Shiki TV (2010)

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Killerbee
    Iškrypęs dėdulė





    • 2006 12 11
    • 2949

    Shiki TV (2010)

    Shiki


    Režisierius: Tetsuro Amino
    Studija: Doumu
    Žanrai: siaubas, mistika, drama
    Transliacija: 09.07.2010 - 31.12.2010
    MAL reitingas: 8.33
    Trukmė: TV 22 ser. x 25 min.
    YouTube:
    Opening / Ending / AMV




    Aprašymas: Sotoba kaimas yra kalnais ir miškais izoliuotas nuo pasaulio. Pati bendruomenė čia nesiskiria nuo bet kurio lietuviško kaimo - visi vienas kitą pažįsta ir viską žino. Kartais atrodo, kad čia laikas sustojo. Dauguma tokiu gyvenimu yra patenkinti, net ir jaunimas, bet ne visi. Megumi nori kuo greičiau baigti mokyklą ir pabėgti į miestą. Mergaitė yra tikra miesčionė, mėgstanti išsiskirti savo elgesiu ir apranga. Tiesa, negalima sakyti, kad vietinė fauna buvo nepakanti. Megumi kaime laiko tik mokykla ir meilė. Ji įsimylėjo Natsuno, kuris su tėvais į Sotobą atvyko iš didmiesčio. Berniuko Megumi visiškai nedomino, bet juos vienijo miesto ilgesys. Ramų gyvenimą sutrikdė stipriai padidėjęs mirtingumas, kurį jau nebuvo galima pateisinti vien tik karšta vasara. Mirdavo ir visai jauni žmonės. Mirties priežastis irgi buvo ta pati. Sotobą užpuolė baisi epidemija? O gal kalta Kanemasa šeima, kuri įsikūrė vakarietiško stiliaus rūmuose? Paslaptis neišvengiamai bus atskleista.



    Aš esu pakantus vampyriškam žanrui ir pripažįstu, kad šitie kraujasiurbiai turi savotiško šarmo. Nieko keisto, kad jie "gyvuoja ir klesti" jau ne vieną šimtą metų. Kita vertus, ne vampyrai man apsprendžia anime, filmo ar knygos gerumą. Visų pirma man svarbiausia yra personažai ir jausmai kuriuos man jie sukelia. Prasti reikalai čia su personažais. Taip, įgrisusių šablonų ir vaikų dominavimo čia nėra. Užtat kvailumas ir poelgių nelogiškumas siaubingai erzina. Kartais atrodo, kad visi veikėjai čia yra imbicilai. Kvailumo viršūne yra vienuolis Seishin'as. Likau apskritai nesupratęs jo motyvų. Siužetas čia yra ne ką gudresnis. Na neįmanoma, kad mirštantis kaimas liktų nepastebėtas. Čia gi ne kažkoks Sibiras, o Japonija. Ypač kai ligoniai buvo vežami ir į miesto ligoninę. Siaubas? Jei jį matuoti pagal kraujo kiekį tada taip, labai baisu. Man buvo absoliučiai nebaisu. Per daug žmogiški yra tie vampyrai, trūksta atmosferos ir netinkamas piešimas. Ypač antroje anime pusėje, kurioje vyko atviros skerdynės. Nebent epizodas su daktaro eksperimentais padarė įspūdį. Drama? Man visai nerūpėjo kaimo ir jų gyventojų likimas. Ir kodėl turėtų rūpėti? Apie vampyrus net nekalbu. Man ką, dar jų reikėjo pagailėt? Jų motyvai ir tikslai suprantami, bet neįgyvendinami ir utopiški.

    Reziumė: Reikia būti bent truputi objektyviam ir pripažinti, kad Shiki turi pliusų. Neblogas (nors ir per daug ryškus) piešimas ir muzika. Keistai, bet kartu ir įdomiai nupiešti plaukai. Truputi primena "old school'ą". Serialas yra nevaikiškas ir be fanserviso. Nebent Tatsumi ausytės iškrenta iš konteksto. Minimumas cenzūros. 6 balai.


    Sunako patiks lolių mėgėjams. Aš balsuoju už Ritsuko.





    Spoileris:
    85
    5
    55.29%
    47
    4
    24.71%
    21
    3
    15.29%
    13
    2
    2.35%
    2
    1
    2.35%
    2
  • Shenn
    Forumo ligonis


    • 2009 09 21
    • 544

    #2
    Nu čia gan negailestingai, Bitė įvertino šį anime. Na ,kad mažai patiko tai ne problema, skonio reikalas. Bet jei bučiau anime šio nematęs po tokios apžvalgos tikrai nė nebūčiau suteikes šanso šiam anime. Kadangi jau ne viena dešimtį su sau būdingu vaizdingu stilium yra aprašęs tai jau galima laikyt ir šiokiu tokiu autoritetu. Vien dėl jo patraukliai ir šmaikščių aprašymų esu pradėjęs žėt ne viena ecchi ar mecha.Bet paskutiniu metu vien ciniški aprašymai, arba šių metu anime derlius prastas ,arba žmogus persivalges anime Na dabar gryžtant prie temos tai tiesa sakant man irgi didžiausias minusas buvo logikos spraga, jei taip galima pavadint, jog niekas iš apylinkių neatkreipė dėmesio į masę vienas po kitų įvykūsių mirčių. Ypač tai ,kad ir patys kaimiečiai buvo pasyvūs ir nesusimastė nė kiek kai praktiškai genocidas vyko po nosim. Bet nepaisant to anime išliko nenuspėjamas iki pabaigos, mokėjo nustebint. Anime dar karta įrodė ,kad didžiausias monstras yra visgi žmogus. Asmeniškai man Sunako ir vienuolio bendravimas buvo idomiausias šiame anime taip ,kad dėl to ir neteko nusivilt peržiurėjus. Vertinčiau 9/10 , tai antroje vietoje esantis anime iš mano asmeninio topo šiais metais pasirodžiusių anime. P.S.: tokių keistų šukuosenų nedažnai tepamatysi
    Spoileris:
    Paskutinis pakeitimas nuo Shenn; 2011-01-01, 21:11.

    Comment

    • Killerbee
      Iškrypęs dėdulė





      • 2006 12 11
      • 2949

      #3
      Autorius Shenn
      Bet paskutiniu metu vien ciniški aprašymai, arba šių metu anime derlius prastas ,arba žmogus persivalges anime
      Aš esu cinikas iš prigimties. Šeip manau tiesiog sezonas nelabai vykęs arba dar nedaėjau iki geresnių. Nors nesakyčiau, kad taip jau blogai įvertinau. 6 irgi yra teigiamas balas. Nors seniai mokykloje buvau, nebelabai atsimenu.....
      Bet nepaisant to anime išliko nenuspėjamas iki pabaigos, mokėjo nustebint.
      Įdomu kuom? Nuo pačios pradžios turėjau du variantus, labiausiai tikėtinas ir pasitvirtino.

      Comment

      • dfsafsaf
        Beautiful Lies

        • 2010 05 13
        • 265

        #4
        Pilnos nuomonės apie anime dar nesusidaręs, bet dabar tai gan dažnai sukelia juoko šis anime ne blogiau, negu kai kurie comedy anime . Labai patinka muzika ir piešimas. Killerbee screenuose, vietos kur pavaizduotos su Megumi tai tiesiog nuostabiai nupieštos ir tikiuosi tokiu panašių bus dar ir tolesnėsne serijose, nes dar tik įpusėjau anime žiet.
        @Shenn: Tie hairstyle tai geruliai

        Comment

        • Shenn
          Forumo ligonis


          • 2009 09 21
          • 544

          #5
          Autorius Killerbee
          Įdomu kuom? Nuo pačios pradžios turėjau du variantus, labiausiai tikėtinas ir pasitvirtino.
          Tai čia tik mane manau taip lengva nustebint. Kiti tikiu nebus tokie naivus Na, jo pabaigoje kaip ir du variantai buvo imanomi, kažkas panašaus ir gavosi. Šiek tiek nustebino įvykių eiga iki pabaigos, smulkesnes siužeto detalės,nei pati pabaiga konkrečiau
          Spoileris:
          Kaip palaipsniui vis mžiau bebuvo aišku kuri čia pusė "blogoji" kaip kaimiečiai iš "maisto" ne tik patapo medžiotojais ,kas buvo nesunkiai numanoma , bet ir patys virto gal net žiauresniais padarais. Ypač daktaras. Kai kurių asmenų likimo irgi kitokio tikėjaus. Žodžiu tikėjaus daugiau klišių.
          Paskutinis pakeitimas nuo Shenn; 2011-01-01, 21:17.

          Comment

          • Ozis

            #6
            Dabar imu suprasti, kodel kartais ant zaidimu korteliu ar kauliuku raso taskelius prie 6 ir 9. Juos gi galima gan lengvai supainiot! Vat rodos Killerbee ir bus ta padares vertindamas du animus, savotiskus zanro brolius, - 6 balai Shiki ir 9 HotD wt*pyp*?
            Visgi kolkas susilaikau nuo rimtesnio/piktesnio komentaro, kai pabaigsiu ziureti pabandysiu uzkabinti ir aplazdavoti placiau.

            Comment

            • Killerbee
              Iškrypęs dėdulė





              • 2006 12 11
              • 2949

              #7
              Autorius Shenn
              Spoileris:
              Kaip palaipsniui vis mžiau bebuvo aišku kuri čia pusė "blogoji" kaip kaimiečiai iš "maisto" ne tik patapo medžiotojais ,kas buvo nesunkiai numanoma , bet ir patys virto gal net žiauresniais padarais. Ypač daktaras. Kai kurių asmenų likimo irgi kitokio tikėjaus. Žodžiu tikėjaus daugiau klišių.
              Spoileris:
              Kaip tik žmonių elgesys į pabaigą parodytas visai tikroviškai. Žmonės yra žiaurūs padarai kaip vilkai, ypač pavojingi grupėse. O dar kai suveikia savisaugos instinktas.... Bėda tame, kad suveikti jis turėjo daug ankščiau, geromis 10 serijų. Nors turiu pripažinti, kad buvo neblogų epizodų, pvz. festivalis. Aišku buvo, kad kažkas tokio bus, bet čia jau buvo svarbiau "kaip". Su daktaru viskas buvo aišku. Va vienuolis stebino pastoviai, blogąja prasme....


              Autorius Ozis
              Dabar imu suprasti, kodel kartais ant zaidimu korteliu ar kauliuku raso taskelius prie 6 ir 9. Juos gi galima gan lengvai supainiot! Vat rodos Killerbee ir bus ta padares vertindamas du animus, savotiskus zanro brolius, - 6 balai Shiki ir 9 HotD wt*pyp*?
              Visgi kolkas susilaikau nuo rimtesnio/piktesnio komentaro, kai pabaigsiu ziureti pabandysiu uzkabinti ir aplazdavoti placiau.
              Čia kokio žanro broliai jie yra? Siaubo? Aš jau seniai iš jo išaugau.

              Comment

              • Shenn
                Forumo ligonis


                • 2009 09 21
                • 544

                #8
                Dėl to vienuolio , tai dauguma žiurėjusių nemėgo.
                Spoileris:
                Tesiog grynas emo pavyzdys nors ir neakivaizdus. Be emociju, apatiškas aplinkiniam pasauliui, netgi bandęs žudytis kažkada. Rodos nudėk toki niekas tikrai nepasiges Paradoksas tai ,kad nors jis ir neprisidėjo prie žmonių kovoje dėl išlikimo,netgi padėjo shiki pusei, bet realiai išsaugojo kur kas daugiau žmogiškumo nei dauguma žmonių, gal tik nusileisdamas broliukui su sese, kurie mano manymu elgėsi logiškiausiai toje košėje. Už tai ir simpatizavau jo personažui. Na visad mėgau antihero tipo personažus ir loles.Tai kur jau čia atsilaikysi prieš tokia kombo. Iš to ir mano vertinimas toks palankus. Kaltas

                Comment

                • Killerbee
                  Iškrypęs dėdulė





                  • 2006 12 11
                  • 2949

                  #9
                  Autorius Shenn
                  Dėl to vienuolio , tai dauguma žiurėjusių nemėgo.
                  Spoileris:
                  Tesiog grynas emo pavyzdys nors ir neakivaizdus. Be emociju, apatiškas aplinkiniam pasauliui, netgi bandęs žudytis kažkada. Rodos nudėk toki niekas tikrai nepasiges Paradoksas tai ,kad nors jis ir neprisidėjo prie žmonių kovoje dėl išlikimo,netgi padėjo shiki pusei, bet realiai išsaugojo kur kas daugiau žmogiškumo nei dauguma žmonių, gal tik nusileisdamas broliukui su sese, kurie mano manymu elgėsi logiškiausiai toje košėje. Už tai ir simpatizavau jo personažui. Na visad mėgau antihero tipo personažus ir loles.Tai kur jau čia atsilaikysi prieš tokia kombo. Iš to ir mano vertinimas toks palankus. Kaltas
                  Spoileris:
                  Kaltas ar nekaltas yra nesvarbu, čia visi savi. Matai, viskas dar daugmaž būtų su juo normaliai, užknisantis personažas, bet ne į visus gi reikia įsimylėt... Jei jis ir būtų likęs emo, kuriam viskas pofig, aš nebūčiau prieš. Net ir kai susidėjo su vampyrais aš dar kentėjau. Paskutinis lašas buvo dzeusiškos išvaizdos senuko nužudymas. Jis gi pats sakė, kad yra prieš žudynes. Tai dabar ką, vampyrų negalima, o žmones galima? Na ir ką man dabar apie jį galvot? Tipo nužudė tik vieną? Na jo, šaunuolis....

                  Comment

                  • Shenn
                    Forumo ligonis


                    • 2009 09 21
                    • 544

                    #10
                    Autorius Killerbee
                    Spoileris:
                    Kaltas ar nekaltas yra nesvarbu, čia visi savi. Matai, viskas dar daugmaž būtų su juo normaliai, užknisantis personažas, bet ne į visus gi reikia įsimylėt... Jei jis ir būtų likęs emo, kuriam viskas pofig, aš nebūčiau prieš. Net ir kai susidėjo su vampyrais aš dar kentėjau. Paskutinis lašas buvo dzeusiškos išvaizdos senuko nužudymas. Jis gi pats sakė, kad yra prieš žudynes. Tai dabar ką, vampyrų negalima, o žmones galima? Na ir ką man dabar apie jį galvot? Tipo nužudė tik vieną? Na jo, šaunuolis....
                    Spoileris:
                    Na jo, tas barzdotas diedukas tikrai buvo ne iš kelmo spirtas, priminė man barzda ir nuostabybės aura kažkuom viena iš mokytojų iš "Kenichi" . Kai tokia charizma kur jau čia bekreipsi dėmesį, jog tas pats likerio krautuves savininkas su sėbrais šventykloje išžudė niekuom dėtus vienuolio artimuosius. Taip, kad nieko tokio manau iš vienuolio pusės buvo ismeigt peilį jam į nugarą.. Nors ka aš čia kalbu.. Lažinuos ,kad jis tai padarė gelbėdamas loli vampirę, nes ji turbut vienintelė skaitė jo kuriamą literatūrą.
                    Paskutinis pakeitimas nuo Shenn; 2011-01-02, 00:15.

                    Comment

                    • Killerbee
                      Iškrypęs dėdulė





                      • 2006 12 11
                      • 2949

                      #11
                      Autorius Shenn
                      Spoileris:
                      Na jo, tas barzdotas diedukas tikrai buvo ne iš kelmo spirtas, priminė man barzda ir nuostabybės aura kažkuom viena iš mokytojų iš "Kenichi" . Kai tokia charizma kur jau čia bekreipsi dėmesį, jog tas pats likerio krautuves savininkas su sėbrais šventykloje išžudė niekuom dėtus vienuolio artimuosius. Taip, kad nieko tokio manau iš vienuolio pusės buvo ismeigt peilį jam į nugarą.. Nors ka aš čia kalbu.. Lažinuos ,kad jis tai padarė gelbėdamas loli vampirę, nes ji turbut vienintelė skaitė jo kuriamą literatūrą.
                      Spoileris:
                      Na čia nelabai svarbu ką nužudė. Svarbu, kad nužudė. Dėl motyvo pritariu, taip ir buvo.....

                      Comment

                      • dfsafsaf
                        Beautiful Lies

                        • 2010 05 13
                        • 265

                        #12
                        Gan smagiai pasijuokiau bežiūrėdamas jį, tai tvirtai duodu 7 balus Dabar labai laukiu Shiki special 20.5 ir 21.5 epizodų, nes ant galo man kažko trūko biški (plot atžvilgiu), tai tikiuosi juose bus kažkas įdomaus.

                        Comment

                        • Killerbee
                          Iškrypęs dėdulė





                          • 2006 12 11
                          • 2949

                          #13
                          Autorius dfsafsaf
                          Gan smagiai pasijuokiau bežiūrėdamas jį, tai tvirtai duodu 7 balus Dabar labai laukiu Shiki special 20.5 ir 21.5 epizodų, nes ant galo man kažko trūko biški (plot atžvilgiu), tai tikiuosi juose bus kažkas įdomaus.
                          Oho, originalus humoro jausmas pas tave...

                          Comment

                          • Sable
                            The Hitchhiker





                            • 2005 03 11
                            • 1530

                            #14
                            Žiūriu visiem tie masiški sprogimai makaronų fabrike kliuvo Šiaip dėl šešeto irgi pasiginčyčiau. Vis gi stengtasi vampyrų tematiką pateikt kitoniškai nei didžiojoj daugumoj tokių animų ir sakyčiau pavyko. Tai kad nelogiškų veiksmų iš veikėjų buvo, tai rūpi mažai kažkaip, nebent apskritai kaimo gyventojų nenaturalus įvykių ignoravimas, kuris visai nesirišo su jo pletkom. Visi supranta, kad ir nelabai apibrėžtai su kuom tos mirtys yra susijusios, bet bene visiem ir nusispjaut. Praleidžiam čia tą emošną Seishiną tik, jis apskritai savo atskiroj kategorijoj. Bet apart šitų erzinančių kažkiek siužeto minusų, idėja buvo įgyvendinta patenkinamai. Btw, patiko visai openingai ir endingai.

                            Comment

                            • demoniacman666
                              Forumo vilkas

                              • 2008 04 16
                              • 370

                              #15
                              O man ziauriai patiko ir net nedvejodamas daviau 5/5. Turbut vienas is nedaugelio anime kur nuosirdziai sirgau uz "blogiecius", t.y. vampyrus.
                              Spoileris:
                              Ziurint i gala taip ir svajojau, kad zmones isskerstu, bet deja...
                              O siaip ir piesimas buvo malonus ir igarsinimas neblogas iskaitant soundtracka. Zodziu neblogas siaubekas apie vampyrus.

                              Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

                              Comment

                              Working...