Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Mano balsas atitenka...

Balsavo
20. Jūs negalite čia balsuoti
  • 1. Ir vėl tas prakeiktas kaimynas

0 0%
  • 2. Odė didingajam valdovui

6 30.00%
  • 3. Kiemo sargas

0 0%
  • 4. Ar mums bus atleista?

2 10.00%
  • 5. Qualtagh

0 0%
  • 6. Mano qualtagh

0 0%
  • 7. Be elektros

2 10.00%
  • 8. Tylus prisiminimas

3 15.00%
  • 9. Angliukas

4 20.00%
  • 10. Nostalgiškas sapnas

3 15.00%
Puslapis 3 iš 4 PirmasPirmas 1234 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 33 iki 48 iš 58

Rašytojų turnyras 2013: Etapas #1

Draconica
    Guest

1.Ir vėl tas prakeiktas kaimynas
    Spoileris:
    Na, idėja perteikta gal ir neblogai. Tiesa, pabaiga buvo kaip smūgis keptuve. Staiga nuo paprasto erzulio jausmai patapo neapykanta. Kaip čia taip staiga? Tik todėl, kad senyvas žmogus nori, kad jo nugyventas gyvenimas būtų kažkam svarbus? Ar dėl to, kad autorius (ar autorė) tiesiog per jaunas suvokti paprastus gyvenimiškus dalykus. Na, čia jau ne man spręsti, tačiau pabaiga skaitantįjį (mane) nuteikė nemaloniai ir privertė kone pasišlykštėti autoriaus mąstymu bei požiūriu į senus žmones. Visi jie nori pasipasakoti kažkam Tą buvo galima nuspėt, numatyti, tad ir sveikintis nereikėjo, arba pasisveikinus tiesiog nueiti nebetęsiant pokalbio. Pradžia taip pat neužkabino taip kaip tikėjausi. Pritrūko šarmo, kabliuko. Gal ir gyvenimiška (ypač muzikos atžvilgiu ryte), tačiau be intrigos.

2. Odė didingajam valdovui
    Spoileris:
    Labai įdomi interpretacija, kuri mano susidomėjimą išlaikė iki galo ir pabaiga nustebino maloniai. Keletoje vietų net šyptelėjau. Tiesa, ta „barzda“ gali būti interpretuojama įvairiai, ne tik kaip barzda, tačiau pasiliksiu prie pastarojo varianto, nes jis taip nesuderinamai suderinamas. Patiko stilistika. Autorius turi ką pasiūlyti, turi potencialo. Pagirsiu už kitokį požiūrį į „pirmą sutiktą žmogų“. Šis darbas gilesnis, nėra visiškai paviršutiniškas.

3. Kiemo sargas
    Spoileris:
    Pradžia daug žadanti, tačiau pabaiga nuvilianti. Be jokios kulminacijos, aukščiausio istorijos pakilimo taško. Kaimyno persona mane sužavėjo. Toksai nepavojingas girtuoklis. Lietuviška flora ir fauna taip sakant. Deja, kaip minėjau, pabaiga prėska. Taip ir likau „kabėti“. Ir tema ne visai atskleista pasirodė. Na taip, pirmasis sutiktas žmogus yra, tačiau ar tikrai? Perteikta kažkaip keistai ir nelabai panašu į tai, ko reikalavo tema.

4. Ar mums bus atleista?
    Spoileris:
    Labai keistai ir staiga nuo trečiojo asmens pasakojimo persimetė į pirmojo. Kažkaip... Keistai. Kam to reikėjo? „Prisipažinsiu, jei siena būtų sudaužyta su vaikais ant rankų, palikusi viską, būčiau lėkusi iš šios vietos.“ – Šią vietą įvardinčiau kaip stilistinę klaidą. Trumpos pokalbių nuotrupos tarp pagrindinio veikėjo ir Kiri stebėtinai paprastai, bet kruopščiai sugebėjo atskleisti jų santykius, bendravimo būdą, ką jie vienas apie kitą galvoja. Na o pabaiga. . . Romeo ir Džiulijeta tikrai klasikinė istorija, bet tragiškų meilės istorijų jau tiek, kad baisu darosi. Be to, kur tas pirmas sutiktas žmogus? Net užuominų nepastebėjau.

5. Qualtagh
    Spoileris:
    Na ne. Tiesiog ne. Herojė vadina save ne „fyfa“ kai elgiasi kaip visiškai tuščias žmogus, kaip ir milijonai idiotų viską fotografuojantis, nors niekam kitam apart jo neįdomu. Pirmas sutiktas žmogus. Kas, „forsas“ ? Rimtai. . . na nežinau. Nesinori šio darbo išdėti į šuns dienas, tad nuo tolesnių komentarų susilaikysiu.

6. Mano qualtagh
    Spoileris:
    Dvelkia „Frakenšteino“ herojaus dvasia ir Oskaro Vaildo stilistika. Tačiau nieko ypatingo, nieko užkabinančio. Viduniškas darbas. Visiškai. Nėra net ką pasakyti.

7. Be elektros
    Spoileris:
    Na, gan įdomi istorija, tačiau prėska. Per daug klausimų palikta, todėl jie išbado skyles siužete. Ir man pasirodė, kad tikroji tema nebuvo visiškai atskleista. Na taip, dėl techninių sumetimų buvo paminėtas „pirmas sutiktas žmogus“, bet ne daugiau.

8. Tylus prisiminimas
    Spoileris:
    Greita, be prasmės, be temos. Kam iš viso to reikėjo – nežinia. Tema visiškai neatspindėta. Kur ji? Viskas sukratyta per grubiai, per monotoniškai, neįdomiai. Tragiška istorija apie tragišką meilę. Turbūt tai lengviausia tema kūrybos pasaulyje.

9. Angliukas
    Spoileris:
    Staiga Velnias patapo Liuciferiu? Jei tai būtų susiję su Biblija dar suprasčiau, bet dabar tai buvo berniukas, kuris nė iš šio nė iš to patapo Liuciferiu. Na rimtai. Net šiek tiek pusėtina pabaiga neatperka pačio teksto keistumo ir vaikiškumo. Labai panašu į pasaką, kurią reiktų išbaigti. Ir kaip daugelyje darbų – tema neatskleista nė per pusę taip, kaip turėtų.

10. Nostalgiškas sapnas
    Spoileris:
    Na tikrai nusijuokiau. Humoro jausmo šiam darbui netrūksta. Tiesa, fantazijos prieskonis viską gerokai pagadino. Na sapnas tai ar ne, nesvarbu, galėjo viskas nutrūkti iki seniui nusivedant kažkur herojų. Na, šio etapo tema kaip ir neatskleista, bet tai ne vien šio darbo bėda. Pabaiga, beje, manęs taip pat nesužavėjo. „Palikti skaitytojų fantazijai“ yra lengviausia, kai nesugebama sugalvoti padorios pabaigos. Be to, tokios pabaigos kaip ir nereikėjo iš vis, apie tą sapną. Na, bet čia jau mano nuomonė.

Na ir pabaigai. Galėtumėte rašybos klaidų ir išvengti. Juk čia ne šiaip komentuoti forume. Stilistikos klaidų taip pat pasitaikė, ką jau kalbėti apie kitokius neatitikimus duotai temai, bet ech, pirmi bandymai. Tobulėkit.

Pradžiai noriu aptarti porą techninių organizacinių dalykų:
    1. BALSUOKIT! Kol kas turim gana nedaug balsų ir labai galimas daiktas, kad komisija su savo svarumu nusvers taip, kad gausis tik komisijos nuomonė išreikšta. Negi tikrai to norit?
    2. Šiuo metu darbai anonimiški, bet norėčiau paklausti tiek pačių autorių, tiek kitų besidominčių, ar pritartumėt, kad etapui pasibaigus, darbų autoriai būtų paskelbiami? Bent jau nugalėtojas [juk pasveikinti norisi]. Jeigu patys autoriai nedrįsta diskutuoti forume (gal nenori prisipažinti, kad dalyvavo), lauksiu jų PM.

Bendros pastabos:
    Palyginus buvo ne tiek ir mažai darbų, kuriuose tema paliečiama labai iš tolo. Jeigu tema yra pirmasis sutiktas žmogus, tai esminis istorijos motyvas ir turėtų suktis arba į tą sutiktą žmogų, arba į veikėjo/pasakotojo mintis ar kitokį santykį su tuo žmogumi. O dabar buvo ne vienas darbas, kuriame pasakojama, kaip veikėjas ryte atsikelia, ką jis veikia, ką jis mąsto apie gyvenimą ir tada išeina ir sutinka kaimyną ar dar ką nors, ir tada prasideda veiksmas. Sutinku, kad tokios ale įžangos ar panašaus įvedimo į istoriją reikia, nepradėsi gi „išėjau iš namų šiandien ryte ir...“, nors ir tokį variantą galima apdirbti, bet kai tai sudaro apie 80% viso darbo – tinkamumo lygis tikrai krenta.
    Kas dar dėl temos – nebūtina jos tiesiogiai minėti darbe. Jeigu skaityčiau kur nors atskirai, gal taip į akis ir nekristų, bet kai dabar gal pusėje darbų pamatai „jis buvo pirmasis žmogus, kurį sutikau“, pradedi erzintis... Žinoma, erzinimasis turbūt mano pačios bėda, bet idėja išlieka.
    Taip pat nusivyliau kalbiniu aspektu. Ir aš turiu omenyje net ne žodinį diapazoną, bet paprasčiausią gramatiką. Kai kuriuose darbuose mirgėte margėjo netinkama rašyba ar kitos mano akį rėžiančios gramatikaos detalės. Skyrybos klaidas kažkiek galiu atleisti, nes išplėstinius pažyminius/aplinkybes ar įterpinius kartais sudėtinga suprasti ir logiškai sudėlioti, bet ir su skyryba yra tam tikrų aspektų, kuriuos bent jau vidurinę baigęs žmogus turėtų mokėti. Bet rašybos... esu įsitikinusi, kad yra bent viena lietuviško spellcheck programa. Panaudokit ją!
    Dauguma nuėjo lengviausiu keliu ir rašė apie būtent kaimynus. Iš vienos pusės, jų nepeikiu, nes pačiai tai būtų lengviausia išeitis ir turbūt kažko labai ypatingo kito nesugalvočiau su šita tema. Tie, kurie nusuko kažkokiu originalesniu keliu, tarpusavy ganėtinai skyrėsi, todėl tai džiugino. Tačiau kitiems norėčiau patarti, kad ateityje nebijotumėte šiek tiek paeksperimentuoti su temos interpretacija – jeigu darbas ir nepavyks labai kokybiškas, tai jeigu ne įvertinimo, gausit bent pagarbos ir šiek tiek žavėjimosi už originalumą – o rašyme tai irgi pakankamai svarbu. Tik turėkit omeny, kad yra skirtumas tarp originalios interpretacijos ir per didelio nusukimo į pievas ir menko temos išpildymo. Jeigu turėsit kažkokią keistesnę idėją ir nebūsit tikri, ar ji tinkama temai, visuomet galit parašyt privačią žinutę ir paklausti, tokioms techninėms konsultacijoms esu visada atvira.
    Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį į išsakytų reikalavimų laikymąsi: pavyzdžiui, kontaktų davimą ar teksto paruošimą BB kodu. Taip, tai nėra oficiali taisyklė, už kurią baustume, but it makes me just a tiny bit mental.

P.S. visur žodį ‘autorius‘ vartosiu bendrąja vyriška gimine dėl patogumo/menkesnio atskleidimo. Tai merginos, neįsižeiskit.

Komentarus individualiems darbams pridedu po spoileriu. Turėkit omeny, kad kaip ir kiekviena kita nuomonė, manoji yra subjektyvi, tad natūralu, kad galit nesutikti su ja – autorių teisė rinktis, į ką kreipti dėmesį, o į ką ne. Ir atsiprašau, jeigu ką įžeisiu grubesniu komentaru. Kaip ir skyriau balus temos įkorporavimui bei gramatikai, bet tai tik tam, kad matytum mano nuomonę apie šitų dalykų lygį ar stiprumą.

Spoileris:
    1. Ir vėl tas prakeiktas kaimynas
    Šiaip patiko įkorporuotas humoro jausmas ir keistos replikos. Kad ir apie integralą. Ir svarbiausia, kad jos jaučiasi pakankamai natūraliai o ne taip, kad „noriu, kad būtų juokinga, įmesiu kokį bajerį“.
    Loginis neatitikimas (nedidelis): iš pradžių paminima, kad tai – gyventojas iš gretimo namo, bet vėliau „pala, o gal jis namų neturi?“.
    Loginis neatitikimas (vidutinis): ypač iš pabaigos atrodytų, kad veikėjas su šito kaimyno kontempliacijomis ir keistu bendravimu jau yra susidūręs („vėl užsivedė kaip eilinį kartą“), tad ar veikėjas neturėtų jau būti išmokęs, kad su juo yra geriau nebendrauti, nes tik nervus susigadins?
    Temos įkorporavimas: 5/5
    Gramatika: 4.5/5

2. Odė didingajam valdovui
    Patiko rašymo stilius – vėlgi toks lengvas ir šiek tiek humoristinis. Tik nesupratau, kam tos antros antraštės reikėjo. Suprantu, kad dalys skirtingos, bet toks stiprus išskyrimas, sakyčiau, šiek tiek gadina įspūdį. Taip patiko originali interpretacija, ir sakyčiau, netgi labai šaunu, kad buvo pažiūrėta į tai kaip galimybę iš naujo atrasti save, ar, tiksliau sakant, kad veikėjas iš naujo atrastų save. Tik manau, kad būtent šitas tokios idėjos pateikimas yra kaip ir ant ribos tarp originalios interpretacijos ir nukrypimo į šoną.
    Temos įkorporavimas: 3.5/5
    Gramatika: 4.5/5

3. Kiemo sargas
    Taip, pirmasis sutiktas žmogus yra įvestas į istoriją, bet kas iš to? Trūksta nebūtinai įvykio, bet bent jau siužeto. O dabar tiesiog kažkieno trumpas pasakojimas apie kiemo sargą be jokios minties. Kodėl tas sargas negalėjo vieną rytą pažadinti veikėjo savo žoliapjove ir dėl to veikėjas buvo visą dieną paniuręs, užsirovė ant netinkamo žmogaus ir kažkaip nukentėjo – pvz susimušė arba buvo atleistas iš darbo, nes bumbėjo ant viršininko? Taip, ši idėja galbūt neišsurutuliotų į gerą istoriją, bet tai būtų bent jau kažkokia istorija.
    Temos įkorporavimas: 2/5
    Gramatika: 3.8/5

4. Ar mums bus atleista?
    Pradžioj kas labai krito į akis tai pasakotojo pasikeitimas. Reikėjo visą darbą išlaikyti vienodą ir pasakoti arba kaip autorius, arba kaip veikėjas; arba tada kaip tik apžaisti ir padaryti iš įvairių perspektyvų ir skirtingų veikėjų. Manau, vietoj močiutės natūraliai būtų kuris nors iš tėvų, bet maybe that‘s just me. Jos senas amžius ir prisiminimai ne taip svarbiai ir figūravo, kad tai turėtų būti būtent senyvas žmogus. Taip pat man dar keista, kaip vampyrai sugebėjo gyventi nežinodami, kad jie vampyrai. Vienas variantas, kurį turiu omeny, būtų, kad vampyrai susiporavo su žmonėm ir dėl to iš kartos į kartą galios bei simptomai silpnėjo arba dar kas nors panašaus, ir dabar jie nelabai ir turi galių, bet kaimiečiai tuo netiki arba nori juos išnaikinti „dėl visa ko“. Bet tokiu atveju tai reikėjo kaip nors perteikti istorijoje. Kadangi tai, kas galėjo būti šauni mistinė ar nuotykinė istorija, perėjo į meilės tragediją, dar galiu atleisti greitą įsimylėjimą, bet kodėl tai turėjo būti baigtis tragiška savižudybe? Man būtų žymiai mieliau, jeigu, pavyzdžiui, nuo didelio kaimiečių būrio būtų atsiskyrusi maža grupelė ir juos būtų užtikusi – kaimiečių maldos ir poveikis vis tiek liktų, o ir istorija nebūtų tokia banali.
    Temos įkorporavimas: 4.5/5
    Gramatika: 5/5

5. Qualtagh
    Visą laiką skaitant manęs nepaliko WTF jausmas. Kitam kontekste tokia idėja gal ir tiktų, bet šičia tema labai pritempta. Kaip ir minėjau prie bendrų pastabų, nei tas žmogus didelės reikšmės turi [tik vienas iš tos panelės į blogą įtauktų dalykų], nei jis ten smarkiai figūruoja. Galėjo ta panelė būtent tuo blogo įrašu, kuriame įdėjo jo nuotrauką, susilaukti daugiau lankytojų bei komentarų savo bloge, galėjo jis pats gal atsiliepti, tada jiems bendraujant kažkas labai įdomaus vykti... Tokiu atveju vėlgi, jeigu istorija ir nebūtų pavykusi, bent jau idėja tikrai tinkama. O dabar galiu pasakyti tik tiek: žmogau, aš žinau, kad tu gali rašyti n kartų geriau negu šitas darbas, taip kad labai lauksiu, kad tai parodytum kituose etapuose.
    Temos įkorporavimas: 1/5
    Gramatika: 3.8/5

6. Mano qualtagh
    Nežinau, ar tai atsitiktinumas, ar autorius šiek tiek pasidomėjo, bet žodis qualtagh yra ypač naudojamas, kai tas sutiktas žmogus būna sutiktas Naujųjų metų naktį. Aš to nenorėjau įkorporuoti į užduotį, kad nebūtų per daug monotoniška bei papildomi apribojimai, bet labai šaunu, kad kažkas tai sugebėjo panaudoti. Nors pradžioje ir minėjau, kad tiesioginis temos minėjimas man nepatinka, bet šitame darbe tai labai tinkamai bei gana originaliai apžaista taip, kad privertė mane šypsotis. Šiek tiek iš konteksto iškrito tas staigus išsipasakojimas apie savo bėdas ir gyvenimo posūkius, bet tai bent jau buvo labai tampriai surišta su istorija, todėl kaip ir tvarkoj. Taip pat man labai nelogiška, kad Naujųjų naktį lauke tikrai nebūtų žmonių, bet bent jau istorijoj tai buvo paminėta, tad sakykim, realybėj vis tiek būtų nelogiška, bet istorijoj buvo kažkiek pagrįsta, nors ir tas pagrindimas buvo „it‘s weird, but it happened“.
    Temos įkorporavimas: 5/5
    Gramatika: 5/5

7. Be elektros
    Visų pirma, perskaičius labai nervina, kad pavadinimas neatitinka svarbiausio istorijos elemento. Suprasčiau, jeigu pagrindinis veikėjas būtų vaikas, tokiu atveju jam būtų labai nuostabu ir labai įstrigę, kad kažkas gyvena be elektros, bet kaip supratau, veikėjas buvo pakankamai ‘suaugęs‘, kad tai jam pasirodytų neįprasta, bet taip nesureikšmintų to. Taip pat vėlgi keista, kad važiuojant dviračiu į kažkokį miškelį, jokių žmonių nebuvo rasta pakeliui. Taip pat manau, kad jeigu Renis atkreipė didelį dėmesį į tai, kad atsiskyrėlis žinojo jo vardą, tai taip pat turėtų būti gana reikšminga, o ne erzinimas, kai tai tampa tiesiog „ai jo, jis mano senelę pažįsta, todėl“.
    Temos įkorporavimas: 2.5/5
    Gramatika: 2.8/5

8. Tylus prisiminimas

Visų pirma, padarau prielaidą, kad ragana ir gyvena tame altoriuje, todėl tai yra jos namai, o ji tik vos vos išėjusi už jo ribų sutinka tą vaikiną. Kitaip [ar be panašaus paaiškinimo] temos nematau visiškai ir jau darbo būčiau bene nepraleidusi. Taip pat šita meilės istorija laaaaaabai jau banali ir neįdomi. Netgi ta ana apie vampyrus turėjo kažkokio įdomumo ir savitumo, nors taip pat nebuvo puiki, o šitoj viskas labai stereotipiška. Dar pridėčiau, kad tos pabaigos po 10 metų visiškai nereikėjo, labai gražiai būtų užsibaigusi su sudeginimu ant laužo.
    Temos įkorporavimas: 0.5/5
    Gramatika: 2.5/5

9. Angliukas
    Šitas darbas labai maloniai nustebino itin originalia temos interpretacija. Kas dar labai svarbu, tai kad istorija tikrai paprasta be jokių ilgumų ar įmantrybių. Tik pabaigos kitokios reikėtų, dabar tas paskutinis sakinys labai gadina vaizdą, grąžina iš fantazijos pasaulio tiesiai į rašymo konkursą.
    Temos įkorporavimas: 4.5
    Gramatika: 4

10. Nostalgiškas sapnas
    Niekaip nesupratau, kodėl staiga atsiradęs keistas senis turi būti būtent iš Užgavėnių. Ir iš kito pasaulio atėję pasiuntiniai ar dar kas turėtų išmokti ypatingas žinias pranešti kitaip negu „bam, tu ypatingas/išrintasis/super sajanas“. Bet čia ne šitos istorijos kaltė, šiaip pastebėjimas. Šiaip darbas labai priminė Narniją. Aišku, ne kažkuo kertiniu, o detalėmis. Aišku, liūtai vis tiek šiaip gana populiarus gyvūnas, o ir Kaune prie Karo muziejaus yra akmeniniai liūtai, bet kreipinį „Adomo sūnau“ tikrai laikau Narnijos įtaka – ten iš žmonių pasaulio kilusius vyrus/vaikinus vadindavo Adomo sūnumis, o moteris/merginas – Ievos dukromis. Galiausiai istorijoje man pritrūko to veiksmo, kuris buvo žadėtas ir pagrindiniam veikėjui. Dabar jį tik surado ir privertė kažkur nukeliauti. Na, dar kažką įdomaus prižadėjo. So what? Tas pirmasis sutiktas žmogus neturi kažkokios reikšmės. Manau, reikėjo bent jau kokį monologą ar dialogą įdėt, išdėstant, kad šitas veikėjas yra kažkoks labai ypatingas ir dabar turės valdyt tą šalį, su tuo būtų svarba atsiradusi ir bendras istorijos veiksmo tikslas.
    Temos įkorporavimas: 3.5/5
    Gramatika: 3/5

Šiaip džiaugiuosi, kad pirmas etapas išėjo gana pavykęs, yra keli dalyviai, kuriuos ateityje norėsiu stebėti ir bus įdomu matyti, kaip jie tobulėja arba tiesiog kuo pamalonins skaitytojus. Tikiuosi antrame etape sulaukti dar daugiau dalyvių.

Over and out.
    Paskutinį kartą taisė cobabara : 2013-07-25, 02:02
    Urameshi, Iemon-dono!

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    City of light and darkness
    Įrašai
    1.963
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    57
    Citata Autorius cobabara Žiūrėti skelbimus
    Šiuo metu darbai anonimiški, bet norėčiau paklausti tiek pačių autorių, tiek kitų besidominčių, ar pritartumėt, kad etapui pasibaigus, darbų autoriai būtų paskelbiami? Bent jau nugalėtojas [juk pasveikinti norisi].
    O kaip jūs skelbtumėt turnyrinę lentelę tada jei darbai visada būtų anonimiški? Mano nuomonę, autoriai turėtų būti paskelbti pasibaigus etapui jau po taškų suskaičiavimo. Tada kitame etape vėl kūriniai anonimiški, o po taškų gavimo pamatom kas gi juos parašė ir taip iki turnyro galo, netiktų?

Draconica
    Guest
    Pritariu Miesto Druidui. Daug maž tokia idėja ir mano galvoje sukosi. Visgi kažkaip smalsu sužinoti kas ką parašė, bet nenorint kad tai įtakotų balsavimą geriau paskelbti kas ir kaip jau pasibaigus balsavimui.

Citata Autorius Miesto_Druidas Žiūrėti skelbimus
    O kaip jūs skelbtumėt turnyrinę lentelę tada jei darbai visada būtų anonimiški? Mano nuomonę, autoriai turėtų būti paskelbti pasibaigus etapui jau po taškų suskaičiavimo. Tada kitame etape vėl kūriniai anonimiški, o po taškų gavimo pamatom kas gi juos parašė ir taip iki turnyro galo, netiktų?
    Turėjau variantą pirmam etape palikt pavadinimais, o nuo antro skelbt autoriais tik su bendrais balais.
    Urameshi, Iemon-dono!

AZ rėmėjas

black_leja avataras
    Įstojimo data
    2009 11 16
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.094
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    pritariu druidui, skelbti su vardais ir po 1 etapo taip bus idomiau ^^
    Society is a market where we sell our souls

Rimtas forumo narys

CemyCemy avataras
    Įstojimo data
    2009 06 25
    Vietovė
    Kėdainiai-Vilnius
    Įrašai
    157
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    12
    Gaila, kad toks mažas balsuotojų aktyvumas.. atrodo, kad tik dalyviai pabasavo vienas už kitą, nes iš viso tik 11 balsavusių O.o

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    Įrašai
    1.963
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    57
    Kad nėra afišuota jog vyksta balsavimas, o pirmą slot'ą pagrindiniam puslapyje užima header'ių konkursas, kur aiškiai pavadinime parašyta - "Balsavimas", todėl ten tikrai daugiau žmonių užsuka pažiūrėt darbų ir prabalsuot. Tuo tarpu šitos temos nė pavadinime to nėra, jau nekalbant apie mažesnį pastebimumą pagrindiniame puslapyje (nors dėlto nelabai ką ir padarysi, kai du balsavimai vienu metu vyksta).
    Nors... gal priežastis ir tai, kad čia reikia skaityti, o header'ių konkurse peržvelgti darbus kur kas lengviau, irgi nelabai ką padarysi. Visgi paafišuoti niekas juk nedraudžia, gal kam patrauks dėmesį labiau.

9. Ačiū black_leja dėkojo
    Rimtas forumo narys

CemyCemy avataras
    Įstojimo data
    2009 06 25
    Vietovė
    Kėdainiai-Vilnius
    Įrašai
    157
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    12
    Citata Autorius Draconica Žiūrėti skelbimus
    9. Angliukas
    Spoileris:
    Staiga Velnias patapo Liuciferiu? Jei tai būtų susiję su Biblija dar suprasčiau, bet dabar tai buvo berniukas, kuris nė iš šio nė iš to patapo Liuciferiu. Na rimtai. Net šiek tiek pusėtina pabaiga neatperka pačio teksto keistumo ir vaikiškumo. Labai panašu į pasaką, kurią reiktų išbaigti. Ir kaip daugelyje darbų – tema neatskleista nė per pusę taip, kaip turėtų.
    Nemanai, kad Velnias, Liuciferis, tarkime Šėtonas naudojami tik tam, kad būtų įvairesni ir nesikartojantys pavadinimai? Nes spėju, jei būtų vien Velnias taip pat kabintumeis Beto jei paimti tokie žodžiai, kurie yra susieti su biblija, tekstas nebūtinai turi būti susijęs su biblija. Tarkime rašytojas rašo knygą apie merginą, kurios vardas yra pagoniškas, bet tai nereiškia, kad tekstas turi būti apie pagonybę O.o Ar turi? Berniukas nepavirto Velniu, jis gimė labai blogas, dėl to žmonės jį pradėjo vadinti Velniu(taip autorius sugalvojo, kad jis atsirado). Juk Jėzus taip pat buvo žmogus ir gimė tokiu, tačiau vėliau už savo gerus darbus jis tapo šventu ir dabar jį garbina. Ir bėto didžioji dalis Jėzaus gyvenimo yra iš pasakų ir įvairių sakmių, tad gali įsivaizduoti, kad savąja "pasaka" autorius bando pasivyt jį
    Nuostabu, kad tekstas keistas O.o jis toks ir turi būti, mano manimų Kad ir kokio keistumo būtų, reikia pripažinti, kad jis originalus. Užduotyje buvo prašoma naudoti vaizduotę ir kuo daugiau prikurti, tad kame bėda? O.o Duota visiška laisvė. Šitas tekstas būtų patepęs vaikišku, jei užduotyje būtų buvę pasakyta, kad vaizduotė turi būti reali. Tarkime žmogus vaikščiojo miške, bet neskraidė, o dabar pagal viską jis galėjo ne tik skraidyti, bet ir skraidydamas ridentis kulversčiais
    Pasakei, kad pabaiga pusėtina, nors ji tikrai yra bloga. Tiesiog žmogui pritrūko laiko ir tiek. Bet čia tavo nuomonė ir skonis tekstams

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    Įrašai
    1.963
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    57
    Citata Autorius CemyCemy Žiūrėti skelbimus
    Nemanai, kad Velnias, Liuciferis, tarkime Šėtonas naudojami tik tam, kad būtų įvairesni ir nesikartojantys pavadinimai?
    O kaži ar nebuvo svarstyti tokie variantai, kaip nelabasis ar kipšas (arba panaudoto vardo paėmimas į kabutes)? Reikštų kaip ir tą patį ir neaiškių asociacijų niekam nekeltų, o vaizdingumas ir įvairumas irgi būtų pasiektas. Visgi niekas juk nedraudžia savo vaikų vadinti kaip nori, kad ir pagal velnių valdovą, gal originaliai toks ir buvo berniuko vardas (nes tėvai jo nekentė ir vat tokį vardą išrinko...kad ir labai ekstremalus variantas). Čia tik tarp kitko, autoriaus ir skaitytojų nuomonės be abejo beveik visada išsiskiria .
    Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2013-07-25, 11:24

Draconica
    Guest
    Kad nėra afišuota jog vyksta balsavimas, o pirmą slot'ą pagrindiniam puslapyje užima header'ių konkursas, kur aiškiai pavadinime parašyta - "Balsavimas", todėl ten tikrai daugiau žmonių užsuka pažiūrėt darbų ir prabalsuot. Tuo tarpu šitos temos nė pavadinime to nėra, jau nekalbant apie mažesnį pastebimumą pagrindiniame puslapyje (nors dėlto nelabai ką ir padarysi, kai du balsavimai vienu metu vyksta).
    Nors... gal priežastis ir tai, kad čia reikia skaityti, o header'ių konkurse peržvelgti darbus kur kas lengviau, irgi nelabai ką padarysi. Visgi paafišuoti niekas juk nedraudžia, gal kam patrauks dėmesį labiau.
    Aha, o dailininkų konkurso tai išvis nemačiau afišuoto, bet kažkodėl neverkiu dėl to į kampą susisukus, nors esu siaubingai pasipiktinusi.

Kas liečia mano komentarą. . . ir CemyCemy atsakymą. Pasakysiu tiesiai šviesiai. Man nelabai rūpi ką tu čia man išdėstei. Aš turiu savo požiūrį ir savo skonį ir savo argumentus. Jei jau vadini kažką dviem vardais tai paaiškink kodėl, ne tiesiog pateik kaip savaime suprantamą dalyką. Visu antra - Liuciferis būtent atėjo iš krikščionybės ir negirdėjau kad nors vienas žmogus turėtų tokį vardą. Su pagoniškais vardais yra kas kita. Jie ir dabar sutinkami kasdienybėje, pvz kaip Gabija, tad nereikia čia man p*st proto, kad vardai neduoda spalvų darbui. O dėl laiko pabaigai. Na čia jau autoriaus kaltė, kad pats iki paskutinės dienos nesugebėjo užbaigti savo darbo ir nusiuntė pusiau iškeptą. Laiko buvo duota pakankamai.

Ir išvis nesuprantu nafik tu rašei visą tą tekstą jei pabaigoje visvien pasakai, kad tai mano skonis ir mano nuomonė? Kam to reikėjo?

the journeyman

Miesto_Druidas avataras
    Įstojimo data
    2010 08 17
    Vietovė
    Įrašai
    1.963
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    57
    Aha, o dailininkų konkurso tai išvis nemačiau afišuoto, bet kažkodėl neverkiu dėl to į kampą susisukus, nors esu siaubingai pasipiktinusi.
    O reikėjo tuo pasirūpint, juk norisi daugiau dalyvių. Nebent sulauki darbų pakankamai. Rašytojams grėsė atvirkščias variantas, dėl to spėju organizatoriai ėmėsi 'misijos' iškelti temą į pagr. puslapį. O dabar, juk gaunasi taip, kad nelabai kas tų darbų ir skaito, jei mažai balsuoja, o juk to norisi kiekvienam rašytojui . Tad juk nėra žiauriai sudėtinga ir blogai parašyti temoje ir naujienoje žodelį balsavimas.
    Visu antra - Liuciferis būtent atėjo iš krikščionybės ir negirdėjau kad nors vienas žmogus turėtų tokį vardą. Su pagoniškais vardais yra kas kita.
    Nojus (tas kur arką statė) ir Mykolas/Michael (archangelas) irgi atėjo iš krikščionybės (ar ne?), o tokie vardai sutinkami, čia tėvų ir jų sąžinės reikalas kokius vardus duot .
    Žinau pakankamai gerai kokie vardai atėjo iš krikščionybės, tačiau pastarieji nėra nuspalvinti amžino pragaro liepsnomis.
    Niekas dėl to ir nesiginčyja . Visgi tokiais vardais vaikus vadina arba bent jau svarsto (platusis internetas...), Liuciferis juk buvo archangelas irgi iš pradžių, pats vardas nereiškia nieko blogo, tik kontekstas neigiamas. Bet čia jau per dideli nukrypimai nuo temos.
    Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2013-07-25, 11:56

14. Ačiū black_leja dėkojo
    Draconica
    Guest
    Žinau pakankamai gerai kokie vardai atėjo iš krikščionybės, tačiau pastarieji nėra nuspalvinti amžino pragaro liepsnomis.

Žinot, o aš pasakysiu taip - jeigu nerūpi, tai afišuok neafišavęs, dėmesio vis tiek neturėsi. Rašymo darbus vertinti reikia ne tik kad laiko, bet ir prijautimo - paveiksliukus pažiūrėti gali nueiti kiekvienas, o čia ne tik leisk laiką skaitydamas, bet čia tau turi rūpėti ne tik literatūra, bet ir mėgėjai rašytojai, nes net ir ne visi užkietėję skaitytojai gali norėti skaityti darbus kažkokių pirmą kartą matomų žmonių. Pats konkursas buvo jau skelbtas ir postintas tikrai ne kartą, ir pačioj šitoj temoj aiškiai parašyta, kada prasidės balsavimas. Tie, kam ne vienodai, ir taip lankosi šitoj temoj ar kaip nors kitaip pasidomi. O galų gale, kas iš to afišavimo, jeigu netgi iš tų 10 žmonių, kurie atsiuntė darbus šito konkurso dalyvavimui, tik pusė iš jų nubalsavo polle? Reiškia, net dalyvaujantiems nepakankamai rūpi šitas konkursas, tai ką šnekėt apie kažkokius kitus, kuriuos neva turėtų pritraukti iškėlimas į pirmą puslapį ar pakeistas temos pavadinimas.
    Paskutinį kartą taisė cobabara : 2013-07-25, 16:21
    Urameshi, Iemon-dono!

17. Ačiū black_leja dėkojo
    Nope!
    Abalys avataras
    Įstojimo data
    2010 07 20
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    1.242
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    49
    Citata Autorius CemyCemy Žiūrėti skelbimus
    Gaila, kad toks mažas balsuotojų aktyvumas.. atrodo, kad tik dalyviai pabasavo vienas už kitą, nes iš viso tik 11 balsavusių O.o
    Tokiam konkursui kaip šis reikėjo sudaryti komisiją iš bent tryjų tą išmanančių žmonių, kurie ne tik įvertintu darbus, bet ir juos aprašytu - iškritikuotu. Dalyviams taip vistiek būtu nebloga motyvacija tobulėti, nes gautu pasiskaityti tą išmanančių žmonių nuomonės bei patarimų, sužinotu savo klaidas.
    Dabar balsavusiųjų skaičius mažas ne dėl to, kad pirmam puslapyje tema nukišama į šešėlį headerių konkurso, bet dėl to kad skaitymo čia virš pusvalandžio ar daugiau, o daugelis iš mūsų prie kompiuterio pasidaro labai tingus, ar ne? Tuo labiau daugelis iš mūsų turbūt nelabai draugauja su knygomis... Pats šiaip ne taip perskaičiau tik pirmuosius 5 darbus prie lėkštės skanaus patiekalo - kitus penkis bandysiu prisiversti perskaityti gal net ant paskutinės dienos ir tik tada prabalsuosiu.
    Na bet dabar turim ką turim... organizatoriai padarė klaidą turbūt nenumatydami, kad dalyvių bus tikrai nemažai, o ir jų tekstai nebus vien iš šimto žodžių. Pirmas blynas gavos prisvilęs, bet gal kitą kartą išmąstysite kažką daug patogesnio visom pusėm.

Draconica
    Guest
    Na ju, Abaly, švaistytis žodžiais "prisvilęs". . .
    Aš realiai pirmą kartą išgirdus apie šį konkursą maniau, kad gal ir bus trys kokie darbai geriausiu atveju. O čia net 10. O kad balsuojančių tavo teisybė - su knygom mažai kas bebendrauja (gėda). Beje, dėl komentarų - nebūtinai juos turi rašyti išmanantys (nors normalius feedbackus davė tik Bardakas, cobabara ir aš). manau skaitytojų nuomonė netgi svarbesnė už vertintojų, nes skaitytojai vertina darbus pagal skalę "patiko - nepatiko", tad kažkokie stilistiniai aspektai jiems ir nelabai rūpi.

20. Ačiū black_leja dėkojo
Puslapis 3 iš 4 PirmasPirmas 1234 PaskutinisPaskutinis

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •