Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate Garo: The Animation?

Balsavo
8. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5 (puikus!)

  2 25.00%
 • 4

  4 50.00%
 • 3

  1 12.50%
 • 2

  1 12.50%
 • 1 (nevertas dėmesio)

  0 0%
Rezultatai 1 iki 4 iš 4

Garo: Honoo no Kokuin

 1. #1
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56

  Garo: Honoo no Kokuin

  Garo: Honoo no Kokuin
  Garo: The Carved Seal of Flames

  Režisierius: Yuichiro Hayashi
  Studijos: MAPPA, Tohokushinsha Film Corporation
  Žanrai: Fantazija, nuotykiai
  Transliacija: nuo 2014-10-04 iki 2015-03-27
  Trukmė: 24 x 24 min
  MAL reitingas: 7.55
  Video resursai: OP||OP2||ED
  Papildoma Info:


  Kaip ir įprasta visur šalia gėrio egzistuoja blogis. Šiame pasaulyje tai įkūnija "siaubai", demoniškos kilmės būtybės, kurias vilioja žmogaus vidinė tamsa. Nuo jų žmones gina Makai riteriai, apsišarvavę magiškais šarvais ir ginklais, bei padedami Makai žynių. Kuomet karaliaus patarėjas Mendoza inicijuoja taip vadinamą raganų medžioklę, viena iš Makai žynių paskiriama viešai sudeginti, o egzekucijos metu pagimdo sūnų - Leoną, kurį išgelbėjęs tėvas imasi treniruoti kaip būsimąjį Makai riterį ir Auksinių šarvų paveldėtoją. Tuo tapu po tam tikro laiko Mendoza perima šalies valdymą ir tai priverčia iš karalystės bėgti princą Alfonsą. Jam tenka sunki užduotis rasti būdą kaip grįžus išvaduoti savo šalį. Kaip susisies dviejų jaunuolių istorijos?  Galbūt tai bus grynai asmeninis požiūris, bet Garo man vienas geriausių animacinių fantasy serialų, išleistų per pastaruosius metus, net nepaisant to, kad tai yra gana plačios vaidybinių serialų (spec. efektų veiksmo, padabinto pigaus CG) frančizės priešistorė.
  Jau nuo pirmų minučių galima įsitkinti, kad serialas turi kažką savito, unikalaus. Jo braižas, stilius kaip diena ir naktis skiriasi nuo to kas buvo pastaruoju metu rodoma iš šio žanro atstovų.
  Galbūt iš pradžių taip neatrodys. Istorijos ypatinga nepavadinsi, personažai irgi nėra kažkokie gilūs ar išskirtiniai. Bet visas tas paviršinis įspūdis spėja išblankti serialui įsibėgėjus. Didžiausias privalumas čia, manau, yra veikėjai, arba greičiau jų asmenybių vystymas ir santykių su kitasi personažais pateikimas. Gal aš mąstau per giliai, bet šis serialo punktas manau buvo įvykdytas beveik nepriekaištingai.
  Tarkim chemija tarp Leono ir jo tėvo gali būti vienas pavyzdys. Iš pažiūros dvi itin skirtingos asmenybės, mergišius tėtušis (man pasirodė kaip gan originalus veikėjas) ir niekuo nepatenkintas maištingas sūnus, tačiau santykiai tarp jų jautėsi itin nuoširdūs, kad ir ne atviri, o ryšys labai tvirtas ir nepaviršutinis. Taip tėvas gal ir pasileidęs, tačiau saugoti sūnų jo pareiga, bet ir tai darant jis leidžia subręsti jam didele dalimi pačiam, nes našta slegianti vaikino pečius ir taip yra gana didelė. Apskritai serialas nesustato veikėjų į kažkokius žinomus stereotipus ir per serialo eigą sugeba išvystyti puikų balansą.
  Taip pat labai patiko serialo tonas, jis nėra persmelktas ašaromis ir ore tvyrančiu beviltiškumu ar perdėta drama. Pasakojimas nėra niekada išsišokantis ar bandantis žiūrovui kažką įpiršti per prievartą, nors pati istorija gal ir nėra labai išskirtinė.
  Iš techninės pusės serialas atrodo labai nevientisai. Pagrindinė to priežastis yra žmonijos gynėjų šarvai, sukurti 3D CG animacija. Į tradicinį piešimą tokie svetimkūniai įsilieja pakankamai sunkiai. Rezultatas kažkas panašaus kaip galėjome matyti per Tiger and Bunny tik atrodo kažkiek prasčiau.
  Tačiau kuomet tikrai reikia studija padirbėjo puikiai, kelios veiksmo scenos atrodo išskirtinai puikiai pateiktos su pagirtina choreografija ir judesio grakštumu. Ir apskritai, gal ne didžiausio biudžeto serialas, tačiau išvaizdą išskirtinę jis turi. Garso takelis išties solidus, o abiejų OP temos yra išskirtinės savo old-school'iniu dainų skambesiu ir animacija.


  Garo yra kūrinys, prie kurio reikia priprasti, į jį įsijausti ir įvertinti tik jam pasibaigus. Būtent scenarijus ir itin solidus charakterių vystymas su savita atmosfera man šitą serialą daro kokybišku fantasy epu. Kažkiek neigiamai krenta į akis 3D CG šarvai ir kartais nevientisas animacijos pateikimas, bei truputį nuobodesnės pavienės epizodinės istorijos.

  Spoileris:
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2016-04-04, 10:51

 2. #2

  nemesis avataras
  Įstojimo data
  2010 11 08
  Vietovė
  Namie
  Įrašai
  1.568
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  34
  Mačiau pusę serijų, patiko idėja, kaip Druidas minėjo, ištiesų kitoks dark fantasy tipo kūrinys, toks rimtesnis, labiau pritaikytas vyresniai auditorijai. Tačiau, ryškiai matėsi, kad MAPPA visą biudžetą bei dėmesį skyrė, tuo metu leidžiamam Bahamut'ui. Kartais atrodydavo, kad ir scenarijus kai kuriose serijose rašytas labai atlaidžiai.

 3. #3
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.291
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128
  Žiūrėti galima, bet tikrai nieko įpatingo. Na taip, dark fantasy ir rimtesnis už daugelį, bet čia visi privalumai ir baigiasi. Man atvirkščiai, visiškai nepatiko personažai, o ypač Leonas. Tokio nefaino ir necharizmatiško veikėjo dar reikėtų gerai paieškot. Pusę serialo biesino juodai. Nuo to jo "ojadži!!!" net vimdyti pradėjo. Ir santykiai pas juos ne duok dieve...Tipo pastoviai pykstasi, bet iš tikrųjų myli vienas kitą? Tfu! Patiko nebent Emma, moteriškė su kiaušiais. Apie siužetą nieko gero negaliu pasakyt, viskas pagal standartus ir nustebti neteko. Užtat kovos nusipelno daug "gerų" žodelių. Patys kostiumai aišku atrodo kvailai, bet tai būtų nedidelė problema jei pačios kovos būtų gražios. Deja, jei per paskutinį Feitą norėjosi, kad kuo mažiau kalbėtų ir daugiau kovotų tai čia buvo atvirkščiai. Kartais atrodo, kad lagina kaip kokiam žaidime. Tiesa, viena graži kova vis tik buvo, bet ten nebuvo tų kvailų kostiumų. Manot sutapimas? Vis tik 7 balus duosiu. Už atmosferą, antrą serialo dalį ir pakankamai gražią pabaigą.

 4. Ačiū Augis24 dėkojo
 5. #4
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56

  Garo: Guren no Tsuki


  Garo: Guren no Tsuki


  Man išties patiko pirmasis Garo anime. Jis buvo pakankamai rimtas tamsesnio fantasy pobūdžio kūrinys, pasižymėjo serialo laiku besivystančiais veikėjais ir kiek rimčiau atvaizduotais jų santykiais nei įprasta. Tai buvo nuoširdžiai įgyvendintas serialas nepaisant prastai įpinto CG šarvų veiksmo, kai tuo tarpu antrasis anime serialas - Guren no Tsuki, nenusipelno beveik jokių pagyros žodžių.
  Tai nėra tęsinys ar spin-off'as, tai nauja istorija su jau pažįstamom idėjom. Iš dalies pasikeitė čia daug kas, iš išgalvotos karalystės veiksmas persikėlė į senovės Japoniją, kas yra gana įdomu. Pasikeitė ir beveik (jei žiedas skaitosi kaip veikėjas ) visi personažai. Tačiau branduolys išliko, tiek patys magiški šarvai, tiek juos vilkintys riteriai, tiek watchdog centras, skiriantis misijas tiems riteriams, tiek patys monstrai "horrors". Gaila, kad užpildymas šįkart yra visiškai nevykęs.
  Veikėjai yra beveik absoliuti tragedija. Jei pagrindinė serialo mergina Seimei dar visai mėgiama ir maždaug primenanti pirmojo serialo Emmą, tai apie pagrindinį veikėją geru atsiliepti sunku. Jis absoliučiai nykus ir nuobodus personažas, o santykiai tarp veikėjų labai standartiniai ir blankūs. Kai kurie šalutiniai veikėjai dar galėtų gauti kažkokių nedidelių pliusiukų, bet arba serialas nežinojo ką su jais daryti (Kintoki, Kaguya ir kt.) arba nė nesistengė jų dar išplėtoti. Blogiukai pagrinde buvo du: vienas vaidenosi kone kiekvienoje serijoje, bet gale vis sprukdavo, taip ir neaišku ar ką pasiekęs. O kitas tiesiog sėdėjo savo rūmuose ir ... viskas. Tai ką mes veikėm visus 23 epizodus? Pusę sezono sudaro - nuobodžios ir menkai su pagrindine istorija susijusios epizodinės istorijos. Taip pat jaučiasi lyg pagrindinė istorija būtų kurta atmestinai ir neturi normalaus dėstymo, siužeto posūkiai išlenda lyg iš niekur.
  Maža to, iš pradžių buvo žadėti 26 epizodai, 1 epizodą išbraukė nereikalingas special'as su balso aktoriais, o likę du buvo nubraukti lyg jų nė nebūtų buvę ... Ir tas labai įtakojo serialo pabaigą .... ai ... serialas tiksliau liko be pabaigos. Taip, jūs išgirdot teisingai, paskutinėje serijoje po finalinio mūšio ir paskutinės akistatos su blogiečiu serialas tiesiog baigiasi be jokio įspėjimo, be jokio paaiškinimo kas atsitiko su kitais veikėjais, be jokio epilogo, be nieko. Tad į žmones, kurie investavo savo laiką į serialą buvo tiesiog nusispjauta.
  Animacijos stiliaus pasikeitimas gal ir į gerą, kažkaip sklandžiau atrodė ir CG šarvai pieštinėje aplinkoje, tik pati animacijos kokybė ir sklandumas dar krito. Veiksmo dar mažiau nei buvo pirmame seriale.
  Serialas gavo ir naują garso takelį, tačiau kone pusę veikėjų įgarsino tie patys balso aktoriai iš pirmo serialo.... kas serialui jokių pliusų nesuteikė, nes praktiškai matėme tuos pačius personažus tik dar prasčiau nutapytus.


  Pasikeitusi kūrėjų komanda šįkart nesugebėjo suprasti, kas darė pirmąjį serialą unikaliu ir įdomiu. Tiksliau jie apskritai nesugebėjo sukurpti bent jau padorios originalios istorijos. Gavosi nuobodus ir išsikvėpęs laiko kamšalas.
  Tad tausokit savo laiką, nežiūrėkit Garo: Guren no Tsuki.

  P.S.: Guren no Tsuki su pirmuoju serialu praktiškai nesusijęs. Tad žiūrėti galima jį drąsiai net ir nemačius ankstesnio kūrinio. Tačiau nuoširdžiai nerekomenduoju to apskritai daryti.

  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2016-04-11, 14:44

 6. Ačiū zio, Augis24 dėkojo

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •