Kino's Journey ~the Beautiful World~

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Raziel
    Mr. Reasonable


    • 2004 06 09
    • 194

    Kino's Journey ~the Beautiful World~

    Kino's Journey ~the Beautiful World~


    @AnimeNFO || @ANN


    Metai: 2003
    Žanras: Adventure, Dementia, Drama, Fantasy
    Studija: Studio Wombat, WOWOW, Genco
    Režisierius: Ryutaro Nakamura
    Oficialus puslapis (eng)
    Oficialus puslapis (jap)
    Panašūs anime: Anime-Planet
    Epizodai: 13





    Siužetas
    Kino's Journey yra apie Kino ir kalbančio motociklo Hermes keliones po pasaulį. Kiekvienas epizodas - nauja keliautojų aplankyta šalis (išskyrus dvi serijas skirtas tai pačiai šaliai serialo viduryje). Kino ir Hermes nė vienoje iš jų neužtrunka ilgiau, nei tris dienas. Aplankę daugybę šalių, keliautojai sutinka galybę skirtingų draugų, priešų ar šeip neutralių stebėtojų...

    Apie anime

    Pirmiausia keletas pastabų: labai rimtai patariu nieko nesidomėti ir neskaityti jokių review ar atsiliepimų apie 'Kino's Journey', o tiesiog žemiau susirasti linka (ar naudotjantis savais šaltiniais) ir parsisiūsti, na, jei labai norite tai skaitykite ir apacioje esanty aprašymą, pažadu - spoilerių nebus, tik tiek kad žinosite ko tikėtis...

    - The world is not beautiful:
    and that, in a way, lends it a sort of beauty -



    Taigi... net sunku nuo kažko pradėti. Dėkui visiems šventiesiems, kad sugalvojau parsisiūsti sitą animą, perskaitęs trumpas siužeto santraukas ir idiotiškus atsiliepimus (niekada nepasitikėkit AnimeNFO review) galvojau, kad cia bus eilinis, neysimintinas animas... vaje, kaip klydau! už atrodytų tokios paprastos istorijos slepiasi labai gilios ir sunkiu filosofiniu užtaisu prisodrintos mintys. artimiausios analogijos, mano galva, - visiems gerai žinomi literatūros kūriniai 'Alisa stebuklų šalyje' ar 'Mažasis princas', tik Kino's Journey kur kas niūresnis ir filosofiškesnis... taip, čia sutiksite tokius pačius keistus iki beprotybės, bet tuo pačiu ir bauginančiai rimtus/juokingus veikėjus, kaip ir minėtuose kūriniuose. Rizikuodamas, kad tai skambės perdėm patosiškai, pasakysiu - KJ yra odė humaniškumui. ir ne bet kokiam... tas humaniškumas - toks pats netobulas kaip ir patys žmonės. Apskritai, animo esmę labai gerai atspindi aukščiau esanti citata. Nepaisant to, kad Kino's Journey yra filosofinės pakraipos, netrūksta čia ir kraujo, žiaurumų (juk sakiau, kad tas humaniškumas ne visai tobulas =] ).

    Kiekvienas epizodas KJ yra atskira istorija (išskyrus kelias serijas serialo viduryje) su savu moralu, mintimis ir sava žiaurumo, beprasmybės ar humaniškumo doze. Tačiau tai tikrai ne kliūtis, vienoj serijoj čia sutalpinama kur kas daugiau, nei dažnam anime pavyksta parodyt viso serialo metu. Keliaudami po fantastines šalis, Kino ir Hermes, pamato įvairiausių visuomenių, kuriose viršų paėmė vienas ar kitas žmogaus būdo bruožas... beveik Ezopo pasakėčios ;]


    Kino's Journey yra tik du pagrindiniai veikėjai, visi kiti pasirodo ne ilgesniam, nei vieno epizodo trukmė, laikui. Kino mane absoliučiai sužavėjo, tai nėra tipiškas herojus, nėra tipiškas blogietis, nėra ir neutralus stebėtojas. Kino yra NIEKAS (nu nesugalvoju nieko gudresnio X]). Kino yra geras ir padeda visiems pagal savo išgales, Kino nemėgsta žudynių, bet žudo taip pat šaltakraujiškai, kaip Džekas Skerdikas, o sąžinės graužaties po to jaučia dar mažiau, nei legendinis Skerdikas arba kartais tiesiog nutaria nesikišti tokiose situacijose, kur net ir blogi veiksmai butu mažesnis žiaurumas... Hermes kur kas mažiau įspūdingas nei intravertiška Kino asmenybė, kalbantis motociklas - žingeidus, daug plepantis, bet tuo pačiu, net ir šiek tiek paslaptingas.

    Animacija ir muzika KJ tarnauja bendros filosofinės atmosferos palaikymui, net ir krauju sruvančios scenos ne tiek įspūdingos vizualiai, kiek pribloškia netikėtu rakursu ar vaizdinių seka. Fone dažniausiai skamba atmosferiškas ambientas, dar labiau pagilinantis filosofišką ir niaurią atmosferą.
    Animų, kuriuos galėčiau rekomenduoti yra nedaug, dar mažiau yra animų, kuriuos įtraukčiau į būtinųjų sąrašą - Kinos Journey ir yra vienas iš paskutiniųjų tarpo. Šeip nemėgstu kraštutinumų ir gerbiu kitų žmonių skonį, bet jei jums Kino's Journey pasirodė nuobodus ir visiškai nepatiko yra tik dvi priežastys: arba jūs per jaunas arba nemėgstate didesnių, nei reikia skardinės atidarymui, apkrovų savo smegeninei Trumpai - šedevras, pamatyti būtina...



    43
    5
    62.79%
    27
    4
    13.95%
    6
    3
    11.63%
    5
    2
    6.98%
    3
    1
    4.65%
    2
    "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
    Alexander Kojève, 1959

    FF sucks! Please, don't kill me
  • Sable
    The Hitchhiker





    • 2005 03 11
    • 1530

    #2
    Na, neseniai paziurejau ir ta filma jo (Life goes on). Is tiesu animas su labai idomia istorija ir siokiu tokiu kovu sulaukiama, plius yra ir ideologija nebloga animei, taigi vertas paziuret.

    P.S.: megstu keliones

    Comment

    • baltas_tigras
      wild minds

      • 2007 03 19
      • 107

      #3
      OMG!!! toks geras animas ir 0 atsiliepimu....vaje.
      na tai daviau 5 uz piesima, veikejus ir siuzeto originaluma bendrai paemus. labai seniai jau ziurejau ji, bet vistiek atminty isliko keletas ryskiu animo bruozu:
      visu pirma tai naturalus zvilgsnis ir naturalus veiksmai i viska. jokiu super kovu, transformaciju ir tt. pasaulis matomas per Kino prizme, pasaulis ir Kino veikia sinchroniskai. Kino paprastai ir nehiperbolizuotai zvelgia i visas kelyje pasitaikiusias problemas, naturaliai ir paprastai susidoroja su jomis. nera jokiu perdetu reakciju, perdeto susizavejimo, emociju ar dar ten ko.
      gali pasirodyt, kad Kino kaip robotas, taciau taip nera. idomu buvo stebeti personaza, kuris veikia ramiai ir saltai. ramiai kalba, ramiai masto, taip pat ramiai ir be jokiu emociju zuduo tuos, kurie to nusipelne pagal Kino gyvenimo samprata.
      labai patiko piesiama gamta. kartais net pagaudavau save mastant "nu blem, nejau tokioj grazioj ir siltoj aplinkoj, gali detis tokie salti dalykai".
      ir pabaigai norejau pasakyt, kad kraujo buvo naturalus kiekis, ir jis kele daug daugiau emociju ( siauba, pasislykstejima ir tt), nei tas nenaturalus drain, taip daznai piesiamas daugelyje anime.
      Neziuriu anime su LT subais.

      Comment

      • Sable
        The Hitchhiker





        • 2005 03 11
        • 1530

        #4
        Tss, mano atsiliepimą an nulio nurašė :bored:''

        Comment

        • baltas_tigras
          wild minds

          • 2007 03 19
          • 107

          #5
          Autorius Sable
          Tss, mano atsiliepimą an nulio nurašė :bored:''
          na zinai palyginus, kiek yra prirasyta apie kitus popsovus animus, tai 1 tavo postas lygus 0, pries ju >5 psl komentaru....na neformatas lieka neformatu, gal tuom jis ir geras
          Paskutinis pakeitimas nuo baltas_tigras; 2007-05-21, 16:17.
          Neziuriu anime su LT subais.

          Comment

          • Bardakas
            Žmogus Ne





            • 2005 09 22
            • 1462

            #6
            Kai žiūrėjau tai čia gan seniai, kai tik jis išėjo ir tada nebuvau labai didelis šizos entuziastas, tad po pirmų 2 epų ištryniau. Dabar dar karta norėčiau pažiūrėt manau, gal kitaip žiūrėčiau. Vis dėl to, bičas kalbasi su motociklu... nelabai man... nevertinsiu šį kartą.
            Maybe on Earth, Maybe in the Future
            sigpic
            Kurokawa idėjinis lyderis
            Lėtai keičiu slaptažodžius

            Comment

            • Sable
              The Hitchhiker





              • 2005 03 11
              • 1530

              #7
              Mjo, nu sorris kad taip glaustai pasisakiau >_>, bet kaip ir esminius pliusus "sau" paminėjau: kelionės motyvas, gerai atidirbta animo ideologija. Šiaip vienas tų animų, kur kabina savo atmosfera. Tokio kompanijoj nežiūrėčiau nei už ką Geriausia ramiai, nuotaikos sudarymui žiūrėt :}

              ps: nu tai aš nekaltas, kad nebuvo kilus diskusija, pasisakiau trumpai ir aprimo -__-
              o šiaip dar reiks kada peržiūrėt antrąsyk, nes jau senokai veizėtas dalykas
              Paskutinis pakeitimas nuo Sable; 2007-07-04, 10:15.

              Comment

              • Youka
                bishoujo

                • 2006 01 30
                • 335

                #8
                Nepakartojama atmosfera, bene vienintelis dalykas, kuri atsimenu, nes ziurejau labai seniai. ir toks ramus ir gerybinis, kad mes su raziel tada, man atrodo, pakaitom uzmigdavom. XD

                Comment

                • civer
                  Inspire to conspire


                  • 2006 12 05
                  • 92

                  #9
                  Labai geras ir LABAI filosofinis animas.
                  What if all the world's inside of your head?
                  Just creations of your own
                  Your devils and your gods all the living and the dead
                  And you're really all alone...

                  Comment

                  • Raziel
                    Mr. Reasonable


                    • 2004 06 09
                    • 194

                    #10
                    Autorius Youka
                    Nepakartojama atmosfera, bene vienintelis dalykas, kuri atsimenu, nes ziurejau labai seniai. ir toks ramus ir gerybinis, kad mes su raziel tada, man atrodo, pakaitom uzmigdavom. XD
                    yo, aš nemiegojau :] gal tik meditavau... dėl atmosferos tai teisybė, senokai jau mačiau, reiks artimiausiu metu pakartot...

                    dėl populiarumo tai mane irgi iš pradžių tai stebino, nes anime tai labai geras, o atsiliepimų (ne tik čia) apie jį gana nedaug... bet matyt čia visas reikalas tame, kad "Kino" nėra didelės intrigos, veiksmo, kažkokios didesnės šyzos dozės, perdėto dramatizmo, romantikos. Žodžiu, nėra už ko užsikabinti akimis "casual" anime žiūrėtojui, ne visi mėgsta mąslumą, melancholiją. Kita vertus, "Mushishi" buvo gana populiarus, čia kažkas panašaus, tik nėra mistikos ir dramatizmo mažiau...
                    "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
                    Alexander Kojève, 1959

                    FF sucks! Please, don't kill me

                    Comment

                    • Lax..
                      reLaxed




                      • 2005 12 24
                      • 516

                      #11
                      Visgi 4 balai tik dėl to, kad man dašuto, jog Kino moteriškos lyties atstovė pažiūrėjus daugiau nei pusę animo. Piešimas kartais gražus, kartais ne - ypač, ties veikėjų veidais. savo mintimi animas geras - kai pasibaigė, dar ilgai nesuvokiau, kad jis pasibaigė. Filosofinės mintys, tai tikrai geros...pažiūri seriją ir guli valandą galvodamas.
                      Anywayz..."neformatas" Beatiful world

                      Comment

                      • slicKrox
                        Catching some Zzzzs...




                        • 2012 08 01
                        • 2161

                        #12
                        Kino, tai čia panele? Jei, taip, tai man tai dašuto tik iš antro epizodo... Puse anime pražiūrėjau vos ne miegodamas. Nors buvo neįprastų ir išskirtinių epizodu, su savotiškais ir įdomiais pamokymais bei išvadom, bet didžioji dalis man nieko naujo nepateikė, išskirt galėčiau anime pradžią, 8'a ir paskutinį epizodą. Tarpais, tai bjauresnio piešimo anime turbūt dar nemačiau... Bendrai paėmus, tai jis man toks pilkas, nei nepatiko, nei patiko, nei sužavėjo...
                        Paskutinis pakeitimas nuo slicKrox; 2008-11-19, 23:08.

                        Comment

                        • Nebu
                          Syscemos Valdovas

                          • 2006 08 07
                          • 199

                          #13
                          Vienas geriausių kūrinių anime srity. Paskutiniu metu labai sunku jau rasti tikrai vertą dėmesio rimtesnį anime. Kino no Tabi žiūrėjau pora kartų ir tikrai tuo megavausi, antrą kartą turbūt net labiau .
                          Tikrai gilus, puikus kurinys, gvildenantis tiek individo tiek socialines problemas. Muzikinis takelis ir atmosfera tikrai raminanti, svaiginanti, kelianti nepaprastą norą krautis kuprinę ir keliauti kur akys mato.
                          O daba pasigailėsi!!!

                          Comment

                          • funkymonk
                            Narys
                            • 2007 05 23
                            • 49

                            #14
                            kad Kino - mergaite man dashuto irgi apie antra epa. ir kad shnekasi jinai ne su savimi, o su kalbanchiu motociklu (galetu buti bent arkliukas... o__O7) irgi reikejo bishki laiko kad suvokchiau shita ^__^. bendrai Kino kaip personazhas man ne kiek ne simpatishka. gal taip ir buvo sumanyta, bet ji beveik visose serijose buvo kaip pasyvi statiste - grandis jungianti visas istorijas/situacijas (kurios buvo visai ydomios). mimika turbut pati stabiliausia ish visu anime personazhu kurias esu mates
                            Spoileris:




                            be to taip ir nepaaishkejo jos motyvacija kaip keliautojos... .
                            3/5 krch
                            http://i52.photobucket.com/albums/g11/iljaP/cat.gif (neatitinka reikalavimų 500x130)

                            Comment

                            • Killerbee
                              Iškrypęs dėdulė





                              • 2006 12 11
                              • 2949

                              #15
                              Ne Mushishi, bet man jį priminė savo nuobodumu. Atmosfera, įvairios šalys, op daina ir keli ep patiko. Pretenzijas turi tris:
                              1. Jei jau Kino mergaitė tai gal reikėjo ir piešti kaip mergaite? Suprantu, kad papai D dydžio ir mini čia netinka, bet kompromisą buvo galima surast.
                              2. Kur main kvestas?! Kelionė vien tik dėl kelionės per daug nuobodu.
                              3. Kalbantis motociklas.....chm, nu tarkim, bet nuo jo balso mane pykino.
                              Tik 6 baliukai ir tai už tipo rimtumą.

                              Comment

                              Working...