Puslapis 3 iš 31 PirmasPirmas 1234513 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 33 iki 48 iš 496

Kendo

Naujokas nematomas vaikas avataras
    Įstojimo data
    2006 06 30
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    13
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Na ne tik sensejus turi mokyti grazaus ir prideramo elgesio
    JUk pats zmogus turi susiprasti kaip elgtis nedera,o jeigu ne,na tada tegul ir raudonuoja klausydamasis sensejaus pamokslu....

kendo ir t.t.

Is tikruju.
    geroj salej net nieko neismanantis zmogus greitai pradeda pats suprasti, koks poelgis yra grazus ir koks ne. Nes paprasciausiai nera laiko nesamonems. Bet cia daug ka lemia ir sensejaus pavyzdys. Salej jis gali buti labai grieztas (bet ne ziaurus) kitiems ir paciam sau, o uz sales ribu - "saviakas" . tada ir mokiniai turi savigarbos, nera pasikele, bet ir ne lepsiai. Toks variantas yra geriausias, koki teko matyti.

spyxter
    Guest
    Man nerealiai bullshit'iskai skamba pasakymas "grazus poelgis"... Juk kas grazu, o kas ne yra VISISKAI subjektyvu ir priklauso nuo vertinancio zmogaus. O dojo skiepijamas grozio supratimas tolygus smegenu plovimui... Jus formuojat zmogu, o tai yra blogai. Suformuotas zmogus - ne zmogus. Tai dar viena sudedamoji visuomenes dalis praradusi igimta indivdualuma... vadinkit mane debilu ir siauraprociu, bet tai mano nuomone (beje visiskai OFFTOPIC, todel greiciausiai niekas ir nespesit perskaityt sio pranesimo)

kendo

Na, pasakyti daug ka galima... Bet pasakymas "man atrodo" dar nereiskia, kad "taip yra".
    Dabar apie grozi kovos menuose. Ne vien is estetiniu poziciju.
    I. Jei judesys grazus, jis tuo paciu ir efektyvus.
    II. Jei judesys grazus, reiskia, daug dirbta ir stengtasi. O jei nedirbta, tai judesys, kad ir kaip norisi, bus kerepliskas.
    III. Jei zmogus juda graziai ir pasitikinciai, reiskia, jis save valdo.

Ir aplamai, siulau susimastyti, kas skamba "Bulshit'iskai", o kas tiesiog infantiliai (nepatingekite paziureti tarptautiniu zodziu zodyne). Kazkada, aisku, visi mes buvom "nesugadinti ir individualus". Tik niekuo rupintis patiems nereikejo, net vystyklus teveliai pakeisdavo.
    O koviniuose menuose grozi mato tie, kas nori buti savarankiskas.

P.S. Man gaila japonu... Keli milijonai ju priversti praktikuoti kendo...Ojojoi kokie jie visi nelaimingi ir apdoroti...

Naujokas nematomas vaikas avataras
    Įstojimo data
    2006 06 30
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    13
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    na manau,kad SUFORMUOTI zmogaus neimanoma,galima tik kazkokia dali jame pakeisti,ar padaryti tokia kokia jus norit.

...o del japonu... man tas ju kasdieninis darbas atrodo wisai neglogai,pasiekti rezultatai - oho ho.kokie Jie darbstus,protingi...

kendo

Va butent kad darbstus ir protingi.
    Koledze kendo (arba dziudo) PRIVALOMA uzsiimineti du kartus per savaite, o daugelis dirbanciu patys eina i treniruote sesta ryto, kad paskui spetu i darba. laikoma, kad tai "padeda formuoti charakteri".
    O lietuviai gali ir neformuoti ir galvoti kad tai nebutina ar net zalinga, bet tada tegu nesiskundzia, kaip cia jiems blogai

spyxter
    Guest
    formavimas atima laisve. Laisve masems nereikalinga, nes jie vistiek nesugebes jos isnaudoti ir nesupras koks tai geris, todel mases formuoti butina . O stai isskirtiniu asmenybiu (vienetai is 100000'ciu) formuoti NEGALIMA. JIe GALI ir TURI formuotis patys, nes visuome juos tik sugadins.
    Japonai yra masinio formavimo pavyzdis. Puikiai suformuoti nasus darbininkai. Maziai individualybiu. Galu gale visa Japonija taps skruzdelynu, utopine ir tobula visuomene, kurioje individu nebebus... Tokie mano pasvarstymai
    Oyo, jei apie skundimasi buvo taikyta man, tai tu klysti, nes as nors ir gimes lietuviu, bet kazkaip sugebejau isvengt tautinio mentaliteto susiformavimo . Beje, kendo tikrai ismeginsiu, taciau is jo pasiimsiu tik tai kas manes nesugadins

Citata Autorius oyo
    Na, pasakyti daug ka galima... Bet pasakymas "man atrodo" dar nereiskia, kad "taip yra".
    Dabar apie grozi kovos menuose. Ne vien is estetiniu poziciju.
    I. Jei judesys grazus, jis tuo paciu ir efektyvus.
    II. Jei judesys grazus, reiskia, daug dirbta ir stengtasi. O jei nedirbta, tai judesys, kad ir kaip norisi, bus kerepliskas.
    III. Jei zmogus juda graziai ir pasitikinciai, reiskia, jis save valdo.
    NEsakiau, kad taip ir yra . Ir kodel visiem atrodo, kad jei prie posto neprideta "tai itk mano nuomone, o ne teiginys kuris YRA teisingas nepaisant to, kad atrodo neteisingai", tai sis zmogus butinai teigia, kad jis teisus ir tt???
    Stai pavyzdys apie grozi kovos menuose: auskti spyriai irgi labai grazus (neslepsiu kad zaviuosi TKD vien del spyriu), taciau jie nera efektyvus... O pats efektyviausias kovos metodas - imtynes, o kur ju grozis?..

Citata Autorius oyo
    Ir aplamai, siulau susimastyti, kas skamba "Bulshit'iskai", o kas tiesiog infantiliai (nepatingekite paziureti tarptautiniu zodziu zodyne). Kazkada, aisku, visi mes buvom "nesugadinti ir individualus". Tik niekuo rupintis patiems nereikejo, net vystyklus teveliai pakeisdavo.
    O koviniuose menuose grozi mato tie, kas nori buti savarankiskas.

P.S. Man gaila japonu... Keli milijonai ju priversti praktikuoti kendo...Ojojoi kokie jie visi nelaimingi ir apdoroti...
    O cia neturiu ka pridurt, nes as tikrai dar tik vaikezas su infantiliomis idejomis... Taciau nuosirdziai tikiuosi, kad visuomeninis formavimas manes nesuzlugdys.

Beje, apie nuomones: neteisingu nuomoniu nera! elemetari fizika - viskas keiciasi priklausomai nuo stebetojo tasko. Absoliuciai teisingos nuomones buti taip pat negali, nes dar nera surastas visatos nulis. (regis vel i Offtopic pievas nukeliavau )

Oyo-sama, man labai malonu, kad su jumis galima pabendraut/padiskutuoti nepuolant plustis Atiduodu pagarba.
    Paskutinį kartą taisė spyxter : 2006-07-01, 19:28

kendo ir t.t.

Man irgi malonu
    Gerai, kai matau pries save maksimalista Maksimalizmas stipru, tik stipru dalyka reikia moketi suvaldyti, nes kitaip jis gali pridaryti zalos.
    Na, o kendo ar kitas tradicinis japonu menas apriboja, bet ribos leidzia susikoncentruoti tam, kad ugdytum savo individualuma.
    Kas man patiko kendo - kad jame yra tik tai, kas yra. Jei tu ar tavo priesininkas atliko gera (bijau pasakyti - "grazu") kirti, atpuola butinumai galvoti apie "masiu ir individualybes santyki". Palikime tai politikams ir kitiems kalbetojams ir filosofuotojams .

Perfrazuosiu viena posaki del linksmumo: "Kalbeti apie kendo - tas pats, kas sokti apie architektura" Bet kol esam ne salej, galim pratesti

su pagarba

spyxter
    Guest
    Oyo-sama, as tikrai tikiuosi kad gal kada nors mes susitksime dojo
    Jei aisku pavyks kur nors vln istot... Jusu klubas iskures Vilniuje?

kendo

Na taip.
    Ir siaip, musu klubas neuzdaras. Pastoviai atvaziuoja vienas kaune gyvenantis karininkas, buvo aikidoka is panevezio, siaip is kitu Vilniaus klubu... Yra Vilniuj vienas japoniukas, irgi zadejo uzsukt....Tad jei prie progos butum Vilniuj ir turetum noro kad ir vienai treniruotei, niekas nesupyks

spyxter
    Guest
    As is pajurio kaimo/miesto todel galesiu atvaziuot nebent po kokiu metu, kai baigsiu mokykla ir, jei pasiseks, istosiu kur nors i vln

B-J Inc.
    spacefox avataras
    Įstojimo data
    2006 05 14
    Vietovė
    LT
    Įrašai
    78
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    16
    Iš visų kovos menų idomiausia.
    IN DUCT TAPE I TRUST

emptiness
    arna avataras
    Įstojimo data
    2006 06 20
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.165
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    58

to oyo

mažytė pastabėlė (esu šioje srityje diletantas, bet kiek teko susidurti su šiuo menu, tiek šį bei tą įsiminiau):
    1) nuotraukose "kendokų" apranga yra nepilna. Atrodo, tarkim, nevisai įtikinamai (na nelabai nejaponiškai );
    2) kiek žinau, pats mokymasis nuo pradinės stadijos(mokinio) iki meistro lygio vyksta tam tikrais etapais. taip pat tokiais etapiškumais kinta ir apranga ir "kovos ginklo" konstrukcija. mokymasis "šluotkuočiu", manau tik vienas meistriškumo evoliucionavimo etapas. "ginklo" konstrukcija tobulėja kartu su meistriškumu.
    3) kendo, tai samūrajų kovos (ir gyvenimo) menas. (nes kiek žiau, samurajus mirtinai pavojingas buvo tik su ginklu rankoje);

P.s.: jei norite bent apytiksliai susidaryti kokią nuomonę apie kendo meną, tiksliau, kaip jis atrodo gyvenime, pažiūrėkite kokį A.Kurosavos filmą(pvz. na kad ir "septynis samurajus". Šia tematika gana daug pastatyta originalių istorinių japonų filmų. jei atidžiau žiūrėdami įsigylinsite, galėsite įžvelgti taip vadinamą kendo m-klą. A.Kurosava buvo gerai susipažinęs su kendo ir panašiomis kovos, filosofijos ir gyvenimo mokyklomis).
    Paskutinį kartą taisė arna : 2006-07-21, 10:22

Gerb. Arna,
    Nesusilaikau neparases keliu pastabeliu.

-Garantuoju, kad nuotraukose is kendo demonstracijos kendo apranga ir iranga - TRADICINE ir VISA. Jei nurodytumete, ko truksta, buciau dekingas , vyrai atsizvelgs ir pasitaisys

-'Kovos meno evoliucija", kuria nurodete, yra ne taisykle, o liudna Lietuvos realybe. Japonijoje, jei nori studijuoti kendo ar kita kovos mena, IS KARTO rengiesi taip, kaip priklauso. Sluotkocio (baisu ir pagalvoti) naudojimas vietoj shinajaus rodo tik tai, kad:
    -truksta kulturos ir supratimo;
    -truksta pinigu;
    -truksta garbes prisipazinti, kad tai yra ne kendo, o apgaudinejimas ir priemone pinigams daryti.
    Paskutinis variantas blogiausias, o skoni ir finansines galimybes galima issiugdyti su laiku.

- Taip, sutinku - samurajus buvo zmogus, kurio profesijos esme - zudymas (taciau nuo paprasto zudiko-kriminalisto ji skyre mastymo skirtumai, ir laaabai daug moraliniu isipareigojimu bei pastangu, skirtu nuolatiniam tobulinimuisi). Klasikinis samurajaus "bagazas", kuri jis turejo studijuoti, buvo 18 klasikiniu kovos menu, tame tarpe kova su kitais ginklais bei beginkles technikos. Todel nesutikciau, kad pavojingu samuraju dare tik kardas.

- A. Kurosavos filmai labai puikus. Taciau juose pavaizduotos kardu kovos - ne kendo, o kenjutsu.

tai tiek. su pagarba.

P. S.: jau greitai Vilniuje vyks kendo seminaras, kuri praves ir japonai. Informacija idedu skyriuje "Renginiai".

emptiness
    arna avataras
    Įstojimo data
    2006 06 20
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.165
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    58

to oyo

jop, sunku ką ir bepridurti; kaip minėjau, mano žinios apie kendo(ir panašius menus) ribotos: kažkur kažką mačiau, kažką varčiau ar girdėjau. kadangi net nesu gyliau į tai gylinesis, net negaliu nurodyti konkretaus savo informacijos šaltinio. tokiai diskusijai reikėtų būti gerai pasiruošusiam .
    na, bet už pastabas Ačiū! Stengsiuos plėsti savo akiratį šia tema; ir būtų visai smagu dar prie jos kada nors grįžti.

To Arna.
    Jei mano improvizuotas "traktatelis" kuo nors praplete akirati, - labai dziaugiuosi.

P.S.: Sio bei to akiraciui praplesti galit rast puslapyje www.kendo.visiems.lt ,- ne tik apie kendo.
    tiesa, jis dar tik tobulinamas...
    Paskutinį kartą taisė oyo : 2006-07-24, 10:41

Puslapis 3 iš 31 PirmasPirmas 1234513 ... PaskutinisPaskutinis

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •