Bakemonogatari / Monstrų istorijos 2009

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • amidau
    ☣☠☣







    • 2007 04 25
    • 1384

    Bakemonogatari / Monstrų istorijos 2009


    Bakemonogatari
    Monstrų Istorijos
    化物語



    Istorijos autorius: NisiOisin
    Režisierius: Akiyuki Shinbo
    Transliacija: nuo 2009-07-03 iki 2009-09-25
    Studijos: Aniplex, SHAFT
    Žanrai: Komedija, Antgamtiškas, Romantika, Psichologinis
    Trukmė 12 TV x 24 min.
    AniDB reitingas: 9.15
    ANN reitingas: 8.81
    MAL reitingas: 8.40
    Amžiaus cenzas: R - 17+

    YouTube resursai:
    I OP || II OP || III OP || IV OP || I ED || II ED

    Papildoma Info:



    Pagrindinis veikėjas gimnazistas Koyomi Araragi, taigi jis gyvena sau ramiai profilaktiškai pasipyksta su savo jaunėlėmis sesutėmis ir toliau stumia dienas šiame pasaulyje. Tačiau visada kasnors sudrumsčia nusistovėjusią ramumą, šį kartą buvo taip, Araragis lipo sau ramiai laiptais ir netikėtai jam į glėbį, tiesiogine to žodžio prasme, įkrito mergina vardu Hitagi Senjougahara, toji mergina nors ir buvo velniškai graži tačiau buvo pagarsėjusi vienišė, ji tiesiog nuo savęs atstumdavo žmones. Taip atsitiko ir šį kartą tačiau buvo vienas "bet" dėl kurio Araragis nespjovė ant Senjougaharos ir nėjo į kamputį paverkti, tas "bet" buvo nepaprastai mažas minėtosios merginos svoris, tai jis pajuto kai palaikė ją savam glėbį. Kadangi Araragis nepasidavė jis greit sužinojo, kad tas menkas svoris ne nuo kokios ypatingos dietos, o nuo antgamtinių jėgų įsikišimo... Pasirodo Araragis tokiuose dalykuose buvo nepėsčias, kadangi jis kadaise pats buvo vampyru, bet vienas atsipūtęs exvienuolis iš dalies jam padėjo atsikratyti šios naštos...


    Istorija čia susideda tari iš atskirų dalių kuriose Araragis padeda su antgamtinėmis jėgomis susidūrusioms merginoms. Kaip koks donžuanas, a... Bet nesibaidykit čia išlieka vientisas siužetas, kadangi išgelbėta mergina lieka tikrai dėkinga Araragiui (rimtai donžuanas), todėl kituose epizoduose išvystame ir jas... Pati antgamtinių jėgų idėja labai primena jau klasika tapusį anime xxxHolic, visa ta mistiška atmosfera, bei netikėti merginas užgriuvę prakeiksmai tikrai patiks xxxHolic'o gerbėjams. Tačiau viskas vien tuo neapsiriboja, kita svarbi detalė tai komedijos ir vaizdo pateikimo stilius, apie tai užsimenu todėl nes šios detalės labai primena kitą ne ką mažiau garsų anime tai SZS, tikrai džiugu kad SZS režisierius nesėdi vietoje, o kuria vis daugiau tuo puikiu humoru ir velniški originaliu pateikimu prisodrintus anime. Tiesa čia humoro srautas kiek silpnesnis, bei nebetoks absurdiškas nei SZS bet dėl to jis netampa prastesnis, gal net priešingai, žiūrovas gali jį geriau įsisavinti.

    Piešimas dvelkte dvelkia SZS atmosfera, netradiciniai rodymo kampai, netikėtai įsiterpiantys ta tikrus veiksmus iliustruojantys vaizdai, pvz vietoj to kad parodyt kaip Araragiui į akis įsminga pirštai, buvo parodyta kaip tie pirštai sminga į žuvies (atrodo plekšnės) akis. Veiksmo scenos, nors jų čia buvo nedaug, tačiau atrodė tikrai efektingai. Aplinkos taip pat pasižymi dideliu eksperimentikos laipsniu, įdomiai atrodantys pastatai, spalvomis neperkrauti objektai, bei užrašai, plakatai ir visokie kiti niekučiai tikrai suteikia kažkokį pagyvinimą. Veikėjai pavaizduoti super, nors ir nėra kažkokio tai didelio realumo kuris priartintų prie realybės, tačiau veikėjai atrodo išties puikiai, ypač merginos, viso super mega hiper turbo kawaii, ir ne tai kad būna dirbtinai sukurti rinkodaros projektai kurie paskui kala kažkam tai bapkes, tačiau čia išties kawaii, visos emocijos, prisimerkimai, žandukų nuraudimas viskas tobula.

    Garso takelis nors ir ne mano skonio tačiau pripažįstu kad man jis visai patiko, fone nuolat skamba puikiai derančios melodijos, jos taip įsilieja į foną kad tiesiog sutampa su bendru veikėjų įgarsinimu, kuris taip pat puikiai padarytas, visos intonacijos ir šiaip dialogai skamba tikrai maloniai. OP paprasti niekuo per daug neišsiskiriantys, tačiau jų prasukinėti ranka nekilo, nors visgi kai geriau pagalvoji jie turi savotiško žavesio, tiesa įdomu tai kad per 12 ep7 kūrėjai sugebėjo pateikti 4 OP'us. ED'ai taip pat neblogi tačiau juo prasukinėjau, kadangi nieko labai jau įdomaus neparodo, tai kam ten kankintis...

    Taigi apibendrinimas: 10+/10 be jokios abejonės vienas iš geriausių šių metų anime (jei ne pats geriausias). Kabinanti istorija, splavingi veikėjai, super mega hier turbo kawaii meginos, ir šiaip nuostabus piešimas. Pažiūrėti būtina kam patiko tokie anime kaip xxxHolic, SZS, Maria Holic... Tirai pavykęs anime, todėl laukiu tesinio, kuris kaip spėju tikrai bus, kadangi novelės dar kuriamos, be to dar yra vietos kokiam nedideliam sezoniukui pasakojančiam apie Araragio praeitį, kuri, sprendžiant pagal pirmo epo pradžioje parodytą santrumpą, buvo tikrai audringa...







    81
    5 (Nuostabu!)
    65.43%
    53
    4
    28.40%
    23
    3
    3.70%
    3
    2
    2.47%
    2
    1 (Neverta dėmesio!)
    0%
    0
  • Aivaras
    ką tu?

    • 2008 09 10
    • 358

    #2
    Pagaliau kažkas mano skonio.Dėkui, amidau :]

    Comment

    • Miyata
      Find your own sins, kid.



      • 2008 01 09
      • 452

      #3
      Reikes paimt kai pasibaigs, Plan to watch list'e vistiek guli tik kad sis anime jau pagal abecele praejo, nes ongoing buvo tai praleidau xD Kai isleis pilna reikes paimt, tik kad parasiai 2 sezonas bus... tai hmm. Gal palaukt reikes, ziuresim kaip bus.

      Comment

      • Horkis
        Kritikuosiu žiauriai


        • 2005 12 23
        • 637

        #4
        Paziurejau 6 epus bet manau reiks ziuret is naujo.... toks ne is lengvuju anime bet still ziuresiu


        Comment

        • daumis1992
          Nothing...
          • 2009 07 07
          • 20

          #5
          Baigiau ziureti visa, tai geras anime. Jis man psirode keistas tikriausiai del to ir patiko.

          Comment

          • aKi
            Ruduo.

            • 2007 10 24
            • 289

            #6
            Vienas geriausių vasaros anime. Patiko kiekvienai iš veikėjų dedikuoti Op`ai (gaila tik kad nebuvo skirto Tsubasa Cat). Nežinau kaip ten reikalai su novelėmis, bet laukčiau antro sezono, nes apie Hanekawa ne viskas buvo paaiškinta, kaip ir nebuvo normaliai parodyta kaip Araragis tapo vampyru. Aišku dar išeis tos 3 ovos, bet klausimas ar ten bus recap ar koks velnias.
            Paskutinis pakeitimas nuo aKi; 2010-03-02, 13:56.

            Comment

            • Killerbee
              Iškrypęs dėdulė





              • 2006 12 11
              • 2949

              #7
              Pažiūrėti būtina kam patiko tokie anime kaip xxxHolic, SZS, Maria Holic...
              Vadinasi man nebūtina. Nebent MH dar toks pusė bėdos buvo....

              Comment

              • Silvestras
                Rimtas forumo narys



                • 2008 04 18
                • 162

                #8
                Vienas iš tų originalesnių matytų, be to vienas iš padoriausių šiais metais išleistų animukščių. Jei bus awardai, tai tikriausiai ne vienoje kategorijoje už jį nubalsuosiu. Na bet kokiu atveju, pažiūrėjęs visą anime iki galo, nuosekliau ir įtikinamiau išreikšiu savo nuomonę.
                Po kol kas pažiūrėjau dešimt epų ir man šis anime primena būtent tą, kas savaitę džiuginanti masterpiece'ą, kokių šiandien reta. Žiauriai pradėjo man patikt tas modernus spalvingas ir tikslus piešimas (Higashi no Eden, Sengoku BASARA, o dabar ir Bakemonogatari, na gal dar koks CANAAN'as).
                Beje, mano atveju viskas asocijuojasi ne SZS atmosfera, o Ef - A Tale Of.. Viskas labai supanašėja su tuomis įntarpinėmis frazėmis ir staigiomis pauzėmis. Dar SZS aišku labiau nuobodesnis su nesibaigiančiais dialogais, kol tuo tarpu Bakemonogatari puikiai susitvarko su šia užduotimi ir pilnai pateisina savo statusą.
                Na ir dar vienas svarbus dalykas, galėsiąs pavirst šį anime į 2009 favourite (nors ir taip tokiu jau tapo). Kai pagrindiniame plane figūruoja tokia graži mergina, visados pasigendi romantikos lašelio. Tačiau šiame anime su tuo rodos nutarė nepersistengti. Jinai gi yra, bet labai jau nestandartinė. Bent tai kompensuoja, kad nepagailėjo originalių idėjų ir bendrai all in all tai visu pirma savo stilingumu akį patraukiantis serialas. Aš netgi stebiuosi kaip stipriai jis man patinka, keistas jausmas .

                Comment

                • IVXXX
                  Let's do a barrel roll!
                  • 2008 03 07
                  • 8

                  #9
                  Autorius Killerbee
                  Vadinasi man nebūtina. Nebent MH dar toks pusė bėdos buvo....
                  Ziurek, i xxxHolic ar SZS menkai uznesa. Atmintis mano prasta, bet tikriausiai siame anime patys/vieni is idomiausiu pokalbiu kokius esu mates.
                  I want to go on a date! We'll play MMORPGs all night long! And then I want you to confess your love to me by saying 'let's grind together, baby!

                  Comment

                  • aKi
                    Ruduo.

                    • 2007 10 24
                    • 289

                    #10
                    Man į xxxHolic nepanašus nei kiek, tuo tarpu labai neša į Ef ir kažkiek į SZS. Retas ir gražus anime pateikimo stilius.

                    Bastard:
                    Spoileris:
                    Bus tos romantikos pačiam gale.

                    Comment

                    • tamagochi
                      Suši valgytojas

                      • 2005 10 19
                      • 138

                      #11
                      Peržūrėjau tris serijas ir labai patiko. Mushishi sukryžmintas su SZS Dialogai verčia iš koto vietomis.
                      Ir jau išėjo visos 12 serijų, tai jau nebe ongoing.

                      Tamagochi seal of approval

                      Comment

                      • Red_Elf
                        pandų karai :D


                        • 2009 05 07
                        • 1115

                        #12
                        peržiūrėjau visas 12 serijų nepasakyčiau, kad jau labai užkablevo, bet patiko. Įdomus piešimas, tikrai nestandartiniai veikėjai ir situacijos, pačios istorijos geros
                        p.s. ar jau tos 3 ovos išėjo ar dar teks palaukt

                        Comment

                        • Aivaras
                          ką tu?

                          • 2008 09 10
                          • 358

                          #13
                          Jau įpusėjau, pagaliau radau kažką verta dėmesio.Intarpai tarp veiksmų primena Ef - a tale of memories/melodes, piešimas irgi, gražus.Norėtusi man daugiau romance, bet viskas su kaupu.Beje, verta vien dėl

                          žiūrėt ^^, unreal, turiu nauja fav female char xD
                          Paskutinis pakeitimas nuo Aivaras; 2009-10-12, 16:10.

                          Comment

                          • ciombiukas
                            Forumo maniakas




                            • 2009 09 18
                            • 470

                            #14
                            NU atsisiunciau pirma serija visai idomus pasirode reiks ziuret

                            Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

                            Comment

                            • Aivaras
                              ką tu?

                              • 2008 09 10
                              • 358

                              #15
                              Pagaliau pabaigiau, paskutinis (12) ep. labai patiko, ypač scenos mašinoje reik paieškot informacijos apie antrą sezoną, o OVOS kaip?Yra jau?Nes net online nerandu kur ;//
                              Paskutinis pakeitimas nuo Airiz; 2009-11-03, 19:50. Priežastis: spoilaz

                              Comment

                              Working...