• Banzai! 2013 Nr. 2

Na ką, praėjo lygiai mėnuo nuo pirmojo Banzai! numerio išėjimo ir, galbūt priešingai negu daugelis tikėjosi, tęsiame žurnalo leidimą su antruoju, kaip ir šventiniu, numeriu.

Žinoma, aš esu šališka, bet tikiu, kad nemažą kiekį praėjusio numerio klaidų ar kitų negerumų pavyko ištaisyti, jų išvengti ar tiesiog sugalvoti geriau. Šiame numeryje rasite straipsnių tiek apie rimtąją, tiek apie populiariąją japoniškos kultūros puses. Beje, šį kartą jų (t.y. straipsnių) ir daugiau. Nežymiai, bet slenkame aukštesnės kiekybės link. Tikimės, kokybės taip pat.

O kad jau užsiminiau apie straipsnių kiekybę, tai priminsiu, kad labai laukiame naujų komandos narių, kurie nori ir gali rašyti su Japonija susijusiomis temomis. Jeigu manote, kad galite pasiūlyti tik vieną straipsnį, nebijokite - tokių padėjėjų taip pat reikia. Prašom kritikuoti į valias, na o bet tačiau - vis vien mes nei profesionalai, nei laisvo oro direktoriai, tad tikiuosi, kad suprasit kažkokius nedidelius netikslumus.

Lauksiu visų jūsų kritikos, įvertinimų bei komentarų, o sausio numerio žurnalo planas jau nutartas ir tarp švenčių bus vykdomas. Beje, primenu, kad liko dar šiek tiek laiko nusiųsti savo piešinį 5-tajam dailininkų turnyro etapui, kurio laimėtojas puikuosis ant sausio mėnesio Banzai! viršelio!

Parsisiųsti pdf rasite čia: click
    Skaityti online galite čia: clicky
    kom. 33 kom.
    1. holms avataras
      holms -
      Emm.. nezinau ar cia mano posta istrine ar ka bet parasau dar karta

Sveikinu su pataisytu dizainu! Linkiu ko ilgiau testi sita projekta
      Aktyviau paremiam!

Paremiau kiek galejau, bet jusu meter deja nepasikeite
    1. Futari avataras
      Futari -
      Sveikinu! Tikrai pataisėt daugumą trūkūmų nuo praeito numerio, ir dar taip greitai šįkart labai patiko ir viršelis, ir layoutas, ir straipsniai įdomūs, fainai kad rašėte apie vizualines noveles. Patiko. Gal net visai ir susigundyčiau tarpais prisijungti vienam kitam straipsniui - jei kada prireiks kokio straipsnio apie cosplay, cobabara, žinai kur mane rasti
    1. tomasxp avataras
      tomasxp -
      Nice, o yra sansu kad kadanors bus spausdinta versija? Noretusi toki zurnala ant stalo turet ^^
      P.S. 4 patarimas kaip draugus priverst ziuret anime
    1. cobabara avataras
      Citata Autorius holms Žiūrėti skelbimus
      Emm.. nezinau ar cia mano posta istrine ar ka bet parasau dar karta

Sveikinu su pataisytu dizainu! Linkiu ko ilgiau testi sita projekta
      Aktyviau paremiam!

Paremiau kiek galejau, bet jusu meter deja nepasikeite
      Tema netikėtai dingo, tad teko perkurti. Bet apie kokią paramą šneki, nelabai suprantu. Viršuje esanti eilutė yra skirta forumui, jeigu tai omeny turėjai.
      Citata Autorius tomasxp Žiūrėti skelbimus
      Nice, o yra sansu kad kadanors bus spausdinta versija? Noretusi toki zurnala ant stalo turet ^^
      P.S. 4 patarimas kaip draugus priverst ziuret anime
      Artimiausiu metu neplanuojam, norim pirmiausia turėt padoriai ir uoliai leidžiamą žurnalą, o tada jau ir bus galima galvoti apie kažkokią spaudą.
    1. slicKrox avataras
      slicKrox -
      Šį kartą apipavidalinimas ir dizainas kur kas geresnis. Mielas ir smagus Živilės AMV dienoraštis ir be galo prajuokino 5 būdai kaip įtraukti draugus į anime
    1. akkisan avataras
      akkisan -
      Šaunuoliai
    1. Miesto_Druidas avataras
      Miesto_Druidas -
      Puikus antras numeris. Sėkmės dirbant ties projektu toliau.
      O pavyzdžiui neišeitų laiko bėgyje AZ administratoriams ir žurnalo kūrėjams apsvarstyt idėjos, kad būtų galima pridėt Banzai! punktą pagrindiniame puslapyje, kairėje pusėje ten kur pavyzdžiui yra laukelis "AMVAZAR", kur galėtų puikuotis naujausio numerio nuoroda. Juk tai jau kaip ir svarbi portalo dalis, ypač kai gana sėkmingai pakelta iš pradinės stadijos.
    1. black_leja avataras
      black_leja -
      O pavyzdžiui neišeitų laiko bėgyje AZ administratoriams ir žurnalo kūrėjams apsvarstyt idėjos, kad būtų galima pridėt Banzai! punktą pagrindiniame puslapyje, kairėje pusėje ten kur pavyzdžiui yra laukelis "AMVAZAR", kur galėtų puikuotis naujausio numerio nuoroda. Juk tai jau kaip ir svarbi portalo dalis, ypač kai gana sėkmingai pakelta iš pradinės stadijos.
      awsome idea, butu smagu jeigu ja kas igyvendintu
    1. holms avataras
      holms -
      Citata Autorius cobabara Žiūrėti skelbimus
      Tema netikėtai dingo, tad teko perkurti. Bet apie kokią paramą šneki, nelabai suprantu. Viršuje esanti eilutė yra skirta forumui, jeigu tai omeny turėjai.

Artimiausiu metu neplanuojam, norim pirmiausia turėt padoriai ir uoliai leidžiamą žurnalą, o tada jau ir bus galima galvoti apie kažkokią spaudą.
      jomajo, o as 20 EUR pervedziau, galvojau cia jums parama D nenoretumet donate button koki padaryt?
    1. slicKrox avataras
      slicKrox -
      Citata Autorius Miesto_Druidas Žiūrėti skelbimus
      Puikus antras numeris. Sėkmės dirbant ties projektu toliau.
      Sutinku. Tikrai puikiai papildytų startinį. Nauji žurnalo numeriai galėtų puikuotis ir būti visiems geriau pastebimi. Nėra sunku tai įgyvendint, tačiau reikia prašyti Daan'o arba amidau, nes šiem parametram teisių neturiu.
    1. Draustinis avataras
      Draustinis -
      Maketavimas tai kaip vestuvinio laikraštuko. Suprantu, kad visa tai daroma "iš idėjos", bet jei tiek daug dėmesio skiriate turiniui, tai kodėl taip atsainiai kuriate išvaizdą?

Juk vartote žurnalus? Ar nepastebite, kad jūs – lyg mokyklos būrelio leidinys, sumaketuotas su MS.Wordu? Kodėl jūsų maketuotojui viename ir tame pačiame puslapyje sunku suvienodinti teksto eilutes pagal horizontalę? ir tik nesakykite, kad tai toks dizainas...

Aš nenoriu subarti jūsų maketuotojo, o tiesiog noriu paklausti: ar jums turinys svarbiau, nei išvaizda? Ar pamenate tą posakį "sutinka pagal išvaizdą...."?

Aišku, šio forumo vaikams šis maketas - nekelia abejonių, bet juk tikitės kokios nors gražesnės ateities?
    1. heawenangel avataras
      heawenangel -
      tiesiog noriu paklausti: ar jums turinys svarbiau, nei išvaizda?
      Aišku, šio forumo vaikams šis maketas - nekelia abejonių, bet juk tikitės kokios nors gražesnės ateities?
      Nu šakės. Neturiu ką ir pasakyt. Žmogus susikūrė accountą, kad tik sukritikuotų žurnalą ir išvadintų forumo vartotojus vaikais?

Na, man asmeniškai turinys yra svarbiau už išvaizdą
      Kodėl tau neišaiškinus visų klaidų detaliai po vieną, kad leidėjai galėtų atkreipti dėmesį ir į priekį judėti patobulėjus bei su naujomis žiniomis? (arba parašyk jiems į PM jų klaidas, ar kad nori prisijungti prie komandos ar kaip ten be būtų), ar tiesiog norėjai pabaksnoti į forumiečius pirštu ir pavadinti vaikais? (visiems kartais reikia pasijusti viršesniais, ar ne?)
    1. Draustinis avataras
      Draustinis -
      heawenangel, taip, iki šiol aš buvau tik skaitytojas. pasyviai, kaip ir daugelis skaičiau šį psl. ir nemačiau reikalo registruotis. Tačiau šiuo atveju negaliu žiūrėti kaip žmonės gadina puikią idėją. O kad nuosekliai išaiškinti klaidas neužteks forumo žinučių. Taip, yra dizaino ir maketavimo mokyklų, bet būna žmonių, nebaigusių mokyklų, tačiau turinčių estetinį jausmą. Tačiau šiuo atveju – viskas taip blogai, kaip ir parašiau: tai vestuvinis, vienkartinis laikraštis. Išliekąmąją vertę turi tik turinys... Aišku aš galėjau dar kelis numerius tai nutylėti, bet nepyk, kad nesusiturėjau...

Sumaketuota – taip blogai, kad net išlindau iš "skaitytojo šešėlio"...

tokia mano nuomonė.
    1. Pearliik avataras
      Pearliik -
      Citata Autorius Draustinis Žiūrėti skelbimus
      Maketavimas tai kaip vestuvinio laikraštuko. Suprantu, kad visa tai daroma "iš idėjos", bet jei tiek daug dėmesio skiriate turiniui, tai kodėl taip atsainiai kuriate išvaizdą?

Juk vartote žurnalus? Ar nepastebite, kad jūs – lyg mokyklos būrelio leidinys, sumaketuotas su MS.Wordu? Kodėl jūsų maketuotojui viename ir tame pačiame puslapyje sunku suvienodinti teksto eilutes pagal horizontalę? ir tik nesakykite, kad tai toks dizainas...

Aš nenoriu subarti jūsų maketuotojo, o tiesiog noriu paklausti: ar jums turinys svarbiau, nei išvaizda? Ar pamenate tą posakį "sutinka pagal išvaizdą...."?

Čia jei ką 'vestuvinio laiktaštuko' maketuotojas.
      Aš kritikos nebijau, tačiau prašau turėti bent kruopelę pagarbos ir nedrąskyt akių savo įžeidimais. Taip aš neesu profesionali maketuotoja ir jei gali geriau - mielai prašom. Mums trūksta komandos narių.
    1. Draustinis avataras
      Draustinis -
      Pearliik, viena, iš daugelio pastabų: ar žinai kas yra lietuviškas skiemenavimas? juk žinai, kad programa moka skiemenuoti automatiškai? Sunku nustatyti "Lithuanian"? O žurnalo redaktoriams už tai iš vis per nagus reik su liniuote trenkti... Redaktoriai, ar jūs skaitote galutinį produktą?

maketuotojau, kritika – šansas pasimokyti.. Taip, tai tik šansas. Gali atsikirsti grubiai ir stipriai, bet po to ir toliau savo sultyse marinuosies..

Tačiau vėl gi: šio forumo vaikai klaidų net nepastebėjo, o jūs apgirtote nuo pagyrų...
    1. Aeval avataras
      Aeval -
      Citata Autorius Draustinis Žiūrėti skelbimus
      šio forumo vaikai klaidų net nepastebėjo, o jūs apgirtote nuo pagyrų...
      Šiaip esu taikus žmogus, bet nesusiturėjau. Kritika yra gerai. Laukiam ir tikimės. Bet yra du būdai ją pasakyt. Pirmas - pagarbiai, suprantant kito žmogaus darbą ir pastangas, atkreipti dėmesį į klaidas ir pasiūlyti sprendimą. Antras - draskyti visiems akis, prisitatyti estetu profesionalu ir pareikšti, kad visas įdėtas darbas nieko nevertas ir KAŽKUR yra žmonių, kurie padarys geriau. Čia gal užuomina, kaip tavęs, tokio perlo ir talento, niekas nepastebėjo? Na, matom dabar visi. Mano pasiūlymas - prisidėk prie komandos ir parodyk, ką sugebi. Žmonių trūksta, o ir šviežias požiūris nemaišo. Arba pagarbiau kalbėk su žmonėm. Patikėk, tas, kuris tikrai kažką sugeba, greičiau pamokys ir patars, o ne išvadins visus vaikais ir nemokšom. Nes toks elgesys yra vaikiškas.
    1. Draustinis avataras
      Draustinis -
      Tai, kad taip skaudžiai reaguojate į žodžius "šio forumo vaikai" reiškia, kad save prie jų priskiriate. Kodėl aš nepasiūlau nemokamai padėti? Geras klausimas... Įdomu ką aš čia veikiu, ar rašau pastabas, nurodau klaidas, ar ginčinuosi su vaikais?..
    1. cobabara avataras
      Norėčiau tiek asmeniškai, tiek oficialiai baigti šitą potemę. Yra skirtumas tarp konstruktyvios kritikos ir dėjimo į šuns dienas bei įžeidinėjimų. Tikrai nesiruošiu keisti maketavimo vien dėl to, kad neatitinka milimetrai pagal kažkokias oficialias teorines taisykles. Ne vienas sakė "nepatinka, ateik į komandą ir pats padaryk geriau". Kitiems, matantiems trūkumų, šis principas galioja, bet žmonių, kurie nuomonę sugeba reikšti tik šitaip akiplėšiškai, komandoj tikrai nelaukiu ir nenoriu. Aš pasakysiu kitaip - jeigu žurnalas nepatinka jau šitokiam aukštam ir piktam lygy, niekas neverčia žiūrėti į šitą "vestuvinį laikraštį". Ačiū už dėmesį, viskas.
    1. Draustinis avataras
      Draustinis -
      o lietuviškai skiemenuoti žurnalą pradėsite? Ar iš visų pastabų, kaip bulius raudoną skudurą, tematėte žodžius "vestuvninis" ir "vaikai"?...
    1. sylvanies avataras
      sylvanies -
      Gera kritika ateina su pagrįstais patarimais ką, kaip ir kodėl verta pakeisti, o ne supilant nepasitenkinimą. Juolabiau per šventes. Ir taip, forumas pilnas vaikų (įskaitant botus, kuriuos irgi kažkas sukūrė, vadinasi jie kūrėjų vaikai).