Kokį anime pavadintumėt klasika? Kodėl?

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • AceWiz

    Kokį anime pavadintumėt klasika? Kodėl?

    Sveiki. . .idomu suzinot nuomones klausimu koki anime pavadintumet klasika?(max 2 anime).
  • Izzo
    one vs all, DIE AZ!



    • 2007 02 25
    • 1530

    #2
    na aš klasiką suvokiu kaip kažką kas padarė didelę įtaką kitiems savo srityje
    SCREW YOU, PEOPLE!

    Comment

    • Killerbee
      Iškrypęs dėdulė





      • 2006 12 11
      • 2949

      #3
      Autorius Izzo
      na aš klasiką suvokiu kaip kažką kas padarė didelę įtaką kitiems savo srityje
      Tada jo, DB ir Sailor Moon yra klasika. Prigimdė daug "primityvių filmukų ikimokyklinio amžiaus vaikams".

      Comment

      • Lax..
        reLaxed




        • 2005 12 24
        • 516

        #4
        Akira visada liks pačia didžiausia įmanoma klasika anime industrijoje - tai juk buvo pats pirmas anime skirtas mums t.y. visai likusiais pasaulio daliai, be japonijos. Ir net keista turbūt buvo pasauliui, kad piešti žmogeliukai gali turėt šitiek psichodelikos, mokslinės fantastikos, rimtų filosofinių temų ir t.t. =D Sakykit ką norit - nėra ant svieto kas galėtų pasigalinėti su akira. Juk genialus anime?

        Comment

        • slicKrox
          Catching some Zzzzs...




          • 2012 08 01
          • 2161

          #5


          The Flying Ghost Ship (1969)

          Tai kas šiuo metu ir neatrodo įspudingai, bet tai pats pirmas anime, kurį mačiau prieš 14metų,
          tai man ir yra turbūt vienintelė anime klasika... nors gal dar ir "Speedracer" tam priskirčiau.
          Klasika jis man ne tik dėl to, kad yra pats pirmas, bet ir tai budamas ~10metų vaikas, aš
          pajaučiau, kad šis filmukas yra kažkoks visai kitoks, siužetas kurį dažniausiau filmuose pamatai
          nei animaciniuose filmukuose....
          Paskutinis pakeitimas nuo slicKrox; 2008-06-02, 11:59.

          Comment

          • dArt
            Rimtas forumo narys

            • 2006 12 23
            • 134

            #6
            Įdomią čia poziciją daug kas užėmė, Vieni vardina populiariausius anime Lietuvoje ar tuos kuriuos rodė per TV. Tikrai nedrįsčiau nei Dragon ball nei Sailor moon vadint klasiką. Nes jie neįnešė nieko naujo nei piešimo nei istorjos detale.

            Dragon ball daug kam buvo pirmas anime. Bet nesunku mus buvo sužavėti kai nieko nebuvom matę. Man taip pat patikdavo Speed racer (penkiukė ar kaip ten vadinos), Jet mars (robotukas marsas), Aoki Densetsu Shoot! (lik ir smūgis lietuviškai vadinos). Tačiau tai, kad aš juos pahttp://sig.anidb.net/redirect/103/003gY/mačiau pirmus nepadaro jų automatikšai klasika.

            Kiti vardina savo mėgatamiausius. Visus Hayao Miyazaki darbus. Negali visi būti klasika. juose galima surasti labai daug ką benrdo. Ir vientelis Hayao Miyazaki darbas, kurį galima vadinti klasiką yra Nausica 1984. Jis buvo pirmas ir vienas geriausių. Daugelio manymu gal net geriausiais. Visuose kituose galima pastebėti besikartojančias temas. Animacija irgi ant Nausica (tam laikui) buvo nereali.

            Berserk irgi nebūčiau linkęs vadinti klasika. Kiek girdėjau jis Japonijoj nebuvo toks populiarus, kaip kitose šalyse. Galbūt tuo galima paaiškinti, kad nebuvo sukurtoas joks tęsinys, nors anime be pabaigos, medžiagos (manga) jau yra užtektinai.

            Apie anime klasiką Lietuvoje apskritai negali būti kalbos, nes nėra iš ko rinkti. Kiek čia rodė anime 10-20? Per 15 metų įskaitant filmus.

