Žiūrėti balsavimo rezultatus: Ką manote apie šį filmą?

Balsavo
9. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5 (nuostabus)

  6 66.67%
 • 4

  3 33.33%
 • 3

  0 0%
 • 2

  0 0%
 • 1 (nevertas dėmesio)

  0 0%
Rezultatai 1 iki 5 iš 5

A Letter to Momo

 1. #1
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.964
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  57

  A Letter to Momo

  A Letter to Momo
  Momo e no Tegami


  Režisierius: Hiroyuki Okiura
  Studija: Production I.G.
  Žanrai: Drama, gyvenimiškas, fantasy
  Trukmė: 2 val.
  Išleidimo metai: 2011 (kine,JP); 2012 (DVD,JP)
  MAL reitingas: 7.82
  Panašių anime rekomendacijos: My Neighbor Totoro
  Video resursai: Treileris

  Papildoma Info:


  Momo, mergaitė anksti praradusi savo tėtį, su mama keliasi gyventi į atokią salą pas senelius. Naujoji vieta - labai ramus žvejų miestelis, kur net prekybos centro normalaus nėra, o ir kitokių pramogų mažoka, tad iš pradžių Momo labai sunkiai sekasi prisitaikyti prie naujos vietos. Jai taip pat ramybės neduoda kivirčas su tėčiu prieš pat nelaimingą įvykį, bei stalčiuje paliktas bloknoto lapas su pradėtų rašyti laišku, skirtu jai.
  Vieną dieną, palėpėje ji randa seną knygą su senovinėmis legendomis ir įvairiausių japonų mitologinių būtybių paveikslėliais. Neilgai trukus mergaitė pradeda girdėti įvairius balsus ir krebždesius - namuose apsigyveno dar kai kas?  A Letter to Momo yra tiesiog gražus filmas. Savo istorija jis labai primena Hayao Miyazaki ir kitus Sudio Ghibli kūrinius, ypač My Neighbor Totoro. Tad išties istorija nėra išskirtinė. Bet tai vis dėlto nėra labai svarbu šiuo atveju, kai filmas kokybiškai ir kiek kitaip šią istoriją išpildo bei sukelia puikias emocijas jį bežiūrint.
  Kūrinys išties balansuoja tarp linksmos ir liūdnos nuotaikos. Vienu metu jis sukels šypseną dėl savo nuotaikingų personažų, ką neužilgo pakeis liūdnesnės nuotaikos, susijusios su Momo tėčiu ir jo nebaigtu laišku dukrai. Taip pat visa situacija yra tokio realistiškesnio pobūdžio, veikėjai labai žemiški, jų problemos ir emocijos taip pat. Veiksmo vieta – žvejų miestelis, tiesiog spinduliuoja ramybe ir paprastumu. Žiūrovui taip pat nesistengiama sukelti ašarų lietaus. Istorija kad ir kupina liūdnesių gaidų, bet nieko perdėto čia nebus. Asmeniškai, buvo liūdnesniu vietų, bet jos tiesiog puikiai papildo ir dera prie filmo nuotaikos.
  Lyg kontrastas realistiškesnei atmosferai, filme yra pagrindinės veikėjos sutinkami personažai. Šios atgrasios išvaizdos būtybės, nuolat keliančios nemalonumus ir krečiančios visokias išdaigas, yra išties juokingi ir tikrai nuoširdžiai pateikti personažai, tad sukels šypsenas ne vienam, o jų išdaigos - kai kam ir nuoširdų juoką.
  Verta paminėti nuostabiai gražią ir pakankamai realistiško pobūdžio animaciją, kur ypač veikėjų animacijai buvo skirtas didelis dėmesys. Taip pat muzika yra labai gražiai parinkta filmui, bei įgarsinimas taip pat labai nuoširdžiai ir kokybiškai atliktas.

  Apiibendrinant: Tai naujas ir ilgai lauktas filmas, režisuotas, nemažai kam žinomo filmo - Jin-Roh: The Wolf Brigade režisieriaus. Deja panašumų tarp jo ir A Letter to Momo nelabai rasite. Tačiau tikrai rekomenduoju šį filmą visiems. Labai jis gal ir nenustebins, bet geros, nuoširdžios ir šiltos emocijos garantuotos. Mano nuomone, tai geriausias 2012 metų anime filmas.


  Spoileris:
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2013-11-20, 21:11

 2. #2
  Catching some Zzzzs...  slicKrox avataras
  Įstojimo data
  2012 08 01
  Vietovė
  4Th Dimension (Jonava/Sou)
  Įrašai
  2.566
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  154

  Nors tai ir visai kitoks režisieriaus darbas, nei Jin-Roh: The Wolf Brigade, tačiau labai vykęs filmas. Iš ties be galo panašu į Myazakio filmą Totoro. Piešimas labai kokybiškas, tikroviškas, relistiškas, atmosfera, charakterių dizainas vien prie vieno su Jin-Roh ir nors iš pradžių tas pilkumas atrodė keistokai tokiam filmui, tačiau vėliau atrodo lyga taip ir turi būti.

  Pirmasis kontaktas buvo kurioziškiausias. Taip juokiaus šiais metais tik pirmame "Tonari no Kaibutsu-kun" epizode. Puikiai pavaizduoti ir atskleisti personažai, pasaulis. Šaunu jog tokio pobūdžio mitologinės istorijos/pasakos neišsisemia. Geras tam pavyzdys taip pat buvo su Kappa no Coo to Natsuyasumi / Vasaros atostogos su Kū. Begalė juoko, emocijų ir filmas gali priversti netgi išspausti ašarą.
  Paskutinį kartą taisė slicKrox : 2013-01-03, 22:29

 3. #3
  Lietuviškoji anime svaja
  titanai avataras
  Įstojimo data
  2012 11 14
  Vietovė
  Milan
  Įrašai
  156
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  9
  A Letter to Momo
  ももへの手紙 Momo e no Tegami  Režisierius: Hiroyuki Okiura
  Studija: Production I.G
  Žanrai: Drama, komedija, fantastika
  Transliacija: 2012, balandžio 21d.
  Formatas: Filmas
  Trukmė: 120 min.

  YouTube resursai:
  http://www.youtube.com/watch?v=p93ArHyvzLw

  Papildoma Info:
  AniDB ANN MAL

  Myliu tave, brangioji Anime, ir tu tai žinai, bet atskleisiu mažą mūsų, lietuvių, paslaptį: jūs niekada netapsite mūsų kultūros dalimi. Ir jeigu manai, kad kurdamas plagijuotai plagijuotus “Čibli” režisierių filmus patrauksi LR Kultūros rėmimo fondo dėmesį, jog finansuotų “Otaka” animacinių filmų festivalį, kuriame jie turėtų pasirodyti, tu klysti. Jeigu nori naudotis lygiomis galimybėmis, verčiau pabandyk savo laimę Prancūzijoje.

  Dar viena Kalėdų istorija

  Japonijoje, iš ryto kandliodamas pusryčius tokiame suši bare, mačiau žmogų ant didelio popieriaus lakšto tapantį maždaug trylikametės mergaitės figūrą su Kalėdiniu dizainu. Sniego seniai. Snaigės. Varpeliai. Santa Klausas. Jis sėdėjo prie mažo staliuko, atrodydamas sužvarbęs, pūsdamas šiltą orą į delnus, keisdamas teptukus ir rolerius kitokių dažų spalvomis. Baro viduje buvę klientai ir serviruotojos stebėjo jį liejant raudoną, baltą ir mėlyną aliejų ant visą stalelį padengusio pergamento. Už lango lietus virto sniegu, vėjo nešamas šonu.

  Tapytojo ežiuko stiliaus plaukai buvo pasidengę visomis šešėlinėmis pilkos spalvomis, o veidas buvo paniuręs ir susiraukęs kaip jo džinsų užpakalio medžiaga. Keisdamas spalvas, jis sustodavo išgerti kažko iš popierinio puodelio.

  Įdėmiai jį stebėdamas, kol ryjau ryžius su kiaušiniene, kažkas tarė, kad tai buvo liūdna. Šis klientas pasakė, kad žmogus tikriausiai buvo nenusisekęs artistas. Kad turbūt sake jo puodelyje. Kad tikriausiai turi visą studiją nevykusių paveikslų ir dabar pragyvenimui verčiasi tapydamas anime stiliaus dekoracijas pigiose užkandinėse ir kasdieninių daiktų parduotuvėse. Tiesiog liūdna, liūdna, liūdna.

  Tas bičas tapytojas toliau drėbė spalvas. Pirma, visą baltą “sniegą”. Tuomet raudonos ir žalios laukus. Galiausiai juodus kontūrus, kurie suteikė spalvai formą, išryškindami Kalėdinę eglutę prie kurios stoviniavo apsikabinę Santa raudona nosimi ir pradedanti bręsti paauglė.

  Serviruotoja prapėdino pro šalį, nešdama dubenėlius žmonėms prie kitų stalelių, ir leptelėjo: “Kaip gražu. Norėčiau ir aš taip mokėti…”

  Nepaisant to, ar mes pavydėjome ar gailėjomes šio šalčio krečiamo vyruko, jis toliau tapė. Prijungdamas spalvingas detales ir sluoksnius. Ir nesu tikras, kada tai įvyko, bet jis staiga dingo. Pats paveikslėlis buvo toks turtingas, lengvai papuošdamas baro stiklo langus, spalvos tokios sodrios, kad tapytojas nusprendė baigti. Nesvarbu, nevėkšla ar didvyris. Jis išnyko, kažkur pasipustęs padus, ir mes visi matėme jo darbą.

  Barmenas pasakojo, kad tai buvo Hiroyuki Okiura, tragipoetiško Džin Ro animacinio, politiškai angažuoto, Molotovo kokteiliais besisvaidančio, alternatyvios istorinės realybės trilerio rašytojas-režisierius. Jo paskutinis darbas po beveik dvylikos metų pertraukos buvo “Laiškas Momo”, pasakojantis domestinės dramos istoriją apie plakate vaizduojamą mergaičiukę, persikėlusią į pastorališkai idilinę salą, besiverčiančia citrininių vaismedžių fermeryste, ir tris komediškus yokai kompatriotus, išnirusius iš iliustruotos feodalinių laikų folklorinės knygiūkštės.

  Į mano klausimą, ar galiu nusipirkti paveikslą kaip suvenyrą savo jaunesniajai sesei, barmenas vos suprantamai sumurmėjo, kad Okiura taip susimokėjo už pusryčius… “Turbūt kažkas buvo ne taip su tuo laišku,” pamaniau.

  Skaitiklis: 3.0


  Paskutinį kartą taisė slicKrox : 2014-01-25, 23:29


 4. #4

  .RECAni avataras
  Įstojimo data
  2010 04 03
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  177
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  12
  Temos: atgaila, tevu ir vaiku santykiai bei magiskas pasaulis. Production I.G. ir Jin-Roh rezisierius priverte pameginti perziureti si filma. Animacija aukstame lygyje. Veikeju plastika (judesiai) neretai pribloskia detalumu, elegancija. Pati istorija man tikrai nebuvo stipriausia sio filmo dalis. Gyvenimiskoji (realybe atitinkanti) dalis labiau panasi i seniau statyta Jin-Roh filma. Tai tikrai zavejo. Ir galbut del tos pacios priezasties buvo pasamdytas Hiroyuki Okiura, kad, tik jam suprantamu meistriskumu, siame filme tikroviskai perteiktu, Japonijoje toleruojama, realybeje besiblaskanti "dvasinio" pasaulio veikejus. Jums spresti ar tai pavyko. Rekomenduoju perziureti ieskantiems kokybiskos animacijos, o gal ir istorija nenusivilsite. 7/10
  Paskutinį kartą taisė .RECAni : 2013-01-11, 00:15

 5. #5
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.964
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  57
  Kartu su naujausiu Hayao Miyazaki kūriniu bei Mahou Shoujo Madoka Magica 3 filmu, A Letter To Momo irgi patenka į sąrašą iš kurio vėliau bus renkamos šių metų animacinių filmų oskarų nominacijos. Jo šansai gal nėra tokie dideli, kaip Kaze Tachinu / The Wind Rises patekti tarp nominantų (Hayao Miyazaki jau turi vieną oskaro laimėjimą už Spirited Away), na bet bent jau tiek galim pasidžiaugti, kad anime filmai vis labiau lenda iš nišinės savo padėties ir studijos labiau rūpinasi jų populiarinimu vakaruose.
  ŠALTINIS

 6. Ačiū slicKrox dėkojo

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •