Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 2 EUR (17%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Hyouka įvertinimas

Balsavo
42. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5

  23 54.76%
 • 4

  19 45.24%
 • 3

  0 0%
 • 2

  0 0%
 • 1

  0 0%
Rezultatai 1 iki 13 iš 13

Hyouka: You can't escape

 1. #1
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.291
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128

  Hyouka: You can't escape

  Hyouka

  Režisierius: Yasuhiro Takemoto
  Studija: Kyoto Animation
  Žanrai: gyvenimiškas, detektyvas
  Transliacija: 23.04.2012 - 17.09.2012
  MAL reitingas: 8.31
  Trukmė: TV 22 ser. x 25 min.
  YouTube:
  Opening / Ending / AMV  Aprašymas: Taupyti yra ne tik naudinga, bet ir madinga. Taupom degalus, naudingas iškasenas, laiką, nervus, deguonį..... Net ir nykstančius gyvūnus tam tikra prasme taupom. Houtarou pažengė dar toliau - jis taupo savo energiją. Berniuko moto - nedaryk ko neprivalai, o jei privalai kažką daryti tai padaryk tai greitai. Iki mokyklos baigimo liko trys metai, o tinginys visai neskuba įsilieti į mokyklos gyvenimą. Būreliai? Nesąmonė, vien tik laiko ir jėgų švaistymas. Deja, Houtarou gauna sesers laišką, kuriame ji prašo brolio įstoti į klasikinės literatūros būrelį. Ten dabar narių yra apvalus nulis ir jei nebus bent vieno nario - būrelis bus panaikintas. Na ten iš tikrųjų net ne prašymas buvo, o greičiau įsakymas. Kita vertus neblogai, jei narių daugiau nebus tai ir daryti nieko nereikės. Taip ramino save Houtarou įeidamas į būrelio kambarį. Deja, čia jis randa Eru, labai smalsią ir aktyvią mergaitę, kuri jį užburia.


  Kartais man atrodo, kad ką bedarytų Kyoto jiems vis teik gausis K-on'as arba Haruhi - gražu ir linksma, bet neįdomu. Vis tik šį kartą labai piktas nebusiu, nors pazirsti yra dėl ko. Šį serialą reikia sutikti pagal drabužius, o išleisti irgi.... Pradžioje piešimo ir animacijos kokybė tiesiog šokiruoja. Gerąja prasme aišku. O kokie veidai! Kartais atrodo, kad Eru akys gali užburti ne tik Houtarou, bet ir žiūrovą kitapus ekrano. Įgarsinta irgi idealiai, ypač tos pačios Eru "Aš susidomėjau!!!". Šią frazę net išversti sunku, nes bet koks variantas (palyginus su originalu) neskamba. Ir šeip mergaitė faina, nors ir ne nauja. Kyon'as..tfu...Houtarou irgi įdomi asmenybė. Ciniskas, apatiškas ir tingus, bet aštraus ir (jei taip galima išsireikšti) detektyviško proto. Nugalėti tingumą jam reikėjo "lemtingos moters", kurios vaidmenį ir atlieka Eru. Kita porelė tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip paprasti antraeiliai personažai. Vis tik iš mergaičių man labiausiai patiko Irisu. Vietoj tortų, muzikos arba mistikos čia yra detektyvas. Keista ir gyvenimiška čia detektyvinė linija. Vienintelė rimtesnė arka buvo apie praeitį. Visos kiti "nusikaltimai" yra tokie paprasti, kad net juokinga. Kas užrakino duris? Kaip pasprukti iš sandėliuko? Buvusiam anglų kalbos mokytojui tikrai patiko sraigtasparniai? Kaip autorius norėjo užbaigti filmą? Ir taip toliau... Įdomiau už tortų valgymą? Be abejo. Draugams tenka stipriai palaužyti galvą, o rezultatai žiūrovą gali net ir nustebinti.

  Reziumė: Serialas gali labai patikti arba atvirkščiai. Aš užsiimsiu santūresnę poziciją. Mano nuomone serialas yra vykęs ir vertas dėmesio. Slice of life ir detektyvo simbiozę užskaitau, o vaizdas ir garsas yra labai aukšto lygio. Nors Hyouka nedaug ką privers aikčioti iš pasitenkinimo, bet savo 7 jis uždirbo sąžiningai.
  Spoileris:

  Paskutinį kartą taisė slicKrox : 2013-01-06, 00:04

 2. #2
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.960
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56
  Vertas dėmesio, gal net sakyčiau pavyzdinis mokyklinis slice of life. Niekur neišsišoko, viskas buvo gražu ir tvarkinga. O ta tokia japoniškos kultūros gijelė irgi labai čia tiko. Kitavertus, kaip jau ir aišku, jokių didesnių siekių anime neužsibrėžia ir taip ir neišbėga toliau už mokyklinio slice of life su detektyvo elmentais ribų. Kai kuriems tas nebus problema, kai kuriems gali vietomis būti ir nuobodoka.
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2012-09-29, 15:52

 3. #3
  Find your own sins, kid.