            Mano manymų klasika turėtu būti senas anime mažiausiai 10 - 20 metų. Kitu atvejų mes dar negalime objektyviai įvertinti. Sutinku, kad turi jausti įtakas kitiems anime. Dar vienas galbūt subjektyvus rodiklis. Manau, kad klasikinis anime turi turėti bent keletą tęsinių (kurie patys nebūtinai yra klasika). Tačiau jei anime įsirėžė į žmonių protus ar širdis paprastai stengiamasi sukurti tęsinius, kad dar išpešti pinigų

            Evangelion 1995 Didelė įtaka kitiems anime. Žiūrėdamas jį apstebėjau kelis veikėjų tipažus, kurie vėliau gana dažnai kartojasi ir kituose. Savo laiku tai buvo be galo populiarus. Daugelį vyresnių jis ir padarė anime fanu. Dabar po dešimt metų kuriamas remakes, vadinasi dar yra susidomėjimas ar poreikis šiam anime.

            Gundam 1979 pradėjo visą gundam erą, kuri tęsiasi iki šiol. Ryšiai tarp gundam. Vadinasi iki šiol yra susidomėjimas, fanai, rinka ir t.t. Pats dar nei vieno nemačiau tai nuo komentarų susilaikysiu.

            Dar galbūt klasika galima vadint:
            Lupin 1971 Irgi jau 30 metu praėjo nuo pirmo pasirodymo, o vis dar kuria filmus.

            Macross 1982. Vėl gi iki šiol kurimi tęsiniai. Pats nemačiau nei vieno tai irgi neišsiplėsiu.

            Labai norėčiau klasika vadint LOGH. 1988 Gana uniklaus anime. Buvo kurtas 10 metų. Yra ilgiausia OVA. Bet čia jau aš būčiau subjektyvus, nes tai mano mėgstamiausiasi anime.
            Paskutinis pakeitimas nuo dArt; 2008-06-02, 15:40.

            Comment

            • axborn
              I can see muzic~

              • 2007 01 02
              • 121

              #7
              Na klasika tai butu anime, kuri galima ziuretu nepriklausomai kiek laiko praejo nuo jo isleidimo ar matymo skaiciaus. Man toks butu Gantz,o tada gal Death Note, Green Green, Elfen Lied, keli kiti. Miyazaki darbai man nepatiko, o ir senu anime nesu daug mates.
              http://axborn.myanimelist.net

              Comment

              • Lax..
                reLaxed




                • 2005 12 24
                • 516

                #8
                Autorius axborn
                Na klasika tai butu anime, kuri galima ziuretu nepriklausomai kiek laiko praejo nuo jo isleidimo ar matymo skaiciaus. Man toks butu Gantz,o tada gal Death Note, Green Green, Elfen Lied, keli kiti. Miyazaki darbai man nepatiko, o ir senu anime nesu daug mates.
                Klasika yra tai kas nesensta, tokie kūriniai, kurių rodomos vertybės nesikeičia bėgant laikui, tokios temos ir problemos, kurios lieka aktualios bėgant laikui ir keičiantis pasauliui. Atleisk, bet nei GANTZ, nei DN, o juo labiau Green Green ar Elfen Lied niekaip neįsipaišo į klasikos rėmus - juk tai visiškas nulis. Paprastas bukas actionas, arba ant smūgio sumesta ala kraupi ir tragiška drama. Tokie dalykai pasensta ir miršta, nes jie neturi dvasios, kuriame vien komercijos vedami.

                Comment

                • Bloogis

                  #9
                  Autorius dArt
                  Gundam 1979 Davė pradžią visai GunDam eros pradžiai. Ryšiai tarp gundam. Vadinasi iki šiol yra susidomėjimas, fanai, rinka ir t.t. Pats dar nei vieno nemačiau tai nuo komentarų susilaikysiu.
                  Visiskai tau pritariu! GUNDAM nuo pat ju pasirodymo padare itaka ne vienam anime. Ir ne vien mech stiliaus. GUNDAM buvo vienas is pirmuju (o gal net ir pirmas) anime kuriame viskas nebuvo suskirstyta i juoda ir balta.

                  Comment

                  • bigGuy
                    Narys

                    • 2008 03 21
                    • 47

                    #10
                    Į klasiką:
                    GITS - cyber punk, ir vienas pirmųjų anime išpopuliarėjęs už Japonijos ribų; įkvėpė "Matrica".
                    Oh My Goddess(Aa Megami-sama) - hareminių komedijų klasika.

                    Kuo kliūna Dragon ball? Normalus anime, skirtas 10-14m vaikams. Ne pats anime blogas, o Jūsų amžius.
                    Toliau. Nagrinėjam kas yra klasika. Maždaug pritariu Lax apibūdinimui - anime, kurie nenuvertės bėgant laikui.
                    Klasikinis tai nebūtinai revoliucinis, visą anime pramonę sukrėtęs ir naujoves įnešęs kūrinys. Prisiminkit klasikinę muziką. Bethoveno 5 simfonija jokio perversmo tikrai nepadarė, paprasčiausiai puikus kūrinys, atliekamas ir klausomas iki pat mūsų laikų, ir neabejotinai nesunyks ateityje.
                    Ne ekspertai nusprendžia, kas klasika, o kas ne. Paprasti, kūrinį "vartojantys" žmonės. Jei anime, muzikos kurinys ar filmas bus šūdo vertas, tai per keliasdešimt metų jį visi sėkmingai pamirš.
                    Kai dėl Death Note ar Dragon Balls klasiškumo, tai galima ginčytis. Dragon Ball įkvėpė ne vieną anime kūrėją (įskaitant Eiichiro Oda, kuris įkvėptas DB sukūrė One Piece), ir sudomino anime ne vieną iki tol nemačiusi žmogų. Nuo Death Note pasirodymo vos pora metų praėjo. O kitų anime veikėjai (netgi seniau pasirodžiusių) jau nuolat lyginami su Death Note.

                    Apskritai, kas klasika, o kas ne matysim po kokių 20 metų. Jei tokio senumo anime vis dar bus įrašyti į "Must see" listus, vadinsim juos klasika.

                    Comment

                    • Dream Eater
                      Let's start a Riot!

                      • 2008 01 22
                      • 85

                      #11
                      Mano nuomonė apie klasika tokia pati kaip ir Lax. Klasika tai kas nesensta, o kadangi ir daugiau nei po 10 metų yra daromas Evangelion remake'as, tai aš būtent šį anime priskirčiau klasikai.
                      O klasika Lietuvoje galima būtų laikyti Dragon Ball, nes tokį populiarumą kokį pasiekė jis sunku pasiekti bet kokiam filmui, serialui ar anim'ui.

                      Out of my mind... Back in five minutes
                      http://dream-eater.mybrute.com

                      Comment

                      • niekšas
                        forumo idiotas

                        • 2006 08 23
                        • 544

                        #12
                        dragon ball'as klasika. ir visai is ne ikimokyklinio amziaus vaikams, nes jeigu jis ikimokyklinio amziaus vaikams, tai kaip tada as ji budamas 16 metu ziurejau? arba vienas mano pazystamas 18 metu ziurejo. taip, kad bragon balas ne ikimokyklinio lygio vaikams. be to dragon ball'o vertybes aktualios visais laikais ir pan.

                        Comment

                        • Killerbee
                          Iškrypęs dėdulė





                          • 2006 12 11
                          • 2949

                          #13
                          Autorius niekšas
                          dragon ball'as klasika. ir visai is ne ikimokyklinio amziaus vaikams, nes jeigu jis ikimokyklinio amziaus vaikams, tai kaip tada as ji budamas 16 metu ziurejau? arba vienas mano pazystamas 18 metu ziurejo. taip, kad bragon balas ne ikimokyklinio lygio vaikams. be to dragon ball'o vertybes aktualios visais laikais ir pan.
                          Nu aš 22m žiūrėjau. Kaip ir visas mūsų barakas. Ir ką čia jau padarysi, kad šis anime gali stipriai užkabliuoti..... Be to egzotika. Tik jis vis tiek skirtas vaikams.

                          Comment

                          • Hellsing_lover
                            Purinsesu no Darukuneso




                            • 2007 02 15
                            • 1319

                            #14
                            Klasika... Klasika, ta prasme, kad žiūrėčiau dar ir dar? Na. tokių dar manau nėra, tačiau klasika, kuri kažką po to palieka? Dragon Ball, Hellsing. Visgi vieni pirmųjų ir paliekantys nemažą įspūdį

                            Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?

                            Comment

                            • voiceofdeath
                              Rimtas forumo narys

                              • 2006 10 23
                              • 119

                              #15
                              1.Gundam 0083 -mecha klasika ,kodėl ne pirmasis 0079 paprasta po 0083 gundam serija tapo ypač populiari
                              2.Akira - pirmasis ir nepakartojamas biopunk
                              3.Last Exile - kitoks steampunk
                              4.GITS - be komentaru
                              Did you feel how the bullet took you? Did you feel easily your life got shed?
                              Did you feel how the system shot you, 9 mm rape your f.u.c.k.i.n.g head!!!

                              Comment

                              Working...