Spirited Away

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • kita
    spacier than an astronaut

    • 2005 10 13
    • 77

    Spirited Away


    Spirited Away
    Sen to Chihiro no Kamikakushi


    Režisierius: Hayao Miyazaki
    Studija: Studio Ghibli
    Žanrai: fantastika, drama, romantika, atgamtinis
    Transliacija: 2001
    Trukmė: 2 val. 4 min.
    AniDB reitingas: 8.59 (9420)
    MAL reitingas: 8.89 (136250 )
    YouTube resursai:
    Traileris
    Papildoma Info:


    Šihiro Ogino yra 10–ties metų mergaitė, kuri su tėvais kraustosi į naują miestą. Ji nepatenkinta dėl kraustymosi ir vis nerimauja kaip tai ją paveiks. Mergaitė skundžiasi viskuo: pradedant naująja mokykla ir baigiant gėlių puokšte, gautą kaip išsikrausymo dovaną.
    Eidami išdžiūvusios upės vaga tėvai užuodžia maistą ir sekdami kvapą nuklysta į apleisto miestelio restoraną. Nors restorane nieko nėra, bet stalai apkrauti gardžiausio maisto lėkštėmis. Tėvai įžengę į restoraną patys prisikrauna maistą į lėkštes ir ima jį valgyti it paršai, o Šihiro nubėga gilyn į miestą. Ten ji aptinka didelę pirtį, kurią galima pasiekti perėjus tiltą. Užlipusi ant jo, Šihiro susitinka su berniuku, vardu Haku ir šis puola ją įkalbinėti kuo greičiau palikti miestą, kol neatėjo naktis. Kaip tik tuo metu dangų uždengia tamsūs debesys, o pirtyje bei visame miestelyje įsižiebia šviesos.
    Šihiro skuba miesto gatvėmis į restoraną ir randa ten savo tėvus, vis dar tebevalgančius, bet pavirtusius kiaulėmis. Mergaitė miesto gatvelėmis, pilnomis juodų šešėlinių būtybių, persigandusi puola ieškoti kelio atgal prie automobilio, bet vietoj tako, atlydėjusio į miestą, ji aptinka gausybę vandens.





    Tai 13-tasis studijos Ghibli ir 11-tasis Hayo Miyazaki darbas, kuriam garso takelį kūrė Joe Hisaishi, su šia studija bendradarbiavęs ne kartą ir taip pat kūręs muziką Takeshi Kitano filmams.
    Neapsimesiu mačiusi tiek daug Miyazakio darbų, su kuriais galėčiau lyginti šį, bet galiu patikinti - įvertinusieji Mononoke Hime, nenusivils ir Spirited Away.
    Istorija prasideda dešimtmetės Chihiro ir jos tėvų kelionę į naujuosius namus. Pasukus iš kelio, pro mišką, jie atranda tai, kas iš pirmo vilgsnio atrodo apleistas pasilinksminimų parkas, ir užklįsta į vidų. Tėvai, pamiršę, kad nevalia imti to kas ne tavo, palieka Chihirą vieną ir sustoja pasivaišinti, greitai praranda saiką ir už tai yra nubaudžiami. Ateina naktis ir parkas atgyja. Štai čia Chihiros kelionė dvasių pasaulyje ir prasideda. (negadinsiu žiūrėjimo malonumo, pasakodama tolimesnį siužetą)
    Spirited Away, kaip ir daugelis pasakų, nors ir tinkama vaikams, bet labiau skirta vyresniems. Stipriausia jos gija, pagal mane, Chihiros augimas, ryžto, atsakomybės ir draugystės at(si)radimas. Personažai - ryškūs, nepasiskirstę į blogio ir gėrio stovyklas, animacija šilta ir įsimintina, garso takeliai tokie, kokių nesinori pamiršt. Jei mėginčiau ieškoti čia minusų, abejoju ar rasčiau. O nei žiūrėjimo metu, nei paskui ir nesinori.





    190
    5
    83.68%
    159
    4
    10.00%
    19
    3
    3.68%
    7
    2
    1.05%
    2
    1
    1.58%
    3
  • piccosan
    Daft Punk

    • 2005 11 28
    • 250

    #2
    nupiesta meistriskia su ivairiom detalem..kuriu siap pastebet nereik bet jos yra..
    tikrai piukus..maciau liet;rus;english versijas..nors nekarto visa is karto..(cia gerai skamba..)betsudejus viska i viena kruva iseina kad maciau...
    na bet sakau...man patiko...
    ta dvasia kur visus valge buvo kieciausia

    Comment

    • Ojisama
      Narys
      • 2005 07 23
      • 23

      #3
      Seip turbut pats graziausias Mijazakio darbas (piesio atzvilgiu). Kaip ir visuose Ghibli darbuose yra paprastos ir aiskios idejos ir moralai. Nors man palyginus su kitais ju darbais kiek vaikiskas.

      Comment

      • Shisi

        #4
        na kaip cia pasakius...tikrai neblogas anime tik man pats piesimas atrodo gana kazkoks vaikiskas...^^'
        o jei seip del pacio anime tai tikrai idomus buvo..man patiko ir gerai ivertinau...gal reikes net antra kart paziurot..toks pakankamai smagiai ziurisi ir buvo tokiu vietu kur nesitikejau kad taip bus...ir maloniai nustebino..bet seip gana nuspejamas...nors geras darbas...^^


        p.s.paziurejus i gijos pavadinimna pamaniau kad kai ja atidarysiu rasiu ne Shikihira o FF...^^pavadinimas paklaidino...

        Comment

        • Džiro sesė
          X - Crime of visual shock


          • 2005 11 12
          • 604

          #5
          Jap, jap! man tai vienas geriausiu animaciniu sadevru kokius tik maciau!
          Zinoma dar yra Pricess Mononoke, bet sitas man patiko labiau, o ypac ta kauketa dvasia ir (Ko)Haku-drakonas.



          P.S.Neuzmusk manes,Morou,del mononokes........

          Užsukite in mano FB page: http://www.facebook.com/MaumasArt

          Comment

          • tamagochi
            Suši valgytojas

            • 2005 10 19
            • 138

            #6
            Chia tai tikra klasika Must see visiems anime gerbejams ir ne tik.
            Asmenishkai man tai buvo pirmasis "uzvezes" anime. Praktishkai nera prie ko prikibti - tiek istorija, tiek veikejai, tiek technines detales tikrai aukstame lygyje

            O aprasymo tai sis sedevras nusipelno ir issamesnio

            Comment

            • Youka
              bishoujo

              • 2006 01 30
              • 335

              #7
              Ghibli yra Ghibli

              Comment

              • SETA
                Narys

                • 2006 07 09
                • 33

                #8
                Lb lb lb grazus anime as ji 4 kartus maciau 2 lietuviskai angliskai ir rusiskai(nors as rusiskai nesuprantu bet ai) siai as esu girdejus kad kiekvienas japonas ta filmuka yra metes 6 kartus. Lb graziai upiestas lb orginali istorija lb super veikejai.

                P.S. dabar ir as noriu buti uzaugusi tokia talentinga kaip mijazakis o as gyvenime nieko taip dar nesu norejusiu (ramiai bet stipriai) kokia as kvaila
                Last thing I would like to listen , last thing I would like to see and last thing I would like to read .

                Comment

                • Tsume200
                  Narys
                  • 2006 10 22
                  • 55

                  #9
                  /m\^_^/m\

                  nuuuuu cia tai sekanti anime kuria pavadinsiu idealia;] lol luks kekviena scena tai yra nerali akimirka...super;] lol
                  sigpic
                  Save me from nothing Ive become

                  Comment

                  • maiindeg

                    #10
                    man ir ji irgi patiko tokia pasaka fantasy ir nuotykiu stiliaus kazkas tokio

                    Comment

                    • Sasumi
                      AquariusKiss

                      • 2006 08 06
                      • 190

                      #11
                      oj labaj fajnas,maciau kazkadu per BTV rode,labaj labaj patiko,abi su sese prilipusios prie TV ziurejom
                      ir dar cia seniau rode jap. anime,kazkajp ten...Toru kaciu salyje ar kajp ten,irg labai patiko

                      Comment

                      • Likimo_Kalvis
                        YOSH!!!

                        • 2006 08 26
                        • 378

                        #12
                        piesims man ne prie sirdies, istorija gal i nebloga, bet realiai tai man nekazkas ipatinga pasirode
                        Su mielu noru palaikau ir prisidedu prie puikių idėjų arba ne.

                        Comment

                        • Laimonas
                          Rimtas forumo narys

                          • 2006 08 20
                          • 109

                          #13
                          pagaliau as ji pamaciau PAGALIAU o ka apie ji galiu pasakyt tai idomus tikrai ir piesimas tikrai grazus bet vietom jis pasidarydavo labai jau vaikiskas ypac kai ta bobute su didele galva parodydavo, bet seip daug mistikos ir humoro man patiko

                          Comment

                          • piccosan
                            Daft Punk

                            • 2005 11 28
                            • 250

                            #14
                            asaros tai labai jau dideles... per didelies...

                            Comment

                            • Botaro
                              Akuma


                              • 2005 11 17
                              • 196

                              #15
                              nelabai patiko,nezinau tiksliai kodel ir nesigilinsiu.Kazkuom lb skiriasi shitas nuo kitu Ghibli filmu
                              I have the Holy Lance

                              Comment

                              Working...