Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 16 iš 23

AnimeZona Podcast'as 002 - diskutuojame apie fansub'us ir scanlation'us

Podcast or Death

Dai-Katana avataras
    Įstojimo data
    2004 10 04
    Vietovė
    Nottingham
    Įrašai
    777
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    4
    Reputacija
    29

AnimeZona Podcast'as 002 - diskutuojame apie fansub'us ir scanlation'us

Anime Zona Podcast'o epizodas 002 [14/08/2015]

Bent jau keli žmonės šiame forume žino kad pasiūliau podcast'ų idėja prieš keletą savaičių. Nuo praėjusios savaitės padedamas dviejų AnimeZona kolegų - Killerbee ir cobabara - pradedame daryti juos kas savaitę. Jeigu neatsitiks kas nors labai nepaprasto tuomet planuojame taip ir žengti pirmyn ir publikuoti juos kiekvieną penktadienį.
    Šie podcast'ai šiuo metu vis dar yra eksperimentinio pobūdžio ir darbo eigoje stipriai padeda susivokti ko reikia, ko nereikia, kas blogai, ko trūksta ir kokie kompiuterio komponentai be programinė įranga būtini, kokios temos yra bereikalingas svoris.
    Derėtų nepamiršti kad esame tokie patys anime, mangų, dramų, Japonijos kultūros ir viso ko kito fanai - tokie patys žmonės kaip ir jūs. Mus sieja bendras pomėgis, kai kuriais atvejais ir noras populiarinti šį hobį bei sužadinti jį vėl tuose pas ką tas įdomumas jau priblėsęs ar netgi nudvėsęs. Todėl kiekviena diskusija, kiekvienas draugas su kuriuo pasidalinsite podcast'o video, kiekvienas jūsų komentaras kad ir koks jis neigiamas - mums yra LABAI svarbus.
    Norėčiau taip pat pridėti kad aš asmeniškai neesu turėjęs išsamios patirties su jokia programine įranga todėl darant podcast'us palaipsniui mokinuosi kaip ja naudotis. Programinė įranga kurią naudoju:

• Audacity - nemokama audio programa kiekvieno dalyvio kompiuteryje įrašinėjanti tik to dalyvio balsą; failai po to atsiunčiami man.
    • SuperTinTin - Skype skambučių audio ir video įrašinėjimo programa; naudojamas kaip atsarginis variantas ir lengvesnei takelių sinchronizacijai.
    • Adobe Audition - Audio takelių apdorojimui,, triukšmų išvalymui, karpymui, efektų uždėjimui ir visam kitam apdorojimui.
    • Adobe Illustrator - grafinės medžiagos suformavimui.
    • Adobe Premier Pro - video sukūrimui kad įkelti į YouTube

Jeigu bus norinčių ateityje prisidėti prie techninės pusės naudojant minėtas programas - galėsiu įrašyti video pamokas kaip ir kas turėtų būti daroma. Jeigu to reikės aišku.

O šioje temoje galite diskutuoti apie pačius podcast'us, idėjas sekantiems epizodams, idėjas dėl epizodų formatų.

Pavyzdžiui:

• 10-15 minučių trukmės savaitgalinis epizodas laisvos formos kuriame būtų aptariamas tam tikro šiuo metu aktualaus sezono anime epizodas kuris buvo išleistas tą savaitę;
    • Mėnesinis 60 minučių podcast'as kuriame pasirenkamas konkretus žanras ir aptariamas paminint geriausius, blogiausius, pervertintus ar netgi be reikalo nurašytus anime, mangas ir t.t.
    • Forumo fanfictionų skaitymas

Twitteris: https://twitter.com/AnimeZonaNet
    Facebookas: https://www.facebook.com/pages/ANime...063647?fref=ts
    Balso paštas: http://www.speakpipe.com/animezona
    Mano skype: anachronix.noein
    Paskutinį kartą taisė Dai-Katana : 2016-10-12, 08:49

Naujokas mantasb avataras
    Įstojimo data
    2014 02 20
    Vietovė
    ???
    Įrašai
    13
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Kačių paveiksliukas tikriausiai buvo per mažas ir įkėlus į video bei padidinus dydį šonai liko aštrūs. Permatomo fono vektorių "Google" vaizduose radau per minutę.
    Paskutinį kartą taisė mantasb : 2015-08-14, 12:04

Podcast or Death

Dai-Katana avataras
    Įstojimo data
    2004 10 04
    Vietovė
    Nottingham
    Įrašai
    777
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    4
    Reputacija
    29
    Citata Autorius mantasb Žiūrėti skelbimus
    Kačių paveiksliukas tikriausiai buvo permažas ir įkėlus į video bei padidinus dydį šonai liko aštrūs. Permatomo fono vektorių "Google" vaizduose radau per minutę.
    Būtent šito paveiksliuko vectorių radai? Na tai numesk linką tada Aš išvis planavau palikti tik raudoną foną bet man tie du katinai patiko tai nusprendžiau pabandyti eiti ta linkme.

P.S. Beje - pamirškite paveiksliukus, nuomonė reikalingos apie patį podcast'ą. Podcastas ateityje bus dedamas tik audio taip pat.

Naujokas mantasb avataras
    Įstojimo data
    2014 02 20
    Vietovė
    ???
    Įrašai
    13
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Citata Autorius Dai-Katana Žiūrėti skelbimus
    Būtent šito paveiksliuko vectorių radai? Na tai numesk linką tada Aš išvis planavau palikti tik raudoną foną bet man tie du katinai patiko tai nusprendžiau pabandyti eiti ta linkme.

P.S. Beje - pamirškite paveiksliukus, nuomonė reikalingos apie patį podcast'ą. Podcastas ateityje bus dedamas tik audio taip pat.
    http://orig06.deviantart.net/4247/f/...se-d87nzbr.png

5. Ačiū Dai-Katana dėkojo
    Podcast or Death

Dai-Katana avataras
    Įstojimo data
    2004 10 04
    Vietovė
    Nottingham
    Įrašai
    777
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    4
    Reputacija
    29
    Super. Reikės uždėti tik tą raukšlę paskui nes man būtent perteikta emocija jame patiko Ypač kai asocijavau juos su mano erzinimu kai pasakojau apie ongoingus Killerbee

AnimeMinusFamHator

sek0ne avataras
    Įstojimo data
    2007 04 28
    Vietovė
    kns
    Įrašai
    1.302
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    47
    nu bent jau paminejot AMF

AD technician

diaxminde avataras
    Įstojimo data
    2008 09 21
    Vietovė
    Panevėžys - Vilnius - Londonas (Liverpool)
    Įrašai
    337
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    27
    Citata Autorius sek0ne Žiūrėti skelbimus
    nu bent jau paminejot AMF
    Aha, nors tą patį AZ pagal lankomumą lenkiam mažiausiai 10 kartų.

^^^=<==<==My animeList'as==>==>=^^^

Podcast or Death

Dai-Katana avataras
    Įstojimo data
    2004 10 04
    Vietovė
    Nottingham
    Įrašai
    777
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    4
    Reputacija
    29
    Citata Autorius diaxminde Žiūrėti skelbimus
    Aha, nors tą patį AZ pagal lankomumą lenkiam mažiausiai 10 kartų.
    Na nesiginčiju dėl to. Buvom jau paminėję pirmam epizode kad merdėja dabartinis aktyvumas AZ. Čia daug norėjosi diskutuoti bet planas buvo sutilpti į 25 minutes... Gavosi 43. Išvada kad reikės siaurinti topiką ir diskutuoti apie vieną klausimą. Čia bus ilgas kelias iki "tobulybės". Bet kad privertėme sek0ne vėl postinti po tiek laiko AnimeZonoje tai reiškia kad šioks toks success pasiektas.

Narys
    BadBoyyy avataras
    Įstojimo data
    2003 08 03
    Vietovė
    Klaipeda
    Įrašai
    75
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    2
    Reputacija
    18
    Šaunu dalyką sugalvojot : ) Keep it Up! Šis būtų geriausias variantas:
    10-15 minučių trukmės savaitgalinis epizodas;
    Mėnesinis 60 minučių podcast'as;t.
    http://www.arkisound.net - another sound of nature...

11. Ačiū Dai-Katana dėkojo
    Cute potato ~

Miglaja avataras
    Įstojimo data
    2007 12 16
    Vietovė
    Kaišiadorys/Vilnius
    Įrašai
    665
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Labai smagi iniciatyva Sveikinu ir kelis pastebėjimus įmetu.

1. Kažką darykit dėl trukmės. Pradžiai užtektų ir max 15min. jei tai ekspermentinis variantas. Juk nei garso kokybė išdirbta, nei pašnekovai labai ruošėsi kalbai, tad bandyti pritempti ilgą epizodą nėra prasmės

2. Jei tema specializuota, tegu kalba tie žmonės, kurie tame nusimano. Pvz jei tema bus apie AMV, tai ir šneka tegu koks slickrox, Squall ar Alexiukas.

3. Pasidarykit kelias rubrikas. Kad nereiktų bandyt daugiamės patirties pvz fansubo temomis sukišt į vieną podcasto epizodą. Pasidarius neutralias rubrikas, galėtumėt kiekvieną savaitę kviest vis kitą pašnekovą (arba palikt tuos pačius), kurie galėtų kalbėt aktualijomis kurios įvyko per savaitę. O jei neįvyko nieko aktualaus ir wow (pvz artėja nowjapan, gal kas ruošiasi ten keliaut, kokie renginio lūkesčiai ), toliau tęst kitą rubriką apie anime istoriją, amv ir t.t.

13. Ačiū Dai-Katana dėkojo
    Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.293
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    128
    Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
    2. Jei tema specializuota, tegu kalba tie žmonės, kurie tame nusimano. Pvz jei tema bus apie AMV, tai ir šneka tegu koks slickrox, Squall ar Alexiukas.
    Šiaip taip ir buvo. Ar man ir Dai reikėjo išvis iš eterio dingti, kad cobabara su savimi pasikalbėtų? Ateičiai su svečiais planų irgi turim. Būtent dėl amv jau bandžiau kalbint Sliką.

Ir pasiruošta šį kartą buvo normaliai. Jei jau ruoštis dar labiau tai nuo popieriuko viską reikės skaityt...
    Paskutinį kartą taisė Killerbee : 2015-08-15, 23:57

Podcast or Death

Dai-Katana avataras
    Įstojimo data
    2004 10 04
    Vietovė
    Nottingham
    Įrašai
    777
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    4
    Reputacija
    29

Love

Labai smagi iniciatyva Sveikinu ir kelis pastebėjimus įmetu.
    Dėkavoju. Visas feedbakas reikalingas.

1. Kažką darykit dėl trukmės. Pradžiai užtektų ir max 15min. jei tai ekspermentinis variantas. Juk nei garso kokybė išdirbta, nei pašnekovai labai ruošėsi kalbai, tad bandyti pritempti ilgą epizodą nėra prasmės
    Bandom eiti link to. Planavome daryti 25 minučių, gavosi 43. Išvada kad reikia skaldyti temas į potemes arba diskutuoti apie konkretų dalyką. Šitas dalykas ateis savaime su laiku ir bandysiu daryti variantus su papildomais trumpesnesi podcastais. Pavyzdžiui, kokio nors sezoninio anime tos savaitės epizodo aptarimą ir taip toliau.

Dėl garso kokybės išdirbimo aš bandau judėti. Tik labai drovūs mano kolegos, nenori iš manęs dovanų imti. Gal galite padėti mane įtikinti juos? Tikrai mikrofonai praverstų geresni. Tik šį kartą jiems jau imčiau pieštukinio tipo arba tokius kurie būtų tinkami labiau namų sąlygomis naudoti o ne studijinį. Mano mikrofonas geras, bet per geras. Jam reikia garso izoliacijos kambaryje nes viską jis gaudo, VISKĄ ir tas skambesys kaip kibiro yra būtent dėl to. Penktadienį užsisakysiu garso izoliacinį skydą specialiai podkastams ir vokalui bei "katino uodegą" kad užmaučiu ant mikrofono.

Ruoštasi bent iš mano pusės buvo šiek tiek bet ne per daug. Klausimų sąrašas buvo sudarytas diskusijoms, bet konspektų nedariau ir niekada nedarysiu. Paprasčiausiai čia yra podkastas o ne Popietė su Algimantu Čekuoliu. Man šitas užsiėmimas kainuoja pernelyg daug kad paversčiau jį į darbą o ne malonumą. Problema greičiausiai tame, kad aš neesu niekada vedęs jokių renginių, niekada neesu viešai šnekėjęs, niekada neesu įrašinėjęs savo balso ir tuo labiau bandęs kalbėti kažkokiai publikai o ne keliems draugams. Čia toks visiškai naujas man dalykas ir nuoseklumas pačio podkasto kaip ir ateis su laiku. Kartais paklausau dabar podkastų užsienietiškų kad pasisemti patirties nes netgi prieš darant šį projektą aš nebuvau podkastų pats klausęs neskaitant video apie geimingą. Reikės kitur jų ieškoti nes visi podkastai mano iPod'e po 1-2 valandų trukmės ir didžiąją dalį laiko nusišneka jie.

Tobulėsiu ir tobulėsime.

Ne visi nori dalyvauti, ne visus ir klausiau ir be to bent jau kol kas nelabai norisi man asmeniškai kiekvieną privačiai kviesti ar netgi maldauti kad prisijungtų tuo labiau kad kai kurie dabar netgi atskiruose forumuose sėdi arba išvis tik Facebooke. Palaipsniui įsibėgėjus projektui galbūt bus lengviau nusimanančius žmonės patraukti kad jie paaukotų tas 25-30 minučių bent vienam podkastui. Toks planas mano bent jau buvo nuo pat pradžių. Tačiau tam irgi reikia patirties, reikia padaryti kad podkastas būtų kokybiškas. Su laiku bus. Bandysime, stengsimės.

3. Pasidarykit kelias rubrikas. Kad nereiktų bandyt daugiamės patirties pvz fansubo temomis sukišt į vieną podcasto epizodą. Pasidarius neutralias rubrikas, galėtumėt kiekvieną savaitę kviest vis kitą pašnekovą (arba palikt tuos pačius), kurie galėtų kalbėt aktualijomis kurios įvyko per savaitę. O jei neįvyko nieko aktualaus ir wow (pvz artėja nowjapan, gal kas ruošiasi ten keliaut, kokie renginio lūkesčiai ), toliau tęst kitą rubriką apie anime istoriją, amv ir t.t.
    Vis kito pašnekovo bus sunku sulaukti. Turiu aš vis dar liste 2 žmones kuriuos planuoju pakviesti kai ateis tos temos podkasto įrašymo laikas.

Kelias smulkesnes temukes taip pat noriu daryti. Tačiau čia jau atsiremia į laiką kurį galiu skirti aš ir kiti. Pavyzdžiui aš tikrai norėčiau daryti tokius kaip ir anime epizodų aptarimus bet tam turi būti dalyviai kurie matė jį ir planuoja žiūrėti toliau.

Temos plėsis, bus jų daugiau. jei sulauksime kokių nors idėjų iš kitų - tai bus greičiau.

emptiness
    arna avataras
    Įstojimo data
    2006 06 20
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.165
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    58
    Geras pirmas blynas! Megstu protingu zmoniu diskusijas. Kurejai pasirinko "radio" laidos formata. Kas visai neblogai. Sakyciau net labai gerai kaip pradziai. Tik cobabara kiek sunkiau (eterinis triuksmas/iskraipymas) girdejosi.

O dabar prie kritikos:
    1. Gerbiami AZ moderatoriai, keiskite AZ koncepta jei norite AZ tobulinti ar naujinti; arba sumoderninkite "vintazini" AZ formata. AnimeZona Podcast'as yra nereali galimybe pradeti kazka naujo AZ.
    2. AnimeZona Podcast'o kurejams - nezinau ar yra techinine galimybe 'online' padaryti tokias laidas ar spec.laidas (po to ju irasus talpinti AZ)? Jus diskutuojate, gaunate tiesiogiai is AZ lankytoju zinutes su klausimais, komentarais, jus i juos atsakote ir t.t...
    2.1 liekant prie esamo formato, galite is anksto paskelbti AZ kokioms temomis "si" menesi/pusmeti kalbesite ir susirinkti konkrecia tema AZ lankytoju klausymus ir bandyti i juos laidoj kalbantis atsakyti.
    3. Daugiau ivairiu temu su paciais ivairiausiais pasnekovais/zinovais siame (dabartiniame) formate! Kazkaip prasosi net "interviu formatas" (kaip radio laidose).
    4. valandos formatas manau pats tas, jei gvildenamos idomios, rimtos temos su idomiu/iais pasnekovu/ais.
    5. galima daryti "podcast'ini" terminologijos zodyna; pvz. "kas yra anime", "kas yra mangaka" ir t.t. - ir duoti garsini irasyta atsakyma 1-2-3-5min(tiek, kiek reikia atsakymui trumpai glaustai aiskiai atsakyti). Taip kauptusi specializuota AZ biblioteka-zinynas.

P.s.: cobabara, jusu erudicija stebina!! Killerbee malonus balsas. Smagu klausytis Dai-Katana tarmiskos kalbesenos.
    Paskutinį kartą taisė arna : 2015-08-16, 22:17

Podcast or Death

Dai-Katana avataras
    Įstojimo data
    2004 10 04
    Vietovė
    Nottingham
    Įrašai
    777
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    4
    Reputacija
    29

Love

Citata Autorius arna Žiūrėti skelbimus
    Tik cobabara kiek sunkiau (eterinis triuksmas/iskraipymas) girdejosi.
    Naudojo integruotą laptopo mikrofoną Valant tokio lygio triukšmus garso kokybė stipriai nukenčia ir dar turint omenyje kad tai išmokau daryti realizavęs AZ Podcast'o projektėlį. Tačiau šią situaciją tikiuosi sutvarkyti per ateinančią ar kelias savaites

2. AnimeZona Podcast'o kurejams - nezinau ar yra techinine galimybe 'online' padaryti tokias laidas ar spec.laidas (po to ju irasus talpinti AZ)? Jus diskutuojate, gaunate tiesiogiai is AZ lankytoju zinutes su klausimais, komentarais, jus i juos atsakote ir t.t...
    Galimybė tokia yra ir ji jau nuo pat pradžių mano wishlist'e, tačiau tokiam dalykui reikalinga auditorija kuri lauktų tokių laidų/transliacijų ir su kuriais būtų galima bendrauti. Palaipsniui tas gal ir bus. Greičiausiai galvoju tai daryti per YouTube Live. Esu jau bandęs su juo prieš tai kai testavau žaidimus.

2.1 liekant prie esamo formato, galite is anksto paskelbti AZ kokioms temomis "si" menesi/pusmeti kalbesite ir susirinkti konkrecia tema AZ lankytoju klausymus ir bandyti i juos laidoj kalbantis atsakyti.
    Bus ir šitas. Kol kas bandome atitaikyti temos svorį. Nes tendencija kol kas kad pasirinkus sąlyginai paprastą temą apie ją galima kalbėti ir kalbėti. Bandome prieš tai kaip nors įsisprausti į 25 minučių rėmus ir kai kurios temos greičiausiai bus skaldomos į potemes kad būtų galima kalbėti kad ir apie siauresnį spektrą bet giliau.

3. Daugiau ivairiu temu su paciais ivairiausiais pasnekovais/zinovais siame (dabartiniame) formate! Kazkaip prasosi net "interviu formatas" (kaip radio laidose).
    Reikia išlavinti tą sugebėjimą man asmeniškai formuluoti mintis ir pasirengti klausimus iš anksto interviu formatui. Būtų smagu su laiku sulaukti savanorių reguliariems kad ir skirtingo intervalo podkastams tiek kaip pastoviems vedėjams tiek ir kaip kad interviu dalyviams. Pavyzdžiui vienas žmogus gali/nori kas savaitę ar kartą į mėnesį ir tas yra ok. Tokiu atveju vienas iš dalyvių gali ilsėtis ar veikti ką kitą tą savaitę kol jį pavaduos kažkas kitas ar svečias. Interviu vienaip ar kitaip yra jau šiek tiek kitoks formatas ir jam reikia kiek kitokio pasiruošimo.
    4. valandos formatas manau pats tas, jei gvildenamos idomios, rimtos temos su idomiu/iais pasnekovu/ais.
    Man irgi patinka ilgesni tačiau čia reikia brainštorminti idėjas kaip padaryti jas įdomias ir nepaversti viso užsiėmimo į papildomą darbą. Nesinori apkrauti savęs ir kitų darbais dėl kurių visi perdegtume ir mestume visą veiklą, tačiau norisi ir tobulėti bei kelti kokybės kartelę.
    5. galima daryti "podcast'ini" terminologijos zodyna; pvz. "kas yra anime", "kas yra mangaka" ir t.t. - ir duoti garsini irasyta atsakyma 1-2-3-5min(tiek, kiek reikia atsakymui trumpai glaustai aiskiai atsakyti). Taip kauptusi specializuota AZ biblioteka-zinynas.
    Šitas yra mano plane taip pat. Tai realiai gali būti netgi kaip ir atskira papildoma podkasto kategorija išleidžiama papildomai.

Smagu klausytis Dai-Katana tarmiskos kalbesenos.
    Tikiuosi pernelyg daug juoko nesukėliau

Aš pats neesu labai ryžtingas daryti tam tikrus sprendimus, todėl kai kurie dalykai gali užtrukti ilgiau. Visgi planai judės į priekį jeigu susidomėjimas kils, aktyvumas AnimeZonoje didės, bus iniciatyva tiek iš mano, mūsų ir kitų pusės. Ir diskusijos turi būti įdomios ir tas įdomumas yra labai subjektyvus reikalas. Aš net neabejoju kad visada bus žmonių kurie manys kad tai ką aš noriu pasakyti ir sakau yra visiška nesąmonė ir neįdomu. Tas taip pat ateis su patirtimi (tikiuosi).

Būtent todėl man asmeniškai yra labai svarbi kiekviena nuomonė kurią visi reiškia. Ypač neigiama ir ypač argumentuota. Niekam neduos jokios naudos tie "dislike" YouTube. Tai ne nuomonė.

18. Ačiū arna dėkojo
    the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    City of light and darkness
    Įrašai
    1.963
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    57
    Neaišku ar čia grynas faktas, kad Horrible Subs tik rip'intojai iš legalių tiekėjų, bet greičiausiai tiesa, bent jau jie tai neigia savo puslapyje . Ir tai kone 80 proc. sezono serialų yra licenzijuojami, tai fansub'inimas beveik žlugęs reikalas (anglų kalba), nebėra reikalo gaišti laiko, ties tuo kas jau padaryta, kad ir neidealiai (kai kurie, aišku dailina tuos titrus, retas kuris imasi daryti nuo nulio). O kai stream'inimo paslaugos bus plačiai prieinamos ir mums, tai išnyks ir tas nelegalus aspektas po truputį, manau. Aišku tik anglų kalba, klausimas kiek dar reiks laukti, kol galima bus žiūrėti anime su legaliais subtitrais ar įgarsinimu.
    Apie reikalus su mangomis buvo labai įdomu klausyti, dėkui už gerą laiką .

Rašytojas
    pilkasis kardinolas avataras
    Įstojimo data
    2011 07 25
    Vietovė
    Klaipėda
    Įrašai
    273
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    12
    O jeigu podcast talpinti kaip podcast o ne naudojant youtube?
    [url=https://myanimelist.net/mangalist/Aramissss&sclick=1]

Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •