Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertini Space Battleship Yamato 2199?

Balsavo
10. Jūs negalite čia balsuoti
  • 5 (puikus!)

6 60.00%
  • 4

4 40.00%
  • 3

0 0%
  • 2

0 0%
  • 1 (nevertas dėmesio)

0 0%
Rezultatai 1 iki 10 iš 10

Space Battleship Yamato 2199 / Uchuu Senkan Yamato 2199

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    City of light and darkness
    Įrašai
    1.947
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56

Space Battleship Yamato 2199 / Uchuu Senkan Yamato 2199

Space Battleship Yamato 2199
    Uchuu Senkan Yamato 2199

Režisierius: Yutaka Izubuchi
    Studijos: Xebec, AIC
    Žanrai: Mokslinė fantastika
    Kilmė: Space Battleship Yamato / Uchuu Senkan Yamato perdirbinys
    Transliacija: nuo 2012-05-25 iki 2013-10-25 (kaip OVA);
    nuo 2013-04-07 iki 2013-09-29 (kaip TV)
    Trukmė: 26 x 25 min /OVA (TV)
    MAL reitingas: 8.68
    Video resursai: Treileris||OVA OP
    Papildoma Info:
    2199 metai. Žmonija kariauja su ateivių rase Gamilas ir karą baigia pralaimėti: priešai nuolat bombarduoja žemę radioaktyviais meteoritais, kas pavertė žemės atmosferą, nebetinkama žmonėms gyventi, o pasipriešinimas prieš ateivių kosminio laivyno pajėgas yra beveik beviltiškas. Žmonija sulaukia pagalbos iš tolimos Iscandar'o planetos. Tik ten žemiečiai gali gauti prietaisą, galintį vėl paversti Žemę iš radioaktyvios uolos į vėl gyvenamą planetą, neutralizuojant radiacijos padarinius. Tam tikslui žemiečiai gauna FTL variklio brėžinius ir kelionei į kitą visatos kraštą paruošia galingą erdvėlaivį Yamato bei surenka jam puikią įgulą. Tačiau jie turi tik metus nukeliauti ten ir sugrįžti su viltimi žmonijai, kitaip mūsų rasei ateis galas.

Pagaliau kažkas puikaus kosminės fantastikos srityje. Nors ir ne originalus serialas, tačiau šiuolaikinių sci-fi anime serialų kartelę pakeliantis itin aukštai, legendinio 70'ųjų serialo perdirbinys išties yra vienas geriausių pastarųjų metų anime kūrinių.
    Istorija šiame perdirbinyje vystoma labai kruopščiai ir gali būti tikras - gausi tikrai epinę kelionę į kitą visatos galą. Be abejo koncepcija nėra itin originali - ateiviai žemę puolė daugybę kartų, tačiau už paviršutiniškos idėjos slypi kai kas daug daugiau ir istorijai įsibėgėjant, konfliktas ir jo aplinkybės įgauna kur kas didesnę reikšmę, tad nuobodžiauti tikrai neteks. Taip pat istorija vystoma septinmyliais žingsniais, o epizode visada pateikiama tikrai nemažas kiekis turinio, kad palyginus su kitais šiuolaikiniais serialais, čia per 25 min. žiūrėti tikrai bus ką.
    Vienas didesnių pliusų - Yamato įgula. Ji išties didelė ir įvairi. Be abejo pagrindiniais galima pavadinti kelis personažus, tačiau visos laivo įgulos bendradarbiavimas ir dalyvavimas iškilus iššūkiams ir grėsmėms yra viena iš šio anime gyslelių. Visi jie žmonės: paprasti bet neeiliniai, bet visus juos vienija bendras tikslas išgelbėti savo gimtąją planetą. Nuo medikų iki inžinierių, nuo pilotų iki kapitono, visi suteikia savo indėlį misijoje, o pagarba, pasididžiavimas ir gimtos planetos bei ten pasilikusių ilgesys kuo puikiausiai juntamas ir anapus ekrano. Senamadiška? Galbūt. Bet tai jau irgi vertybė. Ateiviai šįkart irgi gebėjo nustebinti, nors išvaizda nieko ypatingo. Ne visi jie vienpusiški tironai, kaip atrodo iš pradžių, vidiniai konfliktai taip pat drasko ir jų visuomenę, dėl ko kenčia paprasti piliečiai.
    Mokslinės fantastikos aspektas puikus. Tiesa, teks susitaikyti, kad skambės nemažai techninės specifinės kalbos, kuri iš anime rėmų ištraukta gali skambėti kvailai, tačiau turint omeny žanrą tas atleistina. Šauni smulkmena, kad laivą valdyti, tai ne šiuolaikinių anime vaizduojamą mecha skraidyti. O tai, kas vyksta laivo denyje, kuo puikiausiai papildo kosminiai mūšiai. Veiksmo čia pakankamai, o apipavidalinimas irgi jo nepriekaištingas.
    Realiai trūkumų Yamato turi: istorijoje ne viskas iki galo lieka aišku, o žemiečių kosminis laivas skinasi kelią net ir pro didžiausius kosminius laivynus, tačiau tai ką serialas duoda mainais viską su kaupu atsveria - įsimintina kelionė apdovanoja žiūrovą puikiomis emocijomis ir vaizdais.
    Dvi animacijos studijos suvienijo jėgas, prikeliant senąją frančizę naujam gyvenimui ir tai jos padarė puikiai. Animacija labai gera, veiksmas nepriekaištingas, o veikėjai nupiešti labai kokybiškai šiuolaikiniais standartais, bet išlaikant old-school'inę gyslelę, o tai jau palaima akims. Vaizdą kuo puikiausiai papildo fantastiškas garso takelis. Ir nors senojo Yamato aš matęs nesu, kuo puikiausiai galiu įvertinti kūrėjų nuoširdžias pastangas prikeliant šį epą naujam gyvenimui.

Apibendrinant: Tiesiog padaryk sau paslaugą ir pažiūrėk šį anime. Tai kur kas daugiau nei perdirbinys, tai stipraus kalibro hitas, kurį pamėgti be jokių problemų gali ir apie Yamato frančizę nieko nežinantys.

Jau anonsuotas naujas frančizės filmas.
    Spoileris:
    Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2014-03-08, 11:33

Rimtas forumo narys
    Įstojimo data
    2011 09 22
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    172
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    8
    Kur būtų galima gauti aukštos raiškos serijas parsisiųsti?

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    33
    Citata Autorius Orfėjas Žiūrėti skelbimus
    Kur būtų galima gauti aukštos raiškos serijas parsisiųsti?
    Atsidaryk spoilerį aprašyme.
    Paskutinį kartą taisė nemesis : 2013-11-13, 13:16

.RECAni avataras
    Įstojimo data
    2010 04 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    177
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    11
    Intriguojantis aprašymas. Pažadinai smalsuma. Reiks pamėginti...

Catching some Zzzzs...

slicKrox avataras
    Įstojimo data
    2021 08 01
    Vietovė
    4Th Dimension (Jonava/Sou)
    Įrašai
    2.566
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    145
    Citata Autorius .RECAni Žiūrėti skelbimus
    Intriguojantis aprašymas. Pažadinai smalsuma. Reiks pamėginti...
    Iš ties, labai viliojantis ir kokybiškai atrodantis serialas. Kur bežiūrėčiau reitingai labai aukšti ir anime aprašymai tiek Miesto_Druido, tiek užsienio - intriguojantys. Piešimas taip pat aukščiausio lygio. Net pačiam keista prisiminus... bet paskutinis matytas space opera žanro anime buvo - Crest Of The Stars / Seikai no Monshou prieš šešis metus >.<

PS: jeigu kažkas turi sunkumų siunčiant iš užsienio, šiandien įkėliau visas serijas į LM:
    http://www.linkomanija.net/details?3...ubles_eng_subs

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    33
    Na, ir aš pagaliau įveikiau šią kelionę nuo Žemės iki Iscandar'o planetos. Mano nuomone, geriausia 2012-2013 kosminės fantastika. Pliusai daugmaž išvardinti, tad aš porą minusiukų paminėsiu: kadangi originali istorija buvo rašyta 8 dešimtmetyje, žinios apie kosmosą kiek pasenusios, kažkaip keista buvo žiūrėti į laivo formos kosminius laivus, sniegą kosmose ar vaikščiojimą kosminio laivo deniu, kaip niekur nieko, atvirame kosmose.
    Spoileris:
    Taip ir liko nepaaiškinta, kodėl visų pažangių civilizacijų gyventojai atrodė kaip žmonės, nenužudomas blogietis(3 kartus reikėjo susprogdint, kad ištikrųjų numirtų ), na ir " miršta tik blogiečiai" taisyklė, apart Okita, nei vienas svarbus veikėjas taip ir nemirė.
    Šiaip smagi kelionė į kitą visatos galą, istorija gal ne itin originali, bet atlikta tikrai gerai, veikėjų chemija tikrai jutosi,apie animaciją ir garso takelį neverta kalbėt, žinant, kad Ovoms skiriamas žymiai didesnis biudžetas. Duosiu 8 su dideliu pliusu, rimtas konkurentas šių metų Azar'e

Paskutinį kartą taisė nemesis : 2013-12-02, 14:10

Forumo vilkas
    demoniacman666 avataras
    Įstojimo data
    2008 04 16
    Vietovė
    Marijampolė-Vilnius
    Įrašai
    391
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Iškart pasakysiu kad patiko žiauriai. Kone tobula kosminė muilo opera, persunkta old school'o. Tačiau tas "kone" mano atžvilgiu nunešė vieną balą. Tai yra jau aukščiau paminėtas Yamato nepažeidžiamumas. Suprantu kad čia visgi kosminė opera, ne rimtas sci-fi, bet visgi kai toj pačioj serijoj pamatai kai viena Yamato torpeda ištaško milžinišką kosminį lėktuvnešį, o aštuoni priešų tiesioginiai pabūklo šūviai į Yamato šoną jį tik vos vos nubrozdina, tada nejučiomis ima kilti nervas, o to pasekoje tiesiog negalėjau įvertinti puikiai. O šiaip visa kita nuostabu, ypač piešimas, nedažnai pamatai tokius nuostabius kosminius vaizdus. Veikėjai klišiniai, bet čia puikiai tiko. Kas ypač patiko tai OP, toks labai patriotinis ir net šiurpuliukus sukeliantis kūtinys puikiai nusako viso anime nuotaiką bei atmosferą. Žodžiu jei ne aukščiau paminėtas minusas būtų nuostabu, o net ir su juo jau praktiškai žinau ką apdovanosiu savo balu bent jau metų mokslinės fantastikos kategorijoje. 4/5.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Iškrypęs dėdulė

Killerbee avataras
    Įstojimo data
    2006 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.289
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    127
    Citata Autorius demoniacman666 Žiūrėti skelbimus
    Kone tobula kosminė muilo opera, persunkta old school'o.
    Žodis muilas čia nereikalingas, tiesiog kosminė opera. Ir taip, beveik tobula. Kūrėjai pro pirštus žiūrėjo į fizikos dėsnius, bet bent jau privertė dėvėti skafandrus. Yamato nemirtingumas man neužkliuvo, greičiau atvirkščiai. Apskritai kovos pavyko 100%. Kaip ir personažai. Parašyčiau gal net 9, bet balą numesiu dėl paskutinio nuobodoko ketvirčio. Vis tik į metų atradimą gali pretenduoti, kažkaip visai buvau pražiopsojęs šį serialą.....

Catching some Zzzzs...

slicKrox avataras
    Įstojimo data
    2021 08 01
    Vietovė
    4Th Dimension (Jonava/Sou)
    Įrašai
    2.566
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    145
    Be galo geras AMV šiam anime, kuris galbūt kai kuriems padės apsispręsti dėl anime peržiūros.

Rašytojas

Viktoras avataras
    Įstojimo data
    2008 03 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    249
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    15
    Tai bus retas atvejis, kai aš kokiu nors klausimu pasisakau, bet apie šį... "serialą" aš negaliu nepatylėti...

Originalas yra labai senas ir tikrai pilnas broko, seno piešimo, kvailų ir šiaip ne į temą idejų, bet... jis man yra nepakartojama ir nemirštama klasika... dar dabar atsimenu, kad po šeštos jo serijos aš "amžinai" pasikeičiau wallpaper'į į jo screen.

Bet tai... TAI... Aš kentėjau, ilgai kentėjau, kokius 66+ procentus tikrai, netgi kažkokios intrigos buvo, bet kai prasidėjo finalo įvykiai, mano kantrybė sprogo, ir negrįžtamai: man asmeniškai TAI neegzisutoja!!!!!!!!! Ant kiek originalas "ignoravo" moteris kaip pilnateises įgulos nares, vadovavosi to laiko socialinėmis nuostatomis (ir tai nelaikau kaip labai gerą/liberalų dalyką), bet čia prasiveržė viskas, ko aš visa širdimi nekenčiu anime industrijoje: IT'S A F-ing YAMATO, (nepagarbus moteriškos lyties žodis) JŪS!!! Visas tas "šiolaikinis" fanservinis ištvirkimas (kitokio žodžio net neketinu paieškoti) bei dar labiau corny (taip, net tai šis "serialas" sugebėjo) idėjos ir visiškai nesąmoningi personažų poelgiai kai kuriose vietose mane galutinai išvedė iš kantrybės!

Žiūrėkit tie, kas neturit rimtos "savigarbos", ar kam patinka gražios (ir kvailos) mergaitės (dideliais kiekiais), bet tikrasis Yamato yra ir buvo ne apie tai, tai buvo beveik išskirtinai "vyriškai kvailas" reikalas, pabrėžiu žodį vyriškas. Tiesiog... mano tvirta nuomone visai ne tą studiją pasirinko per-adaptacijai, visiškai ne tą...

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •