Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate šį filmą?

Balsavo
17. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5 (puikus!)

  6 35.29%
 • 4

  10 58.82%
 • 3

  1 5.88%
 • 2

  0 0%
 • 1 (nevertas dėmesio)

  0 0%
Rezultatai 1 iki 7 iš 7

Psychic School Wars / Nerawareta Gakuen

 1. #1
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56

  Psychic School Wars / Nerawareta Gakuen

  Psychic School Wars
  Nerawareta Gakuen

  Režisierius: Ryousuke Nakamura
  Adaptacija: pagal Taku Mayumura novelę
  Studija: Sunrise
  Žanrai: Romantika, sci-fi, mokyklinis
  Išleidimo metai: DVD/BD 2013-06-05
  Trukmė: 1 val. 46 min.
  MAL reitingas: 7.40
  Video resursai: Treileris||AMV
  Papildoma Info:
  Panašių anime rekomendacijos: The Girl Who Leapt Through Time
  Kenji Seki iki ausų įsimylėjęs gražuolę bendraklasę Kahori. Netrukus klasei pristatomas paslaptingas naujokas Ryouichi, juo susidomi ta pati Kahori, ir nedrąsiam vaikinukui tiesiog skauda širdis, žiūrint kaip jo simpatija žavisi kitu. Tačiau Kenji nė nepastebi, jog Natsuki, jo draugė nuo vaikystės laiku, yra jau seniai jį patį įsimylėjusi ir negauna norimo atsako į savo jausmus. Tuo metu mokykloje pradeda dėtis keisti dalykai: vieni mokiniai pradeda be perstojo praleidinėti pamokas, kitų asmenybės tiesiog mįslingai pasikeičia, o mokykloje įvestas telefonų draudimas įgauna vis didesnį pagreitį. Kas dedasi mokykloje? Kaip visa tai susiję ir ką su tuo bendro turi naujokas?
  Pradžiai įspėsiu iškart, prieš žiūrėdami šį filmą, nekreipkit dėmesio į pavadinimą, neskaitykit išankstinių istorijos aprašymų - tiesiog nerkit į filmo tėkmę be išankstinio nusistatymo. Tai tiesiog graži ir dieviškai apipavidalinta mokyklinė romantika su šiokiu tokiu sci-fi prieskoniu, suktu ir supainiotu siužetu ir keletu tipinių anime klišių. Tad galutinės nuomonės išsiskirs. Kurioje pusėje būsi tu, siūlyčiau nuspręsti pačiam, o ne piktiems kokio forumo komentatoriams.


  Istorijos išpildymas. Filmas prasideda kaip romantinė paaugliška drama - yra šiektiek komedijos, nesusipratimo, ašarų. Neneigsiu, kai kam tai gali pasirodyti nuobodu, tačiau filme išlaikoma savotiška atmosfera, dėl savo veikėjų, animacijos, piešimo ir režisūros stiliaus, tad bent mane anime įtraukė momentaliai. Deja, kuomet į scenarijų įvedami sci-fi elementai, prasideda sumaištis ir dėl ribotos trukmės vėliau atsiranda toks skubėjimas, šokinėjimas ir istorijos maišymas, kad garantuoju, jog pabaigoje žiūrovas greičiausiai liks nieko nesupratęs po pirmos peržiūros. Atskiri istorijos elementai nelabai siejasi tarpusavyje, o gale net nelabai aišku, kuo tarkim buvo svarbi telefonų draudimo siužetinė linija - nepaisant galimo moderniosios japoniškos kultūros konteksto, į siužetą tai įsipina sunkiai. Istorijoje taip pat įpinti kelionių laiku elementai primena Mamoru Hosoda darbą The Girl Who Leapt Through Time. Lyginant su juo Nerawareta Gakuen yra kur kas padrikesnis, labiau gluminantis ir nenuoseklesnės istorijos filmas - lyg savotiškas mazginys, kurį atpainioti nėra taip paprasta, ypač kai novelė nėra išvesta į anglų kalbą, todėl belieka neužrištus istorijos galus vynioti patiems. Žinoma, geras filmas neturėtų būti priklausomas nuo savo adaptuojamo šaltinio, ypač kai jį pasiekti daugumai yra neįmanoma.
  Galbūt vienas didžiausių serialo privalumų - veikėjai. Jie čia paprasti paaugliai, nieko nenustebins ir jų meilės keturkampis bei neužtikrinta paaugliška romantika. Tačiau to negalėčiau vadinti visiška kliše. Kažkas šioje srityje čia atlikta taip gerai, kad veikėjai nors ir nieko nenustebino, bet pasirodė, kaip itin smagiai, nuoširdžiai ir gan realistiškai pateikti. Čia padeda labai kokybiškas įgarsinimas. Daugumos veikėjų balsus, daugiau žiūrintys žiūrovai tikrai atpažins. Kitąvertus antraplaniai veikėjai, nors kai kurie ir turintys svarbos, paprasčiausiai nėra plėtojami, todėl ir čia gale lieka neaiškumų.
  Apipavidalinimas. Vizualiai šis kūrinys atrodo nuostabiai. Išties nepabijau to sakyti, kuomet šiais metais turim ir naująjį Makoto Shinkai darbą Garden of Words. Kuris iš šių dviejų atrodo gražiau dar galima būtų ir pasiginčyti. Nerawareta Gakuen netoks realistiškas, bet turi nuostabius akvarelinių spalvų fonus, kuriais jau ne pirmą kartą, anime pasaulyje, perteikiamas nuostabus Japonijos kampelis Enoshima (po Elfen Lied, Tsuritama ir Tari Tari serialų bei supercell - Perfect Day muzikinio klipo). O labiausiai žavi ypač sklandi veikėjų animacija - filme išties daug sklandaus veikėjų judesio. Taip pat režisieriaus stilius savotiškai meninis, kad kai kurie kadrai atrodo neprilygstamai, o juos padabina daugybė efektų, žybsnių ir spalvų. Na gerai, pradžioje visas filmas padabintas žydinčių sakurų krentančiais žiedlapiais, kas jau nebeatrodo labai originaliai, tačiau vistiek - reginys fantastiškas ir tai yra vienas gražiausių filmų, išėjusių pastaruoju metu. Garsas irgi puikus, be jau mano minėto kokybiško įgarsinimo, čia turim labai malonų ausiai muzikinį takelį, o pradžioje skamba labai graži daugeliui žinomo projekto supercell (Bakemonogatari ED, Guilty Crown dainos ir t.t.) daina.
  Mano nuomone. Psychic School Wars / Nerawareta Gakuen yra vienas nuostabiausiai apipavidalintų pastarųjų metų filmų. Deja, istorija čia gluminanti ir gana padrika, bei jos išpildyme palikta nemažai skylių. Tačiau man šis filmas patiko ir nors likau sumišęs gale, bet asmeniškai siūlau, kuo mažiau filmu domėtis prieš jį žiūrint ir neskaityti priešiškai nuteikiančių komentarų, o išvadas padaryti patiems. Tai jokiais būdais nėra labai geras filmas, kai kuriuos jis tiesiog sunervins dėl savo neaiškumo, tačiau gali būti, kad po peržiūros liksit nustebinti ir sužavėti, kaip ir aš. Ypač kokybiškos animacijos ir nelabai aiškių galvosūkinių scenarijų gerbėjams būtina bent užmesti akį.

  P.S.: filmas ties titrais nesibaigia, gale yra dar viena svarbi scena, tai neskubėkit išjungti filmo pabaigoje (jei aišku iki jos prieisit).  Spoileris:
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2013-12-03, 12:01 Priežastis: detalių papildymas ir klaidų taisymas

 2. #2

  nemesis avataras
  Įstojimo data
  2010 11 08
  Vietovė
  Namie
  Įrašai
  1.568
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  34
  Rekomenduoji 1080p žiūrėt ar pakaktų 720p?

 3. #3
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56
  Citata Autorius nemesis Žiūrėti skelbimus
  Rekomenduoji 1080p žiūrėt ar pakaktų 720p?
  Tikrai negaliu pasakyti. Greičiausiai priklauso nuo to per kur žiūri anime, man laptopui pilnai užtenka 720p, greičiausiai paprastam ekranui to ir užtenka. Bet visgi tiksliai nežinau, žiūrėjęs nesu nė vieno 1080p video nes tiesiog neturiu tam resursų ar gero televizoriaus, o mažam ekraniuke to skirtumo greičiausiai nepajusčiau, bet įsivaizduoju jog dideliam ekrane tas skirtumas greičiausiai yra.

  Na bet aišku jei galimybės geriausią kokybę rinktis yra, tai verta, išspaudžiant iš filmo vaizdo viską kas įmanoma. Visgi vizualiai šis filmas yra pribloškiantis.
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2013-12-03, 12:04

 4. #4
  Naujokas whita avataras
  Įstojimo data
  2010 11 12
  Vietovė
  Kazkur toli...
  Įrašai
  4
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Mhm, anime tikrai labai gražus, bet istorijai pritrūko. Man asmeniškai gal kartais ir per daug buvo to "efektingo" piešimo, bet vėliau visviena nejučiom jau žiūrėjau daugiau į vaizdus ir jais grožėjausi nei sekiau siužetą. Gražu ne tik dėl to, kad gražiai techniškai išpildyta, bet veikiau maloniai neįprasta, nepamatysi to kasdien. Jau buvau benumetanti pradžioje, bet tikrai nesigailiu kad pažiūrėjau visą. Kažkaip mieliau pasidarė. Ech, gerai būtų pamatyti kine...

 5. #5
  Narys
  ManOverBoard avataras
  Įstojimo data
  2013 06 22
  Vietovė
  In crazy modern socienty
  Įrašai
  89
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Visai praėjo šis filmas man bet būtų buvęs daug geresnis jei būtų jis kokiu pusvalandžiu ilgesnis, kad ant galo nebūtų reikėję viską taip suspaust, nes peržiurėjęs iš kart net pabaigos nesupratau
  Paskutinį kartą taisė ManOverBoard : 2013-06-27, 15:53

 6. #6
  Rašytojas
  Aurimasak avataras
  Įstojimo data
  2009 12 14
  Vietovė
  Zarasai
  Įrašai
  211
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  14
  Galais negalais pabaigiau žiūrėti filmą. Nesisekdavo daugiau dėl techninių kliūčių, nei dėl to, kad filmas buvo toks nuobodus.
  Iš tiesų, turbūt pats įdomumas filmą žiūrėti kartu su vienu ar keliais žmonėmis, nes bežiūrint, daugelio nuomonės apie tai, kas įvyko tikrai išsiskirs. Praleidus gerą laiko tarpą, galima išnarplioti istoriją ir po to didelio skubėjimo, kas mano manymu yra įdomus darbelis.
  Tačiau net tada, sakyčiau kad istorija nėra topas. Kaip ir šiais metais mums duoto Kotonoha no Niwa, taip ir Nerawareta Gakuen gavosi vizualiai nuostabūs, tačiau ne tokie įdomūs darbai. Tačiau nepaisant to, Nerawareta Gakuen turbūt žiūrėsiu dar kartą. Mane dabar kniedi išnarplioti visus mazgus istorijoje ir sudėlioti ją į vieną ilgą ir tiesią istoriją.

 7. #7
  Tiesiog GDinix Gdinix avataras
  Įstojimo data
  2014 04 02
  Vietovė
  Mažeikiai
  Įrašai
  30
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Geras filmas. Tikrai vertas dėmesio. Istorija garaži, pritraukia prie ekrano. Tik truputi man pabaiga nepatiko.

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •