Fuan no Tane
Seeds of Anxiety, 不安の種
Metai: 2003
Žanrai: Siaubas, paranormalumas, seinen.
Istorijos autorius: Masaaki Nakayama
Dailininkas: Masaaki Nakayama
Apimtis: 3 tomai, 16 skyrių
Tipas: Manga


Anime-Planet

Skaityti internete: MangaFox
Parsisiųsti: MangaTraders

Aprašymas: Ši manga, tai labai trumpų, bet daugiausiai atmosferinių istorijų rinkinys, kuriame atsispindi žymiausios ir ne tokios žymios legendos, bei pasakojimai apie vaiduoklius ir keistus nutikimus.

Fuan no Tane man asmeniškai yra siaubo istorijų autoritetas. Ši manga visiškai ir pilnai, bent jau mano nuomone, atspindi japoniško siaubo kultūrą, ir leidžia suvokti kodėl būtent toks šios šalies siaubo suvokimas, o ne kitoks. Kas japonus gąsdina, trikdo ir išmuša iš vėžių. Kai kurios istorijos vos dviejų puslapių ilgio, bet tai efektui visiškai nekenkia, nes šia manga nesiekiama išgąsdinti. Šia manga siekiama supažindinti su legendomis ir jas perteikti vizualiai. manau autoriui dabar labai pavyko.
Tarp žanrų galima įterpti ir atmosferinę giją, kuri tikrai čiumpa ir nepaleidžia. Mane ji visiškai įtraukė. Piešimas manau tokiai mangai pats tas. Taip yra todėl, kad tokio tipo darbui nereikia nei berniukų - saldainiukų, nei mergyčių - gėlyčių. Esmė čia yra siaubo legenda, kuri pateikiama paprastai, bet savo paprastumu sužavi.
Fuan no Tane +
Seeds of Anxiety Plus, Fuan no Tane Purasu, 不安の種プラスMetai: 2007 - 2008
Žanrai: Siaubas, paranormalumas, seinen.
Istorijos autorius: Masaaki Nakayama
Dailininkas: Masaaki Nakayama
Apimtis: 4 tomai, 23 skyriai
Tipas: Manga


Anime-Planet

Skaityti internete: MangaFox
Parsisiųsti: MangaTraders

Aprašymas: Antra dalis siaubo legendų, kuri papildo pirmąją dalį ir užbaigia šią seriją.

Antroji dalis pasižymi labai trumpomis istorijomis, bet jos tikrai ne ką prastesnės už pirmosios dalies. Piešimas patobulėja, istorijos tampa šiurpesnės ir viskas tiesiog puiku. Labai jau šališkai reaguosiu, bet negaliu teisti šios mangos. Gal kažkas turi ir kitokią nuomonę, bei pasiilgsta beverčių ilgų dialogų/monologų, bet ne aš. Labai įtaigiai perteiktas autoriaus siaubo suvokimas, bei istorijų vizualizavimas, jo supratimas kaip gali atrodyti keistos būtybės tikrai lazdos neperlenkia.

REZIUMĖ: Kaip jau minėjau šios mangos negaliu teisti. Tai tikrai įdomus darbas, kuris leidžia pažvelgti į siaubo apibrėžimą Japonijoje.