Žiūrėti balsavimo rezultatus: Neon Genesis Evangelion įvertinimas

Balsavo
205. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5

  136 66.34%
 • 4

  40 19.51%
 • 3

  21 10.24%
 • 2

  4 1.95%
 • 1

  4 1.95%
Puslapis 1 iš 8 123 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 16 iš 125

Neon Genesis Evangelion

 1. #1
  The Hitchhiker
  Sable avataras
  Įstojimo data
  2005 03 11
  Vietovė
  underneath the sky
  Įrašai
  1.721
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  6
  Reputacija
  89

  Neon Genesis Evangelion

  Neon Genesis Evangelion  NERV's motto: God's in his heaven. All's right with the world.

  Metai: 1995
  Žanrai: Action, Dementia, Drama, Mecha, Sci-Fi, Military, Psychological
  Studijos: GAINAX, Tatsunoko Pro
  Viso: 26 serijos, 2 filmai
  Nuorodos: AniDB, ANN, AnimeNFO, Answers, Oficialus puslapis

  NGE - dabartinių mecha animu klasika, pačia geriausia to žodžio prasme. Be anime yra ir devynių tomų manga, krūva visokių papildomų leidinių ir perdarymų + yra planuojama išleist šios istorijos live action'ą.

  2015 metai, praėjo 15 metų po 'Second Impact', kuris kaip oficialiai sakoma įvyko nukritus meteoritui. Realiai gi viskas įvyko dėl Antarktikoje įvykdyto 'Angelo-1' pažadinimo. Sugeneravęs stiprų AT lauką (Absolute Terror Field) 'Angelas' iššaukė didelį sprogimą, dėl kurio ištipro Antarktikos ledynai ir pasikeitė Žemės ašis. Pasikeitė klimatas ir prasidėjo karai. Kai viskas aprimo, žmonija jau buvo netekus pusės savo populiacijos...

  Tokia yra priešistorė. Veiksmas gi vyksta moderniame Tokijo-3, kurį pradėjo puldinėt keisti gigantiški 'padarai' ('Angelai'). Kaip tik pirmo iš tokių puolimų metu į miestą atkeliauja vienas pagrindinių herojų, Shinji Ikari – specialios militarinės orgnizacijos NERV, besirūpinančios tų Angelų 'sutvarkymo' reikalais, vadovo Gendo Ikari sūnus. Netrūkus Shinji tenka valdyt didžiulę biomechaninę mecha Eva-01 (Eva iš hebraju k. – gyvenimas). Nepatyrusį vaikinuką išleidžia kovot prieš paprastom priemonėm neįveikamą Angelą-3. Tačiau Evangelionai (Evos) nėra lengvai valdomi ir reikalauja aukšto sinchronizacijos lygio tinkamam funkcionavimui + be maitinimo kabelio veikia tik kelias minutes. Dėl piloto nepatyrimo ir šoko Eva-01 'pavaro' tą Angelą būdama berserko būsenoj...

  Aišku derėtų paminėt ir kitus veikiančius personažus:
  Ayanami Rei – paslaptinga ir užsiskleidusi Eva-00 pilotė, patyrusi daugybę sužeidimų per treniruotę su savo Eva. Ją Shinji kaip tik ir pakeičia išeidamas kovot su Angelu-3.
  Asuka Langley Soryu – arogantiška Eva-02 pilotė. Vienintelė iš trijų pilotų besimėgaujanti tuom, kad turi pareigą valdyt eva.
  Misato Katsuragi - NERV operacijų vadovė, 'prižiūrinti' ir gyvenanti su Shinji ir vėliau dar ir Asuka.
  Ritsuko Akagi - pagrindinė NERV mokslininkė. Gan vieniša ir atsidavusi savo darbui.

  Šiame anime yra puikiai atskleidžiamos herojų asmenybės. Iš pilotų trijulės kievienas kenčia nuo kokios nors formos emocinio sutrikimo ir turi nelengvą praeitį. Tas pats iš esmės taikytina ir kai kuriem kitiem herojam.
  Taigi šie herojai ir dalyvauja kovoje su vis pasirodančiais naujais Angelais, kas palaipsniui virsta į tikrai gerą apokaliptinio pobūdžio dramą, kai filme End Of Evangelion ateina 'Third Impact' laikas.

  Kas gi liečia NERV, tai kaip answers.com aiškinama, NGE pasaulyje žmoniją daugiau nejaučia jokios gėdos prieš savo nusižengimus ir yra pasiruošusi iškelt iššūkį pačiam Dievui, siekdama iš naujo, nepaisant anksčiau buvusių vertybių, perdaryt pasaulį ir žmogų jame – tai ir tampa slaptas NERV ir kai kurių kitų šiame anime minimų organizacijų siekis (kas ir tampa to 'Third Impact' priežastimi).

  Animo piešimas yra tikrai geras. Netgi ir šiais laikais žiurint, manau, kad kažkokių didelių priekaištų kilt neturėtų. OST'as visai neblogai pritaikytas prie visos animo atmosferos, nors žinoma galėtų būt ir geresnis. Su NGE pakilo ir bendrai mecha animu lygis: parodyti evangelionai yra daug plastiškesni, judresni ir pats jų dizainas stipriai skyrėsi nuo tuometinių mechu: gundam'ų ir ko ten dar...transformerių. Idomiausias dalykas iš tiesų yra animo ideologija, kuri yra paremta Froido psichoanalitika. Ir iš esmės NGE yra tirštas militarinių, biologinių, religinių ir tų pačių psichologinių idėjų mišinys, turintis nemažai simbolizmo, kas šiaip jau yra būdinga daugeliui Gainax'o kūrinių. Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad jis tik 'protingiem' ar panašiai: geras action'as, labai įdomi dramatiška sci-fi istorija, gerai išvystyti personažai – jau šito ryškiai pakanka geram pasisedėjimui ir pasižiūrėjimui.

  NGE buvo iš pradžių suplanuotas tik 26 serijų. Vėliau dėl fanų pasipiktinimo ir šiaip spaudimo dėka buvo išprašyta kitokia pabaiga, nes paskutinės 2 serijos, lengvai tariant, visai nelengvai prasižiūri ir pasibaigia nei šiaip, nei taip. Taigi, buvo nutarta sukurt pratesimą. Tai ir turėjo būt End Of Evangelion, tačiau dėl berods blogai suderinto grafiko iš pradžių buvo išleistas serijų summary ('Death') + pirma End Of Evangelion dalis ('Rebirth') ir tai įgavo Death and Rebirth pavadinimą. Taigi, jei kartotis nesinori galit nežiūrėt šito dalyko ir eit iškart prie End Of Evangelion, kurio įvykiai chronologiškai turėtų vykt po 24 epizodo.

  Parsisiūsti BT: Movie, OST | Tv | Remastered  4 more wallies click here and here.
  Paskutinį kartą taisė Sable : 2009-05-28, 10:22

 2. #2
  (T_T) pittass avataras
  Įstojimo data
  2005 09 03
  Vietovė
  -UK/LT-
  Įrašai
  23
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Tikrai geras anime... net nera kaip palyginti su dauguma mechu....
  Nu reik filmų ajt ieškot, nes manęs (kaip ir tu daugumos kitu žiurovų) netenkino TV pabaiga
  Life is far too important a thing ever to talk seriously about. -Oscar Wilde
  Mano Animelist'as

 3. #3
  Suši valgytojas
  tamagochi avataras
  Įstojimo data
  2005 10 19
  Vietovė
  LT, Vilnius
  Įrašai
  180
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  20
  geras aprašymas geram anime šį serialą galėčiau pavadinti netgi THE anime.

  Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti lengvas ar netgi vaikiškas, tačiau po šita išore prifarširuota daug pshichologijos. Ir kaip Sable minėjo nereikia didelio intelekto, kad suprasti - daug dalykų veikia per pasamonę.
  Netgi sakyčiau, kad mechos iš tiesų ten yra antraeilis komedijinis elementas, o pagrindinė tema yra tiesiog žmogishkumo paieška - ką ir atspindi kontraversiška pabaiga.

  Visi veikėjai superiniai - mano mėgstamiausia turbūt Misato

 4. #4
  The Hitchhiker
  Sable avataras
  Įstojimo data
  2005 03 11
  Vietovė
  underneath the sky
  Įrašai
  1.721
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  6
  Reputacija
  89
  Is tikruju sunkoka tenai megstama heroju isskirt - visi su kompkesais or smthn' else. Misato tikriausiai vienintele kuri moka atsipalaiduot .
  Del komedijiniu kazkokiu mechos elementu, tai galiu pasakyt, kad is tikruju nelabai gerai ten prie tu angelu padirbeta (na bent jau daugelis atrodo kvailokai); kas liecia pacius evangelionus, tai cia man viskas patiko, ypac kai pavarydavo berserka koki.
  Apie kokia pabaiga dabar sneki: nge/end of evangelion? Zinoma abejuose atvejuose ji yra kaip sakei kontraversiska: kur TV, berods Shinji pagaliau susitvarko su savo kai kuriais kompleksais ir pagaliau atsiveria pasauliui - cia gal ir klystu, nelabai is tikruju tiksliai prisimenu,nes ten tai is tikruju keistoka gan pabaiga; na o End Of Evangelion, tai Shinji po to Third Impact kaip ir patampa naujo pasaulio kureju su Asuka. Na bet ir tenai paliekama vietos speliot.

  P.S.: dabar reik laukt live action'o. turetu but superinis
  Paskutinį kartą taisė Sable : 2006-03-01, 13:29

 5. #5
  Kandida
  Guest
  Na sitas anime tai tikrai nemirtingas... Per 10 metu neprarado savo populiarumo, net atvirksciai. Tiesiog butina pamatyti. Ryskus personazai, labai originalus ir itraukiantis siuzetas, siek tiek humoro ir, zinoma, simbolika. Manau, kad Evangelion turi viska, ko reikia geram anime. Vienas is tu, kuriuos norisi karts nuo karto is naujo paziureti.

 6. #6
  spacier than an astronaut
  kita avataras
  Įstojimo data
  2005 10 13
  Vietovė
  the foyer
  Įrašai
  90
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Patiko, labai patiko. Žiūrėjau neatitraukdama akių.
  Visi veikėjai buvo įdomūs, neperkrauti, saviti. Labiausiai patiko Kaworu. Iškart.
  Šiokią tokią antipatiją sukėlė Asuka. Truputį. Bet netrukdė, tai per daug. Paskui, kai baigiau žiūrėti taip ir norėjosi, pradėti vėl iš naujo. Įspūdinga.

 7. #7
  Narys
  Įstojimo data
  2005 06 17
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  45
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  na anime gal nieko.......bet man asmeniskai tas Shinji pernelyg psichologiskai traumuota asmenybe , pati is kantrybes vede (kartais norejosi kad jam kasnors gerai snuki isdauzytu)......nuolat verkiantis , nepatenkintas , psichuojantis , gilioj depresijoj......velniop tokius

 8. #8
  Podcast or Death  Dai-Katana avataras
  Įstojimo data
  2004 10 04
  Vietovė
  Nottingham
  Įrašai
  777
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  4
  Reputacija
  30
  Anime visomis prasmemis prakitškai perfekcionalistnis. Aišku nekalbant apie tas minėtas nelabai vykusias paskutines dvi originaliasias dalis. Tikrai daug psichologijos, simbolizmo, dramos, veiksmo, daug kam taip hiperbolizuojamo kraujo... Dėl piešimo visiškai nėra ko prikibti - jis tikrai puikus ne tik pagal savo "amžių" bet ir apskritai. Šiais laikis animacija labiau "susikompederastėjusi" ir visokie kvaili "užapvalinimai ir "perspalvinimai" kontrastingi iki begalybės baigia užversti visą rinką... Labai rekomenduotinas anime, kuris labai panašus į pastarąjį ir kartais laikomas pavykusiu NGE klonu - Raxhephon. Yra TV, Movie (kuris yra TV apibendrinimas) bei OVA, kuri yra visškai šalutinė istorija ir ją mačiusiems tikrai nesiūlau juos lyginti su TV ar Movie. Ten visiškai kitokia atmosfera, visiškai kitoks stilius ir t.t. ir pnš... Minėtojo Raxhephono ir NGE miksas yra paskutiniame Sable pateikto aprašymo wallpaperyje. veikėjas iš NGE pavaizduotas Raxhephono aplinkoje. Aišku jei neklystu.

  Aprašymas tiesa sakant puikus. Galėtų būti dar ilgesnis ^^;

  SKYPE: ANACHRONIX.NOEIN

 9. #9
  The Hitchhiker
  Sable avataras
  Įstojimo data
  2005 03 11
  Vietovė
  underneath the sky
  Įrašai
  1.721
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  6
  Reputacija
  89
  Ilgesnis? ^^' Kazkaip nelabai norejau zmoniu atbaidyt nuo sio kurinio. Nes jau pasirodytu pernelyg Rimtas aprasymas. Ir nors jei cia ir gan suprantamas kurinys kai kuriem tikriausiai susidarytu nuomone kad kazkokia neiveikiama shiza ^^
  Nors cia jau priklauso nuo 'kuria prasme' ilgesnis...
  Suintrigavai del to Raxhephon'o. Kaip tik ir buvau mates tik ta OVA ^^'

 10. #10
  Bassky
  Guest
  Auksto lygio anime, visapusiskai turinintis ka parodyti. Mane patrauke Shinji vidines kovos, jo abejojimai, neapsisprendimai, kurie po truputi ne tiek pradejo nervinti, kiek kartu itrauke i ta bendra nuotaika ;] Soundtrack'as geras, title song labai atitinka Hero theme, so do the lyrics. Kada situacija itempta, muzika irgi palaiko tokia atmosfera, todel gal tiek ir neisimena, taciau is sono ziurova dar labiau ant adatu pastato Pati Evu ideja labai superine, visos tos sielos, sinchronizacijos paverte jas nebe robotais, o hibridais. Nors ir neypatinga detale, bet tie maitinimo kabeliai man ypac isimine, kadangi tai parodo, kad uz netolimos 20 metu ateities negalima tiketis visapusiskos high-technology pazangos. End of evangelion pakeite visas tas zemiskas kovas pasaulio sunaikinimu ir kurimu, tad viska paziurejus jauciau ne tiek pagrindini patiekala, kiek deserto salduma

 11. #11
  Syscemos Valdovas
  Nebu avataras
  Įstojimo data
  2006 08 07
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  225
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  17
  Top 1 anime man. Kolkas neradau dar tokio kuris taip stipriai paveiktu. Ziurejau kolkas ji du kartus, abu kartus iskart viska su filmu. Kelias dienas tiesiogine to zodzio prasme vare is proto sis kurinys. Tiek techniniu tiek meniniu atzvilgiu turbut vienas tobuliausiu mano matytu anime. Ziuredamas koki nors kita mecha nejuciom pradedi lyginti ji su NGE. Net pvz tas pats Raxephon, grynas jo klonas, nesukele absoliuciai jokiu emociju, kai tuo tarpu ziurint NGE net antra karta i pabaiga nejuciom pats pradedi kraustytis is proto. Na bet manau kiekvienam jo poveikis skirtingas ir kiekvienas jame randa kazka skirtinga. Siuzetas susuktas taip kad turbut net ziurint 20 karta galima izvelgti anksciau nepastebetu prasmiu ir simboliu. Tad zemai lenkiu galva siam XX a. sedevrui.

 12. #12
  emptiness
  arna avataras
  Įstojimo data
  2006 06 20
  Vietovė
  kaunas
  Įrašai
  1.165
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  58
  I part. uhhh... vakar pradėjau žiūrėti "Death and Rebirth". Kadangi mano anglų k. gana silpna, tikriausiai neįsikirtau į anime esmę. Bet...
  ...kol kas pažiūrėjau 9eps., ir man susidarė įspūdis kad tai kažkokia psichodelinė siužetinė linija, kurioje begales monologų, dialogų, truputis veiksmo ir jumoro. Ir daug muzikos! Klasikinės!. Ir tempas pasirodė savotiškas: nuo totaliai statiško, staigiai pereinama prie veiksmo/judesio, po to vėl statika. Pats anime pasirodė intriguojantis savotiška savo perteikimo maniera, bet "neužvedantis".
  Manau čia reikia tam tikro nusiteikimo (nes pradejau žiūrėti, manydamas kad čia daug šaudys, gaudys, bus linksma ir įdomu; o gavau visai kitokį rezultatą). na bet iki galo tikrai reikės pažiūrėti - jūsų komentaruose vien geri atsiliepimai apie NGE; bandysiu dar perprasti kame čia tas šio anime gerumas.

  II part. taigis peržiūrėjau iki galo "Death and Rebirth". Pasirodo čia tik 14eps. Ir paskutinis taip netikėtai baigiasi, kai atrodo prasideda pats įdomumas - kovos scenos - tikrai įspūdingi vaizdai. Kad vėl ką suprasčiau daugiau, nejučiomis pradėjau vėl iš naujo žiūrėti šią dalį!! reiškias už kažko šis anime griebia , kad vėl norisi jį peržiūrėti. Po truputi pradedu į jį įsigylinti. Tik man vis tiek nelabai aisku:
  1) iš kur po galais tie Angelai atsirado; ir koks jų viso kiekis?
  2) kodėl jie tik po vieną puola Tokijų-3?
  3) kodėl "d@r" paskutiniame epizode kažkokia karinės pajėgos nori sunaikinti Evangelionų organizaciją?
  va tiek iškylo klausimų, į kuriuos šiuo metu nerandu atsakymo (tai tikriausiai dėl nevisiško "neįsikirtimo" į anglų kalbą.
  (Na ir artimiausiu metu pabaigsiu žiūrėti II dalį "end of evangelion". tada turėsiu bent jau pilną supratimą apie NGE).

  IIIpart. peržiūrėjau pagaliau ir "end of evangelion". ši dalis iš tiesų duoda daug atsakymų į mano ankstesnius klausimus; bet. bet vis tiek žiūrint vis iškildavo galvoje daug "o kodėl?".
  Jop, čia žiū daug filosofijos, nemažai scenų iš sci-fiction romanų (na bent nekurias sąsajas kaip man atrodė radau). šiaip animas stiprus savo idėjiniu pastatymu. Solidus darbas. ir manau, kad daug neaiškumų išsiaiškinsiu (tikriausiai) vėl šį animą peržiūrėdamas iš naujo.
  P.s.: o tas Shinji Ikari iš tiesų kartais nervindavo su savo verkšlenimais. šiaip gana keista,kad tokioje organizacijoje nebuvo specialistų, kurie padėtų tokiems, kaip Shinji Ikari ir pan. sų jų psihologinėmis/dvasinėmis problemomis.
  Paskutinį kartą taisė arna : 2006-09-27, 08:54

 13. #13
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.293
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128
  Sviezi ispydziai taip sakant. Mano ivertinimas 3. Del pabaigos. Nu negalima ta pasamones brieda per dvi serijas istest. Iki tol viskas buvo ok. Ir veiksmas ir kavajus ir humoras ir buitis ir kazkokia intriga ir idomus veikejai. Vienzo balansas. Po kurejams buvo uzvezta kazkokia super zole ir "pashlo gavno pa trubam". Ir baigesi viskas kaizkaip ne vtemu. EoE pabaiga kazkiek labiau "siuzetine" bet paskutiniai kadrai vis tiek atliko kontrolini shuvi i galva. Paskaites komentarus irgi ne kazka supratau.
  Pagrindinio herojaus visiskai nenaturalus. Nu tevas ant jo padejes. Nu ilgisi mirusios motinos. Nu bet nereikia but tokiu nevykeliu. Ir juo sau uzduodami klausimai turi elementarius atsakymus. Juk ji supantys zmones nera blogi. Vien jo globeja ko verta...Super moteris! Asuka irgi. Normalus vyras laisva sutramdytu tokia. Seip nge man kazkaip primine haremini zanra.

 14. #14
  YOSH!!!
  Likimo_Kalvis avataras
  Įstojimo data
  2006 08 26
  Vietovė
  Šiauliai
  Įrašai
  442
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  17
  man tai viens is pirmuju, ir is geresniu vis dar niekada neuzmirsiu kaip nakti su sriubos bliudu ziurejau
  Su mielu noru palaikau ir prisidedu prie puikių idėjų arba ne.

 15. #15
  bishoujo
  Youka avataras
  Įstojimo data
  2006 01 30
  Vietovė
  Vilnis
  Įrašai
  391
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  17
  Na pagaliau ir as paziurejau. Visai neblogai padariau, kad tik dabar, atsvere daugybe pusetinu animu savo puikia konstrukcija, geru siuzeto islaikymu, nepersudytu psichologizmu (kaip dementia, jis paskaiciuotas ir pakankamai pagristas, o ne is pirsto islauztas ir paremtas vien vizualine "siza").
  zodziu, gerai subalansuotas. neveltui klasika.

 16. #16
  Rimtas forumo narys
  voiceofdeath avataras
  Įstojimo data
  2006 10 23
  Vietovė
  E.L.F-Earth Liberation Front
  Įrašai
  128
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  As vakar pariurejes EVA nesupratau ka pamates anime ar psihu parada na iki 14-ep viskas twarkoj nie per daug vieksmo nie psihologijos.

  Bet rodos tarsi vidurije animo kazkas pakiete rezisieriu po 14-ep pastebime kad kiekvienas viekejas kamuojamas kokios nors psihines ligos ar bet poros kompleksu.

  Kagi vertinu EVA 7 balais kadangi tokio ivertinimo nera drasiai pasirenku ketverta cia uz nuostabia ideja god vs human ir gera grafika.
  Did you feel how the bullet took you? Did you feel easily your life got shed?
  Did you feel how the system shot you, 9 mm rape your f.u.c.k.i.n.g head!!!

Puslapis 1 iš 8 123 ... PaskutinisPaskutinis

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •