Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 0 EUR (0%)

Puslapis 1 iš 18 12311 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 16 iš 288

Straipsnis: BJD – daugiau nei hobbis

Super mega ultra rašytojas

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40

BJD – daugiau nei hobbis.

"Pagaliau mano Vincentas* namuose... gyvai jis daug gražesnis nei promo nuotraukose, užsakiau jam sidabrinį peruką iš Dollmore ir pilkas Dollshe craft akis... Jis puikiai atitiks mano įsivaizduojamą personažą“ – panašiai taip galėtų skambėti komentarai savininkės skelbiančios „dėžės atidarymo“ ceremonijos fotosesiją didžiausiame tarptautiniame BJD forume Den of Angels.

Bet pradėkime nuo pat pradžių, kas visgi yra tos trys taip daug reiškiančios raidės. BJD – tai anglų kalbos trumpinys terminui Ball-jointed doll, lietuviškai galėtume jas pavadinti Šarnyrinėmis lėlėmis. Šiuolaikinės šarnyrinės lėlės pirmą kartą pasirodė 19 amžiuje vakarų Europoje, Azijietiškos (ABJD) iš poliuretano gaminamos šarnyrinės lėlės atsirado 1999 metais, kai Japonijos kompanija Volks pagamino 57 centimetrų Super Dollfie lėlių liniją, iš kurios atsirado trumpinys SD bei MSD (mini SD) reiškiančios lėlės dydį bei ne retai naudojami apibendrintai kalbant apie dydžius visom BJD, nors tai ir nėra labai teisinga.

Ne visas šarnyrines lėles mes galėtume ir turėtume vadinti trumpiniu BJD, kad galėtume, mūsų lėlytė turi atitikti šiokius tokius reikalavimus, kuriuos apibrėžė DOA bendruomenė: jos turi būti išliejamos iš poliuretano (angliškai resin); lankstytis šarnyrų, sujungtų elastinga tampria guma, pagalba (turi turėti kaip minimum kaklo\galvos, pečių, alkūnių, riešų, klubų, kelių ir kulkšnių šarnyrus); turėti bent dviejų dalių galvą, kad galėtume pakeisti akis; galėti nešioti keičiamus bei šukuojamus plaukus, rūbus ir avalynę. Lėlės turi būti pritaikomos asmeniniam naudojimui, pavyzdžiui, nors ir lėlė jau būtų su taip vadinamu face-up'u, turi būti galimybė jį nuvalyti.

Kokio dydžio yra ABJD? Azijietiškos šarnyrinės lėlės paprastai būna 1/6 , 1/4, 1/3 žmogaus ūgio. Taip vadinamos SD yra apie 60 cm (1/3), tačiau egzistuoja ir didesnių, kaip kad 1/2 skalės 90 cm Angel of Dream linijos lėlės ar Soom 80 cm Mecha angelų serija, netelpanti nei į 1/3, nei į 1/2 rėmus. MSD yra apie 40 cm, mažesnės nei 30 cm vadinamos Tiny.

Kur galima įsigyti BJD ir kiek tai kainuoja? Paprasčiausias ir saugiausias būdas pirkti iš pačių gamintojų, tačiau jei pavėlavai prigriebti limituoto leidimo lėlę, gali tekti ieškoti jos pas perpardavinėtojus aukcionuose arba iš antrų rankų, kontaktuojantis, kad ir tam pačiam DOA forume, tokiu atveju už šarnyrinį malonumą gali tekti pakloti ir 2000 dolerių. Normalios kainos (ne limituoto leidimo) svyruoja apie 450-700 dolerių 1/3 skalės dydžiui, mini bei tiny dydžių lėlyčių kainos svyruoja tarp 100-350 dolerių. Daug kas priklauso nuo to kur lėlė yra gaminama, tendencingai Kinijoje gaminamos BJD pigesnės. Daugiausia gamintojų būriuojasi Pietų Korėjoje, žymiausios firmos: Custom House, Luts, Dollshe, Doll in Mind, Souldoll, Dream of Doll, Soom, Dollmore, Iplehouse.

