Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider?

Balsavo
9. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5 (puikus!)

  2 22.22%
 • 4

  4 44.44%
 • 3

  1 11.11%
 • 2

  2 22.22%
 • 1 (nevertas dėmesio)

  0 0%
Rezultatai 1 iki 7 iš 7

Straipsnis: Atmosferiškas ir lėtas detektyvas

 1. #1
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56

  Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider


  Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider

  Režisierius: Mamoru Kanbe
  Studijos: A-1 Pictures
  Žanrai: Detektyvas
  Adaptacija: Novelė
  Transliacija: nuo 2015-10-09 iki 2015-12-18
  Trukmė: 11 x 23 min
  MAL reitingas: 7.40
  Video resursai: OPv2||ED
  Papildoma Info:

  Sumanus universiteto dėstytojas Souhei kartu su grupele bendradarbių ir studente Moe organizuoja išvyką į nuošalią salą. Souhei domina vienas čia gyvenantis žmogus - geniali mokslininkė Shiki, dar būdama maža mergaitė, izoliuota laboratorijoje ir ten išgyvenusi pastaruosius penkioliką metų. Unikalus moters intelektas ir įžvalga Souhei traukia kaip magnetas, tad išvykos pagrindinis tikslas vyrui yra su ja pasimatyti. Deja viskas nevyksta kaip suplanuota, laboratorijoje įvykdoma žiauri žmogžudystė ir Souhei su Moe teks išsiaiškinti kaltininką bei susidurti su niūria praeities istorija, besisiejančia su nusikaltimu.  The Perfect Insider turi daugiau mažiau viską ko reikia moderniam detektyvui: sumanų personažą detektyvo rolei, ne tokią sumanią pagalbininkę, mįslingas "užrakinto kambario" aplinkybes. Tačiau nors istorija čia pakankamai įdomi, jos tempas labai nevienodas, o itin lėta pradžia išlaikys tik kantresnius žiūrovus. Greičiausiai nenustebinsiu, pasakydamas, kad seriale itin daug šnekos ir dialogų. Gal tik kiek per daug gyvenimiškos filosofijos, kuri kartais skamba perdėtai, matant charakterių skirtumą tarp pašnekovų. Nemanau, kad veikėjai yra prasti, greičiau pagrindinis duetas yra sudarytas iš dviejų labai skirtingų asmenybių, kurios sunkiai dera tarpusavyje. Galimai toks ir buvo serialo planas, bet gana keistai žiūrėjosi kaip gana jaunesnė studentė limpa prie tokios rimtos, bet nesimpatiškos asmenybės, kaip Souhei ir dargi labai pavydžiai reaguoja į bet kokią galimą konkurenciją. Tai kažkiek gadina rimtą ir niūrią atmosferą, kuria anime tiesiog alsuote alsuoja. Žinoma, chemija tarp jų kažkokia yra, bet tai nebuvo įgyvendinta be priekaištų, o ir pats Souhei nors ir protingas, bet pakankamai pilkas veikėjas, kuris sau skirtą rolę atlieka gerai, bet ne daugiau. Įdomiausias, kad ir netiesioginis serialo personažas, čia yra būtent genialioji mokslininkė Shiki, tačiau serialo metu kažkaip pasigedau pilno jos charakterio ypatybių išryškinimo. Toks įspūdis, kad už to, kas mums buvo parodyta apie šį paslaptingą asmenį, slypi kai kas daugiau.
  Ko aš pasigedau, tai antraplaniai veikėjai. Juk visada būna smagu žiūrint tokią istoriją pažinti ne vien pagrindinius veikėjus, bet ir aplinkinius, bei pačiam dėlioti įkalčius ir faktus sprendžiant pagrindinį klausimą - kas įvykdė nusikaltimą, įtarinėjant visus iki vieno. To, manau, serialui čia trūksta. Kiti personažai čia tėra tik faktams išdėstyti, kurie reikalingi istorijai plėtotis toliau, nė vienas iš jų neįneša didelio indėlio į mįslės sprendimą ar nekelia didesnio įtarimo šešėlio. Vis dėlto, smagu, kad mes nesame paliekami tamsoje. Mįslės sprendimas yra logiškas, o jį išmąstyti žiūrovas iš pateiktų įkalčių beveik gali ir pats. Didesnių priekaištų turiu tik skylėtai pabaigai. Atvira pabaiga nėra blogai, tačiau šįkart likau suglumęs ir nelabai patenkintas nepaaiškintais nusikaltimo motyvais.
  Serialo apipavidalinimas puikus. Prie veikėjų dizaino prisidėjo žinomas mangaka Inio Asano (Oyasumi Punpun, Solanin ir kt.) ir nors asmeniškai veikėjai neatrodo taip puikiai kaip jo mangų piešiniuose, tačiau indėlis pagirtinas. Visai kokybiška kinematografija ir režisūra, bei dailus piešimas kartu su puikiu garso takeliu nekelia jokių abejonių serialo technine puse. OP ir ED taip pat greičiausiai bus vieni geriausių šiais metais.


  Atmosferiškas ir lėtas detektyvas. Ne be trūkumų ir tikrai ne kiekvienam, bet rimtas ir vertas dėmesio serialas.

  Spoileris:
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2015-12-27, 14:09 Priežastis: gramatika

 2. #2
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.291
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128
  Na mergaitės prisirišimas yra gan logiškas. Kokia keista asmenybė šis profesorius bebūtų, bet tai buvo vienintelis artimas žmogus, kuris ją palaikė sunkiu momentu. Man labiausiai užkliuvo plaučių vėžio reklama. Mane, kaip buvusį rūkorių su stažu, tai nervino juodai. Dar pats detektyvo žanras irgi nėra pats mėgstamiausias. Visada neatspėju kaltininko iki pat pabaigos ir dar kartą įsitikinu neypatingo proto esąs... Dar galėjo būti mažiau filosofijos, bet apskritai serialą vertinu teigiamai. Noitama pagaliau baigė savo eksperimentus su vaikais ir sugrįžo į rimtesnių anime lygį?

 3. #3
  Cute potato ~

  Miglaja avataras
  Įstojimo data
  2007 12 16
  Vietovė
  Kaišiadorys/Vilnius
  Įrašai
  665
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  30
  Veikėjai visiškai nesimpatiški ir niūrūs.
  Daugybė bereikalingų pokalbių, kurie ne kažin ką paaiškina {daugumos novelių problema}

  Matyt ne mano niša tokie creepy detektyvai

 4. #4
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.291
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128
  Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
  Veikėjai visiškai nesimpatiški ir niūrūs.
  Daugybė bereikalingų pokalbių, kurie ne kažin ką paaiškina {daugumos novelių problema}

  Matyt ne mano niša tokie creepy detektyvai
  Ir tikrai, jei mangose būna per daug paprasti dialogai, kad kažkaip įtilpti į debesėlius tai novelėse atvirkščiai. Va kad taip aukso vidurį....bet kur jį surast....

 5. #5
  Podcast or Death  Dai-Katana avataras
  Įstojimo data
  2004 10 04
  Vietovė
  Nottingham
  Įrašai
  777
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  4
  Reputacija
  29
  Citata Autorius Killerbee Žiūrėti skelbimus
  Ir tikrai, jei mangose būna per daug paprasti dialogai, kad kažkaip įtilpti į debesėlius tai novelėse atvirkščiai. Va kad taip aukso vidurį....bet kur jį surast....
  Knygose ir tik knygose

  SKYPE: ANACHRONIX.NOEIN

 6. #6
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56
  Ten ne light novel, o normali knyga - romanas (angliškai novel ir išsiverčia romanas), gal ir klaidinančiai rašau novelė, kai visiems ir asociojuojasi su light novelėm. Nematau nieko blogo tokiuose dialoguose, žmonėms kažkaip norisi kažko tiesmuko ir lengvai suvirškinamo. Aišku gal ribotoj trukmėj dalis turinio yra nukandama adaptuojant, ir dalis dialogų prasmės praranda esmę bendram paveiksle, bet juk nėra taip, kad jie visiškai ne į temą čia būtų. Nežinau, aš kai peržiūrėjau fantastišką TV serialą Hannibal, kuris nueina kitokia linkme nei įprasti procedūriniai mainstream kanalų serialai, turi labai daug filosofijos ir dialogų, kurie atrodytų "ne į temą", vertinu ir drąsesnius, rimtesnius anime serialus, kurių juk taip mažai šiais laikais gauname.
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2015-12-26, 18:04

 7. #7
  Super mega ultra rašytojas
  Ozis avataras
  Įstojimo data
  2005 05 01
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  675
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  24
  Žiūrėjau ir tikėjausi kažko panašaus į Un-Go ar blogiausiu atveju Gosick. Kažko lėtesnio, paslaptingesnio, atmosferiško, mažiau paviršutiniško ir su mintimi. Pažiūrėjęs visas serijas, lyg ir buvau įsitikinęs, kad viskas taip ir buvo, nepaisant šleivos pabaigos. Bet pabandžius pažvelgti atgalios (prisimint tai ką mačiau) pasimato, kad visas serialas iš tiesų buvo šleivas blefas. Šleiviausia serialo dalis yra būtent gyvenimiškos "filosofijos".

  Man labiausiai įsiminė dvi "filosofijos". Visų pirma paskutinės serijos gili mintis apie tai, kad po vandeniu neišeitų užsirūkyti. Ji veikiausiai buvo giliausia, mat šios idėjos autorius gauna pagyrimą iš kito personažo - "aš niekad apie tai nebūčiau pagalvojęs" (ar pan.). Tiesą pasakius, nebūčiau ir aš. Spėkit kodėl?

  Antroji man ryškiau užkliuvusi "filosofija" buvo apie skaičius. Veikiausiai suformuluota turint mintyje, kad didesnė dalis žiūrovų nemėgsta matematikos arba yra įsitikinę, kad ji yra baisiai sunkus daiktas. Na, žinot, būna tokių žmonių, kurie baigę vidurinę nebeatsimena daugybos lentelės. Iš karto įspėju tokius, kad tolesnis skaitymas nebus malonus, nes matematiškai paaiškinsiu, kodėl ši "filosofija" yra pritempta ir beprasmė.
  Spoileris:
  Taigi Dr. Magata pareiškia, kad vienišiausias skaičius yra 7. Savo teiginį ji pagrindžia uždaviniu - reikia padalinti skaičius nuo 1 iki 10 į dvi grupes. Kiekvienos grupės skaičius reikia tarpusavyje sudauginti. Gautos dvi sandaugos turi būti lygios. Atsakymo iš uždavinys neturi, nes trukdo skaičius 7. Jei 7 lieka nepanaudotas, tada uždavinys sprendžiasi lengvai. Pvz.:
  1*3*4*6*10=720 (1 grupės skaičių sandauga)
  ir
  2*5*8*9=720 (2 grupės skaičių sandauga)

  Kodėl neįmanoma panaudoti 7? Nes 7 yra pirminis skaičius. Jo negalima užrašyti per kitų dviejų sveikų teigiamų skaičių sandaugą. Tik 7 = 1*7. Tuo tarpu, pvz., 8 = 1*8 = 2*4. Wait, bet 5 irgi pirminis? Tiesa, bet jį išeina panaudoti, nes 2*5 = 10. Toliau atrodytų, kad 9 bus irgi problematiškas (nes 9=1*9=3*3), bet šios problemos yra smulkios.

  Supratus tai, akis pradeda badyti keletas įdomių klausimų. Kodėl sąlyga suformuluota skaičiams nuo 1 iki 10? Kuo ypatingas skaičius 10? 2*5=10 Kodėl sąlyga nesuformuluota skaitmenims (sveiki skaičiai nuo 0 iki 9)? Kodėl sąlygos nesuformuluoti skaičiams... pvz., nuo 1 iki 13? Atsakymas - viso to reikia tam, kad gautųsi "genialaus" personažo gauta išvada. Tiesiog priešingu atveju šie "vieniši" skaičiai pasidaro nebevieniši. O "genialus" personažas nustoja būt protingu.

  Taip, matematikoje yra daug "absurdiškai" atrodančių uždavinių, pvz., visų natūralių skaičių suma, bet jų sprendimas pasako kažką apie matematinio (ir galiausiai fizinio) pasaulio savybes. O ši prof. dr. sugalvota "sąlyga" (pastebėjimas ar filosofija) nėra informatyvi.


  Visos tos filosofijos, kurios buvo šiame anime, reikalingos tik tam, kad paskandinti žiūrovą minčių sraute. Minčių sraute paskendusiam žiūrovui nesvarbu kokios tos mintys (standartiniame shounen tą pačią funkciją atlieka smurtas ar analogiški fizinio intensyvumo momentai). Jam ima atrodyti, kad personažai protingi, nes jie daug šneka apie giliai atrodančius dalykus ir nepamiršta nuolat vienas kitą pagirt. Šiame "sraute" tampa sunku pastebėti, kad pats srautas yra tuščias ir beprasmis. Tai ir yra šio anime blefas.

  Man šis brokas būtų prašokęs pro akis, jei ne paskutinė serija. 5/10 = 2/5 .

  P.S. Beje, ar kas nors gali paaiškinti kaip "genialusis" detektyvas sužinojo tą informaciją, kurią jam reikėjo žinoti, kad išspręsti bylą?
  P.P.S. OP ir ED iš tiesų turbūt geriausi šiais metais
  Paskutinį kartą taisė Ozis : 2015-12-27, 16:25

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •