Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu?

Balsavo
16. Jūs negalite čia balsuoti
  • 5 (puikus!)

13 81.25%
  • 4

3 18.75%
  • 3

0 0%
  • 2

0 0%
  • 1 (nevertas dėmesio)

0 0%
Rezultatai 1 iki 10 iš 10

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    City of light and darkness
    Įrašai
    1.953
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56

Režisierius: Shinichi Omata
    Studijos: Studio Deen
    Žanrai: Drama, istorinis, josei
    Adaptacija: Manga
    Transliacija: nuo 2015-01-09 iki 2015-04-02
    Trukmė: 1 x 47 min + 12 x 26 min
    MAL reitingas: 8.62
    Video resursai: OP
    Papildoma Info:

Vaizdingai ir įdomiai papasakota gera istorija visada paliks klausytojus norinčius dar. Kuomet šiais laikais žodis pasakotojas simbolizuoja kokį senelį, anūkams sekantį pasaką, daugelis užmiršta kokį įspūdį gali palikti meistriškai papasakota istorija. O Japonijoje pasakorių "amatas" buvo vertinamas nuo gilios senovės, ir pavadinimas šios meno formos yra rakugo.
    Jaunam vyrukui Kyoji, atliekant bausmę kalėjime, teko regėti vieno labai žinomo rakugo meistro Yakumo pasirodymą ir tai vyruką taip pakerėjo, kad tik išėjęs į laisvę, jis jau žino kur eis pirmiausia - prašyti meistro priimti jį jo mokiniu. Visų nuostabai Yakumo atsakymas teigiamas ir įgavęs "Yotaro" pravardę, vyras pradeda savo pasakotojo karjerą.
    Kodėl mokytojas toks iš pirmo žvilgsnio šaltas, kodėl ant jo dantį griežia jo globotinė Konatsu ir į kitus klausimus atsakyti gali tik Yakumo praeities istorija, kurios, kartu su Yotaro, klausysimės ir mes.

Šis serialas pričiupo kaip reikiant, jau tikrai nesitikėjau išvysti tokį nupoliruotą deimančiuką tarp šiuolaikinių anime. Šįkart meistro pasakotojo rolę perėmusi Studio Deen, mano nuostabai, savo darbą atliko beveik nepriekaištingai ir pateikė bene geriausią sezono (o gal ir visų metų) serialą.
    Reikia turėti omenyje, kad serialo istorija čia šiektiek apgaulinga. Nors dvigubos trukmės nei įprasta premjera ir pristato Yotaro kaip pagrindinį veikėją, šį vaikinuką dar kartą išvysime tik serialo pabaigoje. Visas likęs turinys yra ilga meistro Yakumo praeities istorija ir turiu pasakyti ji čia papasakota meistriškai. Tačiau baimintis neverta, nes manga jau baiginėjasi o antras sezonas jau anonsuotas, pratęsiantis Yotaro istoriją.
    Nors ir vykstantis praeityje, tai nėra grynai istorinis serialas. Istorinės detalės tai tik fonas, kuriame plėtojasi istorija, bet jos duoda įdomių užuominų apie gyvenimą Japonijoje laikotarpiu prieš ir po antrojo pasaulinio karo, paliesdama pačio rakugo kaip meno formos sunkų išsilaikymą konkuruojant su modernesnėmis meno formomis. Niekas jūsų neužmėtys krūva niekam neįdomių istorinių detalių ir faktų, nes esmė visiškai ne tame.
    Istoriją čia veda puikūs veikėjai. Tai pakankamai realistiški personažai, kad gėdos nedarytų ir vaidybiniam serialui. Čia nerasite stereotipų ir šablonų, veikėjai - žmonės kaip ir mes, nėra įtalpinti į kažkokį rėmą, jie labiau neutralūs ir netobuli, klystantys kaip ir visi.
    Verta paminėti, kad čia dviejų draugų draugystė yra kartais vaizduojama pernelyg artimai ir tai šiektiek trikdo. Tokios užuominos greičiausiai kyla iš mangos autorės praeities, mat jos anksteni kūriniai visi buvo yaoi pobūdžio. Bet galit nusiraminti, nieko ypač nepatogaus šiame seriale nėra. O kad centre nebūtų vien vaikinų pora, tarp jų įsiterps ir puikus moteriškas personažas.
    Kadangi pačioje pradžioje pagyriau Studio Deen, galiu pasakyti ir kodėl gi taip. Techniškai šis serialas, mano akimis, atrodo nepriekaištingai. Įsivaizduokit pasakotoją, kuris scenoje prieš publiką pasakoja istoriją. Kaip tai perteikti piešimu, kad nebūtų nuobodu? Dažniausias atsakymas greičiausiai bus - rodyti pačią istoriją su pasakotojo balsu fone. Tačiau studija šįkart tokiu keliu nenuėjo. Čia jūs matysit būtent tai KAIP pasakojama ta istorija, o sklandžios animacijos dėka, pateikta viskas, tiek pasakojoto mimika, tiek kūno judesiai. Prie to fantastiškai įpinamas puikus garso takelis, kuris visada atkreipia dėmesį ir priverčia suklusti svarbiais momentais, nes prie ekrane rodomo veiksmo praktiškai pritaikytas kone tobulai. Negaliu nepaminėti įgarsinimo, kuris atliktas ypač profesionaliai. Ypač pagrindinių veikėjų įgarsintojų duetas yra vertas aplodismentų.

