Houseki no Kuni
Land of the Lustrous Režisierius: Takahiko Kyogoku
Studijos: Orange
Žanrai: Fantazija, veiksmas, nuotykiai
Adaptacija: pagal Haruko Ichikawa mangą
Transliacija: 2017-10-07 - 2017-12-23
Trukmė: 12 x 24 min
MAL reitingas: 8.50
Video resursai: OP||ED||Treileris
Papildoma Info:   Tolimoje ateityje, žemę užbombardavus meteoritams, o viduryje vandenynų likus stūgsoti vieninteliam žemės lopynėliui, pasikeitusios sąlygos lėmė, kad gyvybė, norėdama išlikti turėjo dar kartą drastiškai evoliucionuoti. Taip pasaulį apgyvendino nemirtingi ir belyčiai organizmai - "Gems"/Brangakmeniai. Šie individai nieko nevalgo ir aplinkos neteršia. Jie dūžta, bet sudužę gali būti bet kada atstatyti, suradus trūkstamas dalis. Tačiau taikiai gyventi jiems nėra lemta, mat nuolat tenka gintis nuo užpuolikų iš Mėnulio, kurie tik ir taikosi taikius gyventojus pagrobti ir panaudoti savo tikslams. Todėl kiekvienas iš Brangakmenių turi kažkokią paskirtį, išskyrus patį jauniausią - Phosphophyllite arba tiesiog Phos. Jis neturi jokių ypatingų savybių, o ir tvirtumu nepasižymi, todėl kovai netinka visiškai. Galų gale Brangakmenių lyderis sugalvoja užduotį Phos'ui - sudaryti jį supančio pasaulio enciklopediją...
Houseki no Kuni gali pasirodyti stebėtinai minimalistinis iš pirmo žvilgsnio, tačiau viduje jis talpina daug mažų smulkmenų ir apgalvotų detalių, kurios kas kart atskleistos vis labiau skatina žiūrovą įsitraukti į šį kūrinį. Aspektai, kaip personažų nemirtingumas, skirtingų inkliuzijų galimybės, prisiminimų išsaugojimas yra tikrai neblogai autoriaus apmąstyti. Maža to, visi Brangakmeniai turi kietumo įverčius pagal realią Mohs skalę, o ir jų savybės, bent kažkiek primena mūsų pasaulyje sutinkamus mineralus. Šios ir kitos idėjos užima svarbų vaidmenį tiek istorijos progrese, tiek veikėjų vystyme. Ir tai tik pats paviršius jau nelendant giliau į Budizmo ar žmogaus tolesnės evoliucijos temos elementus.Trūkumas, kad kai kada istorijos detalės yra atskleidžiamos per daug staigiai. Bet daugiau, istorija pasirodė sudėliota taip gerai, kad niekados nenusirisdavo iki šablonų - sugebėdavo nustebinti pateikdama kitokią kryptį nei galima būtų spėti pradžioje.
Didelė serialo stiprybė yra veikėjai. Visų pirma tai yra Phos'o analizė ir jo brandos istorija. Phos yra silpnas ir vėjavaikiškas personažas pradžioje, nuolatos svaidantis nerimtus juokelius, bet trokštantis būti naudingu ir svarbiu visai bendruomenei. Pradžioje buvęs kitiems tarp kojų besimaišančiu balastu, anime eigoje Phos ne tik fiziškai ir morališkai tampa rimtesniu ir stipresniu nei buvo iš pradžių, bet ir įgauna rimto ryžto kažką keisti pats, nei tik bėgti pasroviui, kuomet ne tik asmeniniai pokyčiai, bet ir aplinkos veiksniai įtakoja personažo metamorfozę. Na ir konstatuokim faktą - Phos įgarsintoja yra kylanti žvaigždė anime pasaulyje.
Apskritai personažų daug, bet net ir serialui prabėgomis bėgant pro daugumą, pilnai įmanoma juos pamėgti, nes visi Brangakmeniai yra unikalūs, o jų tarpusavio santykiai išties nuotaikingi. Ypač daugiau dėmesio skiriama Deimanto ir Cinnabar dilemoms, kur vienas pastoviai siekia įrodyti savo vertę lyginant su stipresniu ir tobulesniu porininku, o kitas yra vienišas ir nematantis jokios naudos iš savo egzistencijos.
Nors personažai čia ir yra savotiškai nemirtingi, tai neatima neraminančios atmosferos seriale. Užpuolikų atakos yra nensupėjamos, o ir technikos atrodo pastoviai tobulėja, todėl baimė prarasti savo bendruomenės narius yra labai reali. Taip pat čia svarbi ir autoriaus idėja jog net menkiausias prarastas kristalėlis gali reikšti prarastą svarbų prisiminimą. Apskritai tapatybės išlaikymas tai tik viena temelė, kuri paliečiama serialo bėgyje.
Daugelis iš jūsų galbūt kabinsis prie fakto, kad šis serialas yra kurtas kompiuterine animacija. Ir žinant, kad anime serialuose toks sprendimas dažnai atrodo labai prastai dėl netikusio įgyvendinimo ir žemo biudžeto, turiu jus nuraminti. Tik pradėjus žiūrėti Houseki no Kuni ši nuostata yra iškart paneigiama. Šį anime apskritai reikia pamatyti judesyje, nes tiek išskirtinė režisūra su nuolat besikeičiančais kameros rakursais tiek sklandžios veiksmo scenos su kokybiška choreografija ir puikiu supratimu kuo skiriasi 3D CG animacija nuo įprastinės, padaro šį serialą labai maloniu akiai. Bet net ir be veiksmo, šis serialas tiesiog pakeri savo spalvingumu ir savotišku gyvybingumu, ko visgi man asmeniškai kompiuterine animacija kurtuose serialuose dar neteko išvysti, tad Houseki no Kuni šioje srityje jau yra stiprus pasiekimas.
Nedelsiant įtraukiantis, apgalvotas ir originalus kūrinys. Akivaizdu, kad studija įdėjo daug pastangų, perkeldama mangą į TV ekranus. Puikus, kartelę keliantis apipavidalinimas (turint omeny faktą, kad serialas "pieštas kompiuteriu"), nuotaikingas personažų būrelis su puikiai vystomu pagrindiniu veikėju ir išskirtinis pasaulis bei atmosfera daro šį kūrinį vienu geriausių 2017 rudens sezone bei apskritai šiais metais. Pirmas sezonas taip pat yra labai solidus pagrindas kūriniui plėtotis toliau, tad nors čia ir apstu neatsakytų klausimų, jis pilnai gali būti vertinamas ir savarankiškai, mat padeda kokybišką pagrindą plėtojamam pasauliui ir personažams.
|