Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate anime?

Balsavo
39. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5

  20 51.28%
 • 4

  13 33.33%
 • 3

  6 15.38%
 • 2

  0 0%
 • 1

  0 0%
Rezultatai 1 iki 11 iš 11

Fractale 2011

 1. #1


  Shenn avataras
  Įstojimo data
  2009 09 21
  Vietovė
  Klaipeda
  Įrašai
  591
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  19

  Fractale 2011


  Fractale
  フラクタル


  Režisierius: Yutaka Yamamoto
  Studija: A-1 Pictures,
  Ordet
  Žanrai: nuotykių, mokslinė fantastika
  Transliacija: nuo 2011 01 14 iki 2011 04 01
  Formatas: TV serijos
  Trukmė: 11 x 23 min.
  AniDB reitingas: 8,4
  MAL reitingas: 7,6
  ANN reitingas: 7,7

  YouTube resursai:
  Traileris || OP

  Papildoma Info:


  Mūsų laukianti ateitis po keleto šimtmečių pasirodo gali but ir žymiai šviesesnė nei daugumos ateities vizijų teorijų kūrėjų nusakoma. Užuot kentėję energetinių išteklių ir maisto trūkumą, ar besistengiant atsigaut iš po karų ir kitokių globalių nelaimių postapokaliptiniam pasaulyję, šio anime žmonija gyvena praktiškai rojuje. "Fractale" sistemos dėka jiems praktiškai nebereikia niekuo rūpintis apart savo laisvalaikiu.Sistema pasirūpina viskuo nuo pasaulio valdymo iki automatinio ligų pagydymo kiekvieno individo kūne. "Fraktale" nupasakojant, tai būtų kažkas panašaus, kaip perkeliant virtualų, informacinių technologijų pasaulį į realų pasaulį. Deja kaip ir kiekvienas utopinis pasaulis taip ir šis nėra be trūkumų ir juodų paslapčių, kas ir atsiskleis anime eigoje. Clain, paauglys gyveno šiam pasaulyje ramų betikslį gyvenimą pajūrio namelyje su tėvus jam atstojančiais "Fraktale" sistemos sukurtais individais. Kol vieną dieną jis išėjęs pasivaikščiot išgelbsti ,keistų tipų persekiojamą, simpatišką mergaitę. Phryne (išgelbėtos mergaitės vardas) ilgai pas Clain namuose neužsibūna, jam nematant slapta iškeliauja tepalikdama savo sagę. Kai Clain pabandė ją atidžiau apžiūrėti iš jos staiga ,tiesiogine prasme beveik, išdygo "Fraktale" sistemos sutvėrimas, mielos mergaitės pavidale, vardu Nessa. Virtualios mergaitės tikrų pakeisti negali, gal būt dėl to, ar tai kitų savų priežasčių Clain drauge su Nessa iškeliauja ieškot Phrynes...

  Mangos istorija ,pagal kurią buvo sukurtas šis anime, parašė Hiroki Azuma, profesorius kurio tiesioginis darbas susijęs su kultūros ir sociologijos analizavimu. Taip, kad žiūrėdami šį anime galite tikėtis kokybiškos mokslinės fantastikos. Visa anime istorija daugiausia yra rodoma iš mano jau minėtų trijų personažų perspektyvos, kurie dar tėra tik vaikai, ar tik beprasidėjus paauglystei. Tad ir poelgiai jų dažnai naivus, kaip tik vaikai nepasielgtų. Tai suteikė šiam animei lengvos nuotaikos, kurį dažnai atsverdavo ekrane vykstančius niurius įvykius. Neabejotinai vienas iš pliusu yra anime atmosfera. Žiūrint "Fractale" bent jau aš pasijutau tarsi stebėčiau koki studijos "Ghibli" filmą o ne eilinį anime tv serijų formate. Tokia atmosfera daugiausia yra sukuriama, dėka piešimo, kuris primena mano ka tik minėtos studijos darbus, bei orkestro melodijų skambančių fone. Kalbant daugiau apie piešimą, originaliu jo nepavadinsi, bet labai patrauklus akiai. Šilta švelnių spalvų paletė, puikiai personažų perteiktos emocijos, bei dėmesys smulkmenom. Labiausiai akį traukė fonai kuriuose vykdavo veiksmas. Aišku yra ir minusų. Eilinį kart tas pats piešimas tik šį kart 3d formoje. Laimei jo ne tiek jau daug, apart 3d nupieštų orlaivių daugiau niekas nerėžė akies. Dar truputį užkliuvo Clain garsinusios aktorės balsas. per ne lyg moteriškai skambėjo, dėl to vis reikdavo sau prisiminėt jo tikrą lytį.Taip pat gal kiek buvo perlenkta su "Clain yra pervertas" juokeliais. Bet visi čia išvardinti minusai labai mažai tekrenta į akis, galimas daiktas jūs jų net nepastebėsit.
  Apibendrinimas: Asmeniškai mane šis anime sužavėjo, vienas iš dviejų asmeninių favoritų 2011 žiemos anime sezone. Bet jei žiūrėti į reitingus, tai daugumai jis pasirodė šiaip eilinis geras anime. Tad nenorėdamas galimai suklaidint, savo balo nepiršiu jums. Rekomenduoju jei tiesiog ilgitės gražaus reginio ir trupučio nuotykių.  Siųstis: Linkomanija

  Paskutinį kartą taisė Shenn : 2011-04-14, 00:07

 2. #2
  Super mega ultra rašytojas
  Ozis avataras
  Įstojimo data
  2005 05 01
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  675
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  25
  "Debesys nėra sferos, kalnai nėra kūgiai, pakrančių linijos tikrai ne apskritimai, o ir medžio žievė nėra lygi, net ir žaibas nekeliauja tiesia linija…" (B. Mandelbrot)
  Čia tokia graži įžanga į tokį baisų dalyką vadinamą fraktaline geometrija. Šios geometrijos nagrinėjami objektai yra taip vadinami fraktalai (arba fraktalės). O kuom gi jie ypatingi? Fraktalai dažnai puikiai paaiškina tai ką mes galime pamatyti gamtoje, tai kas dažnai iš tiesų atrodo chaoso ar visiškų atsitiktinumų padarinys. Toks taip sakant "gamtos kodas". Nesigilinant į detales užtenka paminėti, kad esminė, tame tarpe ir šiam serialui, fraktalų savybė yra savipanašumas (t.y. skirtinguose masteliuose fraktalo sudedamosios dalys yra identiškos arba labai panašios į patį fraktalą).
  Žodžiu pagooglinkit fractal ir bus ramu/gražu. Dar pakviesčiau užsukti į Rizikos fizikos svetainę (http://mokslasplius.lt/rizikos-fizika), bet kad su fraktalais nieko į naują svetainę neesame įdėję (iš senosios visai smagiai galima pažaisti su Niutono-Rafsono metodu gaunamais fraktalais: senosios Rizikos fizikos straipsnio kopija (spausti)).

  Dėl pačio serialo... Tiesa pasakius tikėjausi kažko rimtesnio ir labiau susijusio su fraktalų esme. O tiek kiek fraktalu buvo įkišta į šį kūrinį... Na jie buvo įkišti toli gražu ne iš esmės. Na, bet turint galvoje, kad kūrinys orientuotas i plačiąsias mases, tai labai protingu minčių vystymo tikėtis buvo tiesiog kvaila. (Mandelbroto įžvalgas į Didžiosios Britanijos pakrantės ilgį, akcijų kurso kreivių fraktališkumą ir pan. vargu ar kas iš eilinių mirtingųjų skaniai suvalgytų)
  Na, o visa kita savo vietose. Nuostabus mokslinės fantastikos žanro pavyzdys - pasirodo japonai suvokia, kad SciFi svarbiausia ne kosmosas, mechos ir *pew**pew**pew*, o idėja (=problema, konfliktas, įvykių/pasaulio aktualumas). Fractale pasižymi puikia atmosfera, gerai užkabliuotos neohipiškos filosofijos gaidelės (fraktalai, beje, savotiškas neohipių simbolis). Vietomis perdaug prišaudyta, bet tai bendro vaizdelio per daug nesugadina. Taigi galutinis vertinimas 10/10=5/5.

  P. S. Šis anime akmenėlis į Apple ir šiaip bendrai paėmus vartotojiškumo daržą? Gal dėl to masės vertina jį negatyviau. Nulaužto nago dramos ir ecchiniai pantsu shotai matyt jiems yra daug įdomiau. Oh, well... kids these days...
  Paskutinį kartą taisė Ozis : 2011-04-01, 15:31

 3. #3
  Rašytojas
  Perla avataras
  Įstojimo data
  2010 04 06
  Vietovė
  Šiauliai
  Įrašai
  292
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  16
  Iš pradžių labai patiko ir įtraukė, bet paskui kažkaip pradėjo šiek tiek nervinti ta nuotaikų kaita (tai vieną akimirką visi juokias, tai po kelių minučių vyksta susišaudymas), nuolatiniai Enri skundai ir t.t. Idėja man labai patiko, bet iki 10 trūksta. Mano galutinis vertinimas 4/5 arba 9/10.

 4. #4
  Catching some Zzzzs...  slicKrox avataras
  Įstojimo data
  2021 08 01
  Vietovė
  4Th Dimension (Jonava/Sou)
  Įrašai
  2.566
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  145
  Gan skeptiškai buvau nusiteikęs šiam darbui, pirmą syk išvydęs jo viršelį, netgi esant šio žanro gerbėju, tačiau išgirdęs palyginimus su Last Exile iškarto sukrutau ir susisdomėjau šio darbo peržiūra. Būtinai pakomentuosiu plačiau, kai tik turėsiu progą pažiūrėti šį nuotykių anime. Piešimas taipogi atrodo šiltas ir gerai derantis tokio plauko anime.

 5. #5


  Shenn avataras
  Įstojimo data
  2009 09 21
  Vietovė
  Klaipeda
  Įrašai
  591
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  19
  "Last exile" vis dar rengiuosi tik pažiurėt tad negaliu patvirtint ar paneigt del panašumų. Aš kažkodėl daugiausia paralelių įžvelgiau tarp šio anime ir "Eureka 7". Kaip ir ten taip ir čia pagrindinių personažų panašus amžius, bei jie prisijungia prie sukilelių kovojančių prieš valdžią. Romantika panašaus lygio irgi. Tarp piešimo irgi yra panašumo.

 6. #6
  Super mega ultra rašytojas
  Ozis avataras
  Įstojimo data
  2005 05 01
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  675
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  25
  Gaideles is tiesu panasios kaip ir Last Exile, taciau jis veikiausiai liktu kiek nuosaleje. Fractale turejo potencialo prilygti, bet juo nepasinaudojo. Tokio turinio ir episkumo pojucio kaip Last Exile pasiekti nepavyko. Visgi ir vienas ir kitas yra savotiska "steampunkine" pasaka.
  Eureka 7, nors ir neturejo tikros "steampunkiskos" dvasios, bet irgi labai primena Fractale. Ypac del personazu tarpusavio santykiu, nors velgi toks ispudis, kad Eureka 7 buvo siek tiek geresnis (nors matyt toki ispudi sudaro didesnis epizodu skaicius).

 7. #7
  The Hitchhiker
  Sable avataras
  Įstojimo data
  2005 03 11
  Vietovė
  underneath the sky
  Įrašai
  1.721
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  6
  Reputacija
  89
  Dėl minusų jei iškart, tai nevisai išvystyta tema animo. Istorija lyg ir gera, bet kažkaip pernelyg buitiškai ir ant lėkštės pateikta - vis norisi dar daugiau darbo ties atmosfera ir šiek tiek mindfuck'o. Nors galima sakyt, kad kurėjai sąmoningai taip ir pasielgė. Parodė tos fractale sistemos darbą ir pasaulį jau po žmonių įpratimo. Tai per dideliu galvos sukimu kur ten realybė, o kur virtualus gyvenimas niekas jau ir nebeužsiima. Per maža serijų tam matyt kaip Ozis ir minėjai. Su Last Exile'u ir Eureka 7 sutampa pats setingas. Ir Last Exile ir Fractale yra kovojama su pasaulį dominuot pradėjusios alia religinėmis/kultinėmis grupėmis. Personažų piešimas palyginus su aplinka kažkaip per lėkštas, bet iš esmės netrukdo. Pabaiga labai jau nuspėjama buvo.

 8. #8
  the journeyman


  Miesto_Druidas avataras
  Įstojimo data
  2010 08 17
  Vietovė
  City of light and darkness
  Įrašai
  1.962
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56
  Patiko, jei nebūtų švaistomas laikas (skrydžio epizodas) ir pabaiga būtų buvusi normalesnė, tai skirčiau 10. Šiaip nedaug ką tesu matęs iš Noitamina rodytų darbų, bet kaži ar Fractale ten labai stovėtų aukštoj vietoj, reitingai matyt tą tik parodo (na matyt čia kaltas suvaržytas formatas). Anime tikrai turėjo daug potencialo, kuris taip ir nebuvo išnaudotas kaip pridera. Bet patiko animacija, iš pradžių keistokai atrodė toks veikėjų piešimas, na bet tiesiog negali nesigrožėt jos kokybę, kuria anime tiesiog spinduliuoja kai kuriuose epizoduose (kaip septintam pavyzdžiui).
  Paskutinį kartą taisė Miesto_Druidas : 2011-04-03, 08:35

 9. #9
  Iškrypęs dėdulė
  Killerbee avataras
  Įstojimo data
  2006 12 11
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  3.291
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  128
  Geras ir kartais movie formata primenantis piešimas, smagūs personažai, neypatingai originali (o kitokių dar būna?), bet įdomi sci-fi istorija.... Viskas kaip ir yra, bet vis tiek trūksta. Manau serialas tiesiog per daug vaikiškas tokiai rimtai temai, o potencialas neišnaudotas. Tvirta 7 parašysiu, buvo visai įdomu.

 10. #10
  Forumo vilkas
  demoniacman666 avataras
  Įstojimo data
  2008 04 16
  Vietovė
  Marijampolė-Vilnius
  Įrašai
  391
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Ziauriai patiko, net ir turedama keletu dramatisku epizodu, bet galutini ispudi si istorija paliko labai silta ir malonu. Tad duodu 5/5, galbut todel, kad siuo metu ziauriai norejosi ko nors silto (damned sesija). Piesimas pasakiskas, seniai atsimenu mates tokia kokybe, nors personazus galejo geriau nupiest, na bet ka padarysi, ir tokie man gan maloniai susiziurejo. Kas liecia istorija, tai jinai man jau matyta ne karta ne tik kad anime, bet ir siaip sci-fi knygose ar filmuose, bet cia ji perteikta tikrai nuostabiai, ir kas netgi keista jau darosi siais laikais, be papu ir kitu nesamoniu. Tad tik daugiau tokiu kurineliu...

  Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

 11. #11
  ciombiukas avataras
  Įstojimo data
  2009 09 18
  Vietovė
  Kaunas
  Įrašai
  716
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  18
  Patiko, tikrai geras kūrinys, sužavėjo istorija (ne viskas taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio). Veikėjai įdomūs, piešimas tikrai geras, žodžiu 4.5/5 tikrai vertas.

  Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •