Rezultatai 1 iki 12 iš 12

Kodėl nori išmokti Japonų kalbą?

AZ rėmėjas

Augis24 avataras
    Įstojimo data
    2009 03 29
    Vietovė
    Tokyo
    Įrašai
    919
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Tinklaraščio įrašai
    11
    Reputacija
    32

Question Kodėl nori išmokti Japonų kalbą?

Benaršydamas internete pastebėjau ne vieną postą keletuose blogų su klausimu: Kodėl nori išmokti japonų kalbą? Tad pamaniau, kad gal ir mums reiktu padiskutuoti, jeigu tik nebuvo apie tai diskutuojama seniau...

Vienas iš įsimintiniausių būtų Tofugu.com:
    Taigi štai ką jie rašo:
    Yra labai daug įvairių priežąščių kodėl žmonės nori išmokti Japonų kalbą. Kaip kurios yra nuostabios, kai kurios geros, ir yra kai kurių labai labai blogų. Ir štai jie pateikia savo nuomonę paremtą sąrašą:

Nuostabios priežąstys išmokti japonų kalbą:
    • Nori išmokti kalbą, kad dar daugiau sužinotum apie kultūra. Tad jeigu nenusimanysi apie kultūrą - neišmoksi kalbos, kaip sakoma viena kitai kerta rankomis. O tai tik 50 procentų, jei žinosi tik vieną iš jų.
    • Turi draugų ar šeimos narių, kurie yra Japonai ir norėtum suprasti ką jie šneką ir bendrauti jų kalba.
    • Tu mėgaujiesi tuom! Žinoma! Tu turi mėgautis Japonų kalbą, t.y. ją mėgti, nes kitaip viskas tiesiog kvailą.

Geros priežąstys išmokti Japonų kalbą:
    • Tau patinka japoniška televizija / youtube ir Tu nori suprasti ką jie šneka. Bet tai neturėtu būti vienintelė priežąstis, dėl kurios nori mokytis japonų kalbos..
    • Tavo darbas yra susijęs su Japonais ar Japonų kalba. Gera įdėja būtu išmokti daugiau kalbos pagrindų, kol kompanija visiškai neišjuokė Tavęs ir būk pasiruošęs daug lankstytis.

Blogos priežąstys išmokti japonų kalbą:
    • Tu nori padaryti įspūdį visiems savo otaku draugams su savo vertimo ir įgarsinimo skilaiz.
    • Tu nori padaryti įspūdį visiems savo otaku draugams su savo mangos vertimo skilaiz.
    • Tu nori pamatyti Naruto ir Sasuke "darant karštą, garuose paskendusią meilę" be jokių subtitrų, kurie blokuoja jų nuogus vaikiškus kūnus.
    • Tu dievini Morning Musume (merginų pop grupę) iki tokio lygio, kad net nori būti bent viena/s iš jų visur, net jei ir Tavo balsas skambės kaip atsilikusios keturiolikmetės merginos, kurios kiekvienas gyvenimo momentas yra epinis.
    • Tu nori būti ninja, power ranger'iu, ar kokiu anime veikėju per Halloween'ą, ir manai, kad japonų kalba padarys Tave "kietesniu".

Tai va, o kodėl gi Jūs norit mokytis Japonų kalbos? Kokios priežąstys? Kas Jus pastumia mokytis ganėtinai sunkios kalbos?

Nesimokau japonų kalbos, nors ir buvo noras, bet tam laiko kol kas nėra. Tačiau nespjaunu į vandenį, nes ateityje ji bus man reikalinga ir ką išmoksi, to kišenej nenešiosi, o mokymosi priežastis būtų paprasta: noriu nuvykti į tą šalį ir tikrai nenorėčiau būti tas, kuris nesugebėtu net pasiklausti kelio. Be to aišku ir dėl kultūros ir šiaip smagu būtų išmokti skaityti ir suprasti Japonų kalbą. Tai va, mano tokios priežąstys tebūtų.

Paskutinį kartą taisė Augis24 : 2013-05-18, 12:00 Priežastis: bandymas ištaisyti lietuvių kalbos klaidas.

AZ rėmėjas

Futari avataras
    Įstojimo data
    2007 01 07
    Vietovė
    Ikast, Danija
    Įrašai
    1.221
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Aš kaip ir nebesiekiu vieną dieną BŪTINAI nuvaryt į Japoniją, bet japonų buvo ir yra viena iš nedaugelio kalbų, kurios skambesys ir minčių raiška man labai nuoširdžiai patinka. Todėl nors dabar visas dėmesys sutelktas į aktyvų kitos kalbos mokymąsi, jeigu bus šansų pasigerint su japonų, būtinai tai ir padarysiu

Rašytojas
    Aurimasak avataras
    Įstojimo data
    2009 12 14
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    211
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    14
    Neturime galimybių būti mokomam, o visiškai savarankiškai mokytis nėra labiausiai prie širdies. O japonų kalbą norėjau išmokt labai anksti, tačiau su laiku tas noras užsimiršo, po to atradus anime, tas noras grįžo. Visai norėčiau nuvykti į Japoniją, o kažkada net svajojau ten gyventi, todėl buvau griebęs mokslus savarankiškai, bet mečiau, nes neįsivaizdavau, ką reikėtų mokytis. Taigi, jeigu pats nusitiesiu kelią į gyvenimą Japonijoje, tada stipriai griebsiuosi į mokslus ir pasistengsiu išmokti. Kitu atveju, labai didelio noro nebūtų, tačiau kažką išmokti noras yra. :P

Naujokas Vejas avataras
    Įstojimo data
    2009 04 18
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    8
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Iki kol neatradau anime, Japonija man buvo tolima. Bet atradus anime norėjosi vis labiau pažinti pačią Japoniją ir su kiekviena diena vis kažką atrasdavau. Ir tada atsirado noras išmokti kalbos, nes kuo labiau domiuosi tuo daugiau likimas atsiunčia galimybių žengti vis arčiau Japonijos
    Visiems linkiu nepadėti į stalčius svajonių apie Japoniją
    "Tūkstančio žingsnių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnelio", ir jei nori pasiekti tikslą reikia žengti juos visus. (Stehpeh R. Covey)

Narys vytautas1313 avataras
    Įstojimo data
    2009 03 17
    Vietovė
    Lithuania-gyvenantis savojneje :(
    Įrašai
    76
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    as japonu kalba mokausi savarankiskai. Prisipazystu, tai nera taip jau lengva, nors turiu visko ko reikia: knygos apie gramatika, zodynai pradziamokslio ir pazengusiu (viskas lietuviu,anglu,rusu kalbomis). Sia kalba labai norejau ismokti nuo vaikystes. Atsitikotaip kad mano kambariokas gavo japonu-lietuviu klabos zodyna su kanji rasmenimis. nuo tos akimerkos, gal pavydas, pradejau mokytis,rinkti medziaga atsispausdinti kas reikalinga. Taigi negaliu pasigirti kad esu pazenges moksluose, man jau 27 metai,senis jau. atmintis netokia gera-ka ismokstu greit pamirstu kazkodel. Taciau tos minties neatsisakau. Mano kredo : Ismoksiu, kad suprasciau ka kalbi, bet tau nesakysiu kad moku

Narys
    Įstojimo data
    2013 03 04
    Vietovė
    Norwich
    Įrašai
    61
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    noreciau moketi japonu , kad anime galeciau ziureti be jokiu subtitru ir viska suprasti kaip gimtaja kalba beto butu visai neblogai internete parasyti kokioms japonu panoms ir pasirodyti shustru , kad moki ju kalba

Naujokas XeneIxi avataras
    Įstojimo data
    2013 06 09
    Vietovė
    Birzai
    Įrašai
    2
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    man pavyzdziui ziauriai patinka Japonu kultura.Kada nors noreciau nuvyktii Japonija.Be to man ziauriai patinka anime,noreciau ja ziureti originalia kalba,manau graziau skamba.Nugal ir buciau kieta tarp draugu bet tikrai ne kieciausia pasaulyje,daug kas ja kalba ir labai noreciau ismokti sios kalbos

Badass Scarpo avataras
    Įstojimo data
    2010 06 09
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    25
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Na, šiaip jau senokai domiuosiu tolimųjų rytų kultūra, bet mokytis šią kalbą labiau paskatino svajonės-tikslai, kad galbūt kažkokiu neįmanomu būdu pasiseks patekti į mainų programą tarp mūsų ir japonijos šalies universitetų, tada mokėti japonų kalbą būtų beveik būtinybė. Galbūt net naiviai tikiuosiu kad susirasiu darbą pagal savo specialybę, šioje labiausiai technologiškai išsivysčiusioje šalyje juk savo likimą kuri pats

Naujokas mielius avataras
    Įstojimo data
    2013 07 06
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    6
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    tikriausiai nebusiu wienintelis kuris noretu ziuret anime be subtitru pagalbos

o siaip savo laiku domejasi Japonija ir wis dar zaviuosi , turbut wis ca rasantys (iskaitant ir mane ) noretu ten pabuwot

kadangi mangos neskaitau nes per daug uzsiziuriu i paweiksliukus tad butu proga pradet ir ja dazniau skaityt

ir siaip manau butu smagu zinot pvz eini gatve ir matai kas nors eina kokio walgio pavadinima issitatiraves ant rankos ar pan

aij dar pamirsau pamineti kad suprasciau ka tada dainuoja japonai klausant ju muzikos kokio jrocko ir ne tik
    Paskutinį kartą taisė Bardakas : 2013-07-08, 18:34

23 lvl Paladinas
    tomasxp avataras
    Įstojimo data
    2012 09 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    51
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    As irgi noreciau viena diena nuvykt i niponija, labiausia tai noriu aplankyt comiket. Japonu mokausi del to kad domiuosi japonu kultura, noriu ziuret anime be sub, ir tai tiesiog idomus budas praleisti laika, kurio neturiu pastaruoju metu. Bet nlb kad progresuoju. Kolkas moku tik hiragana, katakana ir paprastas frazes. Galiu uzrasyt girdima teksta bet pats jo nelabai suprasiu.

agnejot
    Guest
    Kalbos mokausi todėl, kad naiviai sieju savo ateitį su Japonoja. Norėčiau ne tik čia paviešeti, bet ir nuolatos gyventi. O viskas prasidėjo labai paprastai: pusbrolis supažindino su anime, kurį iš kart pamilau. Meilė anime peraugo į meilę Japonų kultūrai ir kalbai, o kadangi tai vienintelis dalykas kuris tikrai mane domina-skiriu jam daug laiko. Tai tarsi hobis Nors Japonų kalba nėra lengva, bet pasiduoti neketinu svajonės vardan

Naujokas Sonparinas avataras
    Įstojimo data
    2013 06 27
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    23
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Kadangi domiuosi anime ir man išties visai patinka Japoniška muzika bei pati Japonų kultūra, tai bandysiu kažkiek pramokti ir tos Japonų kalbos, pažiūrėsiu ar ji išties tokia kieta, kaip kad atrodo )

Šios gijos žymos

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •