Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate Kyousogiga?

Balsavo
6. Jūs negalite čia balsuoti
  • 5

4 66.67%
  • 4

1 16.67%
  • 3

1 16.67%
  • 2

0 0%
  • 1

0 0%
Rezultatai 1 iki 9 iš 9

Kyousogiga (TV) (2013)

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    City of light and darkness
    Įrašai
    1.947
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56

Kyousogiga (TV) (2013)

Kyousogiga (TV) (2013)

Režisierė: Rie Matsumoto
    Kūrėjas: Izumi Todo
    Studija: Toei Animation
    Žanrai: Fantastika, nuotykiai
    Transliacija: nuo 2013-10-10 iki 2013-12-19
    Trukmė: 10 x 25 min + Sp. Eps: 0; 5.5 ir 10.5
    MAL reitingas: 7.99
    Video/audio: OP||ED||OST#38||OST#12||OST#03
    Papildoma Info:

Sveiki atvykę į "veidrodinį" Kiotą, nepaprastą vietą, kur kartu gyvena youkai ir žmonės, kur niekas nelūžta, nedūžta ir nemiršta. Miestą valdo trys veikėjai: vienuolis, demonė ir šventikas - kiekvienas turi savo nišą ir pareigas, tačiau visi jie yra glaudžiai susiję ir į šią nepaprastą vietą atvyko prieš kurį laiką dar būdami vaikais. Po daugelio metų šio miesto idilę sudrumsčia hiperaktyvi mergaičiukė Koto su savo broliais A ir Un. Jaunieji išdykėliai netrunka apsiprasti naujojoje vietoje, nuolat krėsdami aibes ir išdaigas. Tačiau tikrasis jų tikslas - surasti savo tėvus ir grįžti namo. Raktas tam - paslaptingas triušis. Maža to, Koto yra glaudžiai susijusi su paslaptingu Kiotu. Tai kas gi čia vyksta?!

Kyousogiga prasidėjo kaip ONA projektas 2011 metais, ir dabar gavo galimybę atskleisti pilną savo potencialą. Nemačiusių pirmosios ONA'os, kelionę siūlau pradėti nuo 0 epizodo (kas ir yra kažkiek apkarpyta pirmoji ONA, jau HD kokybe). Visgi kol 0 ep. galima pavadinti pašėlusiojo FLCL pusbroliu, perkrautu vizualia informacija ir dideliu kiekiu įvairiausio vyksmo, bet su vangiai suprantama istorija, serialas kur kas ramesnis, o jo tikslas yra padėti mums visą tą sumaištį suvokti.
    Tai, iš vienos pusės, yra lyg moderni pasaka su fantastiniais personažais, įdomiu siužetu ir savotišku pasakojimo būdu. Iš kitos pusės tai istorija, nestokojanti ir liūdnų, ir džiugių emocijų. O bendrai, tai - dėlionė, kurią žiūrovas dėliotis gaus ir pats. Anime yra prikrautas simbolizmo ir kitos vizualios informacijos, net ir tada, kai ekrane mažai kas vyksta. Ir būkit tikri, jog pradžioje būsit suglumę, o net ir situacijai skaidrėjant, vietos interpretacijoms bus palikta pakankamai. O pabaiga... ai nepradėkim..., manau, ji fantastiška. Gerai, gal ir šiek tiek "daug triukšmo dėl nieko" istorijos pobūdžio dalykėlis, bet jau tai palieku spręsti žiūrovui.

Chōjū-giga ritinių fragmentai
    Nuostabu tai, kad kūrėjai savo serialą apgalvojo labai rimtai ir idėjų sėmėsi iš įvairių šaltinių. Be abejo į akis krenta elementai iš "Alisos stebuklų šalyje", jų čia nėra daug, o pateikiami jie visai kitokiu atspalviu. Taip pat įkvėpimo pasisemta ir iš budizmo religijos. Tiems kam tikrai bus įdomu, specialiame epizode 5.5, trumpos ekskursijos metu, žiūrovas bus supažindinamas su realiu Kiotu ir tomis vietomis, kurios ir įkvėpė serialo kūrėjus - jei jums serialas patiko, po tos serijos, jūs į jį žvelgsite dar kitaip. Malonu, žinoti, kad dauguma elementų čia buvo panaudoti ne šiaip, o rimtai apgalvojus. Pasirodo net ir serialo pavadinimas čia turi prasmę, o įkvėpimą tam davė senoviniai Chōjū-giga piešiniai (fragmentas aukščiau), taip, tai kas galėtų būti laikoma viena pirmųjų japoniškos mangos apraiškų.
    Veikėjai ir charakterizacija puikūs, personažai skirtingi, individualūs. O hiperaktyvioji mergaičiukė Koto veikia kaip katalizatorius ir siūlas rišantis visus personažus. Kas keisčiausia jog su pagrindiniais veikėjais susipažinsime jau serialo pradžioje, tačiau čia stebinti jis nenustos iki pat galo. Temos gvildenamos seriale yra žemiškos ir neperspaustos bereikalinga melodrama, kaip, pavyzdžiui šeimos tema, tačiau pavaizduotos subtiliai ir originaliai.
    Kaip ir priklauso visas šis gėris irgi yra pateiktas nepriekaištingai. Padabintas labai gražiu vizualiu stiliumi ir puikiai realizuotas jaunos režisierės, serialas kuo puikiausiai išsisuko ir su ribotu biudžetu. Negaliu nepaminėt muzikinio takelio - skambanti muzika neišpasakotai puiki, melodinga, inovatyvi ir per 10 epizodų nė trupučio neskamba nuobodžiai - kiekvienas kūrinys panaudotas sumaniai ir vietoje. Minusėlis apipavidalinime, tai besikartojančios scenos šen ir ten, paimtos būtent IŠ ONA serijų, greičiausiai panaudotos čia dėl riboto biudžeto, tačiau svarbiausia, kad jos visą laiką žiūrisi visai kitoje šviesoje, nei prieš tai, tad toks sprendimas labai nepykdo. Kitas dalykas, kad dar prieš ONAs išleistame pristatomajame video, buvo parodyta scenų, kurios iki šiol liko neišnaudotos. Tačiau tarkim, jog iki pilno projekto realizavimo kūrėjai daug kartų pergalvojo, kaip gi viskas turėtų atrodyti iš tikro. Todėl net 0 epizodas/pirmoji ONA vietomis, smulkmenų lygyje, neatitinka to, kas vaizduojama seriale.
    Taigi, kad nesikartoti, pradedantiesiems rekomenduoju pradėti žiūrėti nuo 0 epizodo ir tęsti su serialu, taip gausit daugiau ar mažiau viską ką kūrėjai ir norėjo jums parodyti (ONA'os jūsų laukia jei tik turėsit noro).

Mano nuomone: Įspūdingai kūrybiškas, stilingas, kokybiškas ir šauniai susuktas anime. Tai įdomi modernaus pobūdžio pasaka bei emocionalus anime epas viename, kuo puikiausiai išpildytas ir apipavidalintas. Nepažadu jog patiks visiems ir ar žiūrintieji nesusidurs su tam tikrais keblumais įsijaučiant į istoriją, šiektiek prieš tai nepasukus galvelės, bet nepabandyti būtų nuodėmė.
    AZAR 2013: Originaliausias anime kategorijos nugalėtojas

Spoileris:
    Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2015-10-16, 17:08 Priežastis: AZAR - originaliausias anime 2013

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    33
    Na, bent jau man iki metų anime toloka. Originalus darbas, bet istorija nėra itin įtraukianti ar turinti kažko unikalaus, o ir veikėjai toliau standartinių, mano nuomone, nenuėjo. Graži animacija, patiko 1 openingas. Galvoju, kad 0 episodo išvis nereikėtų žiūrėti pradžioje, tiesiog pradėti nuo TV, nes ten ko ne recapas pirmų 5 serijų, pagal mane.

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    Įrašai
    1.947
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56
    Citata Autorius nemesis Žiūrėti skelbimus
    Na, bent jau man iki metų anime toloka. Originalus darbas, bet istorija nėra itin įtraukianti ar turinti kažko unikalaus, o ir veikėjai toliau standartinių, mano nuomone, nenuėjo.
    Tu tikriausiai juokauji .
    Na aišku skonio reikalas. Bet kai Kyousogiga gerbėju buvo nuo pirmos OVA'os, man čia yra kaip svajonės išsipildymas. Ir aišku labai subjektyvus reikalas tokių anime vertinimas.
    0 epizodą siūlau žiūrėti pirma dėlto, kad tai kur kas daugiau nei recap'as, ir jo nemačius tam tikrų detalių seriale jau neberasi, o ir "dėlionės dėliojimosi efektas" (kaip aš tai vadinu, kai pradžioje gauni makalynę o po to ją dėliojiesi į bendrą ir aiškesnį paveikslą) nesuveiks. Aišku biudžeto stoka seriale yra, todėl jie tų kai kurių scenų neperpaišė, o panaudojo dar kart, bet manau panaudojo kitaip ir žiūrint antrą kartą jos žiūrisi jau kitoje šviesoje. O su kuo lygindamas sakai, kad istorija ir veikėjai yra niekuo neypatingi? Istorija jei jau lyginti būtų panaši į Uchoten Kazoku ir Mawaru Penguindrum kokį tai mišinį, bet savitai ir kokybiškai pateiktą. Su veikėjais sutikčiau, kad tikrai nėra kažkas labai ypatingo, bet kai jie yra individualūs, kai puikiai žiūrisi ir veikia kartu, man tai puikus rezultatas, juolab argi kažko kažkuriam iš jų taip jau ir trūksta?
    Bet jo, kiekvienam savo.
    Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2014-01-11, 14:35

dah... geminide avataras
    Įstojimo data
    2009 11 23
    Vietovė
    vilnius
    Įrašai
    4
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Kaip ir Miesto_Druidą mane šis anime patraukė būtent dėl 0 epizodo - tiesiog buvo įdomu, kaip išsiriš visa istorija. O išsirišo visai įdomiai ir originaliai. Gal nėra šedevrų šedevras, bet bent kažkas įdomesnio tarp šiandieninių anime. Buvo įdomu stebėti siužeto vystymą, jo vingius ir atomazgą. Dažniausiai viską gyvenime vertinu pagal tai, kaip po to jaučiuosi - Kyousogiga privertė ne kartą nusišypsoti, juoktis iki ašarų, stebėtis ir grožėtis. To man užteko, kad anime įvertinčiau 9.

Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.289
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    127
    Tikrai neblogas, bet mane patraukė daugiau techninė pusė (ypač įgarsinimas) nei istorija ar personažai. Na aišku kiškutis-mamytė kawaina iki negalėjimo...

Cute potato ~

Miglaja avataras
    Įstojimo data
    2007 12 16
    Vietovė
    Kaišiadorys/Vilnius
    Įrašai
    664
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    29
    Gražiausia šeimos istorija so far.

Kelis kart ašara nuriedėjo...

Anyway, puiki animacija su istorija ir būtent turiniu (kuris turi svorio).
    Ir dar prie viso to - netikėta pabaiga. Paskutinėm serijom mano reakcija buvo maždaug kaip per Game Of Thrones "Red Wedding"

Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.289
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    127
    Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
    Ir dar prie viso to - netikėta pabaiga. Paskutinėm serijom mano reakcija buvo maždaug kaip per Game Of Thrones "Red Wedding"
    Kas ten tau tokio netikėto buvo? Pabaiga kaip pabaiga...

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    Įrašai
    1.947
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56
    Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
    Na bet tu ir radai su kuo palygint . ...
    Nesakyčiau, kad netikėta, tiesiog sumaniai statyta ir atskleista. Nustebinti labai nenustebino, bet padaryta buvo įdomiai (jei čia apie paskutinį ep'ą).

Cute potato ~

Miglaja avataras
    Įstojimo data
    2007 12 16
    Vietovė
    Kaišiadorys/Vilnius
    Įrašai
    664
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    29
    Gal ir nevykusiai palyginau, bet jei sukėlė tokias emocijas, kad bent 3 kartus garsiai sušukau WTF, tai vadinas buvo netikėta

Spoileris:
    Kai 9ep "Daddy" nudūrė Koto ir savo brolį - galvojau kad jie mirs kažkodėl..
    o dar tas 'Daddy" pasakymas "I'm God" buvo netikėta irgi bent man

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •