Fantasy žanro literatūra: tyrimas ir interviu

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Aleksandra
    Naujokas
    • 2010 03 25
    • 0

    Fantasy žanro literatūra: tyrimas ir interviu

    Sveiki! Aš esu Aleksandra. Rašau darbą apie fantasy žanro literatūrą ir man reikia pagalbos.

    Darbe bus siekiama nustatyti, kodėl žmonės skaito šio žanro literatūrą. Vienas iš to nustatymų būdų - interviu su tais, kurie ją skaito.

    Šios skilties esmė: ieškau fantasy žanro gerbėjų, kurie būtų skaitę tiek Žiedų valdovą, tiek Harį Poterį, tiek Eragoną, yra iš Vilniaus, jiems yra arba 14-18, arba 24-30 metų ir jie norėtų ir galėtų susitikti ir atsakyti į interviu klausimus. būtų tikrai puiku, jeigu iš pirmosios amžiaus grupės atsirastų du ar trys žmonės. Tiesa, jūsų vardas, pavardė ir amžius bus naudojami bakalauro darbe, todėl tie, kurie sutiktų būti apklausiami, atsižvelgite ir į tai.

    Laba lauksiu jūsų pasisakymų ir norinčių man padėti!
  • kypshius
    Rašytojas



    • 2007 04 17
    • 254

    #2
    tai iš fantazy išrinkai tik popfantazy, kuris nėra labai jau super? galėjai kažką įdomesnio iš PFAF išsirinkt...

    Užkalė visus langus ir augina pingviną.

    Comment

    • Aleksandra
      Naujokas
      • 2010 03 25
      • 0

      #3
      Kadangi darbo esmė yra ištirti populiarumą ir kodėl yra skaitoma, emiau populiariausias knygas. Žinau, kad yra geresnių knygų, tačiau ne visi būtų jas skaitę, būtų sunkiau pagrįsti pasirinkimą ir pan.

      Comment

      • FlameHaze
        The end of everything


        • 2009 05 05
        • 89

        #4
        skaitau fantasy ir nemazai vienas is megiamiausiu zanru .. Is Tolkieno kurybos ziedu valdovo trilogija skaiciau Hobbita skaiciau sillmariona tik is dalies, kazkaip sunkiai skaitosi.
        eragon skaiciau visas isleistas tris knygas, zinoma laukiu ketvirtos.. (nors pradzioj buvo sakoma bus trilogija pasirodo bus ir ketvirta knyga). Visas knygas skaiciau anglu (orginalo) kalba taip ir pigiau ir greiciau ir maloniau, orginalo kalba autorius perteikiamas geriau, per vertimus netenkama daug prasmes. Eragon trecios knygos atrodo net nera lietuviu kalba. bet va hario poterio neskaiciau nepatiko.. IMHO ne visai fantasy ten..
        siaip megiamiausias fantasy rasytojas man R.A. Salvatore ir jo ice wind dale trilogija bei dark elf trilogija.
        I am the bone of my sword. Steel is my body and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death. Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray, unlimited blade works.

        Comment

        • kypshius
          Rašytojas



          • 2007 04 17
          • 254

          #5
          aš irgi nemažą dalį eridano PFAF perskaitęs, raganių jų tarpe, haris irgi skaitytas, eragonas pagal filmą man žaislinis pasirodė labai, tai net neskaičiau, o žiedų valdovas biaisiai boring man ... nors dabar tai Glen Cook'o Garret private detective files skaitau jau 6 iš 13.

          sunkoka bus rasti, kas bus perskaitęs visus...

          Užkalė visus langus ir augina pingviną.

          Comment

          • Aleksandra
            Naujokas
            • 2010 03 25
            • 0

            #6
            FlameHaze, o tu sutiktum duoti interviu? Kadangi skaitei tiek Tolkino kuryba, tiek Eragona, turi savo nuomone apie Hari Poteri, butu idomu ir daugiau paklausineti.


            Kypshiau, fantasy nuo fantastikos gerokai skiriasi. PFAF neina y mano darba. Manau, kad tikrai yra zmoniu, kurie bus viska skaite, tiesiog ju reikia paieskoti.

            Comment

            • Spirit of Nightmare
              !,,!_ (-_-) _!,,!

              • 2008 10 17
              • 209

              #7
              Perskaičiau visas paminėtas. Visos knygos labai patiko. Neteisinga susidaryti nuomonę iš filmo, nes filmas buvo totalus fail.

              Fantasy ir yra fantastika. Kadangi Lietuvoje neturime normalaus žodžio "fantasy" vertimo (na, nebent maginė fantastika) tai ją vadiname fantastika. O tada jau galima ir išskirti mokslinę fantastiką. Kurios dalis irgi mane nuomone turi būti laikoma fantasy. Pvz. knygos / filmai apie keliones laiku. Šiaip jau mokslinė fantastika paprastai atrodo visai įtikėtini dalykai, kurie galėtų nutikti kažkada po daug metų. Tačiau tokių dalykų, kaip kelionės laiku nebuvo, nėra ir nebus.

              Sutikčiau duoti interviu ir turėčiau tikrai daug papasakoti, bet ne iš Vilniaus




              Jei mėgsti fantastiką (nesvarbu ar sci-fi ar fantasy) užeik čia

              [2010.01.21 15:03:03] Rain Dragon: šiaip tu gi pradedantysis rašytojas, tai dalių trumpumas yra atleistinas~

              Comment

              • FlameHaze
                The end of everything


                • 2009 05 05
                • 89

                #8
                Autorius Aleksandra
                FlameHaze, o tu sutiktum duoti interviu? Kadangi skaitei tiek Tolkino kuryba, tiek Eragona, turi savo nuomone apie Hari Poteri, butu idomu ir daugiau paklausineti.
                Hmm o kokiu formatu interviu butu gyvai susitikti ar kaip? nes man i vilniu per toli del interviu keliaut.

                Autorius kypshius
                aš irgi nemažą dalį eridano PFAF perskaitęs, raganių jų tarpe, haris irgi skaitytas, eragonas pagal filmą man žaislinis pasirodė labai, tai net neskaičiau, o žiedų valdovas biaisiai boring man ... nors dabar tai Glen Cook'o Garret private detective files skaitau jau 6 iš 13.

                sunkoka bus rasti, kas bus perskaitęs visus...
                visu pirma fantasy ir fantastika tai ne tas pats.. taip fantasy yra fantastinis zanras bet fantastika apima daug daugiau nei fantasy todel tai nera fantasy.
                Eragon filmo nemaciau knygos man patiko, siaip speju filmas nevykus knygu ekranizacija. ziedu valdovas senamadiskas galima sakyti fantasy zanro pradininkas.. todel itempto veiksmo ir pan dalyku istroskusiem gal ir nubodoka bet kulturine jo verte gan didele.. tiesa Tolkieno kuryba kaip jau minejau nera mano topuose, bet nesigailiu kad skaiciau. Tuo labiau filmai lotr buvo gan neblogai pagaminti.
                I am the bone of my sword. Steel is my body and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death. Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray, unlimited blade works.

                Comment

                • Aleksandra
                  Naujokas
                  • 2010 03 25
                  • 0

                  #9
                  Interviu būtų gyvai. Gaila, kad nesi iš Vilniaus. O tu gal žinai ką nors, kas būtų iš Vilniaus ir skaitytų fantasy? Ar šiame forume vilniečiai nesilanko?

                  Comment

                  • Botaro
                    Akuma


                    • 2005 11 17
                    • 196

                    #10
                    Wou wou, stop. Fantasy yra fantastika? Ish kur dabar tokios erezijos. Fantastika = fiction. O fictional books skiriasi nuo fantasy kaip diena nuo nakties. Fiction, - ishgalwotas, bet imanomas autoriaus turinys. Arba kazkiek paremtas tikrais ivykiais. Ish fiction ir pleciasi zanrai kaip Science Fiction (moksline fantastika), Historical Fiction (istorine fantastika) ir pan. Fantasy knygos apima elementus kurie nera tikrowishki ir nera stengiamasi juos paremti jokiais bent kiek imanomais faktais. Kaip tai nera Fantasy wertimo, gi pasaka. Nemaishom su Fairy Tales kurios yra pasakos waikams. Jei butu kitaip, lt neturetu tokiu dwieju zanru kaip Pasakos ir pasakos waikams.
                    I have the Holy Lance

                    Comment

                    • Spirit of Nightmare
                      !,,!_ (-_-) _!,,!

                      • 2008 10 17
                      • 209

                      #11
                      Autorius Botaro
                      Wou wou, stop. Fantasy yra fantastika? Ish kur dabar tokios erezijos. Fantastika = fiction. O fictional books skiriasi nuo fantasy kaip diena nuo nakties. Fiction, - ishgalwotas, bet imanomas autoriaus turinys. Arba kazkiek paremtas tikrais ivykiais. Ish fiction ir pleciasi zanrai kaip Science Fiction (moksline fantastika), Historical Fiction (istorine fantastika) ir pan. Fantasy knygos apima elementus kurie nera tikrowishki ir nera stengiamasi juos paremti jokiais bent kiek imanomais faktais. Kaip tai nera Fantasy wertimo, gi pasaka. Nemaishom su Fairy Tales kurios yra pasakos waikams. Jei butu kitaip, lt neturetu tokiu dwieju zanru kaip Pasakos ir pasakos waikams.
                      Nu ir davai duok rimtą kokią nurodą, kurioje parašyta, kad LotR yra pasaka? Ir kas pabrėžia ribą tarp fantasy ir fairy tail? o_O Ribą tarp sci-fi ir fantazy nubrėžt žinoma nesunku. Kodėl PFAF serija leidžia tiek fantasy tiek sci-fi knygas/ Juk tai pasaulinės fantastikos aukso fondas, o ne pasaulinių pasakų aukso fondas. Brolių Grimų pasakos įvardijamos, kaip vaikams, tačiau, kai kurios jų gan baisios. Ir apskritai ne visos pasakos yra fantastika. Prisimeni "Mergaitę su degtukais"? Tai va.




                      Jei mėgsti fantastiką (nesvarbu ar sci-fi ar fantasy) užeik čia

                      [2010.01.21 15:03:03] Rain Dragon: šiaip tu gi pradedantysis rašytojas, tai dalių trumpumas yra atleistinas~

                      Comment

                      • Botaro
                        Akuma


                        • 2005 11 17
                        • 196

                        #12
                        LOTR yra epic high fantasy. Tu nesupratai mano point. Ash kalbu ne apie apie panashumus ir skirtumus, o lt zanru wertimus. Tas reikshmes ash cia shiaip sau iweliau. Tu pamegink paklaust kokios lt leidyklos, kodel jie taip wadina toki ir toki zanra. Jie pasakys, kad butent toji fantastika wadinama tiesiog fantastika nes jie wercia ish "Fantasy Fiction" ir jie nera neteisus, kas jiems neleis ishmest wiena zodi kuris lt kalba skambetu nei taip nei taip. Zodziu zaismas, suprask kaip nori.

                        Ash nesutinku, kad Fantasy yra werciama kaip Fantastika, nes fantastika yra per daug bendras terminas nusakyti knygos zanra. Taip, lotr yra pasaka. Rimta pasaka, pasaka suaugusiems, epine pasaka, wadink kaip nori, bet lotr nera tiesiog fantastika. Cia lietuwiai su sawo ishmislais.

                        Jie ir Eagle Eye wercia kaip "Sakalo akis"
                        I have the Holy Lance

                        Comment

                        • Gvauz
                          Naras
                          • 2006 11 18
                          • 271

                          #13
                          kadangi esu tarp 18-24, tai negaliu padėt, nors norėčiau

                          Comment

                          • Spirit of Nightmare
                            !,,!_ (-_-) _!,,!

                            • 2008 10 17
                            • 209

                            #14
                            Autorius Botaro
                            Ash nesutinku, kad Fantasy yra werciama kaip Fantastika, nes fantastika yra per daug bendras terminas nusakyti knygos zanra. "
                            Taip, todėl negalime teigti, kad fantastika = fiction. Mano nuomone, fantastika yra viskas ko nėra ir kol kas negali būti. Nuo burtų iki kalbančių beždžionių. Taip, tai žiauriai platus žanras. O tada jau galima skirstyti į fantasy, pasakas, sci-fi ir dešimtis ar šimtus kitų žanrų.

                            P.S. Obuolys.lt prie žanrų fantasy filmus verčia fantastiniais, o sci-fi moksliniais.




                            Jei mėgsti fantastiką (nesvarbu ar sci-fi ar fantasy) užeik čia

                            [2010.01.21 15:03:03] Rain Dragon: šiaip tu gi pradedantysis rašytojas, tai dalių trumpumas yra atleistinas~

                            Comment

                            Working...