5 (šedevras)
4
3
2
1 (šlamštas)

Susipažinkite su Lain
Metai: 1998
Kanji: シリアルエクスペリメンツレイン
Žanrai: drama, mystery, sci-fi, cyberpunk
Formatas: 13 TV serijų
Oficialus tinklapis
Privalumai:
Gilus siužetas
Unikali atmosfera
Puiki įžanginė daina
Trūkumai:
Antriniai veikėjai blankūs
Kur yra riba tarp realybės ir virtualumo? Toks klausimas nėra labai paprastas netolimoje ateityje kai IPv6 protokolo adresų erdvė netrukus persipildys, o kiekvienas panorėjęs gali visais pojūčiais pasinerti į pasaulinį wired tinklą. Naujos galimybės pagimdo ir naujas paslaptis. Neseniai šiame tinkle ėmė dėtis kažkas neįprasto...
Su tuo tiesiogiai susiduria ir Lain Iwakura - niekuo neišsiskirianti, uždaro būdo 14-metė mergina. Vieną dieną ji gavo elektroninį laišką iš neseniai nusižudžiusios klasiokės. Ši tvirtino, kad yra gyva... kompiuteriniame tinkle. Netrukus prasideda daugybė keistų ir nesuprantamų dalykų, kurių centre, pati to nenorėdama, atsiduria Lain.
Šis trumpas aprašymas apima tik labai mažą dalelę siužeto. O būtent čia labiausiai ir sublizga šis anime. Be jau minėtos temos jame dar rasite žmogaus/mašinos santykių problemą, konspiracijos teoriją, dievo paieškas, pasaulio pabaigą (???) ir t.t. Visa tai apipinta Nietzche, Karlo Jungo kolektyvinės pasamonės ir Pierre Teilhard pasaulinio proto filosofinėmis idėjomis. Jei nuoširdžiai pabandysite suprasti visas siužeto vingrybes, tai kažkuriuo momentu jūsų protas gali panorėti susigūžti kamputyje ir gailiai gailiai verkti =) Įsivaizduokite kažką panašaus i dvi paskutines NGE serijas pakeltas kvadratu - maždaug tokį įspūdį sukelia. Sklinda gandai, kad įdėjų iš jo sėmėsi ir garsioji Matrica bei nemažai kitų cyberpunk kūrinių.
Agentas Smitas?
Veikėjai šiame anime, kaip ir dera prie siužeto, labai užsidarę, kompleksuoti ir niekuo nepasitikintys. Ypač įdomiai vaizduojama Lain - rodos, kad realybė kažkaip keičiasi, išblanksta aplink ją. Šis efektas panaudojamas jos vienišumui, baimėms atskleisti ir sukuria tikrai šizovą atmosferą. Deja visi kiti veikėjai nėra taip gerai išvystyti ir dalyvauja tik atskiruose epizoduose - kas yra akmenėlis į serialo daržą.
Visos mūsų baimės kažkur šalia
Šizovumu dvelkia ir animacija. Vyrauja niūrios ir bejausmės spalvos, naudojama daug vaizdinių efektų: pvz. ore sustingę paukščiai, dingstantys daiktai arba mano mylimiausias Lain pliušinio meškiuko kostiumas =D Visumoj piešimas atliktas be priekaištų.
Muzika - ypač gerai įsimena įžanginė Boa daina "Duvet". Net ir po 5 metų ji man vis dar tebeskamba ausyse =) Puikiai atspindi viso serialo nuotaiką. Būtent dalyvavimas šiame anime projekte išgarsino anksčiau nežinomą grupę visame pasaulyje.
Apskritai paėmus Serial Experiments Lain yra anime klasika, nors jo sudėtingos temos ir atstums daug žmonių nuo žiūrėjimo. Internete dar turbūt iki šios dienos netyla diskusijos, ką kūrėjai visdėlto norėjo pasakyti siužete. Tad jei norite, kad ir jūsų protas turėtų darbo keliems mėnesiams į priekį, tai rekomenduoju užmesti akį.
Paskutinį kartą taisė Sable : 2008-04-10, 09:36 Priežastis: išdėstymas

Atšaukiu, tai ką siunčiausi pirmiau, ir siūsdinsiuos šį.
(Aprašymas pagal mane puikus. Ar bent jau labai intriguojantis, tai tikrai.)

sitas anime labai geras. ji galima ziuret daugybe kartu, analizuot ir vis atrast ko nors naujo. kaip daro sitas vyrukas. cia galima rast seriju analize ir siaip visokios atnaujinamos info.
ost tikrai puikus. as atsimenu irgi klausiausi duvet ir kt. dainu dar ilgai po paziurejimo ^^"
zodziu, 5 ir visi paziurekit




Tikrai geras. Man sis kazkuo panasus i NGE - gali vis is naujo ziuret, visada atrasi kazka naujo.
Nereikia daug apie si anime kalbeti, patartina tiesiog paziureti.
neyzivajzdoju kas gali but blogo siame anime... pats paciausias is visu mano matytu.... idomus siuzetas, nuostabus piesimo stilius, faina muzika, geru filosofiniu minciu yra sicia... zodziu sitas anime privarte mane susimastyt.... nerealu...
I just abandoned my body... I still live here...
I love "Serial Experiments: Lain"

Kad ir koks jis lėtas bebūtų, kad ir koks sunkiai suprantamas, tačiau visgi tai ir liks geriausias mano matytas Anime. Būten tame filosofiniame jo gilume, daugiaprasmiškume, labai gero siužeto ir personažų pateikimo jis yra toks koks yra... Tokius Anime nelabai ir nupasakosi, juos riekia pamtyti pačiam. Pamačius pirmą kartą jis gali nepatikti, po metų kitų vistiek sugrįši prie jo ir jau bus visai kita nuomonė ;] 20 balų, nuo kiekvienos mano galūnės po 5.
P.S.: Negali būti kad aš čia nebuvau rašęs ;/ Kaip čia taipos...
Savaitės top 5 atlikėjai & paskutiniai klausyti
![]()
closetheworldclearyourmind (eta) gmail.com
Ongoing projects: Atmitage III (prior.) / Armitage III: Dual Matrix (prior.) / Texhnolyze (coop.) / Doujin Work


vaje, apie Lain galima diskutuot be galo, be krašto... imho, vienas geriausių kiberpanko pavyzdžių kinematografijos istorijoje. šiuolaikinės kultūros apraiškų mišrainė, kuri dar ilgai išliks aktuali... neįsivaizduoju japonų animacijos be Lain. thumbs up!
"The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
Alexander Kojève, 1959
FF sucks! Please, don't kill me

Anime gerokai vykęs.
Taip jau nuteikia, kad žiūrėdamas vis dairiaus per petį, ar kas nemato. (bene ligotai)
Kulminacija tokia 'masyviai' metamorfoziška. Žavėtis belieka, nors kad ilgam - veikiausiai ne.
Paskutinį kartą taisė Ekgp97sl : 2007-05-01, 19:10

Žiūrėjau prieš porą metų. Pamenu sakiausi sau : "na kokias pora, na tris serijas pažiūrėsiu" , prisėdau ir visą taip ir suvalgiau. Tiesa gal tai buvo mano klaida, nes apie 3 val nakties žiūrint paskutines serijas, jau gerokai "taškė", o protas nesugebėdamas kritikuoti ir interpretuoti pasidavė bendrai anime nuotaikai. Buvau taip priblokštas ir paveiktas, kad pora naktų išties sunkiai miegojau, o lengva paranoja ir fatalios mintys laikėsi kurį laiką, kas šiaip jau man labai nebūdinga.
Pridurti čia būtų sunku ką, tikras kinematografijos šedevras. Pažiūrėjus skirtinguose gyvenimo tarpsniuose, turint skirtingą erudicijos lygį, iškils vis naujų minčiu, problemų ir idėjų. Tad greitai bus seansas nr. 2.
O openingas, mano manymu yra išvis the best, kokį tik esu girdėjęs.![]()
O daba pasigailėsi!!!

per pirmas serijas tai nieko nesupratau, absoliuciai, vejas pasirode, bet paskui kazkaip tas keistumas ir paslaptingumas itrauke
Vat va taip va.

Animas tikrai isskirtinis toks priverciantis susimastyti apie gyvenima... Itraukianti atmosfera ir veikejai, siuzetas tikrai geras anime
![]()




Paziurejau. Tiesa sakant nelabai suprantu vietiniu zmogeliu ekstazes del shito anime. Kazkaip neizvelgiau ten kazkokios super filosofijos. Na buvo pora idomesniu minciu bet ir tos vienu ar kitu pavidalu pasitaiko ir kituose anime. Va zmogaus vienishumo problema musu visuomeneje parodyti neblogai. Seriala istempia pati Lain kaip asmenybe. O ir kawaii ji 100%.Bent jau mano supratimu.
Na ir openingas kad be ko...
Uziantys laidai = cikados is nge.
Dar galima duoti pliusa uz nebloga pabaiga. Is pagarbos nykstanciam zanrui duodu 7/10, balsavime 4.
O seip kyberpankas ir tiek.
Senasis GITS man asmenishkai geresnis.![]()
el pertados amigos, reta tokia anime kuri...
Laisvas ir nepriklausomas video menininkas
Bookmarkai