Serial Experiments Lain

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • tamagochi
    Suši valgytojas

    • 2005 10 19
    • 138

    Serial Experiments Lain

    221666.jpgSerial Experiments Lain
    @AniDB |@AnimeNFO |@IMDb

    Metai: 1998
    Kanji: シリアルエクスペリメンツレイン
    Žanrai: drama, mystery, sci-fi, cyberpunk
    Formatas: 13 TV serijų
    Oficialus tinklapis

    Privalumai:
    Gilus siužetas
    Unikali atmosfera
    Puiki įžanginė daina

    Trūkumai:
    Antriniai veikėjai blankūs


    Kur yra riba tarp realybės ir virtualumo? Toks klausimas nėra labai paprastas netolimoje ateityje kai IPv6 protokolo adresų erdvė netrukus persipildys, o kiekvienas panorėjęs gali visais pojūčiais pasinerti į pasaulinį wired tinklą. Naujos galimybės pagimdo ir naujas paslaptis. Neseniai šiame tinkle ėmė dėtis kažkas neįprasto...

    Su tuo tiesiogiai susiduria ir Lain Iwakura - niekuo neišsiskirianti, uždaro būdo 14-metė mergina. Vieną dieną ji gavo elektroninį laišką iš neseniai nusižudžiusios klasiokės. Ši tvirtino, kad yra gyva... kompiuteriniame tinkle. Netrukus prasideda daugybė keistų ir nesuprantamų dalykų, kurių centre, pati to nenorėdama, atsiduria Lain.


    lin-sui-xi-1-190x266.jpg Šis trumpas aprašymas apima tik labai mažą dalelę siužeto. O būtent čia labiausiai ir sublizga šis anime. Be jau minėtos temos jame dar rasite žmogaus/mašinos santykių problemą, konspiracijos teoriją, dievo paieškas, pasaulio pabaigą (???) ir t.t. Visa tai apipinta Nietzche, Karlo Jungo kolektyvinės pasamonės ir Pierre Teilhard pasaulinio proto filosofinėmis idėjomis. Jei nuoširdžiai pabandysite suprasti visas siužeto vingrybes, tai kažkuriuo momentu jūsų protas gali panorėti susigūžti kamputyje ir gailiai gailiai verkti =) Įsivaizduokite kažką panašaus i dvi paskutines NGE serijas pakeltas kvadratu - maždaug tokį įspūdį sukelia. Sklinda gandai, kad įdėjų iš jo sėmėsi ir garsioji Matrica bei nemažai kitų cyberpunk kūrinių.

    Veikėjai šiame anime, kaip ir dera prie siužeto, labai užsidarę, kompleksuoti ir niekuo nepasitikintys. Ypač įdomiai vaizduojama Lain - rodos, kad realybė kažkaip keičiasi, išblanksta aplink ją. Šis efektas panaudojamas jos vienišumui, baimėms atskleisti ir sukuria tikrai šizovą atmosferą. Deja visi kiti veikėjai nėra taip gerai išvystyti ir dalyvauja tik atskiruose epizoduose - kas yra akmenėlis į serialo daržą.


    Šizovumu dvelkia ir animacija. Vyrauja niūrios ir bejausmės spalvos, naudojama daug vaizdinių efektų: pvz. ore sustingę paukščiai, dingstantys daiktai arba mano mylimiausias Lain pliušinio meškiuko kostiumas =D Visumoj piešimas atliktas be priekaištų.

    Muzika - ypač gerai įsimena įžanginė Boa daina "Duvet". Net ir po 5 metų ji man vis dar tebeskamba ausyse =) Puikiai atspindi viso serialo nuotaiką. Būtent dalyvavimas šiame anime projekte išgarsino anksčiau nežinomą grupę visame pasaulyje.


