Rezultatai 1 iki 10 iš 10

Mistinės Būtybės

 1. #1
  AZ rėmėjas  Augis24 avataras
  Įstojimo data
  2009 03 29
  Vietovė
  Tokyo
  Įrašai
  919
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  11
  Reputacija
  35

  Mistinės Būtybės

  Taigi... Taigi... Taigi... Pagaliau ir aš atradau laisvo laiko, kurį galėčiau skirti visoms istorijoms ir kitokiems dalykėliams aiškintis ir šovė man įdėja, jog reiktų apie mistines būtybes pašnekėt.
  Ganėtinai dažnai vartojamos šių dienų pasaulyje ir be jokios baimės, o tiesiog su šypsena veide, na, bet prisiminus senuosius laikus ir ištarus jų vardą, žmonės net vengdavo pažiūrėti į akis tiems, kurie tai padarydavo.
  Visą laiką domino mane iš kur jos atsirado? Kaip jos atsirado? Ir būtent kodėl jos atsirado?
  Tikiuosi atsiras kokių mistikos mėgėjų, kurie taip pat padėtu man papildyti šią giją ir pasiaiškinti tas urbanines istorijas apie visas šias būtybes, pradedant Vampyrais, Vilkolakiais, Drakonai ir baigiant įvairiausiais padarais, tokiais kaip Kūnų Keitikai (Shapeshifters), Wendigo, Sirenos ir t.t. O skaitovų norėčiau paprašyti užsitraukti užuolaidas, užsimesti antklodę ir atidžiai skaityti, aišku laukiami ir kokie papildymai, bei komentarai.


  Pradėsiu nuo Wendigo, nes paskutinių metu užkliuvo man šis pavadinimas, kol galų gale išsiaiskinau kas tai.

  Wendigo

  Spoileris:
  Wendigo (kitaip dar žinomas kaip Windigo, Weendigo, Windago, Waindigo, Windiga, Witiko, Wihtikow, ir nesuskaičiuojamai daug kitų pavadinimų) yra mistinis padaras, dažnai girdimas Algonkianų mitologijoje. Tai yra piktoji kanibalistinė dvasia, į kurią gali pasiversti žmogus arba gali būti apsėstas jos. Tie, kurie siejosi su kanibalizmu ir tuo mėgavosi, būdavo didelėje rizikoje tarp apsėdimo ir pasivertimo į Wendigo ir legenda biloja, jog tai sustiprindavo tabu. Čiabuviai amerikiečiai tiki jog Wendigo yra Mistinės būtybės-Kanibalai su ypač stipria dvasine energija.

  Wendigo psichozės vardas dažnai siejamas su kultūriniu sutrikimu, kuris yra susijęs su nepasotinamu žmogaus mėsos troškimu ir taip buvo bijoma, jog žmogus gali patapti kanibalu. Tai dažnai nutikdavo Algonkianų (čiabuvių) kultūroje ir buvo sustabdyta dėl urbanizacijos.

  Visuose kultūrose, kuriuose pasirodė Wengido mitas, buvo tikima, jog žmogus, kuris atsiduos kanibalizmui, taps Wendigo, ar kitaip tariant, bus apsėstas demoniškąją Wendigo dvasia, dažniausiai sapnuose. Pavirtęs / Apsėstas, asmuo tampa smurtaujantis ir jaučia nepasotinamą alkį žmogaus mėsai. Dažniausias pasivertimas į Wendigo būdavo tada, kai žmogus imdavosi kanibalizmo, suvalgydamas kito žmogaus kūną jog išvengtu mirties itin sunkiomis sąlygomis ar bado metu.


  Mitai byloja, jog Wendigo yra puikus medžiotojai, kurie sugeba įvilioti savo aukas į spastus be jokių didesnių pastangų. Jie ėda tik žalią mėsą, todėl sumedžioję savo grobį jo iškarto neužmušą, o palieka gyvą iki kol ateis laikas butį suėstam. Jie niekada nebūna pasisotinę, todėl pastoviai ieško naujų aukų.

  Daugiau informacijos apie Wendigo skaitykite: Wikipedia


  Chimera


  Spoileris:
  Chimera (taip pat Chimaera ar Chimæra) ( /kɨˈmɪərə/ ar /kaɪˈmɪərə/; Graikiškai: Χίμαιρα, Khimaira, nuo χίμαρος, khimaros, "ji-ožka") buvo, pagal Graikų mitologiją, ugnimi alsuojantis moteriškos lyties padaras iš Lukijos (Regionas Graikijoje), sudaryta iš daugybės gyvūnų kūno dalių: liūtės kūnų, vietoj uodegos būdavo gyvatė ir ožkos galvą, kuri būdavo išaugusi iš stuburo centro, kitaip tariant ant nugaros. Chimera yra jauniausioji Taifūno ir Echidnos duktė ir, galima sakyti, giminaitė tokių butybių kaip Cerbero šuo ir Lernaean'u Hydra. Žodis Chimera taip pat apibūdina bet kokį kitą mistinį padarą, kuris buvo sukurtas iš įvairių gyvūnų kūnų dalių, o jei tiksliau kalbant, neįmanoma ar kvaila fantazija.
  Skaitant apie šį padarą, galima pamatyti ir žodį Alchemija, nes vis gi alchemikai domėjosi ir medicina, kuri nebuvo suvokiama žmogui, o gal tiesiog niekas netikėjo, jog galima padaryti kažką iš dviejų ar daugiau gyvūnų. Taip pat, dažnai pastebima, jog Chimera yra vienas iš vartų sargybinių, po tokių padarų, kaip drakonai.

  Daugiau informacijos apie Chimera skaitykite: Wikipedia


  Drakonas


  Spoileris:
  Drakonas - tai viena populiariausių mitinių būtybių. Pats žodis „dragon“ reiškia driežą arba gyvatę.Milžiniškas roplys su sparnais dažnai painiojamas, bent jau lietuvių, su slibinu. Atskirti juos gan paprasta – slibinai neskraido. Drakonai pagal savo išvaizdą bei reikšmę galima skirstyti pagal priklausymą Vakarų ar Rytų kultūroms. Vakarietiškieji drakonai yra padarai priklausantys blogiui. Krikščionybė bei judaizmas juos laikė velnio simboliu. Pagoniškosios religijos taip pat drakonus siejo su blogiu. Jie požemių ir lobių saugotojai, kenkėjai išnaikinantys ištisus kaimus, visada alkani, ryjantys silpnuosius ir besigardžiuojantys žmonių mėsa. Iš visų drakonų išvaizda išsiskiria slaviškasis – būtent slavai mėgo piešti daugiagalvius drakonus. Rytietiškieji, skirtingai nuo giminaičių Vakaruose, laikomi ilgaamžiškumo ir išminties saugotojais. Klasikinis rytietiškas drakonas neturi sparnų, bet skraido, dažniausiai gyvena vandenyje taip pat ir riaumoti nemoka. Pasak rytiečių jų skleidžiami garsai primena gongo dūžius ar varpelių skambesį. Yra draugiškai nusiteikę žmogaus atžvilgiu. Panašų šių padarų įvaizdį turėjo ir pirmieji vietiniai Amerikos gyventojai.

  Daugiau apie Drakonus skaitykite: Wikipedia  *****Bus pildoma*****
  Padėkokime Aeval už aprašymų dėjimą!
  Paskutinį kartą taisė Augis24 : 2012-04-10, 23:34 Priežastis: papildyta

 2. #2
  Naujokas Bachiko-chan avataras
  Įstojimo data
  2012 03 15
  Vietovė
  Kretinga
  Įrašai
  7
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  fui, fui, fui :| baisesnio padaro akyse nesu regėjus, jei sutikčiau tokį ir infarktas ištiktu

 3. #3
  Rašytojas

  Aeval avataras
  Įstojimo data
  2009 01 12
  Vietovė
  Panevezys
  Įrašai
  294
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  16
  Radau neblogą nuorodą http://www.mythicalcreaturesguide.com Paaiškinimai gan išsamūs, su paveikslėliais. Vienintelis trūkumas - anglų kalba, tad gal bus ne visiems prieinama.

 4. Ačiū Chaoslity, toma dėkojo
 5. #4
  Profesionali panikuotoja Chaoslity avataras
  Įstojimo data
  2009 03 03
  Vietovė
  Candy Landy
  Įrašai
  26
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Na~... Nesu jokia specialistė, bet mitologinės ir/ar mistinės būtybės mane visada traukdavo, taigi prisidėsiu
  Atmetant tą menką galimybę, kad wendigo galėtų būti tikri, sugalvoju tik 2 jų sukūrimo istorijas:

  1) Žmogus, turbūt drastinių sąlygų prispaustas, 'paskanavo' žmogienos, ir arba jam tai patiko ir jis tęsė, ką pradėjęs, arba, supratęs, ką padarė, išprotėjo ir sulaukėjo. Kitas žmogelis jį pamatė, ir nusprendė, kad naująjį kanibalą kažkas apsėdo. Tikrąja to žodžio prasme. Papasakojo savo kaimui, prasidėjo legendos.

  2) Pradža ta pati: žmogėnas A, greičiausiai ne visai šviesaus proto tuo metu būdamas, ragavo žmogienos, bet jį pamatė jo ne-visai-draugas B. B pradėjo grasinti, keikti ir kitaip gėdinti A dėl tokios šventvagystės, taigi A pradėjo kurpti pasiteisinimo istoriją - neva jį kažkas apsėdo, privertė padaryt, ką padarė. Dievobaimingasis lengvatikis B bėgo prie skubotų išvadų, ir sumąstęs, kad žmonėm, kurie ne kanibalai, taip nebūna, nusprendė, kad wendigo apsėda tik kanibalus. Prasidėjo legendos.

  Kas dėl wendigo išvaizdos, tai jiems akivaizdžiai suteikiami plėšrių (vilkai ir didžiosios katės) bei potencialiai žmonėms pavojingų gyvūnų (pasitaiko, kad raguočiai žmogų pasmeigia) bruožai, kaip kailis, dideli dantys ir nagai, gyvūno kojos/pėdos, uodega. Neskaitant akivaizdžių priežasčių, tokią 'gyvių' išorę lemti galėjo pastebėtų kanibalų dėvimi kailiai ir prastas matomumas(tamsa ar miškas)+išsigandusio žmogaus vaizduotė+skubotos išvados.

  Ko nesupratau, tai kokius gali jie spąstus sukurpti? Nugint auką į aklavietę(tai net ne visai spąstai)?..

  Tikiuos, kad tema gyvuos, turėtų būt įdomu, ypaę jei ir į kitokias būtybes gilinsimės

 6. #5
  Rašytojas

  Aeval avataras
  Įstojimo data
  2009 01 12
  Vietovė
  Panevezys
  Įrašai
  294
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  16
  Idomios isvados, bet leisiu sau kiek nesutikti. Kanibalizmas visose kulturose buvo vienas griezciausiu tabu ( kaip kraujomaisa ir pan. ), isskyrus retus atvejus, kada buvo suvalgoma prieso sirdis ar kitas organas, norint igauti jo galias. Bado laikotarpiu sis tabu lauzytas ne karta - uztenka pasiskaitineti ne taip jau tolimo Antrojo pasaulinio karo bei Rusijos sovietizacijos istorijas. Tad pirmiausia si tabu sulauzyti ne taip jau lengva ( isisvaizduok, jei po skaniu kotletuku suzinai, kad mesyte buvo visai ne parsiuko ), o ilgalaikio bado metu zmogenas B prisijungtu prie zmogeno A. Manyciau, tai kyla is klausimo kas yra blogis? Visi zinom, kad "zmones taip nedaro" kai kalbama apie siaubingus dalykus. Pati wendigo isvaizda suponuoja, kad tai labiau ne zmogus, o zveris - kazkas kita, svetima. Be to, apsedimu taip greit apkaltintas nebusi - nemanyk, kad senoves zmones buvo kvaili lengvatikiai ( jie state tokius pastatus, kad mes iki siol krapstom galvas ir bandom suprast kaip jiems tai pavyko ). Apsedima turejo patvirtinti vietiniai sventikai, kurie savo zinias perduodavo is kartos i karta ir i tai ziurejo atsakingai ( pvz druidai mokydavosi 30 metu, kol jiems leisdavo atlikti apeigas ). Manyciau, kad sis padaras nera lakios lengvatikio vaizduotes padarinys, bet kaip ir kiti mitiniai padarai simbolizuoja blogi zmogaus sirdyje. Jei paklaustumem to meto zmoniu kaip atrodo kanibalas jie mums parodytu si padara.

 7. #6
  AZ rėmėjas  Augis24 avataras
  Įstojimo data
  2009 03 29
  Vietovė
  Tokyo
  Įrašai
  919
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  11
  Reputacija
  35
  Aeval labai puikiai paaiškino viską, o atsakant į Tavo Chaoslity klausimą, apie spąstus, tai ne kažkokios virvės su mąsalu ar panašiai, juk visgi Tu, būdama auka, kurią persekioja aršus grobuonis be didelių apmąstymų sprugsi bet kur? Ten, kur norės medžiotojas, o šie padarai žinodavo savo medžiojamus plotus, žinodavo kiekvieną duobelę, kiekvieną skardį ir t.t., tad jiems, i gamtos sukurtus spąstus, žmogų įvaryti, būdavo vieni juokai, visgi baimės akimirkoje nesugeba žmogus mąstyti blaiviai. Bent jau aš taip manau ir laukausi tokios nuomonės.

 8. #7
  Rašytojas

  Aeval avataras
  Įstojimo data
  2009 01 12
  Vietovė
  Panevezys
  Įrašai
  294
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  16
  O aš taip laukiau, kol man kas nors paoponuos O matant chimerą man iš karto noris lyst į simbolizmą - ką reiškia kiekviena chimeros kūno dalis. Liūtas reiškia jėgą ir narsą, ne veltui beveik visuose įmanomuose herbuose vyrauja. Gyvatė - slaptas žinojimas, išmintis, bet polinkis į blogį ( kiekvienos save gerbiančios raganos namuose gyvena šliužai ). Ne veltui alchemikai šį padarą mėgo

 9. #8
  AZ rėmėjas  Augis24 avataras
  Įstojimo data
  2009 03 29
  Vietovė
  Tokyo
  Įrašai
  919
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  11
  Reputacija
  35
  Japonijos mitologija turi labai platų, keistų ir unikalių monstrų, vaiduoklių, demonų ir kitų mitologinių būtybių sąrašą. Turbūt būtų galima teigti jog Japonai turi didžiausią mitologinių būtybių pasirinkimą visame pasaulyje. Benaršydamas internete, aišku ir wiki, radau toki sąrašėlį, kurį išversiu ir pasidalinsiu su Jumis.
  Japonų mitologijoje visos mitologinės būtybės yra suskiratytos į ganėtinai nemažą tipų sąrašą:
  Oni (Akki) - mitologiniai padarai, kuriuos kitaip dar vadina demonais, troliais, velniais. Folklore jie yra nupasakojami kaip gigantiški, bjaurūs, susivėlusiais plaukais, ragus turintys padarai. Dažnai girdimi ir matomi Japoniškoje literatūroje, menuose ir teatre.

  Yōkai - vakariečiai juos vadina vaiduokliais ar fantomais, bet Japonijoje tai yra dar viena mitologinių būtybių klasifikacija. Pats žodis Yōkai reiškia neapsakomą žodžiais ir keistą. Retkarčiais minima, jog atneša sėkmę sutikus, bet taip pat kaip ir vakaruose, šios mitologinės būtybės gali būti įvardijamos kaip blogį skleidžiantys sutvėrimai. Yōkai dažnai apibūdinami turintys žmogaus ar gyvūno pavidalą. Tačiau nereikia užmiršti, kad Yōkai yra labiau monstriškesni, t.y. jie labiau monstrai, padarai, nei vaiduokliai, kaip Yūrei, todėl nevertą jų maišyti ir tai yra dvi skirtingos klasifikacijos.

  Yūrei - padarai, analogiški vakarietiškiems vaiduokliams. Dvasios, kurios buvo atskirtos, sugadintos, suterštos. Tos, kurios negalėjo iškeliauti ramiai į pomirtinį pasaulį.

  Obake (Bakemono) - Yōkai klasė, neturintys vienos klasifikacijos, įvardijami kaip vaiduokliai, piktosios dvasios, pavidalūs keičiantys padarai ar monstrai, kurie gali pasirodyti žmogaus ir gyvūno pavidalu, o kartais virsti į darbaisesnį padarą. Dažniausiai taikomas pavadinimas blogąjai dvasiai ar padarui, tai kas kilo iš suterštos žmogaus sielos.

  Sennin - nemirtingieji gyvenantys kalnuose - dievai. Turintys daug magiškų galių ir pasirodantys žmonėms sapnuose. Yra apie penkis šimtus sennin, tačiau jie yra retai girdimi Japonų mitologijoje, tai "tyliajai grupej" priklausancios mitologinės būtybės.

  Trumpas sąrašas Japonijoje esančių sutvėrimų:

  A

  Abumi-guchi - Plaukuotas padaras susidaręs iš Yama Orochi karinių darbų.
  Abura-akago - Kūdikis vaiduoklis, kuris išlaižo alyvą iš lempų (tradicinių japoniškų lempų).
  Abura-sumashi - Dvasia, kuri gyvena kalnų perejoje Kumamoto Prefektūroje.
  Aka Manto - Blogoji dvasia, kuri vaidenasi voniuose ir tualetuose ir klausinėja gyventojų ar jie nori raudono ar mėlyno popieriaus.
  Akabeko - Raudona karvė, susijusi su Enzō-ji (Šventykla) pastatymu Yanaizu, Fukushima'oje.
  Akaname - Dvasia laižanti nešvarias vonias / tualetus.
  Akashita - Padaras, kuris šmėkčioja juodame debesyje virš liūties.
  Akateko - Raudona ranka kabanti medyje.
  Akkorokamui - Ainu pabaisa panaši į žuvį ar aštuonkojį.
  Akurojin-no-hi - Vaiduokliška liepsna iš Mie Prefektūros.
  Amaburakosagi - Ritualams pasišventęs demonas iš Shikoku.
  Amamehagi - Ritualams pasišventęs demonas iš Hokuriku.
  Amanojaku - Mažas demonas, kuris provokuoja žmones pykčiams.
  Amanozako - Žvėriška dievybė paminėta Kujiki tekstuose.
  Amazake-babaa - Sena moteris, kuri prašo saldžios sakės ir užtraukia ligas.
  Amefurikozō - Mažo berniuko dvasia, kuri žaidžia lietuje (mėgsta žaisti lietuje).
  Amemasu - Ainu(žmonės gyvenę tam tikrose vietose) padaras panašus į žuvį arba banginį.
  Amikiri - Tinklus karpanti / pjaunanti dvasia.
  Amorōnagu - Tennyo (Pasiuntinys) iš Amami Ōshima salos.
  Amaterasu - Saulės Deivė.
  Anmo - Ritualams pasišventęs demonas iš Iwate Prefektūros.
  Aoandon - Mėlyno popierinio žibinto dvasia.
  Aobōzu - Žaliasis vienuolis, kuris grobia vaikus.
  Aonyōbō - Moteris-Vaiduoklis, kuri tyko apleistuose Imperatoriškuose Rūmuose.
  Aosaginohi - Švytintis garnys.
  Arikura-no-baba - Sena moteris, turinti magiškų galių.
  Ashimagari - Dvasia, kuri supina keliautojų kojas.
  Ashinagatenaga - Veikėjų pora, vienas su ilgomis kojomis, o kitas su ilgomis rankomis.
  Azukiarai - Dvasia, sukelianti garsą, panašų į azuki pupelių plovimą.
  Azukitogi - Kitoks Azukiarai pavadinimas.
  Amabie -Japoniška Undinėlė-Vaiduoklis (Yokai)

  B

  Bake-kujira - Vaiduoklis banginio skeletas, dreifuojantis Shimane Prefektūros pakrantėje.
  Bakeneko - Pavydalą keičianti katė (shape-shifting).
  Bakezōri - Šiaudelinių Zori sandalų dvasia.
  Baku - Nešantis sėkmę žvėris, kuris gali "suryti" košmarus.
  Basan - Milžiniška, ugnimi alsuojanti Višta-Pabaisa (Monstras).
  Betobeto-san - Nematoma dvasia, persekiojanti žmones naktį, kelianti žingsnių garsus.
  Binbōgami - Skurdo dvasia.
  Biwa-bokuboku- "Gyvas" biwa (glaistas).

  C

  Chōchinobake - Apsėstas chōchin žibintas.

  D

  Daidarabotchi - Milžinas, atsakingas už geografinį Japonijos susiformavimą.
  Daitengu - Stipriausias Tengu, kiekvienas iš jų gyvenantys ant atskirų kalnų.
  Datsue-ba - Sena moteris, kuris sėdi požemių karalystėje ir vagia rūbus iš mirusių žmonių sielų.

  E

  Enenra - Dūmų monstras (pabaisa iš dūmų).
  Enkō - Shikoku Kappa ir vakarų Honshū.

  F

  Fūjin - Vėjo Dievas.
  Funayūrei - Vaiduokliai, žmonių, mirusių jūroje.
  Furu-utsubo - Atgijęs stiklainis.
  Futakuchi-onna - Dviburnė moteris.

  G

  Gaki - Badaujantys vaiduokliai (ypač gobšų žmonių).
  Gashadokuro - Milžiniškas skeletas, kuris yra nepalaidoto žmogaus dvasia.
  Goryō - Kerštingosios numirėlių dvasios.
  Gozu ir Mezu - Požemių karalystės sargybiniai.
  Guhin - Kitas Tengu vardas.
  Gyūki - Kitas Ushioni vardas.

  H

  Hannya - Noh kaukė atvaizduojanti pavydžią demonę moterį.
  Harionago - Moteris su spyglio formos plaukais.
  Heikegani - Krabas su žmogaus veido kiautu. Jie yra karių, nužudytų Dan-no-ura mūšyje dvasios.
  Hibagon - Japoniška sniego žmogaus versija.
  Hiderigami - Sausros Dievas.
  Hitodama - Ugnies kamuolio formos vaidoklis, kuris pasirodo, kai miršta žmogus.
  Hitotsume-kozō - Vienaakis berniukas.
  Hoji - Piktoji Tamamo-no-Mae dvasia.
  Hone-onna - Skeletinė moteris - Moteris Skeletas.
  Hō-ō - Legendinis Kinų paukštis Fenghuang.
  Hoshi-no-Tama - Kamuolys, saugomas Kitsune's (lapės), kurį gavus įgaunama galia, kuri priverčia Kitsune padėti kamuolio savininkui (vykdyti jo nurodymus). Sakoma, kad jis laiko Kitsune's galios atsargas.
  Hotoke - Vėlionis (Miręs žmogus).
  Hyakki Yakō - Naktinis demonu paradas.
  Hyōsube - Kappa'os rūšis, kurie yra apaugę plaukais.
  Hikiko - Vaiduoklis-Mergaitė, kuri buvo skriaudžiama Tėvų ir užgauliojama klasiokų.

  I

  Ichimoku-nyūdō - Vienaakis KappaSado salos.
  Ichiren-Bozu - Animuoti maldos karoliai.
  Ikiryō - Gyvas vaiduoklis, kitaip tariant, Siela išėjusi iš savo kūno.
  Ikuchi - Jūrinė gyvatė, kuri keliauja per laivus pilstydama alyvą.
  Inugami - Šuns dvasia, sukurta, garbinta ir "įdarbinta" šeimos, naudojant magiją.
  Ippon-datara - Vienakojė kalnų dvasia, sakoma esąs tai kalvio vaiduoklis arba Kalvystės dievybė Ameno-me-Hitotsu.
  Isonade - Į žuvį panaši juros pabaisa su spygliuota uodega.
  Ittan-momen - Apsėstas medvilnės ritinys, kuris bando uždusinti žmones, apsiviniodamas jiems aplink galvas.
  Iwana-bōzu - Apdegėlis, kuris pasirodo kaip Budistų Šventuolis.

  J

  Jibakurei - Dvasia, kuri saugo specifinias vietas.
  Jikininki - Vaiduoklis, kuris ėda negyvų žmonių kūnus.
  Jinmenju - Medis, su žmogaus veidą turinčiais vaisiais.
  Jishin-namazu - Milžiniška katžuvė, kuri sukelia žemės drebėjimus ir tsunamius. Ji buvo apkaltinta dėl Ansei drebėjimo ir tsunamio.
  Jorōgumo - Moteris-Vorė.
  Jotai - Atigijęs širmos audinys.
  Jubokko - Medis-Vampyras.

  K

  Kahaku (河伯) - Kitas Kappa'os vardas.
  Kamaitachi - Žebenkštis, pjautuvo ašmenimis, kuri vaidenasi kalnuose.
  Kameosa - Apsėstas sakės stiklainis.
  Kanedama - Pinigų dvasia.
  Kappa - Įžymus vandens monstras, su dubenėlio formos įdubimu galvoje ir, kuris dievina agurkus.
  Kara-Kasa - Viena iš didenių Yokai kategorijų, dar žinomai kaip tsukumogami.
  Karasu-tengu - Tengu su paukščio snapu.
  Kasa-obake - Apsėstas popierinio skėčio monstras.
  Kasha - Į katę panašus demonas, kuris nusileidžia iš dangaus ir išgabena negyvėlų kūnus.
  Kawa-uso - Antgamtinių galių turinti upinė ūdra.
  Keneō - Senolis, sėdintis požemių pasaulyje ir sveriantis rūbus, kuriuos jam davė Datsue-ba.
  Keukegen - Į mažą šunį panašus padaras, kurio visas kūnas padengtas ilgais plaukais.
  Kijimunaa - Medžio šaltinis iš Okinawa'os.
  Kirin - Į chimera panašus padaras Kinijoje, kuris yra pusiau drakonas, pusiau jautis. Kartais dar vadinamas "Kinų Vienaragiu".
  Kitsune-Tsuki - Lapės dvasia.
  Kiyohime - Moteris, kuri transformavosi į demoną-gyvatę iš pykčio į neatsakytą meilę.
  Kodama - Dvasia gyvenanti medyje.
  Kokakuchō - Ubume paukštis.
  Koharu Cox - Mažas šaltinis.
  Komainu - Pora liūtų (šunliūčių) saugančių šventyklų iėjimus.
  Konaki-jiji - Šis Yokai užsimaskuoja kaip paliktas vaikas ir verkia iki kol jį kas nors paims.
  Konoha-tengu - Sutvėrimas-Paukštis, kaip Tengu.
  Koropokkuru - Mažas asmuo iš Ainu folkloro.
  Kosode-no-te - Apsėstas kimono drabužis.
  Kuchisake-onna - Moteris prarėžta / prapjauta burna.
  Kuda-gitsune - Mažas, į lapę panašus gyvūnas naudojamas raganavime.
  Kyōrinrin - Apsėsti rankraščiai ir užrašai.

  M

  Miage-nyūdō - Dvasia, kuri auga taip greitai, kaip į ją žiūrima.
  Mizuchi - Pavojingas vandens drakonas.
  Mokumokuren - Spiečius akių pasirodančių ant popierinių slankojančių dūrų senuose pastatuose.
  Mononoke - Bet koks išdykęs ir neramus sutvėrimas / neaiškios kilmės esybė.
  Morinji-no-kama - Kitas Bunbuku Chagama vardas, tanuki virdulys.
  Mujina - Pavidalą keičiantis barsukas.
  Mu-onna - Moteris-Niekas.
  Myōbu - Lapei duotas pavadinimas.

  N

  Namahage - Drausmiškas apeigų demonas iš Oga Peninsula.
  Namazu - Milžiniška katžuvė, kuri sukelia žemės drebejimus.
  Nekomata - Bakeneko su perskirta uodega.
  Ningyo - Žmogus-žuvis arba "undinė".
  Noppera-bō - Beveidis vaiduoklis.
  Nue - Monstras su bezdžionės galva, usūrinio šuns kūnu, tigro kojomis, ir gyvatės-galvos uodega. Jis kankino imperatorių košmaruose Heike Monogatari'yje.
  Nukekubi - Piktasis, žmogaus pavidalą turintis monstras, kurio galva atsiskiria nuo kūno, dažnai maišomas su Rokurokubi.
  Nuppeppo - Judantis gabalas irstančios žmogaus mėsos.
  Nure-onna - Moteriška, į gyvatę panaši pabaisa, pasirodanti krantuose vakarais.
  Nurikabe - Vaiduokliška siena, kuri įkalina keliautojus naktį.
  Nurarihyon - Keistas sutvėrimas, įsmukantis į namus užimtais vakarais.

  O

  Obake -Pavidalą keičiančios dvasios.
  Obariyon - Yokai, kuris sėdi ant savo aukų-žmonių ir tampa nepakeliamai sunkus.
  Oboroguruma - Buliams tempti skirtas vežimas su galva.
  Oiwa - Moters, kurią užmušė vyras vaiduoklis su sudarkytu veidu.
  Okiku - Lėkštes skaičiuojantis tarnaitės vaiduoklis.
  Ōkubi - Didelės moters veidas pasirodantis danguje.
  Okuri-inu - Šuo ar vilkas, kuris seka keliautojus naktimis. Panašus į Juodąjį Šunį anglų folklore.
  Ōmukade - Milžinas, žmones ėdantis šimtakojis, kuris gyvena kalnuose.
  Onibaba - Demonė-Laumė.
  Onibi - Ugnies dvasia.
  Onmoraki - Demonas paukštis, sukurtas iš ką tik mirusių sielų.
  O-Nyudo - Didelis vienuolis, galintis pakeisti savo dydį ir formą.
  Onryō - Kerštingasis / Blogasis vaiduoklis.
  Otoroshi - Plaukuotas padaras, kuris sėdi ant vartų į šventyklas ir šventoves.
  Onmyoji -Žmogus, turintis yokai galių.

  R

  Raijin - Griaustinio Dievas.
  Raijū - Žvėris, nukrentantis į žemę kaip žaibas.
  Rokurokubi - Žmogus, paprastai moteris, kurios kaklas gali išsitempti neribotai.
  Ryū - Japonijos drakonas.

  S

  Sa Gojō - Vandens monstras iš Sha Wujing kelionės į vakarus, Japonijoje dažnai interpretuojamas kaip Kappa.
  Samebito - Ryklia-žmogis iš povandeninių Drakono rūmų.
  Satori - Į bezdžionę panašus padaras, kuris gali skaityti mintis.
  Sazae-oni - Moliuskinė sraigė pasiverčianti į moterį.
  Sesshō-seki - Nuodingi "žudantys akmenys" į kuriuos pasivertė Tamamo-no-Mae.
  Shachihoko - Tigro galvą turinti žuvis, kuri yra dažnai vaizduojama architektūroje.
  Shikigami - Iškviestoji dvasia, kuri vykdo visus Onmyōji įsakymus.
  Shikome - Išprotėjusi moteris, pasiųsta Izanami'o sužeisti Izanagi.
  Shinigami - Japonijos Mirties Dievas.
  Shirime (尻目) - Žmogaus šmėkla, kurios akis yra vietoj žmogaus išangės.
  Shirōneri - Apsėstasis uodų tinklelis ar dulkėti rūbai.
  Shisa - Okinawos Shishi versija.
  Shishi - Pora sarginių liūtų, kurie saugo šventyklų įėjimus.
  Shōjō - Raudonplaukiai jūros kaukai, kurie dievina alkoholi.
  Sōjōbō - Įžymusis Daitengu iš Kuramos kalno.
  Son Gokū - Bezdžionių karalius Sun Wukong iš Kelionės į Vakarus.
  Sunakake Baba - Ragana naudojanti smėlį.

  T

  Tamamo-no-Mae - Nelaboji devynuodegė lapė, kuri pasirodo Lengvabūdės moters pavidale / Prostitute.
  Tanuki - Pavidalą keičiantis usūrinis šuo.
  Tengu - Išmintingas, į paukštį panašus demonas.
  Tennin - Dangiškas sutvėrimas.
  Te-no-me - Aklo žmogaus vaiduoklis, su akimis savo rankose.
  Tsuchigumo - Milžiniškas voras, kurį nugalėjo Minamoto no Raikō.
  Tsuchinoko - Legendinis monstras, panašus į gyvatę. Dabar reiškiantis storą gyvatę.
  Tsukuyomi - Mėnulio Dievas.
  Tsukumogami - "Gyva" arbatinė dežutė, kurią Matsunaga Hisahide panaudojo derantis dėl taikos su Oda Nobunaga. Dabar šis pavadinimas taikomas bet kokiam 100-metų-senumo objektui, kuris atgijo.
  Tsurube-otoshi - Monstras, kuris mėto medžių viršūnes.

  U

  Ubume - Moters dvasia, kuri mirė suteikiant vaikui gyvybę / gimdant.
  Uma-no-ashi - Arklio koja, kabanti medyje ir spardanti praeivius.
  Umibōzu - Milžiniškas monstras pasirodantis ant jūros paviršiaus.
  Umi-nyōbō - Vandens pabaisa, kuri vagia žuvį.
  Ungaikyo - Apsėstas veidrodis.
  Ushi-oni - Vardas duodamas jaučio galvas turintiems monstrams.
  Uwan - Vardas duotas dvasiai pagal garsą, kurį skleidžia nustebinant / išgązdinant žmones.

  W

  Wani - Vandens pabaisa sulyginama su aligatoriumi ir krokodilu. Panašus žodis buvo pritaikytas sūraus vandens krokodilams.
  Wanyūdō - Degantis ratas su žmogaus galva centre, kuris išsiurbia sielas, bet kurio žmogaus, kuris jį pamato.

  Y

  Yadōkai - Dvasininkai, kurie pasirinko blogio kelią.
  Yama-biko - Maži padarai, kurie sukuria aidą.
  Yamaoroshi - Apsėsta trintuvė / tarka.
  Yamata no Orochi - Aštuongalvis drakonas / į gyvatę panašus monstras užmuštas Dievo Susanoo.
  Yama-uba - Į seną moterį panašus yōkai.
  Yatagarasu - Trikojė Amaterasu karvė.
  Yato-no-kami - Mirtinosios gyvatės Dievai, kurie užkrečia laukus.
  Yobuko - Kalnuose gyvenanti dvasia.
  Yomotsu-shikome - Mirusiųjų pasaulio Ragana.
  Yōsei - Japoniškas Fėja.
  Yosuzume - Paslaptingas paukštis, kuris gieda naktimis, kartais įspėjantis, jog okuri-inu yra netoliese.
  Yuki-onna - Sniego moteris.

  Z

  Zashiki-warashi - Vaiko pavidalo dvasia, sauganti namus.
  Zennyo Ryūō - Lietaus drakonas.
  Zorigami - "Gyvas" laikrodis.
  Zunbera-bō - Kitas Noppera-bō vardas.

  Šaltinis: Wikipedia
  Taigi, išverčiau ir dėl to prašysiu nebūti užmėtytas akmenimis dėl tokio vertimo, nes kai kur versta pažodžiui, kai kur šiek tiek gaudžiausi ir mano lietuvių kalba taip pat nėra įspūdinga... Keistesnio dalyko kol kas dar neteko skaityti
  Paskutinį kartą taisė Augis24 : 2013-06-05, 13:20

 10. #9
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.969
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  59
  O gal yra koks nors platus internetinis tokių būtybių žinynas? Nes wikipedija kaip žiūriu ribotas žinių šaltinis, o google ties kai kuriom neduoda kažko apčiuopiamo, kaip pvz. zorigami - koks tai keistas laikrodis dvasia, o google'inant gaunu kaip ir akivaizdžius rezultatus su popieriaus lankstymo menu origami... nes būtų įdomu sužinoti daugiau apie tokių ir panašių prasmę ir 'gimimo' aplinkybes. Čia kaip suprantu Youkai gali apsėsti bet ką, tame tarpe, net ir daiktus ar taip, laikrodžio atveju?
  O žodį animated gal galima išversti ir kaip kitaip, nei vien 'animuotas'. Anglonas duoda tokią animate žodžio reikšmę 1. (at)gaivinti, įkvėpti gyvybę; įdvasinti, sudvasinti , tai gal tiktų tiesiog 'gyvas laikrodis' jei zorigami atveju ar pan. O dabar bent man asocijuojasi su mūsų visų pamėgta animacija . na čia tik tarp kitko.

 11. #10
  AZ rėmėjas  Augis24 avataras
  Įstojimo data
  2009 03 29
  Vietovė
  Tokyo
  Įrašai
  919
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  11
  Reputacija
  35
  Čia mano kaltė, kad kai kur jau pradėjau versti šiaip sau :/ Kai tiek daug reikėjo išversti, tai turbūt akyse pradėjo maišytis... Kaip suprantu, čia praktiškai visi padarai, dvasios ir t.t. yra "gyvi". Reikės patobulinti šiek tiek dar šitą sąrašiuką, kad kiek gražiau atrodytu ir ačiu už pastebėjimus, Druidai
  Dėl didesnio šaltinio tai net nežinau, kai kur taip pat bandžiau ieškoti detalesnių paaiškinimų kas tai per sutvėrimas ir gaudavau kokį nors knygos pavadinima arba vietovę ar daiktą. Numanau, kad galbūt ir yra kažkoks detalesnis, bet reikia geriau pasiknisti, nes visgi wikipedia irgi turėjo turėt kažkokį tai detalesni pagrindą, kad sukurtu šį sąrašą. Spėju, kad Japonų kalba tikrai yra daug tokių knygų arba detalių aprašymų su visomis nuotraukomis, bet vėlgi.. Japonų kalba... Pabandysiu paieškoti kokios tai nors knygos susijusios su šioms mitologinėm būtybėm ir gal pasiseks ką nors rasti. Jei ir pats ką rastum, pasidalink

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •