Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Mano balsas atitenka...

Balsavo
20. Jūs negalite čia balsuoti
  • 1. Ir vėl tas prakeiktas kaimynas

0 0%
  • 2. Odė didingajam valdovui

6 30.00%
  • 3. Kiemo sargas

0 0%
  • 4. Ar mums bus atleista?

2 10.00%
  • 5. Qualtagh

0 0%
  • 6. Mano qualtagh

0 0%
  • 7. Be elektros

2 10.00%
  • 8. Tylus prisiminimas

3 15.00%
  • 9. Angliukas

4 20.00%
  • 10. Nostalgiškas sapnas

3 15.00%
Puslapis 4 iš 4 PirmasPirmas ... 234
Rezultatai 49 iki 58 iš 58

Rašytojų turnyras 2013: Etapas #1

Nope!
    Abalys avataras
    Įstojimo data
    2010 07 20
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    1.242
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    49
    Citata Autorius Draconica Žiūrėti skelbimus
    Na ju, Abaly, švaistytis žodžiais "prisvilęs". . .
    Sorry, bet kaip kitaip tą įvardinti... Dalyvių atžvilgiu gi viskas nuostabu, bet dėl balsavimo - čia gi buvo pasirinktas blogas kelias >.> Gi pusiau nepasisekė...
    Citata Autorius Draconica Žiūrėti skelbimus
    Beje, dėl komentarų - nebūtinai juos turi rašyti išmanantys (nors normalius feedbackus davė tik Bardakas, cobabara ir aš). manau skaitytojų nuomonė netgi svarbesnė už vertintojų, nes skaitytojai vertina darbus pagal skalę "patiko - nepatiko", tad kažkokie stilistiniai aspektai jiems ir nelabai rūpi.
    Nu tai tegu jama 2 išmanančius ir 1 savanorį... >.>

O dabar pagalvokim...
    Turim atidžiai išrinktas temas visiems 8 etapams, pusfinaliui ir finalui. Turim netgi surinktą komisiją. Turim prizus.
    Turim 10 dalyvių pirmam etape, iš kurių bent pusė turi kažkokio tai potencialo ateityje. Turim net du ar tris darbus, kurių autoriai nepatingėjo ir nesilaikė žodžių minimumo, o judėjo link maksimumo.
    Ir turim... ką gi turim? Turim krūvą narių, kurie arba nesidomi šita sritimi, arba tingi skaityti darbus, kurie ilgesni negu trys pastraipos ir net taškiuko padėti balsuojant nesugeba, ką jau šnekėti apie normalią kritiką bei žodinį įvertinimą.
    Tai dabar pasakyk man, mielasis Abaly, ar čia failas organizavimo, ar publikos intereso?
    Urameshi, Iemon-dono!

3. Ačiū Nėra, black_leja dėkojo
    Nope!
    Abalys avataras
    Įstojimo data
    2010 07 20
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    1.242
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    49
    Citata Autorius cobabara Žiūrėti skelbimus
    Turim netgi surinktą komisiją.
    Kur ji dabar?
    Turim 10 dalyvių pirmam etape, iš kurių bent pusė turi kažkokio tai potencialo ateityje. Turim net du ar tris darbus, kurių autoriai nepatingėjo ir nesilaikė žodžių minimumo, o judėjo link maksimumo.
    Tik dėl to šį etapą galima vadinti pusiau pasisekusiu.
    Tai dabar pasakyk man, mielasis Abaly, ar čia failas organizavimo, ar publikos intereso?
    Nebūtumėte padarę balsavimo - nereikėtu kaltinti publikos. Dabar lieka abi pusės kaltos, bet kalčiausia - organizatorių.

Draconica
    Guest
    nemanau, kad atskleidinėti komisiją protinga. Aš to neketinu tikrai daryti. Tada balsai darosi šališki ir neteisingi, nes gal kažkas kažko nukriausti nenorės. Beto, tai apsaugo narius nuo piktų laiškų atplūdžio. Mano komisija liks slapta net ir po konkurso pabaigos. Nemanau, kad čia protinga kitaip daryti. Aišku, ne man aiškinti.

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    34
    O galų gale, kas iš to afišavimo, jeigu netgi iš tų 10 žmonių, kurie atsiuntė darbus šito konkurso dalyvavimui, tik pusė iš jų nubalsavo polle? Reiškia, net dalyvaujantiems nepakankamai rūpi šitas konkursas, tai ką šnekėt apie kažkokius kitus, kuriuos neva turėtų pritraukti iškėlimas į pirmą puslapį ar pakeistas temos pavadinimas.
    Taupau savo balselį, tik kolkas nežinau kam

AZ rėmėjas

black_leja avataras
    Įstojimo data
    2009 11 16
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.094
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    Tikriausiai bus kaip as nr manaiu is pat pradziu dydisis balsavimas prasides paskutine diena, tada ir pamatysime rezultatus ^^
    Society is a market where we sell our souls

Purinsesu no Darukuneso

Hellsing_lover avataras
    Įstojimo data
    2007 02 15
    Vietovė
    Hellsing HQ
    Įrašai
    1.563
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    56
    Atsargiai, priekyje nusimato dar vienas drambliotas komentaras!

» Visų pirma, tikrai labai norėčiau pasidžiaugti, kad konkursas sulaukė tokio susidomėjimo. Visgi 10 darbų - ne toks ir menkas skaičius, ypač ypač turint omeny turėtas 3 darbų prognozes (ech, gal jau ir pats metas mums būtų šito lietuviško pesimizmo nusikratyt...) Daug tai daug tų darbų, o dabar, kaip kiekvienam rimtam konkursui priklauso, pasvarstykim, kaip čia mūsų kiekybė nusvėrė kokybę?

» Pradėti norėčiau nuo temos ir jos išpildymo. Qualtagh. Tenka pripažinti, kad ir man pačiai buvo iškilę nemažai klausimų, kas tas Qualtagh ir su kuo jį tokį valgyti. Visgi darbai pakalbėjo patys už save. Tai dabar, kokie pirmi įspūdžiai? Du darbai, "Ir vėl tas prakeiktas kaimynas" bei "Kiemo sargas" pasirodė geriausi pavyzdžiai, parodę, kas yra Qualtagh. Turbūt būtent tai, ką ir tikėtumeisi išvysti pirmąsyk išgirdęs tokią temą. Kokia problema šių darbų? Buitiška ir neoriginalu (apie detalesnius pastebėjimus ir patarimus vėliau). Visgi buvo ir kitokiu kampu pasuktų Qualtagh'ų. "Odė didingajam valdovui" tikrai sugebėjo pateikti mums intrigą autoriui apsukus temos idėją kitu kampu ir viską perkėlus per veikėjo asmenį. Nors tenka pripažinti, kad pirma net suabejojau, ar tikrai čia į temą rašinys. Visgi Qualtagh yra apibūdinamas kaip „pirmasis sutiktas žmogus išėjus iš namų“. Bet čia ir atsiskleidė autoriaus darbe pateiktas originalus požiūris - o kodėl gi tai negalėčiau būti aš pats, sau jau tapęs kažkuo svetimu ir dar nepažįstamu? Taip, kodėl gi ne, juk tam ir konkursas su temomis, kad kiekvienas dalyvis stengtųsi kuo labiau nustebinti bei sudominti skaitytoją. Manau, šiam autoriui tai gana neblogai pasisekė. Žinoma, buvo ir kitų temos atžvilgiu originalių darbų. "Mano qualtagh" patraukė dėmesį tai, kad kiek daugiau pasidomėjęs, temą išplėtė ir kiek kitokiu Qualtagh termino apibūdinimu: „pirmasis Naujųjų metų dieną sutiktas žmogus išėjus iš namų“ (čia netgi ir apie pačio žodžio kilmę galite daugiau pasiskaityti). Čia noriu padaryti pastebėjimą, kad prieš rašant kūrinį išsamiau pasidomėjus duota tema tikrai rašytojams suteiks pranašumą ieškant įvairesnių idėjų ar tiesiog išsklaidant abejones "o apie ką aš čia turėčiau rašyti?". Gerai tuo pasinaudojus ir daugiau pasisėmus informacijos, tai tikrai gali virsti pranašumu prieš kitus. "Angliukas" turėjo sudominti skaitytoją neįprasta autoriaus pasirinkta perspektyva - pasakojimas buvo pasakojamas iš velnio (Luciferis, šėtonas, kipšas, bala nematė...) perspektyvos. Tai vienintelis darbas, kuris buvo aprašomas iš visai nežemiškos, mitologinės būtybės perspektyvos ir tai jau suteikia naujo prieskonio pasakojimui. Tai galėtų būti pavyzdžiu norintiems išvengti buitinio ir labai nuspėjamo temos išpildymo.
    Gerai, čia pakomentavau savaip autorių suprastas temos interpretacijas ir jos išpildymus. Tačiau, kas čia man užkliuvo ties likusiais darbais? Dabar trumpai pasidalinsiu savo vizija, kaip turėtų būti realizuojamos specialiai parinktos temos, kurias visi turi atitikti ir ką reiškia tas geras temos išpildymas? Įsivaizduokit mane, tokį durną skaitytoją, kuris nei žino kas vyksta, nei pačios temos nepasiskaitė (ar jau ir pats pats paaiškinimas nieko nereiškė). Geras darbas sugebės atskleisti konkurso temą kokiam tik nori formate, kokiu tik nori būdu, bet taip, kad tą darbą perskaičius nekiltų abejonės, į kuriuos vartus belsta buvo. O kas man užkliuvo su likusiais darbais? Geras fantasy rašinys? Geras. Gera Romeo ir Džuljetos istorija? Gera. Geras Qualtagh? Na, kaip pritempsi. Gi tam temos ir duotos, kad apie jas būtų rašoma, o ne tai, kad "kur padėsi, ten ir tiks". Gink Auštarai, nenoriu čia peikti tik šitų darbų, bet deja, panašu, kad autoriai per daug surizikavo ir buvo pamesta pagrindinė kryptis, turėjusi tapti jūsų darbų stuburu, o ne "parankiai įsipaišiusia smulkmena".

» Visgi turiu šiokių tokių pasiūlymų kaip kiekvienas galėtų pagerinti savo darbus ar tiesiog atrasti naujų rašymo plotmių kitam kartui. Šiuo metu išsiskyrė dvi tokios pagrindinės rašymo kryptys: buitiškas realizmas ir fantastika. Nors tai nė kiek nėra blogai, tačiau tam tikri dalykai čia daugeliui pakišo koją. Kodėl dabar man skaitant susidarė toks įspūdis, kad daug kas panašu ir vienoda, teka ta pačia vaga? Čia dabar jau bus šiek tiek maišalynė, bet prašau, dar iškęskite mane. Jeigu rašote labai realistišku ir/ar pasakojamuoju stiliumi, nevenkite būti pedantais. Gi žinote, kad tas skaitytojas, bato aulas, nieko nesupranta ir į jūsų galvą įlįsti negali. Koks tai istorijos personažas? Kaip jis atrodo, o kaip kvepia? Kokia ji supa aplinka? Kaip ten ant seno, vaikų nagais nubraižyto juodmedžio stalo dabar taip lengvai rytinės saulės apšviesto stalo sudėti jūsų paruošti rytinės kavos puodeliai mylimajam? Kaip piešiate aplinkos vaizdą: iš viršaus į apačią, iš kairės į dešinę? Pasitelkite visus pojūčius, ne tik regą. Kokius žodžius naudojate kiekvienam apibūdinimui ar veiksmo aprašymui? Gi lietuvių kalba labai graži ir pilna įvairiai raitytų įmantrybių. Pasinaudokite tuo ir leiskite skaitytojui pasinerti po subtilesnius skaitymo pojūčius. Visgi labiausiai čia ir pasigedau: plataus žodyno ir įvairesnio meninių priemonių naudojimo: dabar daugelio darbų kalba atrodo gana skurdi ir nuspėjama. Nepatinka detalės? Gerai, būkite avangardo kūrėjai. Tik žodis per sakinį. Jokių veiksmažodžių. O kodėl gi ne? Bet kas yra jūsų stiprioji pusė, kas taps tos istorijos kabliukas? Ar tai įdomūs personažai? Ar tai intriguojanti istorija ir įtemptas veiksmas? Drama, komedija, absurdas, tragedija, fantastika, pasaka, siaubo mistika? O kokia bus netikėta pabaiga? Prieš rašydami, gerai pagalvokite, kas yra ta vyšnia ant torto, kuri patrauks jūsų skaitytojo dėmesį ir neleis numesti darbo vos tik pradėjus skaityti. Stenkitės gerai išvystyti ir akcentuoti stipriąsias vietas. O tai reiškia, kad visa tai reikalauja gero planavimo. Net jeigu ir esate emocijų ir įkvėpimo nešamas žmogus, nepastatykite savęs į aklavietę, iš kurios jau patys niekaip ir neišeisit (galit tik su skaitytoju taip begėdiškai elgtis, bet patys visada žinokit teisingą kelią). Pasakojimas neprasideda tik ten, kur jūs pradėjot, ir nesibaigia tik ties sakinio tašku. Pasakojimas visada buvo, dar jums to nė nežinant. Jūs tik paglemžėte mintį ir leidote pasakojimui atsidurti ant popieriaus. Tad pagalvokit, kokia veikėjų priešistorė, kodėl jie čia ir dabar būtent tokie ir jokiais būdais negali būti kitokiais, ar įmanoma, kad ir toliau jie tokiais išliks? Nors mažame tekste, savaime suprantama, visko atskleisti nebus įmanoma, tačiau galėsite atrinkti reikiamas detales skaitytojams, taip pat sudarysite pilnumo įspūdį. Štai, įdomu buvo matyti, kad kai kurie rašytojai jau, regis, ilgai savo mintyse kūrė ir jau iš seniau buvo susipažinę su savo istorijų veikėjais ir skaitydamas jautei, kad autorius jaučia artimą ryšį su savo veikėjais ir sukurtu pasauliu. Taip pat nepamirškite apie veikėjų ar aplinkos kaitą: tai taip pat praturtina visą rašinį ir suteikia įvairovės.
    Prikomentavau jau čia tikrai labai plačiai ir bendrai, tačiau, žinoma, noriu dar pasakyti, kad šitie pastebėjimai negalioja visiems darbams, mat kai kuriuose jau pats autorius atsižvelgė į tam tikrus aspektus. Tačiau čia tikiuosi, jog tai daugiau bus ir kaip įkvėpimo šaltinis - o ką galėčiau geriau padaryti kitą kartą?

» Trumpiausiai, bet bene man svarbiausiai. Gramatika. O mane mokykloj tai labai bardavo už visokias klaidas šmaidas. Už tai ir aš čia kai kuriuos pabarsiu. Būkite atidūs! Šitos visos žioplos klaidos - jau kaip šaukštas deguto medaus statinėje. Suprantu, kad galbūt kai kurie jūsų ne pirmakalbiai lietuviai, tačiau turėkite omeny, kad atmestinai patikrintas tekstas virsta nepagarba skaitytojui. Niekas nenori skaityti darbo, kuriame kas antrame sakinyje vienos klaidos (ką jau kalbėti apie iškirstus kablelių miškus). Taigi, gerbkite save ir kitus. Bent jau duokit draugui patikrinti. Ačiū!

» Bendras vaizdas. O bendrą vaizdą pasakyti nesunku. Didžiąja dalimi, skaityti buvo nuobodu. Gal todėl ir balsavimas toks skurdus? Gi animščikai trapios būtybės ir kantrybės joms mažai įskiepyta, jei jau kalba ne apie anime ir manga eina, o čia tik visokios paniurusios tetos ir stori dėdulės rašo ilgus komentarus, nes jie ir taip su savo varganais gyvenimais nebeturi ką daugiau ir veikti (vaikų gi, ant kurių išsilieti galėtum, dar nėra). Ne ne, nenoriu čia savo ilgais komentarais atbaidyti jokio dalyvio, tačiau čia siekiau pateikti šiek tiek įvairesnių pastebėjimų, į kuriuos galėtumėte atsižvelgti ir atsirinkti, kas arčiau širdies ir taip patobulinti savo ateities darbus ir nusispjauti mums po kojų. Visgi potencialą galima įžvelgti visuose ir kiekvienas jūsų jau esate linkstantys sava kryptimi.

P.S. Tikrai atsiprašau už ilgą komentarą...
    Paskutinį kartą taisė Hellsing_lover : 2013-07-26, 10:44

Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?

nemesis avataras
    Įstojimo data
    2010 11 08
    Vietovė
    Namie
    Įrašai
    1.568
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    34
    Ilgai dvejojęs, savo balsą atidaviau Nostalgiškam sapnui, tiesa, manau pagrindinis veikėjas vis dėl to "kitokią" cigaretę sutraukė. Na ir turim keturių žmonių lygiasias dėl pirmos vietos bei dar 2 kūrinius atsiliekančius vienu balseliu. Paskutinės dvi dienos bus įdomios, tikrai seksiu balsavimą. Lauksim ir komisijos verdikto.

Primenu, kad balsavimas pasibaigs šiandien 22:13, tad dar turite šiek tiek daugiau negu 7 valandas išsirinkti favoritą ir už jį atiduoti savo balsą!
    Urameshi, Iemon-dono!

11. Ačiū black_leja dėkojo
    Taigi taigi, balsavimas uždarytas, tad skelbiu rezultatus.

Dalyviai, jų kūriniai bei gauti balai:
    [papildomai pridėti balai yra gauti iš komisijos, kiekvienas komisijos nario balsas buvo prilyginamas 3 paprastiems balsams]

nemesis - Odė didingajam valdovui - 6+6=12
    Deviser - Mano qualtagh - 0+6=6
    CemyCemy - Angliukas - 4
    black_leja - Tylus prisiminimas - 3
    JaKeGirl - Nostalgiškas sapnas - 3
    Juudiiiss - Ar mums bus atleista? - 2
    Aurimasak - Be elektros - 2
    Mikalauza - Ir vėl tas prakeiktas kaimynas - 0
    aika- - Kiemo sargas - 0
    Nakviša - Qualtagh - 0

Įskaitiniai balai pasiskirsto taip:
    nemesis - 10
    Deviser - 9
    CemyCemy - 8
    black_leja - 7
    JaKeGirl - 7
    Juudiiiss - 5
    Aurimasak - 5
    Mikalauza - 3
    aika- - 3
    Nakviša - 3

Taigi, sveikinu nemesis su pirmąja vieta. Prizas bus išsiųstas savaitės laikotarpyje.

Antrasis etapas prasidės jau rytoj, tad galąskit savo virtualias ar realias plunksnas ir visai patarčiau pasiskaityti Hellsing_lover pasiūlymus, kaip reiktų mąstyti rašytojui - gal kažką naudingo sau surasite .
    Urameshi, Iemon-dono!

Puslapis 4 iš 4 PirmasPirmas ... 234

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •