Gate“ idėjai, bet pažiūrėjęs vis tiek gali likti šiek tiek nepatenkintas.

  Apibendrinimas: „Steins;Gate“ serialas iki šiol yra vienas didžiausių mano favoritų: akiai malonus piešimas, intriguojanti, tegu ir nevisai logiška istorija, žavūs veikėjai. Filmą žiūrėjau būtent vedama noro prisiminti tai, ką vertinau serijose – maždaug tą ir gavau. Svarbu paminėti, kad siužetinė linija filme silpnesnė nei seriale, kai kurios temos atrodo iki galo neišplėtotos, kai kurios paskubintos – bet taip jau būna, kai reikia sukišti tokį serialą į 90 minučių trukmės filmą! Veikėjai išlaikė savo autentiškumą, kad ir kiek mažai ekrano laiko jiems bebuvo skirta.
  Jeigu matėte ir mylėjote „Steins;Gate“, „Fuka Ryōiki no Dejavu“ bus kaip grietinėlė ir vyšnaitė ant keksiuko. Jeigu paties serialo nematėte, bet filmas domina, geriau pirma pažiūrėkite serialą, nes priešingu atveju gausite grietinėlę ir vyšnaitę, bet tiesiog liksite nesupratę, kur reikėtų jas dėti

  Baigus žiūrėti, klausiau savęs, ar patiko, ar galėsiu duot 10 vertindama aprašyme, bet... laukdama filmo, tikėjausi kažko šiek tiek kitaip, o kai pažiūrėjau, supratau, kad vis dėlto mano lūkesčių jis taip idealiai neatitiko... todėl skiriu solidų 8/10.


  Jeigu patiko, galbūt sudomins ir susiję šaltiniai:
  Steins;Gate (serialas)
  Steins;Gate (vizualinė novelė)

  19
  5
  31.58%
  6
  4
  47.37%
  9
  3
  15.79%
  3
  2
  5.26%
  1
  1
  0%
  0
Working...