    Apskritai paėmus Serial Experiments Lain yra anime klasika, nors jo sudėtingos temos ir atstums daug žmonių nuo žiūrėjimo. Internete dar turbūt iki šios dienos netyla diskusijos, ką kūrėjai visdėlto norėjo pasakyti siužete. Tad jei norite, kad ir jūsų protas turėtų darbo keliems mėnesiams į priekį, tai rekomenduoju užmesti akį.

    126
    5 (šedevras)
    66.67%
    84
    4
    21.43%
    27
    3
    5.56%
    7
    2
    2.38%
    3
    1 (šlamštas)
    3.97%
    5
  • kita
    spacier than an astronaut

    • 2005 10 13
    • 77

    #2
    Atšaukiu, tai ką siunčiausi pirmiau, ir siūsdinsiuos šį.

    (Aprašymas pagal mane puikus. Ar bent jau labai intriguojantis, tai tikrai.)

    Comment

    • Youka
      bishoujo

      • 2006 01 30
      • 335

      #3
      sitas anime labai geras. ji galima ziuret daugybe kartu, analizuot ir vis atrast ko nors naujo. kaip daro sitas vyrukas. cia galima rast seriju analize ir siaip visokios atnaujinamos info.

      ost tikrai puikus. as atsimenu irgi klausiausi duvet ir kt. dainu dar ilgai po paziurejimo ^^"

      zodziu, 5 ir visi paziurekit

      Comment

      • Sable
        The Hitchhiker





        • 2005 03 11
        • 1530

        #4
        Si anime ziurejau kolkas tik viena syki ir kompanijoj, taigi nelabai gerai isigilinau. Reiks gal syki-kita perziuret dar. Bet siaip, jo, vertas demesio kurinys. Megstu shiza... :dizzy:
        P.S.:aprasymas geras (+ prie reputacijos)

        Comment

        • KenYoo
          Build to Destroy...

          • 2005 08 28
          • 144

          #5
          Nomatter where you are all of us are always connected! ziurejau jau shita! Gan toks keistas ir nu nzn. nemalonus ziureti, bet wisai nieko wisdelto. Mano avataras-Lain

          Comment

          • Kandida

            #6
            Tikrai geras. Man sis kazkuo panasus i NGE - gali vis is naujo ziuret, visada atrasi kazka naujo.
            Nereikia daug apie si anime kalbeti, patartina tiesiog paziureti .

            Comment

            • ame_shoujo

              #7
              neyzivajzdoju kas gali but blogo siame anime... pats paciausias is visu mano matytu.... idomus siuzetas, nuostabus piesimo stilius, faina muzika, geru filosofiniu minciu yra sicia... zodziu sitas anime privarte mane susimastyt.... nerealu...

              Comment

              • Dai-Katana
                Podcast or Death




                • 2004 10 04
                • 687

                #8
                Kad ir koks jis lėtas bebūtų, kad ir koks sunkiai suprantamas, tačiau visgi tai ir liks geriausias mano matytas Anime. Būten tame filosofiniame jo gilume, daugiaprasmiškume, labai gero siužeto ir personažų pateikimo jis yra toks koks yra... Tokius Anime nelabai ir nupasakosi, juos riekia pamtyti pačiam. Pamačius pirmą kartą jis gali nepatikti, po metų kitų vistiek sugrįši prie jo ir jau bus visai kita nuomonė ;] 20 balų, nuo kiekvienos mano galūnės po 5.

                P.S.: Negali būti kad aš čia nebuvau rašęs ;/ Kaip čia taipos...

                SKYPE: ANACHRONIX.NOEIN

                Comment

                • Raziel
                  Mr. Reasonable


                  • 2004 06 09
                  • 194

                  #9
                  vaje, apie Lain galima diskutuot be galo, be krašto... imho, vienas geriausių kiberpanko pavyzdžių kinematografijos istorijoje. šiuolaikinės kultūros apraiškų mišrainė, kuri dar ilgai išliks aktuali... neįsivaizduoju japonų animacijos be Lain. thumbs up!
                  "The interraction of the West and Japan will result not in a vulgarisation of Japan but rather in a Japanization of the West"
                  Alexander Kojève, 1959

                  FF sucks! Please, don't kill me

                  Comment

                  • Ekgp97sl
                    Vietinis šnipinėtojas

                    • 2006 01 16
                    • 63

                    #10
                    Anime gerokai vykęs.
                    Taip jau nuteikia, kad žiūrėdamas vis dairiaus per petį, ar kas nemato. (bene ligotai)
                    Kulminacija tokia 'masyviai' metamorfoziška. Žavėtis belieka, nors kad ilgam - veikiausiai ne.
                    Paskutinis pakeitimas nuo Ekgp97sl; 2007-05-01, 19:10.

                    Comment

                    • Nebu
                      Syscemos Valdovas

                      • 2006 08 07
                      • 199

                      #11
                      Žiūrėjau prieš porą metų. Pamenu sakiausi sau : "na kokias pora, na tris serijas pažiūrėsiu" , prisėdau ir visą taip ir suvalgiau. Tiesa gal tai buvo mano klaida, nes apie 3 val nakties žiūrint paskutines serijas, jau gerokai "taškė", o protas nesugebėdamas kritikuoti ir interpretuoti pasidavė bendrai anime nuotaikai. Buvau taip priblokštas ir paveiktas, kad pora naktų išties sunkiai miegojau, o lengva paranoja ir fatalios mintys laikėsi kurį laiką, kas šiaip jau man labai nebūdinga.
                      Pridurti čia būtų sunku ką, tikras kinematografijos šedevras. Pažiūrėjus skirtinguose gyvenimo tarpsniuose, turint skirtingą erudicijos lygį, iškils vis naujų minčiu, problemų ir idėjų. Tad greitai bus seansas nr. 2 .
                      O openingas, mano manymu yra išvis the best, kokį tik esu girdėjęs.
                      O daba pasigailėsi!!!

                      Comment

                      • Likimo_Kalvis
                        YOSH!!!

                        • 2006 08 26
                        • 378

                        #12
                        per pirmas serijas tai nieko nesupratau, absoliuciai, vejas pasirode, bet paskui kazkaip tas keistumas ir paslaptingumas itrauke
                        Su mielu noru palaikau ir prisidedu prie puikių idėjų arba ne.

                        Comment

                        • Evil_of_Darknesz
                          Suicide is painless...

                          • 2006 04 09
                          • 998

                          #13
                          Animas tikrai isskirtinis toks priverciantis susimastyti apie gyvenima... Itraukianti atmosfera ir veikejai, siuzetas tikrai geras anime

                          Comment

                          • Killerbee
                            Iškrypęs dėdulė





                            • 2006 12 11
                            • 2949

                            #14
                            Paziurejau. Tiesa sakant nelabai suprantu vietiniu zmogeliu ekstazes del shito anime. Kazkaip neizvelgiau ten kazkokios super filosofijos. Na buvo pora idomesniu minciu bet ir tos vienu ar kitu pavidalu pasitaiko ir kituose anime. Va zmogaus vienishumo problema musu visuomeneje parodyti neblogai. Seriala istempia pati Lain kaip asmenybe. O ir kawaii ji 100%. Bent jau mano supratimu. Na ir openingas kad be ko... Uziantys laidai = cikados is nge. Dar galima duoti pliusa uz nebloga pabaiga. Is pagarbos nykstanciam zanrui duodu 7/10, balsavime 4.
                            O seip kyberpankas ir tiek.
                            Senasis GITS man asmenishkai geresnis.

                            Comment

                            • Bardakas
                              Žmogus Ne





                              • 2005 09 22
                              • 1462

                              #15
                              Tingiu daug rašyt, tad pasakysiu - geras anime, tikrai geras...
                              Maybe on Earth, Maybe in the Future
                              sigpic
                              Kurokawa idėjinis lyderis
                              Lėtai keičiu slaptažodžius

                              Comment

                              Working...