• Disnėjaus oskaru nominuoti: Paperman, Wreck-It Ralph, Brave...

Drąsiai galima teigti, jog praėję metai yra „Walt Disney“ studijos metai. Iš 10 kandidatų dėl Oskaro animacijos kategorijoje besivaržančių filmų, net 4 yra būtent šios studijos darbai: trys pilno metražo kategorijoje - „Frankenvynis“ (Frankenweenie, 2012), „Ralfas griovėjas“ (Wreck-It Ralph, 2012) ir „Karališka drąsa“ (Brave, 2012) ir vienas trumpo metražo kategorijoje - „Paperman“ (Paperman, 2012).

Tiek ilgo, tiek trumpo metražo kategorijose būna po 5 nominacijas. Stipriausiai ši legendinė studija jaučiasi pilno metražo kategorijoje. Seniai jai taip gerai nesisekė. Trumpo metražo kategorijoje kritikai vieningai nugalėtoju laiko „Paperman“, kuris priklauso būtent „Disney“ studijai. Gali nutikti taip, jog po ilgos pertraukos ši studija džiaugsis būtent savo studijos filmo laimėjimu(ais), o ne savo valdomos kompanijos „Pixar“ darbais, kas buvo daroma ilgus metus buvo iki šiol.

Šis straipsnis pirma buvo paskelbtas šioje forumo gijoje: Disnėjaus oskaru nominuoti: Paperman, Wreck-It Ralph, Brave... nuo slicKrox Žiūrėti originalų pranešimą
    kom. 8 kom.
    1. Futari avataras
      Futari -
      Kaip tik vakar pažiūrėjau tiek Wreck-it-Ralph, tiek Paperman. Nuostabūs kūriniai, labai jaukūs; idėja daugiau mažiau nuspėjama, tačiau pabaigoje vis tiek privertė nusišypsot ir širdį pūkučiu aptraukė
    1. Squalleh avataras
      Squalleh -
      Paperman nominuotas Oskaro? Um.. Už ką?
      Wreck-it Ralph dar nežiūrėjau, bet labai noriu, kadangi labai artima tematika.
    1. Miglaja avataras
      Miglaja -
      Brave pakankamai jausminga istorija, bet į mano mėgstamiausių animacijos šedevrų dešimtuką nepatektų.
      Frankenweenie - nebereikalo T.Burtonas jį kūrė. Šedevras. Ta gana neįprasta animacija mane žavi. Ir visi veikėjai labai išraiškingi. Buvo ir labai linksmų vietų, ir labai liūdnų, todėl vienareikšmiškai - vertas dėmesio.
      Ir šiaip, šie metai pateikė gana daug kokybiškos animacijos, kaip pvz Hotel Transylvania man labai patiko, seniai taip besijuokiau nuo pirmojo Ledynmečio laikų The Lorax irgi pakankamai šiltas animacinis filmas (bet vis tik orientuotas į tikrai jauną auditoriją...) )
      Beliko pamatyt kitą 2012metų animaciją iš mano must see sąrašo: Wreck-it Ralph (senieji zilitoniniai žaidimai..eh, nostalgija. gal dabartinė karta ir nesupras jau šito animacinio filmo, bet tie, kas užaugo su Pac-Man ir Super Mario - mėgausis), The Croods(apie urvinių šeimą); Rise of the Guardians ar Paranorman.
    1. Draconica avataras
      Draconica -
      Brave tikrai man patiko, o va Burtono darbas mane nuvylė. Tikėjausi kažko tikrai ne to, tas tiesa, nustebino idėja ir pateikimu, kaip visada, bet man papraščiausiai jo darbas kažkas ne to. Pažiūrėjau ir niekaip nepasijaučiau, tiesiog galiu pavadinti prasčiausiu darbu jo filmografijoje, net nesuprantu už ką jis nominuotas. Už iškrypusią berniuko meilę gyvūnui? Nežinau, aš jam avietę nebent duočiau už šį kūrinį tikrai, bet čia tik mano nuomonė.

Paperman kaip visada tipinis disney darbas, jie žaidžia gražiais ir tauriaus žmonių jausmais, nieko nuostabaus, kad nominuotas. Man jis irgi patiko, ypač muzika.
    1. Futari avataras
      Futari -
      Citata Autorius Miglaja Žiūrėti skelbimus
      <...> Beliko pamatyt kitą 2012metų animaciją iš mano must see sąrašo: Wreck-it Ralph (senieji zilitoniniai žaidimai..eh, nostalgija. gal dabartinė karta ir nesupras jau šito animacinio filmo, bet tie, kas užaugo su Pac-Man ir Super Mario - mėgausis) <...>
      Na, aš tikrai pamenu save augant su Mario, bet sakyčiau kad Wreck-it-Ralph turėtų patikt net ir dabartinei kartai - dėl pateikimo, dėl pagrindinės minties plius, juk ten vaizduojami ir "moderniųjų" žaidimų atitikmenys (Hero's Duty, vos ne kaip koks mini Starcraftas? )
    1. slicKrox avataras
      slicKrox -
      Tikrai, praėjusius metus be anime mus lepino neblogais animaciniais darbais. Tačiau ne vienas iš jų po peržiūros nesukėlė gilesnių minčių, gal tik Frankenweenie kiek specifinis, tačiau galiausiai kiek silpnokai atskleistas ir užbaigtas, o dauguma darbų tik privertė nusišypsot ir širdelę aptraukė pukeliu, kaip Fu-chan ir minėjo.

Man asmeniškai didžiausią įspūdį paliko pasaka Brave. Dėl princesės laužančios visus standartus, charizmatiškų personažų, tiesiog nepakartojamos vaidybos ir puikaus škotiškų aktorių įgarsinimo, kuris kas kart kėlė begalę juoko. Apskritai Škotiška atmosfera, kartu su muzika ir kraštovaizdžiu buvo atskleista stulbinančiai. Tą juokingą iš žavų personažės/garsintojos akcentą galėčiau klausyti visada. Ir duok Dieve, tik nežiūrėkit šį filmą su kitos kalbos garsinimu, nes garantuoju puse malonumo atims. Tai vienas iš nedaugelio praėjusių metų Diesney darbų, kurį su mielu noru neatsisakyčiau pažiūrėti dar kartą.

1. Miesto_Druidas avataras
      Miesto_Druidas -
      Kalbant apie short'us, neblogas tas Paperman, su gražia muzika, bet kad išties nieko labai ypatingo. Aišku kažkokio didelio pasipriešinimo jis šioj nominacijoj neturi. Vat gaila, kad akademija į nominantus nepriėmė siūlyto japonų short'o Combustible. Aišku paprasti piliečiai teturim tik tą trumpą treilerį, bet manau kad galutinis variantas, laisvai pranoktų tokį dabartinį nominanatą kaip tarkim Fresh Guacamole, kuris kad ir gražiai animuotas, bet visai nieko ypatingo.
      Apie pilnametražius nelabai ką galiu pasakyti, nė vieno dar nematęs, aš visgi būsiu už puikiosios Coraline kūrėjų darbą Paranorman'ą, man rods iš pirmo žvilgsnio jis tikrai galėtų būti vertas laimėjimo. Kita vertus, ir vėl nė vieno anime filmo.... Žinau kad į nominantus pretendavo Ghibli studijos From Up on Poppy Hill / Kokurikozaka kara, bet matyt tokius kažkiek su japonijos istorija susijusius filmus ten irgi vertina skeptiškiau. Kitais metais į 2013 nominaciją kiek girdėjau bus siūlomas A Letter to Momo / Momo e no tegami, labai tikiuosi jog jam labiau pasiseks.
    1. slicKrox avataras
      slicKrox -

Vakar buvo proga įvertinti Wreck-It Ralph („Ralfas griovėjas“), jei tektų vertinti tikrai nesu tikras ar pakelčiau šį animacinį filmą aukščiau čia esančių. Gaivi ir įdomi idėja ir pateikimas, tačiau išpildymas atrodo neišnaudojo viso potencialo. Buvo tiek vietos ir laisvės, o parodytas pasaulis buvo išties labai mažas, susispaudęs ir viskas veiksmas susikoncentravęs viename taške, kuris mažai kuo stebino. Filmo formatas kaltas? Personažai/įgarsinimas/vaidyba neblogai, tačiau nei vienas, nei kitas personažas kažkokio cinkelio neturėjo. O stiprioji puse visgi manau šio filmo moralė. Ir stebint paskutines filmo akimirkas tikrai verčia susimastyti. 7/10

Citata Autorius Miesto_Druidas Žiūrėti skelbimus
      Kita vertus, ir vėl nė vieno anime filmo.... Žinau kad į nominantus pretendavo Ghibli studijos From Up on Poppy Hill / Kokurikozaka kara, bet matyt tokius kažkiek su japonijos istorija susijusius filmus ten irgi vertina skeptiškiau. Kitais metais į 2013 nominaciją kiek girdėjau bus siūlomas A Letter to Momo / Momo e no tegami, labai tikiuosi jog jam labiau pasiseks.
      Na, dažniausiai jei anime filmas, tai ne visoms masėms ir pastaruoju metu netgi tokiu mažokai, nes tikriausiai apart pačių japonų, pirkimas kituos šalyse, gal išskyrus Prancūzija, Vokietija, Ispanija, kur anime dar pakankamai populiarus, yra labai žemas ir visi pratę gauti anime internetu nemokamai, tačiau niekas nesusimasto kaip anime industrija keičiasi.

Per pastarąjį dešimtmetį, manau, daugiau šansų turėjo Mamoru Hosada filmai, kaip The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo Kakeru Shoujo), Summer Wars, nes smagus ir įdomus bet kurio amžiaus žiūrovui. Dėl A Letter to Momo / Momo e no tegami abejoju, nors ir labai patiko, tačiau tikrai ne visi iš vakarietiškos publikos suprast, ypač atsižvelgiant i kai kuriuos absurdiškai atrodančius elementus prieš anime pabaigą (veiksmas ant tilto).