Rezultatai 1 iki 11 iš 11

Kalėdos Japonijoje

Heresies,why not?

Ruonis avataras
    Įstojimo data
    2013 07 19
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    133
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    10

Kalėdos Japonijoje

Artėja tas stebuklų metas, kurio dauguma laukia visus metus, todėl nusprendžiau trumpai jus supažindinti su Kalėdomis Japonijoje.

Ši šventė Japonijoje šiek tiek skiriasi nuo vakaruose švenčiamų Kalėdų. Didelę įtaką daro faktas, kad maždaug tik 1 procentas japonų yra krikščionys, todėl Kalėdos labai sukomercintos arba tiesiog įgavusios kitokią prasmę.

Dėja, bet gruodžio 25d. Japonijoje nėra nacionalinė šventė, žmonės eina į darbus, mokyklas. Kalėdų vakaras yra labiau laikomas šiltų jausmų ir laimės skleidimo, šeimos bei romantikos laiku ir neturi jokių sąsajų su šios šventės krikščioniškąją versija.

Hotei-osho - Kalėdų Senelio "pusbrolis" budistas, pagal japonų mitologija, jis yra vienas iš Septynių Laimės Dievų. Jis vaizduojamas kaip mielo veido senukas, su savimi visąlaik turintis didžiulį maišą, tačiau dėl per labai nesupaprastintos jo asmenybės, japonų vaikai mieliau renkasi vakarietiškąjį Senelį.

Daugumoje japonų namų pamatytume papuoštą Kalėdų eglutę ir mažus, nekantrius vaikučius, laukiančius dovanų, tačiau šeimoje, dovanas dovanoja tėvai vaikams, o ne vaikai tėvams, todėl dovanojimo tradicija tęsiasi kol vaikai tiki Seneliu.

Dar dovanas dovanoja romantiškai susiję žmonės ir labai artimi draugai. Šios dovanos dažniausiai būna, kažkas labai mielo arba romantiškoje situacijoje, kažkas brangaus - papuošalai, drabužiai, bilietai į keliones.

Lietuvoje įprasta valgyti keptą žąsį, kitose vakarų šalyse - kalakutą, tačiau dėl Japonijos kalakutų "trūkumo" ir didžiulės KFC įtakos, "kalėdinė višta" tapo gan populiariu pasirinkimu. Šiek tiek unikalesnis maistas - be galo puošnus, kalėdinis tortas, o visi tortai neparduoti iki Kalėdų ryto yra laikomi labai "pasenę" ir išparduodami už savikainą.

Kalėdų vakaras vienišoms japonėms - ne pyragai! Kiekvienai japonei yra tiesiog būtina su kažkuo praleisti Kalėdų vakarą. Jom labai svarbu kur jos praleis šį vakarą ir kokią dovaną gaus. Šis "pasimatymas" privalo būti įpatingas, prašmatnus ir svarbiausia - romantiškas! Jaunos japonės su vaikinais dažnai mėgsta pasigirti, pasimaivyti prieš savo vienišas drauges, todėl tai - labai nemėgstama pokalbių tema tarp Japonijos moterų. Anksčiau, netekėjusios moterys, kurių amžius viršijo 25-erių metų ribą, buvo vadinamos "neparduotais tortais".

Taigi, matome, kad religijos barjeras nesudaro kliučių japonams susikurti dar vienos šventės kuri teikia džiaugsmo ir mažiems, ir dideliems.

Visiems linksmų artėjančių švenčių! Šiltai nuotaikai sužadinti

Yeah, I probably got a couple of screws up in my head loose.

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    34
    Na va, pasirodo nesu taip toli nuo Japonų kultūros, neatsimenu kada paskutinį kartą namuose, ant šventinio Kaldėdų stalo, nebuvo vištos

Heresies,why not?

Ruonis avataras
    Įstojimo data
    2013 07 19
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    133
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    10
    Citata Autorius Miyata Žiūrėti skelbimus
    What's happening here? Vaikai tevams dovanas dovanuoja in western countries? As turbut azijoi gyvenu kad man taip nebuvo.

Cia kokiam nors otaku forum'e skaitei? I sense too much anime involved in this post. Cia kiekvienam ecchi romance anime per christmas taip buna. Cia daug maz tiesa kaip ir japonija yra didziuliu kruciu bei peniu salys, kiekviena mergina japonijoi yra grazi bei 90% sportininku yra 1.90-2.00m. Dar nepamirskim kaip visi vaikinai yra innocent, o merginos bando juos uzpuolt bei isprievartaut.

What I am trying to say is, cia visur taip. Daug zmoniu nori praleist christmas su kazkuom. Ne visi bet daug. Visam pasaulyje. Tai nereikia cia anime reference naudot kaip merginos ten nusizudys jai nesuras su kuom praleist savo laika during Christmas. Nieko ten nesiskiria nuo cia.
    1. Na jeigu gerai prisimenu, aš kažkur 15 metų sugalvojau, kad reiktų ir tėvam staigmeną padaryt, o ne tik, jų pačių pirktos dovanos, jiems patiems po eglute Kūčių vakarą būtų padėtos. O kokie aktyvesni pradeda ir anksčiau tai daryt, čia galbūt tik aš toks savanaudis buvau 15 metų .

2. Taip gaunas, kad, na tarkim mano, kaip anime žiūrinčio žmogaus, visa nuomonė apie Japonija yra based on anime. Nežinau, kiek tu šiais žodžiais norėsi tikėt, bet berašant dar labiau nustebau, kaip anime yra paremta ne tik Japonijos kultūra, bet ir visokiais pačios japonų visuomenės sukurtais stereotipais, kad ir tas pats poros neturėjimas ir "pasenęs tortas".

Heresies,why not?

Ruonis avataras
    Įstojimo data
    2013 07 19
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    133
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    10
    Taip, supratau, sakinio sandara tikrai ne pati puikiausi, tačiau nebutūtina over-reactint taip. I'll try to improve.

2. Na tai matai, mes kalbam apie Japonija, ne "what is Christmas like in anime?". Tai ir reikia rasyt apie tikras kaledas.
    Kiek suprantu, tau didžiausią kiekį abejonių sukelia paskutinė dalis.
    Tikrai nereikėjo naudoti tokių terminų kaip introvertai ir esktravertai, tokių žmonių, kaip pats minėjai, yra visur, tačiau toks sureikšmintas Kalėdų vakaro pasimatymas - tikrai ne visur. Aš suprantu, kad šita tema atrodo labai jau panaši į staple anime epizodą ir skaitant apie ją, susidaro vaizdas, kad aš naudojau anime kaip reference. Tačiau. Artėjant TAM vakarui, ne tik pačios japonės, bet ir masinės informacijos priemonės, bei komercinė sritis tiesiog pakvaišta.

Žurnalų viršeliai aplimpa antraštėmis kaip: "Kaip susirasti idealų vaikiną iki Kalėdų vakaro?", "Koks yra pats pačiausias pasimatymas?" ir "Ką jūsų vaikinas nori parodyti, darydamas tą ar aną" ir t.t. iki begalybės.
    Televizija persisunkia arba vaikams skirtomis laidomis, arba meilės ir porelių šou. Visokio plauko humoristinėmis laidomis, kuriose vyrauja poros. Galima net pamatyti kažką panašaus į "Next" arba lietuviškąją versiją "Kitas".
    Parduotuvės, visokie shopping districts ne tik kalėdiniais papuošimais žiba, bet būna nukloti meilės atributika.
    Todėl, vienišai panelei, tikrai didžiulis spaudimas vaikščioti vienai, be poros. Taip, žinoma, bus ir introverčių kurios sau ramiai praleis laiką vienos namuose arba ekstraverčių kurios su draugėmis lėks kurnors pašėlti, bet ne apie tai aš norėjau parašyti.

AZ rėmėjas

black_leja avataras
    Įstojimo data
    2009 11 16
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.094
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    Smagu kad kazkas parase, trumpas komercinio stiliaus straispbiukas kuris labai jau primine istrauka is kokio kelioniu agenturos. Bet man labai uzkliuvo paveiksliukas, nes tie zibintai yra leidziami labiau per obon festivali ne kaledas.

Catching some Zzzzs...

slicKrox avataras
    Įstojimo data
    2021 08 01
    Vietovė
    4Th Dimension (Jonava/Sou)
    Įrašai
    2.566
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    146
    Citata Autorius black_leja Žiūrėti skelbimus
    Smagu kad kazkas parase, trumpas komercinio stiliaus straispbiukas kuris labai jau primine istrauka is kokio kelioniu agenturos. Bet man labai uzkliuvo paveiksliukas, nes tie zibintai yra leidziami labiau per obon festivali ne kaledas.
    Sutinku, dėl to ir mieliausia. Emm... dėl foto čia jau mano kaltė ... ieškojau kažko gražaus, ale japoniškam stiliuje, bet gan sunkiai sekėsi rasti. Jei yra neblogų alternatyvų, maloniai pažiūrėčiau.

7. Ačiū black_leja dėkojo
    AZ rėmėjas

black_leja avataras
    Įstojimo data
    2009 11 16
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.094
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    Toli grazu nuo puikiausios sandaros. Isvis neteisinga. Todel ir parasiau "what", cia tu pats pradejai protinguoli is saves statyt apie kaip tu dovanuojai dovanas tevams kai vaikas buvai, ir gal vienintelis toks esi. Tai nereikia cia kalbet apie overreaction, atsakiau tau taip kaip tu man.

Ir taip, nesutinku su tuom sakiniu apie kaip japonija skiriasi nuo kitu saliu, del to kad VISOS merginos tenais nori susirast vaikina kaledoms. Velgi cia anime impression. Negali visas taip apibendrint. Cia skiriasi nuo zmogaus. VISAME pasaulyje taip. Na, bet dabar suprantu ka tu norejai pasakyt, tu turejai omeny kad merginos yra pressured, del reklamu ir panasiai, bet nematau cia nieko ipatingo. Cia visur apie tai raso. Ir anglijoi yra zurnalai kur apie tai rasytu, tv reklamos, romantiniai filmai. Kad ir lietuvoi visa sita mates kai gyvenau ten.

Del to kad ten gali but pressure del sito daugiau negu kitur tai sutinku. Taip pat kaip su mokslais. Nors visur yra zmoniu kuriem mokslai yra svarbus, japonijoi manau daugelis supranta kad tai yra zymiai didesne problema negu kur kitur, del to kiek zmoniu nusizude del mokslu.

Bet velgi, perskaityk kaip tu parasiai, "KIEKVIENAI JAPONEI", tu apie kita dalyka kalbejai negu dabar bandai pasakyt. Jai taip rasytum iskart, apie pressure, tai buciau sutikes. O su tuom kas prasyta gijoje apie sita dalyka tai kaip ir sakiau nesutinku, nes ka dabar sakai ir ka parasiai in OP labai jau skiriasi.

patarimas del tu anime reference ir kaledu sugretinimo vos ne su valentino diena eik i google parasyk christmas in japan ir perskaityk gal 15 straipsniu jei ne daugiau kurie raso ta pati. Siaip kaledos japonijoje tera komercijos israstas dalykas neturintis gilesnes prasmes. Va jei kalbesim apie naujuosius metus tai kitas reikals. Bet cia jau dvi skirtingo sventes tad prasau nesuplakti ju i viena.
    Society is a market where we sell our souls

AZ rėmėjas

black_leja avataras
    Įstojimo data
    2009 11 16
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.094
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    2. Na tai matai, mes kalbam apie Japonija, ne "what is Christmas like in anime?". Tai ir reikia rasyt apie tikras kaledas, o ne anime trauktas. Ir nors yra elementu kurie parodo kazkiek tiesos apie Japonija, tai nereiskia viska ka matai anime yra tikra Japonije. Tarkim kaip tie stereotipai kurios isvardinau. Ta dalys kuria paminejau yra viena is tu kur negali apibendrint Japonija. Suprantu, yra kultura, ir vienoi tolimoi sali zmones gali daryt viena dalyka, o kitur kita, bet apie ka as paminejau cia jau nesusija su kultura. Cia jau nuo zmogaus priklauso. Yra introvertu japonijoi kurie praverstu laika namie, vieni, arba su seima, yra extrovertu kurie noretu 24/7 klubint su vaikinais. Cia visur taip. Japonija ne magicland kur visos merginos turi 1 tiksla per kaledas. Inbefore you say you know that, neatrode taip is tavo aprasymo. Japonija nesiskiria nuo kitu saliu tuokiuose dalykuose, nes tai priklauso nuo zmogaus, o ne nuo salies.
    Idomu kas sita parase, beto kai rasomas straipsnis imama general opinion ne tam tikros isimtis, o general chritsmas in japan yra labai panasus i anime jei tiap nori nes jiems si svente neturi dideles reiksme.

Ir taip, nesutinku su tuom sakiniu apie kaip japonija skiriasi nuo kitu saliu, del to kad VISOS merginos tenais nori susirast vaikina kaledoms. Velgi cia anime impression. Negali visas taip apibendrint. Cia skiriasi nuo zmogaus. VISAME pasaulyje taip. Na, bet dabar suprantu ka tu norejai pasakyt, tu turejai omeny kad merginos yra pressured, del reklamu ir panasiai, bet nematau cia nieko ipatingo. Cia visur apie tai raso. Ir anglijoi yra zurnalai kur apie tai rasytu, tv reklamos, romantiniai filmai. Kad ir lietuvoi visa sita mates kai gyvenau ten.
    Cia irgi tavo tekstas. Sakydamas kad taip visame pasaulyje idomu ar pats supranti krikscionisku kaledu esme, nes kiek zinau tai seimos svente ir ji yra praleidziama su seima, namuose ar kur pas gimines. Tuo tarpu japonijoje atvirksciai ji dazniausiai nepraledziama namuose o kur nors su savo antraja puse, geriausiai kokiame brangiame viesbutyje. O jei yra seima tai visi eina valgyti I kfc ar skanuja uz stalo chritsmas cake.

Rimtas forumo narys
    heawenangel avataras
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    196
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    9
    http://www.gojapango.com/culture/christmas.html

Vienas iš puslapių internete, bet dauguma straipsnių šia tema sutampa beveik žodis į žodį.

čia būtų P.S.
    Kai žmogus turi problemą, ir apie tai nežino, tai gali tapti problema. Pažinimas yra pirmas žingsnis link galimo sprendimo ir pripažinimo.
    Įkeliu porą nuorodų ne dėl to kad norėčiau kažką pažeminti, bet dėl to, kad, manau, kiekvienam pravartu būtų apie tai žinoti, nes galite susidurti su tuo augindami ir savo vaikus ir nežinodami apie tai kankinsitės bei galite pakenkti
    sąvoka:
    http://lt.wikipedia.org/wiki/Aspergerio_sindromas
    istorija: (nekreipkite dėmesio, kokia grupė padeda žmogui, tai gali daryti bet kas )
    http://wol.jw.org/lt/wol/d/r32/lp-l/102008329

Iš to nederėtų šaipytis, bet informuoti apie tai tinkamai būtų naudinga

P.P.S.
    Keisti avatarą (kiek suprantu, ir vartotojo vardą), bei parašą vien dėl pykčio, neparodo aukšto lygio (žinoma, jeigu tai tikrai tiesa )
    Paskutinį kartą taisė heawenangel : 2013-12-10, 20:14 Priežastis: pamiršau kai ką parašyti :)

Heresies,why not?

Ruonis avataras
    Įstojimo data
    2013 07 19
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    133
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    10
    Pradėkim nuo to, kad mano "straipsnis" nebuvo 100% teisingas ir galbūt pora vietų prasilenkė su logika, tai kiek iš mano pusės, aš tikrai atsiprašau. ( Straipsnį tikrai įsivaizdavau kitokį, tačiau susidūriau su didžiule rašytinės ir žmogiškosios informacijos stoka, netgi japonė su kuria susirašinėju, paminėjo, kad negalinti nieko svaraus pridurti).