Na štai pagaliau susitaupėte, nusipirkote ir galvojate, kad jūsų finansinės ir fizinės kančios baigtos... Toli gražu. Minėtos sumos yra paprastai už „tuštutę“, jums reikės pasirūpinti peruku, akimis, drabužiais, face-up'u, body blush'u, o visa tai irgi nemažai kainuoja. Taip vadinamas face-up'as (veidelio išpaišymas, makiažas bei bruožų išryškinimas) jums gali atsieiti dar 30-150 dolerių, firminis kainuoja apie 50 dolerių, pas pradedantį face-up menininką galima pasidaryti už mažesnę sumą, pas profesionalą garsų face-up'erį gali tekti pakloti ir 150, plius dar pašto išlaidos, nes tektų galvą siųsti svetur. Žinoma, galima tai padaryti ir pačiam, tačiau iš patirties sakau, kad čia nesutaupysit, kadangi reikalingų ir nekenkiančių lėlei priemonių Lietuvoje nerasit, kita vertus pačiam bandyti tai atlikti yra be galo malonu ir įdomu. Kad ir kaip besaugotumėt nuo tiesioginių saulės spindulių, lėlė su laiku gelsta, reikia pasirūpinti specialiais apsauginiais purškikliais, taipogi gali tekti ją pertempti, kas reikalauja tam tikrų fizinių jėgų bei kantrybės. Jei nenorit kad matytųsi išliejimo sujungimai-siūlės (poliuretano liejimas pagal sukurtą skulptūrą yra rankų darbas), teks šlifuoti pačiam arba mokėti firmai už „sanding'ą“ papildomus 100 dolerių, tiesa kai kurios firmos nušlifuoja savo lėles, ir sujungimų nesimato. Drabužėliai kainuoja panašiai kaip ir žmogiški. Norit, kad jūsų BJD būtų itin neįprasta ir ypatinga, gali tekti ją modifikuoti, hibridizuoti... Tačiau apie tai jau neišsiplėsiu.

Personažas sukurtas, vardas, charakterio savybės ir istorija sukurta, o kas dabar? Vienas iš pagrindinių BJD kolekcionierių užsiėmimų yra šių lėliukų fotografavimas. Forumuose yra gausybė teminių fotografijų, temomis, pvz. BJD vandenyje, BJD abėcėlė, pati kiečiausia BJD poza ir panašiai, fotografuojamos meninės fotosesijos, foto-istorijos su tam tikra koncepcija, pavieniai personažų pristatymai, ar tam tikros fotosesijos, pilna išties įspūdingų darbų, kur žandikaulis gali atvipti pamačius. Taipogi šis hobis apima fanfiction'us, fanart'us, bet kokius įmanomus rankdarbius, galų galbūt net namo statybą, su visom elektros instaliacijom, židiniais ir panašiai, trumpai pasakius - laisvė kūrybai.

Galima būtų dar daug šnekėti ir pasakoti apie pačias BJD, tačiau kol kas čia apsistosiu. Jei bus klausimų, savo kompetencijoj mielai atsakysiu. Noriu, kad ši gija būtų tam tikras informacijos šaltinis apie BJD, bendrų bėdų sprendimų ieškojimo, gal būt šiokia tokia iliustracinė informacija, nuotraukos sveikintinos būtų. Kviečiu prisijungti Dollfie Dream turėtojus (kadangi jos išimtine tvarka irgi traktuojamos kaip BJD), galbūt papasakoti apie savo turimus turtus, rūpesčius juos gaunant, ar kitas problemas bei džiaugsmus.

Pati savo pirmąjį ir kol kas vienintelį BJD berniuką įsigijau gegužės mėnesį, turėjau didelių rūpesčių su muitais bei jos tarpininkais, taipogi atkeliavo jis pas mane ne pilnoje komplektacijoje... Tačiau šiaip ne taip, viskas susitvarkė.

Paskutinį kartą taisė amidau : 2012-09-28, 22:10 Priežastis: Html patvarkymas.

♥♥♥

Lantislt avataras
    Įstojimo data
    2009 02 27
    Vietovė
    Kėdainiai
    Įrašai
    157
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    20
    Kadangi nesu didelis realistiškai atrodančių BJD gerbėjas, anime stiliaus Dollfie Dream man arčiau prie širdies.
    Įdomu kiek išvis BJD savininkų yra Lietuvoje.

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Citata Autorius Lantislt Žiūrėti skelbimus
    Kadangi nesu didelis realistiškai atrodančių BJD gerbėjas, anime stiliaus Dollfie Dream man arčiau prie širdies.
    Įdomu kiek išvis BJD savininkų yra Lietuvoje.
    Žinau gal 7 (kartu su mumis) žmones turinčius, kiek iš viso net sunku pasakyti... Besidominčių yra nemažai Tačiau kadangi hobis nepigus, tai žmonės ir susidėlioja sau prioritetus.

Šokoladoholikė
    toma avataras
    Įstojimo data
    2010 03 16
    Vietovė
    LaLaLand~
    Įrašai
    415
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    21
    OOoooooo... Kaip aš dievinu šias lėles. Labai norėčiau vienos. Deja pinigų nežinau iš kur tiek gaut, kad galėčiau nusipirkt kokią. Dažnai sėdžiu prie kompo ir varvinu seilę. Ech... būtų gerai tokią turėt ir nereikėtų medžiagos švaistyt ant barbių, nublankstančių prieš šiuos šedevrus, va tokioms drabužius siūčiau...

That's my pie.
    SeiSoraYu avataras
    Įstojimo data
    2007 03 09
    Vietovė
    Kauns
    Įrašai
    256
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    Visad sakiau, jog kai praturtėsiu būtinai įsigysiu tokį grožį *-* (Mačiau viena pana turi Atsushi Sakurai Minime O_O bet jaučiu limited edition buvo ir labai seniai, nes net kataloguose nebėra TT^TT)

Beje, būtų įdomu pamatyti pačios Eguros BJD ~

P.S ech jau kurį laiką vis užeinu į SOUL DOLL ir grožiuosi šiuo jaunuoliu: Morse
    Paskutinį kartą taisė SeiSoraYu : 2010-11-14, 15:42 Priežastis: pamiršau kai ką paminėti :D

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Citata Autorius SeiSoraYu Žiūrėti skelbimus
    Visad sakiau, jog kai praturtėsiu būtinai įsigysiu tokį grožį *-* (Mačiau viena pana turi Atsushi Sakurai Minime O_O bet jaučiu limited edition buvo ir labai seniai, nes net kataloguose nebėra TT^TT)
    SeiSoraYu, ten matomai buvo DIM Minimee... Minimee paprastai neparsidavinėja, reikia daryti individualius užsakymus galvai pagal foto. Galvelės skulptūros padarymas ir išliejimas atsieina apie 400-450 dolerių, už tą sumą atsiunčia pora galvų. Galima, kad ir savo minimee užsakyti. Rusijoj merginos kolektyvinius užsakymus daro, kur surenka po 10 žmonių, tada tos galvos atsieina net pigiau nei paprastų BJD. Pilna ir anime minimee, ir j-rockerių...
    Spoileris:

P.S ech jau kurį laiką vis užeinu į SOUL DOLL ir grožiuosi šiuo jaunuoliu: Morse
    Tą Souldoll'o berniuką aš atsimenu kai jis tik atsirado, viena iš įdomesnių veido skulptūrų

Beje, būtų įdomu pamatyti pačios Eguros BJD ~
    O Adriel'io spamo Azete jau buvo
    Spoileris:

Nors kairėje ir blondis, bet šiaip jis pas mane juodaplaukis-ilgaplaukis
    Planuoju, perdarinėti jo feisupą, kadangi nesinori palikti pirmą mano feisupinimo blyną ant veido, liks panašioj dvasioj, tik šį kartą baigiu įsigyti tinkamas priemones feisupinimui ir tikiuosi pavyks viską padaryti profesionaliau.

Citata Autorius Tiuoma Žiūrėti skelbimus
    Ech... būtų gerai tokią turėt ir nereikėtų medžiagos švaistyt ant barbių, nublankstančių prieš šiuos šedevrus, va tokioms drabužius siūčiau...
    Viskam savas laikas Aš irgi laiką tik varvinau seilę, kol nusprendžiau nebekankinti savęs ir užsisakyti įlgą laiką man į akį kritusį modelį. Pas mane nebuvo taip, kad man žūtbūt reikėjo bet kokios BJD, man reikėjo būtent mano Mecha Angel'o... Kiekvieną kartą pamačius foto jis tartum šaukė "Nupirk mane, nupirk..." XDDD... Galų gale kantrybė man trūko

7. Ačiū SeiSoraYu dėkojo
    ♥♥♥

Lantislt avataras
    Įstojimo data
    2009 02 27
    Vietovė
    Kėdainiai
    Įrašai
    157
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    20
    Kai pagalvojų kiek aš išleidau ant savo mergaičių - baisu daros. Bet kai jos į mane taip žiūri, tiesiog liežuvis neapsiverčia pasakyti "ne".
    Jos labai nori dar vienos sesutės ir kažin ar ilgai man pavyks atsilaikyt.

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Citata Autorius Lantislt Žiūrėti skelbimus
    Kai pagalvojų kiek aš išleidau ant savo mergaičių - baisu daros. Bet kai jos į mane taip žiūri, tiesiog liežuvis neapsiverčia pasakyti "ne".
    Jos labai nori dar vienos sesutės ir kažin ar ilgai man pavyks atsilaikyt.

Patikėk manim, tikrai, kad baisu, ką tik vėjais paleidau itin nemažą sumą šarnyriniams pirštams (kuriuos dar ir pati surinkti turėsiu)...... net prakaitas išmuša, kai pagalvoji kokia suma, bet geriau negalvoti XD

Mano berniukas irgi norėtų kompanijos, bet mergaitės man patikusios vis nerandu, tai jei ir bus kas, tai greičiausiai broliška draugija, bet čia dar galbūt tolimoje tolimoje ateityje.

Gerai, kad man patinka būtent vienos kompanijos BJD, tai bonus pointai nuolaidai bent jau kaupiasi. Maniškiam ir rūbus sunku rasti, Adriel'is -nestandartinio ūgio, tenka pačiai kažką darytis, to pasekoje ir ilgai planuota siuvimo mašina namuose atsirado

Stebėtoja
    Sharp_katana avataras
    Įstojimo data
    2007 02 28
    Vietovė
    Vilnius-Pasvalys
    Įrašai
    165
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    14
    Dažnai atsidarau Dream of Doll svetainę, pavarvinu seilę... Na, nepigus malonumas, bet koks grožis! Tikiu, kad ateis laikas ir aš tokią įsigysiu, bet reikia gerai apmokamo darbo paieškot Manau, kad pirkčiau tik iš DOD, nes man jų galinamų lėlių stilius priimtiniausias.

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Citata Autorius Sharp_katana Žiūrėti skelbimus
    Dažnai atsidarau Dream of Doll svetainę, pavarvinu seilę... Na, nepigus malonumas, bet koks grožis! Tikiu, kad ateis laikas ir aš tokią įsigysiu, bet reikia gerai apmokamo darbo paieškot Manau, kad pirkčiau tik iš DOD, nes man jų galinamų lėlių stilius priimtiniausias.
    Na ir iš menkiau apmokamo darbo įmanoma susitaupyti, kai kuriose firmose įmanoma ir išsimokėtinai, per 4-5 mėnesius, ir tada jau po paskutinio mokėjimo gaunant savo turtą, net ir su Limited edition galioja, tik reikia spėt laiku užsakyti.

Pati irgi tam tikrą skonį BJD turiu, ir 100 proc. man įtinka tik Soom lėlės, mėgstu "mature looking", kaip sakoma "I'm Soomed"

paziuret tai tikrai grazu ir ziauriai fainai FB sekti, kaip Egu saviskiu rupinasi, nu bet man asmeniskai tokios kruvos pinigu tikrai gaila....
    o siaip dar dekui uz tema, apsisviesiu siek tiek dabar ;]
    Urameshi, Iemon-dono!

Šokoladoholikė
    toma avataras
    Įstojimo data
    2010 03 16
    Vietovė
    LaLaLand~
    Įrašai
    415
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    21
    Aš turiu klausimą. Parašyta, kad tikra BJD lėlė turi būti išlieta iš poliuretano(resin), turi turėti besilankstančius sąnarius ir t.t. Aš truputį pasidomėjusi radau kelis iš japonų kalbos verstus tutorial`us, kuriuose aiškinama kaip pasigaminti šias lėles. Juose jos tiesiog nulipdomos iš molio lėlėms gaminti ir turi visus BJD bruožus. Tai pavyzdžiui aš nusilipdyčiau vieną tokią lėlę iš kepamo modelino lėlėm gaminti, ji lankstytųsi ir pan., bet ji nesiskaitytų BJD lėlė, nes neišlieta iš poliuretano?

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Aš turiu klausimą. Parašyta, kad tikra BJD lėlė turi būti išlieta iš poliuretano(resin), turi turėti besilankstančius sąnarius ir t.t. Aš truputį pasidomėjusi radau kelis iš japonų kalbos verstus tutorial`us, kuriuose aiškinama kaip pasigaminti šias lėles. Juose jos tiesiog nulipdomos iš molio lėlėms gaminti ir turi visus BJD bruožus. Tai pavyzdžiui aš nusilipdyčiau vieną tokią lėlę iš kepamo modelino lėlėm gaminti, ji lankstytųsi ir pan., bet ji nesiskaitytų BJD lėlė, nes neišlieta iš poliuretano?
    Lipdžiau ir aš kažkada iš "La doll" ore stingstančio modelino lėlėms, Iš tokio modelino nulipdytos lėlės neįmanoma įtempti būtų, kad ji stovėtų ir gerai pozas laikytų, betempiant ji tiesiog sutrūktų, nes ten galūnių įtempimas ohoho koks, aš Adrielį pertempinėdama net susižalojau.
    Bet šiaip esmė, kad BJD galvos ir kūno skulptūros ir lipdomos panašiu principu dalimis, o tada jau tos pagamintos dalys naudojamos liejimui iš poliuretano.

