Žiūrėti balsavimo rezultatus: "Grave of the Fireflies" įvertinimas

Balsavo
65. Jūs negalite čia balsuoti
 • 5

  57 87.69%
 • 4

  6 9.23%
 • 3

  2 3.08%
 • 2

  0 0%
 • 1

  0 0%
Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 16 iš 17

Grave of the Fireflies

 1. #1
  Followkata Toushifollow

  Kleopso avataras
  Įstojimo data
  2008 04 01
  Vietovė
  Kns
  Įrašai
  237
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  27

  Grave of the Fireflies  Grave of the Fireflies


  Hotaru no Haka  Metai: 1988
  Žanras: Drama, istorinis, karinis
  Kūrėjai: Isao Takahata, Studio Ghibli
  Kategorija: Movie
  Trukmė: 90 min.  “September 21, 1945. That was the night I died.”


  Japonija. Antrasis pasaulinis karas. Ir istorija apie du vaikus,
  atsidūrusius šių įvykių sūkury bei turinčius tik vienas kitą. Seita ir Setsuko, brolis ir sesuo, per eilinę lėktuvų ataką netekę motinos ir priversti paliki savo namus, prieglobstį randa pas tetą. Tačiau laikas sunkus, niekas nenori užsikrauti sau ant galvos dar dviejų alkanų burnų. Prasidėję priekaištai, jokių žinių iš kariaujančio tėvo nebuvimas priverčia Seitą apsispręsti. Susirinkęs visus daiktus jis palieka tetos namus ir kartu su seserim patraukia prie upės, kur, radęs apleistą slėptuvę nusprendžia – štai čia jie ir pradės viską iš naujo. Tačiau tik jeigu viskas būtų taip paprasta.

  Anime sukurtas pagal pusiau biografinę Akiyuki Nosakos knygą "Grave of the Fireflies", kurią jis parašė kaip atsiprašymą savo seseriai. 2005 m. tokiu pačiu pavadinimu pastatytas filmas.  Be galo skaudus ir sukrečiantis, tačiau tuo pat metu toks pat šiltas ir nuoširdus. Nors veiksmas vyksta karo metais, tačiau atsiribojama nuo bet kokių bandymų paaiškinti kariaujančių pusių siekius, nė karto net neužsimenama su kuo Japonija kariauja. Žiūrovui leidžiama stebėti karo pasekmes, bet ne priežastis. Nėra ir daugybės kraujo klanų. Visas žiaurumas atskleidžiamas per dviejų žmonių pastangas kabintis į gyvenimą ir bandymus kažkaip jame išsilaikyti. Ypač stiprus Seitos kaip brolio vaidmuo, kurio begalinis atsidavimas išties pakeri. Per visą anime matome jo nepaprastai dideles pastangas apsaugoti Setsuko ne tiek nuo fizinės žalos, kiek nuo paties suvokimo to, kas vyksta aplink. Visada besišypsantis, kad ir kaip bebūtų sunku, tačiau jis tik vaikas, kurio pečius užgulė visai nevaikiška našta. Ir jis taip pat be galo kenčia, tik neleidžia to sau parodyti dėl šalia esančios Setsuko, kuri, pati to nesuprasdama, ir yra tas stimulas, verčiantis jį judėti į priekį.

  Anime sukurtas pries dvidešimt metų, tačiau piešimas iš tiesų detalus ir malonus akiai. Veiksmas niekur neskuba ir taip leidžiama įsijausti į kiekvieną akimirką. Kartais pasigirstanti švelni ir lyriška foninė muzika tik sustiprina įspūdį.
  Turbūt vienas realistiškiausių kada nors sukurtų anime.  Kritikų atsiliepimai:
  “one of the most powerful anti-war movies ever made”

  "it is the most profoundly human animated film I've ever seen"
  Parsisiųsti: Torrent

  Paskutinį kartą taisė Kleopso : 2009-05-20, 08:47

 2. #2
  reLaxed  Lax.. avataras
  Įstojimo data
  2005 12 24
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  655
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  27
  Turbūt vienas išskirtiniausių Ghibli filmų. Na ir palyginus - jo tematika visai kita, temos skiriasi kaip diena ir naktis. Bene rimčiausias anime kurį esu matęs - no super powers, no fantasy, but still - effect is great.
  5 iš 5. Mažiau duot negalima. Arba kažkas nesupranta, nesuaugo iki tokio lygio problemų.

 3. #3
  [url=http://bigbars.ru/][
  1616 avataras
  Įstojimo data
  2006 11 03
  Vietovė
  Okinawa
  Įrašai
  83
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  15
  ech pasizhiurejau 13 kartu sita filmuka ,ir man pasidare labai liudna .Filmas manau geras tuo kad jame nera nei Mech nei antgamtishku reishkiniu ,tai animas apie tikra gyvenima .

 4. #4
  月の詩
  HajiHaji avataras
  Įstojimo data
  2006 11 27
  Vietovė
  Essex
  Įrašai
  137
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  15
  Anime puikiai atkartoja tragiska situacija po sprogimo Hirosimoje, viskas labai realistiska. Leidzia suvokti koks visdelto baisus yra karas. Tai bene labiausiai mane sukretes anime. Jame isaukstinamos zmogiskosios vertybes, kuriu daugelis stokoja. Jeigu ruosiates ziureti Grave of the fireflies, siulyciau nusiteikti gan rimtai.

 5. #5
  reLaxed  Lax.. avataras
  Įstojimo data
  2005 12 24
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  655
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  27
  Citata Autorius HajiHaji Žiūrėti skelbimus
  Anime puikiai atkartoja tragiska situacija po sprogimo Hirosimoje, viskas labai realistiska.
  Kokio dar sprogimo Hirosimoje? Anime veiksmas vyksta antrojo pasaulinio karo metu, o atominė bomba nuleista buvo jau besibaigiant karui. Nei sprogimas, nei jokios informacijos apie jį anime net nebuvo paminėta. Tiesiog periodinės bombonešių atakos. jau kažką maišai.

 6. #6
  Rimtas forumo narys
  chibi_nemiga avataras
  Įstojimo data
  2008 08 01
  Vietovė
  Kaunas
  Įrašai
  136
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  17
  Manai HajiHaji turėjo omeny, kad po sprogimo Hirosimoje, padėtis buvo panaši...
  o šiaip aš šį anime vertinu 5/5, nes mažiau tikrai neįmanoma duoti.

 7. #7
  pandų karai :D

  Red_Elf avataras
  Įstojimo data
  2009 05 07
  Vietovė
  Klaipėda
  Įrašai
  1.345
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  39
  tai filmas, per kurį negalima neverkt
  toks šiltas, atviras ir tikras, kad suvirpina širdį, net mano kambarioke nesidominti anime peržiūrejo ir liko sužavėta

 8. #8
  Narys Winry avataras
  Įstojimo data
  2009 03 17
  Vietovė
  Kaunas
  Įrašai
  81
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Filmas tikrai paliečiantis širdį, ypač tai pasakytina apie brolio ir sesutės santykius.
  Nepasaldintas, parodantis tikrą gyvenimo realybę, kuri kartais būna labai skaudi...

 9. #9
  Purinsesu no Darukuneso  Hellsing_lover avataras
  Įstojimo data
  2007 02 15
  Vietovė
  Hellsing HQ
  Įrašai
  1.563
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  56
  Draugė šiandien diską atnešė su šiuo anime ir ką tik baigiau žiūrėti. Sakyčiau, labai dviprasmiškos mintys. Nustebino po ilgesnio laiko matyti anime karo tematika be jokių "saldžių" prieskonių, ir tai buvo gerai, nes niekada nesuprantu anime, kurie iškraipo ir sušvelnina tokius rimtus dalykus. Bet kažkas man jame nepatiko. Galbūt buvo keistas berniuko naivumas, atsižvelgiant, kad tikrai ne toks mažas ir buvo. Na, nors žanras man patiko, ir tema jautri, paliečianti širdį, tačiau kažkas manyje liko abejinga šiam filmui. Galbūt, karo negalima perteikti piešta animacija?

  Prieina Alucard'as su savo plačiakrašte skrybele prie Raudonkepuraitės ir sako: So, who's the the Little Red Riding Hood now?

 10. #10
  Aramis
  Guest
  Jeigu reikėtų apibūdinti šį anime tik pora žodžių, jie būtų: paprastas, nuoširdus, liūdnas.
  Duodu 5/5, mažiau duoti nekyla ranka...

 11. #11
  Naujokas 阿尔达... avataras
  Įstojimo data
  2009 04 09
  Vietovė
  I live in my little world
  Įrašai
  15
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Tik ka baigiau ziuret Liudna istorija bet patiko nes parode realu gyvenima 2pasaulinio karo metu Jap..Ant pabaigos net as susigdraudinau bet susilaikiau =.='' Vienas is geriausiu anime movie kurios teko matyt

 12. #12
  Did You Know That:
  Zipedlife avataras
  Įstojimo data
  2008 12 09
  Vietovė
  Kaunas
  Įrašai
  46
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Labai keista mano rekcija buvo sitam filmui. Visa pirma noriu pasakyti kad anime yra sedevras. Neitiketinas piesimas, tokiu metu.. Atrodo man ten tikrai turejo but daug kas editinta su PC(O gal ir buvo!?). Atvaizduojavi tikri ivykiai, tikras skausmas ir kas keisciausia, kad tai tik trupiniai kas vyko Japonijoje tuksctanciai zmoniu buvo tokioj situcijoj, kaip tie du veikejai, like be namu like be tevu be vilties isgyventi. Po simtu tukstanciu greitu mirciu ritosi tukstanciai letu bado iskamuotu mirciu...
  Daugelis miestu Japonijoj buvo mediniai del to jie taip greit dege... Sudas, pati skausmingiausia mirtis lauke teisiog namuose - buti sudegintam gyvam.
  Tai zinodas as noriu pasakyti - mane anime ne taip ir paveike... Taip - buvo graudu, taip - tai buvo ju gyvenimai. Bet po "Sovietu pasakos" ir dar keliu sunkiai istaremu dokumentiniu as likau truputuka daugiau saltas karui... Karai visa laika bus... Toks gyvenimas.
  Citata Autorius Lax.. Žiūrėti skelbimus
  Tiesiog periodinės bombonešių atakos. jau kažką maišai.
  Kada pasidave Japonija? Po BOOM BOOM.
  Spoileris:
  Filme berniukas nubeba i pasta ar i banka ir ten zmones sako "Japan gave up, war is over." "All Da Marine ships a smashed"
  Spoileris:
  Citata Autorius I-Am-GoD(From gogoanime.com) Žiūrėti skelbimus
  I AM GOD AND I SAY I WILL SUB IT YESTERDAY SO U CAN WATCH IT SUBBED NOW MUAHAHAH ;O I TRAVEL TRHOUGH TIME AND I WATCH MY PENIS GROWING LIKE A TREE MUAHAHA

 13. #13
  Naujokas
  Grafkyte avataras
  Įstojimo data
  2008 02 20
  Vietovė
  Zarasai
  Įrašai
  28
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  0
  Netycia y mano rankas pakliuvo sis anime.Viena nakty radau jam laiko.Istikruju liudna istorija.Tai parodo kas dejosi Japonijoje karo metais..Tik tai buvo keli lasai juroje.
  Pats anime patiko.

 14. #14
  AZ rėmėjas
  holms avataras
  Įstojimo data
  2009 03 03
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  199
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  15
  Sita anime teko ziuret jau 8nius kartus. kas nemegstat skaityt mangos butinai paziurekit LIVE [dorama] filma... daug daugiau suvoksit.

  Istiesu isejas is kinoteatro sales per otaka2009, mane ir vel apime pyktis ant situ veikeju.. Atrodo lyg ir bandoma parodyt kad va pykta teta isvare vaikus... ogi viskas atvirksciai.. pykta teta pasirodo yra gera teta.. nes jos du vaikai dirbo, ir atnese maisto i namus, kuri tie dykaduoniai valgydavo. as ikisiol negaliu suvokt kodel tas broliukas negalejo eiti rast darba, arba bent jau padet kariams. jo nurodyta priezastis kad "negaliu palikti sese viena" yra ant tiek kvaila kad net norisi zvengt ir staugt. Turbut yra geriau padaryt kaip jisai padare.. isvaryt is namu, atsisakyt artimuju palaikymo... isikurti mishke, valgyt visoki slamsta nuo kurio nevirskina skrandzio ir abiems galu gale padvest... tikrai geriausias sprendimas ever. Girdejau argumentu kad "na jisai visgi dar vaikas buvo.." nei velnio.. pagal manga ir filma kuris visiskai atitinka manga, jam buvo 15ka metu ir jo tevas turejo su juo rimta pokalbi, kur jisai faktiskai ishsake ka jam nuo siol teks daryt, ir kad "Stick with relatives ..." pogalais... ir jeigu pamenat anime pradzia jisai arshiai padeda motinai ir dirba visus darbus uz visus.. taigi cia pakankamas irodymas kad jisai turejo proto neprazudyt savo sese =) arba jisai ja mylejo so hard kad prarado visoki sveika prota kad pagalvot apie pasekmes gebetu..tada ok - uzskaitau, bet tai visiskai i tai nebuvo argumentuota =)

  Taip taip karas, drama, vercia verkt, uzskaitau. del sito anime ir gavosi vykes. bet visgi jeigu kas nematet "glass rabbit" privalot ji paziuret. o dar privalot paziuret ir "barefoot gen", nes va ten tai parodytas karas visu savo grazumu, neturiu omeni actiona , turiu omeni nektiti artimuju, tiesiogiai rodo kaip ir ant ko krenta bombos, kaip dega kunai, ir kaip visa tai mato vaikai, ir cia nera prasimanimai, as mates dokumentinius kadrus ir tai BUVO butent TAIP. po tu dveju anime ne tik kad norejos verkt, o zudyt amerikiecius eit.. nors ten ir parodyta kad kariai irgi netenka savo seimu.. sitas momentas patiko.

 15. #15
  Žmogus Ne
  Bardakas avataras
  Įstojimo data
  2005 09 22
  Vietovė
  Kurokawa/VAK
  Įrašai
  1.635
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  80
  Spoileris:
  Citata Autorius holms Žiūrėti skelbimus
  Sita anime teko ziuret jau 8nius kartus. kas nemegstat skaityt mangos butinai paziurekit LIVE [dorama] filma... daug daugiau suvoksit.

  Istiesu isejas is kinoteatro sales per otaka2009, mane ir vel apime pyktis ant situ veikeju.. Atrodo lyg ir bandoma parodyt kad va pykta teta isvare vaikus... ogi viskas atvirksciai.. pykta teta pasirodo yra gera teta.. nes jos du vaikai dirbo, ir atnese maisto i namus, kuri tie dykaduoniai valgydavo. as ikisiol negaliu suvokt kodel tas broliukas negalejo eiti rast darba, arba bent jau padet kariams. jo nurodyta priezastis kad "negaliu palikti sese viena" yra ant tiek kvaila kad net norisi zvengt ir staugt. Turbut yra geriau padaryt kaip jisai padare.. isvaryt is namu, atsisakyt artimuju palaikymo... isikurti mishke, valgyt visoki slamsta nuo kurio nevirskina skrandzio ir abiems galu gale padvest... tikrai geriausias sprendimas ever. Girdejau argumentu kad "na jisai visgi dar vaikas buvo.." nei velnio.. pagal manga ir filma kuris visiskai atitinka manga, jam buvo 15ka metu ir jo tevas turejo su juo rimta pokalbi, kur jisai faktiskai ishsake ka jam nuo siol teks daryt, ir kad "Stick with relatives ..." pogalais... ir jeigu pamenat anime pradzia jisai arshiai padeda motinai ir dirba visus darbus uz visus.. taigi cia pakankamas irodymas kad jisai turejo proto neprazudyt savo sese =) arba jisai ja mylejo so hard kad prarado visoki sveika prota kad pagalvot apie pasekmes gebetu..tada ok - uzskaitau, bet tai visiskai i tai nebuvo argumentuota =)

  Taip taip karas, drama, vercia verkt, uzskaitau. del sito anime ir gavosi vykes. bet visgi jeigu kas nematet "glass rabbit" privalot ji paziuret. o dar privalot paziuret ir "barefoot gen", nes va ten tai parodytas karas visu savo grazumu, neturiu omeni actiona , turiu omeni nektiti artimuju, tiesiogiai rodo kaip ir ant ko krenta bombos, kaip dega kunai, ir kaip visa tai mato vaikai, ir cia nera prasimanimai, as mates dokumentinius kadrus ir tai BUVO butent TAIP. po tu dveju anime ne tik kad norejos verkt, o zudyt amerikiecius eit.. nors ten ir parodyta kad kariai irgi netenka savo seimu.. sitas momentas patiko.

  Žmogau... daug rašai, bet nieko nepasakai. Šifruot reikia ką tu turi omeny ir vis vien nesuprasi.
  Citata Autorius holms Žiūrėti skelbimus
  na ta tokia zinute galima priligint prie floodo =P

  pasakiau ganetinai daug o isvadas galima padaryt ir patiems, jeigu skaititum recenzijas tai cia tik betruksta konstruktivios isvados. o as jos kaip tik cia ir neturiu. yra recenzijos be isvadu, kurios padeda kitiems darantiems recenzijos paziureti i siuzeta kitu kampu, ir kazka paimdamas is ten faktu padaryt savo konstruktivia isvada =) tai yra normalus atvejis forumose kur zmones raso savo recenzijas apie anime,kina,knyga...
  Nori, kad smulkiau išnagrinėta būtų tavo žinutė? Visų pirmą apie kokią tu ten manga pradžioj kalbi? Jei apie Grave of the fireflies, tai apie tokį dalyką niekad negirdėjau ir nemačiau. Žinau, kad filmas padarytas pagal to paties pavadinimo novele, bet ne pagal manga.
  Toliau:
  bet visgi jeigu kas nematet "glass rabbit" privalot ji paziuret. o dar privalot paziuret ir "barefoot gen"<...>
  mintys tavo šokinėja iš vieno šono į kitą, pasakymas privalot pažiūrėt (ir tuo pačiu kito anime temoj) juokingas, nemanau, kad esu neteisus šiuo atveju.
  Be viso to, raštingumo trūkumas žemiau visko. Tingisi pajudint pirštukus prie lietuviško raidyno? Tarkim. Bet tai, kad tu darai klaidas rašydamas ir be lietuviško alfabeto. Keletą kartų ne taip suskaičiau kai kuriuos sakinius, ką jau kalbėt, kad jiems rišlumo trūksta. Ir tik neprilygink savo komentaro kino recenzijai, toli čia iki jos, nekalbu apie išvados trūkumą kurį paminėjai, čia trūksta visko. Tiesa sakant man buvo net sunku suprast apačioj esantį tavo kontra-komentarą į maniškį (jau rašiau dėl ko). Vienaip ar kitaip, tavo recenzija vadinama ne daugiau kaip komentaru, o rimtas recenzijas palyginimui manau žinai kur paskaitinėt.
  Pabaiga.
  Paskutinį kartą taisė Bardakas : 2009-12-07, 12:53
  Maybe on Earth, Maybe in the Future

  Kurokawa idėjinis lyderis
  Lėtai keičiu slaptažodžius

 16. #16
  AZ rėmėjas
  holms avataras
  Įstojimo data
  2009 03 03
  Vietovė
  Vilnius
  Įrašai
  199
  Įrašo Ačiū / Patinka
  Reputacija
  15
  Citata Autorius Bardakas Žiūrėti skelbimus
  Spoileris:


  Žmogau... daug rašai, bet nieko nepasakai. Šifruot reikia ką tu turi omeny ir vis vien nesuprasi.
  na ta tokia zinute galima priligint prie floodo =P

  pasakiau ganetinai daug o isvadas galima padaryt ir patiems, jeigu skaititum recenzijas tai cia tik betruksta konstruktivios isvados. o as jos kaip tik cia ir neturiu. yra recenzijos be isvadu, kurios padeda kitiems darantiems recenzijos paziureti i siuzeta kitu kampu, ir kazka paimdamas is ten faktu padaryt savo konstruktivia isvada =) tai yra normalus atvejis forumose kur zmones raso savo recenzijas apie anime,kina,knyga...

Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis

Bookmarks

Rašymo leidimai

 • Jūs negalite rašyti naujas gijas
 • Jūs negalite rašyti atsakymus
 • Jūs negalite prisegti failų priedus
 • Jūs negalite keisti savo įrašus
 •