Kiekvienas žmogus bendrauja skirtingai ir ar tai daro įtaką diskusijai mano nuomonė priklauso ir nuo abiejų diskutuojančiųjų pusių, nesvarbu ar tai bus du, o gal grupės žmonių. Abi pusės turėtų atsižvelgti viena į kitą ir jeigu viena pusė yra šiek tiek aršesnė, tai kitai pusei protingiausia būtų pasirinkti pasyvesnį, nuolankesnį bendravimo būdą. Taip darant diskusija gali tęstis per daug nenukrypstant nuo temos ir neįžiebiant konflikto liepsnelės.

Kiek tai liečia mane ir Miyata, mes tikrai nekonfliktavom, o gynėm savo nuomones, galbūt jis buvo ta aršesnioji pusė, tačiau nei jis, nei aš, kažkokių asmeniškai žeidžiančių komentarų tikrai nenaudojom. Kas liečia kitus diskusijos dalyvius, aš tikrai nenoriu nieko prikaišioti ir jūs tvarkotės, taip, kaip norit.

Tačiau moralas tame, kad na, "straipsnis" tai apie Kalėdas Japonijoje ir galbūt iš manos pusės tai bus nemandagu, bet kur ritasi šios gijos diskusijos man nepatinka ir aš jaučiuosi nemaloniai. Taigi, gražiai prašau, galbūt būtų galima visam šitam farsui padėti tašką ir ramiai išsiskirstyti, neliečiant asmeninių temų? Dėkui.

12. Ačiū Miyata, Augis24 dėkojo
    AZ rėmėjas

black_leja avataras
    Įstojimo data
    2009 11 16
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.094
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    O tas kitas zmogus taip iseina nesuprato apie ka kalbam, tai pirma karta graziai paaiskinau, antra karta turi naglumo kist zodzius i mano burna, tai kokia cia diskusija su zmogum gali but kai jis bando su manim gincytis apie dalyka as nieko nesakiau?
    tiesa pasakius puikiai supratau apie kalbat, bet tavo teorija apie sukeliama spaudima nera tikslinga ir as su ja nesutinku. Straipsnyje buvo parasyta "Kiekvienai japonei yra tiesiog būtina su kažkuo praleisti Kalėdų vakarą." ir as pritariu siam sakiniui pilnai ir tai ne spaudimo reikalas o labaiu moterisko pavydo reiklas. Juk toliau straipsnyje rasoma "Jaunos japonės su vaikinais dažnai mėgsta pasigirti, pasimaivyti prieš savo vienišas drauges" as tirkai nemanau kad tai yra kakzoks spaudimas, na taip siuo dalyku ypac naudojasi ivairios industrijos ir tik daugiau pakursto jausmus, bet spaudimas? Ju juk niekas nevercia eiti tu vaikinu ieskoti, taip rasiai kad reklamu sukeltas spaudimas gal kazkiek, bet ir tai abejoju. Tai tiesiog nusistovejusi norma, kaip tarkim pas mus kaledine eglute. O kadangi i japonija kaledu sventimas grizo su amerikieciu kariuomene tai galiu issivaizduoti ne viena preizasti. Del sakinio strukturos neturiu priekaistu, nes nuo pat pradziu straipsniukas norejo isryskinti skirtumus tarp musu ir japonu kaledu, todel i si sakini reaguoju kaip i jausmu sustiprinimo priemone, o ne fakta. Bet tavo komentare man labiausiai uzkliuvo kad tu rasei jog panasiai vyksta visose salyse, todel japonija tuo neisiskiria. Nu cia manau tai tu klysti ir tai parasiau savo antrame poste. Gal kiek vaikiska formuluote, bet mintis ta kad taip TIKRAI NEVYKSTA visame pasulyje. O del teksto atkoartojimo bet sorry kad norejau paremti savo nuomone ir pasakytus zodzius, esamais faktais. O del to kad taip nekalbejai ir to neturejai omenyje, minciu neskaitau, bet is tavo parasymo man susidare toks ispudis.

p.s. tai yra mano nuomone, kurios tikrai nekeisiu ir galbut nesu patyrus kaip svenciamos kaledos japonijoje, bet perskaiciau uztektinai kad galeciau daryti kazkokias isvadas. taip pat cia sneku apie didziaja dali japonu tas vienas procentas krikscionu istikruju svencia kaledas taip pat kaip ir mes.

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •