PDA

Žiūrėti pilną versiją : pakalbėkim apie mokyklą :)

SataNa
2008-03-29, 16:39
.

Arija
2008-03-29, 18:38
nu man kazkaip nera jau taip blogai toj mokykloj, tik ziauriai nemegstu matkes ir ji man levai sekasi, o dar mokytoja kokia...ragana svelniai tariant :cat23: bendrauju su visais klasiokais, ypac daug fun per tusu buna visiems susirinkus... o dabar, kai jau vienuoliktoj klasej esu tai isvis rojus :cat1: mokausi tik ta, ka pasirinkau tai ziauriai faina.. [exept matkes mokytoja] tai va taip va :cat10:

SeiSoraYu
2008-03-29, 19:33
Kaip jautiesi/jauteisi būdamas mokykloje?

Pradinėse klasėse patiko mokykla nes dar nieko neveikėm ir mokytoja buvo nereali....Nuo 5 iki 7 nekenčiau mokyklos (o ypač 6 klasėj) , nes po pradinių klasių kažkaip krūvis iškart kilo, buvo keli mokytojai kuriuos pasmaugt norėjosi ( :fifi: )..Beje klaiokai liko beveik visi tiepatys tik dar keli atėjo nauji...Visada patikdavao kai būdavo naujokų, bet dėja tie naujokai vėplos buvo ir nusirito į fyfų draugiją...Na tik viena normali naujokė buvo 3 klasėj kai atėjo...Iki pat dabar su ja sutariu tik deja po 7 klasių ji į Angliją išvarė...O 4 klasėj atėjo toks su pakrikusiais nervais ir pradėdavo ten draskytis (nu jam tikrai su nervais negerai buvo <.< ) Vieną kartą su kitu klasioku vos nepasmaugė vienas kito (na jo tokie jau žiaurūs ir negailestingi 4-tokai)...Bet laimė jis po metų pabėgo o dabar lygtais kitoj mokykloj mokos...Na tai va.... o nuo aštuntos klasės ėmiai mėgt mokyklą, nes supratau kad man nereikia mokytis kad padorius pažymius gaučiau :malda: O dabar (9 klasė) gan mėgstu mokyklą tik kai kurie mokytojai nevykėliai..Na namų darbų neruošiu, nesimokau, bet kažkaip išeina prastumt gan pakenčiamais pažymiais...Na klasiokai liko tie patys nuo 1 klasės ( O_o) tik vėlgi pora naujų, pora išėjo....Taigi sėdžiu atsipūtusi galiniame suole (visada :D )

Kokie buvo/yra tavo santykiai su klasiokais?

Su klasiokais visais laikais sutariau ganėtinai gerai.Kaip ir minėjau jie mažai keitėsi...Pradinėse buvau gan rami ir tyli....mat jau nežinau dėl ko....O vėliau pradėjau kaip sakant kilti iš samanų (homg na ir išsireiškimas :w00t: ) Žinoma turėjau draugų visada...Kartais 5-6 klasėje pasipykdavome (gosh kaip apgailėtina ) nes tas laikotarpis buvo pakankamai ugningas...Tai viena draugė tą pasakė kita aną ir bla bla bla...7 klasėje viskas nurimo, nes neapasimoka pyktis...Šiuo metu tai net juokinga kai tarkim kokia viena klasioke pradeda užt-- kartais iš to net jėgų pasisemu nes aš toks jau žmogus....Ir aplamai nedalyvauju klasės intrigose (na dabar jau jų nedaug) nes manau jog tai vaikiška..:rant: Daug ką ignouoju klasės gyvenime ir manau jog esu kietesne nei jie ( xe xe xe :mad: ) Man žema veltis į kvailus pokalbius su jais...Turiu kelias drauges ir užtenka..Su kitais sutariu bet tik iš pareigos. Ir nervoja kai kalbis su drauge ,,mums suprantama kalba" ( taip jie vadina, o mes tik naudojame įvairias pravardes neminint žmogaus vardo), o kai pradedam kalbėt ypač protingai apie mokslus, studijas ir tt irgi nervinasi (matyt taip pat nelabai supranta) Na taigi manau supratote kokie mano santykiai..Gana geri, bet glėbesčiuotis nepuolu :sleep:

Kokie buvo/yra nemėgstamiausi ir mylimiausi mokytojai?
Na pradinių klaių mokytoja buvo labai gera...tikrai... Poto 5 klasėj lietuvių mokytoja buvo nuostabi-griežta, gerai mokė ir tuo pačiu mokėdavo pasijuokt, svarbiausia kad ne supelijusi, senų pažiūrų senė, o pakankamai jauna...Deja ji tapo nėščia ir pasišalino metams su puse iš mūsų gyvenimo...Atėjo jos atvirkščias variantas...Apipelijusi, kreivais akiniais, senų pažiūrų, nepakankamai apsisakičiusi ir neturėjo nei lašelio humoro jausmo.Na tai toji ir skaitosi nemėgstamiausia mokytoja.. Laimė kad senoji geroji mokytija grįžo ir ta kvėša pasišalino..Dar tiesiog dievinau istorijos mokytoją. Ji nuostabi. Pasakodavao viską ne iš vadovėlio, o iš savo galvos (na ji buvo labai apsiskaičiusi moteris) ir mes viską puikiai suprasdavome. Ji buvo griežta ir šmaikšti, kad ir pagyvenusi ji buvo naujoviškų pažiūrų ir puikaus humoro jausmo.Deja perėjau į gimnaziją ir teko su gerosiosmis atsisveikinti.Tačiau kiekvienoje mokykloje yra gerų mokytojų. Mano auklėtoja- matematikos mokytoja.Na metematikos nelabai gerai moko, bet kaip auklėtoja ji puiki.Rūpinasi kaip savo vaikais.Anglų mokytoja labai savotiška.Kol apsipratome buvo kiek keista ir nepatiko, o dabar jau man ji patinka. Na nuotaika gali keistis kas 5 minutes, bet anglų kalbos ji išmoko ir šeip faina persona. Chemijos mokytoja iš pradžių gasdino, bet dabar ji nepakeičiama, tikrai gera. Beje jos vyras taip pat mokytojas. Geografijos. Galiu pasakyti, kad jis paskutinis daunas. Neturiu žodžių net...:hmm: O istorijos mokytoja kažkoks nesusipratimas. Viską skaito iš vadovėlio. Bet per jos pamokas gali triukšmauti ir išsidirbinėti, nes sunkiai girdi..Kartais papasakoja apie savo keliones po Ameriką :haha: Na o lietuvių mokytoja yra puiki kaip mokytoja, o kaip žmogus tai kažkokia nesamonė.

Ar vis dar palaikot ryšius su buvusiais klasiokais ir apibūdinkit juos jei palaikot?

Na kad tų busvusių nedaug. Na tokia Kristina (ta kur į Angliją išvyko).Grįžta vasaką.Smagu tikrai su ja, labai faina...

Na Tomas jis labai fainas, kad ir neypač gerai mokėsi, bet juk ne tai svarbiausia...aš, jis, mano draugė ir dar toks Vilius gerai leisdavome laiką kartu. Kartais žaisdavome kašį.Bet jis pasiliko ankstesnėje mokykloje.

Vilius deja pakliuvo į kitą klasę.Labai fainas žmogus..su juo kartu būdavom, kartasi pokemonus žiūrėdavom :haha::haha:

Kaip sekasi/sekėsi mokslai?

Na visada sekėsi pakankamai gerai. Metiniame dalykų vidurkyje vyravo pažymiai nuo 8 iki 10, na kartais koks 7 išlysdavo... Nors nedėjau jokių pastangų mokymuisi, o dabar net nebemoku mokytis vis tiek gaunu padorius pažymius (na nevisada) Mano mama sako, kad aš turiu gerą atmintį...Ir jei dar ir pasimokyčiau gaučiau tik 10...Bet neturiu tokio tikslo.

Na tai tiek apie mokyklą :D

P.S pasistenkit nekreipt dėmesio į klaidas

SataNa
2008-03-29, 20:15
nekreipiau i klaidas demesio :D nice nice... Nlb susidare ispudis, kad buwai kazhkuo lb lb lb ishskirtine ish sawo klases rato :p Man neimanoma buti savoje klasej kazhkuo neypatingu, ypach kai visi joje vienas kitam i subine lenda ir galvoja, kad gyvenimas yra Heawen klubas ir kitokios linxmybes padugniu rate :D O man kas... Pabendravau su nauja klase pusmeti. Kviechiausi pas save, pagerdavau progomis. Ir galu gale supratau kad tokiu draugu man nereik. Atsikrachiau ju neidedamas jokiu pastangu i ta. Ir kas man uzhplauke buwo kad keliomis klasiokemis dar rupinausi...

K, nepasakosiu daugiau. Paprashykit jei norit, kad papasakochiau ishsamiai apie dabartine ir buvusia klase :)

niekšas
2008-03-29, 20:59

Buvo laikai kai jauciausi xu*negraziai sneka*, buvo laikai kai jauciausi axu*vel negraziai sneka*. dazniausiai laukdavau kol praeis pamoku laikas ir keliausiu namo. nepatiko man mokykloj, nors liko is jos ir graziu prisiminimu.

Buvo ivairus. vienus mylejau, kitu nemylejau, su vienais susipykdavau, po to vel susidraugaudavau ir pan.

Buvo ten visokiu... labiausiai isimine protishkai atsilikes anglu mokytojas, kuriam penktokai sikna sparde... buvo ir geru mokytoju, kuriuos malonu prisimint.

Ar vis dar palaikot ryšius su buvusiais klasiokais ir apibūdinkit juos jei palaikot?

Gatvej sutikes pasisveikinu, pasikalbam, bet taip specialiai, tai nebendraujam.

Kazkaip iki 10 klases tai buvai nusispjoves ir ketvertais mokiausi (idomiau buvo pageimint, prie kompo pasedet ir pan.), po to susigriebiau del mokslu, tai shulia baigiau visai padoriai. tik matematikos labai nemegau, tai matieka taip ir baigiau ketvertu.

SataNa, davai pavaryk ishsamiau apie savo dabartine ir buvusia klases :D

SataNa
2008-03-29, 22:02
.

Eisas Kuperis
2008-03-30, 04:13
Dar vienas įrodymas kad tai jau ne vien konkretus anime ir mangos forumas su įvairiomis Japonijos temomis, bet ir... Šeima?

Esu ir taip pagarsėjęs ilgais straipsniais ir istorijomis. 7-8 baigtos mokyklos, galima drąsiai rašyti knygą, tačiau šį kartą apsiribosiu tik pora žodžių.

Visaip buvo. Iš pradžių nuostabiai, tada puikiai, po to sušiktai, tada pasiunčiau velniop visą mokymosi sistema ir vėl pasijutau gerai.
Kokie buvo/yra tavo santykiai su klasiokais? Idealūs, po to visiškai nuliniai, tada vėl idealus, tada tikrai labai prasti, po to geresni, tada normalus, po to pasitaikydavo belekaip. Čia viską lėmė kokioje mokykloje kada mokiausi.
Belekiek turėjau jų. Piktų, jaunų, gražių, senų, senų, labai labai senu, nepastabių, rimtų, griežtų, labai įdomių, atlaidžių, nepedagogiškų.... Ir visi jie buvo mano mokytojai, geri mokytojai, nors aš jų ir neklausiau.
NE. klasiokų gyvenimas niekados nebuvo mano gyvenimas, o mano gyvenimas niekados nebuvo klasiokų gyvenimas. Mus siejo tik mokykla, mokyklos socialinis gyvenimas ir daugiau niekas. Todėl kas kartą paskutinį kartą užvėrus mokyklos duris, visi ryšiai likdavo už jų.
Iš pradžių buvau genijus. Vėliau vis dar neturėjau mažiau 7-8. Po to tiesiog siekiau būti geriausiu. O tada... Tada atsirodo siaubingiausias gyvenime dalykas - sausa informacija. Informacija kuriai reikėdavo paklusti ir mintinai ja iškalti, o ne logiškai išmastyti. Išmokti, o ne suvokti. Galiausiai vidutinybė, praradusi viltį būti geriausiu ir supratusi jog esama mokymosi forma absoliučiai jam netinkama. Po to sekė paskutiniai gyvenime daryti namų darbai. Ir galiausiai tik logika bei bendrosios žinios palaikė 7-7.5 vidurkį. O tai reiškė vienų dalykų 5ukus, o kitų 10ukus.

Nereikšminga pabaiga, kuria siūloma praleisti nemėgstantiems ilgų tekstų. Galėsit paskaityti kai nebus ką veikti.
Tai va taip man sekėsi. Toli gražu ne visos mokyklos akimirkos džiugina ir kai kurios smarkiai liūdina. Visada būdavau žymiausias ne tik klasėje bet ir visoje mokykloje visais laikais (na išskyrus užsienio kalbų mokyklas), tačiau retai turėdavau daugiau nei viena ar pora draugų(iu). Mano prioritetai, nuomonės, įsitikinimai buvo kitokie, todėl apie didelį draugų būrį nebuvo nė kalbos, nors ko gero vargiai ar pavyktu rasti žmogų kuriam nebūčiau patikes. Tiek tarp moksleivių, tiek tarp mokytojų. Nors ir gero būdo, tačiau dėl prasto mokymosi ne pačios geriausios reputacijos tarp mokytojų. Pirmieji siaubai prasidėjo 4-6 klasėje. Pirmiausiai vokiečių kalba. Pasakiau "-NE!" kai paklausė ar noriu mokytis. Dėja klausimas pasirodo buvo niekinis, rinktis nebuvo galima. O tokio pokšto krėsti Siminčiui negalima. Už tai mokėjo ne viena vokiečių kalbos mokytoja. Tuo tarpu įvairiom suktybėm tiesiog laikiausi tie 4-5, teigiamo pažymio. Tas pats galiojo ir su biologija, tik čia visais laikais pažymiais ir taip lijo. Faktas tas, neįmanoma man išmokti to kas iš principo nepatinka. Ar tai istorinis tarpsnis, ar grožinis kūrinys, ar nemaloniai skambanti kalba ar dar kas. Antra problema buvo lakstymas iš vienos mokyklos i kita. Tai jog jos buvo nelygiavertės, dar blogiau. Iš miesto į kaimą = aukšti pažymiai pirmą pusmetį, tačiau seni vadovėliai, kitas mokymo stilius, visiškas nebuvimas laboratorinių netrukus kaip reikalas viską taip sudirbdavo, kad pažymiai krisdavo kaip reikalas. Iš kaimo į miestą = pirmas pusmetis, tikras košmaras ir didelės pastangos besivejant. Dėja, žala būna ir nepataisoma, kadangi seno per nauja jau nesimokysi vis tiek, tai atsilieps per kartojimus. Perėjimas vidurį metų nėra lengva, keičiasi mokytojai visi, o kartu ir mokymo stilius ir t.t. O perėjimas į nepažystamos kalbos mokyklą yra išvis... Ir nuotykis ir košmaras. Trečia problema pasireiškė matematikoje ir išplito į fizika bei chemija, o dar vėliau ir į keletą kitų labiau specializuotų sričių. Niekaip neįstengiau mokytis matematikos ir visko kur naudojamos ilgos ar bent kiek sudėtingesnės formulės, teoremos ar šiaip taisyklės. Diagramos, tikimybių teorijos eidavo kaip per sviesta, vektoriai ir panašiai ėjosi iš dalies, mat bent šiek tiek buvo arčiau grafikos, tačiau tokie dalykai cosinusai kitkas buvo absoliučiai nekandama kad ir kiek prie to sėdėti nuo pat pagrindų. Lygiai kaip ir patys skaičiai. Galiu įsiminti detaliausius paveikslus, tačiau net ir 4 skaičius įsiminti ilgesniam laikui jau sunku, o užsimiršta labai lengvai (Dar ir šiandien kai kurias duris atidarau neatsimindamas kodą, bet pirštų išsidėstymą) Taip matematikoje vienus dalykus mokėdamas 10uiku, o kitus 2ui, išlaikiau 5-7 balų balansą. Va kodėl nors ir tobulinuosi IT srityje, informatikos studijas turėjau atmesti. Taigi, čia buvo keletas priežasčių kodėl mokslai taip krito žemyn. Yra keletas kitų, bet užteks ir tiek.
Statistika
Per savo gyvenimą mačiau įvairių dydžiu klasių. ~25mok, 3.mok, 34+ mok, 7-6mok, 20+mok, 8mok, 30-15mok Tiek pamenu. (34+ mok yra virš limito tačiau jei ir taip pamokos vyksta diem etatais, nieko nepadarysi.)
Mokynių skaičius mokyklose: 90 mok - 1000++ mok. Dažniausiai apie 250-350 mok.
Nuo didžiulių šiltų, apsoliučiai viskuo aprupintų miesto ir senovinių kaimo su nuosavu daržu valgyklai auginamu pačių mokinių.
Taip pat mokytasi pirmoje ir antroje pamainose.
Mokyklų amžius nuo kelių šimtmečių iki kelių dešimtmečių.
Atstumas iki mokyklų: nuo 500+ metrų iki 5+km pėstute. iki 15km transportu.
Mokytojų amžius: nuo 24 iki 70+ metų

biganimefan
2008-03-30, 10:06

Nu aš dabar 10-toj klasei, tai nelabai ir norisi eiti dėl to, kas laukia metų gale. Nors aišku laikiau egzaminus ir devintoje klasėje, bet dabar tai tiesiog baisu, nes baisiai nekenčiu lietuvių ir nelabai ją moku :cat2:
Jaučiuosi laisvai ir atsipučiu per tam tikras pamokas ar net pamiegu (pvz Istorija - sedžiu pirmajame suole, bet miegot galiu laisvai, nes gerai moku istoriją vien iš pasiklausymo, ką mokytojas veblena).

Nesu atsiskyrėlė, bet esu tarsi grupelėje su keletu draugų. Gana gerai sutariu su kitais ir greitai įsitraukiu į kolektyvą, bet gana dažnai stengiuosi apeiti kitų problemas ratu ir nesikištį į jų pasaulį be reikalo :P

Myliu savo anglų mokytoją. Tai mano mėgstamiausia pamoka ir joje galėčiau sėdėti per amžius. Fizikos mokytoja - ragana, bet visvien ją myliu, nes labai gerai išmokina fiziką.

Ne. Pakaičiau mokyklą net tris kartus ( pradinė, vidurinė, gimnazija). Klasiokai keitėsi, bet su keletu patekau į gimnaziją, todėl gana dažnai susiduriu ir pasikalbame. Bet kadangi nesutinku kitų, tai ir nepalaikau ryšių, nes su dauguma vidurinėje ir nelabai sutariau, nes visiems buvau nusirašymo draugas per pamokas.

Gerai. Baigiau pusmetį aukščiausiais pažymiais ir toliau stengiuosi. Man nereikia kalti ar panašiai, nes man užtenka išgirsti ir suprasti, kad įsiminčiau ilgam laikui iki kontrolinio :P

Ru.
2008-03-30, 11:38
kas nors padesit padegt sule? prasau... :malda: :mad:
seip tai su mokslais norm... vidurkiai geri... o su klasiokais turiu problemu... :haha:
esu klases vadas nr.1 dar esu vadinama teroriste, manipuliuotoje, cinike ir t.t... bet kazkodel niekam tai neuzkliuna tik "gerietems".... :cat2: seip tai fajnas musu aukletojas (fizikos mokytojas), geografe nereali ir istorike (kadangi labai greitai susinervina) :rant: :cool: o seip tai norėciau pakankint lietuviu mokytoją ir... busima chemijos... :fifi:

krapija
2008-03-30, 11:57

Iki 11tos klasės vos paeidavau iki mokyklos, poto kai prasidėjo profiliavimas, kažkodėl pasidarė įdomiau, gal net smagu buvo eit kartais į tą mokyklą.. Mokykloj buvau fruktas, todėl dažniausiai per pamokas išsikalinėdavau, arba miegodavau.

Mūsų klasė buvo turbūt draugiškiausia iš visų tų metų klasių, bet nepatiko tas dalykas, kad buvo suskirtyta į dvi grupes, mokslinčiai ir kietekai :D nu bet nesiskundžiu, visada buvo smagu, tai išgert, tai prisidirbt, tai dar kąnors..:D

Turbūt nemėgstamiausi buvo tie, pas kuriuos neturėjau pamokų.. Dyrikas ir pavaduotoja viena, bet tuos pas kuriuos mokiaus, tai savotiškai mėgau, kad ir kokie būtų. Turbūt mėgiamiausios buvo tikybos, lietuvių (auklėtoja) ir istorijos mokytojos. Visos mėgdavo paprikolint :D

Palaikau su dviem klasiokais ir vienu iš kitos klasės.
Nebūdinsiu jų, dar paskui netyčia pamatys ir gausiu malkų. Bent nuo vieno :D Nu bet du animistai, o kitas šiaip toks, pritariantis :D

Būčiau nemalęs šūdo iki 12tos klasės, o visą laiką normaliai mokęsis, tai būčiau tikrai gerai išlaikęs egzus.. Bet kadangi nusprendžiau nesimokyt iki 12tos klasės, o tik jos antram semestre, ir turėt maždaug iš visų mokslų po 8 vietoj 4-5, tai išmokau tik nereikalingiausius dalykus :D nu bet ne taip blogai ir sekės, niekad negrėsė išmetimas ar dar kokie baisūs reikalai. Išlaikiau visus valstybinius egzus.

Ozis
2008-03-30, 12:42
Kaip jauteisi būdamas mokykloje?
Mokslo prasme buvau nusivyles - nemaza dalis dalyku buvo mokama orentuojantis i klases vidutiniokus, tad dalykai, kurie buvo mano arkliukas, man budavo nuobodus. Isimtis buvo nebent fizika, kurios moke gana idomus mokytojas.
Nepatiko ir klasioku poziuris i mokymasi (ypac 11-12 kl.) - atsivilkdavo didzioji "elito" (tie, kurie iki 10 kl. buvo pavyzdingi zubrylos, o nuo 11kl. uzgere ar uzsitusino (trumpiau tariant seksualiai susirupino)) dalis i koki viduri pamokos ir mokytoja turedavo is naujo pradeti viska aiskinti. Del minetos priezasties is kai kuriu pamoku (jei budavo dvi is eiles) tekdavo iseiti (kam man vel klausytis to paties ir daug letesniu tempu?). Uz minetus "issisokimus" minetasis "elitas" buvo uzkabines pasikelusio (ar arogantisko) etikete ir ragino uz kiekviena panasu mano pasireiskimo rasyti kuolus (karta gavau, bet veliau su mokytoja pasnekejom ir daugiau negavau).
Zodziu nemaza dalis atsiminimu yra negatyvus, bet su malonumu dabartinius kankinimus (bah koks lygiu skirtumas tarp univero ir mokyklos) iskeisciau i 11-12kl. laikus :)

Visais laikotarpiais buvo savo "chebra". Iki 7-8kl. buvo vieni, kurie perejo veliau i kita mokykla. 8-9kl. musu klase papilde naujokai, kurie is dalies ir sudare naujaja chebra.
10-11kl. dariau nedideli socialini eksperimenta - "Vodka connecting people". Rezultatas baisus - is tiesu alkoholis zmones sujungia. Na rezultatas nebutu baisus, jei ne kitas idomus faktas - reta kita veikla (atmeskim zalingas) juos taip gerai sujungia.

Megstamiausi:
* Fizikas (saunus mokytojas ismanantis ne tik savo dalyka, bet ir tai kas vyksta pasaulyje, 11-12kl. megdavo pafilosofuoti, tad daug ko nespejom, bet egzaminui paruose geriausiai is visu mokytoju; klases aukletojas nuo 10 kl).
* Informatike (jei ne ji dabar buciau teisiog eilinis nusmurges fizikos studenciokas dirbantis sargu ar vadybininkeliu kokiam BMS, o dabar esu ten kur ir noreciau likti, aisku kildamas "karjeros" laiptais. vienintele mokytoja, kuri mane pastoviai girdavo ir taip gelbedavo nuo motinos isiucio po tevu susirinkimo ^^)
* Chemike (saunus zmogus, sauniai moke + dalykas, kuris mane domino)
* Trys skirtingos anglistes (viena deste iki kokios 7-8kl. - padejo gerus pamatus mano snekamiesiems igudziams, saunus zmogus; kita deste 8-10 kl. - matyt geriausia ir aktyviausia mokytoja tais laikais musu mokykloje, dalyvavo su musu klase daugybeje konkursu, kuriuos neretai ir laimedavom arba budavom tarp prizininku (klases aukletoja 8-10 kl.); 10-12kl. - jauna mokytoja, dar studente, bet ismoke idomiu snekamosios kalbos triuku, anglisku trumpiniu ir aforizmu)
* Istorikes (didziausia pramoga buvo kasmetines viktorinos, bet naudingas buvo ir ju destymo stilius - buvo ugdomas istorinis mastymas, o ne liepiama iskalt faktus)
* Lietuviu mokytojai (11 kl. (mokytojas) - pagaliau normaliai ir idomiai destyta ne tik lietuviu literatura, bet ir uzsienio; 12 kl. (mokytoja) - labai idomios buvo pamokos, kuriuose nagrinejome poezija, labai kulturingas ir kuklus zmogus.)
* Etikos mokytojai ir Tikybos mokytojas (na man visada patikdavo filosofija ir religija, o ir siaip malonu matyti, kad yra taip idomiai (=protingai, racionaliai) mastanciu zmoniu)
Nemegstamiausia - lietuviu mokytoja (5-11kl. - kai dalykas yra idomus (jei ne ji, tai dabar greiciausiai buciau filologas ^^), bet tave metai is metu sodina del nelietuviskos pavardes, aiskinama, kad nelietuviai negali gerai moketi lietuviu kalbos, o jei ir gali tai turi moketi kelis kart geriau uz lietuvius, uz gerus atsakinejimus balas neretai nerasomas, o uz maziausius nusizengimus pilamas kuolas, tai atsiprasau, bet kaip tokia mokytoja galima megt? Nors 12kl. manes nemoke, bet isigudrino vistiek sugadinti atestata (lietuviu septynetas, kuris uzdare kelia pagyrimui, nors mano atestato vidurkis buvo auksciausias laidoje, o ir laikyti egzaminai (isskyrus lietuviu) islaikyti geriausiai laidoje) man ir kitiem, kurie pabego pas kita mokytoja. Vienintelis mokymo rezultatas - alergija lietuviu kalbai)

Su dauguma ne. Bendrauju tik su kokiais 2-3. Vienas ju yra mano grupiokas universitete ir tik su juo bendrauju pastoviai.
Kodel ne? Vieni yra aktyvistai ir net norint ir turint laiko ju nepavyktu pasigauti. Su kitais neturiu bendru interesu.

Iki 11 kl. balai vidutiniski. Apatija, tingumas. Mokytoju nuostabai pakartojimo kontrolinius islaikydavau vos ne dvigubai geriau uz savo "zubrylas" klasiokus ar klasiokes. Paslaptis - nesimokymo technikoje (zubrinimas kenkia sveikatai) arba kitaip tariant reikia suvokti dalykus, o ne juos zubrinti.
11-12 kl. "arogantiskas" pirmunas - tvirtos zinios is ankstesniu klasiu padejo gerus pamatus tu dalyku greitam pakartojimui ir nauju dalyku isisavinimui. Labai erzindavo tai mano klasiokus, kurie vis stebedavosi is kur as tai zinau ar prisimenu, o kartais pasiulydavo nesdintis i gimnazija :)
Univere mokslai einasi daug sunkiau. Neretai kartele yra daug auksciau mano iprastiniu (=nededant ypatingu pastangu) sugebejimu. Visgi rezultatai gan neblogi, mat neretai kontekstas yra blogesnis (=grupioku rezultatai).

mindzze
2008-03-30, 14:19
:D O mano shulė yra trakuose TVDG (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija)
Nekenčios jos kaip normalus elinis pauglys. Kai esi dviliktokas ir tavo pamoku tvarkaraštis susideda taip pamoka langas pamoka langas ,tai labai sux! Bet dievinu mokyklos vlagykla nors kainos kaip restorane.:)

Na drasiai galiu taigti mes A klasė buvo vieningiausis , nu dar neskaičuojan , kad protingiausi ir darpščiausi ,visoi mokykloi.Mano sntykiai su klasiokais puikus, ka čia su klasiokai su visais dviliktokais mano sntikiai labai geri. Nes visi dviliktokai kaip viena klasė. 60% dviliktoku ratuoti ir atvažuoja i mokykla su visokiom krutom , sportinėm , ar tesig supuvusiom geldom , tame tarpe ir aš.

Tomas - mes be jo kaip be ranku , galvu ir t.t. .Jis yra visokiu plotu ir linksmybiu organizatorius. Dar baidaristas. Tomo pravardė -pugžlys arpa papšlis :D
Justas J. - mokyklos seniuno sunus, labai linksmas ir jokingai bendrauna su mokytojai ,taip pasikėles. Dar Baidaristas Justo pravardė J&J
Justas D. - griausias mano draugas ir geriausias plaukykas ištvermės plaukime, visoi mokykloi.
Evaldas - Vienintalis šokėjas mokykloi , kuri dažniausiai galima pamtyti per telika.

Mėgstamiausi mokytojai
Hmm..... reikia pagalvoti , tai butu :
Kiršys - Buves informatikos mokytojas , pats geriausias mokytojas , bet jau nebedirba. Puikiai ir aiškiai dėstė pamokas .
Buvusi anglu mokytojas kurios jau pavardės neprisimenu. Seksuoliausia mokytoja , didelia krutinė ir miniakas. O čia tai mokytoja :love::D
Janušauskienė - dabartinė anglu mokytoja , labai linksma ir gerus bairius skaldo.
turbut viskas
Nemėgstamiaisi mokytojai:
Praktiškai butu visi :) bet išrinksiu pčius nemėgstamiausius
Grygelis - dabartinis informos kokytojas , tox pusprotis , bet apsimeta tokiu protingu , bet kai dėsto tai Bilas Geitcas nesuprastu apie ka jis ten blevizgoja. Lyg kaip pats susavim šneka.
Šišėnina - Fizkos mokytoja . Trumpai žertava, su dviem krutim kaip pieno sisternos.
Ir pati nerialiausia mokytoja per visa tukstanmety jos mokymo metodai neprilygsta jokiam Enkšneinui ar Niutoniu. Tai Glumbokaitė. Nevikusi mokytoja verta aukso medalio , neturinti jokios pedagoginės patirtės ir pan. O moko , tai pvz: diktuoja užsirašymui dvieju žodžiu tama , pakartoja kelis kartus , apkeičia žodžius vietom ,dar pakartoja užrašo ant lentos , nutrina ir vėl užrašo su klainda.

Aišku palaikau, pas mus viena bet didelė chebra.
Mano klasiokai:
Tomas - mes be jo kaip be ranku , galvu ir t.t. .Jis yra visokiu plotu ir linksmybiu organizatorius. Dar baidaristas. Tomo pravardė -pugžlys arpa papšlis :D
Justas J. - mokyklos seniuno sunus, labai linksmas ir jokingai bendrauna su mokytojai ,taip pasikėles. Justo pravardė J&J arba Kerpė.
Justas D. - griausias mano draugas ir geriausias plaukykas ištvermės plaukime, visoi mokykloi.
Evaldas - Vienintalis šokėjas mokykloi , kuri dažniausiai galima pamtyti per telika.
Galina, Nora , Ašrinė , sex bombos visoi klasei.
Ričiardas - mutantas , su galvoi istatytasi kaškokiais vištuvais ar pompa,jo galva dvigubai didesnė negu normalaus žmogaus.
O apie mane visi žino, mane klasiokai pravardžuoja Palius raba PaNOSas (NOS tipo azoto ipurškima):D

Kaip visalaika , rimtesne spamokos mat. alt . anglus laikau norma keturis , o kitos geriau 5-6. Bet jai neskaitau kunces ar etikos pamoku 10-9 ir niekada mažiau.
Bet yra toks bairis aš nuo 8kl. bevaei rimtu pamoku namu darbu niekada nadariau.:D
Savo pažimiasi aš patenkintas , gal , gal jai daryčiau pamokas , butu per pus geresni pažimai , bet aš nebučiau aš :D.

SataNa
2008-03-30, 14:43
nepadingejau paskaityt visu istoriju :D Ishskirus Ozio 3chia atsakyma tingejau skaityt :p bet kampa pagawau ish visu jusu :) Jus tikrai esat spindinchios asmenybes ir ishsiskiriate vis kazhkuo :love:

Dancia
2008-03-30, 15:21
Jaučiuosi gerai. Žinoma būna kokių nors nesąmonių, bet dėl to nereikia žudyti savo nervų. Niekada nebūna tokių dienų, kad visiškai nesinorėtų eit į šule, nebent šnekam apie savaitgalius ar eit į šulę vasarą :mad:. Visi peikia mokykla, tačiau niekas nenori eit šluot gatvių :cool:.

Su klasiokais santykiai normalūs. Su visais, kaip taisyklė, nesusibendrausi ir aišku, kad su kai kuriais net nėra noro. Pykčių nėra, tik nesutarimai šiokie tokie.

Mėgstamiausi tie kurie bendrauja su mokiniais ne kaip su žvėrimis ir supranta juos. O žinoma visi tie kurie ateina į mokykla išsirėkt, tai užknisa žiauriai.

Esu dabar devintokas. Dabar vidurkis buvo 9, tačiau nesimokau daug. Sėdžiu prie pamokų nuo 0 iki 60 min. Ateini į šulę, pasiklausau ką pasako, per pertraukas darau namų darbus, o namie tik tai ko nespėsiu mokykloj ir tai iš ko žinau, kad tikrai rašysim. Pastangų beveik nereikia. Man asmeniškai tai pvz svarbu mokėt tą lietuvių kalbą ar geografinius objektus, kad nebūtų Alpės Grenlandijoje. Anglų išvis vaikų žaidimai, iš bendro išsilavinimo galima pašnekėt.

Miglaja
2008-03-30, 15:34
Daug nerasysiu:haha:...
Aisku kad tingiu eiti i mokykla,bet neskaitant pamoku man mokykloje patinka[ypac per sauletas dienas].Kai as jau 8 klasej esu, tai mokslai sublogejo ,nes labiau pradejo rupeti ne mokykla o draugai.
Pradinese klasese mane visi mego[nesakau kad db nemegsta:p] tai net tada tapau klases seniune ir kaip ir gerbeju is kitos lyties turejau:love:Nu bet kai pasikeite klases tai su bernais nlb bendrauju,o su mergaitem is pradiniu klasiu tai aisku, nes jos visos taip ir liko mano klaseje:w00t:Nu o seip db mane laiko visi klases linksmuole ir keistuole:cat10:
Nemegstamiausi:Fizikos-prastai moko ir turi susikurusi savo"kvietimo prie lentos"sistema kuri visus nervina:rant:.
Megstamiausi:Rusu k.-daug bajeriu moka ir seip mane ji megsta:haha:.Tikybos-lb supratinga mokytoja kuri issiskiria savo mastymu ir bendravimu.Nu seip tai man visi kiti mokytojai tikrai netrukdo:rolleyes:
Milda-geriausia mano drauge,linksma,megsta nusirasineti,prastokai mokosi...:fifi:
Monika-visu mokytoju numyletine:mad:bet seip linksma,lb gerai mokosi.
Ernesta-moksliuke,drovi.
Aurelija-kerstinga,izuli visa laime kad sutariu su ja:D
Ligita-rami,linksma,sutampa keletas musu pomegiu.
Viskas gerai, bet visi sako kad galiu ir geriau:hmm:

Botaro
2008-03-30, 15:44
Mokyklos nekenciau del mokytoju poziurio i mokinius. Visad laukdavau pamoku pabaigos ir nemegau pertrauku,bereikalingas laiko shvaistymas.
Labai patiko anglu ir istorijos mokytojai,nes Istorijos ishmane sawo darba,o su anglu galedawom pabambet (jauna panike buwo).

su klasiokais nepalaikau jokiu ryshiu,bet noreciau susitikt.Mokslai sekesi prastai ir tuo pat metu gerai,ziurint kokie dalykai.Man yra nesuprantamas dalykas,kaip gali daryti tai kas tau nepatinka (zodzio "reikia" mano zodyne nera)

Bet kazkodel wiska dabar atiduociau,kad galeciau grizt i school days :cat1:

Ozis
2008-03-30, 19:43
Hmmm, matau forumo administracija nemiega :) Tokia, kuri dingo, "kritika" nera nei grazi, nei tinkama, ja geriau pasilaikyti sau. Nors toli grazu neviskas ka daro/sako SataNa man patinka, taciau si gija gera ir idomi, atskleidzia atsiliepusiu asmenybes ir poziuri.

Beto si gija turi naudos ir man asmeniskai, mat vilioja mane pedagogo kelias, tad man kilo pora klausimu:
1.) Kodel "normalus" paauglys turi nemegti mokyklos? Ar jis taip pat turi nemegti kitus dalykus ar zmones?
2.) Cia toks kompleksinis klausimas, is esmes del jo kaltas Dancia, kurio atsakymai i siuos klausimus ir butu labiausiai pageidaujami, bet jei kas turit nuomone tai pasisakykit ir siais klausimais:
a.) Kaip pasireiskia zveriskas elgesys su mokiniais (is mokytojo puses)? ju nesupratimas?
b.) Kaip turetu atrodyti normalus elgesys? Ar jis imanomas (pvz. fizikui per vienerius metus tenka bendrauti su ~450 mokiniu (jei mokykloje ju yra ~1000), tai kaip jam asmeniskai su kiekvienu bendrauti ir bandyti juos suprast)?
c.) Ar patys mokiniai elgiasi pagarbiai su mokytojais? Is to ka maciau esu linkes manyti, kad siuolaikiniai mokiniai yra perdetai egocentriski (dabar madinga diegti kiekvienam neva jie visi yra unikalus) - jiem egzistuoja tik jie patys ir ju norai, kuriuos visi (tame tarpe ir mokytojai) turi tenkinti, o jei ju netenkini (nepriklausomai nuo noro pagrystumo), tai esi piktas ir negeras.

mindzze
2008-03-30, 20:23
Hmmm, matau forumo administracija nemiega :) Tokia, kuri dingo, "kritika" nera nei grazi, nei tinkama, ja geriau pasilaikyti sau. Nors toli grazu neviskas ka daro/sako SataNa man patinka, taciau si gija gera ir idomi, atskleidzia atsiliepusiu asmenybes ir poziuri.

Beto si gija turi naudos ir man asmeniskai, mat vilioja mane pedagogo kelias, tad man kilo pora klausimu:
1.) Kodel "normalus" paauglys turi nemegti mokyklos? Ar jis taip pat turi nemegti kitus dalykus ar zmones?
2.) Cia toks kompleksinis klausimas, is esmes del jo kaltas Dancia, kurio atsakymai i siuos klausimus ir butu labiausiai pageidaujami, bet jei kas turit nuomone tai pasisakykit ir siais klausimais:
a.) Kaip pasireiskia zveriskas elgesys su mokiniais (is mokytojo puses)? ju nesupratimas?
b.) Kaip turetu atrodyti normalus elgesys? Ar jis imanomas (pvz. fizikui per vienerius metus tenka bendrauti su ~450 mokiniu (jei mokykloje ju yra ~1000), tai kaip jam asmeniskai su kiekvienu bendrauti ir bandyti juos suprast)?
c.) Ar patys mokiniai elgiasi pagarbiai su mokytojais? Is to ka maciau esu linkes manyti, kad siuolaikiniai mokiniai yra perdetai egocentriski (dabar madinga diegti kiekvienam neva jie visi yra unikalus) - jiem egzistuoja tik jie patys ir ju norai, kuriuos visi (tame tarpe ir mokytojai) turi tenkinti, o jei ju netenkini (nepriklausomai nuo noro pagrystumo), tai esi piktas ir negeras.

Atsakysiu i visus klausimu tik vienu atsakymu.
Toks požiuris i mokytojus, mokykla, mokslus ir viska kita yra laikinas. Tai toks laikotarpis kai berniukas tampa paugliu ir baigia tapdamas vyru. Tad kartasi nereikia daryti skubotu išvadu apie žmogiu mielas mano busimas pedagoge Ozi, o tik supratsi ir pagelbėti morališkai.

Dancia
2008-03-30, 21:11

1. Kodėl neturi mėgti mokyklos? Gal kai kurie nesusibendrauja su kitais klasiokais ir jaučiasi šūlioj blogai, kiti eina į mokyklą tik dėl draugų, tai ko ten eit jei ir taip nesimokai, galima ir kitur susitiks, bet kadangi į mokyklą reikia eit, automatiškai susidaro nuomone, kad tai verstinas dalykas (žinom juk, kad paauglystės metu ypač pasireiškia vidinis AŠ ir savarankiškumo priepoliai) ir štai - mes jau nekenčiame mokyklos :). Taigi kodėl neturi mėgti? Nes, paaugliams svarbiausi draugai. Mokytoju „nepamėgimas“ gali būti įvairus. Pvz mokytojas gali būt normalus (bent jau mokiniams taip atrodytu), tačiau kažką pakeitęs jis tampa nemėgstamas. Būna, kad mokytojai nieko nemokina, o daug reikalauja. Kaikurių mokytoju pamoka priklauso nuo jų būsenos. Ateis pikti - tai visiems skalpus nuraus. Taip negalima, iškart kitiems diena sugadinama.

a) Įvairiai žinoma :haha:. Nepranešimas apie svarbius darbus, o paskui kai pasakom, kad ne iki galo pasiruošę - staugia. Neįsiklauso į kai kurias problemas, pasakai, kad ne taip suprato - būna dar blogiau. Būna situacijų kai šaiposi, žinoma, gal ir ne piktybiškai, o šiaip, bet kaip jūs žinot, pamokoje sėdi daug draugų, o kadangi jie svarbūs, tai mokiniams tai nepatinka. Užsisėda ant kelių mokinių. Kartais ryškiai matosi simpatijos ir antipatijos.

b) Nu geografijos mokytoja tai sugeba, reiškia įmanoma. Mokytojus visu pirma reikia parodyti savo verte, ta prasme, kad jam ant galvos negalima lipt, bet kartu ir tai, kad jis yra sukalbamas ir galima pvz paklaust ko nesupratai ir pan, kad nebūtu taip, kad mokytojas paklausia, bet niekas neužduoda klausimų, nes žino, kad atsakymas nebus toks kokio jam norisi. Atlikti savo pareiga laiku. Irgi turiu pavyzdį. Biologijos mokytoja visada kitai pamokai turi ištaisytus darbus, ir tokio pat bendradarbiavimo tikisi iš mūsų. Nesijaučiam nuskriausti. Dalinai manipuliacija čia tokia gaunasi. Neteikti visiškai sausos informacijos ir trumpai užsirašyt.

c) Šiaip nepagarbiai ir yra labai svarbus AŠ. Kad tiksliau atsakyti į klausimą, reiktų įsigilinti, ką reiškia nepagarbiai? Būnant griežtam, pamokų metu nieko blogo neišgirsi apie save. Šurmulio irgi mažiau bus. Jeigu pasižymi mokytojas nuolaidumu - irgi blogai, nes tada sklinda kalbos, kad jis tūpas ir nemoka suvaldyti klasės. Vienu žodžiu, reikia rasti aukso viduriuką, kurį aptikti išties sunku.

zio
2008-03-30, 21:15

Kiekvieno stereotipinio paauglio "pareiga" maištauti prieš visuomenę. Kaip paprasčiau tai padaryti jeigu ne įstaigoj, kurioj praleidžia pusę dienos. Paauglystė - laikotarpis kai iš vaiko tampama suaugusiu, deja patys paaugliai tą tapimą praleidžią. Žėk kaip įsižeis dažnas jų pavadintas vaiku. Pridėk paauglišką egocentrizmą ir gausi jaunuolį, kuris viską žino, turi savo "nuomonę", yra "bandi asmenybė", o čia dar žiūkėk mokykloje nurodinėja ką mokytis, kaip elgtis ir pan.

Savo dalyko pervertinimas, per didelio krūvio davimas, mokinių nuomonių neišklausymas, savo asmeninių problemų sprendimas ir kitos natūralios problemos.

Kaip turetu atrodyti normalus elgesys? Ar jis imanomas (pvz. fizikui per vienerius metus tenka bendrauti su ~450 mokiniu (jei mokykloje ju yra ~1000), tai kaip jam asmeniskai su kiekvienu bendrauti ir bandyti juos suprast)?

Normalus elgesys priklauso nuo daug ko: klasės lygio, amžiaus, mokinių skaičiaus, kabineto, atskirų individų, vaikų šeimos santykių ir tt. Prie kiekvienos klasės reikia adaptuotis, ieškoti vis naujų, efektingesnių būdų prie vaikų prieiti. Žinoma yra tos kertinės savybės kuriomis pasižymi žmogus turintis pašaukimą dirbti pedagogu: nuoširdumas, meilė vaikams, supratingumas ir tt.
Asmeniškai su tokiu mokinių skaičiumi nepabendrausi, nors su laiku šiaip įsimenamas nemažas skaičius (ypač ryškesnių vaikų). Pirmiausia bendravimas eina su klase kaip vienetu arba klasės dalimis, nes klasė ar klasės dalys pasižymi tam tikrom savybėm. Kai idealiai valdai klasę, tada gali po biški ir asmeniškai bendrauti, nors dar kartą : 450 mokinių - manau nerealu. Atsiras fizikai pagal pašaukimą - su jais ir duosies.

Ar patys mokiniai elgiasi pagarbiai su mokytojais? Is to ka maciau esu linkes manyti, kad siuolaikiniai mokiniai yra perdetai egocentriski (dabar madinga diegti kiekvienam neva jie visi yra unikalus) - jiem egzistuoja tik jie patys ir ju norai, kuriuos visi (tame tarpe ir mokytojai) turi tenkinti, o jei ju netenkini (nepriklausomai nuo noro pagrystumo), tai esi piktas ir negeras.

Mokiniai žino savo teises, tačiau greit pamiršta pareigas. Visokių yra mokinių: su vienais tiesiog maloniai leisi laiką, su kitais dantis grieši ir galvosi kaip ko neleptelt. Jaunimas dabar drąsus, įžulus, su įvairiausiais savo poreikiais. Jei kažką patys netaip padaro ar suklysta - aplinkybės sumaišė, aplinka netinkama arba dažniausiai kalti būna mokytojai. Šeimos auklėjimo problemos + pradinių klasių mokytojų nekompetencijos -> susireikšmine be jokios pagarbos mokytojams vaikai. Taip itin grubiai pasakius auga degradų karta. Vėliau ir nebetenka stebėtis kaip jaunimas nesugeba ir tam pačiam mūsų forume normalesnio komentaro parašyti, nuomonę išsakyti.

Ozis
2008-03-30, 22:13
Tad kartasi nereikia daryti skubotu išvadu apie žmogiu mielas mano busimas pedagoge Ozi, o tik supratsi ir pagelbėti morališkai.
O kas pagelbes mokytojui? Vienas atvejis mano gyvenime buvo toks, kad paciai mokytojai musu aukletojai (kuri beje buvo labai saunus zmogus) prireike pagalbos (stresas, depresija, nervai) del mano klasioku netinkamo elgesio. Visi pas mus jautesi svarbus ir nesuprasti.

Aciu, Dancia ir zio, is jusu pasisakymu gana neblogai ispleciau savo poziuri i mokytojo-mokiniu santykius.
"Saipymasis", kuri paminejo Dancia, buvo galinga priemone grazinti mane i vieta, pataisyti mano poziuri ir elgesi. Tiesa nei vienas mokytojas to nedare piktybiskai, o dazniausia su ironija. Reiks pasisaipyt is savo kursioku pries bandant sita ginkla ant mokiniu.
Perdidelis kruvis. Nezinau, bet dabar net neisivaizduoju kas mokykliniame fizikos kurse galetu buti sunku (na 11-12kl. yra pora smagesniu vietu, bet iki 11 kl. to smagumo ner). Bet, tikiuosi, mokiniai man paaiskins :)

Huy-san
2008-03-30, 22:24
Teisingai sakai, nieko ten nera sudetingo, pats dabar mokausi 12. Jeigu mokiniai netingetu truputi pasistengti jokiu problemu nebutu. Ir kalbos apie per dideli kruvi ar pns yra bullshit. pats matau kas vyksta is vidaus. Vat kai zmogus sedes "uz knygu" nuo ryto iki panaktu tai bus didelis kruvis. O iki tol kol turim laiko pazaist kompu, papostint forume ir seip durniot kvaila kalbeti apie mokslu sudetinguma

niekšas
2008-03-30, 22:31
Kiekvieno stereotipinio paauglio "pareiga" maištauti prieš visuomenę. Kaip paprasčiau tai padaryti jeigu ne įstaigoj, kurioj praleidžia pusę dienos. Paauglystė - laikotarpis kai iš vaiko tampama suaugusiu, deja patys paaugliai tą tapimą praleidžią. Žėk kaip įsižeis dažnas jų pavadintas vaiku. Pridėk paauglišką egocentrizmą ir gausi jaunuolį, kuris viską žino, turi savo "nuomonę", yra "bandi asmenybė", o čia dar žiūkėk mokykloje nurodinėja ką mokytis, kaip elgtis ir pan.

kiek ash save atsimenu, tai man ne maishtavimai rupejo. Tiesiog mane pjove prievartine sistema. gal ta galima trachtuoti ir kaip maishtavima, bet negalejau perneshti minties, kad mokausi ne laisva valia, o del to, kad pagal istatymus privalejau mokytis iki 16 metu, be teises atsisakyti, visishkai sutrypiant teise i laisva mano paties valia. jauciausi kaip kalinys, tremtinys, baudziauninkas, kuris neturi elementariausios pasirinkimo laisves. Nereishkia, kad buchiau nesimokes, jei nebutu buve privaloma. Be mokslo nelabai prasisuksi (nors kol kas sukuosi visai neprastai ir nerodydamas shulios baigimo atestato). Bet tas nuolatisnis, dazniausiai tarp eiluciu liekantis, pareishkimas ir priminimas, kad turiu mokytis iki 16 metu, neatsizvelgiant noriu to ar ne, mane vis verte jaustis nepilnaverchiu (ir ishvis kazkokiu "daiktu"). turbut sitos vaikystes traumos ir kaltos, kad dar ir dabar negaliu pakest prievartines sistemos. Aishku, jei taip realiai pagalvojus, tai buciau nenorejas - buchiau nesimokes ir viskas, kas ten ka butu padare, bet tada dar buvau mazas snarglius nemokantis apsigint + "pedagogai" uzuot graziai kazka paaishkine mieliau pasitelkdavo psichologini spaudima, pykty ir psichoagresija ir panashias labai veiksmingas priemones (taip "paaishkint" gi daug paprasciau). Taigi buvau uzguitas vaikas :haha: nors nelabai juokinga prisiminus, tiesasakant. Shiuo atzvilgiu tai mane shulia buvo nejuokais traumavus. Taip ir isaugau toks... nestandartinis :D

A, o moralas viso to mazdaug toks: "nieko as nemaistavau! uz teises savo gi kovojau!" :D

axborn
2008-03-30, 22:33
Is pradziu buvo ikalinimo istaiga, o dabar kelias i ateiti.

Santykiai gana normalus: keli labai geri draugai, o su kitais irgi nesupykstu.

Megiamiausi butu matematikos (patinka mokymas ir pabendraut galima), dailes (aukletoja, irgi pabendraut galima, taip pat nuolaidi), fizikos (kaip ir daugumo fiziku papuses, buna smagiu pamoku).
Nemegiamiausiu kaip ir nera, nebent rusu, nes nemegstu sitos kalbos labai.

1-5 klases nieko nemokejau, buvau dundukas. Veliau pradejau skaityt knygas (perskaiciau tikrai labai daug) ir mastyt, tuo paciu ir pazymiai kilo. Dabar vidurkis 10 klaseje 9, tai manau gan gerai sekasi.

arna
2008-03-30, 23:29
Taip itin grubiai pasakius auga degradų karta. Vėliau ir nebetenka stebėtis kaip jaunimas nesugeba ir tam pačiam mūsų forume normalesnio komentaro parašyti, nuomonę išsakyti.

Gal tiksliau beraščių ar mažaraščių. Tokią išvadą padariau iš esamų komentarų.

Tiesa, reikia įvertinti "jauną amžių" arba "jo" apraiškas, kurios pasireiškia per "slengą", kurio šiame forume apstu. Nežinau, ar forume "slengo" vartojimas yra beraštiškumas ar viso labo atspindi to asmens nebrandumą, bet "slengo" vartojimas, pastebėjau, čia greičiau eina kaip Taisyklė, o ne kaip išimtis.

Tikriausiai vaikai ir jaunimas AZ taiko tokias pat interaktyvaus bendravimo taisykles, kaip visokiuose "čatuose". Ta prasme, jie visai neskiria privataus ir atviro bendravimo elementų internete. Kiek pamenu, ten bendravimui užtenka apsikeisti vienu kitu trumpu sakiniu, plius dar žargonai ir prašau... rezultatas matosi AZ komentaruose.

Dancia
2008-03-30, 23:58
„„Lietuva priklauso trims žemynams – Aukštaitijai, Žemaitijai ir Dzūkijai“. Taip savo žinias lietuviai demonstruoja laidoje „Klausimėlis“, kai kiti „gudručių“ laidose užsidirba nemenkas pinigų sumas.“ iš http://www.laikrastis.net/news.php?id=20070716-42.html

„Žinant, kad Švedijoje universitetinį išsilavinimą šiuo metu turi per 40 proc. visų valstybės piliečių, o Lietuvoje - tik apie 13 proc., nesunku suvokti, jog Lietuvos senajai ir naujajai nomenklatūrai labiau apsimoka vadovauti mažiau išsilavinusiems savo valstybės piliečiams. Ir patiems tokiu atveju nebereikia vargti siekiant naujų žinių per viso gyvenimo oficialaus bei neoficialaus mokymosi programas, o valdžioje, prastai atliekant savo pareigas, galima ilgiau išsilaikyti.“ - neužsirašiau iš kur šitą ištraukiau.

Čia šiaip tokios įdomios mintys.

Faktas: Lietuva - valstybė, turinti daugiausiai partijų pasaulyje.

mindzze
2008-03-31, 00:07
O kas pagelbes mokytojui? Vienas atvejis mano gyvenime buvo toks, kad paciai mokytojai musu aukletojai (kuri beje buvo labai saunus zmogus) prireike pagalbos (stresas, depresija, nervai) del mano klasioku netinkamo elgesio. Visi pas mus jautesi svarbus ir nesuprasti.

Aciu, Dancia ir zio, is jusu pasisakymu gana neblogai ispleciau savo poziuri i mokytojo-mokiniu santykius.
"Saipymasis", kuri paminejo Dancia, buvo galinga priemone grazinti mane i vieta, pataisyti mano poziuri ir elgesi. Tiesa nei vienas mokytojas to nedare piktybiskai, o dazniausia su ironija. Reiks pasisaipyt is savo kursioku pries bandant sita ginkla ant mokiniu.
Perdidelis kruvis. Nezinau, bet dabar net neisivaizduoju kas mokykliniame fizikos kurse galetu buti sunku (na 11-12kl. yra pora smagesniu vietu, bet iki 11 kl. to smagumo ner). Bet, tikiuosi, mokiniai man paaiskins :)

Aš viska supratnu , aš jug dviliktokas ,man senai praplaukė tie maštavimo laikai.
I mokytojus žiuriu su pagarba ir jie tuo pačiu atsako , bet nevisi . Tie mokytojai kurie yra išstresuoti jauniasniu mokyniu , taipat atsižvelgia ir i viriasniokus.Bet dauguma mokytoju su viriasniokais 11 / 12 kl. mokiniais kalba kitokiu tonu , labiau atviresni ir žiuri kaip i suaugusius .Supranta kad ta neatsakinga pauglystė jau senai iš užpakaliu išgravo. :D Ir aš rašydamas ta pirma žinute apie savo mokykla ,klasiokus ir mokytojus, teko apsimesti aštuntoku, pakeisti požiuri.Kitaip nieko neparašyčiau.

„„Lietuva priklauso trims žemynams – Aukštaitijai, Žemaitijai ir Dzūkijai“. Taip savo žinias lietuviai demonstruoja laidoje „Klausimėlis“, kai kiti „gudručių“ laidose užsidirba nemenkas pinigų sumas.“ iš http://www.laikrastis.net/news.php?id=20070716-42.html

Faktas: Lietuva - valstybė, turinti daugiausiai partijų pasaulyje.

Gerai, nereikia aš pakankamai pamačiau už kadro ta laida "Klausimėlis"
Mano klasiokėms taip buvo. Gi prišoko tas "klausimėlis " su kamerom ir diktafonu.Užduoda paprasta klausima , ir duoda trys neteisingus tasakymus ir turi pasirinkti viena.Klasiokės supratusios, kad jas nori apkvailinti, tai klasiokės juos pasiuntė geron vieton .

Ekgp97sl
2008-03-31, 02:01
Kaip jauteisi\jautiesi būdamas mokykloje?
Šiuo metu esu dvyliktokas. Į mokyklą eiti visad mėgau ir mėgstu. Ėjau ir tikrai maniau, kad čia man ir vieta. Vienaip ar kitaip apie tą įstaigą kol kas dar sukasi mano gyvenimas. Kartais sunku suprasti, ką aš ten veikiu; einu noriai, nors ir neįdomu. Pagaliau dabar gaunu suprasti, kad tereikia dar ištempti tiek, kad turėčiau deramą pažymį. Šiaip ar taip dažniausiai mokausi ne mokykloje, o savarankiškai namie, nes panašu visų pirma egzaminams mokykloj neparuoš.
Iš kolegų ne daug kas į mokymąsi žiūri rimtai, dalis jau spėjo pradingti, emigruoti ir t.t. ir pan.

Kokie buvo\yra tavo santykiai su klasiokais?
Niekad atviriau su niekuo nebendravau, nedomino. Apskritai su klasiokais kiek labiau nei minimaliai pradėjau bendrauti kokioje devintoje-dešimtoje klasėje, kai teko kompiuterizuotis, bet dauguma tuo metu buvo žaidimų maniakai, ir beveik apie nieką kitą kalba nesisuko kaip tik apie žaidimus; pernelyg nedomino. Buvo keli tarpsniai, kada daugiausiai iš reikalo prie ko nors prisišliedavau ar bandydavau prisišlieti, ilgai netruko. Niekad už mokyklos ribų su niekuo (iš klasiokų) neprasidėdavau, išimtis nebent futbolas - eidavom žaisti. Dabar ne pernelyg, bet kartais prasidedu; bendros kalbos, išskyrus vieną kitą asmenį, beveik nėra, nuolat viskas galop susieina į išgertuves ir aš dingstu, eina jie švilpt.

Mėgau moteriškę, dėsčiusią lietuvių kalbą iki devintos klasės, ši ilgą laiką buvo vienintelė mokytoja, kuri veiksmingai vis kažko išreikalaudavo. Maloni mokytoja, valdė griežta ranka. Atsidavusi mokytoja. Kartą ruošė olimpiadai, tuo metu kaip tik mokėmės antroje pamainoje (metus teko), sėdėdavom mokykloje iki vėlyvo vakaro. Gramatiką išmokė ir išėjo pensininkaut.
Dabartinė lietuvių kalbos mokytoja yra kiek keista, aiškiai per daug iš manęs tikisi, nuolat atranda čia vienokių čia kitokių pasiūlymų, kartais atneša kaži kokį žurnalą ar kokį kitą velnią: "Imk, per savaitgalį paskaitysi.", dalijasi patirtimi, kaip kur jos dukros įstojo. Iš tolo simpatizuoja p. L. Donskiui. Pamokos - lengvas žioplinėjimas.
Matematikė - auklėtoja nuo penktos klasės, vis dar auklėtoja. Ką reikia - paaiškina, teorijos iš vadovėlio skaityti beveik ir nereikia. Bėda - pernelyg orientuojasi į vidutinius mokinius, ir pamokoje naudingos tik kokios pirmos dešimt minučių, po to jau būtų galima išeiti, pamokos nuobodžios. Taip pat panaši iš mokytoją iš pašaukimo, nuolat vartosi per galvą ir panašiai, tiesa, manęs tas dažniausiai neliečia.
Biologas - mėgiamiausias mano mokytojas, dėstė biologiją iki 11 klasės (iki profilių rinkimosi). Sąmojingas, savo sritį išmano, sugeba paaiškinti, vienintelis taikė šiokius tokius nestandartinius metodus, mokinius sudomindavo, taip pat ir per dantį traukdavo nuolat, pamokos vykdavo pakankamai nuotaikingai.
Anglų kalbos mokytojai - geriausią turėjau dar ketvirtoje klasėje ir tik ketvirtoje klasėje, tad bent jau pagrindus šiokius tokius padėjo, vėliau nei viena (iš dviejų) mažai ką naujo teišmokė, pamokas tebelankau tik iš reikalo, bent jau vaizdas pro langą neblogas, kdangi vietiniai paukščiai lizdus šalia susisukę; mokslo metų pabaigoje laukiančiam egzaminui vis tiek reikia ruoštis savarankiškai.
Istorijos mokytojai. 5-10 klasėje mano istorijos mokytoja buvo moteriškė, kurią maža būtų vadinti nukvakusia. Kvaila, dantis krapštanti isterikė, geriausiu atveju perskaitanti antraštę iš vadovėlio ir liepianti konspektuoti (kitaip niekad ir nebuvo), bet kurį, suabejojantį to veiksnumu, aprėkianti. Nežinau nei vieno, kurį ji ko nors būtų išmokiusi. Savigarbos ji, galima pamanyti, neturi, nuovokos taip pat. Apmaudu, bet per pamokas mokiniai vis dar kuria po stalais laužus ir degina visokius stabus, o pati mokytoja vis dar tebedėsto ir yra tik pasityčiojimų (ir iš kitų mokytojų, ir iš mokinių pusės) objektas. Šešeri metai istorijos "mokymosi" nuėjo skradžiai. Geriau jau neturėti jokio mokytojo nei tokią. Istoriją-politologiją-teisę pradėjau mokytis vienuoliktoje klasėje, iki tol neturėjau supratimo, kas tai per velnias, - taigi vienuoliktoje klasėje ėmus viską nuo pat pradžių, ne taip ir lengvai einas. Dabartinis mokytojas ne tik santykinai :], bet ir apskritai vykęs, išmano, paaiškina, datų nekalam, per dantį traukia, sudalyvaujam visokiuose konkursuose. Egzaminą žadu laikyt, atsigriebt spėsiu.
Fizika. Fizikos mokytoja yra stačiokė, viską rėžia tiesiai šviesiai, vienetus rašo nė nemirktelėjus. Paskutiniai metai prieš pensiją. Mėgstama mokytoja. Kalbant apie bet ką, turi ką pasakyti, dažnai ir pasako, tam paaukodama pamokos laiką - išdeda į šuns dienas vieną ar kitą politikierių ar kurį nors iš mūsų. Savo dalyką išmano, vadovėlio dažniausiai net nereikia atsiversti, mokytis įdomu; praeitais metais dar buvau pasirinkęs fizikos B lygį, bet neapsikenčiau nieko neveikti, grįžau pas senąją mokytoją. Išskirtinumas - kontroliniai ir visokie žinių patikrinimai nei iš šio, nei iš to, iš bet kurios kurso dalies (šitai mėgstu). Kad ir kaip, mokytoja, kurios nesinori nuvilti.
Tikybos mokytojos ilgą laiką nemėgau dėl nuolatinių maldų pamokos pradžioje ir peršamo Jėzaus. :/ Dvyliktus metus ta pati mokytoja ir tik dabar neseniai pradėjom rasti bendrą kalbą, kai - panašu į sutapimą - galop pradingo iš mokyklos ir pamokų (velniai žino kur) vis triukšmą kėlusios žioplos mergiotės, ir pati mokytoja gan netikėtai nustojo visur įpiršinėti religiją nieko neaiškindama, tuomet pasirodė esanti kad ir naivi, bet įdomiai mąstanti moteris, šio bei to ir iš jos galima pasimokyti, ir ją pačią pamokyti (kartais pasidalinu vienu ar kitu straipsniu ir pan.).
Ekonomikė (originally - mergaičių "darbų" mokytoja, vėliau plačiau kvalifikavosi). Dar viena, kuri per daug ne tik iš manęs bet ir iš visų tikisi. Svajotoja. Savo dalyką išmano ne per geriausiai, paaiškinti moka prastai, pamokos pakankamai neįdomios ir nevykusios. Veikli, kur nereikia. Tiek kad pakankamai nuoširdi, maloni, kalbi; galima turėti omeny, kad bėdai esant galima į ją kreiptis.

Jei kalbėsim apie pažymius, visada visų dalykų turėjau 9-10, devynetų iki dabar tebemažėja: po 11 klasės reikėjo atsigriebti už istoriją, greičiausiai atsigriebsiu. Ir nieko čia gero, ilgą laiką orientavausi vien tik į pažymius, visa kita (su mokymusi susiję) vienodai paišės, man tik ne visai priimtina buvo gauti 8, kai galėdavau 10. ypač dėl to, kad už pažymius ne daug, bet iš tėvų pusės gaudavau pinigų, o nuo 6 balų ir mažiau - jau mokėdavau pats, taigi negalėjau sau leisti gauti mažesnių pažymių jau vien dėl to, kad tokios buvo mano vienintelės pajamos. Geri pažymiai buvo rimtas veiksnys pervertinant savo žinias gabumus ir pan., ir jau pradeda atsiliepti. Kitas toks veiksnys buvo dešimtos klasės egzaminai (velniams jų reikia), dar kitas - niekad savoj mokykloj neturėjau konkurentų. Iki egzaminų dar bus už ką atsigriebt.

Eisas Kuperis
2008-03-31, 08:52
Vėl ilgas straipsnis, bet jūs jau prate, arne? :haha:

Ozis

Maištauti. Ja, bet ar tik man atrodo jog pastaraisiais laikais tai vis riškiau pasireiškia? Agresiviau, plačiau ir rimčiau?
Idividuolistai ir kompanijos. Ar mokiniai reikalaujantis išskirtinio dėmesio visais atvejais yra viso labo maištaujančio jaunimo dalis, ar ištiesų kai kuriems standartai netinka, mat kaip žinia mokslas taikomas ne kiekvienam atskirai, o bendrai masei ir tik juos baugus įgijama teisė rinktis.
Maištavimas persimetes ne tik į pradinės klases bet į darželius. Dar praėjusio dešimtmečio pradžioje, pradinėse klasėse nežinojau kas tai yra maištavimas, toks dalykas paprasčiausiai neegzistavo. Šendien kai kurie auklėtojai su pradinukais turi daugiau vargo nei su paugliais. Sakoma, maištavimas - paugliškas laikotarpis iš kurio visi išaugome, tad ir dabartinis jaunimas išaugs. Tačiau mane domina kodėl toks laikotarpis prasideda dar ankščiau ir platesniais mastais. Kas tai? Laisvės padariniai? Itin ankstyvas brendimas? Visiško nemokėjimo auklėti padariniai? Teisių išnaudojimas savo naudai? Tiesiog nauja karta su kitu mąstymu? Ir galų gale, kokios perspektyvos? Ar tikrai galima numoti ranka ir sakyti "Ai, paugliškas laikotarpis, praeis savaime."

....mokinių nuomonių neišklausymas... Da, tik nemanau kad tai lengvai įgivendinama, ypač jei 25 mokiniai=25 nuomonės, o pamoka skirta ne diskutuoti einama tema, bet isisaviti nauja informacija.

(pvz. fizikui per vienerius metus tenka bendrauti su ~450 mokiniu (jei mokykloje ju yra ~1000), tai kaip jam asmeniskai su kiekvienu bendrauti ir bandyti juos suprast)? Viskas truputi lengviau turint omenį tai jog mokai tuos pačius mokinius ne vienerius metus. Ir pridėčiau ir tai jog daug priklauso nuo mokytojo. Pvz iš patirties, mokytojas kuris itin gerai isimindavo savo mokinius, jokių problemų neturėjo, ir net praėjus beveik dešimtečiui nuo paskutinės pamokos, susitikus puikiai prisimena.
Kitas atvejis kai pasiteisino indivuolumo taktika. T.y. nors ir gana nedidelio dėmesio skirimas kiekvienam atskirai, mokinius kažkiektai skantindavo. Taip sakant, va, konkrečiai su manim bendrauja, reiškias aš svarbus, reiškias... Žodžiu, kažkas panašaus į paskatinimą, mat pasakojant visai klasei, kas nors nesistengs priimti, nes tai ne jam skirta.

(dabar madinga diegti kiekvienam neva jie visi yra unikalus) Manau tai ir kelia dideles problemas ir prisideda prie maištavimo "Jei unikalus, tai ir poreikiai unikalūs atseit". Kaip sakiau, mokslas skirtas bendrai, o ne kiekvienam individuoliai, bet jei jau tokia padėtis, gal ištiesų reiktu ieškoti varianto kaip sudaryti įspudi, kad mokytojas bendrauja su kiekvienu indiduoliai, nors iš esmės nieko skirtingo ir nesakydamas.
Šiaip ar taip, svarbiausia tvirtas mokytojas. Pvz iš praeities. Mokytojas per dvi mokyklas, arba teisingiau per filialus, atvykes į nauja skyriu, padarė pora klaidų. T.y. atlaidžiai reagavo į pokštus, ir panašius dalykus, na kaip ir nauja mokykla, sunku čia iškarto visus užsipulti. Tačiau moksleiviai pajute truputi laisvės, ateinačius metus pavertė pragaru. Nepadėjo niekas. Net ir direktorei susitvarkyti su vieningai pasiutusia, 30 (dėl mąsiniu bėgimų iš to dalyko - 15) mokinių klase, nesisekė. Ir galiausiai perspėjimai dėl egzaminų ir visko palikimas likimo valiai. Sekanti moksleivių karta jau turėjo vykti į šio mokytojo mokykla ir ten jau viskas buvo gerokai kitaip. Mokyniai atsidurė ne savo teritorije ir jiems tenko paklusti teritorijos šeimininkui.

Perdidelis kruvis. Nezinau, bet dabar net neisivaizduoju kas mokykliniame fizikos kurse galetu buti sunku
Jei individuolumas nėra išgalvota liga, kruviai gali būti skirtingi. Yra mokyniu kurie nesimoko visai, priežastys įvairios. Yra kurie moka visus dalykus, niekur nemato jokių sunkumų, ir yra tie kurie dalį moka gerai, dalį tik tik išvelka. Čia ir įdomu, ar tai tik pusiau tinginiai, ar sutinka mokytis tik tai kas įdomu, į likusia dalį numodami ranka, ar tiesiog smegenys skirtingose srityse dirba ne vienodai naudingai?
O šiaip terminas "Perdidelis krūvis" mano manimu egzistuoja tik tuo atveju kai ir viską gerai įsisavindamas tiesiog nespėji su susidoroti tempu arba kiekiu. Manau, tas greitis kaip žmogus suvokia ir įsisavina žinias, būna skirtingas. Kaip antai matematika mano istorijoje. Pasiėmes vieną temą, galėdavau įsavinti ją geriau nei bet kas kitas klasėje, tačiau tam turėdavau visiškai praleisti keletą sekančių temų, arba laikinai apleisti keletą kitų dalykų. Todėl kiek pamenu, dažniausiai tik spėjus kažką užčiupti, jau lėkdavau prie kitos temos, nes toks buvo bendras klasės tempas, kuris yra sureguliuotas visiem bendrai, tarsi visi būtu identiški. Temų ir užduočių kiekiu tikrai nesiskūsdavau, kuo daugiau, tuo geriau, daugiau aiškumų, mažiau klaustuku, tačiau laiko stigdavo žiauriai.

Tikriausiai vaikai ir jaunimas AZ taiko tokias pat interaktyvaus bendravimo taisykles, kaip visokiuose "čatuose". Ta prasme, jie visai neskiria privataus ir atviro bendravimo elementų internete. Kiek pamenu, ten bendravimui užtenka apsikeisti vienu kitu trumpu sakiniu, plius dar žargonai ir prašau... rezultatas matosi AZ komentaruose.
Manyti nebūtina, užtenka matyti kai kurių temų pavadinimus, kai kuriuos komentarus ir iš karto gi matyti jog jie tarsi iš chato kopinti.

Man visados reikėjo tik vieno - laisvės, neapkesdavau suvaržimų ir standartų. Šendien tai vis dar galioja. Va todėl aš su sparnais. Tačiau svarbiausia tai, kad laisvė man nėra tik galimybė veikti ką noriu, dėl nieko nesitegti ir gyventi kaip papuola. Mokymasi laikau pareiga, o šis žodis man šventas. Tačiau už pasakymą jog mano pareiga išmokti slieko sandarą, jau galima susilaukti nemalonumų. Niekas geriau už manę negali žinoti ir juo labiau nurodinėti kas man tinka, o kas ne, kuo man būti, o kuo ne, kuo domėtis, o ką atmesti, ir galiausiai ką mokytis, o ko ne. Iki mano pilnametystės nuspresti yra mano tėvų pareiga, ir tai tik atsižvelgiant į mano nuomone. O čia tiesiog ateina ir įbruka standartą, tipo taip turi būti, nes kitaip bus betvarkė, maišalinė ir t.t. Toliau armija. Mano pareiga ir aš su ja sutinku. Tačiau vidiniai armijos reikalavimai ir standartai jau rimta problema. Sukurė standartus iki dantų šepetukų ir tikisi kad aš sutiksiu į juos įtilpti. Taigi, man tiesiog reikia laisvės rinktis, didelio pasirinkimo tam, kad galėčiau rasti tai kas man geriausiai tinka ir labiausiai naudinga. Tiesa, pasauliui toks išsišokimas nepatinka. Arba lenksies taip kaip visi, arba lūši, teigia jis. Nu čia tai dar pažiurėsim kaip bus. Katras stipresnis.

Ozis
2008-03-31, 09:49
to Huy-san: Kiek pamenu is vidurines dazniausiai mokinius galima buvo skirstyti i keturis tipus:
1.) Tie kurie nesimoko:
1a.) nes jiem nereikia deti jokiu papildomu pastangu, dauguma dalyku supranta per pamoka, kai juos aiskina mokytojas (=genijai ar tiesiog apdovanoti).
1b.) nes vistiek naudos is to nebus (=dundukai).
2.) Tie kurie zubrija (=moksliukai).
3.) Visi like (=pilkoji mase).
Dideliu kruviu dazniausiai skundziasi 1b ir 2 tipo moksleiviai, kodel ta daro 1b tipo moksleiviai nezinau (gal tikisi taip pateisinti savo blogus rezultatus), o 2 tipo moksleiviai problemu sau susikuria patys (zubrinimas suvalgo labai daug laiko).

A, o moralas viso to mazdaug toks: "nieko as nemaistavau! uz teises savo gi kovojau!" :D
Maistavymas cia :)
O tokiu teisiu niekada neturejai, tad kaip ir negali tiesiog del ju kovoti ar jas ginti.

to Dancia: Is esmes labai triviali ir gana tiksli antroji citata. Dundukus is tiesu suvaldyti yra daug lengviau.
Kas del statistikos, tai, jei neklystu, sovietmeciu aukstaji issilavinima gaudavo 1/3 LTSR gyventoju. Beje tas 13% yra labai mazas skaicius palyginus su tuo kiek studentu yra priimama i aukstojo mokslo istaigas (jei neklystu tai bus praktiskai kas antras kiekvienos kartos studentas). Yra du variantai - kaltinti mokyklas (uz tai kad nesugebejo paruosti mastanciu asmenybiu) arba kaltinti universitetus uz perdetai sudetingas programas (turint galvoj, kad pas mus pirmos pakopos studijos trunka 4 metus, dalis dalyku destomi labai kondensuotai, o uzsienyje tas pats padaroma per 3 metus, vel norisi kaltinti perdetai paprastas mokyklines programas, kurios nesugeba tinkama paruosti).

to mindzze: Is tiesu, nemaza dalis mokytoju pakeicia bendravimo tona. Ir tai yra daroma del nurodytu priezasciu. Pats, tiesa pasakius, noreciau isvengti paaugliu mokymo (8-9 klasiu), mat mano suvokimu taip tik susigadinsiu nervus sau arba gyvenimus moksleiviam.

to Eisas Kuperis: Is tiesu labai idomi tendencija yra "maistavimo jaunejimas". Kiek pamenu savo laikus mokykloje, tai manoji karta maistavo 9-10 klaseje (iki 8 buvo nebent vaikiskas isdykavimas), bet sumaistavo galingai (anksciau rasiau apie mokytoja, kuria isvedem is psichologines pusiausvyros). Dabar jau i maista kyla vaiku darzeliai. To priezastis aisku yra dvi - nepriklausomybe + brendimo ankstejimas.
Nepriklausomybes indelis yra laisves kulto iliuzijoje (realiai tos laisves ne per daugiausiai (=ne tiek kiek galetu/turetu buti demokratineje valstybeje)). Sumaisius ta perdeta laisves kulto isaukstinima su perdetu laisves troskimu paauglystes metais gaunasi gana sprogus misinys.
Gana taikliai pastebeta, del diskusiju :) Visi su savom nuomonem ir visi tikisi, kad butent ju (ir tik ju) nuomones bus paisytos. Del to velgi kaltas neteisingas demokratijos suvokimas (=laisves kultas).
Auksine mintis del "mokslo buvimo bendru, o ne individualiu". Ta galima butu spresti nebent ankstinant profiliavima, bet to pasekme butu toliau bendrojo issilavinimo prasme bukejanti liaudis, taip pat neretai vaikai butu patys nepatenkinti savo pasirinkimu (juk retas zino kuom nori buti 10 klaseje, o ka jau sneketi apie 5 ar 7 kl.).

arna
2008-03-31, 10:25
Kas yra moksleivio maištavimas? - bėgimas iš pamokų, šiukslių deginimas per pamokas, atsikalbinėjimas mokytojams, triukšmavimas, mokytojo ir aplinkinių ignoravimas savo iššaukiančiu elgesiu,... ?
- O ar neatrodo, kad tai tik viso labo parodo to "maištaujančio" mokinio elementaraus, padoraus elgesio nebuvimo (nesuvokimo), nebuvimo asmeninės atsakomybės už savo veiksmus, atsakomybės sau ir prieš kitus, nebuvimo pagarbos sau ir kitiems. Kuo vulgaresnė "maištavimo" forma, tuo labiau parodomas to "maištautojo" chamiškas elgesys. Tad kitaip ir nepavadinčiau, tokių "maištautojų, kaip tik chamais. Žmonės, kurie nemoka gerbti savęs ir kitų, kultūringais ir mąstančiais sunku būtų pavadinti.

Patį "maištavimo" būdą mokykloje pateisinčiau, jei tai būtų intelektualus "maištas", savo pozicijų, nuomonių, įsitikinimų gynimas diskusijų, besiremiančių argumentais, forma. Kiek žinau, prestižinėse mokyklose (licėjuose, gimnazijose) net skatinama tokia "maištavimo" forma, kaip vienas iš metodų, skatinančių vystytis, tobulėti jaunai asmenybei. Tiesa, ten tai tikriausiai vadinama "diskusijomis" ar "disputais".

Ozis
2008-03-31, 13:01
Kai kuriose mokyklose egzistuoja diskusiju klubai, kas padeda is talentingesniu isspaust dar siektiek.
Yra bandanciu nukreipt maistavimo energija paviliodami idomesniais dalykais. Yra rengiamos olimpiados, konkursai Lietuvos ar miesto mastais, stovyklos talentingiausiems, kai kurie iniciatyvus mokytojai rengia viktorinas mokyklos mastu.

Del elgesio ir maistavymo. Priezastys gana aiskios, taciau ner budu kaip su tuo kovoti (senais gerais laikais naudotos priemones - palikimas po pamoku, kuolu rasymas, tevu iskvietimas - nebeveikia). Maistauti yra naturalu, bet juk taip pat naturalu buti sveikam? Kodel moksleivis turi nugaleti dvieju naturaliu reiskiniu/poreikiu - jo poreikio maistauti ir mokytojo poreikio islaikyti sveikata (tiek fizine, tiek dvasine) - kovoje?
(Apeliacija i visuomenei priimtina poziuri remiantis arna issakytomis mintimis)

Kuo toliau tuo labiau kyla nors naikinti mokyklose demokratija (nes labai daug tokiu, kurie nesuvokia jos teikiamu teisiu apribojimu) ir gryzti prie dirzo politikos :)
Idomu koks efektas butu pasigauvus koki viena ir isperti visos klases akivaizdoje? Ot, turbut, pakiltu mokytojo autoritetas :)

moony
2008-03-31, 13:14
Mokykla - tai buvo seniai ir netiesa :D

Eisas Kuperis
2008-03-31, 13:47
Net ir profiliavimas kartais tampa negelbėjančiu dalyku. Antai toks pavizdys. Didelės gimnazija. Dvi tos pačios klasės. Renkamės istorija arba geografija. Ir staiga paaiškėja jog iš 50 mokinių geografija renkasi mažiau nei 5 mokiniai. Žodžiu, sumos neužtenka paleisti geografijos kursui. Visi renkasi istorija nes ji lengvesnė (ar bent jau atitinkami mokytojai sudarė tokį įspudį, mat geografė nors gera mokytoja, bet per griežta, amžinai įvairių projektų reikalauja, tuo tarpu istorikė dėsto dar ir kitus dalykus, todėl istorija... na, šiek tiek atmestinai, + istorijos yra valstybinis, o geografijes ne). Tuo tarpu man priešingai, geografija tiek labai mėgstu, kiek nekenčiu istorijos, nors dalykai ir panašūs, neretai persipinatys tarpusavije. Ir pasakimas vienas buvo, tu nekelk bangų, vaikelį, jei nepatinka, gali išvis šioje mokykloje nesimokyti. Va taip saraše atsiduria dar viena pakeista mokykla.
Dėl klubų ir panašiai, nežinau, mano laikais nelabai to gausu buvo, o dėl konkursų neretai tekdavo pačiam ieškotis. Kiek supratau, visokia įdomesnė veikla nebuvo vykdoma vien todėl, kad kažkieno manimu tai visiškai nenaudinga, kaip ir diskusijos ( ir tikrai ne visi mokytojai linke į diskusijas), nors net gūdžiais sovietmečio laikais netrūko veiklos, tiesa, apie tokius dalykus kaip prieštaravimai, maištai ir diskusijos nė svajoti nebuvo galima.
...bėgimas iš pamokų, šiukslių deginimas per pamokas, atsikalbinėjimas mokytojams, triukšmavimas, mokytojo ir aplinkinių ignoravimas savo iššaukiančiu elgesiu,... Šito net nelabai dristu vadinti maištavimu, jau greičiau nusikalstama veikla. Atrodo kad net neturi nei tikslo, nei pagrindo tokiam elgesiui.

Idomu koks efektas butu pasigauvus koki viena ir isperti visos klases akivaizdoje? Ot, turbut, pakiltu mokytojo autoritetas Imantis tokios veikos apie gerą efektą galima tik pasvajoti, reliausia jog bus didžiulių praradimų.

Tiksliau jie tyliai, ramiai kitą semestrą 'dingdavo' iš mokyklos - būdavo pervedami į jiems priklausančias (pagal gyvenamą vietą) rajonines mokyklas arba ten, kur galėdavo "reikštis" pagal savo sugebėjimus, - 'profkes'. Iš keletos realių bandimų teko pastebėti jog šiais laikais tyliai niekas nedigsta. Iš kažkur kažkas atsiranda, pakelia šuma, atsiranda gasdinimai žurnalistais ir galiausiai baigiasi vistiek liudnai.

Kas čia? Lietuviai patapo teisės žinovais? Ar šiaip labai išgudrėjo. Nepajudinsi, nepakibinsi, tuoj rėkia. Jei ne vaikai, tai tėvai atsiranda. Palieki poto toks blogas, toks niekšas visuomenės akyse...

arna
2008-03-31, 13:51
Del elgesio ir maistavymo. Priezastys gana aiskios, taciau ner budu kaip su tuo kovoti (senais gerais laikais naudotos priemones - palikimas po pamoku, kuolu rasymas, tevu iskvietimas - nebeveikia).

na, mūsų m-kloje, nepažangius ar konfliktiškus ("maištingus" - negeraja prasme) mesdavo lauk iš mokyklos. Tiksliau jie tyliai, ramiai kitą semestrą 'dingdavo' iš mokyklos - būdavo pervedami į jiems priklausančias (pagal gyvenamą vietą) rajonines mokyklas arba ten, kur galėdavo "reikštis" pagal savo sugebėjimus, - 'profkes'.

Lax..
2008-03-31, 13:55
Blogas mokinys ar mokytojas? Ar pagal aplinkybes?

arna
2008-03-31, 14:11
Kiek žinau, tie, kurie norėdavo gauti maksimaliai iš mokslo naudos, stengdavosi stoti į:
- prestižiškiausias, taip vadinamas elitines gimnazijas (jų Vilniuje, Kaune visada buvo ir yra). Tai vadnamoji aukščiausioji mokymo grandis (aukščiau jos tik u-tetai pagal žinių pateikimą ir kokybę);
- žemesnėje grandyje taip vadinamos prestižinės m-klos (žinių perteikimas įviariapusis, priklausomai nuo to, į ką mokykla labiau orientuota) - jos turi savų silpnų vietų, nes paprastai jose būna sustiprinti tik tam tikri dalykai, kiti būna dėstomi kaip ir 'eilinėse' m-klose. tad, jei mokinys nori visko daug ir gerai, jam geriau eiti gimnaziją, kur viskas dėstoma "sustiprintai". o jei tenkina tai, kad vieni dalykai labiau sustiprinti o kiti ne, tai lieka čia. Beja, čia labai daug kas priklauso nuo konkretaus mokytojo profesionalumo, kaip įsisavinamos ir pertiekiamos jo žinios;
- eilinės mokyklos. Būna tarp jų ir gerų su gerais pedagogais, bet ...
- profesinio lavinimo mokymo įstaigos - čia "mokydavosi" tie, kas tingėdavo tai daryti. žemiau jau nebuvo kur..

O kas yra "blogas"?

Lax..
2008-03-31, 14:27
Na tarkim - Mokinys elgiasi blogai per pamokas - įžūliai elgiasi su mokytoju, mokiniais, nepaiso raminimų, drausminimų, trukdo mokytis ir mokyti, galu gale laužo inventroių xD Šioje situacijoje kas yra kaltas - mokinys ar mokytojas?

arna
2008-03-31, 14:30
Na tarkim - Mokinys elgiasi blogai per pamokas - įžūliai elgiasi su mokytoju, mokiniais, nepaiso raminimų, drausminimų, trukdo mokytis ir mokyti, galu gale laužo inventroių xD Šioje situacijoje kas yra kaltas - mokinys ar mokytojas?

manau, kad tu ;)

amidau
2008-03-31, 14:35

Kalti Tėvai nes nuo jų daugiausiai priklauso kokio charakterio bus ir kaip elgsis vaikas

tamagochi
2008-03-31, 14:46
hmm prisipažinsiu, daugumos romanų čia neskaičiau, bet apie mokyklą ir aš porą žodžių noriu įterpti.

Kaip jaučiausi? Mano buvo netipinis atvejis, kad mokytojus ir pamokas mėgau, o štai klasiokų pakęsti negalėjau. Man mat teko laimė mokytis "prestižinėje" mokykloje (Panevėžio J.Balčikonis), tai dauguma buvo turtingų tėvelių atžalos-degradai priimti už pinigus.

Kokie klasiokai? Pratęsiant mintį, neturėjau nė vieno tikro draugo. Tačiau manęs tai visai nejaudino, nes aš visada žinojau, kad gyvenimas viską sudėlios į vietas. Ir taip iš tiesų ir įvyko - buvę klasės superherojai dirba eiliniais vadybininkais dabar, o buvę pastumdėliai vadovaujančias pareigas arba bando savo verslą.
Dabar gailiuosi, kad daugiau snukių neišdaužiau savo klasiokams - būtų gal normalūs žmonės išaugę. Mano suolo draugas gyvenimą baigė savižudybe 12-oje klasėje...
Dar gaila, kad savo laiku vienai klasiokei neišdrįsau prisipažinti meilėje (tiesa tą padariau jau studijų metais:P ).

Apie mokslus ir mokytojus. Na kalbėkit ką norit, bet mokslai mokykloje yra kurortas palyginus su universiteto krūviu. Patys dar tuo įsitikinsit :) Jei nežioplinėji per pamokas ir nors šiek tiek turi noro mokytis, tai viską įmanoma suspėti. Mokytojų tai visur yra ir gerų, yra ir blogų.

Kažkas yra pasakęs, kad mėnuo mokykloje yra vertas metų suaugusio - aš manau, kad tai arti tiesos :)

Damned Arna - užmynei ant sąžinės su savo "neraštingumu", tai vargau dabar, kad visas lietuviškas raides ir kablelius sudėlioti :P

Smart
2008-03-31, 17:41
...Anyway mokykla .Jai ne ji, as nebuciau toks traumuotas ir jautrus.Anksciau turejau daug problemu bendraujant su kitais,bet perejus i 9 klase.Kur mokosi geresni vaikai, problema kaip ir isnyko.

Ozis
2008-03-31, 17:59
Aplinka kalta.

tamagochi
2008-03-31, 18:11

vienareikšmiškai mokinys.
Priešingu atveju tas mokinys bus prilygintas daiktui (kompiuteriui), kurį gali/privalo užprogramuoti teisinga linkme visi - mokytojai, tėvai, draugai, kultūrinė aplinka. Ar jūs to norite?

noone.ninja
2008-08-29, 22:09
Kaip jauteisi\jautiesi būdamas mokykloje?
na man nuobodu,kadangi visi mane laiko trenkta.nuolat trainiuojuos su bernajs(todel klasei labiau skaitausi kjp berniukas,ne meragajte,o tai retkarchiais zeidzia)man tiesiog su klases panom buti neidomu.plepa ten jos pletkus bereikshmius,o vat vajkinukj shunybes krechia,parkurina,zodziu linksmaj leidzia laika:D...niekas manes ten nesupranta ir tiesiog jauchiu kjp visi apsimeta mano draugajs nes pas mane galima surengti plota(o jie zinoma nori i toki)...todel jauchiuosi ishnaudojama.bet ash ju pradejau nemegti ir nebebendrauti...
Kokie buvo\yra tavo santykiai su klasiokais?
na su visajs stengiuos bendrauti shiltaj ir maloniai kad nesusipykt ar pan,kadangi nemegstu pyktis del visokiu nesamoniu...
mano pradiniu klasiu mokytoja (klasioko krikshto mama ir shulios dyrikes marti)...nes ji buvo linksma ir gera nuoshirdi jauna mokytoja su kuria dabar musu klase bendrauja kjp su gera drauge.

na man jie sekasi vidutinishkaj,nors galetu ir geriau.bendras trimestras kazkur 7~6:cry:...reiks pasistengt labiau sheis metajs.ash zmogus truputi prie meno tj ne maematika galvoj kazkjp:D

Derogatory`
2008-08-29, 23:06

Laisvai. Taip sakant, ten savas kampas.

Na, visi vyriškos lyties atstovai išskyrus kelis yra forseliai, kuriems visi kiti žmonės nėra žmonės, jeigu taip pat neklauso visų popsų, technūškių ir nėra dūros blondinės. Tačiau ir su tais įmanoma susitart. : D Na, su keliomis klasiokėmis sutariu puikiai, nes šiaip geri, linksmi žmonės, bo interesai panašūs. Aišku, yra grupelė tokių tylenių, su kuriomis nebendrauju, nes užmigti galima, o nebent kokias pratybas pasiskolinu nusirašymui. Taip pat yra kelios, kurios iš savo būdo mane nervuoja, bo ale "mes pažįstam daug vyresnių ir mes labai populiarios..".

Nemėgstamiausi: kūno kultūros mokytoja, nes šiaip šlykštus žmogus; chemijos mokytoja, nes visad daug ko prižadi ir niekad netęsi duoto žodžio. Mėgstamiausi: mūsų auklėtoja, matkės mokytoja, nes yra supratingas žmogus; lietuvių mokytoja, nes ji turi savo nuomonę, puikius mokymo metodus, nors reikia daug dirbti; Bakanas, ekonomikos mokytojas, nes jis šiaip pavaro xD ; Istorijos mokytoja, nes ji šiaip įdomus žmogus, labai įdomiai pasakoja ir mūsų anglų mokytoja. xD

Palaikau. Kartais susitinkam. Su vienais dažniau, su kitais rečiau.

Gerai. Aišku, jeigu labiau stengčiausi ir labiau mokyčiausi galėčiau nešti tik 10 ir 9. Tačiau darau tik lietkos namų darbus ir šiaip ne visad stengiuosi. O šiaip mano vidurkis yra apie 8,5. Tad ir taip gerai. Aišku, būčiau laimingesnė, jeigu matkė sektųsi geriau ir nebūtų tokia sunki. xD

Light
2008-08-30, 12:17
Niekad mokyklose nesijaučiu gerai..Gal todėl ,kad nemėgstu kai aplnkui daug zmonių.Su klasiokių dauguma nesutariu.Nesvarbu kokia mokykla :)daug pakeitęs.Visada mėgau lietuvių ir etikos mokytojus velgi nsvarbu kokioj mokykloj gerą aurą turi jie ar ką?:huh:Dabar esu vokietijos mokykloj ir dazniausiai per pertraukas tyliu.Tas visiem tinka.Tiesa su tokiu kurdu gerai pašnekėdavom sudariau tylų inteligentišką įspudį sudariau:haha:.
Su dviem zmonėm iš Lietuvos palaikau ryšius.Geri draugai, kepam šašlykus nugeriam kai pargįztu..Kartais gaila taip daznai keičiu mokyklas ir klasiokus..Gal subjektyvi nuomonė labai.

Sora
2008-08-30, 12:50
Mokyloje visada jauciuosi gan slogiai ir rimtai nejauku, gal del to, kad perdaug protingu zmoniu vienoj vietoj...Su klasiokais visada sutariu. Su kiekvienu randu bendra kalba. Nevienas mokytojas nera mylimas, tik nekenciamu yra. Is pirmunes anglu kalboje paverte i totalia luzere...Mylimu pamoku taip pat neturiu. Nes manes beveik niekas nesieja su mokykla

Renata
2008-08-30, 13:00
1. mokykloje iki antros klases buvo visai linksma, nes tada nebuvo skirtumo artu gyveni sunkiau, ar esi visko pertekes..., poto mane perkele i kita klase (tipo arciau namu) ten jau prasidejo visokios nesamones kaip pvz: "neturi mobiliako ? nelygis! as su tavim nebraugausiu" ir pan... po to pesikaustciau, pakeiciau mokykla,perejau i 5 klase , nauji draugai ir t.t. dabar schoolioj jauciuosi lyg buciau seselis ,niekas manes nepastebi ir man taip patinka, niekas nelenda, esi pats su savimi.
2.santykiai su klasiokais?na as su jeis nebendrauju....tiesa sakant as su mielu noru vissus juos pakarciau katedros aiksteja(butu saunu:rolleyes:), taciau turiu lb faina suolo drauge, su kure vienintele palaikau rysius
3.mylimiausios mokytojos:
*aukletoja - nerealiai faina , gera, draugiska, jei tau pritruksta pinigu pietums - visada paskolins, seip jinai yra nerealiai fantastiskas zmogas:haha:
*giesos mokytoja - supratinga, faina, kartai per pamokas bairiukus paskaldo, griesta, su ja faina pasneketi.
* dailes mokytoja - jin mane pastovei skatina, kad dalyvauciau visokiuose dailes konkursuose, ji labai gera , kartai per pamokas leidze padykinet
*istorike - jin gerai paaiskina, su ja galima diskutuoti, taciau ji griesta, kartais kaip ragana :D, tuom ji ir faina :]
nemylimiausios mokytojos:
* muzikos mokytoja - uzsisedus ant visu, daug rekia, neobjektyvei vertina:rant:
* lietuviu nmokytoja - ji ant manes uzsisedus, visalaika raso mazesnius pazymius, pastoviai skaito moralus, visalaika kartoja kad mano klase niekam tikus:mad:
* fizinio mokytoja - galvoja kad as rukau,( as juk nekalta kad nemoku greitai begioti ir kad visada gunu pompa), dar ji mano kad esu alkoholine ( nesioju ant kallo alaus kamsteliu verini), dar per menesines vercia sportuoti( gal sito nereikejo sakyt?):mad: :rant:
4. su buvusei klasiokais rysiu nepalaikau, ne mano buvusi mokykla yra krasnuchoi( narkomanu rajonas:mad: ), ir seip nenoriu su jeis bendrauti...
5.mokausi gan vidutiniskai, taciau seis metais pasikeliau :) pano vidurki 8.6 balo, bet vistiek is lietuviu gaunu sesetus, matematika panasiai, o jei is fizikos gaunu 4 tai buna super :cool:( karta buvau gavus kuola, nbajei istikrujau tai ne karta ... ), o is technologiju megzti reik, o man nifiga nieko neiseina... XD

mindzze
2008-08-30, 15:52
Kokia dar mokykla? Toi opapa očiačia i Univera pestute :D
Gal yra daugiau zoniečiu baigusiu vidurines ? ir kur istoje?

BaudejasX
2008-08-30, 16:20
siais metais patapau VU chemijos fakulteto gyventoju :)

mindzze
2008-08-30, 22:23
O gal kas nors nuomotja butuka Vlniaus senamiest ? butu puiku , dar kambarioku reikia surasti.