Kobato.

Collapse
X
 
  • Laikas
  • Rodyti
Clear All
new posts
  • Aramis

    Kobato.


    こばと。(Kobato.)
    - Kobato. -


    Režisierius: Masuhara Mitsuyuki
    Studija: Madhouse;
    Transliacija: 2009-10-06 ∼ 2010-03-23
    Žanras: Nuotykiai, drama, komedija, fantazija, gyvenimiškas;
    AniDB reitingas: 7.70 (183);
    Trukmė: 24 TVep. x 24min .
    YouTube:Opening / Ending / Trailer

    Manga: Kobato, Wish






    Aprašymas: Vieną žvaigždėtą vakarą iš dangaus nusileidžia paslaptinga mergina su savimi turinti pliušinį šunį, kuris pasirodo sugeba kalbėti.

    Paslaptingoji mergina - Kobato, kurios tikslas žemėje - gydyti sužeistas žmonių širdis, kurių atplaišas ji renka į indelį. Surinkus reikiamą kiekį, išsipildys jos svajonė, ji galės patekti ten, "kur labiausiai trokšta jos širdis".

    Žmonių pasaulis visiškai nepažįstamas Kobato, todėl šis darbas jai yra tikrai sunkus, ypač todėl, kad aukštu intelektu ji tikrai nepasižymi. O ir pati motyvacija kažkur vykti ima blėsti, kai žemėje Kobato randa naujų draugų, kuriuos labai pamilsta...







    Veikėjai:



    Ioryogi




    Kobato Hanato




    Kiyokazu Fujimoto




    Mėlynas pliušinis šuo, besispjaudantis liepsnomis. Žemėje tampa tarsi Kobato mokytoju ir vedliu. Labai dėl jos jaudinasi, todėl dažnai žiaurokai su ja elgiasi, kaip sakoma - "Myli tai muša". Rašo Kabato pažymius, dažniausiai neigiamus.
    Labai naivi mergaitė, atsiųsta žemėn gydyti sužeistas žmonių širdis. Labai nerangi, tačiau geraširdė. Labai gera dainininkė. Pamažu susipažinusi su daug gerų žmonių juos pamilsta. Nuoširdžiai stengiasi nuveikti kažką gero, tačiau jai nekaip sekasi. Jos noras nukeliauti ten, kur veda širdis.
    Sakyčiau labai pasipūtęs veikėjas, besistengiantis darželio kuriame dirba labui. Studijuoja teisę, dirba daugybėje vietų (picų ir laikraščių išvežiotojas, padavėjas ir t.t.), todėl dažnai irzlus. Nelabai sutaria su Kobato, žvelgia į ją iš aukšto. Anime eigoje atskleidžiamos jo priežastys.



    Chitose Mihara




    Takashi Doumoto




    Sayaka Okiura




    Moteris, priėmusi pas save gyventi Kobato. Labai geraširdė. Turi dvi dukreles, šiek tiek jaunesnes už Kobato. Kažkodėl gyvena be vyro. Geriausia Sayakos draugė.
    Kiyokazo geriausias draugas, nors pastarasis to nepripažįsta. Jie kartu studijuoja teisę. Visais kitais atžvilgiais jie visiškos priešingybės. Simpatizuoja Kabato.
    Pirmasis asmuo padėjęs Kobato įsikurti, bei patikėjęs jai vaikų mokymą. Labi liūdna moteris, kamuojama praeities šešėlių, prieš kuriuos stengiasi atsilaikyti.





    Autoriaus reziumė:



    Dar vienas Beprotnamio šedevras apie draugystę, meilę ir amžinas vertybes, kurį privalo pamatyti visi, pavargę nuo erotikos ir haremų.

    Gal pradėsiu nuo asociacijų, kurias man sukėlė šis anime. Na, nežinau kodėl, bet Kobato man truputį mažiau brandi Merės Popins versija. Svarbus jos dainavimas, pagalba mokykloje/darželyje... Mano akimis žvelgiant, tai tikras pliusas anime bei puiki proga prisiminti tai, ką buvau užmiršęs tiek metų.

    Formatas parinktas tikrai vykusiai, dvidešimt keturios serijos šiam anime buvo pats tas, nors kiek teko girdėti manga dar ongoing, tačiau šį kartą nepadariau klaidos, ir jos neskaičiau prieš anime, todėl pastarasis paliko tik teigiamus įspūdžius.

    Labai gaila, tačiau silpnoji vieta man pasirodė šio anime veikėjai, kurie pamažu tampa šablonais komedijos - nors šiek tiek nukreipti nuo kanonų, tačiau tendencijos jau ryškios.

    Piešimas tikrai malonina akis, Seyu balsai nerėžia ausies, parinkta viskas labai šauniai. OST irgi neblogas, nors ir atstovauja populiariąją muziką. Nors ilgai netušžodžiauju.

    Mačiau EF - tale of two, Clannad ir Clannad ~After story~, ir abu privertė nubraukti slapčia ašarą, šis to nepadarė, tačiau drąsiai dedu juos vertinimų lentynėlėje greta vienas kito. Nesiplėsdamas - 11/10, 6/5 ir rekomendacija - jeigu Jums patiko anksčiau minėtieji, tada neturėtumėte nusivilti ir "Kobato." Bent jau man taip buvo. Nors jo nuotaika yra linksmesnė nei EF, labiau panaši į Clannad ir ~after story~ (Kaip mane pataisė KillerBee peržiūrėjęs ketvertą serijų ir droppinęs, (Jo nuomone) į EF tai visai nepanašu). O kaip jau Jums, tai manau pamatysime vertinime.



    Vaizdai iš Anime:




    Spoileris:


    31
    5 (šedevras!)
    61.29%
    19
    4
    22.58%
    7
    3
    12.90%
    4
    2
    0%
    0
    1 (neverta dėmesio.)
    3.23%
    1
  • aKi
    Ruduo.

    • 2007 10 24
    • 289

    #2
    Neblogas, bet kaip iš CLAMP tikėjausi kažko geresnio. Nors iš kitos pusės gal ir gerai - šioks toks paįvairinimas, palyginus su Holic`u ir Tsubasa. Jei anie du rimtesni, tai šitas labai tinka lengvam pasižiūrėjimui, kadangi istorija nėra nei paini, nei labai greita. Patiko crossoveriai su xxxHolic, Tsubasa Chronicle ir Chobits.
    Paskutinis pakeitimas nuo aKi; 2010-07-25, 18:42.

    Comment

    • Koaru
      Narys
      • 2007 04 24
      • 63

      #3
      Seniai nemaciau tokio Anime, buvo malonu ziureti ir del siuzeto ir del piesimo. Muzika, mano manymu, negadino vaizdo. Siame Anime patiko tvyrantis humoras ir tas "depresavimas" nebuvo toks uztemptas, kaip antai kituose filmuose galima rasti, nespejo ikyreti. Romantikai, svelnumo ir paprastumo ar juoko pasiilge ziurovai, patarciau si Anime isirasyti i savo sarasa :]

      Comment

      • Killerbee
        Iškrypęs dėdulė





        • 2006 12 11
        • 2949

        #4
        To dievo avinėlio man užteko keturioms serijos po kurių serialas ir pateko į "garbingą" droped listą. Matyt man reikia net nepradėt žiūrėt anime jei prie kūrėjų figūruoja CLAMP vardas. Tos bobos kaip visada niekam tikusios.

        P.S. Absoliučiai nieko panašaus su EF.

        Comment

        • Aramis

          #5
          Autorius Killerbee
          P.S. Absoliučiai nieko panašaus su EF.
          Man paliko panašų įspūdį kaip EF. Tiesiog viskas vyko linksmesne gaidele.

          Panašumų jie tikrai turi, pasakėlės daugiau mažiau tik skirtingas jų interpretavimas.

          Aišku kai meti ~ 4 serijoje, panašumų galima ir nerasti.

          Kaip ir įšokus į vandenį vidury jūros galima sakyti, jog dugno nėra, nes jo nesieki kojomis.

          Tačiau tai jau tik interpretacijos reikalas - šis anime giedresnės nuotaikos nei EF, labiau panašus į Clannad ir ~afterstory~.

          Comment

          • Killerbee
            Iškrypęs dėdulė





            • 2006 12 11
            • 2949

            #6
            Autorius Aramis
            Man paliko panašų įspūdį kaip EF. Tiesiog viskas vyko linksmesne gaidele.

            Panašumų jie tikrai turi, pasakėlės daugiau mažiau tik skirtingas jų interpretavimas.

            Aišku kai meti ~ 4 serijoje, panašumų galima ir nerasti.

            Kaip ir įšokus į vandenį vidury jūros galima sakyti, jog dugno nėra, nes jo nesieki kojomis.

            Tačiau tai jau tik interpretacijos reikalas - šis anime giedresnės nuotaikos nei EF, labiau panašus į Clannad ir ~afterstory~.
            EF jau nuo pirmos serijos buvo EF. Šedevrai tuom ir skiriasi nuo likusios masės kad iškart matosi. Čia gi per 4 serijas (o tai yra nemažai) pamačiau pusgalvę mergiotę su dar kvailesniu kvestu ir firminius CLAMP'inius voražmogius.

            Comment

            • Airiz
              מיד





              • 2004 01 09
              • 1656

              #7
              Istveriau viena serija..nepilnai...isijungiau ziuret Cobra su Stalone

              Comment

              • Aramis

                #8
                O.T. pabaiga - Sudėliojam taškus ant "I"

                Autorius Killerbee
                EF jau nuo pirmos serijos buvo EF. Šedevrai tuom ir skiriasi nuo likusios masės kad iškart matosi. Čia gi per 4 serijas (o tai yra nemažai) pamačiau pusgalvę mergiotę su dar kvailesniu kvestu ir firminius CLAMP'inius voražmogius.
                Spoileris:
                Kas juokingiausia, kad EF kvestas irgi buvo ne ką prastesnis, reikėjo pagrindiniams veikėjams "išgydyti" sužeistas širdis, kad patys galėtų būti laimingi (Nors dėl to, kad EF šedevras aš nesiginčiju, nes pats taip manau. Klausimas čia Kobato ir EF ryšiai). Pateikimas, interpretacija bei nuotaika skiriasi, kai kuriose vietose man tam tikri dalykai nepatiko, tačiau kitoks (gal kažkiek ir prastesnis) pateikimas jokiu būdu negali tapti priežastimi neigti jų bendrumą. Jie iš esmės savo istorija panašūs, skiriasi veikėjų šablonai, tačiau ir tie išsitelpa proto ribose.

                Norint net galima surasti analogijas visiems veikėjams tiek EF, tiek Clannad.

                Taigi aš taip drąsiai Jūsų vietoje ryšių nenutraukinėčiau vien todėl, kad Kobato. Jūsų nuomone nevertas nė (atsiprašau už tokį išsireiškimą) mažojo EF pirštelio- juk ne veltui tiek rekomendacijos, tiek reziumė rašomi tik paties autoriaus iniciatyva, ypač jei jis sugeba tuos ryšius paaiškinti . Jūsų pasisakymas įdėtas su nuoroda į žinutę, kam reikės pasiskaitys. Toliau nemanau, kad verta plėtotis ta tema, rekomendacijos liks kokios yra, reziume irgi, gerbdamas Jūsų nuomonę bei skaitytojų teisę girdėti abu požiūrius jau pakoregavau aprašymą įdėdamas Jūsų žinutės pagrindinę mintį, kuri akivaizdžiai kontrastavo su mano aprašymu.

                Ačiū už dėmesį
                Paskutinis pakeitimas nuo Svečias; 2010-04-10, 23:27.

                Comment

                • aKi
                  Ruduo.

                  • 2007 10 24
                  • 289

                  #9
                  Killerbee vėl užfleimino dėl Clamp. :/ O šiaip tai jo, palyginus su tokiais šedevriukais kaip Holic ar X - Kobato atrodo juokingai paprastai. O į Ef man nepanašus - Ef turėjo išskirtinį piešimą ir atmosferą, ten nebuvo animas lengvam pasižiūrėjimui - priešingai nei šis. BET, nors Kobato duočiau 7-8/10, pačiai animo pabaigai duodu 11, jau vien dėl jos verta pražiūrėti likusias serijas.
                  Paskutinis pakeitimas nuo aKi; 2010-07-25, 18:46.

                  Comment

                  • Killerbee
                    Iškrypęs dėdulė





                    • 2006 12 11
                    • 2949

                    #10
                    Autorius Aramis
                    Spoileris:
                    Kas juokingiausia, kad EF kvestas irgi buvo ne ką prastesnis, reikėjo pagrindiniams veikėjams "išgydyti" sužeistas širdis, kad patys galėtų būti laimingi (Nors dėl to, kad EF šedevras aš nesiginčiju, nes pats taip manau. Klausimas čia Kobato ir EF ryšiai). Pateikimas, interpretacija bei nuotaika skiriasi, kai kuriose vietose man tam tikri dalykai nepatiko, tačiau kitoks (gal kažkiek ir prastesnis) pateikimas jokiu būdu negali tapti priežastimi neigti jų bendrumą. Jie iš esmės savo istorija panašūs, skiriasi veikėjų šablonai, tačiau ir tie išsitelpa proto ribose.

                    Norint net galima surasti analogijas visiems veikėjams tiek EF, tiek Clannad.

                    Taigi aš taip drąsiai Jūsų vietoje ryšių nenutraukinėčiau vien todėl, kad Kobato. Jūsų nuomone nevertas nė (atsiprašau už tokį išsireiškimą) mažojo EF pirštelio- juk ne veltui tiek rekomendacijos, tiek reziumė rašomi tik paties autoriaus iniciatyva, ypač jei jis sugeba tuos ryšius paaiškinti . Jūsų pasisakymas įdėtas su nuoroda į žinutę, kam reikės pasiskaitys. Toliau nemanau, kad verta plėtotis ta tema, rekomendacijos liks kokios yra, reziume irgi, gerbdamas Jūsų nuomonę bei skaitytojų teisę girdėti abu požiūrius jau pakoregavau aprašymą įdėdamas Jūsų žinutės pagrindinę mintį, kuri akivaizdžiai kontrastavo su mano aprašymu.

                    Ačiū už dėmesį
                    Galima ir aš tašką padėsiu?
                    Spoileris:
                    Mano nuomone "Panašūs anime:" apskritai yra nereikalingas. Žiūrime ir suprantame anime mes visi subjektyviai ir tai nesiderina su faktais, tokiais kaip režisierius, trukmė, transliacijos ir t.t. Pats kažkada taip dariau (pasidaviau Sliko įtakai), bet buvo nepatenkintų, o ir pats supratau, kad dėl panašumų geriau jau sprendžia pats žiūrovas. Va pačiame aprašyme - drąsiai, ypač jei tai yra argumentuota.


                    Autorius aKi
                    Killerbee vėl užfleimino dėl Clamp. :/
                    Kaltas, negaliu susilaikyti.

                    Comment

                    • demoniacman666
                      Forumo vilkas

                      • 2008 04 16
                      • 370

                      #11
                      Ne sedevras bet daviau 5/5 uz labai grazia ir man patikusia pabaiga. Siaip vertas tik 4. Piesimas grazus, personazai irgi ivairus, taciau viskas per daug uztempta. 12 seriju butu per akis o cia per viduri jau buvo pradeje atsibosti. Nu bet siaip neblogas darbelis, ypac megstantiems romantika (nors as cia jos tik pabaigoj radau).

                      Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

                      Comment

                      • Marynchan
                        Hatsune Miku <3

                        • 2010 06 13
                        • 70

                        #12
                        Patiko man sitas anime, kaip tik pries pora dienu baigiau ziuret ^_^ siulau tikrai tiems, kurie dar jo nemate ^_^ mielas toks ^^ *thumbs up*
                        ♪♫░▒▓♦►Uninstall◄♦▓▒░♫� � <3 http://www.youtube.com/user/UNINSTALL404 <3

                        Comment

                        • Shaka
                          Dancing Samurai

                          • 2010 03 05
                          • 295

                          #13
                          kiek spejau perziuret, tai nebutu is tu del kuriu svaigciau, bet toks... mielas ^^
                          ♪♫░▒▓♦►UNINSTALL◄♦▓▒░♫♪ ------> http://www.youtube.com/user/UNINSTALL404

                          Comment

                          Working...