Kaip jau minėjau tos apibrėžtos taisyklės yra didžiausios egzistuojančios BJD bendruomenės DOA (Den Of Angels), kuri nemažą įtaką visai BJD industrijai turi. Čia autorinės šarnyrinės lėlės baninamos.
    Bet mano asmenine nuomone, tai ta lėlytė plačiąja prasme laisvai galėtų vadintis "Autorine BJD"
    Jei planuotumei autorinę daryti, paranku būtų prisijungti prie "The Joint" forumo, tik nežinia kaip ten su registracijom, nes dabar ir DOA forume be pakvietimų neprisireginsi, man pavyko kažkaip pataikyti momentą prisijunti prie abiejų.

Citata Autorius cobabara Žiūrėti skelbimus
    paziuret tai tikrai grazu ir ziauriai fainai FB sekti, kaip Egu saviskiu rupinasi, nu bet man asmeniskai tokios kruvos pinigu tikrai gaila....
    o siaip dar dekui uz tema, apsisviesiu siek tiek dabar ;]
    Pasakysiu paslaptį, pinigų gaila tik prieš pirkimą Kai jau turi rankose, nesigaili, kad išleidai

Šokoladoholikė
    toma avataras
    Įstojimo data
    2010 03 16
    Vietovė
    LaLaLand~
    Įrašai
    415
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    21
    Šiaip tuose tutorial`uose lėlės kaip tik ir lipde iš „La Doll“ modelino. Ji ten Buvo įtempta ir labai gražiai stovėjo bei darė kitas pozas. Taigi tokia lėlė iš modelino vis tiek būtų BJD tai truputį pakėlė man ūpą. Gal reiks pabandyt kokia nulipdyt vis pigiau būtų. Ačiū.

Egura avataras
    Įstojimo data
    2007 05 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    802
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    40
    Šiaip tuose tutorial`uose lėlės kaip tik ir lipde iš „La Doll“ modelino. Ji ten Buvo įtempta ir labai gražiai stovėjo bei darė kitas pozas. Taigi tokia lėlė iš modelino vis tiek būtų BJD tai truputį pakėlė man ūpą. Gal reiks pabandyt kokia nulipdyt vis pigiau būtų. Ačiū.
    Galbūt itin storas sluoksnis buvo ir labai gerai apgalvotos proporcijos, daugiau svorio tenkant apatinei daliai, La doll premix kažkiek tvirtesnis, bet kiek aš iš savo praktikos žinau tai na jis nesulyginamas su resin'o tvirtumu, man ir galva skilus buvo kai pati dariau, nes šiaip tas modelinas labai lengvas. Turbūt matei "Yoshida style BJD" tutorialus? ten japonas knygą parašęs apie autorinių BJD gaminimą, galūnėse ir vielos dėl tvirtumo naudojamos, šiaip visokių naudingų patarimų, viskas nuo A iki Z.
    Sekmės kūryboje, nors tokių dalykų procesas ilgas, bet vis vien lauksim rezultatų

That's my pie.
    SeiSoraYu avataras
    Įstojimo data
    2007 03 09
    Vietovė
    Kauns
    Įrašai
    256
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    Citata Autorius Egura Žiūrėti skelbimus
    SeiSoraYu, ten matomai buvo DIM Minimee... Minimee paprastai neparsidavinėja, reikia daryti individualius užsakymus galvai pagal foto. Galvelės skulptūros padarymas ir išliejimas atsieina apie 400-450 dolerių, už tą sumą atsiunčia pora galvų. Galima, kad ir savo minimee užsakyti. Rusijoj merginos kolektyvinius užsakymus daro, kur surenka po 10 žmonių, tada tos galvos atsieina net pigiau nei paprastų BJD. Pilna ir anime minimee, ir j-rockerių...
    Aaaa, dabar viskas aišku, dėkui, kad išaiškinai, kaip ten yra xDD Nes net ir nelogiškai man atrodė tai, kad būtų Atsushio minimee pardavinėjama... Gi neapsimokėtų... Aš suprantu jei kokio Gackto arba Miyavi būtų, kurie ten belekaip populiarūs xDD Na nebent tai, kad Atsushio minimee net ir ne jo fanams patraukli būtų xDD Anyway sankyou. Dabar galėsiu svajoti, jog kada nors būsiu tokia turtinga ir galėsiu sau tai leisti XD

Citata Autorius Egura Žiūrėti skelbimus
    O Adriel'io spamo Azete jau buvo
    Spoileris:

Oo grazus Šiek tiek į Peter Murphy užneša XD

Puslapis 1 iš 18 12311 ... PaskutinisPaskutinis

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •