Puslapis 10 iš 17 PirmasPirmas ... 89101112 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 145 iki 160 iš 261

Ar Dievas egzistuoja?

Simintis Sun

Eisas Kuperis avataras
    Įstojimo data
    2006 01 25
    Vietovė
    Unknown System
    Įrašai
    545
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    31
    Kažkur nukišat laisva žmogaus valia. Religijos šiaip nepuola aiškinti kad žmogus neturi visiškai jokios savo valios

Rašytojas

Aeval avataras
    Įstojimo data
    2009 01 12
    Vietovė
    Panevezys
    Įrašai
    294
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    13
    Yra toks zodis "trancendencija" - tai, kas neimanoma paaiskinti ir irodyti grynuoju mokslu. dievas trancendentalus, virsijantis materialuma, tad jo ne/egzistavimas gali buti ne/irodomas asmenine patirtimi. religija gi yra Jo garbinimo sistema ( jei galima taip pavadinti ). Kaip sakoma, zmogus yra ten, kur yra jo sirdis. tad siulau - gerbkime vieni kitu ne/tikejima ar ne/religinguma. Pax!

Mr. Reasonable

Raziel avataras
    Įstojimo data
    2004 06 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    219
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Citata Autorius tamagochi
    nėra jokio atskaitos taško įtakos pozityvumui matuoti. Bet koks reiškinys gali būti interpretuotas tiek teigiamai, tiek neigiamai. Viskas yra reliatyvu. Nužudyk bebrą, išgelbėsi medį.
    Ataskaitos tašką, berods, nurodžiau - geresnė žmogaus gyvenimo kokybė. Galbūt nesukonkretinau, kokio tipo reiškinį turėjau omeny, sakydamas, kad religijos yra perteklinės - o turėjau omeny tas sritis, kuriose religijos dažniausia skelbiasi galinčios pateikti atsakymus: moralė, pažinimas ir pan. Bet jei kalbame tik apie pačią veiklą, kaipo tokią, tada puiku - stalo rpg žaidimai, pašto ženklų kolekcionavimas taip pat pertekliniai ir beprasmiai, bet jais užsiimantys žmonės bent jau neišeina iš savo veiklos ribų ir neskelbia kažkokių grandiozinių dalykų.
    ar aš kada nors sakiau, kad jie visi nelaimingi? Ir ar aš sakiau, kad ateistas negali būti laimingas?
    Fair enough, apie nelaimingumą nieko neminėjai, bet dėl amoralumo kaltinimą pateikei, į kurį aš atsakiau statistika iš realaus gyvenimo. Jei netikėjimas dievais, religijomis skatintų nusikalstatumumą, taip, kaip tu jį apibūdini:
    Apskritai moralė be religijos yra kaip smėlis tarp pirštų. Žvelgiant iš ateistinio taško, moralinių normų nepaisymas daug atveju tampa naudingas ir siektinas. Pvz visuomenės moralė sako "nevok". Tačiau jei prieš mane atsiveria galimybė pavogti 100 milijonų ir blogiausiu atveju aš už tai pasėdėsiu kalėjime porą metų (o tada likusį gyvenimą turtingai nugyvensiu) - tai protas sako "vok"! Bankų plėšikai, mafiozai yra tapę kultinėmis asmenybėmis visuomenėje, nors jų elgesys yra amoralus. Dar visuomenė sako "nežudyk". Tačiau jei tu sugebėsi nužudyti milijonus žmonių, kaip Hitleris ar Stalinas, tai įsirašysi amžiams į istoriją (žmonės juk nori, kad juos prisimintų). Gaunasi, kad moralė (tiek individuali, tiek komandinė) yra skirta vidutinybėms.
    žinai, labai gali būti Aišku daryčiau tai subtiliai. Man visai patiktų romantiško bankų plėšiko idėja. Jei visuomenė kuria kažkokias taisykles, vadinasi reikia jas kažkam ir sulaužyti. Tai žymiai patraukliau nei gyventi ir mirti vidutinybe. Ir jei man kas nors duotų mygtuką, kuris susprogdina pasaulį - aš jį greičiausiai paspausčiau. Nes kam tuščiai kankintis šioje plačioje ir šaltoje visatoje.
    Ar nemanai, kad jei iš tiesų netikintys taip manytų, jie kur kas dažniau nusikalstų, na, o jei dažniau nusikalstų, vadinasi ir įkliūtų dažniau, vadinasi sudarytų didesnį procentą kalėjimuose sėdinčių žmonių. Deja, realybėje viskas yra būtent atvirkščiai.
    Aš tik pastebėjau, kad tavo pateikta statistika neturi jokio aiškaus ryšio su nusikaltimų padarymu.
    Aš ir neteigiau, kad turi, aš ją pateikiau, kaip kontraargumentą tavo teiginiui, kad ateistinis pasaulėvaizdis skatina nusikalstamumą.
    ir kad nekaltintum netikrais škotais, tai aš pripažįstu, kad žmogus gali būti giliai tikintis ir daryti nusikaltimus. Tokiu atveju jie tiesiog yra nusikaltėliai. Tačiau tai nieko nepasako apie moralės kilmę.
    O, apie moralės kilmę mes ir nešnekam, tai rodo, kad religija nėra tas faktorius, lemiantis ar žmogus bus moralus, ar - ne, ar jis darys nusikaltimus, ar - ne.
    ar užmiršai, kad religija sako "nevok", "nežudyk"...
    Ta pati religija taip pat sako (krikščionybės atveju) ir "neturėk kitų dievų", "neminėk dievų be reikalo", "švęsk sekmadienius" ir pan. nesąmones, kažkodėl visi labai užsikabina ant tų dviejų "nevok" ir "nežudyk", nekreipdami dėmesio į "toną" kitų dalykų, kurie dažnai akivaizdžiai prieštarauja šiuolaikiniam moralės supratimui. O tokius principus, kaip "nevok" ir "nežudyk" turi visi grupėmis gyvenantys gyvūnai - nuo skruzdžių, iki vilkų ir šimpanzių... Tai gal ir jie turi dėkot religijoms?
    ką reiškia "giliai tikintys", jei jie nesilaiko esminių religijos principų? Ar vien reguliarus vaikščiojimas į bažnyčią padaro žmogų "giliai tikinčiu"? Kas svarbiau - ar kad žmogus vadina save krikščioniu, ar kad elgiasi kaip krikščionis?
    Čia klausimas ne man, o tikintiems... nes kiek aš matau, tai nėra išvis tokių "giliai tikinčių". Išsigalvoja visokius pasiteisinimus, kodėl neseka net savo religijų mokymais. Imkim krikščionis - Kristaus mokymus apie turtuolių nepatekimą į dangų ir raginimą atsisakyti visų žemiškų turtų daugelis "krikščionių" perinterpretuoja kaip tik nori... kaip ir mokymą atsukti kitą žandą... vėlgi, atsiranda išlygos, nors Biblijoje tokių ir nėra... galiu dar tęsti... o kaip "elgiasi krikščionis" tai man išvis neaišku, tikriausiai taip pat, kaip ir bet kuris moralus ateistas, budistas, musulmonas ar whateva... bet koks pointas tuomet kabintis krikščionio etiketę?
    na Hitlerį dar galima būtų pavadinti "religingu ant popieriaus" (bet galioja aukščiau aprašytas mafiozo paradoksas), bet Stalinas nuo kada religingas??
    Visi man jūs "religingi ant popieriaus" O Stalinas tokiu buvo nuo jaunystės, kai mokėsi kunigų seminarijoje, jau būdamas diktatoriumi savo dukrai skaitydavo Bibliją. Jis buvo nepakantus tik Bažnyčiai, nes ši priešinosi jo absoliučios valdžios siekimui, bet tiek Hitleris, tiek Stalinas labai dažnai tiek savo raštuose, tiek kalbose minėdavo Dievą, dievagojosi esą tikintys, sakė, kad žmonės neturėtų moralinių įsitikinimų be Dievo ir pan.
    ergh nežinau kuo tu grindi "radikalų nusikalstamumo mažėjimą". Bet už tai žinau kad per du pasaulinius karus žuvo daugiau žmonių, nei per visus religinius karus kartu sudėjus per 2 tūkstančius metų. Ir apksritai kuo tai susiję su faktu, kad vis daugiau žmonių netiki?
    Radikalų nusikalstamumo mažėjimą grindžiu statistika, per 20 amžiaus karus žuvusių žmonių skaičius yra didesnis, bet tai todėl, kad jų ir gyveno žymiai daugiau. Jeigu imsim procentaliai nuo visų gyventojų kiekio ankstesnių amžių karai buvo kur kas kruvinesni, nes nusinešdavo kur kas didesnį aukų skaičių proporcingai tuomet buvusiam gyventojų skaičiui.
    Tai žymiai patraukliau nei gyventi ir mirti vidutinybe. Ir jei man kas nors duotų mygtuką, kuris susprogdina pasaulį - aš jį greičiausiai paspausčiau. Nes kam tuščiai kankintis šioje plačioje ir šaltoje visatoje.
    Jeigu tau nusikaltimais prieš tapimą vidutinybe kovojantis žmogus neatrodo pati tikriausia klišė, tai matyt, pats esi vienas iš tų vidutinybių... turiu naujieną, kiekviena vidutinybė svajoja apie "romantišką plėšikavimą"... Na, o jei tau gyvenimas teatrodo tik "tuščias kankinimasis" be kažkokio leidimo "iš viršaus", manau turėtum suprasti, kokį siaubą kelia mums, vertinantiems šį gyvenimą, kaip vienintelį, tokie tavo pareiškimai, kad tu lengva ranka paaukotum visų mūsų gyvybes vardan savo sudužusių fantazijų... gal ir gerai, kad kai kurie žmonės turi iliuzijas :]
    tai skamba ekstremaliai, bet tavo aprašyta situacija irgi yra ekstremali. Abejoju ar tu pats sau esi sąžiningai atsakęs į šį klausimą ir suvokei jo įtaką. Nes jis skiriasi nuo tavo dabartinės būsenos. Tu šiuo metu juk iš tiesų nežinai ar Dievas egzistuoja ar ne, tačiau jeigu tikrai žinotum...
    Esu sąžiningai atsakęs, be išsisukinėjimų, skirtingai nei tu, turėčiau pastebėti... Kad tavasis dievas, iš kurio kyla žmogiškoji moralė ir kuris vertina mūsų moralinius sprendimus, neegzistuoja aš esu tiek pat tikras, kiek esu tikras, kad po mano lova negyvena nematomi, neaptinkami nykštukai... arba tiek pat, kiek tu esi tikras, kad neegzistuoja Dzeusas ar Hera.
    jei atmestume Dievo įtaką,
    Stop. Kokia ta "Dievo įtaka"? Per kur ji atėjo? Tau dievas tiesiogiai pasakė? Ar vis dėlto tau pasakė kiti žmonės (per knygas ir pan.)? Kuo tai skiriasi tuomet nuo tavo minėtos aplinkos įtakos, kuri yra įgijama? Taip, labiau linkę į empatiją žmonės mažiau kenks kitiems, neturintys tokių vidinių stabdžių - skriaus kitus daugiau... tai juk vyksta realybėje. Sociopatai ir psichopatai gimsta be jokio (ar turėdami labai silpną empatijos jausmą), todėl jiems belieka vienintelė išeitis, jei nori gyventi drauge su kitais - išmokti komandų (kas galima, ko negalima).
    jei Dievą galėtume moksliniu metodu įrodyti, tai jis ir taptų mokslo dalimi. O mes čia šnekam apie religiją.
    Kodėl tuomet savo dievą siūlai kaip atsakymą į konkrečius klausimus apie konkrečią mūsų Visatą (pvz Big Bangas, sąmonė?
    ateistas teigia, kad Dievo nėra, nors jis to fakto neįrodė. Vadinasi jis tiki
    Tuomet tu tiki, kad nėra Dzeuso? Apolono? nematomo mėlyno drakono tavo kambaryje? Jei tai irgi yra tikėjimas, tuomet ok, ateistas tiki, kad nėra dievo... tik nematau, ką tu tikiesi pasiekti taip laisvai keitaliodamas žodžių reikšmes?
    Kodėl religingiems yra primetama užduotis įrodyti Dievo buvimą? Juk kažko nebuvimas nėra defaultinė tos esybės būsena. Tavo teiginys prilygsta pasakymui prieš 1000 metų: Amerika neegzistuoja, nes nėra priemonių iki jos nuplaukti.
    Religingiems tokia užduotis primetama todėl, kad jie iškelia teiginį. Jei trūksta įrodymų ir duomenų, tuomet racionaliausia ir yra manyti, kad to "kažko" nėra. Analogija su Amerika neveikia dėl kelių priežasčių:
    1. Tu tai sakai turėdamas šiuolaikines žinias. Ir toks dalykas, kaip "Amerika" tuomet neegzistavo - europiečiai dar nebuvo to žemyno taip pavadinę, o vietiniai indėnai jo irgi taip nevadino
    2. Žmonių, teigiančių, kad yra kažkokia žemė plaukiant į vakarus nuo Europos buvo ir tuomet ir iš principo jie galėjo savo teiginį patikrint, - tereikėjo plaukti. Taigi, kokiu būdu galima aptikti tavo dievą?

Citata Autorius Aeval
    dievas trancendentalus, virsijantis materialuma, tad jo ne/egzistavimas gali buti ne/irodomas asmenine patirtimi.
    Matai, yra tokia problema - tokiu būdu galima "ne/įrodyti" bet ką... Didysis DžuDžu yra irgi transcendentinis, viršijantis materialumą, aš jį asmeniškai patyriau ir jis man apreiškė, kad aš laimėjau šitą diskusiją dėl dievų egzistavimo. Negi daba suabejosi mano asmenine patirtimi ir neparodysi mano tikėjimui pagarbos? :P na, ar įtikina tokie argumentai? jei ne, tai gal gali suprasti kodėl manęs neįtikina "asmeninės patirtys".
    Citata Autorius Taira
    Tikiu,kad čia pasibaigs šimtmečius trukęs disputas apie Dievo egzistenciją..
    Tas disputas jau baigėsi prieš kelis tūkstantmečius su Sokratu, tik viena pusė vis atsisako pripažinti tai :P še tau, sarkazmas atgal...
    "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
    Alexander Kojève, 1959

FF sucks! Please, don't kill me

/b/tard
    Gu. avataras
    Įstojimo data
    2008 08 30
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    51
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    13
    Kad ir kaip būtų baisu,Dievo nėra,nes:
    1.Bibliją parašė žmonės,ne Dievas [o mes žinom,kad žmonės meluoja. ir dažnai]
    2.Jėzus Kristus savo gyvenimo ypatybėmis [gimimo data,apaštalai,išdavystė.mirtis,prisikėlimas po 3 dienų ir t.t] yra gryna kopija 1000++ įvairių kitų tautų Saulės dievų.
    3.Per komą atsiveria tunelis į Dangaus Karalystę? Net ne. Cituoju draugę: "kai buvau komoj,nebuvo nieko. jokios šviesos,tunelio. tik tamsi,gili duobė."

Taip,kad,žmonės,gyvenam ir stengiamės iš gyvenimo kuo daugiau išspaust.

Peace. Su jumis buvo Rokas Žilinskas.
    When they cut my signature..
    At first i was like
    But then, i lol'd.

akivaizdžiai daužtas
    as esu as avataras
    Įstojimo data
    2006 03 20
    Vietovė
    klaipeda-jonava-kaunas
    Įrašai
    69
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Citata Autorius Gu. Žiūrėti skelbimus
    Kad ir kaip būtų baisu,Dievo nėra,nes:
    1.Bibliją parašė žmonės,ne Dievas [o mes žinom,kad žmonės meluoja. ir dažnai]
    2.Jėzus Kristus savo gyvenimo ypatybėmis [gimimo data,apaštalai,išdavystė.mirtis,prisikėlimas po 3 dienų ir t.t] yra gryna kopija 1000++ įvairių kitų tautų Saulės dievų.
    3.Per komą atsiveria tunelis į Dangaus Karalystę? Net ne. Cituoju draugę: "kai buvau komoj,nebuvo nieko. jokios šviesos,tunelio. tik tamsi,gili duobė."

Taip,kad,žmonės,gyvenam ir stengiamės iš gyvenimo kuo daugiau išspaust.

Peace. Su jumis buvo Rokas Žilinskas.

kaip kartais megstu sakyti, biblija - pirmoji pasaulio fantastine knyga. vien tiriant istorija ten daug neatitikimu
    I am I and you can do nothing about this

/b/tard
    Gu. avataras
    Įstojimo data
    2008 08 30
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    51
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    13
    Citata Autorius as esu as Žiūrėti skelbimus
    kaip kartais megstu sakyti, biblija - pirmoji pasaulio fantastine knyga. vien tiriant istorija ten daug neatitikimu
    O krikščionys- kaip "Star Trek" geek'ai. :> [prieš gykus neturiu nieko]
    At first i was like
    But then, i lol'd.

Dozuoju Anime tomaz222 avataras
    Įstojimo data
    2006 12 26
    Vietovė
    Kapsukas
    Įrašai
    157
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Neneigiu kad jo nera, bet i ji tiket linkes nesu, visi mes draugeliai (AZ pagonys )

Feed Me!

Feed Me!

Naujokas
    Įstojimo data
    2008 10 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Nors netikiu dievu(beveik netikiu), bet radau siokia tokia idomia citata:

Dievo buvimo įrodymas iš blogio egzistavimo: jei pasaulyje nebūtų blogio, Dievas būtų nereikalingas; kadangi blogis egzistuoja, vadinasi, Dievas yra. Nikolaj Berdiajev

Idomi, ane? ;D Dabar galima butu kurti nauja tema, - ar tikite jog blogis egzistuoja? xD
    Paskutinį kartą taisė Yukira^^ : 2009-03-04, 14:10

Mr. Reasonable

Raziel avataras
    Įstojimo data
    2004 06 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    219
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Pirmiausia, blogis, kaip kažkokia atskira esybė, ir neegzistuoja... čia Berdiajevas bandė maždaug pasakyti, kad "jei Šėtonas egzistuoja, vadinasi ir Dievas egzistuoja"... na taip, genijau, tik kad demonai ir šėtonai yra tos pačios fantazijos, kaip ir dievai, vaisius.

gera filosofija nuo prastos pirmiausia ir skiriasi tuo, kad geroje filosofijoje nesistengiama žaisti lingvistinių žaidimų, užsiiminėti sofistika, daryti nepagrįstų prielaidų, o po to stengtis jas užmaskuoti žodžių pagalba.

Aš irgi galiu šitaip įrodyti kokį absurdą, pvz.: Jei pasaulyje nebūtų grožio, nimfos būtų nereikalingos; kadangi grožis egzistuoja, vadinasi, nimfos yra.

Taigi, bėgam į miškus gaudyti gražiųjų miško dvasių mergelių
    "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
    Alexander Kojève, 1959

Rimtas forumo narys madaralt avataras
    Įstojimo data
    2009 02 28
    Vietovė
    Lietuva
    Įrašai
    119
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Tikiu

/b/tard
    Gu. avataras
    Įstojimo data
    2008 08 30
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    51
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    13
    At first i was like
    But then, i lol'd.

Kritikuosiu žiauriai

Horkis avataras
    Įstojimo data
    2005 12 23
    Vietovė
    Pogrindy
    Įrašai
    669
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    42
    Aplankykit www.god.lt

ラブラブアッタク o(>__<)o
    IbuDreamer avataras
    Įstojimo data
    2009 02 16
    Vietovė
    Vilniuje
    Įrašai
    78
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    13
    Citata Autorius HORKIS Žiūrėti skelbimus
    Aplankykit www.god.lt

xD kazkas pamirsho po to parashyti .Amen.xD.

Tikra tiesa, deja manes nenustebino, nes tokia pati nuomone

Naujokas Karinutea avataras
    Įstojimo data
    2009 02 28
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    26
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    0
    Nera jis ar yra- koks skirtumas? Visvien situacijoje kai gresia kazkas pavojinga ( well mayby death) visi samoneje pradeda melstis. Isgirdot ar perskaitet kazkur ir kazkada ir sakot-va cia tiesa. Isreikskite pagarba kitaminciams ir baikit sita diskusija. Visviena tik mire suzinosim tiesa x)

/b/tard
    Gu. avataras
    Įstojimo data
    2008 08 30
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    51
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    13
    Citata Autorius Karinutea Žiūrėti skelbimus
    Nera jis ar yra- koks skirtumas? Visvien situacijoje kai gresia kazkas pavojinga ( well mayby death) visi samoneje pradeda melstis. Isgirdot ar perskaitet kazkur ir kazkada ir sakot-va cia tiesa. Isreikskite pagarba kitaminciams ir baikit sita diskusija. Visviena tik mire suzinosim tiesa x)
    At first i was like
    But then, i lol'd.

Mr. Reasonable

Raziel avataras
    Įstojimo data
    2004 06 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    219
    Įrašo Ačiū / Patinka
    Reputacija
    30
    Citata Autorius Karinutea Žiūrėti skelbimus
    Sorry, bet bullshit :] iš kur toks teiginys, kad atsitikus kažkam pavojingam visi ima melstis? Mitas čia, tiek literatūroje, tiek įvairių žmonių atsiminimuose, biografijose apstu pavyzdžių, kada žmonės susidūrę su sunkumais (net ir mirtimis) nesikreipia į įsivaizduojamus dievus. Čia standartinė tikinčiųjų propaganda - atseit susidūrus su sunkumais visi ima melstis, sorry, bet žmonės yra kur kas įvairesni ir sudėtingesni.

Ir kokią tiesą sužinosime mirę? Jei apie dievus ir pomirtinius gyvenimus, tokius, kokie jie yra apibūdinami žmonių dabar, tai jau žinom tiesą... jei kažkas yra, tai beveik garantuotai ne tas, kas teigiame bet kurioje religijoje ar bet kurio tikinčiojo.

O pagarba kitaminčiams nėra tiesiog jų išklausymas ir sutikimas, kad "visi savaip teisūs"... čia, IMHO, kaip tik intelektualinė nepagarba, nes užkertamas bet koks kelias prasmingam dialogui, o dialogas, diskusija prasmingiausia ir daugiausiai rezultatų teikia tada, kada susiduria skirtingi požiūriai, o ne tie patys. Kodėl žmonės taip bijo diskusijų?
    Alexander Kojève, 1959

Puslapis 10 iš 17 PirmasPirmas ... 89101112 ... PaskutinisPaskutinis

Bookmarks

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo įrašus
  •