House of Five Leaves / Sarai-ya Goyou

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2949

    House of Five Leaves / Sarai-ya Goyou

    Sarai-ya Goyou


    Režisierius: Tomomi Mochizuki
    Studija: Manglobe
    Žanrai: istorija, gyvenimiškas
    Transliacija: 16.04.2010 - 02.07.2010
    MAL reitingas: 7.89
    Trukmė: TV 12 ser. x 25 min.
    YouTube:
    Opening / Trailer




    Aprašymas: Akitsu Masanosuke yra niekam tikęs roninas. Nepagalvokit, kad jis nemoka padoriai mojuoti kardu. Anaiptol, jo įgūdžiais abejoti netenka. Bėda yra su Akitsu charakteriui, kuris yra per daug romus ir bailus tokiai profesijai. Konfliktinėje situacijoje jis nepuola ginti savo garbės ir orumo, o tiesiog pabėga. Nieko keisto, kad visuose darbuose netikėlis ilgai neužtrukdavo. O valgyt tai norisi ir šeimai padėti reikia. Eilinį kartą vaikinas sėdėjo (tiesiogine prasme) be darbo kai jį pastebėjo Yaichi, vietinis lovelasas ir geišų numylėtinis. Nieko keisto, išvaizdus vyras ir toli gražu ne vargšas. Naujajam pažįstamui kaip tik buvo reikalingas asmens sargybinis. Akitsu tiesiog pasisekė, kad pasitaikė po ranka. Keista, bet šį kartą darbas buvo atliktas be priekaištų. Gal tamsa padėjo....

    Yaichi pasirodė esąs "Penkių lapų" gaujos vadas, kuri užsiėmė žmonių grobimu. Nors ir nelabai to norėdamas Akitsu įsitraukia į gaujos veiklą. Na taip, banditai, bet kaip žmonės visai neblogi. Ypač jį sudomino paslaptinga vado asmenybė, nes Akitsu, nors ir minkšto charakterio, bet kartu ir labai smalsus.



    Iškart įspėju, kad šis anime patiks nevisiems. Pirmiausia nepatiks statistiniam paaugliui. Kovų čia nėra. Yra gal tik pora kelias sekundes trunkančių epizodų, kurie tik parodo, kad žmonės ne tik dėl grožio ginklus nešiojasi. Absoliučiai nėra humoro, papų ir kraujo upių. Užtat patiks vyresniems žiūrovams norintiems bent trumpam pabėgti nuo visą laiką kažkur bėgančio ir skubančio kapitalizmo. Šiame seriale yra puiki ir kartu melancholiška ar net, tam tikra prasme, migdanti atmosfera. Atrodo, kad čia net žmonės bėga lėtai. Nėra čia kažkokių istorine prasme globalių problemų ir aistrų. Yra tiesiog grupelė žmonių ir tarpusavio santykiai bei problemos. Reikia išskirti Akitsu, kaip asmenybės, brendimą ir jo santykius su Yaichi. Charizmatiškasis lyderis yra gal ir ne idealas, bet sektinas pavyzdys. Kiti personažai irgi neprasti. Jie mažai kalba ir neserga moraliniu nudizmu, bet dėl to yra tik dar gyvesni.
    Piešimas nestandartinis ir keistas. Keistai atrodo smailūs (net ir pagal anime standartus) veidai, o ypač nosys. Tiesa, prie to greitai priprantama. Užtat aplinka nupiešta tiesiog nuostabiai ir detaliai. Neprastesnė ir muzika, kurios čia yra labai daug. Iš konteksto iškrenta tik op ir ed dainos. Toks melodingas popsas gali patikti nebent man.^^

    Reziumė: Keista, bet samurajiška tematika man šį kartą netrukdė. Matyt dėl to, kad tai nebuvo akcentuojama. Viduramžių Japonija čia yra tiesiog fonas, kuris norint gali būti ir pakeistas, o istorija labai nenukentėtų. 8 balai. Kodėl tiek mažai? Papų, super galių ir kvailų juokelių tai nėra....^^


    Sarai-ya Goyou yra vienas iš tų anime, kuriuos reikia gerbti ir mylėti. Vien dėl to, kad jų yra tiek nedaug...


    40
    5
    67.50%
    27
    4
    30.00%
    12
    3
    2.50%
    1
    2
    0%
    0
    1
    0%
    0
  • migliute
    start wearing purple

    • 2008 08 23
    • 51

    #2
    Tikrai vienas geriausių šių metų reales'ų. Ir tikrai vienas mėgstamiausių mano animų su samurajais (gal būtent dėl to kad kitoks). Senokai ką nors tokio gero teko matyt, nors esu veiksmo ir kovų gerbėja. Manau patiks ne vienam piliečiui, nes piešimas, muzika puikūs.

    p.s. Savo atmosfera labai primena Mushishi..pasiilgau tokių animų.
    Whoop-de-fuckin'-do

    Comment

    • daimonass
      Forumo vilkas


      • 2008 12 08
      • 354

      #3
      Labai grazus anime su tikrai neiprasta ir gera siuzetu. Veiksmo per daug nera, bet ta kompencuoja tikrai grazi aplinka ir veikeju charakteriai.
      Mano anime list'as: http://myanimelist.net/animelist/daimonass

      One Piece V2 pack: http://www.linkomanija.net/details?173537

      Comment

      • Ayami
        Menas buti savimi.

        • 2009 05 10
        • 123

        #4
        Labai lengvai ir ramiai susiziurejo. Piesimas labai tiko ir patiko, veikejai visi kazkuom skirtingi ir idomus.Gal truko truputi tu kovu. Seip ar taip 5/5

        Aaaaaaa!

        Comment

        • Sable
          The Hitchhiker





          • 2005 03 11
          • 1530

          #5
          Puikus animas. Vienas is tu gan retu atveju, kai nepastebi kaip pabaigi ziuret. Itraukiantis ziuralas, nors ir netrykstantis veiksmu, bet uztat sveikas siuzeto linijos prasme. Ne tai kaip daugelis siulaikiniu animu, kur siuzetas tera situaciju kratinys it baiges ziuret supranti, kad buvo laikrascio anekdotu skyriaus lygio. Piesimas gan originalus, bet jau matytas sen bei ten mangose. Labai jau i zuvis nesa tie veidai Bet cia nekritikuoju, nes patiko vis vien. Veikejai tikrai gyvi, gal tik 'priesai' kazkiek stereotipiski. Itin patiko openingas

          Comment

          • Hellsing_lover
            Purinsesu no Darukuneso




            • 2007 02 15
            • 1319

            #6
            Ach, puikus metų radinys, tikrai vienas geriausių 2010 metų anime. Paliko be galo gerą įspūdį. Atmosfera rami, bet tuo pačiu įtraukianti, jau vien neminint viso vaizduojamo laikotarpio žavesio. O visa ta melancholija kaip tik puikiai atspindėjo ir vieną iš natūraliųjų Japonijos pusių - juk ji išties nėra vien tik tas greitasis elektrinis traukinys, nuolatos kažkur lekiantis ir per metus pavėluojantis tik 30 sekundžių Veikėjai, skirtingai nei Sable, į tas žuvis visai nenešė, nors ir veidai buvo kiek neįprastesnių proporcijų, bet nuo to viskas tik dar gražiau atrodo (o tas Yaichi vyrukas išvis puikus ). Istorija taip nebloga, nors ir lėtai vystoma ir niekur su ja neskubama, tačiau tai leidžia ja pasimėgauti, o tuo pačiu dėmesį atkreipti ir į kitus dalykus. Nors tiesa, pabaiga buvo tokia nepastebimai praplaukianti ir tikrai be galo norėčiau daugiau šios istorijos, nors mažai ką į ja ir įdėsi, deja.
            Iš nepatikusių dalykų, deja, tikrai buvo tie op ir ed. Kažkaip, įsijautus į visą eigą jie labai išmušdavo iš savų vėžių ir tokie atitrūkę nuo visos idėjos man jie tikrai nelipo prie širdies. Bet štai va OST tai kita kalba. Nors ir nebuvo toks jau originalus, tačiau muzika tikrai puiki net ir 'relax' klausymui. O kur dar tie karts nuo karto išnyrantys tango motyvai, visai mane sulydė
            Veikėjai buvo įdomūs, gal vieni ir mažiau išvystyti istorijos eigoje, o apie jų pačių gyvenimus tik mažas detales tesužinojome, tačiau vis tiek jie buvo savaip patrauklūs. Kaip ir Killerbee aprašyme minėjo, smagu buvo stebėti Masos augimą kaip veikėjo. Pradžioje toks man gal ir kiek mažiau priimtinas atrodė, kadangi keistai paviršutinis jo elgesys pasirodė, bet štai į galą jis sugebėjo užaugti ir tapti tikrai geru vyruku
            Džiaugiuosi, kad buvo išvengta tų čia visai neįsiperšančių muštynių, galbūt tai net ir suteikė tą įspūdį, kad anime jau ne visai nuo gražaus popso suskystėjusiai publikai. Tik į galą buvo įneštas šiek tiek aštresnis smurtas, ir to pakako... Net man

            Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?

            Comment

            • juodidrugiai
              varnalėšos

              • 2010 08 11
              • 37

              #7
              Šis ir man patiko. Tikrai gerai supintas siužetas; nuo pat pradžios iki pabaigos tolygiai viskas vystėsi, po truputį išsiaiškinant kiekvieno veikėjo problemas ir motyvus, kodėl būtent prisijungė prie "House of Leaves". Veikėjai taip pat labai tikroviški, suprantamos problemos, jokių hiperbolizacijų ar iš tuščio pilstymo į kiaurą. Ir visos istorijos pabaiga man patiko, tokia šilta Piešimas ne eilinis, todėl labai maloniai žiūrėjosi, atmosfera taipogi puikiai perteikta, jauti tą ramybę, bet kartu ir gyvumą.
              p.s. tas katinas tai žavingas buvo
              Paskutinis pakeitimas nuo juodidrugiai; 2011-02-10, 20:11.

              Comment

              • slicKrox
                Catching some Zzzzs...




                • 2012 08 01
                • 2161

                #8
                Gal kaip visada iš Manglobe buvo tikėtasi kur kas daugiau, kažko originalesnio, lyginant su tokiais darbais kaip Ergo Proxy ar Samurai Champloo, tačiau anime vis tiek puikiai perteikė tik Manglobe būdingą unikalią atmosferą ir savitą piešimo stilių. Gal apie anime ir neprisiminsiu daug po metų ar kelių, tačiau tikrai neblogas žiūralas. Anime pradžioje sunku suprasti kur gėris, o kur blogis.

                Labai patiko garso takelis, tačiau likau kiek nesupratęs Op ir ED, nes pasirodė visiškai netinkantys anime atmosferai ir nelabai man jie įsipaišė į bendrą anime konktekstą, arba kažkokia nežinoma autorių užslėpta mintis.

                Comment

                Working...