  Miyata avataras
  Įstojimo data
  2008 01 09
  Vietovė
  UK, Bristol
  Įrašai
  719
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  22
  Ar sis serialas seka plot'a? Aisku nelaukiu nieko ispudingo is tos puses, bet ta prasme ar epizodai ne random, normali pradzia ir pabaiga? Ir koks ratio tarp slice of life ir detektyvu? Nes man visai sudomino veikejai, bet pagal kai kurios screen'us tai atrodo toks random, o dar ir apie detektyvus kurie visai nedomina.


 4. #4
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.291
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128
  Citata Autorius Miyata Žiūrėti skelbimus
  Ar sis serialas seka plot'a? Aisku nelaukiu nieko ispudingo is tos puses, bet ta prasme ar epizodai ne random, normali pradzia ir pabaiga? Ir koks ratio tarp slice of life ir detektyvu? Nes man visai sudomino veikejai, bet pagal kai kurios screen'us tai atrodo toks random, o dar ir apie detektyvus kurie visai nedomina.
  Ir taip ir ne. Kažkokio rimto ir vientiso siužeto čia nėra, bet pasibaigus serialui man neatrodė, kad jis buvo visai apie nieką. Vis tik personažai ir santykiai vietoje nestovėjo. Kas dėl detektyvo tai nemanau tau jis trukdys. Čia greičiau loginiai žaidimai, o ne detektyvas.

 5. Ačiū Miyata dėkojo
 6. #5
  Rašytojas

  Aeval avataras
  Įstojimo data
  2009 01 12
  Vietovė
  Panevezys
  Įrašai
  294
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  13
  Patiko man šitas anime. Piešimas tikrai šaunus. Visi keturi veikėjai visai gerai išplėtoti, šiek tiek romantikos nemaišė ( dėkui Dievui, apsėjo be meilės geometrinių figūrų - tiesės puikiai užteko ). Sakyčiau, kad čia vienas iš tų anime, kuriame yra visko ko reikia ir tiek, kiek reikia. Ne šedevras, bet, bent jau man, tai vienas iš preėjusio sezono favoritų.

 7. #6
  Lietuviškoji anime svaja
  titanai avataras
  Įstojimo data
  2012 11 14
  Vietovė
  Milan
  Įrašai
  155
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  8
  "Šerlokiškas". Įsivaizduoju, kad pagrindiniai Bakuman mangakai sukurtų ką nors panašaus. Nuvertintas ir neįvertintas.

 8. #7
  Catching some Zzzzs...  slicKrox avataras
  Įstojimo data
  2021 08 01
  Vietovė
  4Th Dimension (Jonava/Sou)
  Įrašai
  2.566
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  145

  Kai fone nugirdau lėtai beūžianti pro šalį Sebastianą Bachą (Air on the G-string) ir stulbinamą sceną prieš akis, lyg sugrįžčiau į Mushishi, pajutau jog kažkas skverbiasi man po oda. Nemaniau jok šis derinis su klasikinės muzikos šedevrais, šiame, tikriausiai gražiausiame metų anime, bus toks sėkmingas. Anime apie kasdienybę su detektyviniais prieskoniais ir kas galėjo pamanyti jog šis darbas gali iškovoti kai kurių žiūrovų širdis.

  Jeigu Oreki - miegas, tinginystė, apatija, tai pirmoji ir ištikima draugė Chitanda - judėjimas, ugnis, užsidegimas, smalsumas, amžinas variklis, sprogstantis entuziazmas, skrendantis liepsnojantis sviedinys. Neįtikėtina kaip anime eigoje tai buvo atskleidžiama ir vizualiai demonstruojama. O mūsų personažė Chitanda net neįtarė kokių magiškų ir kerinčių galių turi jos žvilgsnis. Kaip pora be abejo jie tiktų vienas kitam, balansuodami ant įtempto lino ir papildydami vienas kitą.

  Kalbėti apie detales ir kas už jų slypi galima be galo, be krašto ir tik aklas gali nepastebės jog tai kas slypi už jų - visiškai gerai. Jos grakščios, tikslios ir žavios, kaip šveicariškas laikrodis. Yra tik viena problema - laikrodis netiksi. Tos detalės - tik priemonės, tačiau jų veikimu reikia ne tik grožėtis, bet jos turi tarnaut kažkam ir būti kažkieno dalimi. O čia detalės - atskirai viena nuo kitos ir istorija kokia ji bebūtų, pasakoja mums taip jog reikėtų patiems ją išplėšti iš teksto ir garmonijos.

  Gal šis anime nenukels jus į tą romantinę atmosferą, kur muzika ir romantika susilieja į vieną be žodžių, kaip šių metų anime Kids on the Slope, tačiau tikrai privers jus nusišypsoti. Vien ko verta demonstruojama kūno kalba ir kartais sunkiai pastebimi sarkastiški juokeliai, kurie leis iš visos širdies nusijuokti. Vat piešimas ne tik kokybiškas, bet tiesiog kinematografinis. Taip, siužeto istorijos ne visos buvo be galo įtraukiančios, tačiau už atmosfera, jausmus ir personažus aukščiausias įvertinimas. Keliais žodžiais: žavus, sultingas, lėtas ir turtingas serialas.


  - Goodbye, peaceful days of energy conservation...
  - May I spend this year living a perfect low-energy life!
  - I dont want to see what happens if Ibara finds out her chocolate was stolen. Im not a fan of horror stories.
  - My low-energy lifestyle is in mortal danger.
  - ...

  9/10  Paskutinį kartą taisė slicKrox : 2013-01-10, 14:02

 9. #8
  Love and Peace~!
  Lota :D avataras
  Įstojimo data
  2010 02 17
  Vietovė
  on the other side
  Įrašai
  311
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  18
  Pritariu viskam ką sakė slicKrox ir tam, kad šis anime nuvertintas. Man jis labai patiko, tikriausiai įeina į mano šių metų top3. Per daug naujo nepridėsiu, visi jau šnekėjo apie tai, koks užburiantis piešimas (ir Chitandos akys), kokia puiki muzika ir nuostabi porelė. Bet detalės, detalės! Jų daug ir visur, bet mane pakerėjo detalės veikėjų išraiškose, kūno kalboje. Viskas labai subtilu. Nukreiptas žvilgsnis, surimtėjęs veidas, šiek tiek išplėstos akys, nerangi šypsena, trūktelėjęs petys, atodūsis, sukąsti dantys, sujudėjusi ranka kažkam ką nors pasakius... Smagu, kai net nereikia žodžių, o veikėjų mimika ir kūno kalba pasako viską.

  Veikėjai ir jų santykiai... tai taip pat buvo viena iš anime stipriųjų pusių. Chitandos ir Oreki progresą stebėti buvo įdomu kiekvienoje serijoje, jos "asmeninės erdvės" sąvokos nesuvokimas visada privesdavo prie... įdomių veido išraiškų ir rezultatų Labai daug UST. Oreki vidinis monologas ir įvairūs vaizdiniai kilę iš lakios vaizduotės visada sudomindavo. Girta Eru yra vienas mieliausių mano matytų dalykų :3 Antraplaniai veikėjai irgi nepėsti, įdomūs santykiai buvo tiek tarp Oreki ir Satoshi, tiek tarp Satoshi ir Mayakos.

  Istorijos taip pat įdomios. Niekad nemaniau, kad slice of life anime su detektyvo elementais gali taip įtraukti. Lenkiu galvą vien už 19 seriją. Ji nebuvo pati įdomiausia, bet... Tai vienintelis anime (bent daugiau neprisimenu) kuris išdrįso pabandyti tokį dalyką ir kuriam netikėtai pasisekė: 20 min stebėjau 2 žmones kalbančius klasėje praktiškai be jokio veiksmo ir... visą laiką buvau prikaustyta prie ekrano besišypsodama kaip kvailelė. Tai įrodo, kad jei serija gerai parašyta, įdomus gali būti net pokalbis. Ir iš viso, žiūrėdama šį anime labai daug šypsojausi ir juokiausi, nors buvo ir pora rimtesnių akimirkų. Gavau daug teigiamų emocijų, tad negaliu neduoti 10/10

  Veiksmo čia nedaug, tad būtent to ieškantys galite ir nežiūrėti. Bet norintiems kažko daugiau, ieškantiems subtilumo, grožio akims, ausims ir širdžiai, Hyouka turėtų labai patikti. Et, reiktų dar kada pažiūrėti...

 10. Ačiū slicKrox, witkus dėkojo
 11. #9
  Take it easy

  witkus avataras
  Įstojimo data
  2009 11 21
  Vietovė
  Kaunas
  Įrašai
  315
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  24
  Ok, įkalbėjot, bėgu siūstis šitą animą.
  Nes jei koks Anime priverčia forumiečius atsiliepti taip teigiamai, kad būna išrašomos vos ne recenzijos ar bent esė, vadinas jis tikrai turi būti vertas dėmesio...

 12. #10
  .MØNSOON.


  Squalleh avataras
  Įstojimo data
  2009 01 12
  Vietovė
  N-Zone
  Įrašai
  2.121
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  72
  Na kaip ir Killerbee duočiau šiam serijalui ką nors tarp 6-7-ių balų.
  Asmeniškai visa laika lyginau jį su K-ON, nes piešimas identiškas, kaip ir veikėjų stereotipai. Ir lyginant su K-ON, jis tikrai geresnis, nes jame kažkas vyksta, yra siužetas. O su tokiu piešimu kaip tik ir trūko gero siužeto. Muzika mieli, OP-ai patiko.
  Kas dėl veikėjų, patiko labai Mayaka. Manau pati realiausia veikėja, kuriai prijaučiau visa laika. Visi kiti.. mm..
  Satoshi dar neblogas, bet jis all over the place.
  Oreki per daug flegmatiškas, nors turėjo savo momentų (mėgstamiausia serija su radio skelbimu)
  O Chitanda.. ji per daug ideali. Ir galbūt kad tai tik man taip buvo, bet ji mane visad gasdino kažkaip. Gal ir tuo savo idealumu. Nes visada tokio tipo veikėjai turi labai tamsi charakterio pusė ir sedėjau prie ekrano laukdamas kol ta tamsa pasirodys. Ji man buvo kaip laiko bomba. Nejauku kažkaip.
  Kodėl 6-7?
  Kaip pasakyti.. pabaigos man trūko. Ne iš kur atsiranda drama, kuri paskui niekur neina, Chitanda x Oreki santykiai prasideda labai gerai bet taip ir sustoja vietoje daugmaž. C'mon, mes žinome kad vienas kitam patinka, darykit ką nors, jezau.
  Kaip ir minėjau, mėgstamiausias epizodas buvo su skelbimu mokykloje. Trumpas, aiškus ir labai idomus. Galima sakyti kad jis man padarė beveik visa serijalą. Na ir aišku štai Hyouka viename kadre:

  Spoileris:

 13. #11
  Catching some Zzzzs...  slicKrox avataras
  Įstojimo data
  2021 08 01
  Vietovė
  4Th Dimension (Jonava/Sou)
  Įrašai
  2.566
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  145
  Sutinku, nes man asmeniškai sunku būtų lyginti su K-on ar su bet kuriuo kitu anime.

  K-On - fanservisas, keliais žodžiais: pastrakaliojau, pasimaiviau ir užtrenkiau duris. Žinau jog daugumai patiko ir pakankamai populiarus, galite nekęsti dėl mano nuomonės, tačiau merginos netikroviškos, kvailos ir visiškai be apibrėžtų charakterių. Siužetas K-on neegzistavo, netgi nesijautė jokios atmosferos. K-on tipinis gyvenimiškas anime mokykloje be didesnio akcento, o muzikinės grupės kūrimas buvo tik tam jog merginos susitiktų. K-on serialo kozeris, paperkantis žiūrovus - mielos ir linksmos moe mergaitės. Vienintelis panašumas su Hyouka tai beveik ta pati garsintojų komanda, panašus personažų dizainas ir viskas.

  Anime su kuriuo galbūt drįsčiau palyginti - The Melancholy of Haruhi Suzumiya, bet tuo pačiu turi ir didelių skirtumų.


  Hyouka yra vienas iš tų anime, kuriuos reikia pajaust. Ir tenka sutikti, galbūt kliūtis kai kuriem žiūrovam bus mistery ir detective. Iš santykių ir pabaigos gal buvo galima ir daugiau išspaust, tačiau pasibaigė pakankamai elegantiškai.


  PS: Squall, daugiau romantikos buvo BluRay necenzuruotoje versijoje >.>
  Spoileris:
  Paskutinį kartą taisė slicKrox : 2013-01-10, 17:33

 14. #12
  .MØNSOON.


  Squalleh avataras
  Įstojimo data
  2009 01 12
  Vietovė
  N-Zone
  Įrašai
  2.121
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  72
  Squall, daugiau romantikos buvo BluRay necenzuruotoje versijoje >.>
  D:
  Ar tai blogai jeigu lauksiu iš KyotoAni studijos kad jie kada nors nupieš ecchi/hentai serijas?

  UPD: false alarm, čia yra fan stuff.
  Paskutinį kartą taisė Squalleh : 2013-01-11, 06:17

 15. #13
  Naujokas Audrius22 avataras
  Įstojimo data
  2011 08 12
  Vietovė
  Fudzijama
  Įrašai
  19
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Nieko ydomaus tame anime, paziurejau 6 serijas ir ismeciau

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •