Paremti dabar Šiam mėnesiui reiktų: 12 EUR, gauta: 2 EUR (17%)

Žiūrėti balsavimo rezultatus: Kaip vertinate "Clannad" filmą?

Balsavo
19. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5 (Šedevras)

  15 78.95%
 • 4

  3 15.79%
 • 3

  0 0%
 • 2

  1 5.26%
 • 1 (Neverta dėmesio)

  0 0%
Rezultatai 1 iki 7 iš 7

Clannad - The Motion Picture

 1. #1
  Aramis
  Guest

  Thumbs up Clannad - The Motion Picture


  劇場版 クラナド (Clannad (movie))
  - Clannad filmas -


  Režisierius: Dezaki Osamu;
  Studija: Toei Animation;
  Transliacija: 2007. 09. 15
  Žanras: Drama, fantazija, gyvenimiškas, romantika;
  AniDB reitingas: 7.48 (1344);
  Trukmė: 1 OVA x 93 min.
  YouTube:Pradžios melodija / Pabaigos melodija / Reklaminis klipas

  Adaptacijos: Clannad / Clannad ~afterstory~

  Aprašymas: Filmas paremtas pagal to paties pavadinimo Key VN ir nėra serijų adaptacija.

  Filmo pradžia labai romantiška - sakurų žydėjimo metu prie mokyklos susitinka vaikinas ir mergina, mergina išdrįsta užkalbinti vaikiną ir pasiprašo leisti jai eiti su juo į mokyklą.

  Jis - Okazakis Tomoya, paskutinius metus mokykloje tikrąja to žodžio prasme "stumiantis" abiturientas. Ji - Furukawa Nagisa, vieneriems metams likusi toje pačioje klasėje, todėl besijaučianti atstumtąja. Visi jos buvę bendraklasiai jau baigė mokyklą ir išsiskirstė kas kur. Po tokios pradžios turėtumėme patikėti tokiu dalyku kaip lemtis, tačiau...

  Okazakis niekada nebuvo labai socialus žmogus, todėl ne visai adekvačiai reaguoja į Nagisos prašymą leisti eiti su juo į mokyklą. Pats beveik neturėdamas tikrų draugų, jis nežino ką reiškia kito žmogaus artuma. Jam toks dalykas kaip "draugija" visiškai nerūpi, tačiau Nagisa nereaguodama į šaltą atsakymą vis tik eina paskui Okazakį. Po šio įvykio pagrindinių veikėjų keliai vėl išsiskiria, ir tik Nagisos pastangų dėka sušyla Okazakio širdis, pagaliau jis sugeba susirasti tikrų draugų, bei Tą vienintelę, jam skirtąją, kuri jo ilgai laukė po vienatvės medžiu...

  Tačiau niekas negalėjo žinoti, jog laimė bus tokia trapi...  Vaizdai iš Anime:
  Veikėjai:  Tomoya Okazaki
  Nagisa Furukawa
  Youhei Sunohara
  Abiturientas, tik savo malonumui švaistantis savo laiką. Gana asocialus veikėjas, gyvenantis vienas su tėčiu, kurio negali pakęsti. Prieš sutikdamas Nagisą bendravo tik su Sunohara, tokiu pat vėjo pamušalu kaip ir jis.
  Mergina su daugybe kompleksų, baimių ir didele svajone - atgaivinti vaidybos būrelį. Metais vyresnė už Tomoyą, tačiau dėl tam tikrų priežasčių likusi mokykloje kartoti kursą. Gyvena su abiem tėvais, kurie ją labai myli.
  Tomoyo geriausias draugas, taip pat vėjo pamušalas iš prigimties. Kaip dažniausiai ir būna, jis yra komiškasis istorijos personažas, tačiau ne toks kaip jo atitikmuo TV serijose. Labai padėjo Nagisai ir Tomoyo atgaivinti vaidybos būrelį.


  Akio Furukawa
  Sanae Furukawa
  Naoyuki Okazaki
  Nagisos tėtis, be galo karštai ją mylintis ir nenorintis jos atiduoti tokiam netikėliui kaip Tomoya. Mėgsta beibolą, yra įsitikinęs, kad tikri vyrai reikalus aiškintis turi jo pagalba. Dažnai žaidžia su apylinkės vaikais.
  Nagisos mama, buvusi mokyklos mokytoja, dėl tam tikrų priežasčių užsiimanti kepyklos verslu. Labai myli Nagisą, kartais atrodo jog jos yra draugės, o ne motina su dukra. Labai pakilios nuotaikos asmenybė, kaip ir geraširdė.
  Tomoyo tėtis, sunkiai dirbantis, bei po žmonos mirties stipriai išgeriantis žmogus. Labai myli Tomoyo, ir viską daro tik dėl jo. Jaučiasi kaltas dėl to, koks dabar yra, bei dėl vieno nelaimingo atsitikimo, kuris įvyko jam esant neblaiviam.  Vaizdai iš Anime:  Autoriaus reziumė:  Labiau įtikinama ir už širdies griebianti gyvenimiškos meilės ir tragedijos istorija, apipinta glaudžiais draugystės ryšiais bei pasitikėjimu.

  Ilgai mąsčiau, ar verta filmą aprašyti, turint galvoje, jog serijų aprašymas jau gana seniai yra, ir vis tik sprendimas buvo "verta". Kodėl? Ogi todėl, kad filmas yra visiškai kitoks savo sudėtimi ir galų gale bendra atmosfera. Kai kurie netgi vertina filmą labiau nei televizijos serijas, ir galiu suprasti kodėl.

  Filmas pasirodė dar prieš serijas, todėl lyginimas gal ir nelabai tinkamas, tačiau siužetas filme nors ir ne toks išplėtotas, tačiau emocijų tikrai sukelia. Kadangi nebeliko Clannad buvusios gana išplėtotos haremo linijos, galima lengviau įsigilinti į pagrindinę siužetinę liniją.

  Tačiau pats svarbiausias pokytis nuo serijų yra pabaiga, kuri ~After story~ nors ir nenuvylė, tačiau filme ji labiau buitiška ir ne tokia pasakiška. Tas suteikia tikroviškumo pačiam filmui.

  Jei ausys manęs neapgavo, OST panašus į serijų, kaip ir pagrindinė įvykių chronologija, piešimas irgi savo laikotarpiui neprastas.

  Nuvarvinti ašarą visada sveika, ir nesvarbu ar lupant svogūną, ar žiūrint Clannad. Kol sugebi jausti svetimą skausmą, tol esi žmogus, ar bent jau taip pasakė vienas išmintingas žmogus. Filme buvo šiek tiek kitaip - dvi laiko tėkmės taip susijungė, kad kartais nebuvo galima suprasti ar čia dar reikia juoktis, ar jau verkti. Tačiau juk toks ir tas gyvenimas - džiaugsmas ir liūdesys eina koja kojon... Už tikrovišką siužetą, jokio fanserviso ir gyvenimišką istoriją nei mažiau nei daugiau, dešimt iš dešimt. Gal ne toks sukrečiantis kaip EF - Tale Of Two, tačiau pritrūkta tik trupučio.  Vaizdai iš Anime:  Paskutinį kartą taisė Aramis : 2010-05-31, 12:16

 2. Ačiū Deipekas dėkojo
 3. #2
  ForbiddenSubs įkūrėjas.
  Įstojimo data
  2009 06 21
  Vietovė
  Mažeikiai
  Įrašai
  23
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0

  Thumbs up

  Kai aplankiau šią giją, ir vėl užplūdo puikūs prisiminimai apie šį šedevrą.

  Mane labai sužavejo slice of life žanras. Kadangi labai jau įtikimai parodė gyvenimo sunkumus ir neviltį.

  Deja, pirmame sezone to matyt nelabai buvo galima, tik antrame stipriai jautėsi tas jausmų antplūdis.

 4. #3
  Forumo vilkas
  demoniacman666 avataras
  Įstojimo data
  2008 04 16
  Vietovė
  Marijampolė-Vilnius
  Įrašai
  391
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Galima sakyti AIR clonas, nu bet cia jau toks Key stilius... O siaip ir vel labai patiko visais aspektais, istorija netgi priimtinesne nei Air, nes nera to mistiskumo. Reiks atsisiusti visual novel 5/5

  Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

 5. #4
  AZ rėmėjas  Augis24 avataras
  Įstojimo data
  2009 03 29
  Vietovė
  Tokyo
  Įrašai
  919
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Tinklaraščio įrašai
  11
  Reputacija
  31
  Prisiminimui Clannad'o (TV) pažiūrėjau šita ir nežinau ką čia reikt pasakyti... Na, nesiskiria niekuom nuo TV serijų ir manau, galima pažiūrėti šitą, jeigu nesinori žiūrėti visų TV epų.

 6. #5
  Naujokas uNgis avataras
  Įstojimo data
  2010 10 14
  Vietovė
  Mažeikiai
  Įrašai
  10
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Geras filmas, bet nepakankamai, pagrindinės mintys išdėstytos, ir viskas labai jau LABAI sutrumpinta, na bet manau jog jis neprilygsta TV serijoms .

  Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

 7. #6
  Narys
  Sentum avataras
  Įstojimo data
  2011 02 18
  Vietovė
  Lost in space of time
  Įrašai
  91
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Patiko, bet pabaiga pasirodė šiek tiek per banali :/, na vertinsiu 5/5, nors tv serijos tikrai geresnės.

 8. #7
  ELO
  9inch avataras
  Įstojimo data
  2007 11 13
  Vietovė
  Kaunas
  Įrašai
  197
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  13
  Palyginus su Clannad 45 serijom, tai cia tikras crap... Na bet reik atsizvelgti i tai, jog filmas kurtas pries TV serijas, tad labai nereiktu smerkti...

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •