Kino teatre „Pasaka“ įsikurs animacijos dirbtuvės

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Clear All
new posts
 • arna
  emptiness

  • 2006 06 20
  • 1069

  Kino teatre „Pasaka“ įsikurs animacijos dirbtuvės

  Rugsėjo 21 d. kino teatre „Pasaka“ startuoja animacijos dirbtuvės „Sukurk savo animacinį filmą“. Tai – puiki galimybė kiekvienam norinčiam ne tik sukurti savo filmą, bet ir sužinoti apie animaciją daugiau. Dirbtuvių dalyviai turės galimybę pamatyti garsiausius, populiariausius filmus bei suprasti, kaip jie kuriami.

  Animacija nėra skirta tik vaikams. Kiekvienas turi savitą žvilgsnį į supančią aplinką, o animacija – puiki galimybė jį išlaisvinti. Tuo įsitikinęs animatorius Meinardas Valkevičius, vadovausiantis kino teatre „Pasaka“ įsikursiančioms dirbtuvėms. „Jaunas ar senas – nesvarbu. Svarbiausia yra noras sužinoti, kaip buvo kuriami vieni ar kiti filmai, pamatyti juos bei sukurti kažką savo. Galbūt kam nors tai bus senos svajonės įgyvendinimas, juk ne kasdien sukuriami animaciniai filmai” – teigia animatorius M.Valkevičius.

  M.Valkevičius šiais metais baigė animacijos studijas Vilniaus dailės akademijoje ir liepos 29 d. kino teatre „Pasaka“ jau spėjo pristatyti animacinį filmą „Netikras mėnulis”. Šiuo metu dirba vienoje reklamos agentūroje animatoriumi ir yra gerai įvaldęs 2D, 3D, klasikinę, Stop-Motion ir dar begalę kitų animacijos rūšių. Aktyviai kuria ir pildo animacijos blogą, kuriame galima susipažinti su šviežiausiomis animacijos naujienomis.

  Anot Meinardo, animacija Lietuvoje labai populiari – šiuo metu kino teatruose žiūrimiausi būtent animaciniai filmai. Jie sužadina vaizduotę, skatina kitaip pamatyti kasdienybę. Tačiau šiuolaikinės Lietuvos animacijos padėtis nėra labai gera. „Vienas kitas autorius prabyla, bet tik keletas. Lietuva nėra didelė, o animacija tarsi egzotiška specialybė. Ją renkasi tik kantriausi, pasiryžę skirti daug laiko,”– teigia M.Valkevičius.

  Vaikinas nedvejoja: animacijos dirbtuvės puiki proga ir išlaisvinti fantaziją, ir sužinoti apie šį įdomų žanrą daugiau. Pusę paskaitos laiko užims teorinis supažindinimas su animacijos žanrais, kitą pusę vyks praktinis užsiėmimas. Norintys kviečiami registruotis elektroniniu paštu pasaka@kinopasaka.lt iki rugsėjo 13 dienos. Užsiėmimai vyks kiekvieną antradienį nuo rugsėjo 21 d. kino teatro „Pasaka“ Pušku pušku salėje.

  informacijos šaltinis:
  http://www.kinopasaka.lt/news/1000/1...jos-dirbtuves/
Working...