• Attack on Titan - Geriausias metų blokbasteris?

Po 2000 metų žmonija bus praktiškai išnaikinta, netikėtai atsiradusios, stipresnė rasės - titanų. Šie padarai nepasižymi dideliu intelektu ar puikia koordinacija, tačiau yra didžiuliai: nuo 2 - 3 iki 50 metrų aukščio, ir yra fiziškai labai stiprūs bei žiaurūs. Jie tiesiogine prasme mėgaujasi rydami žmones, tai galima įvardinti kaip jų savotišku hobiu. Taip, hobiu. Kol mes, tuo tarpu, kolekcionuojame pašto ženklus ar mangas, jie valgo žmones. Nieko sau hobis, ane? Kaip bebūtų, išlikusi žmonijos dalis, nematydama kitos išeities, atsitvėrė nuo likusio pasaulio didžiulėmis sienomis, pro kurias nesugebėdavo prasibrauti nei vienas titanas. Po sienos pastatymo žmonija 100 metų gyveno taikiai. Tačiau vieną dieną siena netikėtai buvo pralaužta ir pro ją į žmonijos susikurtą pasaulį paplūdo titanai. Tą akimirką prasidėjo lemiama ir pati svarbiausia žmonijos kova dėl išlikimo.

Šis straipsnis pirma buvo paskelbtas šioje forumo gijoje: Shingeki no Kyojin nuo nemesis Žiūrėti originalų pranešimą
    kom. 45 kom.
    1. slicKrox avataras
      slicKrox -

Kartais susimastydavau: o kaip būtų atrodęs Attack on Titan, jei vaizduojamas pasaulis būtų apokaliptinis ir tamsesnis? Jei veiksmas vyktų ne miškuose, o tarp metropolio dangoraižių griuvėsių? Nežinau kaip jums, bet man atrodo viliojančiai.
    1. heawenangel avataras
      heawenangel -
      Citata Autorius slicKrox Žiūrėti skelbimus

Kartais susimastydavau: o kaip būtų atrodęs Attack on Titan, jei vaizduojamas pasaulis būtų apokaliptinis ir tamsesnis? Jei veiksmas vyktų ne miškuose, o tarp metropolio dangoraižių griuvėsių? Nežinau kaip jums, bet man atrodo viliojančiai.

Nežinau, man tai kaip tik jis žavus savo viduramžišku pastatymu (ar futuristinių, postapokaliptinių temų tarp miestų griūvėsių taip jau maža?), bet klausimas kiek tie dangoraižiai galėtų atlaikyti titanus (nors, kai pagalvoji, ko gero galėtų ganėtinai gerai),
      Gal ir neprieštaraučiau pamatyti kokią ovą ar filmą didmiesčio versija
    1. Squalleh avataras
      Squalleh -
      Kartais susimastydavau: o kaip būtų atrodęs Attack on Titan, jei vaizduojamas pasaulis būtų apokaliptinis ir tamsesnis?
      Nu..
      Spoileris:

O jei kalbat apie geriausius amv, negaliu nepasikartoti, jog nowJapan 2-oji vieta paliko daugiausiai įspudžių:

Jeigu nesugebat suprasti kuo jis ant tiek geras, štai kai kas paprastesnio:

1. Miglaja avataras
      Miglaja -
      Masterpiece !
      Likau sužavėta..:
      + Įspūdinga animacija (nors imk ir darykis plakatus ant sienos)
      + Daug skirtingų, tačiau įvairiapusiškų veikėjų - kiekvienas gali atrast sau mylimiausią. Ir kas įdomiausia, šitoj kompanijoj viena iš stipriausiųjų yra mergina (retas reiškinys)
      + netikėti siužeto vingiai. kai negali nuspėti artėjančių įvykių (ar kas mirs greičiau) ir yra didžiausias kabliukas, kuris vilioja.
      + epic garso takelis, kaip kokiam didelio biudžeto holivudiniam filme

Kolkas šių metų lyderis...
    1. Killerbee avataras
      Killerbee -
      Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
      + Daug skirtingų, tačiau įvairiapusiškų veikėjų - kiekvienas gali atrast sau mylimiausią. Ir kas įdomiausia, šitoj kompanijoj viena iš stipriausiųjų yra mergina (retas reiškinys)
      Aš aišku atsiprašau, bet kuriam anime čia tokie veikėjai buvo? Nes šitame tai veikėjai yra geras toks samtis ekskrementų šioje medaus statinėje.
    1. Miglaja avataras
      Miglaja -
      Citata Autorius Killerbee Žiūrėti skelbimus
      Aš aišku atsiprašau, bet kuriam anime čia tokie veikėjai buvo? Nes šitame tai veikėjai yra geras toks samtis ekskrementų šioje medaus statinėje.
      Visų pirma, nedominuoja kuri nors lytis (kaip dažniausiai būna). Tikrai nervina, kai žiūri anime, o ten nei vieno vaikino negali rast (kaip K-On), arba kai yra veiksmo anime, bet ten vos viena panelė sukiojasi, ir ta tik dėl grožio.
      O su veikėjais čia rimtas, bet kartu ir slidus reikalas, nes tiems, kuriems iš pradžių jautei simpatijas, pradedi nebejaust ir atvirkščiai - tų, kurių nemėgai - pradedi pamėgt.
      Mano atveju taip buvo su Armin - silpnas, daug verkšlenantis draugas. Nervus tikrai tampė jo silpnumo akimirkos. Bet paaiškėja, kad jis vos ne protingiausias iš visų, kurio klauso ir vyresnieji vadai, o jo sprendimai dažniausiai teisingi.

Tuo labiau yra ale herojus, aplink kurį sukasi veiksmas, yra Mikasa (spardo užpakalius titanams gerai), yra šaltakraujis vadas Levi (kurį tikriausiai visi ir mėgsta labiausiai) ir dar daug kitų...
    1. Miesto_Druidas avataras
      Miesto_Druidas -
      Citata Autorius Killerbee Žiūrėti skelbimus
      Na ir palyginai, tokiam medui gero balo tada niekaip neduočiau . O šiaip, asmeniškai personažai ten stipriai neįsiminė, bet reikalo labai ir negadino.
      Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
      Tikrai nervina, kai žiūri anime, o ten nei vieno vaikino negali rast (kaip K-On)
      Kad tarkim net serialo nemačius iš pirmų filmo minučių galima buvo suprast kad ten vaikinų ir nereikia ieškot .

Kitavertus aš asmeniškai nelabai suprantu dėl ko taip aukštinama Mikasa iš visų veikėjų. Taip ji kieta, bet tai viskas, ten beveik nėra asmenybės ar kokio jos vystymosi... Nežinau ar čia visi užmiršo tarkim kokį Claymore, kur kone visos veikėjos buvo kietos, ir daugelis jų gavo kažkokio character development, net ir per trumpą laiką.
    1. Killerbee avataras
      Killerbee -
      Mes matyt skirtingus anime žiūrėjom...Kokia dar Mikasa? Ji kieta aišku beveik kaip Čiako Noriso kiaušiniai, bet joks veiksmas apie ją nesisuka. Ji apskritai neįtakoja siužeto, tiesiog skerdžia titanus ir tiek. Taip, Armin tipo pradeda mažiau žliumbti, bet ar to užtenka, kad atpirktų pusę sezono feilinimą? Eren, pagrindinis personažas, iš vis nei žuvis nei mėsa. Apibendrinus pagrindinė trijulė tiesiog neatitinka bendrai gan aukšto serialo lygio - vidutiniokai ir tiek. Antraeiliai personažai įdomesni, bet jie yra tik antraeiliai.
    1. Red_Elf avataras
      Red_Elf -
      Pasirodė titruota Shingeki no Kyojin: Ilse no Techou versija, ją rasti galite štai čia >>čia<<. Susižiūrėjo neblogai, tačiau mano galva trūksta kažkokio cinkelio šiam epizodui, nors jis ir atskleidžia naujais rakursais kelis charakterius, bet užmina dar daugiau naujų klausimų, į kuriuos atsakymo telks ilgai laukti (:
    1. nemesis avataras
      nemesis -
      Ilsės istorija iš mangos, o kitkas kaip ir plėtotė. Hanji pasirodė kiek per daug agresyvi. Vargšas Bozado ne tik, kad vėl jodamas prisikarksėjo, bet ir įkailį gavo, lygtais neužtektų to, kas jo laukia ateityje
    1. Squalleh avataras
      Squalleh -
      Kitavertus aš asmeniškai nelabai suprantu dėl ko taip aukštinama Mikasa iš visų veikėjų.
      Nes Mikasa turėjo labai gerą startą. Ant tiek gerą, kad aš galiu laisvai teigti, jog buvo netgi versija kur ji tapo pagrindiniu veikėju. Tiesiog isivaizduokit ant kiek pasikeistų viso serijalo fokusas.
      Bet iš tikrųjų man pačiam, kaip Mikasos gerbėjui, ji patinka vis mažiau. Serijale ji jau tapo nuobodi ir nesustojama žudymo mašina, o mangoj nei ji, nei Armin negauna jokių character arcs'ų. Pradžioje ji buvo stipri, taip, bet turėjo silpnybių, turėjo kažkoki development, galvojo, planavo. Vėliau tiesiog EREEEEEEEEEEENOMGGIVEHIMBAAAAAAAAAAAACK. Ir viskas. Gaila.

Dar toks dalykas, perskaičiau neseniai interviu su ponu Isayama (mangos autorius) ir pasidarė graudu. Nuo pat pradžios jis jau turėjo suplanuota pabaiga serijalui, kuri buvo labai niuri ir dramatiška. Savaime aišku su labai daug veikėjų mirčių. Galų gale jis pasake kad tai pakeis dėl to, kad serijalas tapo labai populiarus (!) ir jis pasijus labai blogai žudydamas veikėjus (!!), nes jie visiems taip patinka. Nu vat kokio velnio, a? Jeigu visa tai baigsis kaip tipiškas shounen, I will punch someone.
    1. Killerbee avataras
      Killerbee -
      Citata Autorius Squalleh Žiūrėti skelbimus
      Dar toks dalykas, perskaičiau neseniai interviu su ponu Isayama (mangos autorius) ir pasidarė graudu. Nuo pat pradžios jis jau turėjo suplanuota pabaiga serijalui, kuri buvo labai niuri ir dramatiška. Savaime aišku su labai daug veikėjų mirčių. Galų gale jis pasake kad tai pakeis dėl to, kad serijalas tapo labai populiarus (!) ir jis pasijus labai blogai žudydamas veikėjus (!!), nes jie visiems taip patinka. Nu vat kokio velnio, a? Jeigu visa tai baigsis kaip tipiškas shounen, I will punch someone.
      Pabaiga alia Berserk? Laikinu, nelabai gaila būtų...
    1. geminide avataras
      geminide -
      Labai daug tikėjausi iš šio anime, nes teko perskaityti daug gerų atsiliepimų. Bet tai turbūt ir buvo mano klaida, nes man jame kažko trūko. Jei iš pradžių viskas klostėsi greitai, tai vėliau taip sulėtėjo ir tapo taip nuspėjama... Tikiuosi, kad antras sezonas pataisys šią situaciją.

Ir tie likę neatsakyti klausimai, vis mėtomos užuominos be jokių atsakymų. Bent kažką galėjo atskleisti. Dabar galvoj sumaištis visiška. Retas atvejis, kai skaitau manga, bet dabar matyt teks - noriu atsakymų!
    1. Zx-Shade avataras
      Zx-Shade -
      Iškart atsiprašau už savo "gatvinę" leksika, bet likau nusivyles anime. Taip pat galiu atskleisti siužeto vingius, tai jai dar nematet anime - neskaitykit.

Pradzia buvo visai nieko, galvojau jog tikrai nusilaukia puikus anime, iki kazkur 4~5 ep. Toliau visa laika buvo pilstoma is tuscio i kiaura. Atrodo jog visus 25 ep. 80% laiko visi verksleno, kad reikia nepasiduoti, nenuleisti ranku arba jog nebeliko jokios vilties ir viskas baigta. As isvis nesuprantu kaip sitas anime sulauke tiek daug liaupsinimu. Atrodo jog kurejai tikrai bande padaryti kazka ziauraus, mindfuck'isko ir idomaus, bet del blogai pasirinktos auditorijos nesugebejo to igyvendinti. Visus veikejus atrodo jog taupytu(nusilaukia ilgas gumos tempimas). Galima atspeti kas mirs o kas ne. Tarkim pamatai nematytus veikejus is kart zinai jog jie mirs(aisku buvo isimciu). Toliau einant prie piesimo ir visos atmosferos. NU ka as zinau. Man tai juokingi tie titanai atrodo. Toks jausmas jog ciuvakai is istaigos su paminkstintom sienom pabego(nors gal ir buvo tokia ideja - nezinau). Manau titanai tikrai turetu sukelti siurpuliukus ir atrodyti gresmingai,slyksciai ir t.t. Arba tarkim tie visi zudimai ir zmoniu valgymai. Nu jie jau tokie banalus atrode. Tas kraujas po visa miesta taskosi, vienodos spalvos, niekad zmones jokiu zarnu nepameta, atrodo lyg balionai pripilti pomidoru sulciu. Taip pat kai veikejus nuzudo isvis px buna nes jie nebuna pilnai atskleisti. Taip pat ir su pagrindiniu veikejo. Dar tik 25 ep. o jau kokius 5 kartus mire. Realiai nezinau ar bus antras sezonas, nes anime siuo metu ziuriu gan retai, o jai ziuriu - tai bandau atrasti panasiu perliukus kaip eva, gantz, gurren lagann, fma ir t.t. Bet man LABAI SUNKIAI SEKASI.

Pabumbėjau ir užteks. Bendrai paėmus, siužetas gal ir visai nieko, bet pats anime vizualizavimas ir pateikimas labai prastas. 5,5/10
      Po kol kas nekeičiu savo nuomones jog visi paskutiniais metais visiškai paaugliška mėšla leidžia ir nieko daugiau.
    1. GeoPrey avataras
      GeoPrey -
      Attack on Titan - vienas iš geriausių (neteigsiu jog pats geriausias, nes taip nėra) mano matytų anime (nors ir nedaug jų matęs aš pokolkas ). Žiūrėjau susikaupęs nuo pradžios iki pat galo, aišku, buvo gan keista, kad 4 ar 5 epizode "mirė" pagrindinis herojus, bet su laiku ši "problema" išsisprendė Tik šiek tiek nusivyliau pačia pabaiga, žinant tai jog greitu metu galima ir nesulaukti antrojo sezono, tai pabaiga galėjo būti tikrai geresnė :S Neskaitant šių minusų vis tiek tai buvo Super kūrinys asmeniškai man - 5/5
    1. darknesssama avataras
      darknesssama -
      Įtraukė. Visi netikėtumai, atakos ir kita vertė žiūrėti neskaičiuojant serijų. Šiaip man nepatinka kai paagliai gelbėja pasaulį, nes realiam gyvenime taip nebutų, bet čia nekreipiau į tai dėmesio. Gal todėl kad jiems buvo laiko pasiruošti tiek fiziškai, tiek morališkai. Žinoma galėjo atskleisti apie titanų tikslus ir pabaiga nepatiko, nes niekas nieko taip ir nepaaiškino, o dar ta nutrupėjusi siena... Gal sulauksim antro sezono. OST sakyčiau net per geras turbut vienintelis per visus peržiūrėtus anime, kuris taip labai patiko
    1. heawenangel avataras
      heawenangel -
      Citata Autorius darknesssama Žiūrėti skelbimus
      Šiaip man nepatinka kai paagliai gelbėja pasaulį, nes realiam gyvenime taip nebutų
      Nenoriu būto "that guy", bet realiam gyvenime dar ne taip būna .Vaikai su automatais, kariaujančiose šalyse bėgioja ne iš gero gyvenimo
      O čia jie dar gavo keletą metų treniruočių. Sakyčiau quite a good deal.
    1. Vandarenas avataras
      Vandarenas -
      Gal yra kokių žinių dėl antro sezono?
    1. slicKrox avataras
      slicKrox -
      Citata Autorius Vandarenas Žiūrėti skelbimus
      Buvo kalbų jog 2014 antro sezono nesulauksime ir be tų kalbų kol kas nieko naujo kaip ir negirdėt...
      http://www.animezona.net/forum/threa...ulauksime-2014
    1. Miesto_Druidas avataras
      Miesto_Druidas -
      Citata Autorius Vandarenas Žiūrėti skelbimus
      Šiaip jau anonsuoti du recap filmai pirmam sezonui atpasakoti, tad jie greičiausiai jau ruošiasi tęsiniui ir iki jo dar nori išspausti kiek įmanoma pinigėlių iš serialo sėkmės.
      http://myanimelist.net/forum/?topicid=1134069