You're Under Arrest (1st Season)

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Katsu
    Hajimemashite



    • 2007 01 18
    • 192

    You're Under Arrest (1st Season)

    You‘re Under Arrest

    Wiki II MAnimList II ANN II AniNfo

    Režisieriai: Kazuhiro Furuhashi, Shougo Kawamoto
    Studija: Studio Deen
    Žanrai: Comedy, Police, Shounen
    Išleidimo metai: 1996-1997
    Tipas: TV serijos (1st Season)
    Epizodų: 51


    Tokyo yra išties milžiniškas miestas, kuriame transporto ir pėsčiųjų judėjimas labai intensyvus. Ką jau kalbėti apie transporto kamščius šio miesto gatvėse ir smulkius ar stambius prasižengimus. Tad kaip čia galima apsieiti be policijos?

    You‘re Under Arrest nukelia mus į šiuolaikinį didmiestį ir, sekdami dviejų žavių pareigūnių pėdomis, mes įtraukiami į Bokutos policijos skyriaus darbą bei kasdienybę. Šios dvi pareigūnės – Natsuki ir Miyuki – yra neperskiriamos draugės, patruliuojančios Tokyo gatvėmis ir palaikančios tvarką bei teisingumą. Bet policijos pareigūnai nėra terminatoriai ar kas dar baisiau, jie tokie pat žmonės – pykstantys, besidžiaugiantys, apsijuokiantys prieš kitus ir pasiruošę dalytis savo vargais ar džiaugsmais.

    Šį anime galima vadinti police ir slice of life žanro atstovu, kadangi per visus epizodus matome personažų santykių vystymąsi, nors iš kitos pusės – tai visuotinai nepasiteisina, nes slice of life žanro elementas daugelyje epizodų tebūna tik dar vienas priedas. Todėl, kad didesnis dėmesys skiriamas pačiam policijos skyriaus gyvenimui: nerūpestingų ir tuo pavojingų vairuotojų sulaikymai, įvairios bylos (čia galima rasti ir pliusų ir minusų, visgi...). Štai šita anime pusė mane labai tenkino – buvo įdomu stebėti vis kitokias skyriaus misijas, jų pastangas susidoroti su nusikaltėliais ir apsaugoti nekaltuosius. Kas liečia gatvėse siaučiančius vairuotojus, tai bylos didele įvairove nepasižymi – jie bėga, policija vejasi – tačiau visos situacijos praturtinamos įvairiomis naujomis detalėmis bei įvelkamos į šalutinius apvalkalus, apimančius daugialypį spektrą – nuo personažų asmeninio gyvenimo detalių iki tam tikrų svarbių įvykių.

    Dabar apie patį slice of life aspektą. Jis nėra išvystytas tiek, kad tvirta ranka būtų galima įrašyti prie žanrų. Tiesiog jis tiek neištemptas, nors į šio pirmo sezono epizodų pabaigą jau galima išvysti santykių atomazgas. Bet... Nežinau, gal tik man čia vienam, bet pareigūnų asmeninis gyvenimas nebuvo atskleistas nė per nago juodymą – ką išvydai pirmuose epizoduose, tas pats lieka ir pasibaigus paskutiniam. Imkim, kad ir Miyuki ir Nakajima. Velnias. Vienintelis žodis man ateina į galvą. Kodėl? Nelogiška? Na pažiūrėsiu, ką jūs sakysite kai patys pamatysite kokiu tempu tie santykiai vystosi ir kiek toli jie nueina... Va, Natsuki ir Shoji, kitas reikalas. Pasirodžius Shoji personažui išvis pagyvėjo veiksmas, tik tiek, kad jam ten pasireikšti nebuvo duota tiek daug progų. O ir Shoji ir Natsuki santykių išvystymas buvo puikus. Vienu žodžiu, romantikos mažoka, nors iš kitos pusės gal ir gerai, atitrauktų dėmesį nuo policijinio siužeto ^^.

    Komedija? Taaaip, nors humoras čia yra gyvenimiškas. Tikrai nėra preteksto kvatotis per visą epizodą, tačiau progų pasitaiko tikrai pakankamai. Vat ko nepakenčiau, tai epizodų su Strike Man – tiesiog nejuokinga ir viskas (tačiau kaip ir dėl skonio, taip ir humoro supratimo nesiginčijama – jis kiekvienam skirtingas).

    Piešimas ir OST‘as taip pat nuostabūs, mano nuomone. Spalvos nerėžia, bei personažų dizainas mielas akims. Ypač Natsuki ir Miyuki. Bet aš tikrai nesupratau Aoi personažo reikšmės (žiūri į tą veidelį, bet kai smegenyse šmėkščioja personažo background‘as, tai bent jau manęs maloniai nenuteikė...) Emocijų parodymas natūralus, čia beveik nėra tų mimikų, taip mėgstamų komedinio žanro anime. Kaip ir OP ir EN, taip ir muzika epizodų metu yra nuotaikinga ir atspindinti anime atmosferą. Vietomis netgi negirdi skambančių melodijų, o kartais pagauni save galvojantį, kaip atitinka muzikinis fonas veiksmą. Manau, tai vienas iš gero OST‘o požymių.

    Tiek trumpai apie pirmąjį sezoną. Šiaip galvojau palaukti su aprašymu, kol nepažiūrėsiu ir antrojo bei nesusirinksiu visų special‘ų ir movie. Bet... Su mano lėtais anime žiūrėjimo tempais iki to laiko pamirščiau, ką mačiau šiame ^^. Be to, jau įpusėjo ir trečiasis sezonas, todėl manau, bus galima palaipsniui pridėti naujus sezonų aprašymus prie šio arba sukurti naujose gijose, jei ten bus kas nors išskirtinio.


    6
    5
    33.33%
    2
    4
    50.00%
    3
    3
    0%
    0
    2
    16.67%
    1
    1
    0%
    0
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2949

    #2
    Mergos aišku fainuolės, bet....... Pritrūko siužeto. Nemėgstu kai nėra normalios istorijos. Šio minuso man užteko kad ištrinčiau po 32 ep. 26 ep būtų užtekę pilnai o tai vienas per ta pati. Vietinė romantika tik nervino. Nu blyn, suaugę dėdės o elgiasi baisiau už vaikus.
    Nuo vertinimo susilaikysiu. Tiesiog ne mano skonio.

    Comment

    • Katsu
      Hajimemashite



      • 2007 01 18
      • 192

      #3
      Autorius Killerbee
      Mergos aišku fainuolės, bet....... Pritrūko siužeto. Nemėgstu kai nėra normalios istorijos.
      Jo, iš dalies teisybė. Galima sakyti, kad ta bendroji linija, apjungianti visus epizodus, yra policijos darbas. Bet kažkaip neužteko to... Bežiūrint susidaro įspūdis, kad anime sukurtas švelnios propagandos policijos atžvilgiu bei eismo taisyklių laikymosi tikslais.
      Šiaip labai gerybinis ir ramus anime. Man irgi ~50 epizodų buvo perdaug... Bet žiūrėsiu toliau, ir antrą ir trečią sezonus - gan retai pasitaiko man, kad užtenka tik dviejų personažų, kad nemesčiau žiūrėjęs anime ^^

      Comment

      • Killerbee
        Iškrypęs dėdulė





        • 2006 12 11
        • 2949

        #4
        Autorius Katsu
        Jo, iš dalies teisybė. Galima sakyti, kad ta bendroji linija, apjungianti visus epizodus, yra policijos darbas. Bet kažkaip neužteko to... Bežiūrint susidaro įspūdis, kad anime sukurtas švelnios propagandos policijos atžvilgiu bei eismo taisyklių laikymosi tikslais.
        Šiaip labai gerybinis ir ramus anime. Man irgi ~50 epizodų buvo perdaug... Bet žiūrėsiu toliau, ir antrą ir trečią sezonus - gan retai pasitaiko man, kad užtenka tik dviejų personažų, kad nemesčiau žiūrėjęs anime ^^
        Man pasirodė, kad pagrindinė tema yra ne kiek policija kiek moteriška draugystė.

        Comment

        • DontStay
          Naujokas
          • 2007 12 11
          • 17

          #5
          Vienas is megstamiausiu mano animiu =) Nors dar nepradejau ziuret trecio sezono, bet siaip pritariu kad galejo but koks siuzetas gilesnis, nes per visas serijas ir sezonus tai tik tu dvieju santykiai po lengva ir juda i prieki, bet ir atskiros serijos visai gerai, ten gali kurt ir kurt visokiausiu situaciju.. Dar galiu pagirt pirmu 4 OVA seriju piesima, matosi, kad su meile masinytes nupiestos =) Bet ir likusiu 47 seriju piesimas pakankamai geras atsizvelgiant i metus.

          Beje ten tie screenai echiniai nelabai derasi su paciu animu =D

          Comment

          • Killerbee
            Iškrypęs dėdulė





            • 2006 12 11
            • 2949

            #6
            Autorius DontStay
            Beje ten tie screenai echiniai nelabai derasi su paciu animu =D
            Čia ne skrynai o art'as.

            Comment

            • Katsu
              Hajimemashite



              • 2007 01 18
              • 192

              #7
              O aš sakyčiau, dar ir kaip derasi ^^. Nors pats ecchi pasirodo kone viename epizode, ten kur veiksmas vyksta paplūdimyje, bet kažkaip visas anime to persmelktas, tik labai santūriai, juk čia apie policiją

              Beje, ten ne screenai, o wall'ai ^^

              Comment

              • DontStay
                Naujokas
                • 2007 12 11
                • 17

                #8
                Oj oj.. Nu taigi koks skirtumas wall'ai ar art'as, as galiu ir hentai paveiksliuku su tais paciais personazais surast ir ka? ;D Siaip ar taip grazus tie screenai ;P
                Prie to pacio, galiu parekomenduot ir Ex-Driver kam sitas patiko, tas pats mangos kurejas (matosi, kad pagrindines herojes beveik identiskos abiejuose anime).

                Comment

                • dArt
                  Rimtas forumo narys

                  • 2006 12 23
                  • 134

                  #9
                  Mačiau gal tik 10 epizodų, bet nieko manes nesužavėjo. Pagrindinis žanras komedija, bet juoktis nelabai yra kur ...

                  Comment

                  • FLCL Fan!
                    Naujokas
                    • 2009 02 11
                    • 8

                    #10
                    Nezinot ar full trothle paskutinis sesonas, ar zada dar isleisti kokio nors naujo materialo?

                    Comment

                    Working...