Kone draminis vaidybinis serialas, tik nupieštas. Fantastiška atmosfera, įsimintinai papasakota istorija ir veikėjai bei nepriekaištingas apipavidalinimas - reto gėrio kūrinys. Tiesiog pasidarykit sau paslaugą - pažiūrėkit šį anime.

Spoileris:
    Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2016-11-04, 08:44

JuusanKitsune avataras
    Įstojimo data
    2014 07 08
    Vietovė
    ~♥
    Įrašai
    201
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    7
    Pagriebė mane nuo pat pirmos serijos, net nepastebėjau kad ji trunka... 47 minutes! Ah, seniai bemačiau anime kuris suktus apie teatrą, vaidybą ir pasakojimus... Tikrų tikriausias perlas visoje nuvalkiotų siužetų jūroje Shouwa buvo!
    Apmaudu, kad negaus jis metų ar net sezono anime titulo... nes daugumai žmonių, kiek girdėjau, kiek mačiau, šis anime pasirodė viso labo nuobodus ir verčiau šie žiūrėjo Boku Dake kuriame buvo skylių daugiau negu sūryje.
    Kaip bebūtų, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, mane supažindino su pačiu rakugo, kuris deja yra nykstantis... bet net ir šiuolaikiški vaidinimai ar tai.. pasakojimai yra puikūs, yra net keletas angliškų, štai čia
    Šaunu, kad antras sezonas bus jau žiemą... sausį ~ ♥

Busiu kosmonautas
    Ozis avataras
    Įstojimo data
    2005 05 01
    Vietovė
    Jūsų kopūstuose
    Įrašai
    675
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    24
    Žiūrėdamas 2016 žiemos sezono aprašymą nesitikėjau nieko gero

Visgi buvo net du puikūs anime. Šis, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, ir Boku Dake ga Inai Machi. Abu yra skirti kiek rimtesniam žiūrovui išaugusiam iš standartinių shounen/shoujo. Abu yra geresni nei standartiniai seinen/josei, bet abu turi savų trukumų. Gerai tai, kad jie nebado akių kol žiūri. Jie išryškėja nebent jau po visko geriau apmąsčius ką matei. Tiek vienam, tiek kitam yra pavienių vietų, kuriose pritrūksta "logikos" (a.k.a. plot holes).

Spoileris:
    Užmušti Sukeroku galima buvo kur kas dramatiškiau ir mažiau "s*** happens" stiliumi.

Tiek vienam, tiek kitam personažai galėtų būti labiau išvystyti. Šiame man pavyko daugiau ar mažiau perprasti tik Kiku. Sukeroku buvo atskleistas pusėtinai. Miyokichi itin paviršutiniškai. Geriau suprasti septintąjį Yakumo irgi norėtųsi.

Skylių gal visgi daugiau būtų Boku Dake nei Rakugo Shinjuu, bet kaltas ne kokybinis skirtumas, o žanro ypatybės. Pirmasis yra seinenas, tad jo stiprioji pusė veiksmas, kuris turėtų paslėpti visą broką. Kai daug veiksmo lengva jo pridaryti Antrasis yra josei, tad daugiau ką lemia atmosfera. Galima susimauti ir kuriant ją, bet tada tiesiog nesigaus geras anime.

Abudu savo daro labai gerai, bet paaugti būtų kur. Rakugo Shinjuu - 9/10 =~5/5.

Visgi antro sezono nenorėčiau. Jame galėtų daugiau atskleisti Konatsu asmenybę, bet... ar tas bus tikrai įdomu?

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    34
    Patiko, nors nesu didelis gyvenimiško žanro fanas, bet šitą užskaitau. Veikėjai dinamiški - ne štampai, su trūkumais ir aiškiais tikslais - kas yra pagrindinis serialo variklis. Kiek nuvylė vieno iš veikėjų mirties aplinkybės: mes visi žinojom, kad tai galiausiai įvyks, bet nu buvo galima sugalvoti žymiai geriau ir be kiek kvailokos dramos. Taip pat sunku įsivaizduoti tokią artimą vyrišką draugystę, kartais net per artimą, mano nuomone. O šiaip studija deen pakilo mano akyse, ne tik kad labai kokybiška adaptacija( tiek apipavidalinimas, tiek puikus(!) garsintojų darbas), bet ir pagaliau adaptuota kažkas rimčiau nei fantastinės novelės. Antro sezono nereikia, pirmas sezonas, manau gerai viską užbaigė, o ir ko gero, papasakojo tai kas galėjo būti įdomiausia.

Cute potato ~

Miglaja avataras
    Įstojimo data
    2007 12 16
    Vietovė
    Kaišiadorys/Vilnius
    Įrašai
    665
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Na va, įkalbėjot pažiūrėti.

Neturėjau jokių išankstinių nusistatymų, kas per anime tai bus, tik vis stebėjausi, kaip negailima jam liaupsių.
    Dabar jau tikrai suprantu.

Tai buvo atgaiva akims po visų mokyklinių romantikų, žaidimų adaptacijų ir t.t. Visiškai nesitikėjau.
    Labai retai pasitaikanti istorija (apskritai apie rakugo nieko neesu girdėjusi), o ir veikėjai čia pateikti labai realistiškai (su savais pliusais, TRŪKUMAIS ir net veikėjų, kaip asmenybių augimu).
    Į pabaigą net ašarą nubraukiau (dėl dviejų dalykų). Tikrai liūdna pasidarė, kad šitokia rakugo tradicija yra nykstanti, kai anuomet ji klestėjo.

6. Ačiū black_leja dėkojo
    emptiness
    arna avataras
    Įstojimo data
    2006 06 20
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.165
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56
    Šiuo anime pristatoma viena iš Japonijos nacionalinio kultūrinio paveldo dalių - Rakugo (kam pasidarė įdomu ką reiškia šis žodis - tas gali atsiversti vikipedia).

Anime rimtas, gražus ir liūdnas. Iš pradžių mane erzino per daug ryški epizodų kadruotė, per greitas šokinėjimas tarp įvairių scenų, bet į serialo pabaigą, žiūrint paskutines, mano nuomone, stipriausias šio serialo serijas - nepaisant kai kurių trukūmų - galiu drąsiai sakyti, kad šis serialas puikus.

Mane sužavėjo, kaip animacijos pagalba bandoma atkurti XXa. prieškario, karo ir pokario meto Japonijos epochų dvasią, tradicijas, bedravimo manieras, etiketą ir t.t. ...ir kaip visa tai keitėsi pučiant neišvengiamam permainų vėjui. Jei domitės Japonija, pasižiūrėkite šį anime ir pamatysite dalelę jos animuotos istorijos. Jūsų apsisprendimas, kuo tikėti, o kuo ne šioje istorijoje.

Šiame seriale pirmu smuiku groja Rakugo, kurio dvasią įkūnija įvairūs šioje istorijoje dalyvaujantys personažai. Be galo įdomiai ir pakankamai gyliai išvystytas kai kurių dalyvių psichologizmas ir tarpusavio ryšiai. Manau, kad anime kūrėjai pasistengė kuo tiksliau atkurti dalelę to meto dvasios tvyrojusios Japonijos kultūroje ir jos žmonėse (ta proga galite paskaityti Yasunari Kawabata, kuris gyveno būtent šioje epochoje, joje kūrė, rašė savo istorijas).

Reziumuojant: ar verta žiūrėti šį anime? Taip, - jei ieškote ne teletabiškų šabloniškų popsiškų vaikiškų/paaugliškų spoguotų istorijų, o kažko daugiau ir gyliau, tai - šis anime yra Jums.

Įvertis: šis anime turi trukūmų (mano nuomone per aštri ir staigi epizodų kadruotė), tačiau net įvertinus juos, rašau 5/5 arba 9/10.

Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.290
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    128
    Praleidau šitą anime matyt dėl posterio. Dėl jo atrodė, kad čia bus kažkoks istorinis anime ir apsigavau. Labai patiko, būčiau net 9 davęs.....jei ne problemos su tempu. Tempė, tempė gumą kol pamiršo, kad pirmą sezoną dar kažkaip ir pabaigti reikia. Tada jau kai prašuoliavo tai net velnias žino kiek metų praleido. O gal man norėjo pasižiūrėti, kaip Yotarou savo levelį kelia? Gal geriau reikėjo praeičiai visą sezoną ir skirti? Sutinku, kad meilės trikampio finalas kažkoks kreivas buvo ir apskritai moters vaidmuo keistokas.

Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.290
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    128
    Skundžiausi, kad per daug praeities buvo? Atsiimu savo žodžius. Kažkaip nelabai ta beždžionėlė. Ir su žmona santykiai kažkokie iškrypę buvo. Senas karšinčius labai depresyvus, istorijos neįdomios ir nelabai suprantamos. Nežinau kaip kitiems, bet man antras sezonas visai nelabai. Pabaigiau tik iš inercijos. Na paskutinė serija labai graži, ištempė į 6 balus....

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    City of light and darkness
    Įrašai
    1.953
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56
    Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu buvo vienas geriausių serialų praeitais metais, toks jis, mano akimis, išlieka ir šiais. Puikūs personažai bei detaliai atvaizduoti santykiai tarp jų bei stebinti kiekvienoje serijoje nenustojanti istorija su daugybė efektingų scenų, kurios kviečia džiaugtis ir liūdėti kartu su pačiais veikėjais. Taip pat čia viskas ir užbaigta beveik nepriekaštingai.
    Jei kažkas dar neturėjo progos pažiūrėti Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, dabar pats tas metas žiūrėti abu sezonus iškart.

Aš suprantu, jog veikėjai pirmame sezone kai kam patiko labiau nei Yotaro, jis čia tiesiog per daug garsus ir visvien nesutūpėtas. Tačiau galbūt to ir reikėjo to meto rakugo situacijai...kažko iššaukiančio, koks ir buvo Yotaro. Man labai smagu, kad tai nebuvo kažkokia Sukeroku ar Yakumo kopija, o savo stilių vėliau atradęs pasakotojas. Man labai patiko, kad anime fokusavosi labai stipriai ir ant rakugo kaip meno srities išlaikymo iki moderniųjų amžių bei tai kaip tai nuolat kirtosi su Yakumo požiūriu į rakugo. Galbūt daugiau fokuso į tai kaip jie padarė Rakugo vėl populiariu būtų tikrai buvę ne pro šalį.

"Per daug praeities" man nebuvo minusas pirmame sezone, tačiau antrajame tai deja jau yra trūkumas. Yakumo visą serialą tik ir gyveno ta praeitimi, haliucionavo ir niekaip negalėjo iš tų prisiminimų išlipti. Kažkaip per daug to.

O daugiau tik viena menka detalė, kuri papiktino. NEBAIGĘ ANTRO SEZONO ANT SPOILERIO NESPAUSKITE.
    Spoileris:
    Kurių gale mums pabaigoje reikėjo tų nesąmonių apie tai kad Yakumo yra tikrasis berniuko tėvas... Tokia graži scena tarp Konatsu ir Yakumo buvo 10 serijoje, o čia ėmė ir vos nesunaikino visko. Serialo rėmuose viskas pateisinama ir netgi sufleravimo serialo metu įžiūrėti buvo galima, bet man tai tiesiog nepatiko. Tokios nesąmonės istorijai neprideda nieko gero ir be to niekas nebūtų prarasta.

Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.290
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    128
    Citata Autorius Miesto_Druidas Žiūrėti skelbimus
    O daugiau tik viena menka detalė, kuri papiktino. NEBAIGĘ ANTRO SEZONO ANT SPOILERIO NESPAUSKITE.
    Spoileris:
    Kurių gale mums pabaigoje reikėjo tų nesąmonių apie tai kad Yakumo yra tikrasis berniuko tėvas... Tokia graži scena tarp Konatsu ir Yakumo buvo 10 serijoje, o čia ėmė ir vos nesunaikino visko. Serialo rėmuose viskas pateisinama ir netgi sufleravimo serialo metu įžiūrėti buvo galima, bet man tai tiesiog nepatiko. Tokios nesąmonės istorijai neprideda nieko gero ir be to niekas nebūtų prarasta.
    Spoileris:
    Аš apsimečiau, kad jis vis tiek yra to mafijozo vaikas. Nes tavo parašyto varianto net negaliu įsivaizduoti.....baisu net pagalvoti.

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •