Po pusantrų metų Japonijoje televizija bus transliuojama 4k formatu

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Clear All
new posts
 • slicKrox
  Catching some Zzzzs...
  • 2012 08 01
  • 2161

  Po pusantrų metų Japonijoje televizija bus transliuojama 4k formatu

  Visi didžiausieji televizorių gamintojai parodoje „CES 2013“ pristatę savo naujausius gaminius, iš kurių dėmesį turbūt labiausiai traukė milžiniški ir neįtikėtinai detalų vaizdą rodantys 4K raiškos televizoriai – ir nors vaizdas neabejotinai buvo gražus, kritikai netruko pastebėti, jog kol kas šie televizoriai yra beverčiai, mat jiems skirto turinio nėra ir artimiausiu metu nebus. Bet štai Japonija nusprendė skatinti naujausio formato ir labai jau brangiai kainuojančių televizorių paklausą bei dviem metais paankstino 4K formato televizijos signalo transliavimo pradžios datą, rašo zdnet.com.


  Pirmadienį Japonijos leidinys „Asahi Times“ paskelbė, jog šios šalies komunikacijų ministerijos pareigūnai nusprendė, kad Japonija turėtų tapti pirmąja šalimi pasaulyje, siūlančia 4K televizijos transliaciją – tikimasi, kad tai pagyvins ir silpstančią šios šalies elektronikos įrenginių rinką. Nemaža dalis iš 4K televizorius demonstravusių įmonių yra kilę būtent iš Japonijos.

  „Asahi Times“ pastebėjo, kad naujų televizorių paklausa nekyla nuo to laiko, kai 2012 metų kovą šalyje buvo išjungtos analoginės televizijos transliacijos ir pereita prie antžeminės skaitmeninės televizijos.Televizijos pramonėje 4K formatas vertinamas kaip milžiniškas žingsnis į priekį. Tokios raiškos ekranuose vaizdas suskaidomas į maždaug 4 kartus daugiau tašku nei dabar populiariuose 1080p HD televizoriuose. Teoriškai tai reiškia, kad vaizdo kokybė bus kur kas geresnė. Iš pradžių Japonija ketino 4K transliacijas pradėti 2016 metais, tačiau nauji planai reiškia, kad patobulintas transliavimo formatas žiūrovus pasieks prieš pat Pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje 2014 metas. Tuo pačiu Japonija galės iš Pietų Korėjos atimti pirmosios šalies, pradėjusios 4K transliacijas, titulą.

  O televizorių gamintojai mano, kad ir 4K raiška jau ne ateities technologija – jie jau vysto 8K raiškos technologijas. Tokios raiškos televizoriuose taškų skaičius bus 16 kartų didesnis nei dabartiniuose. Šių technologijų vystymas yra toks spartus, kad Japonija jau svarsto idėją 8K transliacijas pradėti 2016 metais, dar iki Olimpinių žaidynių Brazilijoje pradžios.
  Delfi.lt

  Visgi ar laukiate Anime 4K formatu? Visada renkuosi 1080p jei tam yra reikalas, tačiau daugumai anime TV formatui pilnai užtenka 720p, o su 1080p raiška didelio šuolio nesijaučia, jau nekalbu apie 4K. Iš praėjusių metų anime repertuaro FullHD 1080p teko matyti tik Hyouka: You can't escape, A Letter to Momo, Mardock Scramble: Movie 2, na, ir Bersker: Movie 2, kurio dar neteko matyti, kur kokybė ir detalumas leido pasimėgaut aukštesne raiška. O galbūt praėjusiais metais esate daugiau matę anime, vertų aukštos raiškos?
  Paskutinis pakeitimas nuo Hellsing_lover; 2013-01-31, 14:25.
Working...