Paranoia Agent

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Sable
    The Hitchhiker





    • 2005 03 11
    • 1530

    Paranoia Agent


    Paranoia Agent


    Metai: 2004
    Žanrai: Dementia, Detective, Drama, Mystery, Horror, Psychological
    Studijos: WOWOW, MADHOUSE
    Režisierius: Satoshi Kon
    Istorijos autorius: Seishi Minakami
    Panašūs anime: Anime-Planet
    Serijų: 13
    Nuorodos: AniDB, ANN, AnimeNFO, Oficialus puslapis

    When darkness overcomes the heart, Lil' Slugger appears...



    Tikrai neeilinis anime pakankamai gerai ir originaliai atsakantis į savo pavadinimo pirmą žodį. Pačioj animo pradžioj bendrai yra parodomas miestas toks koks jis yra - pilnas triukšmo ir stresinių situacijų, žmonės kažkur veluoja arba veluoja kažką padaryt. Pirmas matomas herojus yra Tsukiko Sagi - populiaraus žaislinio personazo (Maromi) dizainerė, kurią spaudžia naujo žaislo kurimo terminai. Prislėgta grįždama kartą namo ji pamano, kad ją vejasi ir parklupusią automobilių stovėjimo aikštelėje ją užpuola ir sužaloja jai koją. Panašiai Tsukiko ir papasakoja policijai apie atsitikimą. Bet ar tikrai viskas yra būtent taip? Užpuoliką Tsukiki apibūdina kaip 5-6 klasės moksleivį su auksinės spalvos riedučiais ir sulenkta metaline tokios pat spalvos bita.

    Du detektyvai Keichi Ikari ir Mitsuhiro Maniwa imasi tirti bylą. Po kurio laiko atsiranda naujos aukos kaip iš pradžių atrodė turinčios šiokį tokį ryšį (nukentėję tarpusavyje buvo pažįstami arba kitaip susiję), tačiau palaipsniui išaiškėja, kad visas aukas sieja tik vienas dalykas - prieš pat užpuolimą visi nukentėję buvo patyrę stiprų emocinį stresą, buvo įvaryti į kampą ir balansavo ant psichologinio palūžimo ribos, o pasirodyt užpuolikas gali prieš kiekvieną ir bet kur. Maniwa iškelia hipotezę, kad vaikinukas, kuris pagarsėjo kaip 'Shounen Bat' arba 'Lil Slugger' pravardėm, kaip tik padeda žmonėm 'išjungdamas' juos pačią sunkiausią jų gyvenimo akimirką. Užpuolimai, iš pradžių atrodę kaip paprastas chuliganizmas, tampa vis labiau komplikuoti. Visas miestas yra sunerimes, sklinda pagrįsti ir nepagrįsti gandai apie įvairius užpuolimus. O kaip gi ne nerimaus, kai daugybė žmonių kasdien patiria stresines situacijas, o dabar prie visa ko sužino, kad dėl to dar gali gaut bita per galvą.




    Tačiau manyt, kad šis anime yra tamsus ar šiaip slegiantis būtų klaidinga (nors ir yra kuriamas tokių žmonių, kur pvz., su Boogiepop Phantom yra dirbę). Iš tiesų, karts nuo karto galima skaniai pasijuokt iš įvairių kuriozinių situacijų ir pačių aukų keistumo. Žinoma, kas liečia pačią 'paranoją', tai šiame anime ją lydi, sukelia arba iš jos išteka įvairios negatyvios emocijos: neapykanta, baimė, pasibjaurėjimas, godumas, pavydas, susierzinimas. Bet visa tai iš tikrųjų pakankamai kontrastuoja su kai kuriais šiam anime esamais teigiamais dalykais, o atskirai pažiūrėjus į OP ir ED kažkokių negatyvių asociacijų kilt nelabai gali.

    Anime piešimas yra salyginai gražus ir stipriai neišsiskyria, nekalbant apie tuos atvejus, kai tam tikri herojai pasineria į fantazijų pasaulį ir piešimo stilius pasikeičia. Dėl muzikos, tai ji daugmaž yra atitinkama stresinių ir įtemptų, o taip pat ramių ir nepavojingų situacijų metu. Anime turi nemažai simbolikos, o taip pat ir neišsprestų paslapčių/misterijų apie ką siūlau paskaityt šitam puslapyje, kur viskas gan detaliai aprašyta ir šiaip yra daug kitos susijusios su šiuo nuostabiu anime informacijos.


    Download: Yra JP ir EN + OST
    64
    5
    45.31%
    29
    4
    29.69%
    19
    3
    14.06%
    9
    2
    6.25%
    4
    1
    4.69%
    3
  • SolidSnake
    SSDD

    • 2005 12 21
    • 172

    #2
    Ishtiesu mistinis anime !!! Yra labai idomiu vietu !!! Ziaurei idomiai viskas supainiojota !!! Beto yra ishtikruju juokingu momentu !!! O OST'ai vercia mania juoktis netki dabar !!!
    I Just Wanted An Excuse To Kill As Many People As I Could !!!

    Comment

    • Youka
      bishoujo

      • 2006 01 30
      • 335

      #3
      man labiausiai patinka tokio tipo ar zanro animai. sitas uzkabina net openingu ^^
      atsimenu, ziurejau ji, kai sirgau, su kokiais 39-40, tai jau pradejo man rodytis, kad lipa tas berniukstis is ekrano.
      geras geras..jei turejo toki efekta, vadinas, kad geras!

      Comment

      • Raziel
        Mr. Reasonable


        • 2004 06 09
        • 194

        #4
        vienas iš geresnių anime, kokius teko matyti... labai daug simbolikos, susijusios su šiuolaikinia visuomene (šiuo požiūriu primena man jis Lain, Boogiepop Phantom) ir kontrastų. Iš esmės nėra jame beveik nieko sudėtingo, bet pasakojimo stilius labai 'gliučnas', kaip ir būdinga Satoshi Kon: maišyti realybę su iliuzijų pasauliu. Pastovus balansavimas ant absurdo ribos tuo pat metu gali ir prajuokinti, ir šokiruoti. Būtent tokie daugialypiai animai leidžia man tikėtis, kad anime industrija vis dar gali pagaminti kažką tikrai vertą dėmesio, o ne tik kepti konvejerines klišių kopijas.

        5/5 - už originalumą, kontrastus, simboliką, absurdą ir 'narkomano haliucinacijas'
        "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
        Alexander Kojève, 1959

        FF sucks! Please, don't kill me

        Comment

        • Sable
          The Hitchhiker





          • 2005 03 11
          • 1530

          #5
          Malonu matyt, kad nors kazkas supranta sio animo geri
          Jei ka kartais domintu, neseniai buvau suieskojes nebloga amv pagal sita anima: Our Sick, Mad World. Padarytas pagal kita Gary Jules - Mad Wolrd dainos versija, kuria atlieka Tears For Fears.
          Paskutinis pakeitimas nuo Sable; 2006-02-18, 16:39.

          Comment

          • hanaretsu
            Beealzebub
            • 2006 08 19
            • 135

            #6
            man kažkaip kai žiūrėjau tai nelabai paiko, bet kuo toliau tuo labiau manau kad klydau. manau reiks pažiūrė dar kartą. kai pamatai daug šū*o tai pradedi vertint ką ankščiau menkinai.

            Comment

            • Mao
              a.k.a. Lzq

              • 2006 07 25
              • 223

              #7
              Jei tokiu anime butu daugiau, pasaulis butu NUOSTABUS!!!
              I, GARLAND, WILL KNOCK YOU ALL DOWN!

              Comment

              • baltas_tigras
                wild minds

                • 2007 03 19
                • 107

                #8
                5/5, nes tai vienas is tu animu, kurio pavadinima isgirdus iskart ji atsiminsiu. keistas, vezantis piesimas, dar keistesne siuzeto linija. is esmes kaip Raziel ir sake, nieko super tokio nera, nu bet kabina. o dar tas smile's to bico kur ant rieduciu su beisbolo lazda daves! visad islix mano atminty
                Neziuriu anime su LT subais.

                Comment

                • Killerbee
                  Iškrypęs dėdulė





                  • 2006 12 11
                  • 2949

                  #9
                  Paziurejau....per prievarta....del bendro ishsilavinimo ir truputi idomu buvo kuom ten baigsis. Ne man shis anime. Taip, originalus. Taip, pieshimas/muzika gera (c) Madhouse ir apskirtai matosi shirdies ideta bet ne man. Nera dramos, nera romatikos, nera draivo, nera atmosferos. Buvo tikrai geru seriju kaip kad apie anime studija arba savizudzius, bet ryshio ner. Intriga minimali. Beje, pabaiga man kazkodel Akira primine. 6 (3) balai (matau i mane skrendancius akmenis)....

                  Comment

                  • Sable
                    The Hitchhiker





                    • 2005 03 11
                    • 1530

                    #10
                    Killerbee, akmenu paranoia tau ar kas :? x)

                    Comment

                    • Fiz123

                      #11
                      Aciu. Ziuresim !

                      Comment

                      • slicKrox
                        Catching some Zzzzs...




                        • 2012 08 01
                        • 2161

                        #12
                        Autorius Killerbee
                        (matau i mane skrendancius akmenis)....
                        Hehe Jau ir jaunas tevelis spejo gristi, aisq kiekvienam savas stilius...
                        Autorius sable
                        Malonu matyt, kad nors kazkas supranta sio animo geri
                        Jei ka kartais domintu, neseniai buvau suieskojes nebloga amv pagal sita anima: Our Sick, Mad World. Padarytas pagal kita Gary Jules - Mad Wolrd dainos versija, kuria atlieka Tears For Fears.
                        hehe... sutapimas neblogas, butent siuo metu ziurejau sita AMV per youtube, ir butent sis amv mane priverte daugiau pasidometi del sito anime, neskaitant, kad pats amv tiesiog nerealiai atliktas su viena is megstamiausiu mano grupiu is 80'u operos. Tikiuosi anime bus toks pats idomus, kaip jis ir pasirode siame amv.
                        http://www.youtube.com/watch?v=_UE490rgOCU
                        Paskutinis pakeitimas nuo slicKrox; 2007-05-16, 20:28.

                        Comment

                        • Killerbee
                          Iškrypęs dėdulė





                          • 2006 12 11
                          • 2949

                          #13
                          Autorius slicKrox
                          Hehe Jau ir jaunas tevelis spejo gristi, aisq kiekvienam savas stilius...


                          hehe... sutapimas neblogas, butent siuo metu ziurejau sita AMV per youtube, ir butent sis amv mane priverte daugiau pasidometi del sito anime, neskaitant, kad pats amv tiesiog nerealiai atliktas su viena is megstamiausiu mano grupiu is 80'u operos. Tikiuosi anime bus toks pats idomus, kaip jis ir pasirode siame amv.
                          http://www.youtube.com/watch?v=_UE490rgOCU
                          Ne toks as jau ir jaunas....
                          AMW tikrai geras, daug darbo ideta.

                          Autorius Sable
                          Killerbee, akmenu paranoia tau ar kas :? x)
                          Turbut dar antibiotikai veikia....

                          Comment

                          • lolester

                            #14
                            Sudinesnio animes da nesu mates, norejo toke mistika pavaizduot, ir taip viska perdejo... Net nebeliko to mistikos tokio vaizdo....
                            Krc.. puga paskutine, ne tai ka nesupratau, bet nu sudas... grynas... ziuri ir vos nemiegi...
                            2/5 E nemuskit sito animes fanai...
                            Bet irgi.. nesuprantu kuom jus sis pakerejo ?

                            Comment

                            • liufa

                              #15
                              Vienas is tu anime kur ziuri ir supranti kad tai sedevras, tiesa ten psichodelikos netruksta, pvz kai detektyvai pradeda, zaidimais apsesto manijako fantaziju pasauly vaikscioti, bet nuo to anime tik dar idomesnis.

                              Comment

                              Working...