Puslapis 8 iš 17 PirmasPirmas ... 678910 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 113 iki 128 iš 261

Ar Dievas egzistuoja?

Mr. Reasonable

Raziel avataras
    Įstojimo data
    2004 06 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    219
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Citata Autorius tamagochi
    Materialus pasaulis man yra aibė, kurioje aš egzistuoju, o Dievas man yra jo viršaibis. Aš puikiai žinau, kad per visą savo gyvenimą aš greičiausiai neaptiksiu jokių tiesioginių Dievo įrodymų (nes juk sveikas skaičius niekaip negali suvokti kas tai yra trupmeninis skaičius). Tačiau tai nereiškia, kad tikėjimas Dievu neturi prasmės. Nes būtent tas tikėjimas man leidžia susikurti alternatyvų, platesnį modelį - leidžia kokybiškai kitaip mąstyti nei būnant ateistu (aš vis dar galiu mąstyti kaip ateistas, tačiau aš galiu remtis ir tikėjimo modeliu). Ir netgi gali būti, kad tas mano susikurtas modelis sugebės geriau paaiškinti kai kuriuos realaus gyvenimo dalykus, negu tradicinis požiūris (kaip kad kompleksiniai skaičiai leidžia rasti sprendimą į kitais būdais neišsprendžiamas lygtis fizikoje).
    Nuo to ir reikėjo pradėti, vadinasi tavoji dievo samprata yra atskirta nuo realaus pasaulio, tiek, kiek skaičiai yra atskirti nuo jo? Matematiniai simboliai yra žmonių sugalvotos abstrakcijos, kurios padeda patogiau modeliuoti aplinką. Jei tavo dievas yra tik toks, tai aš tada nemanau, kad tu tinki net į deistų (tikinčių, kad egzistuoja kažkoks visatos kūrėjas, aukštesnė būtybė, bet nemanančių, kad jai mes rūpime ar ji kišasi į žmonių gyvenimus) gretas... jau nekalbant apie teistus (tie, kurie visur mato dievo valią, yra įsitikinę, kad dievas aktyviai kišasi į žmonių gyvenimus).

Jei dievas tau reikalingas modelio susikūrimui, tai tvarkoj, paliekam nuošaly tada visus prieštaravimus kylančius teistinės ar deistinės pozicijos besilaikančių žmonių atžvilgiu, tau nebūtina ieškoti tada jokių dievo įrodymų, bent kol kas. Bet man tuomet kyla keletas klausimų:
    kaip konkrečiai dievo, tikėjimo įvedimas tau padeda susikurti "alternatyvų modelį" ar padeda "kokybiškai kitaip pažvelgti" į realybę?
    ir kitas, svarbesnis, klausimas - kokį realaus gyvenimo reiškinį tau tas tikėjimas ar dievas leistų geriau paaiškinti, nei modelis, kuriame nėra dievo? t.y. kurioje konkrečioje vietoje tavasis požiūris, kuris įtraukia dievus, gali kažką paaiškinti geriau? nes kol kas tu tik postulavai, kad tavo požiūris, kažkodėl yra platesnis...

Taigi čia prieiname prie to, kad tikintis žmogus mato netiesioginius įrodymus savo aplinkoje - bet tik dėl to, kad jis jų ieško. Ateistai jų net neieško, todėl negali išeiti už savo įsitikinimų ribų.
    Vėlgi, skirtumas šiek tiek subtilesnis: tikintis žmogus ieško įrodymų ir labai nori rasti jo tikėjimą patvirtinančius įrodymus... tuomet taip, jei labai norėsi rasti tavo įsitikinimus patvirtinančius įrodymus, tuomet ir rasi... žiūrėdamas į debesis gali pamatyti kokias tik nori formas ir pavidalus, jei panorėsi. Tokie žmonės kaip aš irgi ieško įrodymų, mes matom tuos pačius įrodymus, bet stengiamės išlikti nešališki, nenuleisti kartelės įrodymams vien todėl, kad labai norime, jog mūsų įsitikinimai būtų teisingi. Ir sverdami įrodymus kreipiame dėmesį ne tik, į mūsų norimas išvadas patvirtinančius įrodymus, bet ir į jiems prieštaraujančius, pastariesiems teikiamas kur kas didesnis dėmesys, nes ko verti tavo įsitikinimai jei jie neatlaiko kritikos?
    "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
    Alexander Kojève, 1959

FF sucks! Please, don't kill me

Administratorius

zio avataras
    Įstojimo data
    2000 02 22
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    309
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    25
    Citata Autorius Raziel Žiūrėti skelbimus
    Tokie žmonės kaip aš irgi ieško įrodymų, mes matom tuos pačius įrodymus, bet stengiamės išlikti nešališki, nenuleisti kartelės įrodymams vien todėl, kad labai norime, jog mūsų įsitikinimai būtų teisingi.
    Tai vat nuo tos kartelės ir priklauso visas idėjinis produktyvumas, o šališkai įvertinti remdamasis tik savistaba praktiškai neįmanoma.

emptiness
    arna avataras
    Įstojimo data
    2006 06 20
    Vietovė
    kaunas
    Įrašai
    1.165
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    58
    na ir temą pasirinkote..
    beja, gana nemažai šia Tema rodoma/kalbama ir anime. Tik čia viskas kiek paprasčiau, sakyčiau, net nepastebimiau ir niekur (gal tikriausiai beveik niekur) neminimas Dievo vardas. Bet idėjos į anime atėjo iš labai rimtų šaltinių ir jų autorių.. Esu tai jau pastebėjęs ne viename anime; bet kad atkapstyti tai anime, reikėtų ne vieną specializuotą knygą perskaityti :-)
    O į gijos užduotą klausimą, manau neverta net atsakyti: tai berasmiška. nes net netikintys tiki ;-)

sleeper.. enstein avataras
    Įstojimo data
    2009 01 17
    Vietovė
    Dievo pamirstas uzkampis
    Įrašai
    6
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Jesus was wrong.
    but ill keep it for myself.

amzinas klausimas "is kur viskas atsirado?", taip turbut niekada ir nebus atsakytas iki galo.

Yes. Yes i am better.... Quitarias avataras
    Įstojimo data
    2009 01 13
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    7
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0

Nebutinai.

Aš pavyzdžiui visiškai nuoširdžiai tikiu, kad aš esu atsitiktinių susidūrimų tarp judančių energijos kūnu mažesniu negu galime įsivaizduoti. Todėl man nereikia jaudintis dėl to kaip aš atsiradau nors tiesa pasakius daug ką atiduočiau už tas žinias.
    Tiesiog susitaikiau su tiesa, kad aš kaip ir visą kita turiu galą. Net ir visata nėra amžina tai ką tikėtis man.

Trumpai tariant man nereikia dievo. Bet jo egzistavimas būtų naudingas.
    I have a confession to make. I would sell all your souls to the devil if he released me some manga.... Sad thing is he said no to the deal.

Mr. Reasonable

Raziel avataras
    Įstojimo data
    2004 06 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    219
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Citata Autorius zio Žiūrėti skelbimus
    Tai vat nuo tos kartelės ir priklauso visas idėjinis produktyvumas, o šališkai įvertinti remdamasis tik savistaba praktiškai neįmanoma.
    Nelabai supratau, ką norėjai pasakyt? Idėjiniam produktyvumui aukštai iškelta įrodymų kartelė netrukdo, nes jei nesiruoši savo fantazijos ir idėjų pateikti kaip realybės (veikiančios kitus asmenis, išorinius reiškinius), tuomet jų tikrinimo nereikia. O antros sakinio dalies išvis nesupratau...
    Citata Autorius arna
    O į gijos užduotą klausimą, manau neverta net atsakyti: tai berasmiška. nes net netikintys tiki ;-)
    O, fun... Aš vat pasakyčiau, kad net ir "tikinčiais" save vadinantys žmonės iš tikrųjų netiki... nes jei iš tikrųjų tikėtų, nesiisegtų, pavyzdžiui, saugos diržo automobilyje, juk jei tavęs laukia amžinybė pomirtiniame gyvenime, kokia prasmė čia keletu akimirkų pratęsti savo gyvenimą?

Bet nah... nesistengsiu aš čia įpiršti savo visažinybės ir pasakoti kitiems kaip aš iš tikrųjų žinau apie žmones daugiau, nei jie patys žino apie save... jei žmogus sako, kad tiki, tai gal pasitikėkim juo? Jei sako, kad netiki, tai greičiausia ir netiki... Jei norime teigti, kad žinome geriau už patį žmogų, kuo jis tiki, tai jau geriau paremkime savo nuomonę. Taigi, gal baigtume švaistytis neparemtais pareiškimais ir pabandytume paremti savo nuomonę bent kažkokiais argumentais, Arna?
    "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
    Alexander Kojève, 1959

zmogus be ateities... BaudejasX avataras
    Įstojimo data
    2008 02 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    26
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Reziume: Dievas yra ne danguje, o galvoje.

weirdo Mantuzas1333 avataras
    Įstojimo data
    2008 01 22
    Vietovė
    telsiuose
    Įrašai
    62
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Netikiu as dievu ir kogero niekas neprivers tiketi. Nors paemus visus zmones gaunasi kad visi tiki juo. Juk sakoma kad Dievas viska atleidzia, tai visi ir daro ka nori. Juk jiems vistiek bus atleista
    Kas taves nenuzudo, padaro tave stipresniu

i see you! :3 zalia avataras
    Įstojimo data
    2009 01 22
    Vietovė
    Viiiiilniuuuus!!! :3 <3
    Įrašai
    9
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0

bu verta....

dievu as netikiu,bet tikiu,kad ateis akimirka,kai dievu tiketi bus verta...

Kažką pamiršęs.
    GranRey avataras
    Įstojimo data
    2008 11 01
    Vietovė
    Big fat city called Vilnius
    Įrašai
    133
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Jei čia kalbama apie Jesus Christ, gyvenantį vietiniuose debesyse, tai pats asmeniškai netikiu. Gerbiu tikinčius, tik nemėgstu tų, kurie per prievartą kiša savo tiesas. Tik vat tenka prie šeimos prisitaikyt ir kartais į bažnyčią užsukt. Deja man tie pamokslai juokingi.

naujas bet geras salierius avataras
    Įstojimo data
    2008 03 20
    Vietovė
    kns
    Įrašai
    13
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Seip net nematau prasmes tiket tokiu dalyku kaip dievas isvis...
    Yeah Yeah Yeahs

Naujokas LadyofTheDarkSky avataras
    Įstojimo data
    2008 12 10
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    22
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    nu tuo dieduku ant debeselio ir visa ta kristaus nesamone tikrai netikiu ir siaip manau dieduko-dievo pramanai yra zmogaus primityvumo rezultatas, nes tikrai yra daug lengviau suvokti apsoliutu zmogu, negu "kazkokia energija", vedancia gyvybe i prieki...beje as ta energija ir tikiu tai va

Mr. Reasonable

Raziel avataras
    Įstojimo data
    2004 06 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    219
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    "Dieduku ant debesėlio" niekas ir taip netiki, tik man atrodo žmonės nesuprantat, kad nesvarbu kokia forma, ar diedukas, ar "energija", iš principo tie tikėjimai yra lygiaverčiai, tik visokių "energijų" atveju žmonės bando sukčiaut ir paverst tą savo iracionalų tikėjimą kuo sunkiau aptinkamą...

vien todėl, kad vietoj "diedukas" ar "Kristus" pasakot "energija" ar "aukštesnė jėga" ar whateva, jūsų teiginio tai kokybiškai nekeičia. Beje, daugelio krikščionių tradicijose yra ir tas "energijos" atitikmuo, "šventoji dvasia" vadinas. Panašūs, nes abu vienodai bereikšmiai.
    Alexander Kojève, 1959

Suši valgytojas
    tamagochi avataras
    Įstojimo data
    2005 10 19
    Vietovė
    LT, Vilnius
    Įrašai
    180
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    19
    mes vis dar diskutuojam apie Dievą - game on truputį buvau iškritęs...

Citata Autorius Raziel Žiūrėti skelbimus
    Bet man tuomet kyla keletas klausimų:
    kaip konkrečiai dievo, tikėjimo įvedimas tau padeda susikurti "alternatyvų modelį" ar padeda "kokybiškai kitaip pažvelgti" į realybę?
    ir kitas, svarbesnis, klausimas - kokį realaus gyvenimo reiškinį tau tas tikėjimas ar dievas leistų geriau paaiškinti, nei modelis, kuriame nėra dievo? t.y. kurioje konkrečioje vietoje tavasis požiūris, kuris įtraukia dievus, gali kažką paaiškinti geriau? nes kol kas tu tik postulavai, kad tavo požiūris, kažkodėl yra platesnis...
    visų pirma, Dievo idėja yra labai efektyvus teigiamas psichologinis konstruktas žmogaus sąmonei. Nes deklaruoja tokius dalykus kaip "mano gyvenimas yra prasmingas", "aš esu mylimas", "egzistuoja amžinos vertybės" ir t.t. Mūsų gyvenime nutinka daug visokio š**o, kai palieka net artimiausi žmonės ir sugriūna viskas, ką iki šiol savo jėgomis statėme. Žmogui stovinčiam ant bedugnės krašto tikėjimas Dievu gali būti vienintelis dalykas neleidžiantis šokti žemyn. Ir tai mano nuomone yra labai svarbus kokybinis mąstymo skirtumas.

Toliau, ne paslaptis, kad mes senstam Vyresniems žmonėms tikėjimas reiškia skirtumą tarp efektyviai ir naudingai praleistos antros gyvenimo pusės (tikinčiam žmogui mirtis yra tik stotelė) ir nevilties, kai suvoki, kad tu greitai išnyksi be pėdsakų. Žmogus nori, kad jo gyvenimas būtų prasmingas ir Dievo idėja yra pats paprasčiausias būdas tai padaryti psichologiškai.

Dar manau girdėjai apie placebo efektą. Tai kai žmogui yra duodamas netikras vaistas ir jis nuo to pasveiksta - vien psichologinės įtaigos pagalba. Ir dar manau girdėjai ne vieną istoriją kai pasimeldę kokioje nors šventoje vietoje ar pan. žmonės "stebuklingai" išgyja. Net jei atmesi bet kokį antgamtinių jėgų įsikišimą, tikėjimas yra labai galingas placebo mechanizmas, kurį gali turėti bet kur ir bet kada.

Malda kaip psichologinis įrankis vertas atskiro paminėjimo. Ji labai naudinga žmogaus psichikai, nes leidžia atlikti refleksiją. Turi raminamą, koncentruojantį poveikį ir beveik nieko nekainuoja. Kai kuriose religijose praktikuojama meditacija yra dar galingesnė maldos versija. Kokius triukus sugeba atlikti jogai, taip pat girdėjai - ir tai vien kokybinio mąstymo skirtumo dėka.

Antra. Visos religijos deklaruoja tam tikrą moralinį kodeksą iš serijos "nevok", "nežudyk", "mylėk" ir t.t. Yra skirtumas kai žmogus nuoširdžiai tiki šiais dalykais "iš esmės", ir kai tai daro dėl baimės būti nubaustam visuomenės. Tikintis užėjusios pagundos yra linkęs atsisakyti, o ateistas mąstys planą kaip apgauti sistemą ir likti nenubaustam. Tai manau yra viena iš svarbiausių priežasčių mūsų amžiuje stipriai išaugusio nusikalstamumo lygiui paaiškinti.

Tai tiek trumpai apie mąstymo skirtumus

O štai gyvenimo reiškinių paaiškinimas yra griežtai subjektyvus dalykas. Religijos aišku pateikia savas atsakymų versijas į tokius svarbius klausimus kaip "iš kur atsirado gyvybė?", "kas yra sąmonė?", "kas yra po mirties?" Tačiau tų religijų yra daug ir kiekvieno individualus pasirinkimas kuo tikėti.

Praktinių Dievo pasireiškimų (t.y. dalykų, kurių niekaip kitaip negalėčiau paaiškinti išskyrus neįtikėtinus sutapimus) mano gyvenime pasitaikė gal kokie 3-4. Paskutinis nutiko vos prieš porą mėnesių. Buvo tam tikra problema, kurios aš negalėjau išspręsti jau 10 metų. Išbandžiau viską. Taigi maldos metu pasakiau, kad pasiduodu ir nebegaliu toliau vienas spręsti - man reikalinga pagalba. Nori tikėk, nori ne, bet maldos pabaigoje aš pajaučiau, kad tą pagalbą gausiu. Praėjo savaitė iš aš gavau atsakymą tiesiog "ant lėkštutės". Tam prireikė mažiausiai 5 sutapimų grandinės, daugumai kurių aš negalėjau turėti jokios tiesioginės įtakos. Šansas buvo 1 iš milijono ir, jei aš būčiau netikėjęs, greičiausiai būčiau jo nė nepastebėjęs. Gal tai ir sutapimas, tačiau pabaigoje man ne taip ir svarbu

Ši mano subjektyvi patirtis aišku tau neįrodys, kad Dievas egzistuoja. Aš tik norėjau pasakyti, kad tikėjimas nėra vien tuščias laiko švaistymas ir duoda daug teigiamų efektų. Net jei ten danguje ir nieko nėra.
    Time waits for no one.
    http://www.tamagochi.lt

INTErestinG...
    Sidzuka avataras
    Įstojimo data
    2007 07 12
    Vietovė
    Ten, kur tik man patinka
    Įrašai
    18
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    As Dievu netikiu, taciau pilnai sutinku su jo tiesomis. Kad zmones visi turi buti lygus ir t.t. Butu labai grazu jei taip darytu visi.

Is tiesu tai manau kas Dieva zmones sugalvojo. Sugalvojo kad butu lengviau gyventi. Nes kai yra Dievas zmogui nereikia grauztis del savo blogu darbu - juk koki atlikes tik ispazista kunigui pakalba poterius ir viskas! Ramus. Taip visiems tenka daug maziau atsakomybes ir jie nebijo daryti nusikaltimus ar nedorybes nes zino - papasakos mielam dedulei jis pabars taciau nuims ta sunka prasikaltimo nasta.
    Pasaulis priklauso tiems, kas jo nusipelne. Gauk savo!

Narys
    Įstojimo data
    2008 03 21
    Vietovė
    Daugausiai Kaunas
    Įrašai
    50
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Citata Autorius Sidzuka Žiūrėti skelbimus
    As Dievu netikiu, taciau pilnai sutinku su jo tiesomis. Kad zmones visi turi buti lygus ir t.t. Butu labai grazu jei taip darytu visi.

Is tiesu tai manau kas Dieva zmones sugalvojo. Sugalvojo kad butu lengviau gyventi. Nes kai yra Dievas zmogui nereikia grauztis del savo blogu darbu - juk koki atlikes tik ispazista kunigui pakalba poterius ir viskas! Ramus. Taip visiems tenka daug maziau atsakomybes ir jie nebijo daryti nusikaltimus ar nedorybes nes zino - papasakos mielam dedulei jis pabars taciau nuims ta sunka prasikaltimo nasta.
    Spėju kad turi omeny krikščionybę. Labai jau miglotą supratimą turi, kas yra išpažintis ir atgaila. Neužtenka tik tam mielam dėdulei papasakot, ir nuodėmės atleistos. Reikią dar ir ištaisyti skriaudą. Tai sudėtinė atgailos sakramento dalis.

Puslapis 8 iš 17 PirmasPirmas ... 678910 ... PaskutinisPaskutinis

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •