PDA

Žiūrėti pilną versiją : Kokį anime pavadintumėt klasika? Kodėl?

Puslapiai : [1] 2

AceWiz
2008-06-01, 21:54
Sveiki. . .idomu suzinot nuomones klausimu koki anime pavadintumet klasika?(max 2 anime). :cat10:

Izzo
2008-06-01, 22:27
na aš klasiką suvokiu kaip kažką kas padarė didelę įtaką kitiems savo srityje :)

Killerbee
2008-06-01, 22:54
na aš klasiką suvokiu kaip kažką kas padarė didelę įtaką kitiems savo srityje :)

Tada jo, DB ir Sailor Moon yra klasika. Prigimdė daug "primityvių filmukų ikimokyklinio amžiaus vaikams". :D

Lax..
2008-06-01, 23:46
Akira visada liks pačia didžiausia įmanoma klasika anime industrijoje - tai juk buvo pats pirmas anime skirtas mums t.y. visai likusiais pasaulio daliai, be japonijos. Ir net keista turbūt buvo pasauliui, kad piešti žmogeliukai gali turėt šitiek psichodelikos, mokslinės fantastikos, rimtų filosofinių temų ir t.t. =D Sakykit ką norit - nėra ant svieto kas galėtų pasigalinėti su akira. Juk genialus anime?

slicKrox
2008-06-01, 23:56
http://www.video-top.ru/covers/2211.jpg

The Flying Ghost Ship (1969) (http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2484)

Tai kas šiuo metu ir neatrodo įspudingai, bet tai pats pirmas anime, kurį mačiau prieš 14metų,
tai man ir yra turbūt vienintelė anime klasika... nors gal dar ir "Speedracer" tam priskirčiau.
Klasika jis man ne tik dėl to, kad yra pats pirmas, bet ir tai budamas ~10metų vaikas, aš
pajaučiau, kad šis filmukas yra kažkoks visai kitoks, siužetas kurį dažniausiau filmuose pamatai
nei animaciniuose filmukuose....

dArt
2008-06-02, 11:56
Įdomią čia poziciją daug kas užėmė, Vieni vardina populiariausius anime Lietuvoje ar tuos kuriuos rodė per TV. Tikrai nedrįsčiau nei Dragon ball nei Sailor moon vadint klasiką. Nes jie neįnešė nieko naujo nei piešimo nei istorjos detale.

Dragon ball daug kam buvo pirmas anime. Bet nesunku mus buvo sužavėti kai nieko nebuvom matę. Man taip pat patikdavo Speed racer (http://anidb.net/a1787) (penkiukė ar kaip ten vadinos), Jet mars (http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1916) (robotukas marsas), Aoki Densetsu Shoot! (http://anidb.net/a1840) (lik ir smūgis lietuviškai vadinos). Tačiau tai, kad aš juos pahttp://sig.anidb.net/redirect/103/003gY/mačiau pirmus nepadaro jų automatikšai klasika.

Kiti vardina savo mėgatamiausius. Visus Hayao Miyazaki darbus. Negali visi būti klasika. juose galima surasti labai daug ką benrdo. Ir vientelis Hayao Miyazaki darbas, kurį galima vadinti klasiką yra Nausica (http://anidb.net/a275) 1984. Jis buvo pirmas ir vienas geriausių. Daugelio manymu gal net geriausiais. Visuose kituose galima pastebėti besikartojančias temas. Animacija irgi ant Nausica (tam laikui) buvo nereali.

Berserk irgi nebūčiau linkęs vadinti klasika. Kiek girdėjau jis Japonijoj nebuvo toks populiarus, kaip kitose šalyse. Galbūt tuo galima paaiškinti, kad nebuvo sukurtoas joks tęsinys, nors anime be pabaigos, medžiagos (manga) jau yra užtektinai.

Apie anime klasiką Lietuvoje apskritai negali būti kalbos, nes nėra iš ko rinkti. Kiek čia rodė anime 10-20? Per 15 metų įskaitant filmus.

Mano manymų klasika turėtu būti senas anime mažiausiai 10 - 20 metų. Kitu atvejų mes dar negalime objektyviai įvertinti. Sutinku, kad turi jausti įtakas kitiems anime. Dar vienas galbūt subjektyvus rodiklis. Manau, kad klasikinis anime turi turėti bent keletą tęsinių (kurie patys nebūtinai yra klasika). Tačiau jei anime įsirėžė į žmonių protus ar širdis paprastai stengiamasi sukurti tęsinius, kad dar išpešti pinigų

Evangelion (http://anidb.net/a22) 1995 Didelė įtaka kitiems anime. Žiūrėdamas jį apstebėjau kelis veikėjų tipažus, kurie vėliau gana dažnai kartojasi ir kituose. Savo laiku tai buvo be galo populiarus. Daugelį vyresnių jis ir padarė anime fanu. Dabar po dešimt metų kuriamas remakes, vadinasi dar yra susidomėjimas ar poreikis šiam anime.

Gundam (http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=715) 1979 pradėjo visą gundam erą, kuri tęsiasi iki šiol. Ryšiai (http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=715) tarp gundam. Vadinasi iki šiol yra susidomėjimas, fanai, rinka ir t.t. Pats dar nei vieno nemačiau tai nuo komentarų susilaikysiu.

Dar galbūt klasika galima vadint:
Lupin (http://anidb.net/a421) 1971 Irgi jau 30 metu praėjo nuo pirmo pasirodymo, o vis dar kuria filmus.

Macross (http://anidb.net/a77) 1982. Vėl gi iki šiol kurimi tęsiniai. Pats nemačiau nei vieno tai irgi neišsiplėsiu.

Labai norėčiau klasika vadint LOGH (http://www.animezona.net/forum/showthread.php?t=1700). 1988 Gana uniklaus anime. Buvo kurtas 10 metų. Yra ilgiausia OVA. Bet čia jau aš būčiau subjektyvus, nes tai mano mėgstamiausiasi anime.

axborn
2008-06-02, 13:47
Na klasika tai butu anime, kuri galima ziuretu nepriklausomai kiek laiko praejo nuo jo isleidimo ar matymo skaiciaus. Man toks butu Gantz,o tada gal Death Note, Green Green, Elfen Lied, keli kiti. Miyazaki darbai man nepatiko, o ir senu anime nesu daug mates.

Lax..
2008-06-02, 13:58
Na klasika tai butu anime, kuri galima ziuretu nepriklausomai kiek laiko praejo nuo jo isleidimo ar matymo skaiciaus. Man toks butu Gantz,o tada gal Death Note, Green Green, Elfen Lied, keli kiti. Miyazaki darbai man nepatiko, o ir senu anime nesu daug mates.

Klasika yra tai kas nesensta, tokie kūriniai, kurių rodomos vertybės nesikeičia bėgant laikui, tokios temos ir problemos, kurios lieka aktualios bėgant laikui ir keičiantis pasauliui. Atleisk, bet nei GANTZ, nei DN, o juo labiau Green Green ar Elfen Lied niekaip neįsipaišo į klasikos rėmus - juk tai visiškas nulis. Paprastas bukas actionas, arba ant smūgio sumesta ala kraupi ir tragiška drama. Tokie dalykai pasensta ir miršta, nes jie neturi dvasios, kuriame vien komercijos vedami.

Bloogis
2008-06-02, 14:06
Gundam (http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=715) 1979 Davė pradžią visai GunDam eros pradžiai. Ryšiai (http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=715) tarp gundam. Vadinasi iki šiol yra susidomėjimas, fanai, rinka ir t.t. Pats dar nei vieno nemačiau tai nuo komentarų susilaikysiu.

Visiskai tau pritariu! GUNDAM nuo pat ju pasirodymo padare itaka ne vienam anime. Ir ne vien mech stiliaus. GUNDAM buvo vienas is pirmuju (o gal net ir pirmas) anime kuriame viskas nebuvo suskirstyta i juoda ir balta.

bigGuy
2008-06-02, 15:13
Į klasiką:
GITS - cyber punk, ir vienas pirmųjų anime išpopuliarėjęs už Japonijos ribų; įkvėpė "Matrica".
Oh My Goddess(Aa Megami-sama) - hareminių komedijų klasika.

Kuo kliūna Dragon ball? Normalus anime, skirtas 10-14m vaikams. Ne pats anime blogas, o Jūsų amžius.
Toliau. Nagrinėjam kas yra klasika. Maždaug pritariu Lax apibūdinimui - anime, kurie nenuvertės bėgant laikui.
Klasikinis tai nebūtinai revoliucinis, visą anime pramonę sukrėtęs ir naujoves įnešęs kūrinys. Prisiminkit klasikinę muziką. Bethoveno 5 simfonija jokio perversmo tikrai nepadarė, paprasčiausiai puikus kūrinys, atliekamas ir klausomas iki pat mūsų laikų, ir neabejotinai nesunyks ateityje.
Ne ekspertai nusprendžia, kas klasika, o kas ne. Paprasti, kūrinį "vartojantys" žmonės. Jei anime, muzikos kurinys ar filmas bus šūdo vertas, tai per keliasdešimt metų jį visi sėkmingai pamirš.
Kai dėl Death Note ar Dragon Balls klasiškumo, tai galima ginčytis. Dragon Ball įkvėpė ne vieną anime kūrėją (įskaitant Eiichiro Oda, kuris įkvėptas DB sukūrė One Piece), ir sudomino anime ne vieną iki tol nemačiusi žmogų. Nuo Death Note pasirodymo vos pora metų praėjo. O kitų anime veikėjai (netgi seniau pasirodžiusių) jau nuolat lyginami su Death Note.

Apskritai, kas klasika, o kas ne matysim po kokių 20 metų. Jei tokio senumo anime vis dar bus įrašyti į "Must see" listus, vadinsim juos klasika.

Dream Eater
2008-06-02, 16:03
Mano nuomonė apie klasika tokia pati kaip ir Lax. Klasika tai kas nesensta, o kadangi ir daugiau nei po 10 metų yra daromas Evangelion remake'as, tai aš būtent šį anime priskirčiau klasikai.
O klasika Lietuvoje galima būtų laikyti Dragon Ball, nes tokį populiarumą kokį pasiekė jis sunku pasiekti bet kokiam filmui, serialui ar anim'ui.

niekšas
2008-06-02, 17:33
dragon ball'as klasika. ir visai is ne ikimokyklinio amziaus vaikams, nes jeigu jis ikimokyklinio amziaus vaikams, tai kaip tada as ji budamas 16 metu ziurejau? arba vienas mano pazystamas 18 metu ziurejo. taip, kad bragon balas ne ikimokyklinio lygio vaikams. be to dragon ball'o vertybes aktualios visais laikais ir pan.

Killerbee
2008-06-02, 20:50
dragon ball'as klasika. ir visai is ne ikimokyklinio amziaus vaikams, nes jeigu jis ikimokyklinio amziaus vaikams, tai kaip tada as ji budamas 16 metu ziurejau? arba vienas mano pazystamas 18 metu ziurejo. taip, kad bragon balas ne ikimokyklinio lygio vaikams. be to dragon ball'o vertybes aktualios visais laikais ir pan.

Nu aš 22m žiūrėjau. Kaip ir visas mūsų barakas. Ir ką čia jau padarysi, kad šis anime gali stipriai užkabliuoti..... Be to egzotika. Tik jis vis tiek skirtas vaikams.

Hellsing_lover
2008-06-02, 21:05
Klasika... Klasika, ta prasme, kad žiūrėčiau dar ir dar? Na. tokių dar manau nėra, tačiau klasika, kuri kažką po to palieka? Dragon Ball, Hellsing. Visgi vieni pirmųjų ir paliekantys nemažą įspūdį :)

voiceofdeath
2008-06-02, 21:05
1.Gundam 0083 -mecha klasika ,kodėl ne pirmasis 0079 paprasta po 0083 gundam serija tapo ypač populiari
2.Akira - pirmasis ir nepakartojamas biopunk
3.Last Exile - kitoks steampunk
4.GITS - be komentaru

despair
2008-06-02, 23:20
Klasika nezinau gal Berserk....

Apie anime klasiką Lietuvoje apskritai negali būti kalbos, nes nėra iš ko rinkti. Kiek čia rodė anime 10-20? Per 15 metų įskaitant filmus.
20 anime lietuvoj as 3 gal maciau. Pavardint galetumet nors 10 anime Lietuvij rodytu?

Dragon Ball
Dragon Ball Z
Dragon Ball GT
Digimon
Digimon 2
Dgimon tamers
Digimon Frontier
Pokemon
Pokemon Advance
Pokemon 1,2,3 movie
Beyblade
Yu-Gi-Oh
Shaman King
Cowboy Bebop
Hellsing
Gantz
Sailor Moon
Rurouni Kenshin
Duel Masters
Bidaman

dArt
2008-06-03, 09:19
1.Gundam 0083 -mecha klasika ,kodėl ne pirmasis 0079 paprasta po 0083 gundam serija tapo ypač populiari
2.Akira - pirmasis ir nepakartojamas biopunk
3.Last Exile - kitoks steampunk
4.GITS - be komentaru

Reikėjo man wikipedijoj pasižiūrėt ką reiškia tie steampunk ir biopunk :)

Gundam 0083 gali būtu nei vieno nemačiau tai nesiginčysiu.
Dėl GITS sutinku, nors orginalaus filmo dar ir namčiau. Tačiau jis iš tikrųjų buvo orginalus ir savo tema ir animacija.

Akira. Vėl nemačiau. Nebent savo tema išsiskiria. Bet nei vieno tęsinio ir tik vidutinis į vertinimas.

Dėl Last exile visiškai nesutinku. Visų pirmą per naujas 2003. Tema gal ir įdomi, bet įgyvendinimas tragiškas. Nemanau, kad jei kažkiek orginalesnė ar naujesnė įdėja anime iš kart tampa klasika. Turi jis turėti savo pasekėjus ta pačia tema arba tęsinius arba labai populiarus tapti.

Pavardint galetumet nors 10 anime Lietuvij rodytu?
Jau matau ir be manes išvardijo žmonės ~20. O dar mano ankstesniame pranešime paminėti: shoot, speed racer, Jetter Mars. Anksčiau rodydavo per televiziją daugiau anime nei dabar.

Lax..
2008-06-03, 11:14
Akira. Vėl nemačiau. Nebent savo tema išsiskiria. Bet nei vieno tęsinio ir tik vidutinis į vertinimas.

Vėlgi ginsiu Akirą. Akira buvo/yra/bus filmas ir jam tęsinių nereikia. Tai toks išbaigtas ir gražus kamuoliukas, kad jam nei pridėt, nei atimt. Beto su šiuo filmu kūrėjas įsiamžino anime istorijoje, kaip garsiausiu filmu už japonijos ribų.
P.S. Keista, kad daug kas kiša labai jau naujus anime. Imo animai sukurti po 2000 jau nebeįeina į klasikos kategoriją.

dArt
2008-06-03, 11:36
LoGH - gaila kad nieko panasaus nebekuria.

Sutinku. Yra dar priešistorė irgi beveik nieko neprastenė. Iš viso ~160 epu ir dar keli flimai.

Vėlgi ginsiu Akirą. Akira buvo/yra/bus filmas ir jam tęsinių nereikia. Tai toks išbaigtas ir gražus kamuoliukas, kad jam nei pridėt, nei atimt. Beto su šiuo filmu kūrėjas įsiamžino anime istorijoje, kaip garsiausiu filmu už japonijos ribų.

Kadangi nemačiau tai patikėsiu tų kurie matė nuomone. Nesakau, kad privaloms tęsinys tai tik vienas iš rodiklių. :)

P.S. Keista, kad daug kas kiša labai jau naujus anime. Imo animai sukurti po 2000 jau nebeįeina į klasikos kategoriją.
Čia irgi sutinku. Kas šiandien ar vakar atrodo nerealu. Po kelių metų gali būti pamiršta. Arba užgošti dar "nerealesnių šedevrų". Bet žmonės vardina tą ką žino.
Buvo apie ~1985-1986 daug populiarių anime Maison Ikkoku , City hunter, Touch, Kimagure Orange Road. Nors jie įnešė šį tą naujo, o man net ir dabar yra įdomūs nei vieno jų nedrisčiau pavadinti klasika. Nebent galima jausti nostalgija, jei kas matė juos anksčiau.

Hellsing_lover
2008-06-03, 13:52
Na nelygu, ką žmogus laiko klasika, ar tai, kas buvo išleista labai seniai ir tuomet buvo populiaru, ar tai, ką iš visų jo matytų anime jam įstrigo labiausiai, sukelia kažkokius jausmus, ir tą anime galėtų žiūrėti ne vieną kartą.

Lax..
2008-06-03, 14:01
Pats vienas žmogus negali laikyti klasikos kažkuo savu, jam priimtino. Tai yra kaip ir bendras visos bendruomenės priimtas požiūris į kūrinį. Visai kaip ir moralė, etika, ar kas kito (dabar nešauna į galvą). Tad tai, kas tau įstrigo labiausiai ir galėtum žiūrėt dar ne kartą tikrai nėra klasika, tai "tau labiausiai patikęs anime" xD

Hellsing_lover
2008-06-03, 14:04
Pats vienas žmogus negali laikyti klasikos kažkuo savu, jam priimtino. Tai yra kaip ir bendras visos bendruomenės priimtas požiūris į kūrinį. Visai kaip ir moralė, etika, ar kas kito (dabar nešauna į galvą). Tad tai, kas tau įstrigo labiausiai ir galėtum žiūrėt dar ne kartą tikrai nėra klasika, tai "tau labiausiai patikęs anime" xD
Sakyčiau labai diskutuotinas dalykas, kurio diskusijų čia neverta pradėti :D Nes jei taip, tai klasika yra pats pirmasis išleistas anime :haha:

bigGuy
2008-06-03, 15:29
Pirmas anime tas su žvejojančiu berniuku? Be abejo klasika, vien dėl "išprusimo" susiradau pažiūrėt. O va koks antras, tai nieks nežino :(
Pasikartosiu, kai kalbat apie klasikinius anime, prisiminkit klasikinę muziką ar klasikinius literatūros kūrinius. Lengviau įsivaizduot ir mažesnė tikimybė nusišnekėt.

Killerbee
2008-06-03, 15:31
Buvo apie ~1985-1986 daug populiarių anime Maison Ikkoku , City hunter, Touch, Kimagure Orange Road. Nors jie įnešė šį tą naujo, o man net ir dabar yra įdomūs nei vieno jų nedrisčiau pavadinti klasika. Nebent galima jausti nostalgija, jei kas matė juos anksčiau.

Mano nuomone Maison Ikkoku galima prie klasikos priskirt. Praejo jau dafiga metu o žiūrisi puikiai. Net ir piešimo atžvilgiu prie kurio greitai priprantama.

NazguLL
2008-06-03, 15:42
Sakyčiau labai diskutuotinas dalykas, kurio diskusijų čia neverta pradėti :D Nes jei taip, tai klasika yra pats pirmasis išleistas anime :haha:

Klasika yra kurinys kuris ir po daugybes metu yra visu pripazystamas ir tai negali buti vieno zmogaus nuomone, kad koki nors kuriny butu galima vadinti klasika,mano nuomone,turetu praeiti maziausiai 20 metu, ir jeigu dar tada zmones domisi juo,tada drasiai jy galima vadinti klasika

Tsuyu
2008-06-03, 18:31
1988m. pasirodes My Neighbor Totoro..toks ganetinai senas anime, o vis ziurimas ir ziurimas =) matyt, tai ir turetume vadint klasika. Tas kas vis dar populiaru, bet nenauja..
nors nesigincysiu jog apskritai anime istorijoje Akira klasika, nors nemacius ir ne nesiruosiu ziuret ^__^

Zaigetzu
2008-06-03, 18:45
Akira, Gundam (del situ viskas aisku) ir Dragon Ball :) ne todel kad DB mano pirmasis matytas anime (mano pirmasis buvo candy candy ir robotukas marsas) o todel kad kiek man zinoma 1) DB turejo orginalia istorja ir super galias kas tikrai ikvepe velesnius anime 2) kurtas 86-89m. (reiskia pries 20m), turejo tesiniu ir dragon ball'u dar ir siomis dienomis domimasi 3) pritrauke daug fanu kurie tapo otakais.
taigi kaip kiekvienas zanras turi savo anime kuris jo vystimuisi inese kazka naujo taip ir DB inese action, martial arts zanrui kazka naujo, neskaitant nupiestas super powers...

Killerbee
2008-06-05, 19:14
P.S. Maison Ikkoku - klasika? Nejuokinga :/

O aš ir nejuokauju. Savam žanre visai visai..... :)

yamis
2008-06-05, 22:37
Akira, Gundam (del situ viskas aisku) ir Dragon Ball :) ne todel kad DB mano pirmasis matytas anime (mano pirmasis buvo candy candy ir robotukas marsas) o todel kad kiek man zinoma 1) DB turejo orginalia istorja ir super galias kas tikrai ikvepe velesnius anime 2) kurtas 86-89m. (reiskia pries 20m), turejo tesiniu ir dragon ball'u dar ir siomis dienomis domimasi 3) pritrauke daug fanu kurie tapo otakais.
taigi kaip kiekvienas zanras turi savo anime kuris jo vystimuisi inese kazka naujo taip ir DB inese action, martial arts zanrui kazka naujo, neskaitant nupiestas super powers...

Pritariu :malda:

Ir nuo savęs dar pridedu Akira ir Perfect Blue. Abu seni ir kažkodėl man vienas su kitu asocijuojasi(gal kad vieną po kito žiūrėjau) bei palikę nemažą įspūdį :love:

Nebu
2008-06-06, 12:33
Na aš klasikai priskirčiau ghibli produkciją, o konkrečiai tokius darbus kaip my neighbour totoro, Nausica ir Princess Mononoke.
Beabejonės Akira pakliūna į klasikos kategorija.

Manau, kad į šią kategorija įsipaišytų ir Ghost in the shell, NGE bei berserk, nors tai jau paskutiniojo 20a. dešimtmečio kūriniai, tačiau jie - savo žanro elitas.

Šiuos darbus laikau klasika, nes jie savo laiku buvo revoliucingi ir nepralenkiami, o kai kurie tokie kaip Akira ar ghost in the shell net ir dabar tiek technine prasme tiek idėjine sunkiai rastų sau lygių.

Beabejo yra ir tokios legendos kaip Robotas Marsas, deja aš jį mačiau būdamas dar vaikas ir negaliu dabar vertinti.

tamagochi
2008-06-10, 20:25
hmm niekas nepaminejo Vision of Escaflowne - manau galima drąsiai šalia grandų guldyti. Grave of the Fireflies irgi daug restepo gavęs. Kitų nekartosiu.

Iš naujesnių, kurie turi potencialo tapti klasika, tai: Chobbits, 12 Kingdoms, Melancholy of Suzumya Haruhi, GTO, Death Note.

Kintaro_Uroshima
2008-06-11, 18:07
hmm niekas nepaminejo Vision of Escaflowne - manau galima drąsiai šalia grandų guldyti. Grave of the Fireflies irgi daug restepo gavęs. Kitų nekartosiu.

Iš naujesnių, kurie turi potencialo tapti klasika, tai: Chobbits, 12 Kingdoms, Melancholy of Suzumya Haruhi, GTO, Death Note.

Visiškai sutinku su tuo kad Death Note turėtų tapti klasika o dėl MOSH nenorėčiau sutiktu jis tik šeip toks kvailokas anime man tiesiog nepatiko kad ten tiek daug sasajų su tokiais veiksniais kaip ateiviai ar slapti agentai o jeigu norisi kažko tikrai klasiško iš šių dienų tai pažiūrėk Elfen Lied va ten tai tikra klasika o gal netgi reiktų DearS peržiūrėt kad su tikru komišku ecchi susipažintum.:love:

Smart
2008-08-02, 09:49
Ugoki-e Kori no Tatehiki dar nespalvotas.Ir pati animacija matosi buvo po itaka Amerikos katinui Felexui. Kurimo metai 1933.

http://www.youtube.com/watch?v=WyGvGMa2RFg

Matau manes nieks neperspjaus.

Monstras
2008-08-06, 13:29
Mobile Suit Gundam - mechos klasika, nuo 1979 iki siu dienu populiari serija :blob:

bleach
2008-08-07, 11:55
as ir iskart kai perskaiciau sita temos pavadinima tik ir pagalvojau apie dragon ball. niekas paneigt tikrai negaletu. :) tai mano anime filmuku pradininkas.

shigofumii
2008-08-07, 16:37
Melancholy of Suzumya Haruhi,tai tikru tikriausia klasika,nu Dragon Ball taip pat abu anime padare persvara kiekvienas savo laiku ,todel juos laikau klasika,nes kad ir kiek kartu ziuri nenusibosta.

saulute1993
2008-08-07, 23:28
manyciau klasika galetumem tikrai pavadinti dragon ball ir sailor moon nes pagal tuos anime buvo sukurta daug panasiu. dar galetumeme pavadinti ur rurouni kenshin esu macius kelis i ji pamacius anime. na bet dragon ball ir sailor moon tikra klasika:cat1:

Firo
2008-08-12, 19:38
Mobile Suit Gundam, Dragon Ball, Rurouni Kenshin. Man taip pat Ghibli'ai yra klasika... Makoto Shinkai dar reiks palaukti, nes kiek per nauji XDD
Didelis respect Satoshi Kon.
Galėčiau pasiūlyti naujų, bet manau klasika turi būti kažkas seno... Ar DN bus toks pop ir po 5-10m.? Jei taip, tuomet galbūt AŠ jį laikyčiau klasika ^^

FLAMA
2008-08-12, 22:41
Na Ghibli'ai tai tikrai klasika, čia net ne klausimas, nes tai gražu, nepakartojama ir kaskart liekam per naujo sužavėti... :cat1:
Na gal dar pritempus manau "Akira", "Berserk", "Cowboy bebop", "Trigun", "Rurouni Kenshin" (bent jau "Trust ir betrayal" jei ne tv serijos) ir galėtų pretenduot į tą kategoriją. :cat11:
Ten visi DBZ, Candy candy, Batuotas katinas, Speed raceris ir panašiai - nemanau, tai ne klasika. Gal tai turėjo didelę įtaką anime pasauliuj, gal tai pakerėjo jus vaikystėję, bet ar po 10 metų įsijungus juos jums kils mintis - tai nuostabu! Nemanau. :cat4:

yohdawn
2008-08-31, 11:54
Man klasika yra Vampire Hunter D,na tas,senas,1985 metu,manau,kad jis padare nemaza itaka anime su vampyrais,ir dar Grave Of The Fireflies,nes jis niekada nesensta ir yra visada idomus,kad ir kiek kartu ji ziuretum,

Nana_
2008-11-29, 14:03
na nezinau , nesu maciusi daug anime, bet klasikai priskirciau Spirited-away:D as tiesiog muliu si anime:cat5:

Aš tvirtai galiu sakyt kad Spirited-away klasika.Jį net mano mama gyrė;DDD.

Snabas
2008-12-01, 15:19
Sakyciau Dragon Ball :) Nesenstantis senas anime :)

enjutsu
2008-12-02, 06:31
prie klasiku kaikas dedat per daug naujus anime
nors siaip as skirciau pirmiausia tai dragon ball ir poto dar evangelion gundam ir manau dar prie ju tiktu his and her circumstances sitas anime pagal piesima turi panasumo i ef tale of melodies ir apskritai ten tokia idomi istorija

stella
2008-12-02, 17:34
Dragon Ball, čia juk pusė mūsų su šituo užaugom 8D

sek0ne
2008-12-04, 18:58
1979 Gundam 0079 - pirmieji gundamai, lempinis piesimas, bet geras siuzetas
1978 Lupin III - Castle of Cagliostro - vienintelis lupin filmas, kuri dare Ghible Studija (pirmasis lupin filmas)
1969 Puss in Boots - geriausia batuoto katino ekranizacija
1967 Speed Racer - kazkada buvo unreal
1969 The Flying Ghost Ship - si anime japonai dare kartu su CCCP animatoriais
1978 Candy Candy - vaikystes "muilas"
1979 Galaxy Express 999 - pirmas susipazinimas su Captain Harlock
1979 Marine Express - puikus detektyvas ir dar vienas susitikimas su Astro Boy

o jus vardinat Berserk, Bebop ir kenshin, jie dar nera klasika. jie priklauso "auksiniam" anime laikmeciui, kuomet buvo sukurti turbut patys geriausi anime kuriniai 1990-2000 metai.

vrblitz
2008-12-04, 19:15
ne nuo laiko priklauso klasika tai ar ne

sek0ne
2008-12-04, 19:23
ne nuo laiko priklauso klasika tai ar ne
vat kad nuo laiko. gi nepavadinsi 300 klasikiniu filmu, nors jis LABAI geras, o uz 30 metu prashau vadink

Shien
2009-02-13, 17:47
Visi raso, kad dragon ball yra klasika, taciau taip nera. Nors ji ziuredami daugelis augom, taciau vien del to jo taip vadinti negalima. Mano manymu klasika butu Mononoke Hime, vienas is tu anime, kuriuos megstu, o ypac gerbiu :) Nes si anime galeciau ziureti daugybe kartu ir jis man nepabostu

enjutsu
2009-02-13, 21:48
na Mononoke Hime senas (nors dragon ball zymiai senesnis) kaikam gal ir idomus (na man nieko ipatingo) bet dragon ball emiau klasika ne del to kad ji galeciau ziuret daugybe kartu tiesiog na jis gan senas gan populiarus ir dar panasiai. Na manau geriausiai tiktu i klasikas

Yory-kun
2009-02-14, 17:26
Aš tai manau, kad Transformers. KAžkada dėl šios animes alpo visa Amerika ir pati Japonija, dar iki šiol prisimenu šį filmuką. Daug kas jį žiūrėdavo.

sek0ne
2009-02-14, 18:29
na Mononoke Hime senas (nors dragon ball zymiai senesnis) kaikam gal ir idomus (na man nieko ipatingo) bet dragon ball emiau klasika ne del to kad ji galeciau ziuret daugybe kartu tiesiog na jis gan senas gan populiarus ir dar panasiai. Na manau geriausiai tiktu i klasikas
mononoke 1997 metu, taigi jis dar ne klasika, o sedevras. po 20 metu jau bsu klasika

destiny
2009-04-04, 14:24
Pirma sovus mintis taj "Dragon Ball" nes manu pakankamai senas ir populiarus. Dar manau, kad "Death Note" gal but jis dar nera toks senas, kad butu klasika, bet tikrai manau, kad tokiu kazkada taps, nes tikrai puikus anime.

Exotic Anime Girl
2009-04-06, 20:07
Klasika,Rurouni Kenshin(Samurai X kartais:)),Dragon Ball,Sailor Moon,Speed Racer(mano brolis vaikysteje ziuredavo),Candy Candy(kazkada rode per LNK neatsimenu bet rode)....Nu daugiau nezinau,visi sitie anime,Amen.;)

Neverman
2009-04-06, 20:14
Klasika,Dragon ball ir rurouni kenshin (aš su jais augau ir jie yra gana seni ir popiuliarūs ,kad galėtu vadintis klasika)
Ir žinoma death note ,nes kito tokio anime nėra ir manau niekada nebus :3

eliona999
2009-04-06, 20:19
SailorMoon,visos merginos kurioms patinka anime ji mate :cat4:.
Taipat pritariu Newerman death note yra kazkas ypatingo,beto dar 1 idomus reikalas neseniai buvo isleista deth note novele "Death Note Another Note: The Los Angeles BB Murder Cases".Deje internete jos perskaityt dar negalima T_T

Miyata
2009-04-06, 20:44
Zmones, kiek jum aiskint galima, kad death note DAR neklasika, nesvarbu koks jis puikus, bet jis naujas, po 10-15 metu jau jis bus klasika.

aguchan
2009-04-06, 20:49
klasika??:confused: manau kad tai gundam arba sailormoon,o jeigu japonijoje,tik japonijoje tai sakyciau doraemon,nes ji jau rodo 25metus ir iki siol susilaukia vaiku demesio:love::love:

Neverman
2009-04-06, 21:50
Zmones, kiek jum aiskint galima, kad death note DAR neklasika, nesvarbu koks jis puikus, bet jis naujas, po 10-15 metu jau jis bus klasika.

Ha,dabar perskaitom temos pavadinimą "Kokį anime pavadintumėt klasika? Kodėl?"
Aiškink neaiškinęs ,bet sprendžiant pagal temą tai kiekvienas iš mūsų sprendžia kas yra klasika,o kas ne.Nebūtinai reikia laukti metų metus ,kad daiktas taptų klasika...manau užtenka to ,kad DAUG žmonių jį yra matę/skaitę ir visiem iki vieno jis patiko,va čia yra klasika :cat1:
Ir jai jau vistiek parašiau šitą nesamonę tai dar pridėsiu ,kad man klasiką yra ir speed racer :) aišku man jis pats nelabai patiko ,na toks pusėtinas man ,bet tikrai senas ir palyginus geras anime(jai taip vadinti galima)todėl iš respecto pridedu prie savo klasikos sarašiuko :P

Spirit of Nightmare
2009-04-07, 08:59
Nebūtinai reikia laukti metų metus ,kad daiktas taptų klasika...manau užtenka to ,kad DAUG žmonių jį yra matę/skaitę ir visiem iki vieno jis patiko,va čia yra klasika :cat1:

Tai vat, kad reikia laukti metų metus... Pagal tavo teoriją Naruto jau klasika, o anime sukurti seniai, bet neturintys milkijonų fangirls ir fanboys ne... :hmm:

Neverman
2009-04-07, 09:06
Tai vat, kad reikia laukti metų metus... Pagal tavo teoriją Naruto jau klasika, o anime sukurti seniai, bet neturintys milkijonų fangirls ir fanboys ne... :hmm:

Na nepasakyčiau ,kad naruto visiem patinka..jis turi tiek pat anti-fans kiek ir fans.
O tai ką tu nori pasakyti jai yra koks senas anime ir jis niekam nepatinka ir yra visiskas š,tai reikia jį skaityti klasika?

technotrach
2009-04-07, 12:04
vat kad nuo laiko. gi nepavadinsi 300 klasikiniu filmu, nors jis LABAI geras, o uz 30 metu prashau vadink

irgi iš dalies klysti :) pats gali įvertint dažniausiai tik labai siaurą dalį animės kūrinių ir juos vadinti klasika, nes vienu metu žmogus mėgs tik kelis iš keliasdešimt žanrų. Vaikai kažin ar galės įvertint seinen žanrą, o suaugusieji objektyviai pažiūrės į vaikiškus anime. klasika - tai anime, kurie patiks žmonėms, kurių dar nebuvo, kai jį kūrė. Jeigu vaikams vis dar patinka po tiek metų DBZ, jeigu Akira beveik po 30 metų naujam žiūrovui vis dar atrodo kaip fantastika - tai klasika. Tai visi kūriniai kurie nugalėjo laiką, šiandien tas kūrinys gali būti super populiarus, bet po kelių metų tebus eilinis arba atvirkščiai - šiandien nežinomas kūrinys bus įvertintas tik ateities kartų.

dauguma kūrinių yra kuriami vien komerciniais tikslais - tai yra pritraukti maksimalų skaičių žiūrovų minimaliomis sąnaudomis. Tokiems kūriniams sunku patapti klasika, nes tai didžiąja dalimi yra komercija, o ne menas - tai yra piešimo technika yra naudojama tuo metu standartinė, o istorija, kad ir kokia originali ji būtų - visada gali būti patobulinta konkurentų. Tarkim, vertinant tokias gigantiškas serijas kaip Dragon Balls ir Naruto, šiandien laimi Naruto, tačiau dar po kelių DBZ klonų ir keliolikos metų, kažin ar Naruto beturės tokį pranašumą.

usakou
2009-06-18, 12:02
klasika? cia asmeniskai pasakysiu,kas man yra klasika ;DD
1. Fullmetal alchemist... tikrai mano geriausias matytas anime... apie lygiavercius mainus ir t.t. zodziu, tuose palyginimuose ir t.t. yra daug tiesos... nerealus anime
2. sailor moon ;DD jis pusiau klasika... klasika mazom mergaitem ":D well... visokios fejos,jureives ir pan. ... nzn,tai irgi klasika :D :cat1:

karolisvis
2009-06-18, 17:38
Klasika mano manymu yra Dragon Ball/Dragon Ball Z nes: Dauguma anime megeju pradejo nuo sio anime kuri rode per TV ^^ ir jis yra gana senas.

Aramis
2009-06-18, 17:46
Miazaky - Mano kaimynas Totoro (nuoširdi istorija, tam laikotarpiui puikiai nupiešta);
Cowboy Bebop - Vien garso takelis padaro jį išskirtiniu, dar veikėjų judesių plastika, piešimo detalumas. Gal truputį atbaido siužeto vientiso nebuvimas, bet tobulų juk nebūna

Renata
2009-06-18, 18:40
Spirited away :cat1: nes jau trečia mano šeimos "pamaina" žiūri šitą animą ir juom labai grožisi :love:

IVXXX
2009-06-18, 19:01
Mobile Suit Gundam, populiariausia mecha serija, gyvuojanti jau 30 metu.
Fist of the North Star, kai pagrindiniai superveikejai nebuvo laibos mergaites su trumpais sijonukais...

freemax
2009-06-19, 13:21
pokemonai ir digimonai :cat7::cat6: patys pirmi matyti anime. ir klasika jie ira todel kad wisi juos zino:cat20: . o kas nezino tai tam patarceu pasilankyti pas psichologa del liudnos vaikystes, pasiguosti... :cat2::cat1::cat23:

Haruhi
2009-06-19, 13:28
man irgi pokemonai del tos pacios priezasties (nemaciau dar ne vieno kuris ju nezinotu)

Derogatory`
2009-06-19, 13:34
Nežinau, šį klausimą būtų galima interpretuoti labai įvairiai.
Bet mano nuomone, anime, kuris yra klasika, turi būti įvairiapusiškai geras.
Tai tikriausiai tokiems anime priskirčiau: Tengen Toppa Gurren Lagann, Gintama.
Man asmeniškai šie anime tokie ir yra. xD

dubi
2009-06-25, 16:54
Na aš balsą atiduodu "Trigun". Kai mažas buvau patėvis iš kažkokių kasečių davė žiūrėt(greičiausiai vienas pirmūjų kuriuos mačiau apskritai anime;D) Žanras- nuotykių, vesternas. Pats anime palyginus nėra senas pirmą kart "TV Tokio" pasirodęs 1998 metais.Vienas anime iš tų kurį peržiūrėčiau dar kartelį jai netingėčiau ;D Pati anime pradžia,eiga yra labai gėrai sulipdyta išskyrus pagaibą kuri neįtin patiko. Dėl ko nesakysiu nes nenorėsit peržiūrėt ;]

Am, taip pat išgirt galėčiau "Irresponsible Captain Tylor". tik neberašysiu čia kodėl.Šio Anime apžvalgoje pasireiškiau ir jum rektų ;P

Tai vat, šie du gal ir nėra taip gėrai žinomi kaip pokemonai,digimonai and so on... Bet su jais aš užaugau;]

sagara sanosuke
2009-06-25, 16:58
be jokios abejones rurouni kenshin ir dragon ball:D nes man jie pirmieji ir geriausi anime ir visi juos zino

Dopamine
2009-07-02, 21:51
Na mano pirmasis ir tikrasis, jeigu taip galima issireikst buvo Hellsing. Manau tai anime, kuris jau uzsitarnava savo, kaipo klasikos statusa. Gal dar galeciau priskirti Berserk.

palanga07
2009-07-04, 16:44
Akira... arba zmonems del jo rauna stoga, arba visiskai nepatinka... del to jis puikus...

Absent
2009-07-05, 23:15
Zinoma kad Death note, nes dar tokio anime kaip jis nesu mates dar i nei viena anime nebuvau taip isitraukes genialu ir klasiska :)

dante
2009-07-05, 23:21
princess mononoke, nes sita anime gali ziureti ir mazas vaikas, ir anime megejas, ir suauges zmogus. nuostabus anime.

Ayami
2009-07-06, 00:42
pokemonai ir digimonai :cat7::cat6: patys pirmi matyti anime. ir klasika jie ira todel kad wisi juos zino:cat20: . o kas nezino tai tam patarceu pasilankyti pas psichologa del liudnos vaikystes, pasiguosti... :cat2::cat1::cat23:

Na manau jei ne lnk ar per kur ten rode tuos pokemonus, tai mazai kas juos ir zinotu.(beje pati ziurejau)Todel nemanau kad tai yra klasika. Tu zinai,taip.Bet ar tau patinka? O seip klasika pavadinciau (savo nuomone) gal Hellsing, o todel kad man jis tikrai labai patiko, pirkau net manga(o ne internete skaiciau) Seip viskas Hellsing anime man patiko, ir manau jis taip pat yra pakankamai zinomas ir sulaukes populiarumo. :cat10:

Blizzard
2009-07-06, 14:13
klasika pavadinciau death note, nes jis vienintelis toks
galbut afro samurai, nes jis irgi vienintelis toks, kokiame kitame anime galima sutikti samuraju nygeri kuris ruko zolyte ir atejas i kietu ciuvu bara sako
"lemonade please" :D

Arcueid
2009-07-07, 10:41
Manyčiau, kad Rurouni Kenshin, nes tai tikrai palyginus senas anime ir tikrai labai geras, nors žiūrėjau vaikystėj, bet dabartinėjolekcijoje irgi jį turiu. Na ir dar Sailor Moon, bei Dragon Ball, Sailor Moon žino visos mergaitės, DragonBall žino visi berniukai xD Nuo jų daugumai viskas ir prasidėjo, todėl manyčiau, kad juos galima vadinti klasika.

H[asas]
2009-07-26, 12:09
Galbut Dragon ball jis is senesniu, visi ji matem visiem patiko(tikriausiai) KLASIKA!!!:D

Sagara
2009-07-28, 10:37
Dragon Ball ir Rurouni Kenshin turbūt.. Visi esame juos mate tikriausiai. Plius jie jau labai seni ir galima teikt, kad kiti anime padaryti iš jų.

winry3
2009-07-29, 16:16
Dragon Ball visa serija kas be ko.Na man dar Neon Genesis Evangelion.Šitas anime tai tikrų tikriausia klasika

PaperAngel
2009-07-29, 18:01
Manau klasika Death Note. Daug kas mates, dar daugiau kas girdejes.

sek0ne
2009-07-29, 19:12
Manau klasika Death Note. Daug kas mates, dar daugiau kas girdejes.

jis pernai metu, kokia dar chia klasika

a jus nezinot animu senesniu, nei 10m pvz.

PaperAngel
2009-07-29, 19:41
As nežinau, todėl ir sakau Death Note
Galetum ir pats ka ivertint kaip klasika.:fifi:

Spirit of Nightmare
2009-07-29, 20:20
As nežinau, todėl ir sakau Death Note
Galetum ir pats ka ivertint kaip klasika.:fifi:

Pasiknaisiuojus šioj gijoj rastum jo post'ą kur jis ir įrašė keletą animų kuriuos pavadino klasika.

EDIT:

1979 Gundam 0079 - pirmieji gundamai, lempinis piesimas, bet geras siuzetas
1978 Lupin III - Castle of Cagliostro - vienintelis lupin filmas, kuri dare Ghible Studija (pirmasis lupin filmas)
1969 Puss in Boots - geriausia batuoto katino ekranizacija
1967 Speed Racer - kazkada buvo unreal
1969 The Flying Ghost Ship - si anime japonai dare kartu su CCCP animatoriais
1978 Candy Candy - vaikystes "muilas"
1979 Galaxy Express 999 - pirmas susipazinimas su Captain Harlock
1979 Marine Express - puikus detektyvas ir dar vienas susitikimas su Astro Boy

o jus vardinat Berserk, Bebop ir kenshin, jie dar nera klasika. jie priklauso "auksiniam" anime laikmeciui, kuomet buvo sukurti turbut patys geriausi anime kuriniai 1990-2000 metai.

winry3
2009-07-30, 10:11
Bet jeigu senas,tai dar nereiškia,kad klasika.Žinoma,su death note nesutinku,jis per "jaunas".Tačiau tobuliausieji,kaip kad tvirtino sek0nė,išties yra 1990-2000 gimimo.TOBULAS=KLASIKA.Tokius kūrinius žino visi,net jų nematę.Todėl neverta ieškoti pačių pirmųjų anime,apie kuriuos beje žalesni anime mylėtojai nelabai žino,kad pavadintumėte juos klasikiniais.

Aramis
2009-07-30, 10:30
jis pernai metu, kokia dar chia klasika

a jus nezinot animu senesniu, nei 10m pvz.
Paskaityk autoriaus post ir temos pavadinimą:

Sveiki. . .idomu suzinot nuomones klausimu koki anime pavadintumet klasika?(max 2 anime). :cat10:
Jis savo temoje nekelia kriterijų, pagal kuriuos turi būti renkama klasika. Jis klausia ką aš, tu, jis, ji pavadintų klasika. Kodėl iš to daryti tokią problemą kaip "jam turi būti nemažiau nei..." "jis turi turėti nemažiau nei... epizodų...". Žmonės tiesiog sako, kas jiems yra klasika. Jei tai dar laiko dulkėmis nenusėdę kūriniai tai ir puiku.
Tu pasakei kas Tamstos manymu yra klasika ir puiku. \
Bet kas Tamstai klasika, kitiems gali būti tik tušti žodžiai ir mėginti įrodyti, kad tas pats CB arba DN nėra klasika dėl to, kad neperžengė laiko ribos yra kvaila.
Taikos ir pakantumo, žmonės.
Kai tema bus "kokie anime yra klasika pagal visus klasikos požymius", o ne "kuriuos anime laikote klasika" tada ir diskutuokite kiek lenda apie amžiaus cenzus ir pan...
Taigi lieku prie savo nuomonės - aš manau, kad klasika yra "Cowboy Bebop" (kaip pačiame anime parašyta, jis pats yra žanras) dėl savo net nežinau kaip išsireikšti... Inovacijų anime srityje.
Antrasis - Ghibli studijos darbas - mano kaimynas Totoro, už savo sugebėjimą perteikti jausmus ir džiaugsmą trykštantį iš jo...

vrblitz
2009-07-30, 11:08
as tai klasika laikau ta kas yra palike didziulia zyme, padare didele itaka daugkam.. ce ne kaip klasikine muzika, laikas nera svarbiausia.
sakyciau dragonball, sailor moon, pokemonai,.. nedaug zinau.. one piece mano manymu siu dienu klasika

sek0ne
2009-07-30, 13:28
Bet jeigu senas,tai dar nereiškia,kad klasika.Žinoma,su death note nesutinku,jis per "jaunas".Tačiau tobuliausieji,kaip kad tvirtino sek0nė,išties yra 1990-2000 gimimo.TOBULAS=KLASIKA.Tokius kūrinius žino visi,net jų nematę.Todėl neverta ieškoti pačių pirmųjų anime,apie kuriuos beje žalesni anime mylėtojai nelabai žino,kad pavadintumėte juos klasikiniais.
nes neziuri, jei ne siu metu - 80% net neziuri, nes jis "bus lievas"

Ranma 1/2 yra klasiku klasika

saky92
2009-07-30, 13:30
SEnas geras anime Dragon Ball :malda: man jis yra tikra klasika :p

winry3
2009-07-30, 13:35
nes neziuri, jei ne siu metu - 80% net neziuri, nes jis "bus lievas"

Tai čia jau nuo žmogaus priklauso.Koks jis otaku jei į senus anime spjauna?

Deadalus
2009-07-30, 16:25
Klasika galėčiau pavadinti Dragon ball, Samurai_x, taip pat kas dar pamenat Na_palauk:) nors jis ir nėra animė bet juk klasika:)

mariux9998
2009-07-30, 16:36
Klasika tai Dragon Ball. Toks anime, kuris tikriausiai atvedė čia daugelį. Arba bent jau buvo vienas iš pirmųjų. Nostalgija dar ir dabar kyla prisiminus jį... legenda.

Aramis
2009-07-30, 16:46
Tai čia jau nuo žmogaus priklauso.Koks jis otaku jei į senus anime spjauna?
Kodėl otaku būtinai privalo žiūrėti senus anime? Kas būtent nustato tą ribą, kada esi otaku o kada ne? Man tas neaišku.
Jei esu matęs DB tai aš jau Otaku ar dar kažko man trūksta? (sakykim visas serijas per dvi paras peržiūrėjau)

vrblitz
2009-07-30, 16:52
Kodėl otaku būtinai privalo žiūrėti senus anime? Kas būtent nustato tą ribą, kada esi otaku o kada ne? Man tas neaišku.
Jei esu matęs DB tai aš jau Otaku ar dar kažko man trūksta? (sakykim visas serijas per dvi paras peržiūrėjau)

otaku yra perdaug pasineses ant anime, manga zmogus :banana: o kas perdaug tas nesveika

(realiai neimanoma perziuret visas serijas per 2 paras. labiau savaite sakyciau)

sek0ne
2009-07-30, 17:02
jei tik dbz - tu dragonfagas/dragonbolshcikas
o dabar nauja atejo = narutofagai - kitu animu jiems nera (pries ~10m tokiu buvo db)

Sagenas
2009-07-31, 16:51
Klasikai be jokių kalbų priskirčiau "Band of Ninja". Išleidimo metai ir visa kita, tiesiog kalba už save. :)

AhouKarasu
2009-08-08, 19:41
Rurouni Kenshin, Dragon Ball, Sailor Moon xDD

Akina
2009-08-08, 21:11
candy candy :D

abi su mama žiūrėdavom ir ašarą spausdavom :cat8:

Dejviz007
2009-08-08, 22:03
Dragon Ball
Dragon Ball Z
Dragon Ball GT