PDA

Žiūrėti pilną versiją : Teminio fotografijų konkurso aptarimas

ast.
2009-04-23, 19:47
Diskusijos dėl temos, laiko tarpo tarp balsavimų, darbų pateikimų, taisyklių ir panašių iškilusių klausimų ar pasiūlymų keliauja čia.

Konkurso taisyklės:
1. Autorių anonimiškumas. Konkursinė nuotrauka negali būti publikuota kitur prieš konkursą (tas pats galioja ir archyviniams darbams);
2. Cenzūra. Fotografijoje neturi būti: nuogybių, smurto, reklamos (jokių etikečių, pavadinimų);
3. Vienas dalyvis gali pateikti tik vieną darbą;
4. Fotografijos turi atspindėti temą;
5. Nuotraukos matmenys negali būti mažesni nei 800x600;
6. Photoshop. Jeigu nuotraukai koreguoti buvo pasitelkta kažkas daugiau nei: apkarpymas, nespalvotumas, paprasti blur/sharpness filtrai, sepija, paryškinimai, horizonto tiesinimas; tuomet apie tai turite informuoti pateikiant darbą.

Konkurso eiga:
I. Paskelbiama tema ir darbų pristatymo data;
II. Po temos paskelbimo turite 12 dienų darbavimuisi;
III. Visi norintys dalyvauti informuoja apie savo pasiryžimą tai organizuojančiam asmeniui asmenine žinute;
IV. Atėjus termino pabaigai darbus atsiunčiate organizatoriui;
V. Gavus darbus, kuriama nauja gija, kurioje viešo balsavimo dėka išrenkamas nugalėtojas;
VI. Nugalėtojas paskelbia naują temą, su trumpu jos aprašymu.

Papildoma informacija:

- Nuotraukos pavadinimas, ar trumpas prierašas, nėra privalomas. Tačiau jei manote, jog ne visi gali suprasti jūsų idėją, tuomet galite parašyti trumpą komentarą, ar šiaip frazę, atspindinčią jūsų fotografiją;
- Nebūtina laukti termino pabaigos jei manote, jog nieko nebekeisite. Atsiųskite savo darbą ir, priklausomai nuo kitų dalyvių, konkursas galbūt įvyks greičiau.

mariux9998
2009-04-23, 19:53
Žiūrint kur ir kada vyks...

ast.
2009-04-23, 19:56
Žiūrint kur ir kada vyks...
kaip tai kur? :D čia, Anime Zonoj.
O dėl datos tai galima tartis, derėtis, atsižvelgti į dalyvaujančiųjų galimybes..

Airiz
2009-04-23, 20:31
Patikslinus:ne ziurint kur ir pan. Ar jus to noretumete?Ar noretumete ishbandyti jegas konkurse?Temoas parinksim atsizvelgiant i daugumos technines galimybes,gal surengsim net MobilePhoto contest. VISKAS PRIKLAUSO TIK NUO JUSU ZMOGAI.

Original_Prankster
2009-04-23, 20:41
Na mielai pabandyčiau. Nors kolkas fotografas iš manęs nekoks, tačiau norisi tobulėti. Už.

angellus
2009-04-23, 22:32
taip, mielai. aš savo atstovybėje tokį panašų surengiau, tai visai noriai sudalyvavo ir tikrai būtų smagu pasivaržyti.
o tada, kokią savaitę tokioj nors AZ garbės lentoj pakaboti :D

Piano4rest
2009-04-24, 12:28
Kokia puiki ideja. Butinai noreciau sudalyvaut. Fotografija man visada buvo mielas uzsiemimas.

Yukari Murasaki
2009-04-24, 13:09
Aš už~
Iki šiol niekur nedalyvavau, gera proga pradėt būtų.
http://file017b.bebo.com/13/large/2007/03/24/03/3384815040a3916203870b782654195l.gif

SeiSoraYu
2009-04-24, 13:24
Manau, ir man smagu būtų sudalyvauti, nors ir nesu didele fotografė :D Dar žinoma priklauso nuo to, kokia tema :haha: (ir ar tėvas laiku fotiką namo pargabens ;DD)

ast.
2009-04-24, 13:26
Šaunu :)
Na, kadangi dalyvaujančiųjų tikrai jau būtų, tai gal nieko nelaukiam ir sprendžiam temą?
Aš siūlyčiau "Sentimentalumas".
Gan paprasta tema :) nuotraukos sukeliančios jausmus. Nuo daiktų/-o iki žmonių ar gamtos vaizdų.

SinEater
2009-04-24, 13:31
Galbūt sudalyvaučiau :> tik žiūrint kokia diena prasidės , nes mano fotoaparatas "Topocentro" dėka dabar velnias žino kur ...
ir net neįsivaizduoju kada jį atgausiu :)

Yukari Murasaki
2009-04-24, 13:35
Na, kadangi dalyvaujančiųjų tikrai jau būtų, tai gal nieko nelaukiam ir sprendžiam temą?
Gan paprasta tema :) nuotraukos sukeliančios jausmus. Nuo daiktų/-o iki žmonių ar gamtos vaizdų.

(temai pritariu tai dėkojau)

Tada liko apibrėžt laiko terminus, nuotraukų kiekį, plius-minus matmenis, fotošopo akivaizdumą ir ar foto turi būt specialiai konkursui daryta ar gali būt iš archyvų :fifi:

Airiz
2009-04-24, 13:39
Aš siūlyčiau bent jau nuo Mano Miesto pradėti...sentimentalumas sakyčiau nėra lengvas dalykas (:

Ir aplamai, kada darbų pateikimų pradžia? kada pabaiga? kas vertina? ar formuojat gijas darbams vertinti?ar skelbsit balsavimą? Kiek darbų iš vieno žmogaus?
Ar šiaip "dzin ir davai bile kaip ant smūgio" ?

FreaK`aZ
2009-04-24, 13:45
siūlyčiau pradžiai konkursėlio formatą nusistatyt, like: terminai, nuotraukų kiekis, ir šiaip tokias smulkmes kaip senų nuotraukų nedėjimas, nugalėtojo rinkimo tvarka, temos rinkimo tvarka ir kt. o jau tik po to apsistot ties sentimentalumu savam miestui.

ast.
2009-04-24, 14:15
Taigi siūlyčiau:
Laiko terminas iki darbų pristatymo: 12 dienų.
Nuotraukų kiekis: viena nuotrauka iš vieno dalyvio.
Galimi archyviniai darbai, jei jie nebuvo publikuojami kitur.
Balsavimas: būtų kuriama atskira gija su balsavimais. Dalyviai darbus pateiktų žmogui, rengiančiam atskirą giją būtent konkursui, asmeniškai (pm).
Vertintojai: Anime Zonos nariai.
Nugalėtojas: išrenkamas balsų dauguma. Sugalvoja ir paskelbia sekančio konkurso temą.
Nuotraukų matmenys: mažiausia - 800x600

Fotošopas: jei naudoti efektai yra: apkarpymas, nespalvota, paprasti blur/sharpness filtrai, sepija, paryškinimai, tuomet apie tai užsiminti nereikia, tačiau jeigu naudota kažkas sudėtingiau, apie tai turi būti užsimenama, žmogui rengiančiam balsavimą, prieš pateikiant darbus vertinimams.

Pirmasis galimas konkursas prasidėtų nuo pirmadienio (balandžio 27d.) tuomet turėtumėte 12dienų darbui ir gegužės 8-ąją būtų surengtas balsavimas.

FreaK`aZ
2009-04-24, 14:37
siūlyčiau neleist dėt archyvinių darbų. arba bent jau įvesti kokį nors :"Darbas iki šiol nebuvo publikuojamas kitur" apribojimą.

Izzo
2009-04-24, 14:43
Aš siūlyčiau uždraust bet kokį redagavimą kompiuteriu.

ast.
2009-04-24, 14:45
arba bent jau įvesti kokį nors :"Darbas iki šiol nebuvo publikuojamas kitur" apribojimą.
Savaime suprantama, todėl ir rašiau:

Galimi archyviniai darbai, jei jie nebuvo publikuojami prieš konkursą. gal nepakankamai aiškiai, tuomet pridėsiu tą 'kitur'
Tarkim visiškai draudžiama dėti archyvinius darbus. Kaip tuomet žinoti, ar autorius nemeluoja, ir siunčia iš tiesų nearchyvinį darbą?

net ir apkarpymą, nespalvotumą ar nežymų paryškinimą?
na, aš asmeniškai nieko prieš neturiu, jei nuotrauka nežymiai patvarkyta.
Galima tuomet taip, kad balsuojant prie nuotraukos būtų parašyta 'tvarkyta' ar pan. ir tuomet jau pats balsuojantysis nuspręstų, ar nori balsuoti už visiškai natūralų kadrą ar ne.

Yukari Murasaki
2009-04-24, 14:57

Jeigu redagavimas tai nesveikos spalvos ir kontrastas, perdidelis sharp'as-bluras tai jo, kick-ban.
Bet ką daryt tiem, kas raw fotografuoja (pvz, aš) ? Kadravimas, kiti dalykai..
Šeip, jei ir uždraus - aš nieko prieš, išsisuksiu kaip nors, kad ir atpratus. :)

FreaK`aZ
2009-04-24, 15:10

jo, dar ir skaitmeną uždraudžiam ir propoguojam tik juostinę fotografiją.

zeke
2009-04-24, 15:20
jo, dar ir skaitmeną uždraudžiam ir propoguojam tik juostinę fotografiją.

Tuomet as atkrentu is galimu dalyviu saraso :hmm:
Na lauksiu pradzios kai nuspresit kokie apribojimai bus ir kokia tema :)

Airiz
2009-04-24, 15:24
Jeigu redagavimas tai nesveikos spalvos ir kontrastas, perdidelis sharp'as-bluras tai jo, kick-ban.
Bet ką daryt tiem, kas raw fotografuoja (pvz, aš) ? Kadravimas, kiti dalykai..
Šeip, jei ir uždraus - aš nieko prieš, išsisuksiu kaip nors, kad ir atpratus. :)
Formatas gal Jpg? Nes nevisi turi tas galimybes *.RAW varyt

ast.
2009-04-24, 15:27
Tuomet as atkrentu is galimu dalyviu saraso :hmm:

Net ir poros savaičių pakanka, kad suprast, jog FreaK`aZ itin mėgsta sarkazmą. Nesijaudink, tokio apribojimo nebus. :)
Na, kadangi mano temos niekas neatmetė (iš tų, kurie pasirašo tokiam konkursui) "Sentimentalumas" tuomet gal būt ši ir bus. O ir apribojimai šiokie tokie jau išvardinti :D

Yukari Murasaki
2009-04-24, 15:32
Formatas gal Jpg? Nes nevisi turi tas galimybes *.RAW varyt

Galutinis tai aišku .jpg; raw nelabai kur įkelsi =)
bet tas konvertavimas - jau redagavimas skaitosi.

Airiz
2009-04-24, 15:33
Aš turėjau omenije kad būtų kuo mažiau jisai PC paliestas

ast.
2009-04-24, 17:29
Prieštaraujančių nebuvo, tad oficialiai skelbiu:

Tema: Sentimentalumas
Trumpas aprašymas: nuotraukos, sukeliančios jausmus. Tai gali būti bet kas. Žvilgsniai, vaizdai, žmonės, gyvūnai, gamta, užfiksuotas elgesys ar pan. Vaizduotei vietos tikrai yra, tad.. :)
Terminas: gegužės 6d.
pap. info: pasiryžę dalyvauti informuokite mane asmenine žinute ir iki 05-06 atsiųskite darbus :)
daugiau informacijos pirmajame post'e

Izzo
2009-04-24, 18:49
formato pakeitimas, spalvos pakoregavimas dar nieko, bet kai pradės efektus dėt ir visi sukils manau patys žinot kas tada dėsis.. Nemanau, kad čia atsiras tokių labai sąžiningų, kuriems nekils noras padaryt kažko daugiau nei formato pakeitimas. Bet oh well, darykit kaip išmanot, jei jau be kompiuerio nesugebat kažko gražaus išlaužt

Airiz
2009-04-24, 19:40
m..Izzo....aš nenaudoju Photoshopo....

Izzo
2009-04-24, 20:16
šaunuolis.

Eisas Kuperis
2009-04-24, 20:37
Dalyvaučiau jei nebūtu jokio redagavimo kompiuteriu išskyrus formatą ir dydį.

ast.
2009-07-02, 16:19
Dėkoju už mane balsavusiems ir kritikos davusiems :)
taipogi galima pasidžiaugti antrojo konkurso balsavusiųjų skaičiumi, kuris buvo aktyvesnis už pirmąjį :)
Kadangi antrasis fotografijų konkursas kiek užtruko dėl temos (apie tai kalbėta jau buvo, todėl nepradėkim vėl iš naujo) norisi išgirsti jūsų pasiūlymų temai. Ko norite? Labiau vaizduotei darbo, kažko konkretesnio ir pan..

Miglaja
2009-07-02, 18:02
Norėtusi pamatyt nuotraukas animezoniečių iš jų naminės aplinkos pvz: stalas su maistu, knygų lentyna ir t.t...Čia tik mano pasapaliojimai padedant rinkt temą:) Ir tikiuosi nieks neuždraus betkokio redagavimo kompu...

Bardakas
2009-07-02, 18:43
Aš asmeniškai norėčiau temos su idėja labiau, gal ne taip sudėtingai kaip nepavykusi antroji tema (kuri buvo pakeista), bet iš panašios operos. Gyvenimiškų nuotraukų nesinori, jos tiesiog neįdomios arba "fotografai" per daug užsiciklina ir nepadaro kažko originalaus, o tiesiog tai kas tiktų į temą.

Helicon2
2009-07-02, 18:47
O cia parasyta cenzura.... o jeigu as pvz savo grafine reklama sukures esu?

Airiz
2009-07-02, 20:14
Nebent LABAU JAU CREATIVE ta tavo reklama...
Bardake, norai ir galimybės skirtingi dalykai.

Miglaja
2012-01-23, 22:42
AZ fotografai, ar bent prijaučiantieji, gal norit pradėt gaivint teminį fotografijos konkursą ?
Žinau,kad paskutinysis konkursas patyrė visišką fiasko, tačiau gal vėl atsirado norinčių kurti ir turinčių idėjų :duok:?
Atsiliepkit ir duokit žinią ar atsirastų entuziastų (tik tarp kitko..)
Nusibodo žiemos vakarą sėdėti visiškai pasyviai, norisi azarto draugiškai pasivaržant su kuo nors...
P.S.matyt iniciatorius turėtų būt vienas iš jau čia pripažintų fotografų kaip Airiz ar Yukari Murasaki, nes jūs mokat sudomint bedruomenę

Airiz
2012-01-23, 23:21
Buvo tokių minčių atgaivinimui.
Jei tik bus norinčiųjų.

Eweliniuks
2012-01-24, 06:46
Jeigu tik pavyks atgavinti, aš dalyvaučiau :laimingas: