• Rašytojų konkursas "Kraujas, plienas ir ugnis"

Pagalvojau, kad būtų smagu pažiūrėti kokias istorijas sugeba tautiečiai suregzti ir geriausius paskatinti prizais. Kadangi konkursą organizuoju aš pats, todėl ir pageidaujamą žanrą bei kitus kriterijus pasirinksiu taip pat aš. Man patinka mokslinė fantastika ir fentezi, detaliai ir grafiškai perteiktas veiksmas, tamsios ir rimtos istorijos - atitinkamai toks bus ir konkursas. Tai nėra fanfiction konkursas todėl nesiremkite jokiu konkrečiu anime ar manga. Remkitės viskuo kas jus žiūrint anime, skaitant mangą ir visose kitose medijose sužavėjo ir sukėlė šiurpuliukus vienokiu ar kitokiu būdu. Pritaikykite tai savo istorijai.
    Nepamirškite perskaityti kokie konkurso reikalavimai. Sėkmės!
    Spoileris:

Punktai dėl pačio kūrinio turinio:

• Paveiksliuke esanti situacija turi būti atvaizduota ne kaip legenda, pasakojimas iš praeities ar sapnas, tačiau kaip reali istorijos dalis kurią rašote.
    • Mano manymu N16+ reitingo turinys (ne jūsų amžius o pačio kūrinio turinys), tačiau jei esate jaunesnis ir kažką tokio sugebate rašyti - man tinka.
    • Temos pavadinimo nebus. Bus pateiktas vizualinis orientyras - paveiksliukas.
    • Žanras turi būti veiksmas, mokslinė fantastika, fentezi (ne mokslinė) arba mokslinės ir ne mokslinės fantastikos žanrų mišinys. Kiek jos daug - priklausys nuo jūsų.
    • Atmosfera turi būti tamsi, niūri ar tiesiog rimta.
    • Kūrinyje turi aiškiai atsispindėti situacija pavaizduota paveiksliuke kuri yra tiesiogiai susijusi su istorija o ne įtepta tik kad būtų įterpta. Turiu omenyje kaip kad sapnas ir tada pamirštas ar panašiai.
    • Jokių atvirų sekso scenų ar kitokių paaugliškų hormonų audrų išraiškų
    • Žiaurumas - jokių apribojimų. Jeigu norite rašyti apie besiraitančias žarnas ir tyškančias smegenis labai detaliai - žalia šviesa. Tik pasistenkite tai padaryti įdomiai. Pavyzdžiui: vien tik veiksmas nėra labai įdomu.

Techniniai parametrai:

• Kūrinio apimtis neribojama - galite rašyti kad ir 100 puslapių. Tačiau kiekybė nėra vienintelė vertybė todėl 500 puslapių kūrinys vargu ar ką gero jums duos neskaitant užpumpuotus pirštų raumenis nuo rašymo.
    • Minimalus kiekis apie 5 puslapiai, Times New Roman šriftas, 12 dydis, paragrafų tarpai prieš ir po = 0, eilutė vienguba
    • Kalba - Lietuvių
    • Terminai - lietuviški. Būkit originalūs, išraskit jei nežinot vertimo dalykui kurį norit naudoti.

Konkurso parametrai:

• Visi kūriniai bus publikuojami vienu metu forume.
    • Visi kūriniai bus publikuojami anonimiškai ir anonimiškumas pageidaujant autoriui bus išlaikomas visam laikui.
    • Dalyvauti gali visi. Absoliučiai visi. Net ir aš ar komisijos nariai. Dėl prizų šiuo atveju aš ir komisija nekovos tačiau publikos favorito titulą tokiu atveju bus galima suteikti ir gal kokį trofėjų paskirsiu tokiam laimėtojui taip pat.
    • Terminas pateikti kūrinius - Rugsėjo 30
    • Vertinimo terminas - priklausys nuo pateiktų kūrinių kiekio: rezervuojamas laikas nuo vienos savaitės iki trijų jeigu jų skaičius viršys 10.
    • Vertintojai: mano (Dai-Katana) balsas bus lemiantis sprendžiant lygiąsias ir panašiais atvejais, taip pat vertins ir nuomonę padės formuoti savanoriai iš AZ forumo kurie jau yra palikę stiprų pėdsaką AZ istorijoje (savanoriai susisiekite su manimi), taip pat publikos nuomonė.

Prizinės vietos ir prizų paskirstymas:

• 1 vieta: 50 Eur (max 75)
    • 2 vieta: 25 Eur (max 50)
    • 3 vieta: 5 Eur (max 30)

Prizinė suma augs priklausomai nuo dalyvių skaičiaus. Penktas ir kiekvienas sekantis dalyvis iki 10-ojo padidins prizo bonusą +5 Eur.

Pateikimas:

• Patalpinkite kūrinį Google Drive nurodę pirmoje eilutėje savo forumo vardą bei kūrinio pavadinimą;
    • Taip pat galite atsiųsti jį elektroniniu paštu kurio adresą gausite susisieke su manimi privačiai;
    • Taip pat galite atsiųsti failą per Skype kurio konktatą rasite mano profilyje.

ŠIOJE TEMOJE PATALPINTAS KONKURSO PAVEIKSLIUKAS TAIP PAT PAGEIDAVIMAS BŪSIMUS DALYVIUS REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO TOJE PAČIOJE TEMOJE - TAI PADĖS MAN SUSIPLANUOTI LABIAU LAIKĄ.

Šis straipsnis pirma buvo paskelbtas šioje forumo gijoje: Rašytojų konkursas "Kraujas, plienas ir ugnis" nuo Dai-Katana Žiūrėti originalų pranešimą
    kom. 25 kom.
    1. prifke avataras
      prifke -
      Turbūt, kad dalyvausiu.
    1. fox'as avataras
      fox'as -
      Dalyvauju
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Pirmą pateiktą darbą kaip ir turime.
    1. NekoGami avataras
      NekoGami -
      Dalyvausiu! Jau pradedu regzt mintis. ;]
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Papildymas taisyklėse: galite pateikti daugiau nei vieną kūrinį. Tai neužsiskaitys į prizo bonuso didėjimą ir papildomas prizines vietas (vienas dalyvis - viena prizinė vieta).
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Primenu apie konkursą jei dar ne visi matė. Iki konkurso pabaigos liko 22 dienos.
    1. Gehule avataras
      Gehule -
      Turbūt, kad dalyvausiu.
    1. fox'as avataras
      fox'as -
      Na tai kiek konkurse asmenų jau sudalyvavo?
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Bus paskelbta rugsėjo 30-tą
    1. fox'as avataras
      fox'as -
      Va kaip paslaptingai
    1. RayYuka avataras
      RayYuka -
      Terminas rugsėjo 30 diena. Vadinasi darbus galima siųsti iki 00:00 ?
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Citata Autorius RayYuka Žiūrėti skelbimus
      Terminas rugsėjo 30 diena. Vadinasi darbus galima siųsti iki 00:00 ?
      Taip.
    1. fox'as avataras
      fox'as -
      O kur paskelbimas?
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Citata Autorius fox'as Žiūrėti skelbimus
      O kur paskelbimas?
      Citata Autorius Dai-Katana Žiūrėti skelbimus
      • Terminas pateikti kūrinius - Rugsėjo 30
      • Vertinimo terminas - priklausys nuo pateiktų kūrinių kiekio: rezervuojamas laikas nuo vienos savaitės iki trijų jeigu jų skaičius viršys 10.
      Prieš tai dar darbai bus įdėti čia.
    1. Cirile avataras
      Cirile -
      O galbūt bent dalyvių skaičių būtų įmanoma sužinoti ir patenkinti bent dalinį smalsumą?
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Darbai konkursui pateikti.
      Viso užbaigtų darbų buvo "netgi" 3. Savo net nebedėjau nes planavau taip daryti tik jeigu bus daugiau dalyvių.
      Autoriai nekomentuokite šioje gijoje daugiau nieko iki kol balsavimas pasibaigs.
      Bet kokiu atveju prizinės vietos 3, dalyviai 3, vadinasi visi gaus kažką.
      PARAŠYKITE MAN Į E-PAŠTĄ AR SKYPE KAIP NORITE GAUTI PINIGINIUS PRIZUS (BANKO SĄSKAITA, PAYPAL SĄSKAITA, STEAM WALLET IR TAIP TOLIAU)

∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎
      Darbai įvertinimui:
      Terminas balsavimo 7 dienos. Moderatoriai, administratoriai ir forumo nusipelnę - parašykite palikdami komentarą arba man asmenine žinute koks jūsų manymu darbas geriausias.
      ∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎∎
    1. RayYuka avataras
      RayYuka -
      Na ir jaunimas šiais laikais net pinigai nepaskatino dirbti
    1. Dai-Katana avataras
      Dai-Katana -
      Na, nelabai mane nustebino dalyvių ir vertintojų aktyvumas, tačiau bet kokiu atveju eksperimentu aš esu patenkintas ir šio konkurso išvadas pritaikysiu ateičiai. Šiuo metu esu užsikasęs kiek užspaudusiu mane darbo grafiku ir sekančiu podcast'o epizodu, kuris bus nestandartinis ir gan platus. Taip kad yra ką veikti.

DOMO ARIGATO VISIEMS DALYVAVUSIEMS AR BENT JAU PAREIŠKUSIEMS PASTANGAS BANDYTI

Pirmiausiai ką galiu pasakyti dėl
      Citata Autorius RayYuka Žiūrėti skelbimus
      Na ir jaunimas šiais laikais net pinigai nepaskatino dirbti
      Gaila, kad nepabaigei savo darbo - pradžia sudomino ir norėjosi žinoti kas bus toliau. Tiesą sakant net sunervino, nes ką tik perskaičiau ir pradžia patiko. Aš dėl to ir neskaičiau nei vieno darbo iki šiandien - kad perskaityčiau visus vienu metu, įskaitant nedalyvavusius. Paprasčiausiai toks patarimas visiems - geriau tokius dalykus įveikti iki galo ir paskui su šypsena prisiminti, nei kad gailėtis ilgai kad nepabaigei o taip norėjai.
      ★★★★★★★★★★★★★★
      Aš iki šiol niekada nebuvau skaitęs fanfikų ar kitokių "savo" rato žmonių kūrybos. Galiu pasakyti, kad verta ir patiko visi darbai. Dėkoju už dalyvavimą ir įdėtą darbą. Tikiuosi ateityje jūs ir bent dar 3 kart daugiau žmonių vėlgi dalyvausite.

Jautėsi kai kur profesionalios rankos trūkumas, tačiau tai yra natūralus dalykas tokiam konkursui ir nė kiek netrukdė istorijai ir vaizduotės generavimui. Tiesą sakant net kaip tik atvirkščiai - smagu buvo sekti, kaip žmogus dėsto savo mintis ir stengiasi perteikti tai, ką įsivaizduoja ar nori pasakyti juodu ant balto. Netgi galvoju, kad galėjau ir savo kūrybą dėti vis dėl to...

Taip pat kas man labai labai patiko iš šio konkurso idėjos - rašymas pagal paveiksliuką. Nerealiai smagu žiūrėti į vieną vaizdą ir matyti jį keliomis skirtingomis perspektyvomis. Ko nesitikėjau, kad tuos padarus 2 iš 3 dalyvių vadins meiliais vardais - Rubuiliukas (ir mane taip vadindavo kai mažas buvau) ir Mažylis.

Piniginis prizas buvo grynai eksperimentinio pobūdžio, kad patikrinčiau, ar susidomės daugiau žmonių dalyvauti. Didesnių sumų nelabai trokštu kol kas skirti neesant garanto, kad bus proporcingai fun tiek man tiek ir kitiems. Eksperimento rezultatas - nė velnio pinigai ar gal tokios mažos sumos nedomina. Turėkite omenyje, kad konkursas buvo paskelbtas Fantastika.lt forume, AMF forume, šiame forume, Facebook grupėje (iš kurios išėjau), AnimeZona puslapyje ir nupirkta reklama, kurios dėka apie konkursą sužinojo 8000 žmonių, 150 iš jų atėjo pasiskaityti. Aš labai daug vilčių dėjau į Fantastika.lt forumą, nes ten gi daug potencialių "brainštormerių". Sulaukiau vieno dalyvio ir vieno kito "geranorio" pasidalinusio nuomone koks aš kiaulė, kad naudoju be autoriaus sutikimo paveiksliuką su ta geležine kauke. Autorius buvo sukontaktuotas per skype ir deviant art, tačiau atsakymo iki šiol nėra. Ne komerciniais tikslais naudoju - supyks - panaikinsiu ir nupirksiu. Greičiausiai apsiribosiu tik AZ forumu nuo šiol.

Ir ne - temos nebus daromos lengvesnės ar kitaip "downgradinamos". Mano visi ateities konkursai bus fentezi ir mokslinė fantastika. Čia tokio dalyko kaip "per sunki tema" nėra. Paprasčiausiai klausiant "ar norit" konkurso - buvo "norim". Po konkurso paskelbimo iš to "norim" liko tik "n".
      ★★★★★★★★★★★★★★
      Turėkite omenyje, kad vertinu aš pats, be jokių savanorių ir net nekalbu apie publikos vertinimą, nors žinau ne vieną, kuris jau skaitė darbus. Vienas iš jų - mano draugas, kuris neturi nieko bendro nei su forumu nei su fandomu. Žavėjosi jūsų fantazija

PIRMA VIETA
      "Mano sąmonė, tavo esybė"

Išbaigtas darbas, nors ir situacija yra pažystama ir déjà vu jausmas neapleidžia. Tikriausiai dėl to, kad žmogus jau yra toks šūdo gabalas, kad taip ir darytų kaip toje istorijoje yra. Taip pat šiek tiek priminė James Cameron'o "Avatar" filmą, tik šiuo atveju su ne tokia laiminga pabaiga. Norėčiau pridurti, kad šis darbas buvo atsiųstas Rugsėjo 1 dieną.

ANTRA VIETA
      Paskyriau abu likusius darbus - "Tetros pasaulio monstras" ir "Pasaulis su Agenotais".
      Sprendimas panaikinti 3-ią vietą ir padaryti dvigubą antrą vietą buvo toks dar prieš skaitant darbus ir esant mažiau nei 5 darbams. Tiesiog nenorėjau skelbti.

Abiejų norėjosi susigaudyti labiau kas ten vyksta ir kodėl. Suprantama, kad norisi išlaikyti mistiką, palikti vietos interpretacijoms, tačiau pernelyg daug pakabinta ore kad suvirškinti.

Aš įtariu, kad "Tetros pasaulio monstras" buvo nukirptas anksčiau laiko aprėpiant tik dalį istorijos apie "herojaus" epizodinį susidūrimą su vaikėzu ir susivokimą dėl savo skystablauzdiškumo. Nors tai jis ir prieš tai žinojo. Bent jau paskutinė pastraipa sudaro tokį įspūdį. Tačiau man patiko pats "kalniečio" variantas apie jo nemirtingumą ir labiau domino ne jo emocinė kelionė o tai, kodėl jis toks ir kas vyks toliau.

"Pasaulio su Agenotais" irgi panaši situacija. Istorija nors kaip ir ir išbaigta, tačiau galėtų būti daugiau išplėtota. Vietomis jaučiasi didelis minčių šuolis. Kaip kad staigus paminėjimas, kad tai kaip ir nauja planeta ir įmanomos tarp-planetinės kelionės. Pats "herojus" nėra iš tų, kuriuos galima būtų mėgti - pasaulio pabaigos trokštantis veikėjas su super egoisitiniu polinkiu susikurti pasaulį tik sau. Tačiau tokių žmonių tikriausiai yra.

Smurto scenų ir kovų veiksmai - sveikintinos pastangos Moteris kiek per stipri pasirodė - pernelyg daug ji ten nudobė vien tik su peiliais tų vyrų, nekalbant apie nukandžiotus pirštus. Tačiau anime pasaulyje tai suveiktų. Ir skerdžiama kiaulė, kuriai pirma nulupa odą, pasvilina o paskui nuleidžia kraują - čia gi baisus mėsos gadinimas ir gyvūno kankinimas. Senais laikais esu dalyvavęs tokiuose ritualuose - nieko smagaus...
      ★★★★★★★★★★★★★★
      Gaila labai, kad niekas nepasidalina savo įspūdžiais ir komentarais apie pačius darbus ir kas juose patiko.

Dalyviai - jeigu norite, galite pasiskelbti kieno kuris darbas yra. Taip pat susisiekite su manimi skype ANACHRONIX.NOEIN ar kitokiais kanalais kad susitarti, kaip pervesti jums prizus.
    1. arna avataras
      arna -
      Pirmas blynas. Sveikinu. Tikiuosi nenuleisi rankų ir rašytojų konkursėlį toliau organizuosi. Jei galvoje bus įdomesnių minčių - sudalyvausiu sekančiame, tik neprižadu, kad 5psl prirašysiu
    1. Cirile avataras
      Cirile -
      Pasaulis su agenotais - maniškis. Jei ne facebook grupė, čia , matyt, būtų buvę tik du dalyviai ir vienu naujoku mažiau. Konkursas užkabino ir sudomino, nors tikėjausi žymiai daugiau dalyvių ir pastabų - vis dėlto pirmas kartas bandant mintis ir fantaziją priversti būti kažkuo apčiuopiamu ir būtent nuo to kartais priklauso ar antras bandymas bus ar nelabai. Bet kuriuo atveju - dėkui kitiems dalyviams, buvo smagu skaityti. Tiesą sakant itin nustebino jog visi trys darbai buvo rašyti pirmu asmeniu Kažkaip buvau įsitikinus jog tai nutinka gan retai. Beje, galbūt pirmosios vietos autorius iš tiesų yra parašęs gerokai didesnės apimties kūrinių? Būtų smagu paskaityti.