Akatsuki no Yona

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2949

    Akatsuki no Yona

    Akatsuki no Yona


    Režisierius: Kazuhiro Yoneda
    Studija: Studio Pierrot
    Žanrai: nuotykiai, fantazija, mergaitėms
    Transliacija: 07.10.2014 - 24.03.2015
    MAL reitingas: 8.29
    Trukmė: TV 24 ser. x 25 min.
    YouTube:
    Opening / Ending / AMV



    Aprašymas: Kažkurioms mergaitėms pasiseka ir jos gimsta princesėmis. Taip pasiseka Yonai. Mergaitė augo nerūpestingai ir prabangiai. Jos tėvas buvo nelabai tikęs karalius. Bailokas ir per daug švelnus savo užimamoms pareigoms. Dėl to didėjo korupcija ir mažėjo pati karalystė. Nuo agresyvių kaimynų reikėjo gi kažkaip išsipirkti.... Užtat karalius labai mylėjo savo dukrą. Turėjo Yona du draugus. Vienas iš jų buvo Hakas, naglavotas asmens sargybinis. Dažnai traukdavo mergaitę per dantį ir šiaip bjauraus charakterio. Kitas buvo pusbrolis Su-won'as, visiška priešingybė. Gražus, rūpestingas ir paslaugus jaunuolis. Princesė jau seniai buvo jį įsimylėjusi. Keista, bet šitas šaunuolis nužudo Yona tėvą, o mergaitei su Haku per stebuklą pavyksta pabėgti. Taip per vieną naktį gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis.



    Yra shoujo, kuriuos galima rekomenduoti ir pašaliniams žmonėms. Šis anime netoks, bet negaliu teigti, kad yra visiškai tipinis ar beveidis. Na fantasy-shoujo aišku derinasi taip pat gerai kaip pomidorai su bazilikais ir tuo žiūrovą tikrai nenustebins. Tiesiog princams geresnė vieta yra pasaka nei šiuolaikinis pasaulis. Kaip ir įprasta žanrui kūrėjai nevargina žiūrovą tokiomis nereikšmingomis detalėmis, kaip antai smulkmenomis apie pasaulį, politika ar intrigomis ir susikoncentruoja ties personažais. Ir čia manęs laukė netikėtumas - Yona. Mergaitė jau vien savo išvaizda neatitinka žanro trafareto. Ne tai, kad nuostabaus grožio, bet pilka pelyte pavadinti liežuvis neapsiverčia. Charakteris tvirtas ir žvilgsnis ugningas (tikrąją to žodžio prasme). Ir elgiasi ji stebėtinai adekvačiai. Kai reikia depresuoti ji depresuoja. Kai reikia žliumbti ji žliumbia. Kai reikia eiti į priekį ji eina. Net ir žliumbdama eina. Norom nenorom pradedi jai jausti pagarbą. Tiesa, kartais ji per daug kieta, bet geriau jau taip nei atvirkščiai. Hakas tai apskritai yra meilė iš pirmo žvilgsnio. Aišku kokia ji gali būti tarp natūralų...^^ Užteko vieno patrolinimo kai Yona skundėsi savo raudonais ir nepaklusniais plaukais, o Hakas mestelėjo komentarą, kad jei pas ją ir yra problema tai ne su plaukais, o su smegenimis. Nu argi ne gražuolis? Su-won'as irgi nevisai tipinis blogietis. Serialo eigoje pradedi abejoti ar tikrai jis toks jau blogas... Likę gražuoliai yra pilkesni, bet bent jau skiriasi ne vien tik plaukų spalva. Siužetas gan vangus, iš principo visas 24 serijų anime yra tik įžanga. Vaizdas ir garsas normalūs, pora gražesnių vaizdelių buvo.

    Reziumė: Ne pats prasčiausias žanro pavyzdys. Žiūrėti tikrai galima. Net ir pratęsimo neatsisakysiu.


    Kažkas negero darosi su MAL'o reitingais.....


    Spoileris:

    16
    5
    62.50%
    10
    4
    25.00%
    4
    3
    12.50%
    2
    2
    0%
    0
    1
    0%
    0
  • Ozis

    #2
    Kažkas negero darosi su Killerbee reitingais.......
    Nepasaint to, kad su įžvalgomis sutinku, bet mano vertinimas yra kitoks - 9/10=5/5. Nors gal galima būtų ir kiek žemiau numušti, bet žiūrėjimas buvo gan malonus ir įtraukiantis. Juk viskas gerai kol kabliukai nebado akių serialą bežiūrint?

    ... nevargina žiūrovą tokiomis nereikšmingomis detalėmis, kaip antai smulkmenomis apie pasaulį, politika ar intrigomis ...
    Koks naujas anime vargina? Koks naujas vaidybinis serialas? "Game of Thrones"? B*llsh*t Intrigos vardan intrigų ir ano galo yra labai nekažką.
    Ir senųjų (animų) kokybiškai tenkinančių šį kriterijų vienetai - Spice and Wolf, Maoyuu Maou Yuusha, Arslan Senki? O gal aš ką gero dar esu praleidęs?
    (žinoma yra ir tokių kaip Tytania ar Legend of the Galactic Heroes, kurių politinės "diskusijos" ir arbatėlės gėrimai prie šitų "diskusijų" primena Songoką giliuose apmastymuose dešimt serijų kamehame bekraunantį)

    Comment

    • ciombiukas
      Forumo maniakas




      • 2009 09 18
      • 470

      #3
      Autorius Ozis
      Kažkas negero darosi su Killerbee reitingais.......
      Nepasaint to, kad su įžvalgomis sutinku, bet mano vertinimas yra kitoks - 9/10=5/5. Nors gal galima būtų ir kiek žemiau numušti, bet žiūrėjimas buvo gan malonus ir įtraukiantis. Juk viskas gerai kol kabliukai nebado akių serialą bežiūrint?


      Koks naujas anime vargina? Koks naujas vaidybinis serialas? "Game of Thrones"? B*llsh*t Intrigos vardan intrigų ir ano galo yra labai nekažką.
      Ir senųjų (animų) kokybiškai tenkinančių šį kriterijų vienetai - Spice and Wolf, Maoyuu Maou Yuusha, Arslan Senki? O gal aš ką gero dar esu praleidęs?
      (žinoma yra ir tokių kaip Tytania ar Legend of the Galactic Heroes, kurių politinės "diskusijos" ir arbatėlės gėrimai prie šitų "diskusijų" primena Songoką giliuose apmastymuose dešimt serijų kamehame bekraunantį)
      Na man rodos, arba tu tikrai mažai peržiūrėjęs anime, kad tik tiek radai šį kriterijų tenkinančių, arba tikrai ne tuos žiūri. Tikrai sutinku su bee, kad tokio tipo anime neturi apkrauti žiūrovo, o jei nori apsikrauti, rinkis ne action/adventure žanrą, o tokių tikrai yra jei moki ieškoti.

      Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

      Comment

      • Nightwister
        Rimtas forumo narys

        • 2008 05 27
        • 117

        #4
        Tikiuosi,kad bus 2 sezonas, nes tikrai be pabaigos buvo, manga tebeeina tai labai tikiuosi, kad bus pratęsimas

        Comment

        • Nolikita

          #5
          Pradėjus šį anime tikėjausi nedaug... pirmi keli epizodai (gal 2 ar 3?) buvo nuteikę mane nelabai maloniai. Pirmose serijose Yona atrodė dar viena ta baltarankė silpnutė princesė, kuri visų serijų metu bus gelbėjama jos gražuolių guardians.
          Tai, ką pamačiau vėliau, buvo visai ne tai.

          Asmeniškai manau, kad Yonos character development tikrai labai geras (arba mano yra labai shit taste, nežinau, nemuškit)(plius skaitau manga, o tai irgi gal ką sako). Iš silpnos, apie pasaulį ir sunkumus nieko nežinančios ir apie meilę svajojančios mergytės ji tapo tvirta, norinti sustiprėti ir su characteriu mergina. Tikrai. Imasi iniciatyvos dalyvauti visame veiksme ir panašiai, nelaukia, kol kas nors pakvies ar dar ką. Tikrai faina mergička, gal net viena mėgstamiausių iš mano visų žiūrėtų anime (nemačiau daug, taip kad daug ką paaiškina). Vienintelis dalykas, kuris man gan draskė akis tai tikriausiai jos lvl100 density. I mean
          Spoileris:
          Hak jai TAIP AKIVAIZDŽIAI rodė more-than-friendly dėmesį ir mėtė užuominas, o ji kaip liko nieko nepagavus, taip ir liko. Na, bet iš kitos pusės ji visą gyvenimą matė jį kaip savo vaikystės draugą ir guardian, tai gal ir nereikia labai jos kaltinti...


          Dėl Hak galiu pasakyti nedaug ir labai konkrečiai - pritariu, jis tikrai meilė iš pirmo žvilgsnio . Pamačiau, išgirdau ir įsimylėjau, ką padarysi. Tikras velnias. Stiprus, sarkastiškas, ir humoro jausmas duotas, o jau grožis... na, viskas kaip ir aišku.

          Kiti vaikinukai irgi faini. Patiko Yun, su savo "I'm a beautiful young man" ir bendravimu su kitais . O į likusius dėmesio labai daug nekreipiau (kai tiek daug Hak, kitiems neliko vietos, woops)

          Labai patiko animacija, nelabai galiu pasakyt, kodėl. O gal ir galiu. Labai gražiai pieštos akys. Ypač tam tikrais momentais.

          Na, o toliau... kaip ir nebeturiu ką pridurti . Nesigėdysiu savo simple taste, labai patiko, duočiau 5/5 (ir duodu) ir ką, lauksim antro sezono

          Comment

          • Killerbee
            Iškrypęs dėdulė





            • 2006 12 11
            • 2949

            #6
            Autorius Ozis
            Kažkas negero darosi su Killerbee reitingais.......
            Velnias žino, visai gali būti. Taip variau ant snobų ir zirzlių, kad pats tokiu patapau. Nu bet tavo 9 tai irgi kažkaip kreivai žiūrisi... " gan malonus ir įtraukiantis" yra kažkur 7, nu max 8....
            Autorius Nolikita
            Spoileris:
            Hak jai TAIP AKIVAIZDŽIAI rodė more-than-friendly dėmesį ir mėtė užuominas, o ji kaip liko nieko nepagavus, taip ir liko. Na, bet iš kitos pusės ji visą gyvenimą matė jį kaip savo vaikystės draugą ir guardian, tai gal ir nereikia labai jos kaltinti...
            Spoileris:
            Myli ji kitą ir jai pofig. Hakas gali, kad ir nuogas aplink lakstyt. Gal tai vėliau ir pasikeis, bet kažkaip abejoju....

            Comment

            • Ozis

              #7
              Na, iš esmės pritarsiu, kad 9 yra užkelta Patiko ir prieš sveiką protą. Tad nebent galėčiau pakelti "statymus" pasakydamas, kad senai nemačiau geresnio klasikinio fantasy. Buvo Bahamutas, bet jis nei itin geresnis nei klasikinis.

              Nolikita labai teisingai išskyrė Yona augimą pirmose serijose. Toks personažo "lūžis" buvo smagus stebėti ir suteikė optimizmo galvojant apie serialo ateitį. Blaiviai žiūrint "lūžis", žinoma, nuspėjamas ir padiktuotas to, kad priešingu atveju istorija nelabai judėtų (o kokia alternatyva? savižudybė?), bet visgi!!! Šį "lūžį" kaip pavyzdį minėjau savai RPG grupei, kad suvoktų kaip lengvai galima pasidaryti kiek gyviau atrodantį personažą vietoje kartoninio avataro (kuriuos dalis pasidarė ir kurių pilna populiariojoje medijoje).
              Pasiremdamas šiuo "lūžiu" pasąmoningai ieškojau paralelių su Juuni Kokuki ir tikėjausi, kad Akatsuki no Yona pasieks šį lygį. To neįvyko... bet...


              Berašydamas atsakymą vienam kolegai (pats atsakymas žemiau) supratau vieną dalyką Iš internetų ir šiaip pačiam automatiškai kyla noras lyginti su Juuni Kokuki ir pritempiant su Seirei no Moribito, bet artimiausias Akatsuki no Yona giminaitis veikiausiai yra Saiunkoku Monogatari. Jame vietoje bėgančios princesės mes matome "princesės" bandymą įsitvirtinti karališkuose rūmuose, bet bendrą įspūdį gadina romance žanro gaidelės (tad gal ir gerai, kad Hak'o meilė yra vienpusė).


              @ciombiukas: Vietoje to, kad tuščiai maskatuoti sava "patirtimi", "žiniomis" ir "gabumais", galima būtų tą realiai pademonstruoti. Aš sakiau, kad nepamenu gero animo, kuriame būtų gerai atidirbtas pasaulis ir tame pasaulyje veikiančių stambiųjų jėgų santykiai. Pavardinau kelis pavyzdžius, kurie, mano supratimu, yra arčiausiai tokio idealo. Numačiau ir kelias išimtis. Išimtys todėl, kad "gylis" jose man atrodo iliuzija (panašiai vertinu ir Game of Thrones vaidybinį serialą). Dar prie minėtų "space opera" žanro atstovų norėčiau pridėti TypeMoon animus. Tai kokie gi yra tie animai su realiu, gyliu ir globaliu pasauliu?

              Comment

              • Killerbee
                Iškrypęs dėdulė





                • 2006 12 11
                • 2949

                #8
                Autorius Ozis
                Na, iš esmės pritarsiu, kad 9 yra užkelta Patiko ir prieš sveiką protą. Tad nebent galėčiau pakelti "statymus" pasakydamas, kad senai nemačiau geresnio klasikinio fantasy. Buvo Bahamutas, bet jis nei itin geresnis nei klasikinis.

                Nolikita labai teisingai išskyrė Yona augimą pirmose serijose. Toks personažo "lūžis" buvo smagus stebėti ir suteikė optimizmo galvojant apie serialo ateitį. Blaiviai žiūrint "lūžis", žinoma, nuspėjamas ir padiktuotas to, kad priešingu atveju istorija nelabai judėtų (o kokia alternatyva? savižudybė?), bet visgi!!! Šį "lūžį" kaip pavyzdį minėjau savai RPG grupei, kad suvoktų kaip lengvai galima pasidaryti kiek gyviau atrodantį personažą vietoje kartoninio avataro (kuriuos dalis pasidarė ir kurių pilna populiariojoje medijoje).
                Pasiremdamas šiuo "lūžiu" pasąmoningai ieškojau paralelių su Juuni Kokuki ir tikėjausi, kad Akatsuki no Yona pasieks šį lygį. To neįvyko... bet...


                Berašydamas atsakymą vienam kolegai (pats atsakymas žemiau) supratau vieną dalyką Iš internetų ir šiaip pačiam automatiškai kyla noras lyginti su Juuni Kokuki ir pritempiant su Seirei no Moribito, bet artimiausias Akatsuki no Yona giminaitis veikiausiai yra Saiunkoku Monogatari. Jame vietoje bėgančios princesės mes matome "princesės" bandymą įsitvirtinti karališkuose rūmuose, bet bendrą įspūdį gadina romance žanro gaidelės (tad gal ir gerai, kad Hak'o meilė yra vienpusė).


                @ciombiukas: Vietoje to, kad tuščiai maskatuoti sava "patirtimi", "žiniomis" ir "gabumais", galima būtų tą realiai pademonstruoti. Aš sakiau, kad nepamenu gero animo, kuriame būtų gerai atidirbtas pasaulis ir tame pasaulyje veikiančių stambiųjų jėgų santykiai. Pavardinau kelis pavyzdžius, kurie, mano supratimu, yra arčiausiai tokio idealo. Numačiau ir kelias išimtis. Išimtys todėl, kad "gylis" jose man atrodo iliuzija (panašiai vertinu ir Game of Thrones vaidybinį serialą). Dar prie minėtų "space opera" žanro atstovų norėčiau pridėti TypeMoon animus. Tai kokie gi yra tie animai su realiu, gyliu ir globaliu pasauliu?
                Na su mano atmintimi iš manęs pavyzdžių geriau neprašyk. Tik šikną jaučiu, kad tokių fantasy tikrai turi būti. Man tiesiog užkliuvo, kad pasaulis atskleistas minimaliai. Perversmas įvyko "už akių", kaimynų taip ir neparodė.... Visas serialas yra tiesiog ilgas party rinkimas ir skausmingas mergaitės brendimas. Aš tikėjausi, kad drakonus surinks greičiau ir prasidės normalus veiksmas. Nesulaukiau.... Mažoka veiksmo kaip 24 serijų anime. Kita vertus, kaip ir minėjau aprašyme, tokiam žanrui tai yra normalu ir matyt tiesiog per daug užsinorėjau.

                Comment

                Working...